THIJS IJS EN DE KWADE SLANG fjpSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 November 1934 RECHTZAKEN, nsten d'e ln staat moeten blijven de Koudliig behoorlijk te verzorgen An- ïjiids rullen de maatregelen der Regee- oorzaak zijn van een aanzienlijke ver kering van de inkomsten. Indien dan t het totaal bedrag der uitgaven van begrooting, bedragende zonder den voor onvoorziene ultg. f, 1.344.945.08 rit vergeleken met dat der begrooting r 1931, zooals deze er na de daarin op ooek van Ged. Staten aangebrachte delng uitziet, aangevend een eindbe- van 1.1 355.956.73, dan kan worden onstateerd, dat de totale uitgaven voor jaar slechts met f. 11.011.65 zijn ver- rtltmen een vergelijking tusschen het ng, dat ten vorlgen Jaie tot dekking je gewone uitgaven aanvankelijk ter 'hikking stond, derhalve zonder het saldo van den vorlgen dienst en het genomen uit de reserve en het be au waarover voor 1935 kan worden be- hjit. dan ziet men een veel ongunstiger ild wis dit bedrag voor 1934 f. 1.175.218.47 or 1935 beloopt het f. 873.252.83 een ver kil van 1.301.965.64. oorzaken van deze beduidenden te ug liggen vrijwel uitsluitend in de d« Regeering Ingediende wetsontwer- tot wijziging van de financieele ver- üdingswet en tot het treilen van voor den terzake van gemeentelijke kos- van werkloosheidszorg. tn W. geven aan welke posten verge- bij 1934 vermindering ondergaan, bedraagt de uitkeering uit het ge- intelonds 1.3554 minder, de hoofdsom Tndbelasting 1.35.050 en die der perso de belasting f. 280.805. terwij] op iere posten minder ls geraamd f. 59 425. 'egenover dit totaal verlies van 11.834. staan slechts verhoogingen van een bedrag van f. 76.864. gevolg ls geweest, dat de raming van verwachte uitgaven en vaststelling de inkomsten een te dekken tekort ■rbleef van f. 516.639.23. >r dekking hiervan zouden B. en W. ■teerst willen aanwenden het batig der rek. over 1933 ad 1.298.353 48 zijn er zich van bewust, dat dit saldo is, een gevolg van het lelt dat de win- van het electriclteits-bedrljl en van gasbedrijf over 1933 bedragende resp. 10.713.78 en f. 46.969.38 in de gemeente- izijn gevloeid, maar willen daarnevens Berken, dat zij voor dit jaar willen af- van de in de laatste jaren gevolgden om te beschikken over een deel van ilgemeene reserve ten bedrage van M.000, waardoor het reservefonds, dat Uznuari 1933 1. 552.878.79 zal bedragen, isct blijft. lis tweede maatregel is dan gerekend op bovengenoemde heffing van 65 opeen- de hoofdsom der personeele belas waarvan een opbrengst van is 685-75 kan worden verwacht, itnslotte blijft dan nog te dekken een ort van f. 61.600 gevolg van overmacht, it rijp beraad zijn B. en W. tot de con- de gekomen, dat het tijdstip gekomen ls helling van opeenten op de gemeente- 4sbelastlng over te gaan. Met een aan- ran slechts 12 kan worden volstaan om tekort van f. 61.600 te dekken, «umeerend krijgt dus onze gemeente belastlngverhooging, bestaande In de Jng van 12 opcenten op de hoofdsom gemeentefondsbelasting, een aantal, nog wel zeer matig mag worden ge- £E(1. Daarbij zie men niet over het hoofd dat tarieven voor electriciteit en water, in- folge een onlangs genomen raadsbesluit, t ingang van 1935 belangrijk worden tagd. -De 34-jarlge O. alhier reed met zijn tor op den Schouwweg. Een paar klin- rs op den weg waren oorzaak, dat de itor slipte en O. over den weg geslingerd id. Hij werd bij den heer H binnen ge- icht. Na daar door dr. Hubbeling te zijn tbonden werd hij met de polltie-auto zijn woning vervoerd. Het gemeentebestuur van Amsterdam Eft