nagekomen berichten. 6eurs0verzicht uit de omstreken. {.ie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 November 1934 Zesde Blad No. 22895 BINNENLAND. BUITENLAND. DE TRIOMFTOCHT VAN DE UIVER. huldiging in de sociëteit concordia te batavia. -ta meldt uit Batavia nuen van den daad hebben geen -fte aan woorden" scheen het motto de enorme menigte welke in de mili- societelt bijeen was, om met hoera- •p en Wllhelmus-gezang de beman- 3 van den Uiver te huldigen Het vast en aan dit motto was oorzaak dat enkele spreker, behalve Parmentler fen de Regent van Batavia het woord n voeren. In de groote socleteit-zaal rade eerste rijen zetels dichtbezet door voornaamste autoriteiten van de hoofd- 1, achter wie de leiders van handel en -pvaart met hunne dames gezeten n. De belangstellenden hadden zich er gegroepeerd aan de zijkanten van hoofdzaal en verder rondom de luid- ekers. welke waren opgesteld in den die in rood-wit-blauw en oranje licht de. Nog nimmer was Concordia in een feestelijke kleedij gestoken, ar van liet moment af dat Parmen- en de zijnen de zaal betraden, totdat t oogenblik gekomen achtten om zelf woord te voeren, daverde het gejuich r het groote gebouw en de tuinen en iklonken onophoudelijk vaderlandsche ren, •t gevolg hiervan was dat geen offi- !e sprekers, noch de voorzitter van de Inklljke Nederlandsch-Indische Ver- 'jing voor de Luchtvaart, noch de Bitter van den Volksraad, noch de gouverneur van West-Java, noch de gemeester van Batavia, zich verstaan- konden maken. een merkwaardige stilte trad in de Regent van Batavia, in nationale derdracht met den kris in den gordel, -i door den Raden Ajoe en zijn doeh- dle hier studeeren. het podium be- terwijl intusschen bij het wegtrek- ran het doek op het formeel de gama- tpe'.ers en Javaansche zangers zicht- werden. Regent verklaarde, dat hü niet in tos om met woorden aan zijn be dring uiting te geven, waarom hij a liet doen door zang en muziek. ■erop speelde onder de diepste stilte de aanwezigen, de gamalan begeleid de Javaansche zang, een huldelied Hollands moed. waaraan verdere glorie toegewenscht, ren na dit plechtig en kleurrijk inter- iO zich nieuwe sprekers aanmeldden, en zij door het publiek niet meer aan voord gelaten, waarop men met een- j;e aanbieding van geschenken vol- 'er d't alles liet natuurlijk de feest eling niets te wenschen over. Het pu- danste in het rond en zong heUhoog- uit. »n Parmentler, Moll. Prins en Van konden ongehinderd hun donk uit waarmede het officieele gedeelte den avond was beëindigd. Hierna kon manning eenigen tijd in de friseche leer van den tuin vertoeven, tn ge- i van de dochter en den zoon van Gouverneur-Generaal benevens van intendant en den adjudant van den voogd. Bij stroomen vroeg men om "tekeningen van de vier van den die gewillig worden gegeven n'lotte konden de befuifden te mid- "ht naar huis toekeeren. om heden- -en. opgewekt en monter met den h?er .venhuis vertegenwoordiger van de -V en geëscorteerd door een zestal ts naar Bandoeng te vertrekken. verdere reisschema voor de vlucht den Uiver tot Medan luidt als volgt: November van Bandoeng om 7.00; 'omst te Batavia 7.25; vertrek Batavia aankomst te Palembang 9.35; vertrek Palembang 10.35; aankomst Singa- 12.50; vertrek van Singapore 14.50, "omst Medan 16.15, alles plaatselijke beslag opgeheven. LOS ANGELOS, 9 Nov. (Reuter). De advocaat van Kingsford Smith deelt mede, dat het beslag op de machine van Kingsford Smith is opgeheven. De vervolging, welke de Callfornlër Catton tegen Smith heeft ingediend over het terugbetalen van geleend geld, zal spoedig behandeld worden, zoodat de vliegenier niet lang zal worden opge houden. IMï MOLLISON NAAR LONDEN. •1 MolUson is om 12 uur 10 van Schip met het K.L.M.