LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ALPHEN Loop der Bevolking. Gevestigd van: Rotterdam. Jenneke van Bel, zonder beroep. Raadhuisstr. 44 Ter Aar, Annemarle Neümann dienstbode, WU- helminastraat 36 Bennebroek, Bellgje van Braak zond. b., Oostkanaalweg 4 PoederoUen Dirk Baas, onderwijzer. Raad huisstraat 44 Haarlem Grietje Noen, dienstbode, Kortsteekterweg 17 Essen- Dellwlg, Johann K. Harbers, smid, v. Boet- zelaerstraat 52 Schiedam. Anna N. Hens- kens, rellgleuse. Noordeinde 28 Amster dam, Nlesje Griffioen, winkeljuffrouw, v. Mandersloostr. 38 ZUpe. Qulrinus A. T. Edelaar. molenaar, Hoorn 50 Waalwijk. Cornelia M. Verhoeven, echtgen. van G F. J. van der Steeg, zonder beroep, Ouds- hoornscheweg 5. Vertrokken naar: Woubrugge. Neeltje Jansen, dienstbode Zwammerdam, Jan van Zwieten. fabrieksarbeider Zwam merdam, Teuntje Blom, naaister Lelden Cornelia J. Graafland, dienstbode Schie dam, Martha M. F van Soest, rellgleuse Ter Aar D-83, Maria C. Jansen, dienstbode 's-Gravenhage, Adrlana Zoutman, dienstbode Lelden Thoman SpreiJ. zon der beroep Nieuwer-Amstel, Cornells de Jong, bloemist. Steun aan de Zendingsweek. Tot steun van de Zendingsweek 411 November, werd alhier in de Ned. Herv. Kerk Jullanastraat een zendingsbijeen komst gehouden. Als spreker trad op ds. M. Groenenberg uit Vlaardlngen. Als tekst woorden behandelde spr. Openb. 7 3, de woorden: ..Dit zegt de Heilige, de Waar achtige, die den sleutel Davids heeft die opent en niemand sluit, en hy sluit en niemand opent". Spr. wees er op, hoevele dingen voor den mensch eentonig worden; in tegenstelling met het woord Gods dat nimmer eentonig wordt en onnoembare schatten heeft. Hoe meer de snaar van den naam Jezus trilt, des te ontroerender wordt het Woord. Wie Jezus is, het tekst woord geeft het antwoord. Voor velen is de deur in het leven onherroepeiyk dicht gevallen. Ook de deur om alleen tot God te gaan. is voor allen gesloten. Alleen die gereinigd is door het bloed van Jezus Christus, zal door dien deur kunnen in gaan. Zonder meer ziet men aan die deur gekomen dat niemand zoo kan binnen gaan. Velen echter komen liever niet aan die deur en gaan de deuren der wereld binnen. Die echter komt door Jezus Christus vindt de deur altyd open. Eerst dan blykt, welke kleine kracht de mensch bezit. Eerst moet het eigen „ik" worden gebroken, wil het vertrouwen komen. Dit is ook de kracht van de in- en uitwendige zending en het persoonUjk leven dat in en door het geloof die deur nimmer gesloten büjft. Na te hebben nagegaan de toestand waarin voor de opening des deurs de ge meente van Filadelfia verkeerde, welke stad ook was bedoeld als zendingspost, wees spr. er op, dat velen nog een ver keerde meening hebben ten opzichte der zending. Velen beschouwen dit als een cultureele beschaving. Het gebrek is juist dat menigeen en ook in de Kerk zooals het aanvankelijk de gemeente Filadelfia ging, waarin in het teksthoofdstuk sprake is, het evangelie Insluiten en niet verbreiden. Het zij persoon of Kerk die zich alleen maar bezig houdt met hetgeen er is, is een mensch of kerk zonder geloof, terwyl de doorbraak van het evangelie toch zeker zal komen. Ook in de Zending blijken ve len geen verwachtingen meer te hebben; zij zien beangst om zich heen. Dat is ongé- loof; want groot en machtig zün de moge lijkheden Gods. De gemeente van Jezus Christus heeft dan ook 2 dingen tot taak n.l. „te verwachten en in te gaan". Wach ten en verwachten door en in het geloof. Ook het werk der Zending moet men blij ven aanvangen in geloof op Hem, die de deuren zeker opent. De Zendelingen ge tuigen van de opening der deuren, doch er zyn geen arbeiders. En al zUn de moei lijkheden groot, dit is de schuld van