aanbesteed het maken van den ïenbouw van een motorenwerkplaats en ketelhuls met houtloods en transfor- torenrulmte om een bestaande stalen lettouw, benevens een schoorsteen, ter- ntiokerlngen en .terreinverhardingen het vliegveld Schiphol, ngekomen 62 biljetten. Laagste in- mjfster Klelnendorst en Florisse alhier, ir f 57.950. Op den te Amsterdam gehouden cur- in Wodan Plastiek- en Patlneerwerk haalden de gebrs. Wlnnubst het diploma ■wijl in den te Schoonhoven gehouden dstrijd in Hasco Rellefschilderwerk to Winnubst het diploma en N. Win- i'ost het diploma en een gouden me nie behaalden. o ZEVENHOVEN. - Tot het geven van godsdienstonder- 51) de Herv. Kerk is aangewezen jhr. Hoeufft van Velzen van Teraar. Aan de beurt van aftreding zijn bij Herv. Kerk als ouderling de heer J. v. ledenberg en als diaken de heer L. De i' Sr'. |l ZWAMMERDAM. de Vlieg en gezin, arbeider, aan boord Naar Bodegraven, Christina Wilhelmlna de Jong, echtgenoote van Q Groeneveld Naar Arnhem, Anthonlus Leonardus van Munster, maréchaussée Naar Bodegra ven, Teunls Boelen en gezin, chauffeur Naar Boskoop, Teunls Gijsbertus Ruiten- burg en gezin, boterhandelaar Naar Llnschoten. Jan Bierhorst, arbeider Naar Zevenhoven, Noorden, Maria van Capel, dienstbode Naar Amsterdam, Marlnus Willem Verbrugge, boomkwee- kersknecht. Op de Molenkade alhier stond de fruithandelaar W. inet een bakfiets, vol geladen met l'rult. Bij het omkeeren op het smalle pad nam hij de bocht te kort, tengevolge waarvan de flets kantelde en het fruit in het water terecht kwam. Het aantal Ingeschreven werkloozen bij de pl. arbeidsbemiddeling bedraagt thans 59, gesplitst als volgt: 8 landarbei ders. 9 boomkweekersknechts, 16 bouwvak arbeiders. 25 fabrieksarbeiders en 1 schip persknecht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest allereerst voor het Kantongerecht alhier terecht staan de melk- en boterhandelaar B. V. uit Katwijk aan Zee, omdat hij op 5 Juni karnemelk ln voorraad heeft gehad waaraan te veel water was toegevoegd: ook was het vetge halte te laag geweest. Dr. van Eek, direc teur van den keuringsdienst alhier ver klaarde van den keurmeester West een monster karnemelk scheikundig onder zocht te hebben. Bij dit onderzoek was gebleken dat ongeveer 10°/n water aan de karnemelk toegevoegd was. het vetgehalte was ook veel te laag gebleken. Verdachte verklaarde geen water bij de karnemelk gedaan te hebben, hij had de melk zóó van den grossier ontvangen en vond het wel eigenaardig dat deze nu vrij uitging. Het O M. elschte f25 boete of 10 dagen hechte nis. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. De melkhan delaar A. J van H. moest voor het zelfde feit terecht staan. Dr. van Eek deelde mede dat verdachte reeds gewaar schuwd was maar dit niet veel had gege ven. Ook hier eischte het O.M. f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hech tenis. W. van R., boter- en melkhandelaar te Katwijk aan Zee stond terecht, omdat op 8 October in zijn winkel 2'/t K.G. roomboter voorradig was geweest waarin de rljksmer- ken niet voldoende waren Ingedrukt, zoo dat deze merken nog eens gebruikt konden worden. Verdachte verklaarde dat dit een verzuim van hem was geweest. Het O.M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 10 dagen hechtenis G B. moest terecht staan .omdat hij op 9 Oct. te Noordwij k onvoorzichtig en roe keloos had gereden waardoor hij een per sonen-auto uit Den Haag had aangereden. De 'chauffeur H. G. Stèltens van de aan gereden auto verklaarde dat hij zeer lang zaam reed, daar eenlge dames in zijn auto