C/ 666 ELTAX LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 13 November 1934 BUITENLAND. D&BBELM/^N TELEGRAMMEN. MODERNE MENSEN BELLEN OP 1 SPREEKCEL. t-l DE ALGEMEENE TOESTAND. Yon Ribbentrop bij Eden Verklaring Tan MacDonald Het Saargebied. Von Ribbentrop. Hitler's gevolmachtigde Inzake de ontwapeningskwestie heeft gis ternamiddag op het Foreign Office te Londen een onderhoud van drie kwartier gehad met lord Eden Naar officieel wordt medegedeeld heeft von Ribbentrop den Brltschen staatsman geen nieuwe voorstellen gedaan. In een onderhoud met de pers sprak von Ribbentrop ten stelligste tegen, dat Duitschland te Landen aan het onderhan delen was over een terugkeer van het Reich naar Genève .Dat zijn", zeide hij. „pure verzinsels". Von Ribbentrop deelde verder mede. dat zijn onderhoud met Eden slechts van zeer aigemeenen aard was geweest Hij hda echter met den Brltschen mi nister wél gesproken over de „samenwer king van alle volken op den grondslag van rechtsgelijkheid". In dit verband trekt een rede van Smuts aan een banket te Londen de aan dacht. Bij het gadeslaan van den Europeeschen toestand van tegenwoordig, werd ik diep getroffen door het feit. verklaarde hy, dat twee krachten de politiek scheppen en bepalen, te weten, het angstcomplex en het minderwaardigheidscomplex. Sprekend over de loopende geruchten omtrent een aanstaanden oorlog, zeide Smuts: Deze geruchten roepen een oor logsatmosfeer in het leven en meer ge schikt om een oorlog uit te lokken dan geiyk wat anders, komen zij mij alle mis dadig voor en een gevaariyke fout. Eigen aardig genoeg zyn het meestal de paci fisten. die verantwoordelijk zyn voor dit zaaien van paniek. Een oorlog verwachten morgen of in een nabije toekomst is een voudig onzin Behalve misschien één enkele uitzondering, is geen enkele natie thans klaar voor een oorlog en oorlog zou eenvoudig binnenlandsehe revolutie be- teekenen. Mij vragen om te gelooven, zeide Smuts, dat het Duitache volk werkelijk den oor log verlangt en er zich bewust op voor bereidt, is my vragen te gelooven, dat dit volk gekker is dan eenlg ander volk het thans zou kunnen zyn. Ik wil niet zeggen, dat ik ontken, dat de tegenwoordige tyd vol gevaren en zorg is, maar dit rechtvaardigt deze gevaariyke oorlogsgeruchten niet. Smuts zeide verder nog, dat hij zich den Volkenbond niet kan voorstellen als een militaire machine. Hoe. zeide hy, zou men t inferioriteits complex kunnen wegnemen, dat, naar hy meent, den geest vergiftigt, zelfs van Duitschland. Er is een middel, zeide hy: Duitschland volkomen gelykheid van sta tuut geven als aan de anderen en het eerlyk doen. uit eigen beweging en zonder voorbehoud Terwyl men de Fransche vrees begrijpt en er mede sympathiseert, kan men slechts meevoelen met Duitschland in de inferioriteitspositie, waarin het nog na den oorlog verkeert. De voortzetting van zyn statuut van Versailles, zeide hy, wordt een beleediging van het geweten van Europa, strydlg met den toekomstlgen vrede ..Fair play" en sportieve geest en elke standaard van particulier en openbaar leven vragen een oprechte revisie van zyn positie. Laat ons die banden verbreken en aan den gevangene op menschelijke wyze zyn yryheid teruggeven. Antipathiek als de beginselen van het nat.