CALpUIHU LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 17 November 1934 Zesde Blad No. 22902 BINNENLAND. H Oud vehAotuocfmekk. SoüWE EGBERTS WINTER handen en voeteiu^^ TABLETTEN RECHTZAKEN. £0( VIERBLADIG KAMERSCHERM, dragende vier aquarellen. tl gelegenheid van 't a.s. huwelijk te Lon- van Prins George, hertog v. Kent, en jjses Marina van Griekenland, bij welke vchtigheid H. K. H. Prinses Juliana als jitemelsje aanwezig zal zijn, heelt H. de Koningin door aanbieding van een üienk van Haar belangstelling willen m blijken. De keuze werd bepaald op vlerbladg kamerscherm, dragende vier nurellen. Bare Majesteit heeft zich daartoe in [iblnding gesteld met den kunstschilder illy sluiter, in overleg met wien Zij be- iot, vier Nederlandsche kunstenaars uit nóodigen ieder één werk daarvoor te ver itdigen. Tevens verzocht H. M, aan den er Sluiter, zich met de leiding te willen lasten. De ultgenoodigde kunstenaars na de heeren Louis van Soest en J. H. a Mastenbroek, beiden te 's-Graven- ge, prof, H. J. Wolter te Amsterdam en Vreedenburgh te Laren (N.-H.) Aan den interieur-architect H. P. Mut- s werd verzocht, het ontwerp voor hej «ïlijke scherm te leveren, terwijl de Taardiglng van dat scherm werd opge- liagen aan de firma H. P. Mutters te jravenhage. Dit scherm, dat 1.80 meter tg is, werd uitgevoerd in coromandel enhout, een donkerbruine, zwartge- ide houtsoort, uit onze tropische ge ilen. De afmetingen van de aquarellen !den bepaald op 40 bij 50 C.M., resp. jgie en breedte van het tafereel. Zij gelijst in mat-verzilverd metalen lae, terwijl de bekleeding van de ermbladen is uitgevoerd in beige moiré vier genoemde kunstschilders hebben nop ieder een paar ontwerpen ge uit en zich met den heer Sluiter, op aoodiging van de Koningin, verleden el Donderdag naar het palels Het Loo gven, alwaar de Koningin tezamen met Prinses een keuze uit de medegebrach- Kitwerpen heeft gedaan, let door prof. Wolter vervaardigde werk [t een typisch Amsterdamsch stadsge- it voor, n.l. een kijkje op de prins Hen- Ikade met den Schreierstoren en op achtergrond o.m. de torens van de St. Klaaskerk. Op den voorgrond staan [ire boomen, waarvan het door den fit gedunde bladerdek de warme tinten toont, welke de natuur in dit seizoen gt te brengen. In kleurige variatie tee- thet stadsbeeld zich daartegen af, ter- eenige tjalken het Hollandsche karak- eeld accentueeren. ft tweede aquarel is dat van Vreeden- i, die een rustig Hollandsch water atje, in landelijke omgeving geschetst I weergegeven, zooals zich dat in volle ■rstemming aan ons oog vertoont. derde volgt een aquarel van Van fenbroek, die het zeer levendige beeld de rivier de Maas bij Rotterdam in sjaarsstemming weergeeft. Links op voorgrond ziet men een van de groote spen van den Rotterdamschen Lloyd. enslotte heeft Van Soest een stadsge- it in wintersfeer geaquarelleerd, een Bdwstemming, zooals wij die van hem imu uit vele van zijn vorige werken, hinses Juliana, die Dinsdagavond 20 ■ember a.s. naar Engeland vertrekt, is rremens, het scherm bij haar bagage erheen, mede te voeren. ECONOMISCH BELEID DER REGEERING. esiorie van antwoord aan de tweede kamer. lelijke regeling betreffende uitverkoop en opruiming spoedig te wachten. trschenen is de memorie van antwoord de Tweede Kamer over de begrooting Economische Zaken. s minister deelt mede, dat hij gaarne overwegen of een speciaal onderzoek t de schuldenlast, die op de industrie i van eenig practisch nut kan zijn. "t de vraag betreft of naast contin ueringen ook verhooging van invoer den zal plaats vinden om de binnen- hche markt te beschermen, merkt de ®er op, dat dit laatste middel inder- toepassing kan vinden. Deze toepas- kan tevens tengevolge hebben, dat sande contingenteeringen kunnen oen verruimd en zelfs, dat nieuwe con- lenteeringen worden voorkomen of he mde worden opgeheven. zinsnede ln de Troonrede, dat onze 'dek inzake de handelsverdragen niet bevredigend is geweest, beteekent, boor de overtuiging der regeering, ook oen ander systeem geen betere resul- te verkrijgen geweest zouden zijn. u derhalve voornemens voort te gaan oen ingeslagen weg. Voor zooveel de '*e omstandigheden dit wenschelijk i.231 de re!