-hjntoestel naar Lon- «ertrokken. Haar man staat met de ''te Comet nog in Rome, zulks in ver- met het slechte weer. crisisbotermerk. Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, ïoor de week van 1118 November de 'an het Crisisbotermerk en van de "tvergunning voor buitenlandsche ls vastgesteld op f. 1.per kg. nieuwe petroleumbron aangeboord. Directeur der N.V. Algemeene Explo- e Maatschappij ontving bericht der aischc Petroleum Maatschappij dat ™t terrein Noord-Kloean een spuitend "«aangeboord met een productie van water vrije olie per etmaal. ®E NIEUWE RECORDVLUCHT. "ARK, 9 Nov, (Reuter). Het toe- J^auuede Eddie Rlckenbacker zijn heeft verbeterd (zie onder Tele- _ten) is €en Douglas-machine met "ï'ers, een machine van hetzelfde iwfjk *J'ver. waarmede Parmentier ja deelnamen aan de LondenMel- ,e-race. tebacker vloog met drie passagiers man bemanning. Hij maakte een •jManding te Kansas-City om ben- te nemen. Het toestel vloog op een PÓova.n on2evhhr 4500 meter en boven Mountains vloog hij op een 'ah ruim 5000 meter. Hier werd Jablik gebnr'-: eemaakt van de ^■apparaten. ^""fieidene .momenten bereikte hij ""«ld van 430 K.M. per uur. amsterdam, 9 Nov. Verdeelde markt. Philips en Alg. Explo raties vast. Industrieele fondsen en Ta bakken onregelmatig. Rubbers prijshou dend. Suikerwaarden nauwelijks prijshou dend Amerik. fondsen Iets lager. Dultsche obligaties hooger. Ned. Staatsfondsen goed prijshoudend. Zooals te verwachten was, is de Neder- landsehe handelsbalans over October min der gunstig dan over de beide daaraan voorafgaande maanden. Gelukkig maar, zouden wij hierbij willen opmerken, want wat hebben wij er aan veel goederen naar het buitenland te verkoopen en er niet voor betaald te krijgen. Want hieraan is het te danken geweest, dat in September onze invoer door niet minder dan 88,4 pet. door den uitvoer werd gedekt en In Aug. door 77,2 pet. tegen 55.5° o in Januari j.l. De Duitsche handelspolitiek om veel in het buitenland te koopen en niets te leve ren en zoo min mogelijk op andere wijze te betalen, komt in onze handelsbalans duidelijk tot uitdrukking. In October be droeg het dekkingspercentage 70,7 pet., hetgeen nog vrij hoog ls. Het is aan weinig twijfel onderhevig, of In de loopende maand zal het cijfer verder terugloopen! Verschillende groote organisaties, die zich bezig houden met den export van land bouw- en veeteeltproducten naar Duitsch- land hebben besloten niets meer uit te voeren, indien niet de zekerheid bestaat, dat de koopprijs wordt voldaan. Het heeft dit argument gevoelig zal blijken, want in er den schijn van, dat Duitschland voor de Duitsche pers verschijnen thans berich ten. volgens welke de volgende weel: in Den Haag nieuwe besprekingen zullen worden gevoerd tusschen de Nederland- sche en Duitsche handelsdelegaties, waar bij ook het betalingsverkeer ter sprake zou komen Naar voorts verluidt, zou in Duitschen kring het plan zijn gevormd met Nederland een