-soclalisme misschien kunnen zyn aan vele andere Westersche volkeren, dit is geen reden om de internationale gelyk heid van Duitschland niet te erkennen en aldus de obsessie weg te nemen, die uit gaat van racisme en nazisme. Aldus Smuts! MacDonald. wiens aandacht gevestigd was op zekere berichten in Amerikaansche bladen over de vlootbesprekingen te Lon den. heeft een verklaring laten verschij nen, waarin hy zegt, dat het wel begrepen moet worden, dat de Amerikaansche ver tegenwoordigers op de hoogte worden ge houden van wat er tusschen de Japan- sche en Engelsche gedurende de vloot besprekingen voorvalt, evenzeer als de Japansche onderhandelaars op de hoogte worden gehouden van wat er voorvalt tusschen de Amerikaansche en de En gelsche. Berichten, waarvan bladen hebben mel ding gemaakt, als zou er van de zyde van Mantsjoekwo of Japan te Londen een aan bieding zyn gedaan tot een overeenkomst inzake de petroleum-kwestie, worden ontkend. De laatste Japansche antwoorden, welke vermoedelyk ook aan de Vereenigde Sta ten en Nederland gedaan zyn, zijn vol komen onvoldoende en komen niet tege moet aan de elschen van de petroleum- maatschappijen. Ook wordt ontkend, dat de textlel- besprekingen, welke in het voorjaar zijn afgebroken, zyn opgevat. De geruchten omtrent een vernieuwing van het Engelsch-Japansche bondgenoot schap, welke is ontbonden om het verdrag van Washington mogelyk te maken, wor den zelfs geen commentaar waardig ge keurd. Het „Journal Officiel" van de regeerings- commissle van het Saargebied heeft een oproep tot de bevolking gericht, waarin deze tot kalmte wordt gemaand, in ver band met de nadering van het plebisciet. „De commissie voor de volksstemming", aldus in dezen oproep, „ziet met leedwezen hoe de voorstanders van deze of gene partij zich aan heftigheden te buiten gaan in hun verklaringen en persartikelen ?,J, nlet v°or dreigementen terug- om de tegenpartij tot hun ziens wijze over te halen. s.n"JÖk optreden is niets minder aan politiek terrorisme P® commissie zal zich dan ook genood zaakt zien, voortaan strenger in te grijpen dan zij tot dusverre deed. Intusschen doet de commissie nogmaals een dringend beroep op de politieke lei ders zoowel als p d" bevolking om rich te doordringen van de noodzakelijkheid, om zich te matigen by het voeren van propaganda in het openbaar zoowel als in het geheim". BELGIE. Aftreden van bet kabinet de Broquevllle. Zooals wy gisteren ln een deel der op laag nog mededeelden, zal het kabinet de Broqueville heden aftreden. De Broqueville. Het „Vad." meldt daarover: Een der redenen van het weliswaar niet verrassende maar toch ook niet zóó spoe dig verwachte ontslag van het kabinet- de Broquevllle dat heden, by de hervat ting van de Kamerwerkzaamheden, offi cieel zal zyn, bhjkt te moeten worden ge zocht in de stygende misnoegdheid welke, tengevolge van de in uitzicht gestelde salariskorting, by het Rykspersoneel valt waar te nemen Van diverse zyden ver namen wy dat talrijke ambtenaren en bedienden van zins waren, met ingang van heden, het werk in de departementen te saboteeren. Ook in de andere ryks- besturen zou de atmosfeer al even beden- kelijk zyn. Het is natuuriyk nog te vroeg om zich aan eenige voorspelling, wat betreft de samenstelling van de regeeringscomblnatle die het kabinet-de Broqueville moet op volgen. te wagen. In sommige kringen denkt men dat een of meer extra-parle mentairen Theunts of zelfs Francqui in het te verwachten kablnet-Jaspar zou den worden opgenomen. Elders wordt be weerd, dat. het nieuwe kabinet om geen volmachtverteening meer zal verzoeken, maar het Parlement over een eventueele korting van het salaris en de pensioenen der rijksambtenaren zal laten beslissen. Misschien wordt ook nog een poging ge daan om de sociaal-democraten te be wegen tot deelneming aan de regeertng, maar dit is. beweert men ln officieele kringen, tooh niet zeer waarschynhjk. Zooals de zaken nu staan, zyn pok.'