de gemeente. Het zit hem niet alleen ln het geldelijke, doch God vraagt, dat men wacht en verwacht de open deur. Na or gelspel en het gemeenschappelijk zingen, eindigde spr. met dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert, zoon van A. Rynsbur- ger en Tr. van Rhyn; Steintje, dochter van KI. Vonk en W. C. Guldemond; Wil- helmina Catharina, dochter van H. de Pater en H. C. van der Leij; Hermijntje, dochter van J. Veldkamp en Th. van Naa- men: Martha, dochter van P. H. Kwant en W. C. Müller; Lucie, dochter van J. Dwarswaard en M. Vis; Catharina, doch ter van J. G. Vroege en D. Bouwman; Jan, zoon van B. van der Lee en KI. Pols; Matthijs Maria, zoon van A. Huijgens en J. de Wijs. Gehuwd: Martinus Blijleven, oud 30 jr. en Klazina Vreeken. oud 21 jaren; Corne lls Willem Kom, oud 29 jaren en Hendrika van Wieringen. oud 31 jaren; Roelof Theo- dorus van Gelder, oud 28 jaren en Jo hanna Maria van Engelen, oud 26 jaren. Overleden: Cornelia Bonink, oud 29 ja ren, echtgenoote van Johan van Brakel. Propaganda-vergadering Chr. Besturen Bond. Door de afd. Alphen a. d. Ryn van den Chr. Besturenbond werd in „Concordia", de jaarlijksche propaganda-avond gehouden. De opening werd verricht door den voorz. den heer G. A. Jasperse, met schriftlezing en een welkomstwoord. Als le spreker trad op de heer L. Bras Jr. over „Wat verkregen werd". Deze wees op de wijze van de tot standkoming van het C.N.V. en de hierbij ondervonden mede werking van vooraanstaande mannen als Kuipen Talsma, enz., doch ook de tegen werking die aanvankelijk was ondervonden door hen die dit werk hadden behooren te steunen. Voorts wees spr. op het feit, dat sinds dien tot stand is gekomen en ver kregen, dank zij de Chr. vakbeweging en het nu dezer dagen juist ingestelde peti tionnement ter bekoming van een betere steunregeling, etc stelde SDr. daar tegen over de Chr. vakbeweging die ook te dezen opzichten nuchter wil blijven. Als volgende spr. trad de heer L. Oost°rbos over „De weg voor ons" op. Deze stond stil by de moeilijkheden van he1: heden. Hy raadde aan alléén voort te -aan op de oude paden. Voorwaarts udn op 1 pi terrein der Chr. vakbewegino ziende op Hem van wien r'- leen de redding en uitkomst is te verwach ten zoowel voor het persoonlijk als maat- schappeiyk leven. Ds. O. Mulder sprak een pakkend slotwoord en ging voor in dank gebed. Het was een geanimeerde byeen- konist. Bfgewisseld door muziek van „Artl et Reliogoni". De vergadering werd bijge woond door een vertegenwoordiger der Chr. Middenstandsverg. die ln de pauze eenlge waardeerende woorden sprak over samenwerking. Speeltuinverg. „Bloemhof". In de Jaarvergadering van de speeltuin- vereen ..Bloemhof", werd tot nieuw be stuurslid gekozen de heer H. Lelie. Uit de Jaarverslagen bleek, dat de flancieele toe stand gunstig is te noemen. Voor het win terwerk hebben zich reeds eenlge lelders- (sters) aangeboden. De vergadering werd o.m. bygewoond door den heer H. G. Velt- man gedelegeerde van het gemeentebe stuur en den heer K. West, bestuurslid van N.V.S.O. uit Lelden. Laatstgenoemde sprak onderhoudend over het speeltuin werk en merkte op, dat in onze plaats de ouders zich nog te weinig aan het speel tuinwerk geven, hoewel zy toch feiteiyk de aangewezen leiders zyn. Het bestuur moet meer dan voorheen ln zyn werk worden gesteund. Door de Jeugdige werkloozen van den Chr. Besturenbond alhier zyn werkstukken vervaardigd o.a. een fraai tuinameuble- ment. andere nuttige hulshoudeiyke hout waren en een serie zeer fraaie houtsny- werken. Het is de bedoeling van deze werkstukken een verloting te houden. De werkstukken zyn geëtaleerd in een winkel ln de Bruggestraat. ALKEMADE. De bestuurder reed door.... De