LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK^ Kostelooze proef met Kruschen Salts UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Genees hethuidjei PIJ GEEN' OPHEFFING VAN DEN LIJN CITHOORN—.ALPHEN. Eenigen tijd geleden liep het gerucht dat ook de lijn UithoornAlphen door de Ned. Spoorwegen binnenkort zou opge heven worden. Wij vernemen thans dat dit niet het geval is, en dat bij de Ned Spoorwegen zelfs plannen in overweging zyn om de diensten op dezen lyn belang rijk oit te breiden! RECLAME. ALPHEN. Het nieuwe gebouw van het „Leger des Heils." De afd. van het Leger des Heils alhier, die haar byeenkomsten en vergaderingen houdt in een gehuurd gebouw aan de Hooftstraat, heeft reeds lang uitgezien naar een eigen gebouw. De grootste moei lijkheid was wel een geschikte plaats te vinden, waar het gebouw zou kunnen wor den gesticht. De architect de heer W. Brouwer, aan wien deze aangelegenheid ter afdoening werd opgedragen, wist be slag te leggen op een perceel bouwgrond van het gemeentelyk grondbedryf ter grootte van ongeveer 300 M2 gelegen aan de Van Boetzelaerstraat hoek Hortensia straat. Nadat de commissie van het grond bedrijf tot overeenstemming was geko men omtrent de voorwaarden betreffende den verkoop en ook B. en W onzer ge meente zich met den verkoop konden ver eenigen. ontstonden opnieuw moeilijkhe den toen het voorstel tot verkoop den raad bereikte. Toen toch dit voorstel in de vergadering van den raad op 6 Nov. J.l. zou worden behandeld, waren van de zyde van de omwoners klachten en of bezwa ren ingekomen tegen den bouw van een dergeiyke inrichting op de voorgestelde plaats Het voorstel werd toen aangehou den en Maandag 19 Nov. J.l. opnieuw door den raad in behandeling genomen. Nadat door den voorzitter de bezwaren waren ontzenuwd werd het voorstel z. h. St. aan genomen. Hiermede was dus over de tot standkoming van het gebouw ter plaatse beslist. De architect de heer W. Brouwer was zoo welwillend ons op de hoogte te stellen hoe en welk gebouw er zal ver rijzen. Het is de bedoeling dat het gebouw een zeer eenvoudig doch degejyk karakter zal dragen, geheel in overeenstemming met het idee der instelling Het zal worden opgetrokken wat het plint betreft van paarse steen, terwijl het opgaande gevel werk zal worden genuanceerd van geel hardgrauw kleurige steen. De dakbedek king zal bestaan uit rood verbeterde Hol- landsche dakpannen. Beneden zal het ge bouw bevatten, halve vestibule, entrée en controle, een zaal ter lengte van 13 Meter; breed 6.50 M. en hoog 4 M. Wat betreft electrische installatie en hygiënische ver zorging zal het gebouw voldoen aan alle daaraan te stellen redeiyke eischen. Be nevens de gewone uitgang zal de zaal te vens een nooduitgang bevatten en een brandvry plafond worden aangebracht. De bovenverdieping zal bestaan uit een zeer ruime woning als kamer, salon, 4 slaap kamers, enz. voor Officieren van de In stelling. Het geheel zal zoowel aan de Hortensia als Van Boetzelaerstraat wor den omgeven door een voortuin van resp. 3' 'i en plm 6 M. diep. terwyi de afschei ding met de straat zal bestaan uit een terrasmuurtje waarin voor den toegang draalhekjes zullen worden gemaakt. Het is de bedoeling het werk ondershandsch op te dragen en met den bouw reeds binnen 14 dagen te beginnen, opdat het gebouw ongeveer 1 April a.s. In gebruik zal kun nen worden genomen. De as. Alphensche Winkelweek. Nog enkele dagen en dan zal hier de 7e winkelweek gehouden worden! Deze jaar- lykscbe winkelweek heeft burgerrecht ver kregen. De Alphensche handeldrijvende middenstand toont door de groote deelne ming aan deze winkelweek dat zy niet voornemens is in deze moeihjke tyden bü de pakken te gaan neerzitten! Men gaat met zijn