ongeveer gelijke over eenkomst af te sluiten als met Engeland. Daarbij zou dan natuurlijk moeten wor den gestipuleerd, dat Nederland meer in Duitschland zal koopen dan omgekeerd, hetgeen de laatste maanden nauwelijks het geval meer was. Het is voor de Ne- derlandsche exporteurs te hopen, dat deze berichten juist zijn en dat de Nederland- sche regeering tot een dergelijke overeen komst zal kunnen geraken. Niet alleen komt dan spoedig een belangrijk bedrag van het bevroren kapitaal vrij, doch bo vendien is er dan toch kans, dat er weer uitgevoerd wordt. De beurs had een verdeeld verloop, doch de stemming was over 't algemeen toch ongeanimeerd. De grootere radio-uitvoer in October stimuleerde Philips tot 2 pCt. winst. Unilevers openden op een weinig veranderd niveau, doch liepen later terug, door de koersdaling van het Pond. Aku's waren goed prijshoudend. Oliewaarden lagen gedrukt door de Amerikaansche be richten dat de olie-producenten het nog niet met elkaar eens zijn betreffende de prijspolitiek. Koninklijke daalden 1'/; pCt. en ook de Amerikanen waren gedrukt. Van de Rub bers liepen A'dam Rubbers iets op in ver band met de gunstige verkoopcijfers. De minder courante soorten lagen verdeeld. Tabakken waren onregelmatig. Deli Bata- via's reageerden verder. Suikerwaarden waren nauwelijks prijshoudend. Alg Ex ploraties noteerden hooger. Amerik. fond sen waren aan den gedrukten kant Duit sche obligaties waren vast. De Ned. en Ned Ind Staatsfondsen werden op kleine schaal verhandeld. De stemming wa.s goed prijshoudend. 4 pCt. Ned- steeg tót 102 pCt. .v1sselkoersen Engeland 7.37 5/8 (7.41!; Duitschland 59.45 159.461; Frankrijk 9.74 (9.74): Jelgie 34.54 (34.551; Zwitserland 48.16 (48.18); Denemarken 33.05 (33.10); Zweden 38.05 (38.25): Noorwegen 37.07 (37.25); New York 1.47 7/8 (1.48). Prolongatie 1 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HILLEGOM. Vergadering Vreemdelingen-verkeer. Het bestuur v-an de Ver. voor Vreemde lingen Verkeer heeft vergaderd De dona- teerende vereeniglngen waren niet alle vertegenwoordigd De mededeeling van het overlijden van den afdeelingsconsul in Zuid-Holland van den A.N.W.B.. den heer A. G W. Obschol- tens, za'. met een brief van rouwbeklag beantwoord worden. Behalve de ingekomen stukken is een uitgegane brief gelezen aan de Kamer van Koophandel te Haarlem. Een rapport is uitgebracht door de deputatie welke een onderhoud heeft ge had met den Burgemeester mr. Pont over een weg naar Zee. Op de vraag per circulaire om dee! te nemen aan den wedstrijd van groote en kleine tuintjes wat aanleg en onderhoud betreft, zijn verscheidene aanmeldingen Ingekomen voor deelname aan den wed strijd en ook voor het lidmaatschap van de vereenrging. Het aantal deelnemers blijft regelmatig stijgen. Besloten is aan de directie van de Neder- landsche Spaorwegeen te vragen om do invoering van buurtverkeer-tarieven van en naar Leiden en den Haag. resp. van en naar Haarlem en Amsterdam Ook zal gevraagd worden om meer stop treinen aan het station Hillegom. Na be sorekinven van internen aard over straat verlichting is do aandacht gevestigd op de tentoonstelling ..Mooi Nederland" die in de tweede helft van April 1935 in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam gehouden zal wor den met medewerking van gemeentebestu ren en vereeniglngen voor vreemdelingen