wlelryder K. woonachtig te Am sterdam werd te Oud-Ade door 'n vracht wagen aangereden, waardoor lüj ln de sloot geraakte. De bestuurder van de vrachtauto, die de aanryding had be merkt, reed door. De bestuurder van een onmiddeliyk daarna passeerende auto, die het ongeval op eenigen afstand had ge zien, verleende den drenkeling de eerste hulp. waarna de personenauto de vracht wagen achterna zette. Aan de Nieuwe- Wetering gekomen werd deze achterhaald en naar het politiebureau geleid. K. had eenlge lichte ontvellingen bekomen. Na van droge kleeren te zijn voorzien, kon hij zich weder huiswaarts begeven. Tegen den bestuurder van de vrachtauto is proces verbaal opgemaakt. Twee kinderen te water, doch gered. In de Ringvaart zaten twee dochtertjes van den heer J„ alhier, ln een roeiboot, toen plotseling een motorboot kwam aan gevaren en de roeiboot overvoer, waardoor de twee kinderen te water geraakten. Een der kinderen kon zich nog bytyds aan de motorboot vastklammen en werd door den schipper op het droge gebracht. Het an dere meisje, dat reeds in zinkenden toe stand verkeerde, werd op het. nippertje gered door den heer S die zich gekleed te water begaf, zoodat beide kinderen aan een wissen dood zyn ontsnapt. Tot voorzitter van het Alg. Burgerlijk Armbestuur Is benoemd de heer J. N. Los. tot dusver secretaris. In zyn plaats werd tot secretaris benoemd de heer J. Vergeer te Rypwetering. Als penningmeester is be noemd de heer N. P. Bakker te Roelof- arendsveen. BODEGRAVEN. Botsing. Op de Hoek had een botsing plaats tus- schen de autobus uit de Meye en een mo torfiets. De auto had den voorrang, maar de motorryder verzuimde die te geven, met het gevolg, dat hy gegrepen werd en onder de auto terecht kwam. Hy zelf kwam er best af, maar de motor werd ernstig beschadigd. Ook het onderstel van de auto werd ontwricht, zoodat een andere auto moest worden gehaald om de passagiers i te vervoeren. GEMEENTERAAD. Herdenking van wijlen den heer Vink - Discussies over adressen. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering byeen Afwezig de heeren Boer, Stapper en Kelfkens. De voorzitter herdacht den overleden brandweerman, den heer A. M. Vink als een ijverig werker, die ook in andere op zichten vooraan stond. Het deed spr. ge noegen, dat door de zorgen der gemeente financieel nadeel voor de weezen voor komen is. In aansluiting daaraan deelde spr. mede, dat denzelfden morgen het be drag van f. 10.000 als schadeloosstelling aan de gemeente is uitgekeerd. Het geld staat ten name van B. en W„ die het zullen besteden voor het doel waarvoor het bestemd is, n.l. om het gezin in stand te houden en de kinderen een plaats in de maatschappij te geven. Het wordt ech ter niet als kapitaal uitgekeerd, wel ge heel ten voordeele van de weezen gebruikt. Ingekomen is een ontslagname van den heer R. Kelfkens wegens ernstige ziekte. De voorzitter drukte zyn leedwezen daar over uit en dankte den heer K. voor wat hij gedaan heeft. - Op een verzoek om subsidie van de Int. Orde van Goede Tem pelieren, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Niet omdat het doei niet sympathiek is, maar omdat in dezen tijd geen nieuwe subsidies mogen worden ge geven. De heer Lugtenburg stelde voor ten bewijze van erkenning een subsidie te geven van f. 10.De voorzitter achtte dat onjuist in deze omstandigheden. Wet houder v. d. Marei vond het doel zeer sympathiek, maar er zal wel meer nage laten moeten worden, wat men graag zou willen doen. De heer v. d. Poll erkende de juistheid van de zienswijze van B. en W., maar wilde om het gevraagde kleine be drag de subsidie toestaan. Ook de heer Beijen steunde het voorstel. Bij de stem ming staakten de stemmen, zoodat in de