PALM OLIVE PARMENTIER K.L.M. ...de 2eep der jeugd 75'te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 November 1934 Derde Blad No. 22907 BINNENLAND. bijzondere wintersteun voor werkloozen. RUWE HANDEN uit ned. oost-1ndie. INGEZONDEN. regeering stelt z millioen beschikbaar. Yerhooging van den Kcrsttoeslag. De Minister van Sociale Zaken heeft het loUende aan de Tweede Kamer medege deeld.' In de zitting van 9 November 1934 heeft de voorzitter van den Raad van Ministers In beginsel toegezegd, dat de Regeering be leid zou zijn, nu de organisatie van een doeltreffende Winter-hulp nog niet voor bereid Is, een tegemoetkoming te verschaf- len om die particuliere hulp te steunen. Daarbij werd gezegd, dat over den vorm daarvan beter zou kunnen gesproken wor den bij de behandeling van hoofdstuk X-A. Een bijzondere reden noopt den Minister Sel resultaat van de overleggingen der Re- 'eering in zake die tegemoetkoming ter lennis van de Kamer te brengen. Het ls rem namelijk bekend, dat van particuliere j|de overwogen wordt met het oog op leren winter een bijzondere poging te wa len tót het bijeenbrengen van gelden voor 'en, die niet onder de steunregeling voor rerklooze valide arbeiders vallen. Indien it voornemen zal worden uitgevoerd, zal ct wenschelijk zijn, dat met die uitvoe- ing binnenkort een aanvang gemaakt rordt. Waar de Regeering bereid is voor itmaal een bijzonderen steun ten behoeve in de werkloozen valide arbeiders te ver trekken en waar de eene actie alsdan de idere actie steunen kan, was het derhalve iraschelijk, reeds thans van het voorne- ren der Regeering te doen blijken. De Minister heeft daarom de eer ter ken- is van de Kamer te brengen, dat de Re- eering bereid is te bevorderen, dat voor (innaai een bedrag beschikbaar wordt ge leid, dat omtrent 2 millioen zal bedragen j dat ten deele zal strekken tot verhoo- ing van den Kersttoeslag, gelijk deze reeds ukele jaren wordt verstrekt, en grooten- eels tot vergrooting van het bedrag, dat et Nationaal Crisis Comité ter beschik ing hebben zal voor- den z.g. B-steun, De bedoeling is, dat deze verhooging en igrooting geheel voor rekening komt van Rijkskas en niet mede door de gemeen- n wordt gedragen. Een daartoe strekken- suppletoire begrooting is in voorberei- ig. o ECHTSVERHOUDING VAN AGENTEN EN REIZIGERS. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Aan de Memorie van Antwoord aan de eede Kamer inzake het wetsontwerp dende wetelijke bepalingen omtrent de tsverhouding van agenten en reizigers t het volgende ontleend: it den opzet van het ontwerp blijkt dat de ambtsvoorganger van den ster van oordeel was, dat aan een uit- ige regeling van de rechtsverhouding agent en reiziger, zooals die in ver diende buitênlandsche wetten te vinden te onzent geen behoefte bestaat. De ster onderschrijft dit oordeel. In de motie van Toelichting worden verschil de punten genoemd, wier regeling in de t daarentegen wel gewenscht ls. Onder punten, die voor wettelijke regeling in erking komen, zijn, naast de vraag de loonaanspraken van agenten en igers, te noemen de regeling van de "indiging der overeenkomst en het recht Inzage van de boeken. Het mag zeker enscht heeten, dat over de oplossing deze vragen geen onzekerheid bestaat, t de regeling van al deze punten beter onderling overleg bij overeenkomst of collectief contract kan geschieden, kan Minister niet toegeven. Zeker, voor zoo- tusschen partijen contracten met een jken Inhoud zijn gesloten, bestaat er een wettelijke regeling geen behoefte, t er zijn gevallen, waarin een behoor de contractueele regeling ontbreekt. De Ifer en, zij het in mindere mate, de ent toch is veelal en zeker in de te- woordige crisisomstandigheden de nomisch zwakkere partijop dien grond "it hij er aanspraak op, dat de wetgever den steun geeft, dien