.ieke verrassingen echter geenszins uitgesloten. Alles hangt af van de wending, welke de crisis vandaag, Dinsdag, na de opening van het parlement, zal nemen. OOSTENRIJK. BegrootingscUfers. De Oostenrijksche regeering publiceert enkele byzonderheden aangaande de be grooting van 1935. Men hoopt de begroo ting sluitend te kunnen maken zonder nieuwe belastingen en zonder verlaging van de ambtenaarssalarissen. Men ver wacht een aanzienlyke verbetering van den financieelen toestand van de conversie van de Volkenbondleening Hieromtrent wordt nog onderhandeld. Men rekent te Weenen op een verlaging van de rentevoet met gemiddeld l'/i pCt. Dit zou een be zuiniging van rond 60 millioen schilling per jaar beteekenen. De uitgaven worden geraamd op 1994 millioen schilling of 81 millioen meer en de inkomsten op 1880.65 of 32 33 millioen minder dan het loopende jaar Er zou dus nog een tekort van 113.24 millioen zijn. Door het sparen van 60 mil lioen schilling op rentedlenst. alsook door het vrijkomen van de garantie van 40 mil lioen schilling voor de Volkenbondsleening is dit tekort gedekt tot op een klein ge deelte na. De toestand te Weenen blij ft gespannen, hoewel de gevreesde uitbarsting van onte vredenheid by de communisten en socia listen is uitgebleven. Tal van personen zyn gearresteerd. Overal staan met machine geweren bewapende manschappen- Gisteren zouden 1600 machinegeweren in beslag zyn genomen, door de communisten ingevoerd als „zeep." HONGARIJE. De moord te Marseille. Het Hongaarsche correspondentiebureau meldde gisteravond officieel: De Hongaarsche politie heeft het onder zoek in verband met den aanslag te Mar seille. wanneer geen andere, thans nog onbekende feiten op komen duiken, afge sloten Het Boedapester hoofd der ko ninklijke Hongaarsche politie publiceert hierover de volgende mededeeling: In de dagen onmlddellyk na den aan slag te Marseille hebben de Hongaarsche politie-autoriteiten een zoo ver mogelyk gaand onderzoek ingesteld. Bovendien hebben zy zoo snel mogelyk alle opsporin gen verricht waarom, hetzy door de Pa- rijsche politie, hetzij (vla het ministerie van bultenlandsche zaken) door het Zuid- Slavische gezantschap verzocht was. De politie heeft honderden verhooren afge nomen en 21 personen in verzekerde be waring gesteld. In den loop van het onderzoek werd vastgesteld, dat geen enkele persoon, ook niet onder de verhoorden, en de in verze kerde bewaring genomenen, gevonden werd, die met den aanslag in verband kon worden gebracht. Ook werd er geen aan- knoopingspunt voor gevonden, dat de ko ningsmoordenaar Wlada Georgief ooit in Hongarije geweest is of zich hier opge houden heeft. De handhaving van het politietoezicht oo de te Hongarije verblüvende Zuid-Sla vische onderdanen, die als kroatische po litieke emigranten beschouwd kunnen worden, werd verordend. FRANKRIJK. Groote meerderheid voor Flandin ver wacht Daladier pessimistisch Opgeblazen schandaal? Te oordeelen naar de kalmte, welke gis teren ln de Kamer heerschte, zal het debat na de regeerlngsverklarlng heden een vrij rustig verloop hebben De radicaal-socialisten en hun aanhang en de groepen van het centrum zullen de regeerlng hun vertrouwen niet weigeren. De oppositie van rechts zal zeer gering zyn. Wat de socialisten betreft, biykt uit de vergadering van de uitvoerende commissie dier party, dat deze groep in de oppositie zal blyven, wyi ze het front met de com munisten, die natuuriyk tegen de regeering zullen stemmen, niet wil verbreken. De houding der neo-socialisten ls onzeker. Verwacht wordt echter, dat zy, indien de socialisten tegen de regeering stemmen, zich van stemming zullen onthouden. Het ziet er dus naar uit dat het kablnet- Flandin een groote meerderheid, wellicht meer dan 400 stemmen tegen hoogstens 160 zal krygen. Met een dergelyke meerderheid zou de regeering in een minimum van tyd de begrooting 1935 kunnen doen aan nemen. i. De vroegere minister-president Daladier geeft in het blad „L'oeuvre" een uiterst zwart beeld van den economischen toe stand in Frankrijk. Op grond van aan vakbladen ontleende gegevens, stelt hy vast, dat de werkloos heid sedert het vorige jaar met 100.000 man is toegenomen. Duizenden fabrieken en kooplieden staan op den