tijd mee! De prijzen van vele ar tikelen zyn verlaagd, de kwaliteiten zoo mogelijk verbeterd. Het Is niet noodlg dat onze inwoners naar elders gaan om hun inkoopen te doen. De winkelweek-commis sie roept dan ook de medewerking van onze inwoners in om deze winkelweek te laten slagen. Koopt in Alphen, by den ge- organiseerden Middenstand. Koopt by hen die deelnemen aan de Alphensche winkel week. De opening der winkelweek ls dit jaar anders dan vorige jaren. Toen gebeur de dit meer officieel door onzen Burge meester, doch nu zal dit geschieden door bazuinblazers en een omroeper in Oud- Hollandseh costuum, op a.s. Woensdagmid dag 2 uur. Het officieele openingsbericht zal de omroeper uitspreken op het Kerk plein, om daarna zyn tocht door de ge meente aan te vangen. Op denzelfden mid dag om 3 uur zal St. Nicolaas een rijtoer door onze gemeente maken en de kinderen tracteeren op moppen met attracties. Op Maandagavond 3 Dec. zal een bekend Al- phenaar als St. Nicolaas verkleed een rond rit maken en een aanbeveling uitspreken voor ons plaatseUJke Crisis-comité. Voorts zijn nog tal van andere attracties aan deze Winkelweek verbonden De voor deze week beschikbaar gestelde pryzen zyn ln een der étalages van de fa. L. N. v. Dien. hoek Aar kadev. Mandersloostr. geëtaleerd. Ledenverg. Chr. Hist. Kiesver. De C. H. Kiesver. „Groen van Prinsterer" kwam in het vereenigingsgebouw onder leiding van den voorzitter den heer C. Koren in algemeene ledenvergadering by- een. Geopend werd met het lezen van ps. 138 en gebed. Na een openingswoord wer den de uitgebreide notulen van den secre taris den heer M. van Vollenhoven onver anderd en onder dankzegging van de voor zitter vastgesteld. De voorz. deed o.a. mede- deeling van een nieuwe groepsindeeling der verschillende plaatsen door de Statenkiing Gouda. Het bestuur is daarvoor feitehjk en bloc afgetreden, doch blijft de werkzaam heden beheeren tot 15 Dec a.s.. als wan neer een nieuw bestuur zal moeten worden gekozen Uit deze vergadering moesten hiervoor ook een tweetal rnndidaten wor den opgegeven, ?ar>eewc7en w=rden de heeren C. Koren H G Bo De alg ver gadering der O" zei worden 'houden op 3 April 1935 in „Belevue" te Amsterdam. By elke flacon Kruschen Salts ii f. 1.60 wordt nu voor een bepaalden tyd een gratis proefflacon verpakt. Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te onder vinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatlek. jicht en Ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltref fender middel. 1753 In het buitenland Is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitslui tend in ongeschonden Hollandsche ver pakking met den naam van N.V. Rowntree Handels Maatschappy op verpakking en etiket van de flacon gedrukt. Punt 4 der agenda bevatte opgaven van namen voor de groslysten voor de as. Sta tenverkiezing. Voor de voorloopige grosiyst kunnen 10 namen worden opgegeven. Be sloten werd op te geven de heeren: van Boeyen, Voorburg; J. Wlbrink, Leiden: A. P Tolk. Alphen a. d. Ryn: C. Koren, ld.; Strijkel, Boskoop; v d. Ent, Gouda; v. d. Marei, Bodegraven en N. C. Slese uit Hille- gersberg. Hierna volgde bespreking over de a.s. Statenverkiezingen. Door het Staten- krinbestuur zal een spreker worden be schikbaar gesteld. Besloten werd voorts nog enkele andere bekende sprekers uit te noodigen. Na rondvraag volgde sluiting door den heer J. Westmaas met dankzegging. Door den hulpkeurmeester v. K. alhier werd een slager aangehouden die onge keurd vleesch vervoerde. Het vleesch werd door den keurmeester Inbeslag genomen en overgebracht naar de Noodslachtplaats. Tegen den slager zal proces-verbaal wor den opgemaakt; de betrokkene weigerde de herkomst van het vleesch op te geven. AALSMEER. Het