R.H.W IATWIJK AANZÜ T128wl THIJS IJS EN DE KWADE SLANG [lÜDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 14 November 193! katwijk aan zee. I Luxembourg" eenige filmvoorstellingen I «orden gegeven, ten bate van het Crisis- I Comité alhier. Er zal o.m. worden ver toond de boeiende film „Trader Horn". De manvoorstellingen op Vrijdag a.s. worden Inhouden In het Grand-Hotel „Du Rhin", l^le op Zaterdag in de Gemeentezaal alhier |Df Drijzen zijn matig gesteld. Het bestuur Ivertrouwt op een groot bezoek. Zware hazen en wilde ko nijnen, kippen en gevogelte bij W. LANGE, Badsfraat 2 leidschendam. lisse. reclame. oegstgeest. rijnsburg. Bloemenhandel. veurleidschendam Geen vrije Zaterdagmiddag. noordwijk. voorschoten wassenaar. reclame. TELEFUNKEN reclame. Fruitsoda Crisis-Comité Katwijk- Op Vrijdag 16 November en Zaterdag I jj nov. 1934, zal door de Bio-ondernemlng Tweetal Gercf. Gemeente, pc Gereformeerde Gemeente, die tot nu oe nog geen predikant beroepen had. zal ijh weldra in het bezit van een eigen lader mogen verheugen. Deze week is een ■tweetal opgemaakt: Ds. J. D. Barth te jorssele en Ds. M. Hofman te Krabben- Idilke. A. P. uit de Zuidstraat deed bij de ■politie aangifte van vernieling van een Jweetal ruiten door G. O. uit die straat. H. W. uit de Baljuwstraat deed bij ge politie aangifte van het feit, dat door ven auto bestuurd door N. v. d. M. uit de peeshuisstraat de dakgoot van zijn huis s beschadigd. Op het politiebureau is te bevragen (ai heerenrijwiel, dat onbeheerd op straat i aangetroffen. biGELIJKS VERKRIJGBAAR: 1241 G. de Wit Sr. I In den ouderdom van 85 jaar is alhier (pterleden de heer J. de Wit Sr., die in het toef. Kerkelijk leven in deze plaats een rooraanstaande persoonlijkheid is geweest. De heer De Wit gaf ln 1908 mede den x>t tot de instltueerlng van de zelf- mdlge Geref. Kerk en maakte 20 jaar s ouderling deel uit van den kerkeraad. stichtte mede de Chr. Nat. school en s bestuurslid van de Antl-Rev. Kiesver eniging. Morgenmiddag zal zijn stoffelijk over schot te Voorschoten worden ter aarde steld. Rede over „Wereldgelijkvormigheid". I Op uitnoodlging van de afd. Llsse van pa Ned. Chr. Vrouwenbond hield ds. J. lelik, Geref pred. te Den Haag (Loos- innen) een openbare lezing over het klerwerp „WereldgeUjkvormigheld". I Ha een kort inleidend woord van de pre- Jitnte der afdeeling, mevr. C. Schouten k Jong, zelde ds. Smellk dat er ln alle pita een worsteling is tusschen Satan en Kerk van Christus, hetgeen reeds in penbaringen 12 ons is voorzegd. De Itreld tracht steeds haar invloed te doen lelden op de Kerk. Toch hebben wij aan de Bereid niet gelijkvormig te worden. Onze levenshouding moet niet naar de wereld Verbuigen. Door den Apostel Paulus hordt hierop steeds in zijn brieven gewe- pn. Een christen moet niet georiënteerd r de aarde, maar naar den hemel leven, pij moeten steeds vragen: wat is Uw wil, oHeere? Ongetwijfeld komt echter de christen ds ln aanraking met het schema der tereld. Dit is niet te mijden: wij mogen Mils niet mijden, maar wij moeten met esiistheld onze houding bepalen Tegenover het standpunt van velen, die koor algeheele onttrekking aan de wereld Fh van deze afzijdig houden zet spr, het Scnhituurlijk standpunt uiteen. Inplaats pao den Duitschen theoloog Karl Barth fa. die een ascetisch standpunt innemen Mijden wij: wij zijn wel in, maar niet van |«e wereld. De wereld is toch een schepping vods. En al is die schepping door de zonde Muisterd, wij mogen ons daaruit niet (onder meer terugtrekken, maar hebben poor de eere Gods op te komen. In sommige kringen heeft men een tlgenaardige opvatting van het begrip Lwereldgelijkvormigheid". Het al of niet kragen van „lang" of „kort" haar door de Khmes is geen kwestie van wereldgelijk- pormigheid. Het probleem ligt veel dieper, pet komt aan op de waarachtige levens houding van het innerlijk bestaan. Spr. "rode dit in zijn rede nader aan. De geloovige heeft de schatten der cul tuur op te eischen tot verheerlijking Gods, Jcoewel wij hierbij steeds hebben te beden- |ten het: „niet van de wereld, maar ik ben |lan Christus". 