hij zichzelf bij door het contract niet heeft kunnen haffen. Ook voor zoover een. contrac tie regeling te goeder trouw achterwege gebleven, kan de wettelijke regeling haar "Je diensten bewijzen. "aar aanleiding van de in het verslag twikkelde bezwaren tegen de in den I van het Burgerlijk Wetboek over last- -t voorgestelde bepalingen, zijn de 1833a en 1833b B. W. uit het ontwerp "hrapt. Gevolg van de schrapping dezer artike- tóomede van het daarmede samen- "ende art. 1833c, is, dat ook de regeling 'aande het recht op bezoldiging voor ddeling. uit de algemeene bepalingen kent lastgeving, voor zooveel noodig. is "ebracht naar de wetsvoorschriften effende agenten en reizigers. «BEID DOOR VREEMDELINGEN. Met 1 Januari a.s. vergunning vereischt. directeur van den Rijksdienst der boosheids-verzekering en arbeidsbe- ™™g vestigt er de aandacht van be- fbebbenden op, dat werkgevers in do JJJ® en bedrijven genoemd in het mmj Besluit van den 14den Septcm- (M a voor ^et doen verrichten van ar- „°?r vreemdelingen, die reeds vóór 17 lember 1934 bij hem in betrekking wa- ;P1 Januari 1935 in het bezit, moeten een vergpnning ex artikel 2 van van den 16den Mei 1934 tot rege- Jan het verrichten van arbeid door gingen. w .tpvers, die hun aanvragen niet bJ' December a.s. hebben ingediend, few\,cr. niet op rekenen, dat zij tijdig C;' °ezit van de vereischte vergunning gorden gesteld, tbïï, ,ren voor aanvrage der vergun- '-itm osteloos verkrijgbaar bij de ar- en de agenten der arbeids- RECLAME. 1749 EEN PLEIDOOI VOOR DEN GOUDEN STANDAARD Veel bcteekenende cijfers. De „Zwitsersche Handels- en Industrie- vereeniging" te Zuerich publiceert een overzicht over den handel en industrie in het jaar 1933. Uit de gedetailleerde cijfers worden de volgende conclusies getrokken: De Vereenigde Staten van Amerika hebben ondanks hun valuta-experimenten, welke erop gericht waren een stimulans voor den uitvoer te zijn, meer dan andere landen ingeboet van hun aandeel in den wereld handel. Ook Groot-Brittannlë, de andere met haar valuta manipuleerende mogend heid. blijft eveneens achter In haar deel van het jaar 1929. Daartegenover hebben de landen van 't goudblok als Zwitserland, Frankrijk. Italië Nederland en België hun aandeel in den werelduitvoer in vergelijking met het hoog conjunctuurjaar 1929 percentsgewijze kunnen vergrooten. Zwitserland vooral be vindt zich met zijn uitvoer in het jaar 1933 niet slechts boven het gemiddelde, doch het staat er niet onbelangrijk beter voor dan Amerika en Groot Brittanlë, be ter zelfs dan Japen, zooals uit de volgende berekening van den uitvoer van eenige landen gedurende de laatste drie jaren in vergelijking met 1929 percentsgewijze bliikt: Percentage van den uitvoer van het be treffende land in 1929: 1931 1932 1933 België 72.8 46.6 44.3 Duitschland 71.2 42.6 36.1 Frankrijk 60.7 39.3 36.8 Groot Brittanie 49.0 36,0 34.3 Italië 67.0 44,7 39,2 Japan 56,4 37.6 37,7 Canada 50.9 39.7 34.5 Nederland 65,9 42.5 36,5 Zwitserland 64,3 37,2 39,4 Vereenigde Staten 46.1 30,6 24,8 DE NEDERLANDSCH—DUITSCIIE BESPREKINGEN. De samenstelling der delegaties. Gelijk was aangekondigd, zijn gisteren aan het Departement van Economische Zaken besprekingen tusschen een Neder- landsche en een Duitsche delegatie aan gevangen, die voorloopig over een wijzi ging van het onlangs opgezegde Clearings Verdrag zullen handelen. De Nederlandsche delegatie, die onder leiding staat van dr. H M. Hirschfeld. di recteur-generaal van Handel en Nijver heid. bestaat verder uit de heeren Ries, Schaepman. Rutgers, Bonthuis, Posthuma Kortenhorst, Valstar en Phillpse, secre- Leider van de Duitsche delegatie is dr. R. Kohier, Ministerial Direktor aan het Reichs Wirtschaft Ministerium te Berlijn. De Duitsche delegatie bestaat verder uit de heeren Flach, Walter, Bentzler, Hartenstein, Scherer en Von Spintler. HANDEL IN CONSERVEN. Plannen tot vaststelling van minimum-prijzen. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, zullen zeer binnen kort door den Ned. bond van fabrikanten van verduurzaamde levensmiddelen in blik en glas met de regeeringsinstanties en organisaties in den levensmiddelen handel besprekingen worden geopend over de vaststelling van minimum verkoopprij zen voor conserven. PROV STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Naar wij vernemen stelt de heer H. Ren- ger te Scheveningen, lid, van de Prov. Staten van Zuid-Holland voor de Antl- Rev. Partij zich bij de komende Staten verkiezingen niet meer beschikbaar. CHR. SOCIALE ONDEROFFICIERSVER. Het hoofdbestuur van de Chr. Sociale Onderofficierenvereeniglng heeft in zijn laatste vergadering na eenige bespreking vastgesteld dat het aanzien van de onder officiersstand verhoogd zou worden, indien de onderofficieren bij de jaarlijks te hou den stemming den wil te kennen zouden geven, dat in de onderofficierscantines geen sterken drank verkrijgbaar gesteld diende te worden. Het wordt niet juist ge acht dat den onderwijzers (den beroeps- onderofficieren) in het bijzijn van hun leerlingen de dienstplichtige onderof ficieren beneden den leeftijd van 21 jaar de gelegenheid wordt geboden in een ontspanningslokaal in de kazerne sterken drank te gebruiken. Hoewel van misbruik niet gesproken kan worden, zoo zal het de waardigheid van den onderofficiersstand verhoogen, indien de onderofficieren zich in de kazerne ont houden van het gebruik van sterken drank (art. 8 (4) Regl. betreffende de krijgs tucht.) PARMENTIER SPREEKT TOT AUSTRALISCHE BEVOLKING. Dank voor de verleende hulp. Naar wij vernemen aldus het Hbld. heeft Parmentler gisterenmiddag in de p.T.T.-studlo te Den Haag een rede gehou den tot de Australische bevolking, die uit gezonden werd door den Australlschen radio-omroep Parmentler begon met te zeggen, dat hij pas 24 uren ln Nederland terug was en dat hem een prachtige ontvangst was bereid. Daarna zeide Parmentler: In Australië heb ik tijdens mij verblijf ln uw land veel vriendelijkheid onder vonden, Ik heb alle mogelijke assistentie en hulp ondervonden, en zal mij altijd de uitnemende samenwerking met de grond- organisatie der R. A. A. F. en de R. A. C. herinneren Ik zal nooit de prachtige ontvangst ver geten, die ons te beurt viel in al de steden waar wij met ons vliegtuig landden en lk voel mij ln het bijzonder verplicht jegens sir Macpherson Roberson, den burgemees ter van Albury, en alle autoriteiten, die zeer gastvrij waren. Lady Hachett Moulden, die met ons reisde als de eerste vrouwelijke luchtpas- sagier van Melbourne naar Amsterdam, was verrukt over haar vlucht, en zij noo- dlgde haar dochter uit ons in Athene te ontmoeten om tezamen met ons van die oude stad naar Engeland te reizen. Tijdens het banket, dat gisteravond in Amsterdam ter eere van onze vlucht ge geven werd, zat Lady Moulden aan als eere-gast en zij werd zeer gecomplimen teerd met het feit. dat zij de eerste vrouw was. die door de lucht als passagiere van Australië naar Nederland reisde Onze thuisreis was een pleziertocht- Dit was noodig ln het belang van onze maat schappij om onze Douglasmachine te too- nen op de plaatsen die we regelmatig aan doen. Het toestel trok overal groote be langstelling en overal werden wij schitte rend ontvangen Wij werden zelfs ultge- noodigd naar Ankara, de hoofdstad van Turkije te vliegen, waar de hoogste Turk- sche autoriteiten zich ten zeerste voor ons toestel Interesseerden en er enkele korte vluchten mede maakten. De passagiers, die met ons de vlucht naar Australië maakten, genoten evenzeer van de langzame vlucht terug, daar zij nu tijd hadden iets te zien van verschillende plaatsen