rand van een faillissement. In de tweede helft van October zyn by de spaarbanken 107 millioen francs meer opgenomen dan gestort. Volgens de radicale Oeuvre, die zich, evenals de andere Fransche bladen, bezig houdt met het financleele schandaal, dat zoogenaamd te Rouaan ontdekt zou zyn, berusten de beschuldigingen in kwestie uitsluitend op de beweringen van een ont slagen bediende der onderneming, Vala- perta, die door het blad Journal de Rouen overgenomen en opgeblazen zouden zyn met politieke oogmerken. Het werk in kwestie, geleld door een zekeren Chouard, staat onder directe controle van water staat. Het gaat om de verdieping van de Seine ter plaatse, om haar toegankeiyk te maken voor schepen van grooten diep gang. Voor den aanleg van de benoodlgde dyken en kaden explolteeren de onder nemers een steengroeve in de buurt van de Seine. Het voornaamste argument van Valaperta nu zou zyn dat de betonneering van de dyken, die volgens contract 30 cm. dik zou moeten zyn, slechts 15 a 20 cm. zou bedragen, waarvoor de onderneming het stilzwijgen van een ambtenaar van water staat gekocht zou hebben met 12 000 frcs. per maand L'Oeuvre heeft een onderhoud gehad met den leider der onderneming, Chouard, die het blad er op gewezen heeft, dat de eerste de beste voorByganger zich kan overtuigen, dat deze laatste beschuldiging in elk geval gelogen is! Wat overigens de bewering be treft, dat er by de onderneming meer dan 100 millioen zoek gemaakt zouden zyn, vestigde Chouard er de aandacht op, dat de stad Rouen gedurende de vier jaar, dat de werken duren, in het geheel slechts 24 millioen aan de werken besteed heelt! De rechter van Instructie te Rouaan heeft tegen vyf personal een aanklacht ingediend wegens bedrogpleging en cor ruptie, n.l. tegen den Directeur van een steengroeve-ondememing, Bever, tegen de gebroeders Le Roux, tegen Mevrouw Bever als boekhoudster van de firma en tegen den controleur Le Faur, van de af- deeling mynwezen. De ontslagen employé, die aangifte van het geval heeft gedaan, bevindt zich op het oogenblik met verlof der politie te Luxem burg, waar hy een bezoek brengt aan zyn vader. Vandaag wordt hy te Rouaan terugver wacht, waarna hy terstond weer zal ver hoord worden. De vyf beklaagden hebben nog hun vryheid. ZWITSERLAND. Omkeer bij de socialisten. Het uitgebreide partybestuur der Zwit- sersche socialistische partij, die tot nog toe uit principieele overwegingen zich tegen het toestaan van alle militaire credieten heeft verzet, heeft met 39 tegen 13 st. een rgsolutie aangenomen, waarin de noodzakelijkheid van nationale verdedi ging wordt aanvaard. ROEMENIE. Spionnage. Het blad .Lupta" deelt mee, dat twee fotografen, die verbonden zyn aan het secretariaat voor de luchtvaart, zijn ge arresteerd, als gevolg van de verdwijning van talryke vertrouwelijke foto's, waarvan een deel naar Duitschland zou zyn ge bracht Het zou een organisatie met wyde vertakkingen betreffen. RUSLAND. Gebrek aan brandstoffen. De Sovjet-regeering heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarin de industrie wordt aangemaand tot zuinigheid in het gebruik van brandstoffen. De spoorwegen kunnen nl. op het oogenblik niet voldoende brandstof vervoeren In verscheidene deelen des lands heerscht reeds strenge koude. Het verbruik van brandstoffen wordt door de autoriteiten gecontroleerd en verspilling zwaar ge straft. SPANJE. Regeling voor Catalonlë. De kabinetsraad heeft de bepalingen voor het voorlooplg bewind in Catalonlë goedgekeurd. Deze behelzen o.a. de benoe ming van een algemeen gedelegeerde in dit autonome gebied en opheffing van de pers-censuur. hoewel alleen betreffende de versie?