1 Zeer zeker heeft de Christen veel op te I Weren bij al hetgeen de cultuur biedt. Op zoovele terreinen heeft de Satan de macht |o handen. Een uiting van wereldgelijkvormigheid I noemde spr. het mondaine strandleven onzer dagen, waaraan ook Christenvrou- 1 jon en meisjes zich helaas schuldig ma- IS Het wandelen in strandpyama's ver- I JJJejlde spr. ten stelligste. Laten wij als I '-nastenen dit streng tegen gaan. I de Pauze wees spr. op de wereld- I i, vkvormigheid op het terrein van het I "hweUjk. Ook hier wordt het schema d,er 1 «reld door de Christenen zoo vaak over- I «nomen, wij mogen ons niet uitleven, I mo«ten onze sexueele liefde gedra- I tweten d°or de geestelijke liefde. Met HL waarschuwde spr. tegen het Neo- Malthusianisme. i ven KuSl2tte wees sPr- °P de sroote geva- mA* het lezen van moderne literatuur n arong aan op goede voorlichting. Ook terrein ne#l noemde spr- een gevaarlijk deze met groote aandacht beluisterde I ging ds. Smelik in dankgebed voor. 1220 erze....en ook Gij zult zeggen: P^^ec/ec&nclsc/ie ^u^/tasóz SPfe&thyistbaar de beste. Venten zonder vergunning. De gemeente wordt nog steeds overstelpt met personen die venten zonder vergun ning. P. v. d. K., uit Oosterhout, werd ter zake bekeurd, die daar niet op was gesteld en een der veldwachters beleedigde. Een proces-verbaal wegens beleediging viel hem tevens ten deel. Aanrijdingen. Op de Kanaalbrug had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een wielrijder. Het rijwiel werd ernstig be schadigd, doch de eigenaar van de auto, die onmiddellijk na de aanrijding door reed, is bekend. G. V., wonende te Rijnsburg, werd aan gereden door een vrachtauto bestuurd door G. H., alhier. V. kwam zoodanig met de straatsteenen in aanraking, dat een zijner handen ernstig werd gewond. H. reed na de aanrijding door en bekommerde zich niets over de aanrijding. Hij werd inmid dels door de politie opgespoord: proces verbaal werd tegen hem opgemaakt. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een hond (Iersche Setter), welke zwervende in de gemeente is aan getroffen. Door de Politie is alhier aangehouden een persoon, die steeds kinderen lastig viel en ook is aangehouden de minder jarige A. V. uit Amsterdam, die de ouderlijke woning was ontloopen. V. is daarna op transport gesteld naar Am sterdam. Aan de bloemenveiling neemt de aan voer merkbaar af. De volgende prijzen werden genoteerd: Rozen: Roselandia 3080 ct. per bos; Hadley 3050 ct.; Butterfly 35—55 ct. Chrysanten per bos: Esther 1215 ct.; Koper 914 ct.; Novemberzon 810 ct-; October 7—9 ct.; Enkel rood (groot) 9— 10 ct., idem (klein) 57 ct.; Flory Ring 58 ct.; Buckingham 911 ct.; Jozer 14— 17 ct.; Choco 1013 ct.; Erco 1520 ct.; Mont Blanc 813 ct:; Maryland 5—7 ct.; Chrysanten per stuk: Saks 619 ct-; Pul- liny 6—8 ct.; Monaco 511 ct.; Klein geel 1—2 ct. Op 29 December 1933 heeft de afd. van den R.K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" verzocht om over te gaan tot Invoering van den vrijen Zaterdagmiddag voor het oevsoneel der Llchtbedrijven Thans is daaron het navolgende afwij zende prae-advigs verschenen. 1. Invoering van den vrijen Zaterdag- De Gemccntebegrooting 1935. Wij ontleenen nog eenige belangrijke details aan de begrooting 1935 dezer ge meente. Als winst van het electrlclteltsbe- drijf wordt geraamd f. 6959.24, terwijl als retributie voor het hebben van kabels ln gemeentegrond wordt geraamd een bedrag van f. 10.800 of 50 cent per Meter gelegde kabel en als bijdrage in de kosten van be stuur f. 1500. Voor het gasbedrijf bedragen deze cijfers: als winst f. 8479.89 voor bij drage in kosten van bestuur f. 3000, voor retributie voor het hebben van bulzen ln gemeentegrond f. 