=eerIng niet nalaten "^bevoegdheden aan het parlement ïmtbister acht de grootst mogelijke geboden in de keuze van de ruil den bij handelspolitieke onderhande- I{Seering heeft dezer dagen een ~®wtregel genomen, waardoor i n yelijke gevallen aan gedupeerde ■ffeots naar Duitschland hulp wordt IJlster meent ten stelligste te moe- K'kennen, dat van overheidswege niet far!op ket risico van de export [S "Mtschland zou zijn gewezen. T%r a 'en' die een controle van de t beoogen, welke echter geen cen- beteekenen, zijn in een verge- 5h 'tbdium van voorbereiding. ÜE' beoordeelen van de uitvoermoge- kunnen exportcredietgaranties tthft een' ZÜ het beperkte rol spelen, ioy waarop de regeering dan ook 'blh"?erd h'ert°e noodlge appa- ott leven te roepen. De minister "ui P,ening van hen, die aan het ;;'in e. '1et systeem van het verlee- ^t-rPurtpremies gevaren van han tj uard verbonden achten, «nkoopen van openbare licha men wordt systematisch toezicht gehou den, teneinde te bereiken, dat Neder- landsch product gekocht wordt, waar het verantwoord is. De vraag op welke wijze misleiding van het publiek kan worden tegengegaan op het punt van aanduidingen van herkomst, is bij het departement in studie. De voorgenomen regeling met betrek king tot het zelfstandig uitoefenen van beroepen of bedrijven door vreemdelingen, is nog niet in een stadium, dat omtrent het tijdstip van indiening uitsluitsel kan worden gegeven. De vraag of het gewenscht is fabrieken op te richten, die aardappelvlokken pro- duceeren, heeft de aandacht van den mi nister. Nagegaan wordt of het gewenscht is met de bereiding van dit product op be scheiden schaal een proef te nemen. Over de uitvoering van de voorgenomen steunverleening aan de groote scheepvaart is overleg gaande. Het ligt ln de bedoeling ook de wilde vaart ln de steunverleening te betrekken. Wat de kustvaart betreft, is de minister van meening, dat ln het alge meen de bedrijfsresultaten van dezen tak van scheepvaart steunverleening niet mcf- tiveeren. Door de Kon. Holl. Lloyd is tot dusverre, na de reorganisatie in 1932, uit het toen aan deze maatschappij verleende crediet een bedrag opgenomen van f. 4.002.000. Aangezien de minister tot de overtuiging is gekomen, dat de Lloyd bij den tegen- woordigen omgang van het bedrijf niet voldoende levensvatbaarheid bezit, is hij van meening, dat niet op de tot dusver gevolgde wijze met eredietverleening kan worden doorgegaan. Bij het voortbestaan van deze maatschappij zijn echter zulke groote Nederlandsche belangen gemoeid, dat thans nagegaan wordt in hoeverre door nieuwe reorganisatie een positie ge schapen kan worden, die voor de toekomst uitzicht biedt, dat verdere geldelijke steun van den staat achterwege zal kun nen blijven. De onderhandelingen, die met medewe ten van de regeering tusschen de Neder landsche en Duitsche particuliere schip pers plaats hebben en op meer samen-' werking tusschen deze beide groepen zijn gericht, hebben tot dusver een bevredigend verloop gehad. Aan de controle op de uitvoering van de Wet op de Evenredige Vrachtverdeeling zal de minister zijn aandacht besteden. De vrees, dat het departement onvol doende met de nooden in de metaal-in dustrie bekend is, is ongegrond. Men staat hier echter voor een uiterst moeilijk pro bleem, omdat zeer belangrijke groepen van de metaalindustrie niet door handelspoli tieke maatregelen kunnen worden ge steund. De bij verscheidene leden bestaande in druk, dat de samenwerking van bedrijf s- genooten in de schoen- en lederindustrie niet voldoende door het departement is gesteund, wordt niet door de feiten be vestigd. Van een ineenstorting der „Centrale H.L.S." kan niet worden gesproken. Het vraagstuk der vestigingseischen voor middenstandsbedrijven maakt bij den mi nister reeds een punt van overweging uit. Aanvankelijk acht hij een oplossing in dier voege mogelijk, dat in de richting van het stellen van eischen ten aanzien van