-n der Kamer-debatten. Deze laatste beslissing stelt de opposi- tioneeie groepen weer ln staat om hun plaats in de Kamer weer in te nemen. ZUID-SLA VIE. Manifest der Kroaten. Een groot aantal vooraanstaande Kroa ten te Zagreb heeft een manifest opge steld, dat den regentschapsraad zal wor den voorgelegd, en waarin het volgende wordt verzocht; Bevryding van alle politieke gevangenen der Kroatische boerenparty, inclusief den partyleider, dr. Matsjek. Vryheid van beweging voor alle onder bewaking staande politici. Het leger en de politie zyn voldoende waarborgen voor de nationale veiligheid. Krachtens een nieuwe wet, welke voor ziet in geheim kiesrecht, moeten vrije ver kiezingen voor de gemeenteraden worden gehouden, om de werkeiyke gevoelens van het volk aan te toonen. Het ls nog te vroeg voor parlementsver kiezingen. o EGYPTE. Nessim pasja aanvaardt de opdracht tot kabinetsformatie. Nessim Pasja heeft de opdracht tot vor ming van een nieuw kabinet aangenomen. Zooals men zich herinneren zal, heeft Nessim pasja, dadeUJk na het aftreden van het kabinet Jehla, de opdracht ont vangen, doch waren er eenige moeliykhe- den gerezen, omdat hy eischen had gesteld nopens parlementsontblndlng en wyziging van de grondwet, die de koning aanvanke lijk niet wilde Inwilligen. Er zal nu wel spoedig biyken ln hoeverre Nessim pasja den koning tot zyn zlenswyze heeft weten te overtuigen, dan wel in hoeverre hy zelf water in zijn wyn heeft moeten doen. RECLAME. 11» CHINA. De strijd tegen het communisme. Volgens uit Sjanghai ontvangen berich ten zyn de Chineesche regeeringstroepen er 10 November in geslaagd Joeitsjin te heroveren, de hoofdstad van de Chinee sche Sovjet-republiek, die, met de provin cie Kiangsi als middelpunt, eind 1931 op gericht werd. De roode bezetting heeft zich in kleine groepen teruggetrokken naar de provin cies Hunan en Kwantoeng. waar de pro vinciale troepen zich gereed maken hen te ontvangen. De overwinning van de regeeringstroe pen ls toe te schrijven aan aanvallen van uit de lucht en een strenge blokkade. CUBA. Naar het communisme? Een vooraanstaand leider van de com munistische party op Cuba, verklaarde gisteren tegenover een vertegenwoordiger van de Amerikaansche pers, dat de over gang van Cuba naar den sovjet-staatsvorm spoedig naderde en dat Cuba de eerste sovjet-republiek op het Westelijk halfrond zou zyn. Een der leiders, een suikertechnicus Felipe Gonzalez, verklaarde dat het pro- gram der communistische party geleidelijk bezig was verwezeniykt te worden en dat de party slechts op het gunstigste oogen blik wachtte, om de regeeringsmacht in handen te nemen. OP GOEDE ZEEP STAAT" DE BELGISCHE CRISIS. BRUSSEL. 13 Nov. (V.D.) De Kamer fracties hebben hedenochtend vergaderd De liberalen hebben hun vertrouwen ln 't program der nationale bezuiniging en de stabilisatie der munt uitgesproken. In officieele kringen wordt niet ontkend dat er pogingen gedaan zullen worden, de sec.-dem. te bewegen zitting te nemen in het kabinet. o HET OOST-PACT. PARIJS. 13 Nov. (Reuter). Laval had een onderhoud met den Russischen zaak gelastigde Rosenberg, waarschijnlijk over het Oostelijk Pact. In het ministerie von bultenlandsche zaken wordt, een nota voorbereid die bin nenkort te Warschau zal worden overhan digd in antwoord op die van Beek aan Barthou, aan het einde der jongste Volken- bondsvergadering. Men hoopt dat de toetreding van Poien tot het Pact niet geheel onmogeiyk be hoeft te worden geacht. MEXICO. De geloofsstrijd. Het dagblad Palabra publiceert een her derlijken brief van den aartsbisschop van Mexico, Pacual Diaz. In dit herderiyk schryven, dat Zondag in alle kerken van het aartsbisdom is voorgelezen, berispt de aartsbisschop de verstoorders van de orde. Het is noodig, aldus zegt hy, in vrede te leven, en alle anderen in vrede te laten leven. Vervol gens keert de aartsbisschop zich tegen het toenemende heldendom en zegt dan verder, dat pogingen om het arbeiders vraagstuk