THIJS IJS EN DE KWADE Sb LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Vrijdag 9 November 1934 UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells Bregman. 22 jaar en Cornelia Slootweg, 20 jaar. HAARLEMMERMEER. Goed geslaagde Zangavond. Aangemoedigd door het in 1933 behaal de succes sal de Ring van de Chr. Zang- vereenigingen in Haarlemmermeer in de Beurs te Hoofddorp een goed geslaagden zangavond, waaraan verschillende ver- eenlgingen deelnamen. De raai was flink bezet Nadat de voorzitter de bijeen komst met een toepasselijk woord had geopend, werden de verschillende nummers vtan het programma op inderdaad verdien stelijke wijze ten gehoore gebracht. Het was een avond van waar kunstgenot, waarop met voldoening kan worden terug gezien. Bnurtverecniging „De Badhoeve". De buurtvereemiging zie Baihoeve" hield een vergadering onder leiding van den voorzitter den heer A. de Waard, die in de eerste plaats enkele woorden van hulde, dank en waardeering wijdde aan den heer Even. die zich wegens gezondheidsredenen genoodzaakt had gezien als secretaris der vereeniging te bedanken Hierna deelde de voorzitter mede. dat de gemeentelijke vuilnis-ophaaldienst tot het vliegveld Schiphol is uitgebreid. Ter sprake kwam de voor het steeds drukker wordende verkeer veel te smalle brug over de Ringvaart die de verbindng •vormt met het dorp Sloten. Uit ingeko men stukken en de gehouden besprekingen bleek, dat Ged. Staten verbreeding van deze brug momenteel niet zien als een urgente zaak. omdat er toch in de naaste omgeving twee geheel nieuwe bruggen in aanbouw zijn bij Schiphol en in den ■nieuwen Rijksweg Amsterdam—Sassen- heim. die hot verkeer wel voor een een groot deel zullen ontlasten Verder werd besproken de wenschelijk- faeid om te komen tot oprichting van een muziektent in het plantoen in de nieuwe buurt in den omtrek van de Burgemees ter Amersfoordtlaan. Naar aanleiding hier van betuigde de voorzitter van de muziek- vereeniglng ..de Bazuin" zijn dank voor de voor het muziekleveh ondervonden belang stelling In de plaats van den heer Even werd tot bestuurslid gekozen de heer H. J. Wlersma. Ten aanzien van de huldiging van de „Uiver"-bemanning werd medegedeeld, dat Ihet gemeentebestuur desgevraagd, samen werking heeft toegezegd Besloten werd een eerepoort op te richten, terwijl de muziekgezelschappen uit de buurt hun medewerking zullen verleenen en de buurt bewoners verder, oa. door het uitsteken der vlaggen, aan de omgeving een feeste lijk aanzien zuilen geven. HILLEGOM Vergadering van „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze heeft een uitstekend bezochte ledenvergadering gehouden. De voorzitter de heer P Klaver instal leerde den nieuwen geestelijken adviseur, kapelaan Merks, waarvoor deze dankte Door den heer J. Nijman is verslag gege ven van den laatsten Centralen Raad. Het belangrijkste punt was bespreking eener reclame voor St. Nicolaas; de voor zitter gaf een schema van hetgeen in de Centrale der drie middenstandsvereenigin- gen te berde is gebracht en door de bestu ren was aanvaard. Velen voerden het woord over het plan. voor en tegen. Aan de stemming namen alleen leden-winkeliers deel, met het resultaat dat 15 voor- en 18 tegen waren. De voorzitter sprak het ver trouwen uit, dat de minderheid zich zal neerleggen bij de meerderheid. In de rondvraag is gesproken over een ventverbod, filialen en coöperatie. Drie circulaires zullen aan het hoofdbestuur voor ondeizoek opgezonden worden. Het bestuur is gehuldigd voor den arbeid ln zake de reclame die uitslag der stem ming werd betreurd De voorzitter deelde mee dat de oprich ting eener afdeeling van jonge midden standers in een vergevorderd stadium is en dat spoedig een spreker voor de afdee ling zal optreden. KATWIJK. GEMEENTERAAD. De