10.000 of 50 cent per Me ter buis. Voor het waterleidingbedrijf be draagt de geraamde winst f. 12.040.74. ter wijl voor dit bedrijf geen retributie of bij drage in bestuursonkosten wordt betaald. In totaal komt dus van deze bedrijven aan de geipeentekas ten goede een bedrag van f. 52.809.87. een bedrag dat voor de ge meentekas meer dan een peuleschilletje beteekent. De belangrijke positie, die de gemeentebedrijven in de financiering der gemeentelijke huishouding innemen komt nog beter tot zijn recht als in aanmerking wordt genomen, dat buiten deze bedragen nog een bedrag van ruim f. 10.000 uit de middelen van het gasbedrijf wordt be schikbaar gesteld voor tariefsverlaging. Dit bedrag zal vermoedelijk worden aangewend om door het Invoeren van een geheel nieuw tarief, n.l. het z.g. vast rechttarief het gasverbruik te stimuleeren. De totale schuldenlast der gemeente be draagt f. 1.803.159,41 of ongeveer f. 162 per inwoner, hetgeen zeker voor een gemeente als Noordwljk een bescheiden bedrag Is te noemen, vooral als nog ln aanmerking wordt genomen, dat een bedrag van f. 664.298,27 van deze schuld voor de zeker niet weinig rendabele gemeentebedrijven Is aangegaan en een bedrag van meer dan f. 300.000 daarvan ln volkswoningbouw Is belegd. Belangrijke schulden drukken voorts op de volgende hoofdstukken der begrooting: Openbare werken f. 397.546,04, Onderwijs f. 169.359,00: Gemeente-eigen dommen f. 82.070,51. Het laagste rente type is 4 het hoogste rentetype C'/i'/t voor een klein schuldrestant. Het belangrijkste hoofdstuk in de be grooting is dit jaar ongetwijfeld Hoofdstuk 9 betreffende de werkloozenzorg. Geraamd worden hierop f. 90.000 ais kosten van werkverschaffing in de Noord duinen, waarbij al gedurende eenige Jaren een 100-tal werkloozen doorloopend wordt tewerkgesteld, die een uurloon verdienen van 32 cent, hetgeen bij 'n 48-urige werk week een weekloon uitmaakt van f. 15,60. Voor steun aan werkloozen is uitgetrok ken een bedrag van f. 118.100, waarvan f. 28.600 bestemd is om in z.g. contra prestatie door werkloozen te worden ver- loond. Op een bedrag van f. 5000 na komen deze groote bedragen in aanmerking voor een rijkssubsidie van ongeveer T8"/o. Voorts staan op dit Hoofdstuk nog uitgetrokken de volgende posten: Voor verpleging van arme krankzinnigen f. 15.000, voor onder steuning aan behoeftigen in geld en na- tura f. 26.000, verstrekking van kleeding en schoeisel aan crisiswerkloozen f. 2100, voor beschikbaarstelling van goedkoope margarine f. 4400, voor beschikbaarstelling van vleesch in blik f. 9000 en voor subsidie aan werkloozenkassen f. 15.400. Al deze posten bij elkaar,, die nog met talrijke kleinere posten kunnen worden aangevuld doen wel duidelijk zien, dat het gemeente- beheer in dezen abnormalen tijd voor een belangrijk deel staat in het teeken van leniging van de crisisnooden. middag is voor stokers niet mogelijk, dit zou aanstelling van een 4en man vergen: verschil tusschen stokers en het overige personeel ls niet gewenscht. 2. Het overige personeel heeft thans als wei-kweek 47 uur ln de winterperiode is het zelfs moeilijk door vroeg invallende duisternis deze werktijd vol te maken, Vev- plaatsing van de Zaterdagmiddaguren naar andere dagen is dan ook niet mogelijk. 3. Reeds thans blijkt het een bezwaar dat na werktijd nooit personeel aanwezig is voor spoedgevallen. Beschikking over personeel dat Zater dagsmiddags vrij ls. zou op dien middag moeilijk te verkrijgen zijn Extra kosten kan het bedrijf niet lijden 4. De Zaterdagmiddag leent zich bij uit stek voor allerlei werkzaamheden, waar voor stroom moet worden afgezet; de groote bedrijven liggen dan stil. Raadsagenda. De Raden van Stompwljk en Veur ko men op Zaterdag 17 November te 14.15 uur in het raadhuis te Leidschendam in open bare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Overlegging bedrljfsrekeningen (Inclusief verslag) dienst 1933 en benoeming commissie van onderzoek, 3. Aanbieding bedrljfsbegroo- tingen dienst 1935 en benoeming commis sie van onderzoek. 