vakbekwaamheid e d. wordt gegaan; tot gesloten bedrijven wenschte -de minister echter in geen geval te komen. Het ontwerp eener wettelijke regeling be treffende het uitverkoopen gn opruimen in het winkelbedrijf is in een vergevor derde staat van voorbereiding. De wenschelijkheid van een statistiek betreffende de kosten van levensonder houd wordt erkend. In overleg met de Centrale Commissie voor de Statistiek zijn plannen ter zake in voorbereiding. De instelling van een soort sociaal-eco nomisch parlement moet met klem worden ontraden. Wat betreft het vraagstuk eener wette lijke regeling van het cadeaustelsel moetl de minister zich vooralsnog een beslissing voorbehouden; hij wenscht n.l. ten deze zoowel aan de belangen van den handel als aan die van de nijverheid in hun vol len omvang recht te doen wedervaren. In zake het aanhangige wetsontwerp tot regeling van den verkoop door middel van automaten heeft de minister zijn stand punt nog niet bepaald. Een ontwerp van wet, houdende wijzi ging van de bepalingen der Vogelwet 1912 is in voorbereiding. Uiteraard wordt daar bij gestreefd naar maatregelen om de clandestiene vangst van beschermde vogels tegen te gaan en de kievit en de andere weidevogels de bescherming te geven, welke deze vogels ook in het be lang van den landbouw toekomt. De minister is gaarne bereid de vraag, in hoeverre tot instelling, krachtens art. 194 der Grondwet, van publiekrechtelijke jacht- en vischschappen zou kunnen wor den overgegaan, in studie te nemen. Het ligt in het voornemen de belang hebbenden bij de visscherij op versche zee- visch te organiseeren in de Nederlandsche Visscherijcentrale en in samenwerking met die belanghebbenden een regeling te treffen, die kan leiden tot een verbetering van het zeevisscherijbedrijf en in het bij zonder van de trawlvisscherlj te IJmuiden. Bij het ontwerpen van die regeling zal uit den aard der zaak rekening worden ge houden met de verschillende, aan de re geering uitgebrachte rapporten, met be trekking tot de stoomtrawlvlsscherij te IJmuiden. Een dergelijke regeling wordt voorbereid voor de zoetwatervisscherij. De verlaging van het invoerrecht op zeelt in Duitschland, welke slechts voor één jaar is toegestaan, zal tot een punt van bespreking worden gemaakt bij de toekomstige onderhandelingen met Duitschland. DE NEDERLANDSCHE VERTEGEN WOORDIGING. Op de buitengewone vergadering, welke op 20 November a.s. te Genève zal bijeen komen ter behandeling van het geschil tusschen Bolivia en Paraguay, zal de Ne derlandsche regeering vertegenwoordigd zijn door mr. C. Ridder van Rappard, be noemd tot buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Bern en prof. mr. dr. J. P. A Francois administrateur, chef van ,de afdeeling volkenbondszaken van het ■departement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de handels- hoogeschool te Rotterdam. ROTTERDAM MOET SALARISSEN VERLAGEN. regeering stelt een termijn van drie maanden. B. en W. van Rotterdam deelen den gemeenteraad mede dat van den Minister van Blnnenlandsche Zaken bij hen een Kon. Besluit d-d. 13 Nov. is Ingekomen, waarbij de Raad wordt aangemaand om binnen een termijn van drie maanden ge rekend van den dag waarop dat besluit ter kennis van den Raad zal zijn gebracht, de bezoldigingen en de verdere arbeidsvoor waarden van het gemeentelijk personeel zoodanig te wijzigen, dat die bezoldiging en verdere arbeidsvoorwaarden geacht kunnen worden in overeenstemming te zijn met het peil hetwelk in verband met de salarieeriing van het rijkspersoneel en van het personeel bij de andere overheids diensten in het huidig tijdsbestek als rede lijk mag worden aangemerkt. Naar aanleiding daarvan heeft het Col lege zich met den genoemden Minister in verbinding gesteld tot het voeren van over leg betreffende deze zaak. DE INDISCHE BEGROOTING VOOR 1935. Verdere bezuinigingen zullen na 1935 nog noodig zijn. De Indische begrooting voor 1935 is thans bij de Tweede Kamer ingediend. De uitgaven zijn 33 millloen lager ge raamd dan in het door den Volksraad be handelde