hem den weg moesten wijzen. Op een gege ven moment was verdachte op den Gooweg zonder eenlg teeken te geven met een Snel heid van 45 K.M. een zijweg Ingeslagen, waardoor de auto was aangereden. Het O.M. eischte f. 20 boete of 10 dagen hech tenis. De Kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechte nis. A. van B. van Hchauffeur stond te recht, omdat hij op 25 Sept. op het kruis punt op den Zijlsingel bij de Trompstraat met een roekelooze snelheid was overge stoken. waardoor hij een auto van den heer G. Tijssen uit Zoeterwoude had aan gereden en deze ernstig beschadigd werd. Met het oog op den jeugdigen leeftijd van verdachte (18 jaar) wilde het O.M. geen hooge boete vragen en eischte f. 10 boete of 8 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 subs. 10 dagen hechtenis. O H. moest terecht staan, omdat hij op 27 Sept. met een roekelooze snelheid niet rechts had gehouden, waardoor hij op de Trekvaartbrug 2 jongens had aangereden. Het O.M. eischte 2 maal f. 10 boete of 2 x 2 dagen hechtenis De Kantonrechter ver oordeelde verdachte wegens het rijden van een auto zonder voldoende remmen tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis en voor roekeloos rijden en niet het rechtergedeelte van den rijweg berijden f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Loop der bevolking. Eekomen: Uit Raamsdonk, Maria Jo- [fa Bossers, zonder beroep, Overtocht - Dit Ter-Aar, Johanna Adriana van dienstbode. Schoolstraat 56 Uit *°op. Cornells Vlaskamp en gezin, vee- Spoelwijk 83 Uit Alphen a. den wrtje Boekhout, echtgenoote van 't Hoog. zonder beroep, Utrechtsche weg 36 uit Brielle, Nicolasina ®hs, reUgieuze. Overtocht 46 Uit stede, Hendrlka Catharlna Maria liefdezuster. Overtocht 46 Uit «stede, Gerardus Wilhelmus de Wit, beroep. Molenkade 30 Uit Reeu- Catharlna Försche, dienstbode, Wijk 80 Uit Warmond. Leo Anto- Maria van Tetjlingen. kapelaan, ""ent 79 jjjt Bodegraven. Hermanus f en gezin, meesterknecht zeadhan- voudschestraatweg 150a Uit Bloe- JJJJk Maria Bartmann. religieuse, jib Uit Bloemendaal, Maria ht Ilna K'evits, zonder beroep. Over- Uit Bloemendaal. Cornelia Ma- n. j.'beeg, zonder beroep. Overtocht 46 "iDhen a. d. Ri.in. Geertrui Heliman, Verlaan er gezin, zonder beroep. iimSf Hazerswoude. Agatha JiC Verklei!, echtgenoote van C. T. Cf™; Overtocht 73. '"«Ken: Naar Bodegraven, Leendert AARLANDERVEEN IJsclub „Avondvrcugde". In de vergadering van de IJsclub ..Avondvreugde" werd het bestuur uitge breid met de heeren C. den Braber; F. v. Dolder Czn.; C v. Heusden en M. v. Vliet. Besloten werd bij eventueel sterk ijs de banen des avonds te doen belichten. ALPHEN Hollend paard gegrepen. In de Hooftstraat ging een paard be-, spannen voor een kaasbrik op hol. In woes- ten draf vloog het paard door de Hooft straat vla de van Mandersloostraat naar de Raadhuisstraat. Daar sprong zekere L. voor het paard en wist dit tot staan te brengen. Hoewel het dier met de steeds maar meer slingerende wagen door alles heen draaide, was het gelukkig dat het ge span Juist kon worden gegrepen daar even verder in de Raadhuisstraat verschillende wagens stonden, waardoor onheilen zeker niet uitgebleven waren. Een goede beloo ning voor L. voor zijn kordaat optreden was zeker op zijn plaats. Veel later kwam de eigenaar de landbouwer K loopend zijn gespan ophalen, dat hem was ontgaan toen hij stond te praten. Het dier was ge schrokken voor een passeerenden motor rijder. Bijeenkomst A.R. Kicsvereenlglng. De A.R. klesver. „Nederland en Oranje" kwam in bijzondere vergadering bijeen in „Concordia". Na opening door den voor zitter den heer J. H. Belgraver, waarbij deze den burgemeester bijzonder welkom heette, trad als spreker op de heer A. J. Dekker, tot het houden van zijn toespraak over het onderwerp „Eendrachtiglijk onder de beproefde leiding". Spr. wees er op dat er reden was om de alarmklok te lulden, wijl de eenheid der A.R. partij ln gevaar is. Hij stelde de vraag waarom men zich met eventueele werkelijke of vermeende bezwaren zich niet heeft gewend tot de of- ficleele instanties, om daarna een krach tig pleidooi te houden voor gezamenlijk optrekken van Herv. en Geref onder de vaan van de eene ongedeelde A.R. partij. Bij stemming werden als candldaten ge steld: 1. P. A. Colljn; 2. G. M. Herngreen; 3. C. J. Hoogendijk; 4. P. V. d. Bas; 5. P. Verkerk: 6. I. A. Rlsseeuw; 7. C. v. Baren; 8. Jac. Biemond; 9. P, Boot; 10. K. Brug. Kleerencentrale der N.H. Kerk. Door den kerkeraad van de N.H. Kerk (Jullanastraat) ls besloten tot oprichting van een „Kleeren-Centrale". De kerkeraad nam dit besluit om voor hen ln dezen kom mervollen tijd gebrek ook aan kleeding, den druk wat te verlichten. Enkele diake nen hebben zich beschikbaar gesteld klee- ren en vooral klnderkleeren en dekens waaraan zoo'n groot gebrek ls, ln ontvangst te nemen. Door de Rederijkerskamer Tot Nut en Genoegen zal Woensdag worden opgeveerd het vrouwtje van den Generaal. Blijspel in 4 bedrijven. De netto-opbrengst is bestemd voor het pl. crisiscomité. Gevonden: 1 duimstok, 1 kralen da- mestaschje, 1 belastingplaatje, 1 n. zw. paal 1 zak met paardentuigen, 1 mast van een schip en br. kindertaschje. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. Door de politie werd alhier aangehou den zekere W. K. en R. D. die onder de ge meente Hazerswoude een rijwiel hadden ontvreemd. Het karretje bleek nog in hun bezit en kon in beslag worden genomen. De opmerkzaamheid van den nachtwaker heeft een ernstigen brand voorkomen. Was de man 10 minuten later gekomen, dan had vrij zeker de heele zaak ln lichte laaie gestaan. Jaarvergadering van het „Groene Kruis." Het „Groene Kruis" kwam onder presi dium van den heer J. v. d. Giesen in jaar vergadering bijeen. De voorzitter herdacht wijlen dr. F. Schreuder Sr. van Zwammer- dam, die nog steeds bestuurslid van de afd. Wijkverpleging was en dat 32 jaar lang geweest is. De secretaris de heer K. Steijn bracht het Jaarverslag uit. De penningmeester, de heer W. F. Brunt het financieel ver slag, dat nog een klein batig saldo gaf. De Wijk- en Ziekenverpleging gaf een klein nadeellg saldo. In de financieele commis sie werden benoemd de heeren W. Roer horst, A. Beijen en J. Domburg, alhier. Bij de begrooting voor '35 werden plannen be sproken voor de oprichting van een Con sultatiebureau voor Zuigelingen in samen werking met de T.B.C. vereen, en de an dere wijkverplegingen. Tot bestuurslid werden gekozen de heeren P. Turkenburg. B. Spreij te Zwammerdam en P. F. van Noort. Herkozen werden ln de commissie voor de Wijkverpleging de heeren J. A. Hoogendijk. H Sloof, terwijl gekozen werd dr. Schreuder Jr. De aftredende voorzitter werd toege sproken door den heer K. Steijn. Medege deeld werd dat een nieuwe bergplaats ge vonden ls voor het materiaal. BOSKOOP. Ernstig ongeluk. BODEGRAVEN. Begin van brand in kappcrssalon. Zaterdagnacht ontdekte tusschen 1 en 2 uur een nachtwaker van den Part. Nachtvelligheidsdienst een begin van brand in de wachtkamer van den kappers salon van de fa. De J. aan de Van Tol straat, Door in het vensterkozijn te klim men, kon hij zien dat de kachel van on deren was opengevallen en dat de bran dende kolen het vloerzeil, het vloerkleed enz. in vlammen hadden gezet. Onmiddel lijk werden pogingen gedaan om de inwo nende kappersbedienden te wekken, wat eerst na veel moeite gelukte. Toen men echter eenmaal binnen was gelukte het met emmers water het vuur te blusschen. 