Chr. Dameskoor „A.I.N.D.U.A." heeft in „De Oude Veiling" een uitstekend geslaagd concert gegeven. Medewerking verleenden de bekende violist Boris Lensky en Th. Westerdaal piano i, die met het door hen ten gehoore gebrachte groot succes hadden. Ook het meisjeskoor zong een paar nummertjes. Ten gemeentehuize heeft luitenant Woltman, van Rijswijk, voor een aantal genoodigden een propaganda-rede gehou den voor aansluiting bij den luchtbescher mingsdienst. Een dergelijke dienst bestond hier reeds, doch was latent. Aan het slot der samenkomst gaven zich 25 nieuwe manschappen op. De commandant, sergeant D. Groen, die om gezondheidsredenen zyn functie heeft moeten neerleggen, is opgevolgd door den heer Johs. Wesselius. Tot diakenen zyn gekozen de heeren K. A. Wesselius en S. Trommel, terwyl in de commissie van beheer van voornoemde kerk door den kerkeraad zyn benoemd de heeren A. Knobb een M. Nieuwkoop. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. EUsabeth-vereeniging. Alhier is het 1-jarig bestaan herdacht van de 6t, Elisabethvereenlging. ten huize van de voorzitster, mevr. Trousselot- MaTtens. Aan het ons toegezonden jaarverslag ontleenen wij het volgende: In het bestuur dat bestond uit: mevr. Trousselot-Martens. presidente; mej. L. v. Paridon-Hoogeveen ,vice-presidente; mej. A. Caspars-v. Beek, secretaresse; mej. A. P. Meijer-Mulder. pennlngmeesteresse en mej. Ouwerling-Braun, magazynmeeste- resse. kwam geen wyziging. In den afge- loopen winter werd eerst maandeiyks, doch al spoedig om de 14 dagen de be zoeken afgelegd bii zieken en hulpbehoe venden. Later gebeurde dit zelfs al op ongeregelde tijden al naar gelang hier of daar de nood steeg Al spoedig mocht het bestuur ruim 80 donateurs of donatrices inboeken die te samen een flink bedrag toezegden. Ook wordt een uitvoerig overzicht ge geven van de opbrengst der diverse col- lecte's en van de vele in dit jaar ontvan gen schenkingen. Met een opwekking om dit stille liefdewerk te steunen eindigt 't verslag. o RIJNSBURG. Algemeene Jaarvergadering van „Flora", De veilingvereeniging „Flora" hield haar jaarvergadering in een der gebouwen. De voorzitter, de heer T. Kralt, opende met een woord van welkom tot de vele aan wezigen en herdacht de heer J. Heems kerk. die dezer dagen 20 jaar bestuurslid der vereenlging is. Vervolgens gaf hy een overzicht van de werkzaamheden en toestanden van het bedrijf. Vele waren de moeiiykheden en teleurstellingen, o.a. wat betreft vermin dering van afzetgebied Duitschlanden vele andere beperkende bepalingen. De mislukte nauwere samenwerking met „Bloemenlust", de verschillende sanee- f lingsplannen enz. Toch zyn er ook eenlge lichtpunten De omzet van „Flora" is met ruim f 163 000 toegenomen en bedroeg byna een millioen. De exploitatie van de pas gebouwde koel cel ontwikkelt zich naar wensch en de Engelsche invoerrechten op bloemen zul len waarschyniyk niet worden verhoogd. Daarop las de secretaris, de heer G. van Delft, de notulen der vorige algemeene vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierop volgde het jaarverslag van den secretaris .waaruit wij vermelden, dat het aantal leden 864 bedraagt. De samenwer king tusschen bestuur en leden liet niets te wenschen over. Inzonderheid werd dank gebracht aan prof. Van Slogteren en dr. Beier voor hun bemoeiingen Inzake de koelcel en hun waardevolle adviezen. I>cze dank werd uitgebreid tot den voorzitter, den bedrijfsleider en het personeel van „Flora". Met Gods hulp hopen allen met lust en yver hun werkzaamheden ln het belang der Vereenlging te biyven ver richten. De balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar wordt in onderdeden toegelicht door den voorzitter. Er ls een bedryfswlnst