gemeente-ontvanger beëedigd Een onbillijkheid opgeheven Geen ver hooging der steunuitkeeringen. Onder voorzitterschap van burgemeester W. J. Woldringh van der Hoop kwam de raad gisteravond in openbare vergadering bijeen. Na opening der vergadering werden de notulen vastgesteld van de vergadering van 19 Juli, vervolgens werd mededeeling ge daan van de ingekomen stukken o.a. mis sives houdende goedkeuring van verschil lende raadsbesluiten. Per 1 December zal de uitzending van werkloozen naar de Rijkswerkverschaffing worden stopgezet zulks in verband met de hieraan verbon-» den zeer hooge kosten. Vervolgens werd de heer Thijssen als ge meente-ontvanger beëedigd. B. en W. wer den gemachtigd in beroep te gaan tegen den aanslag der omzetbelasting op het gas- en electriciteitsbedrijf daa-- deze belasting reeds op Leiden wordt verhaald. Tot leden van de Commissie van Plaat selijk Schooltoezicht werden herbenoemd de heeren P. H. Carienmlller en A. Kuipers resp. met 15 en 16 riemmen. De raad vere-miel» rich met de voor stellen van B. en W. ten acnzien van grondverkooo volgens welke de heer K. Dubbeldam te Katwijk a?n Zee. die van de gemeente bereids een perceel zrond aan de Meidoornstraat kocht, een waarborgsom moet storten van f, 400 voor de thans ver plichte overname van het thans nog niet in eigendom der gemeente overgegane per ceel liggend achter het reeds verkochte, welke bepaling voortaan tevens zal gelden voor alle andere koopers van terreinen aldaar met dien verstande dat wanneer de gemeente niet binnen 10 jaar de be doelde strooken ln eigendom heeft ver kregen de grondeigenaren van hun ver plichting zijn ontheven. Aan den heer T. Meyvogel te Katwijk aan Zee werd een perceel grond langs de De Waal Malefijtstraat verkocht ter grootte van 592 M2 tegen den prijs van f4 50 per M2 en onder voorwaarde, dat een waar borgsom van f. 1550 wordt gestort voor de verplichte overname van 330 M2 gelegen achter het bedoelde terrein. Aan den heer G. de Best J.A.zn. te Katwijk aan Zee werd verkocht een perceel grond langs de Ligusterstraat ter grootte van 542 M2 en tegen den prijs van f. 5 per M2. Op voorstel van B. en W. ging de raad accoord met het verlengen van den over drachtstermijn van de door de N.V. Kat- wijksche Kalkzandsteenfabriek gekochte perceelen grond tot 1 Maart 1935. terwlji voor de latere betaling der koopsommen 6 0 o rente wordt vergoed. Te rekenen van 29 October j.l. af werd aan C Boezaard voor den prijs van f. 1 per week verhuurd de woning Duinstr. 38. In verband met de reorganisatie van den vleeschkeuringsdienst werd de huur i-oor de noodslachtplaats voor den tijd van een jaar verlengd tegen den huurprijs van f. 42Ó per jaar. Voor den tijd van 3 jaren werd met in gang van 1 Januari as aan B. van Dijk ie Katwijk aan Zee verhuurd een perceel teeüaad ter grootte van 24.6 Are tegen den prijs van f. 10 per jaar. De huurovereenkomst met het Hoog heemraadschap Rijnland betreffende de brugwachterswoning aan den Noordwijker- weg tegen den prijs van f. 250 per jaar werd voor den tijd van 1 jaar verlengd. Het verzoek van den fabrieksbaas der gasfabriek om het vastgestelde bedrag van f. 300 voor het genot van emolumenten kon niet ingewilligd worden, doch èn B. en W. èn de Commissie voor de Bedrijven zijn van meening. dat nu door hem de bewakingsdienst wordt waargenomen hetgeen een besparing van f 300 per jaar teteekent hem daarvoor een vergoeding toekomt en B. en W. stelden derhalve voor zijn salaris met f. 100 te verhoogen. De heer Gimbergen had bezwaren tegen deze verhooging, daar als consequentie hiervan andere jaarwedden weer met een bepaald, oedrag veThoogd zouden moeten worden. De voorziter zag geen bezwaar en deelde mede dat B. en W. gemeend had den den weg via den raad te moeten be wandelen