verkeer. Onderzocht zal worden of reclame voor de bloemenvelden aldaar op haar plaats zal ztin. De bloembollenbeuirs was door 187 personen bezocht. De handel ln gladiolen was levendig. o NOORD WIJK. Adres inzake de lichttaricven. Ingekomen ls een adres van de Winke- liersvereeniging ..Noordwijk Binnen", de Winkeliersver. „Noordwijk aan Zee", de R.K Middenstandsver. „de Hanze" en de Christ. Handeldrijvende en Industr. Mid denstandsver., aan den raad, waarin wordt verzocht de tarieven door winkel en be- drijfsverlichting te herzien in voor de win kels en bedrijven gunstigen zin. Verzocht wordt het geldende z.g. woonhuistarief eveneens te doen gelden voor winkel en bedrijfsgebrulk. Afwijzende beschikking. Naar wij vernemen is door den Minister van Sociale Zaken afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur van Noordwijk om aan den toestand een einde te maken, dat werklooze visschers minder steun ontvangen dan werklooze landarbei ders. Er zullen echter nog pogingen worden in het werk gesteld om hierin verbetering te brengen. Tweedaagschc veldoefening. Naar wij vernemen zal er op 14 en 15 November een tweedaagsche veldoefening worden gehouden o.m. in de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout, uitgaande van het 6e Regt. Veldartillerie. De inkwar tiering heeft plaats in de beide genoemde gemeenten. De 40-jarige heer Willem Vink die in het St. Elisabeth gasthuis te Leiden was opgenomen in verband met het hem over gekomen ongeluk, dat wij gisteren ver meldden, is aldaar tengevolge van zijn be komen verwondingen overleden. Naar wij vernemen ls door den Minis ter van Staat, Commissaris der Koningin in provincie Zuid-Holland benoemd tot hulp strandvonder voor onze geheele ge meente de heer C. den Hollander, Noord Boulevard te Noordwijk aan Zee. De heer den Hollander volgt als zoo danig zijn vader op. Naar wij vernemen hebben de heeren C van der Niet, P. Vink en P van den Heuvel, resp. vertegenwoordiger van de Christelijke. R.K. en Moderne Arbeiders organisaties in onze gemeentp hunne be noeming aangenomen tot lid van de door B. en W. ingestelde commissie van advies voor de uitvoering van de steunregeling voor de werkioozën, zoodat deze commissie door wethouder de Witt geïnstalleerd kon worden. STOMPWIJK. Op verzoek van-de Haagsche Politie ls aangehouden de üB.jarlge marktkoop man kaashandelaar W., wonende alhier, verdacht van verduistering van een partij kaas. SASSENHEIM. Jaarvergadering A. R. Prop. Club „Groen van Prinsterer". Bovengenoemde club hield haar Jaarver gadering. De voorzitter de heer A. Warnaar Jz. opende, waarna de notulen werden vast gesteld. De Jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden voorgelezen. De heeren v. d. ^3ijs en Kouwenhoven werden in het bestuur gekozen, wegens aftreding van de heeren Warnaar en Benschop. De heer A. Warnaar Jz., burgemeester van Hazerswoude sprak een rede uit over het onderwerp „Regeering en Crisis". Spr. behandelde de economische crisis die de wereld heden beheerscht en besprak tevens crisissen van de vorige eeuw. met name die van 1840. Hij schilderde de loop der zaken van den wereldoorlog af tot heden. In 1927 waren er behalve de sei- zoenbedrijven al 100.000 werkloozen. Con- tingenteering en het verlaten van den gouden standaard zijn remmend op het zakenleven gaan werken Speciaal