4. Voorstel tot verla ging der gastarieven. 5. Voorstellen: a. tot vaststelling voor 1935 verhaalspercentage Omzetbelasting op 4°/o. b. tot het verleenen van een algemeene machtiging aan B. en W ter zake Indiening bezwaarschriften tegen opgelegde aanslagen ln de Omzet belasting. 6. Voorstel n.a.v. verzoek bestuur afdeeling Stompwijk/Veur van den Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" tot invoering van den vrijen Za terdagmiddag. 7. Voorstel tot wijziging verordening, regelende tarief en voorwaar den voor electrische stroom en gas. 8 .Ver der voorkomende zaken. Het petitionnement van het N.V.V. voor betere werkloozenzorg is alhier ge- teekend door 1250 mannen en vrouwen. B. en W. hebben de raden aangebo den de bedrljfsrekeningen 1933 van het gas- en electriciteitsbedrijf, sluitende met een batig slot van resp. f. 421.26 en f. 13988.24. Vergadering der Bijz. Vrijw. Landstorm. In het R.K. Verenigingsgebouw hield de B.V.L. een propaganda bijeenkomst onder leiding van den heer R. van den Ende, voorzitter van de ajfd. Voorschoten, gep. Lult.-Kolonel. Vele afgevaardigden waren aanwezig o.a. Generaal Zeeman, Hoofdofficieren en officieren. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord, het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik en riep allen een hartelijk welkom toe. Nadat gezamenlijk tiet le couplet van het „Wilhelmus" was gezongen werd het woord gegeven aan den heer J. G. Knippenberg, van Rijswijk, voor dëTbehandellng van zijn onderwerp .Jtood en Zwart". Spr. behan delde de twee stroomingen onzer dagen, die tegen de bestaande orde indruischen, n.m. het socialispie en het communisme, het fascisme en nationaal socialisme. In den breede zette spr. uiteen welke gevaren deze stelsels met 'zich brengen voor geloof en kerk; hij wees op de toestanden van heden in Rusland, Dultschland, Spanje en Mexico, Om deze gevaren te bezweren en het wettig gezag te steunen is, het instituut van den B.VJL. die mocht, „wat God verhoede" noodig blijken, rood en zwart zal bestrijden, zoodat het hun groen en geel voor de oogen wordt. Met den uitroep, „Oranje hoog" en „Sluit de gelederen" sloot spr zijn met aandacht gevolgde rede. Vervolgens werden een tweetal mooie geluidsfilmen vertoond, welke vertooning uitstekend slaagde en een groot genot verschaften. Op het laatst van den avond werd door den heer Bordewijk, Kapitein van den Landstorm, nog het woord gevoerd om de beteekenis van het Instituut uiteen te zetten. Met een kernachtig woord en een woord van dank tot allen, die dezen avond had den doen slagen door hunne medewerking, sloot de voorzitter, nadat hij aan Mej. M. van Geest bloemen had aangeboden voor haar pianospel, dezen goedgeslaagden propagandaavondna het zingen van het „Wilhelmus" ging men huiswaarts. 25-jarig jubileum van den heer J. L. H. van der Bijl. Zondag 18 November a.s. zal de heer J. L. H. van der Bijl, koster der parochie van den H. Laurentius alhier, zijn vijf en twin tigjarige dienstbetrekking als zoodanig herdenken Op dien dag heeft de kerkelijke herden king plaats, ofschoon de jubilaris reeds op 17 October j.l. 25 Jaren in dienst is geweest van voornoemd kerkbestuur. Door bijzon dere omstandigheden wordt dit jubileum eerst a.s. Zondag gevierd. De kerkdienst van de Geref. Kerk, alhier, zal Zondag ak. nam. 5 uur per radio worden uitgezonden. De predicatie zal worden gehouden door ds. J. C. Houtzagers, terwijl na den kerk dienst het Chr, Zangkoor „De Lofstem" enkele nummers gewijde zang zal ten ge- hoore brengen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten wegens strijd met de Inrichting van den polder het besluit der vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den Bosch- en Gasthuispolder tot benoeming van den heer G. C. Duljnlsveld