om te voorkomen, dat bij de behandeling der begrooting bezwaren zou den worden gemaakt. De heer M. van der Bent had bezwaren tegen dit voorstel en de heer B. v. d. Bent vond het onjuist de huurverlaging te weigeren en in plaats daarvan het salaris met een zelfde bedrag te verhoogen. De heer Guyt deelde mede. dat de commissie in dezen zin geen enkel voorstel heeft gedaan. Zooals uit de toe lichting van B. en W. blijkt. Het aanvan kelijk verzoek was den baas toestemming te geven elders een woning te betrekken, als gevolg der besprekingen is toen dit object gerezen zonder dat de vergoeding voor de extra werkzaamheden als salaris- verhooging zou worden beschouwd. De heer Veldkamp onderschreef de opmerking van den heer Guyt en her innerde aan de destijds gevoerde bespre kingen bij de behandeling der salaris- voorstellen. De heer Gimbergen bestreed nogmaals de opvatting van B. en W. en vond het voorstel niet het opheffen van een onbillijkheid maar het verleenen van een emolument. De heer van Tongeren steunde den heer B. v. d. Bent die nog maals op verlaging van huur aandrang, waarna wethouder Dubbeldam andermaal het inzicht van B. en W. verdedigde. De heer v. d. Zwan betreurde het. dat zóó kort na de salarisherziening van B. en W. een voorstel binnenkomt een salarisverhooging te verleenen en schaarde zich aan de zijde van den heer B. v. d. Bent. De heer Meer burg vond het geheel onjuist en sedert de vergadering waarin de salarissen werden vastgesteld is zijn inzicht niet veranderd en daarom is hij tegen het voorstel van B en W. De voorzitter deelde mede ln verband met de opmerkingen van den heer v. d. Zwan dat het doen van wachtdiensten in de instructie zal worden opgenomen. In stemming gebracht werd het voorstel met 98 stemmen van de heeren Grimbergen, vin Rhijn, v. Riessen, M. v. d. Bent, v. d. Zwan. dr. Hueting. Meerburg en v. <L Perk aangenomen. Gezien den financieelen toestand der gemeente en het feit, dat verhooging der steunuitkeeringen van de regeering onder geen beding te wachten is. stelden B. en W. voor het adres van den Katwijkschen Bestuurdersbond voor kennisgeving aan te nemen en geen stappen te doen in dien zin. De heer Kulk verdedigde het adres en herinnerde er aan dat vooral de groote ge zinnen een hoogere steun zouden ontvan gen, hetgeen thans echter niet meer het geval is. De heer Guyt sprak zich in denzelfden zin uit en wees er op, dat thans vaak tegen abnormaal lage loonen gewerkt moet worden, zoodat het onbillijk is deze voor de steunregeling als richtsnoer te nemen, hetgeen ook niet de bedoeling van den Minister is geweest. De belasting op vet en aardappelen maakt de steun nog min der toereikend en hij drong er op aan de regeering om verhooging te verzoeken en deelde mede bij de behandeling der be grooting voorstellen in dien zin te zullen doen. De heer B. v. d. Bent vroeg zich af waar om B. en W. van meening zijn dat der gelijke verzoeken aan de regeering geen succes hebben. In antwoord hierop deelde de voorzitter mede, dat de dagelijksche gemeente besturen geen enkele macht meer hebben door de voortdurende strenge controle der regeering waardoor het haast niet meer mogelijk is meer steun te verleenen dan het maximum van 70 pet. van het laatst verdiende loon. Deze ondervinding noopte B. en W. tot de mededeeling dat een ver zoek geen succes zal hebben. De finan- cieele toestand der gemeente is van dien aard, dat al het mogelijke gedaan moet worden om niet volkomen onder controle der regeering te moeten komen. Thans reeds wordt evenveel aan steun enz. uit gekeerd als per Jaar aan belastingen wordt ontvangen. De lieer Van Tongeren vond het voor de hand liggen, dat niet bij de regeering aan geklopt kan worden om een hoogeren steun gezien het feit, dat het meerendeel der werkende