vola-nde vergadering moet worden be slist. Z->er 'ange discussies werden gehouden over een verzoek van den eigenaar en de b ners van 12 woningen, die gebouwd z':n aan den Gou-'-ch-nweg, aan de over zijde van de Vaart en die te bereiken zijn over een smalle brug. Met het oog op ge varen vraagt men een lantaarn en verder vuilophaling door den gemeentedienst. - B. en W. stelden voor het adres naar hen te renvoyeeren ter afdoening. De heer Vreeken was daartegen. Het is bekend, dat B. en W. het verzoek al hebben afgewezen. Hoewel de voorzitter zich strikt wil hou den aan de vraag behandelen of naar B. en W., ontspon zich een discussie over de vraag of het gevraagde moet worden toegestaan. Algemeen achtte men het noodlg, waartegen de voorzitter aanvoerde dat men gebouwd heeft aan een bulten- wyk en evenmin als andere bultenwyken rechten kan laten gelden op dingen, die men ln de kom heeft. Zoo gauw als de Emmakade wordt doorgetrokken tot die hulzen, volgt de straatverlichting vanzelf. Deze is er slechts voor het verkeer, niet om de bewoners licht te geven. De vull- nisdienst is al overbelast en kan deze wyk er niet meer by hebben. Bovendien meen de de voorzitter, dat deze zaak niet tot de bevoegdheid van den raad behoort. De heer v. d. Pol kwam daar fel tegenop. Hy weet niet wat er dan voor den Raad over- biyft. De heer Beijen verdedigde B. en W. De begrooting is goedgekeurd en de uit voering is aan B. en W. De heer v. d. Poll meende echter dat de raad het recht heeft B. en W. op te dragen een besluit als nu gevraagd wordt, uit te voeren. Tenslotte meende de voorz., dat men deze zaak by de begrooting zou kunnen brengen. Dan kan de raad zoo iets besluiten. Het voor stel van B. en W. werd tenslotte aange nomen met 73 stemmen. De Centr. Bond van Transportarbeiders adresseerde over den werkloozensteun en verzoekt een adres om verhooging van den steun, om toeslagen ln den winter, om ruimer verstrekking van goedkoope boter en aardappelen enz te richten tot de regeering. Voorgesteld werd dit adres om praeadvies te zenden naar B. en W„ om dat het daar nog niet behandeld kon wor den, aangezien het te laat was. Als uit de discussie blykt, dat het reeds Vrydag is ingediend, meende weth. v. d. Marei, dat het dan ook Maandag op de vergadering van B. en W. kon zijn geweest. De secre taris deelde mede, het adres wegens het late uur daar niet ter tafel te hebben ge bracht. De agenda was overvol en spr. vergat het adres. Tenslotte legde de heer Lugtenburg er zich by neer. dat 't adres ln de volgende vergadering zal worden be handelde Te laat voor behandeling was ingeko men een volledig plan van de commissie voor het Zwembad. Men heeft ruim f. 7000 aan kapitaal van particulieren bijeen en heeft f. 17.000. De rest wordt renteloos van de gemeente gevraagd, op grond van het genomen beginselbesluit. Dit adres ging naar B. en W. om advies. Enkele geldleenlngen zullen worden ge converteerd, zoo mogelijk tegen 4 ®/o. Aan den gemeente-ontvanger, den heer B. J. Thijssen werd eervol ontslag verleend, zulks met ingang van 15 November. Vastgesteld werd een regeling met de N V. Gekro te Overschie voor destructie van afgekeurd vee en vleesch. Bezwaar werd gemaakt door de heeren Beyen en Jongeneel tegen de regeling van deze zaak door de Z.->H. afd. van de Vereen, v. Ned. Gemeenten. De heer Jongeneel stemde tegen. Verschillende leden drongen aan op meer erkenning van de commissies, waar voor de voorzitter geen termen aanwezig achtte, aangezien deze alleen dienen om B. en W. te adviseeren. De leden van de pl. commissie tot wering van schoolver zuim werden herbenoemd. Vastgesteld werd een regeling voor ver haal van besmettelijke ziektegelden. Inko- komens tot f. 1500 zijn vry, daarboven be taalt men van 25—100%. Pogingen wer den gedaan om de Inkomens van f. 1500— f. 2000 te ontlasten, maar daarvoor wilde men die van f. 1000—1500 met 5 belas ten. De heer Lugtenburg steunde dat voorstel, doch trok na discussie zyn steun ln. De heer Lugtenburg vroeg een schuil plaats op het terrein van den arbeid in contraprestatie. De voorz. zegde onderzoek toe. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman Olchert, z. van H O. Doornbos en A. J. W. Lam Gerrit Hen- drikus, z. van W. Wolffenbuttel en M. v. oyen; Johannes, z. van J. v. Dyk en G. Burggraaf Catharina. d. van G. J. v. Duuren en A. Braam Maarten Johan nes, z. van H. E. Molenaar en P. M. Schouten. Ondertrouwd: C van Wensveen. 24 jaar en J. J. van Dam. 20 jaar. Getrouwd: D. C. Stouthart. 26 jaar en H. Croes. 26 jaar L. A. P. Stoppelenburg 27 laar en A. Zaal 23 jaar. Overleden: A. M. Vink, 60 jaar J. de Kruif. 68 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Croes. van Hengelo Jac. v. Dijk, van Usselmonde J. C. Karens en gezin, van Rietveld. Vertrokken: Wed. S. de Jeu. geb. Hoo- gendoorn, naar Barneveld L. de Vlieg en gezin, naar Zwammerdam J. Versloot naar Den Haag L. Brak, naar Leiden T. Mollinga naar Den Haag. Gevonden: 1 rol nieuw touw. De afd. Bodegraven van „de Graal" heeft in de Patronaatszaal een uitvoering gegeven van haar afdeellng Tooneelclub. De bijeenkomst werd geopend door pastoor Lühn, die zijn hartelijke sympathie be tuigde met het streven der organisatie. Daarna sprak de hoofdleidster enkele op wekkende woorden, waarin zij het doel van de Graal uiteenzette, waarna de club uit voerde het spel ..Achter de coulissen" waarin de rollen uitnemend waren ver deeld en dat dan ook een groot succes werd. Een tweetal leden droeg nog een ge dicht van Guldo Gezelle voor. De avond stond onder leiding van mej. Tr. Aenge- nent. Het Centraal Stembureau heeft aan gewezen als opvolger van den heer R. Kelfkens. als lid van den gemeenteraad de heer C. de Groot, No. 4 op de R.-K. lyst. De heer De Groot is chef van de land bouwcoöperatie „Helpt Elkaar". Door een onbekenden gever is aan de diakenen der Ned. Herv. Gemeente ten behoeve van de armen een vat petroleum geschonken. Mej. Goldschmldt, op wachtgeld ge steld onderwyzeres aan de Da Costaschool, alhier die juist vorige week een tydeiyke benoeming kreeg aan de Verhoeff—Rollma school, ontving thans een definitieve aan de Chr. School te Kaatsheuvel en heeft deze aangenomen. Tot tydeiyk onderwy zeres aan de Verhoeff-Rollman-school is thans benoemd mej. K. G. Vuurens van Es te Woerden, werkzaam te Ameide. Tot onderwyzer aan de Chr. ULO- school, hoofd de heer P. Maaskant, is be noemd de heer G. Maaskant, leeraar aan een ambachtsschool te Delft, voorheen leeraar aan de Kweekschool „de Klokkën- berg" te Nymegen. Benoemd ls tot consulent van de Ev. Luth. Kerk alhier ds. G. J. Dulvendak, Herst. Ev. Luth. Pred. te Haarlem. Tot 2e consulent ls aangewezen ds. G. Munter van Zutphen. BOSKOOP. De Ver. Boskoopsche Culturen. In hotel „Klaassen" heeft een vergade ring plaats gehad van de vereenlglng voor Boskoopsche culturen (Pomologische ver eenlglng). De voorzitter, de heer D. Veerman Jr. opende met een harteiyk woord van wel kom, waarna werd overgegaan tot een be spreking over afkoop door de Regeering van een gedeelte van het surplus van boomkweekerijproducten. welke bespreking een zeer geanimeerd verloop had. Vervolgens werden door het Bestuur in lichtingen verschaft omtrent de Invulling van de formulieren verstrekt door de „Sierteeltcentrale" te 's-Gravenhage. HAZERSWOUDE. Rxadsagenda. Maandag a.s. des v.m. te tien uur komt de Raad ln openbare vergadering byeen ter bespreking van onderstaande punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de afdeellng Hazers- woude van den Bond van Geitenfokver- eeniglngen ln Zuid-Holland om een ver bod tot het houden van wilde bokken. 