vragen drie dingen de aandacht der regeering: le. Gezonde financiën; 2e. Instandhouding van het bedrijfsleven; 3e. Werkloozenzorg. Spr. stond v.n. stil bij het eerste punt en besprak de noodzakelijkheid van het be houden van den gouden standaard. Ten slotte merkte spr. op, dat wij deze crisis als een oordeel Gods moeten zien en wekte op tot ernstig gebed voor de over heid, die zulk een zware taak te vervullen heeft Een 9-tal debaters werden door spreker breedvoerig beantwoord De ver gadering was flink bezocht VEUR—LEIDSCHENDAM. Begrooting Lichtbedrijven. Verschenen is de begrooting 1935 van de beide lichtbedrijven. waaraan de vol gende cijfers kunnen worden ontleend, Eleotricitelt. Inkomsten f. 96.789.14. uit gaven f 81.586.28 Batig slot f. 15.202.86. Kapitaaldienst. Inkomsten f. 49.088.62, uitgaven f. 58.785.75 Nadeelig slot f. 9097.13 De stroomverkoop voor licht is f. 258. die voor kracht f. 1742.50 minder geraamd dan voor 1934 Lr 1935 zal aan rente en aflossing aroe- ten worden betaald resp f 9 769.09 en f. 12.960. Gas. Inkomsten f. 65.338 24 uitgaven f. 67.207.46 Nadeelig Slot f. 1869.22 n 1. f. 1034.76 meer dan geraamd was ove- 1934. Kapitaalsoren1Inkomsten f. 90.928 25. uit gaven f.172 937 46 Nadeelig slot f. 82 009.21. De gasverkooo Ir f. 4 392.50 lkger ve-aamd dan voor 1934. wat zeker wel zal !lge»n aan het toenemend gebruik van netro'eum wat thans zeer zedkoop ls. Arbetdrloonen ls daarentegen f.2333 10 hooger geraamd dan voo- 1034. In 1935 zal aan rente en aflo-rlnv moe ten worden betaald resp. f. 8813 83 en f. 14 884 VOORSCHOTEN Bijeenkomst Winkeliersver. t.o.s.e.a. In Hotel Deurloo werd een ledenverga dering gehouden van de winkeliersver. T.O.S.E.A onder leiding van den heer P. Kaaijk. Na opening en voorlezing der no tulen, sprak de voorzitter een woord van welkom tot de leden en in het bijzonder tot den afgetreden voorzitter, den heer D. J. van Cullenborg. Hij sprak namens de leden, hiervan was hij overtuigd, met groote waardeering over den tijd dat de heer Van Cuilenborg voorzitter was. Zijn leiding was vast en doortastend en een ieder heeft van het helder inzicht en za kelijke behandeling der verschillende voor stellen en besluiten iets kunnen leeren. Uit de leden was de gedachte gekomen den heer Van Cuilenborg een blijvend aandenken te schenken en het bestuur heeft deze gedachten gaarne gesteund en uitgewerkt. Hij dankte hem nogmaals voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en sprak den wensch uit dat zijn gezondheids toestand zoodanig mag worden, dat hij de vergaderingen weer kan bijwonen. Hierna bood hij den heer D. J. van Cui lenborg een blijvend aandenken aan, be staande uit een zilveren voorzittershamer op mahoniehouten voetje, een getrouwe weergave van de origineele hamer op de helft der grootte. De heer Van Cullenborg bedankte den voorzitter voor dit bewijs van toegenegenheid en zal met waardee ring blijven denken aan den vervlogen lijd. Spr, besloot zijn dankwoord onder het uitspreken van de beste wenschen voor de vereeniging. Hierna volgde de behan deling van de agenda, waaruit wij nog kunner aanstippen dat weer dit jaar een St. Nicolaascampagne zal worden gevoerd, echter geheeel verschillend van vorige jaren. WARMOND. De R.K. Landarbeidersbond. Onder groote belangstelling hield de afdeeling Warmond van den R.K. Land en Tuinbouwarbeidersbond ,,St. Deus Dedit een vergadering onder leiding van den heer P v. d. Kerkhof. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hier na werden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Als voornaamste punt der agenda gold de kwestie met betrekking tot de aanvra gen voor kostwinnerschap en de verkla ring voor werkloozen die in de uitkeerings- perlode 1933/'34 uitgetrokken waren. Wat deze laatste betreft werd medegedeeld, dat door de betrokkenen sinds 1 Mei 1934 minstens vier weken ln het vrije bedrijf gearbeid moet zijn, avorens zij voor uitkeerlng der werkloozenkas in aanmer king komen. Beide aangelegenheden wer den door den voorzitter nog uitvoerig toegelicht en met klem drong spreker er op aan beide verklaringen zoo spoedig mogelijk bij den heer Weyers in te leveren daar zij vóór 15 Nov. a.s. bij het hoofdbe stuur gedeponeerd moeten zijn. De hierna gehouden rondvraag bracht reeds de zoo veel besproken kwestie naar voren inzake het organiseeren van de patroons. Beslo ten werd deze aangelegenheid nogmaals onder de aandacht van het hoofdbestuur te brengen, waarbij dan tevens de aan dacht van dit Hoofdbestuur gevraagd zou worden voor de jeugdige werkloozen. Stem men werden gehoord om krachtige po gingen in het werk te stellen om alle R.K. Landarbeiders lid te doen worden van de R.K. Kiesvereeniging. Het bestuur deed toezegging aan deze aangelegenheid de noodige aandacht te schenken. Roeiboot overvaren. Een roeiboot, bemand met een drietal visschers uit Den Haag is door een groote vrachtboot op het meer alhier overvaren. Een der inzittenden kwam onder de boot terecht, doch daar hij goed kon zwemmen kon hij zich nog gelukkig in veiligheid brengen De twee andere visschers werden door de vrachtboot aan boord genomen. Het vlschgerei was echter in de diepte ver. dwenen. De soeldjesdag ten bate van het Groene Kruis heeft opgebracht ruim f.87. WASSENAAR. Vergadering Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In een der ruime zalen van Kasteel Oud Wassenaar hield de afd. Wassenaar van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde een bijeenkomst, waartoe waren genoodigd de leden der ver. „Wassenaar Vooruit", Deljleroord en Omgeving, In en omwonenden der Wassenaarsche Parken, Nieuw Wassenaar en de Mij. tot Nut van 't Algemeen, Departement Wassenaar. Deze vergadering was belegd naar aan leiding van een door de Kon. Mij. gehou den keuring van tuinen in deze gemeente. De zaal zelf bood een fleurig beeld. De schitterendste voortbrengselen van Flora in dit jaargetijde waren langs de wanden opgesteld Schitterende cyclamen prach tige chrysanthemums enz. Verder enkele bloemstukken w.o, prachtige orchldeën. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer Polderman. In het bijzonder begroette spr. wetH. Boichel. Verder bracht spr. dank aan den heer D. Th. Ruys, die toestemming had ge geven, een prachtcollectle bloemen ter op luistering ln te zenden en eveneens aan de anderen, zooals de heer Anderson van Boorlinden, de heer Maarsen en de heer OQljk uit Voorschoten. Spr. maakte gebruik van deze gelegenheid om den heer Ruys, die tot hoofdbestuurslid van de Maat schappij was gekozen, geluk te wenschen. Daarna gaf spr. het woord aan den heer Witte, oud-hortulanus te Lelden voor het houden van een causerie naar aanleiding van de gehouden keuring van