10. Thijs is snel dan op het klimtouw aangeraasd en springt er ln. De slang ls heel verbaasd, verroert van de verwondering geen vin. Thijs denkt: „Hiervan maak ik gebruik". Hij vat nu moed hij neemt een duik en pakt Slm's hoed. Hij pakte hem de slang zoo van den kop; deze kijkt verwonderd op en begint weer kwaad te dreigen „Jij kleine beer ik zal jou nog wel krijgen." Daarop heeft Thljsje niet gewacht hij klimt omhoog met volle kracht. Doordat de chauffeur van de Rotter- damsche bus plotseling moest stoppen, viel mej. de wed. v. H., die achter den chauf feur in de bus zat, met haar hoofd door de ruit. waardoor zij zeer ernstig werd verwond. Bijtijds gered. Het 10-jarig dochtertje van den boom- kweeker R. reed aan de Zuidkade met haar rijwiel ln de Wetering. Gelukkig kon het kind spoedig gered worden. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. Boogaard 23 j. en G. M. Geers 23 j. Geboren: Willem, z. v. W VerweiJ en W. M. de Jong Jan Cornells, z. v. P. v. Houwelingen en J. Stam. Gevonden: 1 paar motorhandschoe nen, belastingrijwlelmerk, paar rozen- handschoenen, wantje en een bos legu- strum. Inlichtingen politiebureau. Alhier heeft zich een comité voor schoolkindervoeding gevormd, waarin en kele dames en ook de drie plaatselijke dok toren zitting hebben genomen. Genoemd comité doet een beroep op de Ingezetenen om financleelen steun. Om redenen van financleelen aard, zal er dit Jaar geen tentoonstelling gehou den worden door de Pluimveevereeniging „Nut en Sport" alhier. HAZERSWOUDE. Ledenvergadering Ned. Herv. Kiesvereen. „Calvijn". De Ned. Herv. Klesver. „Calvijn" heeft in het lokaal Salvatori haar ledenvergade ring gehouden, welke flink was bezocht Nadat het samenzijn door den voorzitter den heer Jae. van Beek Szn. was geopend, verkreeg de heer G. Weljenberg gelegen heid, om aan de hand van Matth. 13 4751 zijn onderwerp „Het Vlschnet" te behandelen, gevolgd door gedachtenwisse- ling. Vervolgens werd de candldatenlljst vast gesteld voor de a.s. verkiezing voor leden van het kiescollege en opnieuw gekozen de aftredende heeren W. J. Dekker, C. W. Oppelaar en C. Patijn, terwijl voor de vacature H. Verheul, gekozen werd de heer M. Quist, die zich allen bereid verklaren, de candidatuur te aanvaarden. Daarna had de verkiezing plaats voor candldaten voor het college van notabelen, waarbij de aftredende heeren C. van Kla ren en H. J. J. Voets opnieuw werden her kozen, terwijl ln de vacature A. A. Matze, gekozen werd de heer A. A. Harkes. Na rondvraag volgde na het zingen van Ps. 25 2 sluiting met dankgebed door den heer A. A. Matze. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. M. de Jonge geb. v. d. Velde d. C. H. van der Meer geb. Wltte- man z. W. G. van Wlerlngen geb. Lle- verse d. Ondertrouwd: J. C. van der Voort 22 j. en Th. A. van der Meer 23 j. M. Ver doolt 27 j. en N. Ramp 21 j. GEMEENTERAAD. Uitvoerige discussies over de nieuwe woning van den burgemeester. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, de heer A. Warnaar. Na opening en gebed werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat alhoewel in de vorige vergadering werd besloten ongeveer 1 HA. land te koopen van den heer v. d. Lelie, deze er op stond precies één HA. te ver- koopen. Hieraan hebben B. en W. toege geven. Verder deelde spr. mede, dat de Schoutenvaart, waar de heer van Beek in de vorige vergadering over sprak, is uit gediept. Wat betreft de vraag van den heer Lommerse tot verplaatsing van het bord, dat aangeeft de bebouwde kom in het Zwaantje, daaraan zal bij de eerst volgende wijziging der politieverordening worden voldaan. Eenige ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangeno men. Op het verzoek van een Geitenfok- vereeniging om een verbod tot het hou den van wilde gelten. werd afwijzend be schikt, daar men van meening is dat daarmede de overheidsbemoeiing te ver gaat. De Zonneveldstraat werd in beheer en onderhoud aanvaard. H. C. v. d. Spek vroeg het sluitingsuur voor zijn lunch room op Zaterdag en Zondag te bepaler, op 11 uur, inplaats van 10 uur. B. en W. zijn daar tegen. De heer Scheel verklaarde het daarmede eens te zijn, doch vroeg voor D. G. v. d. Voort verlof om éénmaal per week tot 's nachts twee uur open te mo gen zijn voor een beslaten club. De voorzitter zeide daartoe geen defi nitieve toezegging te kunnen doen, waarop de heer Scheel zich vóór de Inwilliging van het verzoek van H. C. v. d. Spek ver klaarde uit de overweging, dat de café houders zwaar door de crisis worden ge troffen. Het verzoek werd nu met één stem voor, die van den heer Scheel, afge wezen, zulks nadat ook nog door den heer J. van Beek gewezen was op de onbillijk heid om één caféhouder boven de anderen te bevoorrechten. Aangeboden werden de be gr oo ting van het Waterbedrijf en van de gemeente, voor het dienstjaar 1935. In verband met de instelling van een Werkloosheidssub- ndlefonds door de Regeering, waarvoor ongeveer 25% van de belastingen dezer gemeente wordt afgenomen, zal een ma tige straatbelasting niet gemist kunnen worden. Als commissie voor het onderzoeken dezer begrootingen werden benoemd d* heeren M, Scheel, J. de Kort en J. W. van Vliet. Besloten werd bij de Hollandsche So ciëteit van Levensverzekeringen te Am sterdam een geldleening te sluiten groot f94625,- tegen een rente van 4 1/8 en tegen den koers van lOOVo, zulks tot con verteering van enkele leeningen van 5"/o en i'k'U rente. Ter voldoening aan het besprokene ln de vorige vergadering, in verband met een woning voor den burgemeester, deelden. B en W. mede dat op het Dorp een woning voor den burgemeester gebouwd zou kun nen worden voor f. 8500, waarvoor de burgemeester bereid ls een huur te geven van f. 450,- per Jaar, terwijl voor hetgeen de woning eventueel meer mocht kosten dan f. 8500. de huur ln evenredigheid hoo- ger zal zijn. B en W. geven echter de voorkeur aan de woning der gemeente nevens het Raadhuis, welke bewoond wordt door het Hoofd der Ned. Herv. School en waarvan de huur 31 December e.k. afloopt. Dit kost de gemeente alleen een f 600 a f. 800 wegens een kleine ver bouwing. Wethouder D. de Bruyn IJzn. verdedigt de bestemming van genoemde woning, die eigendom der gemeente is. tot ambts woning voor den burgemeester. De hui dige financieele omstandigheden laten niet toe een nieuw huis te gaan bouwen, waar zulks niet noodzakelijk is. De heer M. Scheel vroeg of B. en W. ook pogin gen in het werk hebben gesteld op andere wijze ln een woning voor den burgemees ter te voorzien. De voorzitter antwoordde dat dit ls ge schied, doch zonder het gewenschte re sultaat. De heer C. A. van Dam wees er of), dat deze woning altijd tot onderwijzerswoning ls bestemd geweest. Eerst voor het hoofd der openbare school en den laatsten tijd voor het hoofd der Hervromde