alhier tot secretaris en penningmeester van den pol der te vernietigen. Vergadering Tuinbouwver. „Wassenaar en Omstreken". In het „Wapen van Wassenaar" hield de Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken" haar maandelijksche ledenvergadering. De voorzitter sprak het welkom op deze herfstvergadering die geheel in het teeken staat van de Koningin der Herfst, n.l. de Chrysanthemums, die gedurende de laat ste 40 jaren zoo'n geweldige vlucht hebben genomen, zoodat men in staat is gedu rende een half jaar met deze mooie en kleurrijke bloemen te pronken. Voorts drukte spr. er zijn groote voldoening over uit dat zoo enorm veel op de uitgeschre ven prijsvragen werd ingezonden, waaruit spr. concludeerde dat ondanks de slechte omstandigheden en de moeilijkheden waarmede vele tuinbazen onder den druk der tijden hebben te kampen, de ware lief hebbers toch kans zien om met iets goeds voor den dag te komen. Hierop las de secretaris de notulen voor, die onveranderd werden vastgesteld. Op verzoek van den voorzitter, bracht de heer J. v. d. Berg verslag uit over de plaats gevonden hebbende huldiging van den oud-leeraar den heer Fleuren. Tot leden der kascommlssie werden benoemd de hee- ren G. Verlind en D. Schnitzler. Bij monde van den heer van den Heu vel werd door de Jury die reeds voor de vergadering met haar taak was aange vangen om het ingezondene te keuren, verslag uitgebracht. Voor prijsvraag I, luidende: De schoon ste collectie afgesneden tros-chrysanthe- mums, van ieder 5 takken, behaalde de heer P. Zegwaard met 28 punten den eer sten prijs, met 27 punten de heer J. v, d. Kroft 2de en met 26 punten de heer K. Goudswaard den derden prijs. Prijsvraag II luidende: 3 Tros-Chrysan- temums op stam, werd gewonnen door den heer P. Zegwaard met 30 punten en de lof der Jury. Prijsvraag III, luidende 3 var. afgesne den grootbloemige Chrysanthemums van ieder 3 stuks: le prijs P Zegwaard met 30 punten en lof der jury; 2de prijs K. Goudswaard met 22 punten. Prijsvraag IV 3 Chrysanten Blanche Potavlne in 14 c.M. pot gekweekt: le prijs P. Zegwaard met 25 punten. Op prijsvraag V was niet Ingezonden. Prijsvraag VI luidende 1 Kleinbloemige Chrys. in pot gekweekt, zonder grond- scheuten werd gewonnen door den heer P. Zegwaard met 26 punten. Prijsvraag VII luidde: het schoonste stuk bloemwerk van Chrysantenbloemen, bladplanten en groen geoorloofd. Hiervan was de uitslag: le prijs G. van Egmond met 29 punten; 2de prijs H. Schipper met 28 punten: 3de prijs C. van Vulpen met 27 punten, 4e prijs P. Kelderman met 23 p. Prijsvraag VIII, 3 cyclamen; le prijs de heer Weekhout met 30 punten en lof der jury; eveneens het ter opluistering inge zondene verwierf de lof der jury; 2e prijs P. Zegwaard met 26 punter. 3e prijs de heer J. Anderson met 19 punten. Prijsvraag IX. luidende 3 bloeiende Be gonia's, le prijs P. Zegwaard met 24 p.; 2de prijs J. Anderson met 21 punten. Prijsvraag X: 3 varens: le prijs A. G. van Tol met 29 p.; 2e prijs J. v. d. Kroft met 26 p. en 3de prijs P. Zegwaard met 25 punten Prijsvraag XI 1 Chrysant Blanche Poi- tavine in pot gekweekt, zonder grond- scheuten, met loodje (d. w. z. een plant waarvan ln het voorjaar voor dit doel de stekken ter beschikking der leden waren gesteld): le prijs P. Zegwaard met 30 p.; 2de prijs G van Egmond met 29 p., 3e pr. J. Noordover met 23 punten. Voorts behaalden de heeren P. Zeg waard, A. G van Tol en C. van der Salm met diverse inzendingen voor het punten- stelsel diverse punten, waaronder er ook met lof der jury. De uitslag der nomenclatuurprijsvraag over het afgeloopen jaar werd hierop door den secretaris bekend gemaakt. Deze was: le prijs G. Verlind met 69 1/4 punt; 2e pr. H. Schipper met 66 1/4 punt, 3de prijs P. Kelderman met 62 1/2 punt. Vervolgens kwamen ter tafel de ontwer pen voor de uitgeschreven teekenprijs vraag. De opzet is ditmaal een terrein van 1 H.A op de