zooals Bali, Java, Rangoon. Jod- phoer enz Zij bewaren aan hun verblijf in Australië de aangenaamste herinne ringen. Het toestel arriveerde in Nederland in uitstekende conditie. Ik hoop. dat wij spoedig een regelmatige luchtverbindlng met Australië zullen heb ben. Het is zeer gemakkelijk onzen weke- lijkschen AmsterdamBatavia dienst uit te strekken naar Australië en de moge lijkheden van het luchtverkeer naar Australië zijn thans wel aangetoond en bekend. Wij hebben een passagier op onze thuis- vlucht moeten achterlaten, en wel de kan- geroe, die ons in Brisbane werd gegeven. De K. L. M. had oRtnnen gemaakt deze kangeroe op het Aritëterdamsche vliegveld te laten bezichtigen, maar omdat ons toe stel niet geschikt was om passagiers en dieren tegelijk te vervoeren, moesten wij onzen goeden vriend wel in Timor, onze eerste landingsplaats in Nederlandsch- Indië, achterlaten Wij zijn er zeker van, dat de Australische vliegers, die in Timor landen, de kangeroe. die kan beschouwd worden als een voorbode van het Austra lische land, daar zullen begroeten. Wij hopen dat het kleine dier, waarvoor goed gezorgd zal worden, goed zal opgroeien en wel zal gedijen in het Timoreesche klimaat. Ik vertrouw dat lk, nadat men mii zoo veel boomerangs als geschenk heeft ge geven, niet behoef te besluiten met „vaar wel", maar tot u allen kan zeggen „tot weerziens." EENMANS-TREINEN VAN AMSTERDAM NAAR ROTTERDAM. Ingaande 1 Januari a.s. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Naar wij vernemen zullen de Nederl. Spoorwegen met 1 Januari a.s. de één- manstreinen nog uitbreiden en zullen er ook op het baanvak RotterdamAmster dam éénmanstreinen gaan loopen. VERSPREIDE BERICHTEN. Het algemeen verkeerstijdschrift „Weg en rail", uitgave van de uitgevers Enschede en Zn. heeft opgehouden te be staan. Het Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren meldt, dat de Konink lijke Utrechtsche Sigarenfabriek van H J. en M. A. Hagen naar Baarn wordt ver plaatst. Het fabrieksgebouw te Utrecht is aan een buitenlandsche firma verkocht, die hier te lande een nieuwe industrie gaat vestigen. Welke is nog niet bekend. NAAR ALBURY. BATAVIA, 23 Nov. (Aneta). - De heer H. Sluiter, oud-gezagvoerder van de K. P. M„ is heden met souvenirs naar Albury vertrokken. De wijze waarop deze zullen worden aangeboden, zal worden vastgesteld in overleg met den vertegen woordiger van de K.P.M. in Australië. In totaal is ingezameld f. 5618, hiervan is voor circa f. 2516 aan geschenken besteed Het restant zal aan den heer Newman, den omroeper van Albury, worden overhandigd. LUITENANT HANSEN OP DEN TERUGWEG. KOEPANG. 23 Nov (Aneta) - Luitenant Hansen, die uit Melbourne op den tetug- weg naar Denemarken is, ls heden om 6.45 plaatselijke tijd naar Rambang vertrokken RECLAME. Gebruik uitsluitend Palmolive, de zeep die wereld-beroemd heid geniet om haar verzach tenden invloed op de huid. ct. (2 stuks voor 25 ct.) MISHANDELING VAN N. S. B.'ERS. De relletjes te Lopik. In den laten avond van den 15den Februari van dit jaar was net te Lopiker- kapel, gemeente Lopik, zeer rumoerig. In een café was een N.S.B.-vergadering ge houden. Na afloop wilden de sprekers per auto vertrekken, doch er moest worden gewacht tot het rustiger ln het dorp was. Eindelijk meende men, dat het juiste oogenblik gekomen was, het was stil ge worden; onder leiding van den dorpsveld wachter toog het gezelschap naar de schuur, waar de auto gestald stond. De deuren van de garage stonden open en plotseling daalde een regen van steenen neer op het schuurtje, de auto en de per sonen welke zich daar bevonden, ook viel er een revolverschot. De steenenregen werd gevolgd door een aanval van uit het duister door met stokken gewapende man nen. Het was zeer moeilijk iemand te her kennen, daar het stikdonker