ontwerp, doordat rekening is ge houden met het toen nog niet tot stand gekomen maatregelen, n.l. de conversie van de leeningen f.18 mlliioen), de gewij zigde verdeeling van de kosten voor defen sie (f.10 millloen), gewijzigde financiering der pensioenen (f. 10 millioen) en de ver meerdering der lasten ad 5 millioen door consolidatie der vlottende schuld. Het uitgavenpeil van f. 300 millioen, dat de Minister als einddoel stelde, is bereikt, doch de ontvangsten worden geraamd op ruim f. 2451/! millloen. Voor 1935 moet een schuldtoeneming van f. 20 millioen worden geconstateerd. Met twee amendementen van den Volks raad, die de Indische Regeerlng had over genomen, heeft de minister zich niet kun nen vereenigen. Het eene is een vermindering met f. 1 van den post voor het commissariaat voor Indische zaken ten betooge van de wen schelijkheid om dit commissariaat te ver vangen door een agentschap, van den heer Soeroso, en het andere een amendement Fruin (dat eigenlijk een motie had moeten zijn, omdat het treedt in de bevoegdheden van het opperbestuur), om het salaris van den voorzitter van den Volksraad met f. 50 te verhoogen en aldus te brengen boven dat van directeuren, der departementen (zooals ook vroeger het geval was). De minister is van oordeel, dat het niet ge wenscht is, deze pas vastgestelde salaris regeling weder te wijzigen. De Memorie van Toelichting bevestigt voorts het feit, dat overneming van de motie Thamrin tot heffing van een in voerrecht op ondernemingsrubber nog in overweging is Na 1935 zullen verschillende bezuinigin gen moeten worden doorgevoerd. :ed. indie en de clearing met duitschland. Binnenkort een alg. maatregel van bestuur. Naar aanleiding van een bericht van het „Bat. Nieuwsblad", dat binnen enkele dagen uit Nederland bericht kan worden verwacht waarbij een aanvang van de clearing van Duitschland met Ned.-Indlë wordt vastgesteld, verneemt Aneta-Hol- land, dat het in de bedoeling ligt de be taling van de Ned. Indische producten, die naar Duitschland worden geëxporteerd, te doen loopen over de Nederlandsche clearing. Wat de uit Duitschland in Ned.-Indië geïmporteerde goederen betreft, zal de im porteur in Ned.-Indië zijn betalingen moe ten doen bij de Javasche Bank als filiaal kassier van de Nederlandsche Bank. Ten aanzien van den uitvoer uit Ned.- Indië zal de exporteur, voor zoover de uitgevoerde goederen, die vaak eerst zei lende worden verkocht, inderdaad naar Duitschland zijn uitgevoerd, aan het Ne- derlandsch Clearinginstituut een bewijs moeten aanvragen, dat hij goederen voor een bepaald bedrag naar Duitschland heeft uitgevoerd en alleen daarvoor beta ling ontvangen. De geheele materie wordt geregeld bij een algemeenen maatregel van bestuur, die zeer binnenkort zal verschijnen. eerste en tweede perron centraal-station te amsterdam voor een deel buiten dienst. Wegens den stand der uitbreidingswer ken te Amsterdam kunnen van Maandag 19 Nov. af gedurende drie achtereenvol gende dagen te Amsterdam. Centraal station van of aan het eerste perron Oostzijde en tweede perron Oostzijde Stadskant, geen treinen naar of van de richting Utrecht via Breukelen of naar of van de richting Hilversum vertrekken of aankomen. Drie en dertig treinen naar de richting Utrecht via Breukelen, naar de richting Hilversum en naar de richting Haarlem, waaronder verschillende forensentreinen, vertrekken dan gedurende die drie dagen van andere perrons, hetgeen op borden, aan de vertrekperronborden opgehangen, wordt aangegeven. Een ieder, die dus Maandag 19 November Dinsdag 20 November en Woensdag 21 November moet vertrekken wordt verzocht de vertrev—>"ronborden en de daaraan aangebrae1-' "d1zl°ïngen te raadplegen. Van Do iog 22 November a.s af kun nen weder 'nen zoowel van het eerste perron Oostzijde ais van het tweede per ron Oostzijde (Stadskant) vertrekken. RECLAME. 1431 ECHTE PRJESCHE H EE REK-BAAI 10 15 20- 25 ctp. half ons VeMcActft 2/ -UX&Utfi. VGA Cf&AXrt. maatschappij tot nut van het algemeen. Herdenking van bet 150-jarig bestaan. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden herdenking van het 150-jarig bestaan van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen heeft ook minister Marchant ge sproken. Deze zeide, dat de regeering er prijs op gesteld heeft om vertegenwoordigd te zijn als bewijs van haar belangstelling. De Maatschappij heeft inderdaad het nut van het algemeen gediend. De regeering ziet in deze organisatie een gewichtig belang voor het Nederlandsche volk en bij haar gelukwenschen aan het bestuur spreekt zij haar dankbaarheid uit voor het verrichte Het trof spr., dat in 1884 'bij de viering van het eeuwfeest dezelfde druk der tijden als die van thans werd ondervonden. Evenals toen blijkt thans de prikkel tot volhouden en doorzetten. Spr. besloot met den wensch, dat de Maatschappij onver saagd blijve voortwerken aan de vervul ling van haar heilzame taak. Vervolgens sprak wethouder dr. I. H. J. Vos namens den burgemeester van Am sterdam. Spr. uitte zijn waardeering voor de groote beteekenis van het Nut voor het cultureele leven van de hoofdstad. De maatschappij heeft ondanks haar hoogen leeftijd nog alle vitaliteit en charme be houden. Spr. hoopte, dat de Maatschappij tot in lengte van jaren haar taak moge verrich ten. De volgende spreker was de heer J. P. P. Heeringa, die de vier Noordelijke districten der Maatschappij vertegenwoor digde en die wees op de groote beteekenis van het Nut voor het platteland. Als be wijs van waardeering overhandigde spr. het bestuur een zilveren presenteerblad. De heer J. E. van der Pot, de vertegen woordiger der overige districten, bood daarop met eengeestig speechje een prachtige antieke staande klok aan. De heer mr. Jacq. Dutiih, vertegenwoor diger van den Nederl. Spaarbankbond, schetste de beteekenis van het Nut voor het Spaarbankwezen en sprak zijn dank uit voor de bemoeienis van de Maat schappij op dit gebied. Jhr. rnr. dr. E. A. van Beresteyn, spre kende namens de Centrale Vereeniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken, ging de beteekenis na van het Nut voor het bibliotheekwezen. Spr. hoopte, dat de samenwerking op dit gebied steeds inniger moge worden. Vervolgens boden hun gelukwenschen aan de heeren W. de Cocq Buning, namens de Vereeniging Rotary Holland. Klaas de Vries namens de vereeniging Volksonder wijs, H. J. Bon namens het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap, W. Bijmolt na mens den Nederlandschen Bond van On derwijzers, H. Scheltema namens den Bond van scholen voor neutraal bijzonder onderwijs in Nederland en dr. H. G. W. van der Wielen namens de Bakkeveensche Kampen. Deze laatste spreker dankte voor den onverwachten steun, van het Nut on dervonden en sprak den wensch uit, dat ook in de toekomst steeds een eendrach tige samenwerking moge bestaan tusschen de Volkshoogeschoolbeweging en het Nut. Spr. deelde mede, dat de werklooze kam peerders als geschenk ter gelegenheid van dit jubileum een brievenkast voor het bu reau van het Nut hadden vervaardigd. In zijn slotwoord uitte de voorzitter zijn groote dankbaarheid jegens den minister voor diens aanwezigheid en het door hem gesprokene en aan den wethouder van onderwijs. Spr. deelde onder applaus der vergadering mede, dat de Maatschappij van iemand, die onbekend wenscht te blijven, een feestgift van duizend gulden heeft ontvangen. Des avonds vond in het Amstelhotel een feestmaaltijd plaats. HERDENKING 12'/i-JARIG PONTIFICAAT VAN Z. H. PAUS PIUS XI. Gisteravond is in de Gem. Concertzaal te Haarlem een feestavond gehouden ter herdenking van het 12'/:-jarig Pontificaat van Z. H. Paus Pius XI. Aanwezig waren vele kerkelijke en we reldlijke autoriteiten uit het bisdom Haar lem, o.a. Z.H.E. mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, Z.D.H. mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal van het Bis dom, Z.Exc. mr. dr. L. N. Deckers, minister van Defensie, Z.Exc. mr. R. J. H. v. Schaik, minister van Justitie, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van Staten, vele kanunniken van het Kathedraal Kapittel, huisprelaten van Z. H. den Paus, de heer H. A. Heymeyer van Heemstede, buitenge woon geheim kamerheer met kap en degen van Z. H. den Paus, verschillende leden van de katholieke fractie van de Eerste en Tweede Kamer, prof. dr. B. M. Taverne en mr. J. L. M. Meckman, leden van den Hoogen Raad der Nederlanden, verschillende katholieke professoren van de Universiteiten in het Bisdom en R.