gemaakt van ruim f. 21.000 In verband met de belasting ln de doode hand zullen de gebouwen door deskundigen opnieuw getaxeerd worden. Het rapport van de commissie van toe zicht luidt onverdeeld gunstig en bracht hulde aan den boekhouder, den heer Bos, en het verder administratief personeel voor het accurate beheer. Zonder op- of aanmerking wordt het financieel beheer goedgekeurd. Verschil lende mededeellngen van het bestuur hou den ln, dat het bonnenstelsel weer inge voerd zal worden en de serievelllngen weer door zullen gaan. Aan principalen en koo- pers wordt verzocht, zoo vroeg mogeiyk I aan de velling te komen. Het rapport In zake Invoerrechten op bloemen in Enge land wordt breedvoerig besproken en toe gelicht. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer T. Kralt wordt met 428 van de 449 geldige stemmen herkozen en neemt onder applaus der vergadering zijn benoeming aan. De voorzitter geeft een uitvoerige toe lichting over de kortelings Ingestelde sier teelt-centrale en bespreekt achtereenvol gens het ontstaan, de samenstelling en de werking van die centrale. Omtrent de koelcel worden de stich- tings- en exploitatiekosten ln onderdeelen medegedeeld. De totale kosten zyn f. 57.605,56. Namens prof. v. Slogteren worden advie zen gegeven omtrent het as. trekken van droog- en doorgekoelde bollen, o.a. wat be treft het tydstlp van aanvang der broelery, de temperatuur, het beschermen door riet matten enz. Verschillende vragen van uit de vergadering worden uitvoerig beant woord. Het veiltngspercentage blijft gehand haafd op 6 eveneens de minimum prijzen, met uitzondering van gladiolen. Dat wordt gebracht op 2 c. per 20. Ge tracht zal worden de minimumprijzen van de regeering vergoed te krijgen. Mochten die pogingen niet slagen, dan zal onder bereids verkregen goedkeuring van de al gemeene vergadering f. 2000 worden uitge trokken om aan principalen, die alle bloe men veilen, eenige vergoeding te geven voor z.g. doorgedraaide producten Het salaris der bestuursleden blyft vast gesteld op: voorzitter f. 1000, secretaris f. 500 en penningmeester f. 100. Het bestuursvoorstel, garantie-stelling van 10 voor kleine kweekers lokt veel bespreking uit .De voorzitter deelt mede, wat daaromtrent in de sierteelt-centrale is besproken. Door de regeering kan onder bepaalde voorwaarden aan kleine zelf standigen een credlet worden verleend van ten hoogste 20 °/o der veiling-omzet 1933. Voor de risico van dat credlet moet de gemeente en het veillngbestuur zich voor 10 garant stellen. De credletnemer ver plicht zich dan alle bloemen te laten vei len en ter aflossing van het credlet een hooger veilingpercentage te betalen Elk geval zal afzonderiyk worden beoordeeld en nauwkeurig onderzocht, 't Bestuursvoorstel 10% garantie wordt door de vergadering goedgekeurd. Bij de rondvraag wordt door verschil lende leden de wensch uitgesproken, dat een of meer bestuursleden steeds op vei- lingdagen in het gebouw zullen zyn. ten einde mogeiyke verschillen te beslechten. Tevens zal dan een hooger salaris worden toegekend. Het bestuur zal een en ander nader overwegen en zoo noodlg met voorstellen komen. Daarna sluit de voorzitter deze ge animeerde vergadering met de beste wen schen voor de leden en hun bedrijf. Tot natabelen der Ned. Herv- Kerk zyn herkozen de heeren G. Vos en C. Kromhout Czn., terwijl in de vacature J. den Haan herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren W. v. d. Mey Pz. en C. D. v. d- Vyver. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Bezwaren tegen de omzetbelasting - Nog geen verlaging van gas-, water- en elec- triciteitstarieven - Te hooge telefoonkos ten - Gratis boomen aangeboden - De brug in den nieuwen Rijksweg Amster- dam-Sassenheim - Een rechte vaarweg naar 't Wije. In de gistermiddag gehouden vergade ring waren met kennisgeving afwezig de heeren Bisschops en Schrama. De notulen werden onveranderd vastge steld. Door B. en W. was een bezwaar schrift Ingediend tegen den opgelegden aanslag omzetbelasting voor het gasbe- dryf. Zij wilden den aanslag, inplaats van over den verkoopsprijs over den Inkoops prijs. De raad keurde dit goed. 3. wyziging verordening, regelende in richting en samenstelling Commissie van Toezicht op het Lager Onderwys. Deze wyziging wordt goedgekeurd en geeft een besparing van f. 25 per jaar. 4. Vaststelling vergoeding aan Bijzon dere Scholen voor Handwerkonderwys over de jaren 1929. 1930 en 1931 De Bijzondere scholen hadden recht op vergoeding en hebben deze ook ontvan gen, doch er was geen besluit genomen; dit wordt nu gedaan. 5. Wyziging begrooting 1934. Men maakt aanmerking op de verhooging van de post telefoonkosten. Tot 1 Oct. van dit jaar ls ter secretarie voor tnterlocale gesprekken I. 225.64 noodig geweest; hiervan is terug ontvangen f. 78.18. Het abonnementsgeld bedroeg f. 458.50. De aansluiting van de burgemeester vroeg aan lnterlocale ge sprekken f. 36.84; hiervan werd terugbe taald f. 32.79. De voorzitter legde uit, dat de verhoo ging van deze post meer leek, dan ze ln werkelykheld was. Voor werkloozenzorg wordt f. 5000 meer gevraagd. Hierover waren de meeningen verdeeld, de een dacht het niet noodlg te hebben, terwyl de voorzitter zelde, dat door het groot aantal groote gezinnen, meer gevraagd moet worden. 6. Begrqoting schoolartsendlenst. Op deze begrooting ls als nieuwe post uitge trokken f. 150 voor ziekte- en ongevallen verzekering van den schoolarts. De heer Van Breda acht de rechten van den raad aangetast, als de commissie maar te besluiten heeft; die ls niet in orde. Tegen de post zelf heeft hy niets. Goedgekeurd. 7. Salarlsregellng ambtenaren gerekend te zyn Ingegaan 1 Jan. 1934. De heer Van Breda: indertyd Is besloten dat van de laagste salarissen de l'/« pCt. niet gekort zou worden en nu blykt dat het wel ge schiedt. Uit de notulen blykt dat inder tyd besloten ls, de 1 pCt. wel te heffen. 8. Boomen langs de wegen. De voorzit ter zegt, dat de Iepenziekte nog niet uit gewoed ls en vele boomen nog zullen val len. We hebben een aanbod van gratis boomen, we behoeven alleen maar de vracht, emballage en administratie te be talen. dit is plm. 5 tot 8van de werke lijke waarde. We willen echter eerst het advies van den Raad. De heer Speelman wil het aanbod aan nemen, evenals meerdere leden, en wil de Teyllngerlaan beplanten met acacia's. Besloten wordt deze zaak aan B. en W. over te laten. 4. Vaststelling balans en verlies- en winstrekening woningbouwver. „Vooruit gang". B. en W. willen in afwachting van het rapport dat naar de regeering gezon den is, dit punt aanhouden. Men gaat hiermede accoord. 10. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. De heer Speelman zegt, dat de raads leden heel weinig van het Electrisch be- drijf weten. Zou het niet mogeiyk zyn, dat men kennis kan nemen van de notu len der vergaderingen van commissaris sen. Men zou ze vertrouwelyk kunnen Inzien. De voorzitter: Dit ls ln stryd met den opzet. Iedere gemeente stuurt afgevaar digden, dus vertrouwensmannen, die door niets verhinderd worden mededeellngen te doen. De heer Speelman vraagt, wat men moet doen als men Iets wil weten. De voorz.: Dan gaat u naar het bedryt en vraagt Inlichtingen. De heer v. Breda ls over het bedryf niet te spreken. Men weet daar biykbaar niet, dat er crisis is. Wordt niet direct betaald, dan krijgt men 10 ct. boete. De prysmoet ook naar omlaag. De voorz. toont aan, dat door de ruime afschryvlngen nu de tarieven