TEEKEN PLAATJE CORRESPONDENTIE. AAR GING HIJ NIET MEER HEEN! RAADSELS. lat een massa brieven! ver over de derd, tellen jullie maar eens, hoeveel er precies zijn. Er is heel goed en I gewerkt en geen enkele klacht er bij. is maar heel goed dat ik er meer dan ad gegeven, zoodat jullie konden uit en of een te veel sturen, want o, zóó lig hadden de goede oplossingen van eerste raadsel, dat de 6 klinkers a, e, u, ij moest zijn. De grooteren stuur- meest 5 oplossingen, dus als dan de le niet de 6 klinkers luidde, waren de ndere oplossingen toch goed, zoodat konden meeloten. En ook velen had voor die vrucht van 3 letters vijg ge in plaats van bes, nu dat mocht ook want die 3 letters van bes behoefden in een ander woord gebruikt te wor- Het woord vyg, heb ik dus ook goed- urd. Jullie ziet wel dat de raadsel- het goed meent en niet angstig ig is voor haar raadseljeugd. Ik vind rettig als vele kinderen plezier heb- om mee te doen. Natuurlijk zijn er meer dan 100 kinderen teleurgesteld it zij geen prijs hebben. Blijf maar I houden en hopen op een volgende In December geeft ik alweer prijs- sels, dus al spoedig weer, en wie weet dan niet eens weer wat meer boeken n verloot zooals wel meer in De er. waren deze week vele nieuwelingen, il ze maar niet apart opnoemen, de ten hadden er nu al meteen de op- ïgen bijgedaan, dat mag gerust hoor, van Egmond jij had er nu ook wel en de oplossingen der raadsels bij in doen. lereen is mij welkom! iedereen mag Tante noemen, want ik ben immers laadseltante voor de jeugd van het isch Dagblad", maar niet Tante Joh, s er een weer schreef, zoo heet ik :h niet, hoe komen jullie daar toch enaan bij de prijswinners staan ingen, ja die wou ik niet scheiden, loeten maar samen gaan naar het iu „Leidsch Dagblad", geloof dat het voor allen de eerste is. Nu laten allen mij maar schrij- >f ze blij zijn en wat voor een mooi '"of ze hebben gekregen. had ook braaf opgepast en er brieven bij geschreven, omdat het le prijsraadsels altijd veel meer brie- ijn voor mij en veel meer werk met itzoeken der grooteren en kleineren n nog het loten enz. an Mulder jou zeg ik even apart c dag, omdat het nu je laatste brief met het oog op je leeftijd. Je hebt iaren heel trouw ingezonden en brie fschreven en gelukkig heb je wel een boek geloot, dat is dan een aar- J andenken aan die jaren dat je mee- De anderen blijven zeker nog wel )en, zoodat ik nog wel eens over je ooren. Ik wensch je het beste voor :dere leven. jarigen gefeliciteerd! zieken van harte beterschap toege- :ht. veel hartelijke groeten van A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Haag, Van Beuningenstraat 42. ufal e n gewichtige dag worden voor De dag van zijn mondeling examen ■e H.B.S- 't Is de avond van te voren de gezellige huiskamer, waar vader, r, Bert en tante Ans, die een bab- komt maken, bij elkander zitten, !e klok acht uur. 'k wou dat 't morgen was om dezen .-rucht Bert, „dan wist ik meer!" [e Ans knikt hem lachend toe! Ze ich dat verlangen van haar neefje (grijpen, hoor! wendt ze zich tot nloeder en zegt: ie wat, kom morgenmiddag bij mij ds hij den uitslag weet, gaat zeker ('st even bij 't kantoor van zijn va- ia, Hij is dan vlak in de buurt! Je Om na te teekenen. (Nadruk verboden). weet het dan nog eerder dan in je eigen huis en je bent niet den geheelen middag zoo alleen!" Moeder was eigenlijk het liefst in haar eigen huis en alleen geweest, maar ze durft de vriendelijke uitnoodiging niet goed van de hand wijzen en dus is het den volgenden middag bij tante Ans, dat een gelukkige Bert haar komt vertellen, dat hij is geslaagd. Dien avond verschijnen er natuurlijk