3. Verzoek van de Bouwvereeniging „Volksbelang" tot overname van de Zonneveldstraat. 4. Verzoek van H. C. van der Spek om het sluitingsuur der café's te verlengen. 5. Aanbieding der begrooting van het Waterbedryf voor het jaar 1935. 6. Aanbieding der gemeente-begrooting voor het jaar 1935. 7. Benoeming van een Commissie tot het onderzoeken van beide begrootingen. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldleenlng, groot f. 93625.—, hoofdzake- hjk tot converteering van loopende lee ningen. 9. Voorstel inzake het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester. 10 Voorstel Inzake den verhuur van de woning naast het Raadhuis. 11. Verzoek van de Tentoonstelllngsver- eeniglng „Boskoop" tot deelname in het Waarborgfonds van de ln April 1935 te houden tentoonstelling. 12. Voorstel tot wyziging van de Veror dening op den keuringsdienst van vee en vleesch. 13. Voorstel tot vaststelling van een instructie voor de ambtenaren belast met de herkeuring van vee en vleesch. 14. Voorstel tot wyziging van de be grooting dienst 1934. Dit jaar zyn aan de beurt van perio dieke aftreding als notabelen der Ned. Herv. Gemeente, de heeren C. van Klave ren en H. J. J. Voets terwyi door benoe ming van den heer A, A. Matze tot kerk voogd, ook ln die vacature zal moeten worden voorzien. o KOUDEKERK. De Geref. Kerk. Door de manslidmaten der Geref. Kerk is tot ouderling gekozen de heer IJ. Zintel en tot diaken de heer K. de Jong Bz. LEIMUIDEN. Eerste Lustrum van „Sursum Corda". In de groote zaal van den heer J. Snee- boer werd door de R.K. Gem. Zangver. „Sursum Corda" onder leiding van haren directeur den heer J. v. d. Meer een uit voering gegeven ter gelegenheid van het lste lustrum der Vereeniging. De Voorzitter de heer van der Tol, opende. Dank zij den eminenten directeur is het met onze ver eeniging voorspoedig gegaan. Reeds driemaal zongen wy op een con cours mede, aldus spr., en wisten wy prij zen te behalen. Hij dankte ook den heer Sneeboer voor de hulp by de oprichting der vereeniging verleend. Spr. dankte den bur gemeester, den dokter en hunne echtge- nooten voor hunne aanwezigheid; ook de tegenwoordigheid van den kapelaan werd op hoogen prijs gesteld. Voor de pauze werden ten gehoore ge bracht het Bruidskoor (uit Lohengrin) van R. Wagner. O. Lustig spel van Cl. Janne- quln en het Concoursnummer der vereeni ging „Molenaar" van Jac. Hamel. Daarna was het woord aan het Cabaret ensemble Hofman. Een keurig programma werd afgewerkt. Een daverend applaus weerklonk na afloop. Na de pauze werd door de Zangvereeni- ging nog ten gehoore gebracht. Lentezang van C. B. Rusting: Boven de sterren van Fr. Abt en Meiklokjes van J. W. Kaliwoda. Daarna was weder het optreden van dë familie Hofman, ditmaal in Volendamsch costuum. Nadat nog eenlge liedjes gezon gen waren door Sursum Corda was het eind van dezen avond gekomen. Sursum Corda kan op een mooie viering van luet 5-jarlg bestaan terugzien! Nog lang bleven de jongelui gezellig bijeen voor een dansje! NIEUWVEEN. Vergadering Volksonderwijs. De ver. Volksbondonderwys Nieuwveen belegde een vergadering te Zevenhoven, teneinde met de voorstanders van open baar Onderwijs te Zevenhoven te bespre ken, wat er diende te gebeuren, nu de openbare school te Zevenhoven ls ge sloten. De afd. Zevenhoven werd opge- HEDEN. Remonstr. Kerk: Herdenkingsdienst ol v. dr. Tjalsma. 8 uur nam. K a t w y k-a a nZ e e (Chr, Prot. Belan- gen: Geref. Bond. Spr. ds. Leemans, vaj Delft. 7'/» uur nam. Zaterdag. Oegstgeest (Groepshuis HofdUk); Padvindersbazaar. 