was. Tegen zeven personen werd later proces-verbaal opgemaakt wegens geweldpleging met vereenigde krachten en mishandelingen. Drie verdachten zijn door den politierech ter te Utrecht veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, vier werden er vrij gesproken. Van de drie verdachten berustte er één in zijn straf, twee kwamen in hooger be roep, terwijl de Officier appèl aanteekende tegen de vrijsprekende vonnissen. Gisteren namen zes inwoners van Lopik plaats in den verdachtenbank om in hoo ger beroep voor het Hof terecht te staan. Unaniem ontkenden de verdachten zich aan het tenlaste gelegde te hebben schul dig gemaakt. De veldwachter, als getuige gehoord, her kende met stelligheid de verdachten als de aanvallers. Andere getuigen sluiten zich daarbij aan en geven bijzonderheden. Ver dachten blijven ontkennen. Het woord ls dan aan den procureur- generaal, mr. D. Reilingh, de uitvoerig de getuigenverklaringen nagaat. Het staat vast dat er dien avond door een groot aantal personen een aanval is ondernomen op de schuur, waarin de auto stond ge stald. De rol van de verdachten T. V., A. S. en G. S. staat echter niet vast. ten aan zien van deze drie verdachten requireert spr. vrijspraak. Ten aanzien van H. V„ P. S. en H. S acht het O. M. het tenlastegelegde bewezen We dienen, aldus spr., de ernst van de feiten niet te onderschatten. De aanval was ernstig en de veldwachter moest wel een schot lossen; het is zeer te betreuren, dat hierdoor twee onschuldigen werden getroffen. Er is ln deze zaak veel geknoeid, getuige H. heeft naar spr.'s meening een meineed afgelegd en zal hiervoor moeten terechtstaan. Voor vermindering van de straffen bestaan zeker geen termen. Spr. requireerde tegen de verdachten H. V., P. S. en H. S. wegens openlijke geweldpleging in vereeniging zes maanden gevangenis straf. De verdedigers mr. Waslander en mej. mr. Simons pleitten vrijspraak. Arrest 6 December. HAAGSCHE RECHTBANK. In hooger beroep stond terecht J. C. de B„ uit Lelden, filiaalhouder te Den Haag. Verdachte was veroordeeld door den kan tonrechter te Den Haag tot f. 100 subs. 40 dagen hechtenis, wegens overtreding der crisis-zuivelwet. Verdachte had eetbaar vet in voorraad gehad, dat niet voorzien was van het vereischte merk. De officier van justitie vroeg bevesti ging van het vonnis, met verbeurdverkla ring van het in beslag genomen vet. Vonnis over 14 dagen. Gistermiddag stond in hooger beroep terecht de verzekeringsagent C. J. R. uit Wassenaar, die door den kantonrechter te Den Haag was veroordeeld tot twee geld boeten van resp. f. 2 en f. 10 wegens het rijden op een rijwiel zonder licht en bo vendien het opgeven van een valschen naam. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis. Vonnis over 14 dagen. (Bu: n verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BROODAFSLAG. Over het Ingezonden Stuk van den heer Michels, Bedrijfsleider „Vooruit", waarin hij probeert aan den greep van des hee ren Trago's Ingezonden Stuk te ontko men. moet ik opmerken, dat de verdedi ging des heeren Michels wel zeer vaag is. Immers toen het bestuur van „Vooruit" Zaterdag 17 November overvallen was door het gebeurde met de L. B. F., is in een spoedvergadering, Zaterdagavond 17 November, besloten de broodprijzen bij de Coöperatie's eveneens af te slaan, dus be hoeft men niet snugger te zijn om te kun nen begrijpen, dat de afslag van de Coöpe ratie's was. naar aanleiding van den af slag der L.B.F., dus een gedwongen afslag. 2 Jaar geleden, toen Van Tienen l'/s jaar op de bres stond voor de lage brood prijzen en de bloemprijzen lager waren dan nu het geval is. verwonderde Z. Exc. minister Verschuur er zich over, in een audiëntie welke ondergeteekende had met Z.Exc., dat de Coöperaties er niet voor te vinden waren in de richting van een lageren broodprijs hun medewerking te verleenen. Immers toen stond v. Tienen alleen.... en miste alle medewerking, ook van hen, die voorgeven .alles voor den werkman". 