heel wat familieleden en goede kennissen om Bert geluk te wenschen met het wer kelijk mooie examen, dat hij heeft gedaan. Tante Greet, met kleinen Hans, is er ook en Oma zelfs! Oma, die al bijna tachtig is en zoo moeilijk loopt, maar die toch op den blijden feestdag van haar kleinzoon niet ontbreken wil. „Die moeder van jou heeft zeker den ge heelen middag op straat gestaan om de zien, of je er nog niet aankwam, hé?" zegt ze lachend tegen Bert. „Lekker niet, hoor Oma!" antwoordt Berts moeder, die de woorden opgevangen heeft. „Integendeel, ik heb keurig bij tante Ans in de kamer gezeten en heusch mijn best gedaan om niet telkens op de klok te kijken. Maar 't was een toer! Geloof maar, dat ik den geheelen middag op spelden ge zeten heb!" Een weekje later, 't is prachtig zomer weer, maakt tante Greet met Hans een wandeling door het park. Ze hebben er de zwaantjes brood gegeven en doorgaans wordt dan op den terugweg nog even een bezoekje bij tante Ans gebracht- Voor Han seman is dat altijd een geweldig feest, want er hangt bij tante Ans een prachtige schommel in den tuin en Dolf, het veel oudere neefje, is altijd weer opnieuw be reid hem te laten schommelen, zooveel en zoolang, als Hansje dat zelf maar wil. Als moeder dus oudergewoonte den weg wil inslaan naar het huis van tante Ans, blijft de kleine kerel plotseling stokstijf staan en zegt beslist: „ik wil niet naar tante Ans, hoor moeder! Nooit wil ik dat meer!" „Wat vertel je me nu?" vraagt moeder verbaasd, „waarom niet, Hans?" „Omdat daar in de stoelen spelden rit ten, Mams!" zegt de peuter benauwd. „Spelden?" herhaalt moeder onthutst, „maar kereltje, wie heeft je zooiets mals verteld?" ,,'t Is niet mal, moeder!" zegt Hansje met de grootste overtuiging in rijn stem, „want Berts moeder heeft dat laatst, toen we er allemaal waren, zelf gezegd. Ze had bij tante Ans den heelen middag op spel den gezeten, vertelde ze aan Oma! Zoo naar! En moeder, nu wil ik er nooit meer heen!" RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Jo van Ommering. Veel tranen heeft men al geschreid. Bij zeurigheid Bij treurigheid Bij zwarigheid Bij narigheid Maar welke traan wordt nooit geschreid? II. Ingezonden door Frans de Water. Welke motten zijn een lekker eten? III. Ingezonden door Jan de Graaf. Mijn geheel van 31 letters is iets zeer bekends waar o zooveel over wordt ge sproken tegenwoordig. 20. 17, 18. 19. 20 ia een heerlijke tractatie. 30, 31, 29 is iets waaruit men kan rooken. 10, 4. 6 is een mooie boom, 25, 26, 27. 28, 22, 29 is een wollig viervoetig dier, 29, 28 hetzelfde als vader, 21, 23. 24 ligt voor de deur, 16, 7, 12, g is niet langzaam, 6, 8, 9, 10, 19, ge bruikt men om door te kijken als iets ver af is, 11, 12, 13, 14. 15 hebben we allen noodig om te leven, 1, 2, 1 iemand die kookt. IV. Ingezonden door Kees de Geus. Mijn geheel zijn 2 personen, waarover den laatsten tijd ieder spreekt. 1, 2, 6, 7, 9, 10 is een wild dier. 4. 8, 11. 3 een klein ijverig diertje, in een 13, 14, 15, 5, 12 wordt gemalen. 16 is de 12e letter van het a. b. c. De 2 namen zijn verbonden door een voegwoord. R. WINKEL (Nadruk verboden.) V. Ingezonden door Gerda Spiecker. Een verkorte jongensnaam van 3 letters die van voren naar achteren en van ach teren naar voren hetzelfde is. VI. Ingezonden door Nico Scheps. Mijn le is een lichaamsdeel van een mensch, mijn 2e is geen stad, mijn ge heel ligt in Noord-Holland. VII. Ingezonden door Cisca van Gijzen. Met pl kan je mij gemakkelijk wegbla zen, met sl dien ik om het water te kee- ren, met kr kom ik in de muziek voor,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 17