in de toe komst lager kunnen worden. De winst gaat nu in de gemeentekassen. Zoo heeft Sassenhelm f.4000 ontvangen. By verla ging met 1 cent profiteert de grootver bruiker met 1500 KW verbruik ervan, hy bespaart f. 15, terwyl leniand met 150 KW verbruik f. 1.50 bespaart. De heer v. Breda wil economischer wer ken en bezuinigen, dat gaat z.l. best. De voorz. zegt: Onze tarieven kunnen den toets der critlek doorstaan en nu gaat het niet aan maar te verlagen. Op een vraag van den heer v. Breda zegt hy de bedragen van de bruto-uitgaven en de exploitatiekosten te zullen overleggen. De heer Speelman merkt op. dat al heeft hy zyn doel niet bereikt, het resultaat was dat de raad althans eenige inlichtingen heeft verkregen. Ook de gasprys komt ter sprake, doch Lelden zegt contract is contract, Onze winst laat geen verlaging toe. Door B. en W. is een inschrijving ge houden tot 't ophalen van asch en vuilnis. Ingeschreven werd door A. v. Keulen voor f. 2480, L. P. v. d. Geest f. 2600. P. L. v. d. Geest f. 2720; F v. d. Walle f 3284, J. Ni- cola en Zn f.3500, H. Tukker f.3695, P. Kniest f.3750, H. G. Elsgeest f.3865. J. v. Munster f.3900 en A. J. A. v. d. Mey f.4239. De voorz. deelt mede dat het ln eigen beheer ruim f. 3200 kost. De heer Speelman is dankbaar voor deze opgave en al doen we het zelf Iets duurder; we weten nu hoe het gaat, n.l, goed, en moeten afwachten hoe het gaan zal. Van de R.-K. Volksbond was een ver zoek ingekomen om verlaging van gas-, water- en electriciteitspryzen, alsmede de wenschelijkheid van werkverschaffing (60.000.000 plan) en verlaging van huis huren. B. en W. hebben hierop reeds geant woord, dat verlaging niet mogelyk is, dat voor werkverschaffing er werkobjecten moeten zyn, de Raad over de woning- huren niets te zeggen heeft. Tevens vra gen B. en W. aan den Volksbond adhaesie te betuigen by den minister om hier con tra-prestatie te mogen Invoeren. De heer v. Breda is met dit antwoord niet tevreden. B. en W. moeten trachten iets van het 60.000.000 plan te krijgen. De contra-prestatie zooals die nu wordt uit gevoerd, acht hy verkeerd. Inzake een verzoek van den minister verwacht hy geen steun van de organisaties. Meerdere leden achten een gasprysver- laglng geen uitkomst, want weth. War- naar zegt dat verlaging alleen dan zin heeft als deze zoodanig dat ze de nieu we ptroleumtoestellen weer verdringt. De heer Speelman wyst op den slechten toestand van den Menneweg. De Jeugd haalt de steenen uit het paardenspoor. De weg ls niet meer begaanbaar, noch voor voetgangers, noch voor voertuigen. De voorz.: Indertyd hebben we bij het rijk subsidie gevraagd voor reconstructie van dezen weg en ook verkregen, doch het werk is uitgesteld. We hebben nu opnieuw subsidie aangevraagd en wachten op de beslissing. De heer Speelman: Dan is eenige spoed wel gewenscht. De gemeente Voorhout wil de weg langs de Leidschevaart ln eigen dom en onderhoud verkrUgen Ged. Sta ten vragen of er bezwaar bestaat het ge deelte van 320 meter dat in Sassen- helmsch grondgebied gelegen ls, af te staan. B. en W. stellen voor, dat deze weg ge- bitumeerd moet worden, en in eigendom van de gemeente blijft. Na discussie wordt besloten, te berichten dat er geen bezwa- HEDEN. In den Vergulden Turk: Alliance fran gaise. Conf. de M. Fernand Gregh. 8 heures Nutszaal: Jeugdherberg-tentoonstellin» 19—22 uur. 5 Remonstr. Kerk: Lezing v. dr. TjaUma 8.30 uur nam. Rijnsburg (Flora)Spr. L. Rosenberg over Rusland, 7 uur nam. Sassenhelm (Het Bruine Paard)- De Vryheldsbond. Spr. mr. Rutgers. 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Mandollnever. „K. en G" 8 uur nam. Den Burcht: Protestvergadering Onder- wys-Centrale. 