351/» en 79 uur nam] Voorschoten (De Vink): Tooneelver. „D« Vriendschap", 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theatcr, Stationsweg. 8 uur nam. I „Frauleln Hoffmann's Erzahlungen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam, „De ontembare vrouw". Woensdag en Zatefdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Quo Vadls"? Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u n.m, I „Snelheidsmaniakken". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deil apotheken wordt van Maandag 5 tot enl met Zondag 11 Nov. a.s. waargenomen doorl de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijor 18, telef. 523 en C. van Zyp, Wllhelnüna-| park 8, Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag ea nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m.' 8 uur alleen voor spoedrecepten. heven en alle aanwezigen traden toe tot de afd. Nieuwveen van Volksonderwijs, Deze af deeling krijgt nu tot taal alle voor standers der openbare school te Zeven hoven te organiseeren, om aldaar de ge dachte aan Openbaar Onderwys levens houden. Schrikaanjagend vuurwerk. Den laatsten tyd wordt er in onze stra ten des avonds weer herhaaldeiyk vuur werk afgestoken. Den bewoners en voor bijgangers werd daarmee schrik aange jaagd, zóó zelfs dat een bewoonster der Kerkstraat dusdanig schrok by het al- steken van een z.g. donderbus, dat dok tershulp verleend moest worden. Het is der politie gelukt eenlge jongelieden te pakken. De politie verzoekt de medewer king der ouders om dit kwaad tegen le gaan. De arbeider P. S. geraakte met een har.il tusschen een wiel van een bietenwaeenJ waardoor zyn vingers werden opengel scheurd. Geneeskundige hulp was ncodigl NOORDEN. Een gehouden collecte ln dc Gerell Kerk voor de Theol. school te KampeiJ bracht f. 3.55 op. WADDINXVEEN. De Loco-Burgemeester. Wethouder Herfst, zal wegens ongesteld! heid van burgemeester Troost, spreekuur» houden voor gemeentezaken a.s. DinsdaSr 13 November ten raadhulve van vooral 1012 uur alsmede zaken betreffende lü>f Burgeriyk Armbestuur. Burgerlyke Stand. GeborenWillem Teunls, z. van M. Zij- derhand en van M Kraan Allda Adrlana Huberta, d. van N. Straver en van W. de Wit. OndertrouwdP. van Oort en E. A Franse. Getrouwd: A. de Ruiter en M. van den Berg. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wilhelmus, z. van Jl Bax en J. M. Opdam Jacoba Cornell)1 Maria, d .van A. C. Colijn en P. Fransen. Ned. Herv. Kerk. In de vacature van diaken in de Neil Herv. Kerk is gekozen de heer H. Angenenj alhier. Vergadering der N. S. B. In de groote zaal van hotel Swama hield de N.S.B. een openbare vergadering waar als spreker optrad de heer Nye van Voor burg. Voor een aandachtig gehoor zet® spr. uiteen wat de N.S.B. Is en wil en h« de corporatieve staat wordt gedacht, w de pauze werd een ruim gebruik gemaM1 van de gelegenheid om schriftelijke waj gen ln te dienen welke alle door der. sp. op vlotte en duideiyke wyze werden j* antwoord. Aan het slot werd staande a> Wilhelmus gezongen, waarna de vergaa. ring met een driewerf „Hou zee in gesloten. o ZWAMMERDAM. Tehuis voor R.K. Werkloozen. In het Patronaatsgebouw alhier, is een tehuis voor R.K. werkloozen geopen Na het openingswoord van den heer Groenendijk, spraken Pastoor Luha I Kapelaan van Teijlingen. „I Hierna werden sigaren en koffie ronos deeld. Reeds op den eersten dag were tehuis druk bezocht. Geslaagde Tooneeluitvoering. Door de tooneelclub van de mepief „De Graal" werd ln het Patronaatsgw™ opgevoerd„Achter de coulissen I •Henri 't Sas. Het spel oogstte veel su - I Pastoor Luhn sprak het openings' Er was veel belangstelling.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6