tuinen. Dsze wees er op, dat ongeveer l'/i jaar geleden van het hoofdbestuur een circulaire was uitgegaan aan de afdeellngen, om te be vorderen, dat meer zorg zou worden be steed aan het onderhoud van tuinen. Daarbij zat de bedoeling voor liefde voor bloemen en planten te bevorderen en te trachten het aanzien van de plaatsen te verheogen, hetgeen weder tengevolge heeft het bezoeken van die plaatsen, vooral door de inwoners van de groote steden. Het groote voordeel is, dat daardoor het moreel wordt bevorderd. Verder ls het de bedoeling, om de eige naren van tuinen meer te Interesseeren voor hun bezit. Fr is wel eens gevreesd, dat hierdoor de tuinders minder arbeid zouden vinden. Dit is toch niet juist, want er blijft altijd veel arbeid, wat mijnheer of mevrouw niet kunnen verrichten. En Juist doordat de eigenaar zich interesseert, zal er meer arbeid komen en meer aankoop van plan ten. Spr. wekt allen op, om lid te worden van de Kon Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, om daardoor mede te werken aan de bevordering van het doel en daardoor aan het algemeen belang. Hij zette hierop uiteen, hoe de Commissie voor de tuinen- keurlng had gewerkt, waarvan spr. voor zitter en de heer Karstens, de volijverige secretaris was. De gemeente werd verdeeld in 4 wijken n.l. Deijleroord en omgeving, Papegaaien en omgeving, de Kieviet en omgeving en Nieuw Wassenaar en omgeving. De tuinen zijn door de subcommissies viermaal be zocht. Spr. bracht hulde aan hen, die zich daarvoor beschikbaar stelden en hun vrijen tijd opofferden. Bij de eerste keu ring werden 941 tuinen bezocht. Tenslotte zijn er 220 overgebleven. Toegekend wer den in afdeeling I drie eerste, negen twee de, 12 derde prijzen; in afdeeling II twee eerste prijzen met lof, 2 eerste, 3 tweede, 5 derde prijzen; in afdeeling III drie eerste met lof, 7 eerste, 10 tweede en 8 derde; in de 4de afdeeling 4 eerste met lof, 8 eerste, 15 tweede en 17 derde prijzen. Spr. wilde opmerken dat er weinig ge meenten zijn, waar zooveel mooie tuinen worden aangetroffen als hier. De prijzen bestaan in diploma's, terwijl de eerste en 2de prijswinnaars een kamerplant ontvan gen; gebrek aan middelen verhinderde het Bestuur verder te gaan. De heer Witte had hiermede zijn inleiding beëindigd. De voorzitter bracht hem dank en ging over tot uitreiking der diploma's. Volgde uitslag van de gehouden prijs vraag voor bloemwerk. De eerste prijs ver wierf J. van Noort, tuinknecht bij den heer D. Th. Ruys, de tweede de heer Schipper en de derde voor afgesneden tros-Chry- santhemums de heer G. Verlind. Hierna brachten een tweetal bezoekers het bestuur dank voor de uitgeschreven keuring. Vervolgens liet de heer Witte aan de hand van lantaarnplaatjes, gemaakt van foto's van de gekleurde tuinen, zien, welke tuinen goed, welke minder goed en welke niet goed waren aangelegd. Spr. dankte den heer de Gans, die de foto's maakte en de heer Maarsen, die daarbij had geholpen. Hierop sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd: Dr. A. eens, uit Den Haag, v. Z. v N.straat 65 H. Riem, uit Den, Joh. de Wittstraat 22 F. J. R Riemann. uit Baarn L. Kerkdam 64a M. C. La Rivlère uit Den Haag Rijksstr.weg 621 R. Ritter uit Den Haag Rijksstraatweg 793 C. M. van Rooijen en gez. uit Noordwijk Rijks straat 366 JA. Ruitenberg, en vruit Den Haag, Tulpweg 27 A. P van Rijs wijk. geh. met A. H van Rood. uit Den Haag. Houtlaan 6 C. L. Scheumann uit Den Haag. Konijnenl. 