visschers en landarbeiders nauwelijks 30 pet. meer kan verdienen, dat de steunnorm bedraagt. De heer Kulk wees er op, dat elders meer dan 70 pet. wordt uitgekeerd, waarop werd medegedeeld dat een soortgelijk verzoek van B. en W. is af gewezen. De heer B van der Bent ver zocht een soepele toepassing der wacht- tijdregeUng De heer Guyt drong er nog maals op aan te verzoeken werkloozen vrij te stellen van de vet- en aardappelen belasting. Zonder hoofdelijke stemming werd ten slotte het voorstel van B. en W. aange nomen. Naar aanleiding van een adres van den Algemeenen Ventersbond om tot verbete ring van Rijnland's Uitwateringskanaal te geraken stelden B. en W. den Raad voor een commissie te benoemen, welke het plan nader zal bestudeeren en een kosten- begrooting zal opmaken. Dr. Eikelenboom memoreerde, dat ln den tijd van dr. Schokking reeds een credlet van f. 1400 is toegestaan voor de havenwerken, waar mede echter een groote geheimzinnigheid ls betracht. Deze resultaten zullen den Raad worden medegedeeld. Met het voor stel van B en W ging de Raad accoord Met het voorstel van B. en W. om enkele behoeftigen onderstand te verlee nen ging de Raad accoord. Ten behoeve van de verbetering van het Overrijn ontving de gemeente van De Sint Fansiscus-stlchtlng, de heeren A. Lammens en J W. Kobus en van de wed. C. de Wit enkele strookjes grond langs dezen weg. De overdrachtskosten zullen voor rekening der gemeente komen. Op verzoek van notaris J. Wagenmaker te Noordwijk Zee werd aan G. van Duyn Gzn achterstallige huur ten bedrage van f. 177.60 kwijt gescholden waar door dezen de reeds gemaakte kosten der rechtsver volging ten bedrage van f. 316.35 zullen worden vergoed, daar door executerialen verkoop slechts een deel van het achter stallige bedrag zou kunnen worden betaald, terwijl dan de rechtskosten voor rekening der gemeente zouden komen De Raad ging accord met de vereeniging van de functie van administrateur en kas sier van het grondbedrijf welke vereeniging geen hoogere kosten met zich brengt. Met wijzigingen in de gemeentebegroo- ting 1934. de begrooting van het Grondbe drijf voor 1934 en de beheersverordening voor het Grondbedrijf ging de Raad ac coord. Vastgesteld werd de nieuwe winkelslui ting-verordening volgens welke verkoop op Zondag (uitgezonderd dien in melkwinkels voor 9 uur v.m.) en het venten verboden is alle winkels gedurende de maanden Juli en Augustus de eerste 5 dagen der week tot 9 uur nam. geopend mogen blijven en het venten tot dat uur geoorloofd is; de eersten Kerstdag is gelijkgesteld met den Zondag. Op voorstel van B en W. besloot de Raad nogmaals het college van Gedepu teerde Staten te verzoeken aan de ge meente ontheffing te verleenen van het per 1 Januari 1936 verplichte onderwijs in de lichamelijke oefening. Bij de rondvraag deelden B. en W. naar aanleiding van gestelde vragen van B. en W. mede, dat de onaangename reuk van het Prins Hendrikkanaal zeer moeilijk zal zijn te voorkomen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Cornells Jozef, zn. van M. Leuven en M. C. de Heij Johan nes Jacobus Hendricus, zn. van P. Obdam en C. C. Grimbergen Christianus Petrus, zn. van G. v. d. Zon en H. P. Heemskerk Anna Maria, d. van C. J. v. Zeist en A. Steur Petrus Pancratius Adrianus, zn. van P. G. M. Beelen en J. P. v. Leeuwen Petrus Cornells, zn. van J. C. Ruigrok en C. P v. Rooijen. Ondertrouwd: J. Ch. C. Nieuwveen en A. v. d. Zwet H. A. v. d. Werff en E. Peet oom W. v. d. Berg en M. C. v. d. Meer. Gehuwd: A. v. Eik en A. Steinmeier. Loop der Bevolking. Gevestigd; G. de Jonge geboren Brijn, van Hillegom, Nieuwstraat 30 P. H. Th. Wolf en echtgenoote, van Bennebroek, Kanaalstraat 105. Vertrokken: R. Th. v. Gameren, naar Haarlemmermeer F. v. Wijngaarden, naar Dordrecht Mej. A. G. Korver, naar Alkmaar Mej. Th. Dubbis, naar Benne broek J. A. Slootbeek, naar 's-Graven- hage J. Wolters, naar Deventer. De bloempjesverkoop voor de stich ting „Zonnegloren" heeft opgebracht de mooie som van f. 117. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Lam, geb. Smelt, van Samarinda (Borneo) naar Oude Zeeweg 74 H. J. Hoogenstraaten db. van Sas- senheim Tijloosstraat 20 naar Langeveld 29/21 C. Wassenaar geb. H. van der Pias van Velsen Kon. Wilhelminakade 31 naar Boerenb.weg 105 W. J. van der Meij en fam„ chauffeur, van Wassenaar v. Zuijlen v. Nijeveldstr. 149 naar Dahliastraat 46 M. Slobbe, n verpl. van Gouda Komijn- steeg 59 naar Zwarteweg 20 Th. G. Heijmans, religieuse van Leiden Hooigr. 13/27 naar Wilhelminastraat 15 G. W. van Dinter db. van Druten D. 161 naar Langeveld 29 P. J. Hoek, naaister van R'dam Hillevliet 93a naar Zwarteweg 20 Ph. G. Mulder 1.1. verpl. van Den Haag Altingstr. 201 naar Zwarteweg 20 A. Venema, machinist van Winschoten Pekel- derstr. 39 naar Lijnbaanweg 15. Vertrokken: J. C. G. de Lange db. van Hoofdstr. 40 n. Sassenhelm, Hoofdstr. 233 - P. Smith en fam.. kellner v. Irisplein 8 n. R'dam Hoflaan 38c M. H. Lauwrier II verpl. van Langeveld 29 naar R'dam, le Pioenstraat 16 M. R. Drinkwaard, ver pleegster van Zwarteweg 20 naar H. I. Ambacht Dorpstraat 39. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Margaretha Cor nelia d. van H. Langeveld en C. M. J. van der Wiel Cornelia d. van H. Kortekaas en C. Kaptein Cornells z. van J. Barn- hoorn en G. v, d. Wiel. Ondertrouwd: G. Voordouw en C. J. Koeleman J. M. Bel en J. J Flikweert J. Admiraal en J Ch. Zandbergen W. H. van Zeben en J, C. Blom. Getrouwd: W. Róssner en H G. H. de Groot H. Oostdam en C. M. van der Zalm. Overleden: Gljsje Bogaards 72 jaar, wed. van H. Meijers Job Vink 53 jaar geh. met C. Vink. DE GEMEENTEBEGROOTING 1935. Sluitend zonder belastingverhooging. Bij het aanbieden der begrooting 1935 deelen B. en W. met genoegen aan den raad mede, dat het hun is gelukt de be grooting sluitende te maken zonder belas tingverhooging. Dit resultaat is van te meer beteekenls als in aanmerking wordt genomen, dat ln deze begrooting zijn ver werkt de voor deze gemeente ongunstige gevolgen van de ontworpen wijziging van de wet regelende de financleele verhou ding tusschen het rijk en de gemeenten en van het reeds aan de Staten Generaal aangeboden ontwerp van wet tot instel ling van een werkloosheidssubsldiefonds. Een oorspronkelijk tekort op deze be grooting van f. 58.750 is weggewerkt door op de eerste plaats te beschikken over het restant van het voordeelige slot van den dienst 1933 groot f. 41.251.57 en door voorts te beschikken over een bedrag van f. 17.500 van de algemeene reserve, welke daardoor zal dalen tot een bedrag van rond f. 157.500, hetgeen altijd nog een respecta bel appeltje voor den dorst is in deze crisistijden. De versobering ln de uitgaven, waarmede het vorige Jaar is aangevangen is ook in deze begrooting voortgezet en op alle daar voor in aanmerking komende posten door gevoerd, hetgeen intussphen niet heeft kunnen beletten, dat de kosten voor Ar menzorg en steun aanwerkloozen v/eer bijna f. 35.000 hooger moeten worden ge raamd dan bij de begrooting 1934. In to taal is hiervoor thans uitgetrokken een bedrag van bruto f. 232.000. Van de ge raamde winst der gasfabriek is voorts in de begrooting f. 10.000 bestemd voor een tariefsverlaging. De bedoeling is deze ver laging dienstbaar te maken aan een prln- cipieele wijziging van het tarief door n.l. in te voeren een z.g. vastrechttarief, dat den prikkel in zich heeft het verbruik te stimuleeren. Als gevolg van de Instelling van het werkloosheidssubsldiefonds zal de ge meente in 1935 een belangrijk hooger per centage subsidie ontvangen in de werk