school. In verband daarmede is hy er voor het zoo te houden. Op het Dorp ls geen huis voor den burgemeester open. aan den Rijndijk wel, zelfs beneden een huur van f 450. De traditie heeft bewezen, dat de gemeente ook draait zonder dat de bur gemeester op het Dorp woont. De heer D. de Bruyn IJzn. was van oordeel dat de belangen van het Dorp beter gediend zyn met een burgemeester aldaar, terwijl ook de burgemeester dit wenscht. Vele menschen van het Dorp die den burgemeester wenschen te spre ken en daarvoor naar den Ryn moeten, zouden er mede geholpen zyn. De heer C. A. van Dam meende dat het den burgemeester gelijk was Dorp of Rijn- dyk, terwyi het bezwaar dat men naar den Rijn moet om den burgemeester te spreken ondervangen kan worden door op het Dorp snreekuur te houden. De voorzitter merkte op, dat hit de voor keur geeft aan het wonen op het Dorp. De heeren moeten zich echter niet laten leiden door persoonlijke gevoelens, doch ln 't oog vatten het gemeentebelang. Als de meerderheid van den Raad vindt dat het in 't belang der gemeente is dat de woning nevens het Raadhuis onderwlj- zerswoning blyft en de burgemeester aan den Rijn woont, dan besluite men dit ge rust Mijn pc;soon kunt U daar volkomen buiten laten en daar zal ook niets bij mij in verband met de samenwerking in het vervolg van blyven zitten. De heer De Jong achtte het bouwen van een ambtswoning niet geboden Hy kon begrijpen dat de woning waarin woont een Hervormd schoolhoofd voor de betrok ken menschen een teer punt is. Niettemin kan ln dezen moeliyken tyd van alge meen gemeentebelang standpunt bekeken moeilijk anders dan de voorkeur aan de woning nevens het Raadhuis gegeven worden. Deze woning is eigendom der ge meente. Echter zou de vrede meer gediend zyn wanneer de burgemeester ging wonen ln het huls dat de heer van Dam aan den Rijndyk heeft genoemd. Deze oplossing zou de voorkeur verdienen boven de wo ning naast het Raadhuis. De heer J. van Beek Szn. verdedigde met klem het wonen van den burgemees ter op het Dorp. Dit ls thans te bereiken met de woning die van de gemeente is, dus is by daarvoor. De heer D Buitenhuis bestreed de meening als zou de burge meester moeten wonen ln het huis dat eigendom der gemeente is. Dit huis is nooit door een burgemeester bewoond ge weest. t ls toevallig dat nu niet meer het Hoofd der openbare school daarin woont, doch het hoofd der Ned. Herv. school De heeren D. de Bruyn IJzn. en J. van Beek Szn. zeggen dat zy verdedigen dat de burgemeester de voorkeur heeft. JPe heer L. Noordam zelde tegen het bouwen van een huls voor den burgemeester te zijn. Ook de heer M. Scheel sprak zich aldus uit. Het bouwen van een huls werd met alg. st. verworpen. Na bespreking werd het voorstel van B. en W. inzake de verhuur van de woning naast het Raadhuis door den heer C. A. van Dam aldus geamendeerd, dat voor gesteld werd de woning nevens het Raad huis voor twee jaren te verhuren ten be hoeve van het hoofd der Ned. Herv. school met een opzegtermyn van zes maanden onder voorwaarde dat het be wuste huis aan den Rlindlik voor den bur gemeester acceptabel ls. Dit voorstel werd met 9 stemmen vóór en 2 tegen, die van de heeren D. de Bruvn IJzn. en J. van Be»k Szn aangenomen Een verzoek van de Tentoonstellings- vereeniging te Boskoop om deel te nemen in hpt waarborgfonds in verband met een in 1935 te houden tentoonstelling werd aangeVinndpo tot een volgende vergade ring Ir de verordening op den keurings dienst van vee en vleesch worden enkele

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7