40 M. Schreijag, uit Den Haag Pr. Hendrikiaan 2 S. K. E. Volker ge'o Schroder en gez.. uit Bloe- mendaal. Zijllaan 10 Szuosich. uit Oos tenrijk, v. Z v. N straat 46 E A. Schüt- tenhelm. uit Delft. Acacialaan 14 M. Sensky uit Dinslaken. van Calcarlaan 9 L. G. Schwalbach en gez.. uit Den Haag, Bloemcamplaan 80 P. H. Siemons, uit Den Haag. Bloemcamplaan 72 E. W. Smit. uit Scheemda. Teijlingerhorstlaan 5 G T. C. Spierenburg, uit Zoeterwoude. Wittelaan 20 G, Sterker en gez.. uit Den Haag, Crocusstraat 12 E. Stiekert, uit Den Haag Katw.weg 19a A. W. Tim mer. uit Den Haag. Wassen.weg 9 A. Verbraeck en gez.. uit Den Haag, van Z. van Neijeveltstraat 62 J E. Vis, uit Leimuiden, Wittenburgerweg 176 H. Vogel en gezin uit Den Haag, van Z. v. Nstr. 206 J. Vreeswijk en vr. uit Den Haag. Bloemcamplaan 61 H J. Vrouwes en vr.. uit Den Haag Buurtweg 96 K. de Waal en vr.. uit Den Haag. Crocusstr. 14 E. Westerhof. uit Bellen. Jagerslaan 2 A. W. Westgeest, uit Nijmegen, Ach terweg 33 W. Winterberg, uit Den Haag, Sophlalaan 2 G. Withaar, uit Zuidwolde, Oranjelaan 20 Wed. P. M. A. Geldtelder. geb. Zoost, uit Den Haag. L. Kerkdam 96 T Averbeek. uit Nunsten. Eikenlaan 35 W. Binnendijk geb Bakker uit Heeren veen. Oostdorperweg 140 M. E. Baitus, uit Oterhausen, KI. Persijnlaan 14 G. v d Brink, uit Haarlem. Jagerslaan 3 E. Dijkshoorn, uit Hildesheim. Persijnlaan 4 P. C. K. de Joode, uit Batavia, Prin- senweg 19 A. Keblitsch uit Oostenrijk, Gr. Hoefijzerlaan 63 R. Kette, uit Oos tenrijk Park O. Wassenaar 1 A. R. de Kieviet, uit Den Haag. Oostdorperweg 22 R. Kogler. uit Weenen, van Calcarlaan 3b J G. Oostdam en gez., uit Den Haag, Marlastraat 12 H. E. A. Pechan, uit Oostenrijk Persijnlaan 2. Vertrokken: E. de Boer, naar Rijswijk, (Z.H.) Delfweg 9 Joha. Versteeg, naar Sprang, Kerkstraat H. W. van Donke laar. naar Den Haag. Maystraat 69 S. Jurkowltsch. naar Amsterdam. Courbot straat 7 I M Jostelt, naar Den Haag, Hoogwerflaan 19 A. C. M. Smeets, naar Naaldwijk. St. Frans Pad 4 G A. Blok van Laer. naar Den Haag van Alkemade- laan 34 H. van de Boer, naar Oldemarkt C. J. Miarlnuis, naar Den Haag, Zuster straat 44 H, Schaupp, naar Den Haag, Wassen.weg 204 Wed. M. H. Schmidt, maar Den Haag. Kranenb.weg 107 A, M. Vogelsang, naar Den Haag, Jac. v. d. Does straat 75 W. Karssen en vr„ naar Den Haag, Zuid Buitensingel 1 G. Behrend, naar Den Haag. van Zeggelenlaan 88 A. G. Fortuin, naar Bodegraven, Kerkstraat 144 O. Schaupp, naar Den Haag, Wassen.weg 204 A. Post. naar Rijswijk, (Z.H.) Nassaukade 31a J. Moret. naar Den Haag. Offenbergplein 1 M. M. Moret geb. Scherpenhuljzen en dr. naar Den Haag. Waalsd.weg 169 K. Hoekstra en vr. naar Brussel. Rue Blnjé 3 C. P. Heljnls, naar Zetten. Christina Hermina- sehool Wed, M Iloozstraaten geb. Kune- man naar Den Haav. Laan CoDes van Cat- tenb 21 M. N Galestin en gez.. naar Den Haag. ZutlweriDleln 3 E Scherr, idem. idem W. Kreukniet, naar Leiden, Wlttesinzel 8. ZEVENHOVEN Tot Pres. Kerkvoogd der Herv. Gem. is gekozen de heer G. Kool. zulks in de plaats van wijlen den heer W. v. d. Bos. Slechts êén maal per Zondag kan dr. K. J. Cremer wegens gezondheidsredenen in den dienst des woords in de Geref. Kerk voorgaan.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 19