't Kan verkeeren Geachte redactie u dankzeggend voor de plaatsing .sluit ik met de woorden; Wie boter op het hoofd heeft, moet niet in de zon gaan staan. Broodbedrijf A. J. v. TIENEN. TROMMELDAG EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Geachte Redactie. Ten zeerste zouden wij het op prijs stel len. wanneer u onderstaand in uw blad zoudt willen opnemen. De afdeeling Leiden van de Nederland sche Vereeniging voor E.H.B.O. hoopt Za terdag a.s. een „trommeldag" te houden met de gewaardeerde medewerking van het Leidsch Politie Muziekgezelschap. De opbrengst van deze collecte komt ge heel ten goede aan materiaal om ons werk naar behooren te kunnen verrichten. Dat dit werk voor ieder van belang kan zijn, behoeft w.s. geen nader betoog, want men zal voor zich zelf de waarheid hier van inzien, wanneer haar of hem een on geval overkomt en zich ln de directe om geving geoefende hulp met een goed ge vulde verbandtrommel bevindt, waarvan gebruik wordt gemaakt in afwachting van den arts of E H.D. De Nederl. Vereen, v. E.H.BO. is over het geheele land verspreid in plm. 80 af- deelingen met ruim 8000 leden. Dat deze organisatie van belang is, is dit jaar nog gebleken bij de begrafenissen van wijlen H M. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik. Onder leiding van het hoofdbestuur wa ren op die dagen over het geheele land de hoofdwegen voorzien van helpers en materiaal Zooals bekend is de afdeeling Leiden bij verschillende gelegenheden steeds paraat en helpt bij ongevallen zonder verhaal van kosten. Dat het materiaal in orde moet zijn en steeds aangevuld moet worden zai ieder kunnen begrijpen. Wij wagen dan ook een krachtig beroep cp de offervaardigheid van het publiek. De redactie van dit blad betuigen wij onzen dank voor de plaatsing. Het Bestuur der Nederl. Ver. v. E.H.B.O., afd. Leiden. J. L. QUESTROO. voorzitter. A SCHEFFER, secretaris. Academisch Ziekenhuis. H. BROUWER, penningm. RECLAME. Onder de vele geschenken, welke den beroemden gezagvoerder van de „UIVER" Parmentler en zijn bemanning werden aangeboden, was ook de volgende aardige attentie. De firma Johan Parmentier te Leiden (de bekende Parley-Wol-Fabrieken) bood de bemanning de eerste pakken aan van haar nieuwste breiwol, de K.L.M.-wol. Dit geschenk was vergezeld van het volgende leuke rijm van den bekenden dichter Clinge Doorenbos: Dapp're mannen van de UIVER! Hart'lijk, hart'lijk welkom hier! Ieder brengt U dank en hulde. Ieder doet 't op zijn manier. Nu Gij na Uw Tropen-tocht weer Op den drassen bodem staat, Wil ik U mijn dank betuigen Door mijn eigen fabrikaat. Leiden is van ouds het stadje, Waar de spinkunst heeft geleefd, Waar men op den dag van heden Nóg de beste wolsoort weeft, Van de hitte komt g' in koude, Van de droogte in het nat, Daarom dient Uw stoere lichaam In de beste wol gevat. In het land, dat Gij bezocht heeft Leeft het schaap, een nuttig dier; Het heeft mij zijn wol gezonden, 't Is mijn grondstof-lev'rancler. 'k Heb er draden van gesponnen, K. L. M.-wol opperbest. Lieve, rappe vrouwenhanden Doen voor U nu wel de rest. Nederland moet zuinig wezen Op de mannen van Uw slag, Die hun stoere krachten geven Voor de Nederlandsche vlag. Als Uw das of vest dan klaar is. En U wandelt over straat, Zal men fier van U getuigen: Daar gaat „Néérlandsch fabrikaat". Deze wol heet K. L. M.-wol, U begrijpt wat dit beduidt: Sterk, solide en onmisbaar en vér „boven alles uit". 'k Hoop, dat U 't wilt accepteeren, Dan doet U mi) gróót plezier, 't Is spontaan en goed bedoeld hoor. enik heet óók 1748 PARMENTIER. CLINGE DOORENBOS.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9