door den klassestrUd en door de vernietiging van het recht op den eigen dom op te lossen den chaos beteekenen en den dood der vrijheid. De vooruitgang en de beschaving worden daardoor voor altyd verbannen. De behoeftige klassen zullen daardoor geen verbetering van hun levens toestand bereiken, maar zullen slaven worden van een groep wildemannen, die 1 zlóh met geweld den titel van vertegen- j woordlger der maatschappy toeëigenen. DE „ANSCHLUSS" EEN GROOT GEVAAR. PARUS, 13 Nov. (Reuter). In een interview met het blad „l'Ordre" heeft de afgetreden minister-president Doumergue het volgende verklaard: In elk geval had ik in Februari, als het een jaar geleden zou zyn geweest dat ik aan het bewind krwam, mijn ontslag ge nomen. De keus van myn opvolger was vóór den gruweiyken aanslag op Barthou reeds bepaald. Daar ik van plan was het ambt neer te leggen, heb ik mUn laatste krachten ingespannen. Sprekend over den buitenlandschen toestand verklaarde Doumergue: Niet tegenstaande de manifestaties aan den Rijn is de voornaamste gedachte van Duitschland nog altyd, en dat zal wel zoo bUJven, gericht op den Anschluss met Oos- tenryk Daar schuilt het werkeiyke gevaar. Duitschland heeft afstand van den Rijn gedaan, het beloert nu Oostenryk en ver volgens Europa. Eén teeken van zwakheid en de Anschluss is tot stand gekomen. Amerika en Italië begrypen dat. „Ja, voorwaar de Anschluss is een groot gevaar".... MARCH AND EAU NAAR MOSKOU. PARUS 13 Nov. (Reuter). Marchan- deau zou voor het einde der maand een reis naar Moskou ondernemen, zooals eerst Lamoureux van plan was geweest. De datum moet nader worden vastgesteld in verband met de a.s. handelsbesprekin gen te Parijs, o.a. met Duitschland. Het Fransch-Duitsche accoond loopt 31 Dec, af. RECLAME. 8914 BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DE ALOËLAAN ONBEGAANBAAR. Door dit schryven vestigt een groot aan tal bewoners van de Aloëlaan en omge ving de aandacht van de bevoegde auto riteiten op den onhoudbaren toestand, welke aldaar is geschapen door het ter plaatse uitgevoerde grondwerk, waardoor de weg onbegaanbaar is, terwyl tot over maat van ramp de straat 's avonds zeer slecht verlicht is. DE KORTE MARE. Een lezer schrijft ons: De bestrating van de Korte Mare, voor al het gedeelte van Langegracht tot Bin nenvestgracht, verkeert in een zeer slech ten toestand. Het is m.i. dringend noodig dat hierin ten spoedigste door Gemeentewerken ver betering wordt aangebracht. VERSTERKING DER AMERIKAANSCHE LUCHTMACHT. WASHINGTON. 13 Nov. (Reuter). - Vinson, lid van het Representantenhuis, heeft by de commissie voor de luchtvaart voorstellen ingediend tot het bouwen van twee groote marine-luchtschepen ter ver vanging van de Akron" en de „Los An geles" een vliegtuig-moederschip van 15.000 ton en een volkomen nieuw type kruiser met een dek voor vllektuigen. Naar verluidt, keurt de minister van marine de voorstellen goed. DE AMERIKAANSCHE DEVIEZEN. WASHINGTON, 13 Nov. (Reuter). - Dj minister van financien Morgenthau. heef- gelast. dat alle belemmeringen voor den uitvoer van Amerikaansche deviezen noo dig voor transacties zooals den aankoop van vreemde deviezen, werden opgeheven Tot dusverre was hiervoor een llcenu noodig. De schatkist heeft echter hierou steeds een tegemoetkomende houding aan genomen en aan alle aanvragen voldaan- De huidige beslissing is de officieele of" vestiging van een politiek, die ln reeds sedert geruimen tUd werd gekras» De uitvoer van goud-certificaten M1) echter verboden. BLOEDIGE BOTSING IN MEXICO. MEXICO-CITY, 13 Nov. (Reuter). In Wf plaatsje Atlixco in den staat Pueblo n een schietparty plpats tusschen vu3nFJn groepen arbeiders, waarby een P"; werd gedood, en elf anderen, waaro twee buitenlanders, ernstig gewond.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2