juiste wijze te beplanten en daarbij in het oog te houden de naaste omgeving, bebouwing en het huis. Hierop werd door den heer J. van den Berg in aansluiting van zijn vorige lezing het woord gevoerd over het onderwerp: Tuinmuurtjes. Spr. zette het doel, waarvoor tuin muurtjes gebruikt kunnen worden, uiteen, zooals grondkeerlng, terrassen, taluds, voorts om de architectuur van het huis naar den tuin over te brengen en als ver siering van den tuin en het geheel. De muurtuin ls vooral in den winter en in het vroege voorjaar op zijn mooist. Nadat door spr. werd aangetoond hoe tuinmuurtjes wel en ook hoe deze niet moeten worden gemaakt en hij ln den breede liet zien, waarvan en op welke wijze deze muurtjes moeten worden opge bouwd, zette spr deze lezing voort met het vertoonen van een groote serie licht beelden. Ook hier liet spr. zien hoe men tuinmuren niet moet maken; prachtige begroeide muren en muurtjes werden ge toond, zooals spr zich voorstelt dat zij wel moeten worden toegepast. Met een luid applaus werd den heer van 122$ Jp GOEDKOOPSTE Vraagt inlichtinqen bij dv Tptpfunkpn Sórvice Stations den Berg door de vergadering dank ge bracht voor zijn buitengewoon interessante en leerzame lezing. Men besloot wederom een feestavond te organiseeren. Dit wordt overgelaten aan het bestuur met de feestcommissie. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. Jeugdige baldadigheid. De 9-jarige A. V., alhier, wierp uit bal dadigheid met een steen naar een pas- seerende auto. Hij trof de voorruit, die ge heel verbrijzeld werd. De eigenaar van de auto diende een klacht in bij den veld wachter en eischte schadevergoeding, waartoe de vader van het jongetje niet bereid was. Proces-verbaal is opgemaakt. Sociale avond van den R.-K. Land en Tuinbouwbond. In 't Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg alhier werd een sociale avond ge houden door den R.-K. Land- en Tuin bouwbond, R.-K. Middenstandsvereeniging „de Hanze". R.-K. Volksbond en R.-K. Ge- zellenvereeniging. Als sprekers traden op de zeereefw. heer J. Bots. rector te Am sterdam, met het onderwerp: „Het herstel der maatschappelijke orde" en de zeer- eerw. heer B. J. Möller, pastoor te Rijswijk met het onderwerp: „Het herstel van het gezin". Deze lezingen waren alleen toe gankelijk voor de leden der organlseeren- de vereenigingen, alsmede voor genoodig- den en werden o.m. bijgewoond door de zeereerw. heeren Joncbloedt, pastoor-de ken; Klaverweijden, pastoor Kruisheeren- parochie, kapelaans Brans en Sijrn. en wethouder Oudewater. Van den burge meester e.a. was bericht van verhinde ring ingekomen. De avond werd geopend met een woord van welkom door kapelaan Brans, die tevens de sprekers inleidde, terwijl een gemengd zangkoortje, onder leiding van den heer W. Hoogzaad, de avond opluisterde met zang. De bestuurder van een vrachtauto uit Leiden, B. genaamd, reed op den Rijndijk alhier en vervoerde achter de auto een handwagen. Door voorbijgangers werd hij er op attent gemaakt, dat de wielen van den handwagen waren afge loopen. Bij nader onderzoek bleek dat een der wielen er reeds te Alphen was afge loopen. Men begrijpt dat van de handkar niet veel goeds meer over was! 9954 Mineraalwater met Vruchtensmaak Alleen echt met dit merk LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN. 11. Al klimmend denkt ons' Thijs verblijd: „Die nare slang ben ik nu kwijt, waarschijnlijk zelfs voorgoed; en bovendien heb ik nog Sim zijn hoed. Ik draaide daar de slang een rare loer, al was dat ook een heele toer," Maar zie eens aan hoe Thijs zich heeft vergist; het valsche dier heeft kracht en list en klimt nog vlugger haast dan Thijs, Deze raakt wat van de wijs en roept: „Wie had dat kunnen droomen ik kan niet vlug genoeg naar boven komen." 't Was of de slang bij 't touw langs gleed en bijna heeft hij Thijs nu beet.... 89

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7