-K. leden van Ged. Staten van Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. De heer H E. Everard. voorzitter van het uitvoerend comité, sprak een openings woord. Hij deelde o.a. mede. dat van Z.H.E. mgr. Lorenzo Gioppa, pauselijk internun tius bij het Hof der Nederlanden een tele gram was binnengekomen, dat hij wegens ziekte verhinderd was. Ook was bericht van verhindering ingekomen van Z.E. mr. M. P. L. Steenberghe, minister van Eco nomische Zaken en van mr. R. H. A. M. Romme, lid van den Raad van State. De feestrede werd gehouden door prof. dr. F. Féron, praeses van het Groot Semi narie te Roermond.Hij sprak over de groot heid van den persoon van den Paus, die op verschillende momenten van zijn pon tificaat naar voren is getreden en over de groote grondgedachten van zijn bestuur. Medewerking op dezen avond verleenden de R.-H. Haarlemsche Oratorium Vereeni ging, o. l.v. den heer Hub. Cuypers en eenige solisten. Uitgevoerd werden de „Missa in C-dur" van Beethoven en het „Te Deum" van Ant. Bruckner. De orkest partij werd verzorgd door het Utr. Sted. Orkest. Aan het einde van den avond sprak Z. H. E. mgr. J. D. J. Aengenent een dank woord. DE „UIVER" TE JODPHUR AANGEKOMEN. Bij de Kl.M. ia bericht binnengekomen, dat de „Uiver" op weg naar Nederland te Jodphur is aangekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K B. is dr. J. B. Hubrecht, die bij K.B van 24 October jJ. werd benoemd tot Hr. Ms. buitengewoon Gezant en Gevol machtigd minister te Boekarest, ln gelijke hoedanigheid benoemd bij het Hof van Zuid-Slavië. RECLAME- 1458 afdoend middel IATUURLIJK KALKPR0DUCT. Bij Apotheken en Drogisten BLttJC 20 TABLETTEN I 0.50 - DOOS 100 TABLETTEN L Z- W preparaat van de KV., AMSTERDAMSCHEi£HININEEABRI6lt HAAGSCHE RECHTBANK. De officier van Justitie, mr. Jhr. Van Asch van Wijck, vroeg vrijspraak van de 18-jarige automobiliste mej. E. J„ uit Utrecht, die op den 2den Pinksterdag re Alphen de 9-jarige G. J. Dr. op den Rijks straatweg aanreed, waardoor deze aan de bekomen verwondingen is overleden. Vonnis 29 Nov. a.s. PERSEN EN MACHINES VAN DE N. V. ATALANTA NIET VRIJGEGEVEN. Het request ingediend door mr. S. de Jong en mr. P. van 't Hoff Stolk, raads lieden van de N.V. Atalanta, waar de „Tribune" werd gedrukt, tot teruggave van de persen en machines van genoemde drukkerij, is gisteren door de Rechtbank te Amsterdam behandeld en afgewezen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In de verdachtenbank nam plaats J. A. F. M. uit Voorburg, die van zijn a.s. schoonvader de heer de B. te Veur een bedrag van f. 700 heeft gestolen. Verdachte heeft van dat geld een motorfiets gekocht. Een reclasseeringsrapport adviseerde een voorwaardlijke veroordeeling. De officier van justitie bon zich hiermede niet ver eenigen. Spr. eischte tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en drie maanden onvoorwaardelijk. De politierechter ver oordeelde verd. tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk en twee maanden onvoorwaar delijk met drie jaar proeftijd. Voortgezet werd de zaak tegen B. N. te Leiden, die op 7 September terecht stond wegens verduistering van f. 35,- ten na- deele van zijn patroon J. J. G. Verdachte gaf toe de geïnde gelden tot bovengenoemd bedrag niet te hebben afgedragen. Hij be riep zich op een tegenvordering op den patroon te hebben. De officier van jus titie had tegen verdachte twee maanden gevangenisstraf geëischt. gezien een nog voorwaardelijke gevangenisstraf. Spr. zou zijn aanvankelijke eisch terug nemen en eischte thans f. 25,- subsidiair 25 dagen hechtenis. De politierechter sprak verd. vrij. O'-m TE' EFOONNUMMERS °'7r>ACTIE 1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 19