3 uur nam. Nutszaal: Jeugdherberg-tentoonstelling 10—12, 14—17 en 19—22 uur. 5 Stadszaal: Operette „Marie Louise"! 8 uur nam. Volksgebouw: Eerste Letdsche Klucht- enl Revuegezelschap. 8'/« uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nai „De stem van het hart". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uurl Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nai „Malle gevallen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urn Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No 5li 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorl loopende voorstelling: „Champagne bil kaarslicht". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u. na „Raspoetin". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/i u, nam „Koningin Christina". Zondag nam. 2 uur, 4.15 uur, 7 uur ei 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Maandag 19 tot el met Zondag 25 Nov. a.s. waargenomen doif de apotheken: M. Boekwyt, Vischmarkt k telef. 552 en C. van zyp, Wilhelminaparkl Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenloa, „Tot Hulp der Menschheid", echter vd nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen spoedrecepten. RECLAME- van de kleine met en houdt het droog met I PUROLPOEDER I ren bestaan (de weg is eigendom van I den) mits eventueele bouwers vrij uitpil verkrijgen en de gemeente leidingen voj gas. water en electricteit er in ontvang Het volgende punt is moeiiyk te vo| gen, nj. de bruggenbouw in den nieuw RUksweg. Er wordt met kaarten gewerd plannen waar wy nooit van gehoord heb| ben, werden besproken en. De kwestie r aldus, de brug over de Sassenheimervar krygt een doorvaartwydte van 6'/: M een doorvaarthoogte van 3>/s M. Dit vil den B. en W. te laag en in overleg ml de schippers vragen zy 4'/s M. Het tegeol voorstel van den Rykswaterstaat ls 4 M Doch nu komen andere belanghebbeil den op de tafel, n.l. deken Wilkens, Barof v. Heemstra, R. de Boer en de Maatschap py Elles, die een nieuw idee hebben. By de provincie bestaat n.l. het va nemen een nieuwe weg naar den wl Amsterdam-Sassenhelm aan te leggej Deze komt dan ln het verlengde van r Oost-Haven, die dan doorgetrokken worn in rechten lyn tot den molen van Beri hout. Dit plan (een recht vaarwater) P reeds jaren door den raad gewenscht, dor op de financiën afgestuit. De sloot zou t de zweminrichting afgedamd worden. Het nieuwe idee is de nieuwe weg 1 projecteeren ln het verlengde van de Lui denlaan en de uitmonding van de Sassel helmsche vaart, een paar honderd mete te verleggen, zoodat deze komt naast f te bouwen brug over de Ringvaart, brug over de sloot is dan overbodig. Alle leden voelen voor een open vf' binding met groot vaarwater, doen "j komt de rechte sloot ln gevaar. Ook m m damming by de Zweminrichting acht jnej een gevaar voor watervervuiling, wenscht daar een brug. Alle discussies te vermelden heeft I zin, want ten slotte wordt besloteh hoofd-lngenleur van den Rijkswaters! uit te noodigen tot een bespreking me en W. waartoe ook de Frov. Waters zal worden uitgenoodigd. Hierna gaat men over in geheime gadering ter behandelin gvan steun kleine kweekers. De nieuwe Klapbrug. Naar wy vernemen, zal nog deze w. door de RUks-waterstaat de verme" van de Klapbrug onderhands worden besteed Het ls de bedoeling, dat de n brug in het voorjaar gereed zal zijn. Dë brug wordt geheel van gew P^J 'ton ge worden. beton gemaakt en zal een z.g Kokerbrt uiucii. „n du Met het oog op het drukke verkeer 9 j smalle gedeelte, dat tijdens den, wu smaller zal worden zal het verkee toe van een zijde gestremd woraein, zal dus met de voertuigen moeteni ten, tot het verkeer weer vru wordt. Natuurlijk zal terdege r worden gehouden met de belangen weggebruikers.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6