loosheidsuitgaven dan in 1934. In 1934 was dit percentage ongeveer 46 pet., terwijl dit voor 1935 wordt geraamd op ruim 76 pet., hetgeen voor de gemeente een groote baat beteekent als in aanmerking wordt geno men, dat deze subsidie wordt genoten in een totaal aan uitgaven van f. 199.000. Tegenover deze baat van het in te stellen werkloosheidssubsldiefonds staat echter een belangrijk nadeel, n.l. doordat dit i fonds een bedrag aan de gemeentekas van verschillende belastingen onttrekt van f. 69.360, hetgeen tot gevolg heeft, dat de instelling van dit fonds voor de begrooting 1935 een nadeelig verschil oplevert van ongeveer f. 16.000. Ook de aanhangige wijziging van de wet regelende de financieele verhouding tus schen het rijk en de gemeenten beteekent voor de gemeente een blijvend verlies van ongeveer f. 18.000, hetgeen in de begroo ting 1935 echter nog maar voor ongeveer een negende gedeelte of f. 2000 tot uit drukking komt. Dat de begrooting 1935 niettegenstaande deze ongunstige factoren toch nog een betrekkelijk gunstig beeld vertoont vindt zijn oorzaak in verschillen de omstandigheden als de uitwerking van aangebrachte bezuinigingen, salarisverla gingen, rentewinst als gevolg van conver sie van verschillende geldleeningen, ver laging van de afschrijvingspercentages van verschillende bedrijven en dergelijke. Gevonden voorwerpen. Een rijwiel- belastlngmerk, een wit-zwart poesje, een sleutel, een sleuteltje, een portemomnaie met inhoud, een jongensregenjas, een zwarte handschoen, een glacé handschoen, een mantelceintuur. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk Binnen. NOORDWIJKERHOUT. In den nacht van 24 op 25 October j.l. hadden in de Boekhorst en omgeving van onze gemeente militaire oefeningen plaats. Bij deze oefeningen is verloren ge raakt een slagpinstang, geborgen in fou- draal, van een machinegeweer. Het voorwerp werd gevonden door iemand, die in de meening verkeerde, dat het gevondene een deel van een auto is. De vinder of degene, die hieromtrent 1» I lichtingen kan verschaffen, gelieve ter zake tot den Chef van politie te wenden. Druk is men thans hier bezig met e i aanleg van een twintigtal nieuwe telefojj aansluitingen, als gevolg van de ln laatsten tijd gemaakte, reclame voor ■telefoon. In een gehouden vergadering van etni R.K. Volksbond, werd besloten een Sinte-J klaas-feest te bereiden aan de kinderen i? leden. Het as wlnterprogram werd in breede besproken, terwijl de nieuwe ge telijke adviseur, kapelaan Kleijn, werd wj installeerd. o OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. A. vaar Dam, NassaiJ laan 10, van Warmond Jhr. W, Ph, tJ ding van Berkhout, Wllhelminapark ij van Bloemendaal N. Makawlnang, L Oud-Poelgeest, van Rheden H. "j, i Hartkamp, Sumatrastraat 42, van ApLJ doorn. Vertrokken: L. Vermei] geb. Wassen!» en zoon, van Dorpsstraat 98, naar Levendaal 46 J. vaar Daalen, van weeweg 46, naar Lelden. KorevaarsL 35 S. v. Saane. van L. de Col.laanl naar Zaandam. Reigerstraat 44 R, v, Klip en gez.. van Kontnglnnelaan 9. l Ned. O. Indië M. J. F. Monnée. Emmalaan 24. naar Haarlem. Dreef 36- N Ouwersloot. van Leidschestraatweg I naar Lelden, Rijnsburgerweg 131. Burgerlijke Stand. OverledenM. J. Wilbrink geb. van I 48 jaar (overleden te Lelden) w. Bertels, 12 jaar. Ondertrouwd: J. Admiraal. 33 jaar i nende te Noordwijk en Johanna CaJ Zandbergen, 24 jaar. o RIJNSBURG. Dankstond voor het gewas. In de Ned. Herv. Kerk werd de Ja sche dankstond voor het gewas gehouc Ds. Peter koos tot tekst ps. 77 14 God. Uw weg is in het heiligdom". Nu aanleiding daarvan bepaalde hij de schare, welke was opgekomen, acht* volgens bij le. de klacht van Asaf; 2e d troost en sterkte van Asaf; 3e. 's H« licht in Asafs en in onzen tijd- Ned. Herv. Kerk. Tot gemachtigden voor het kiescolltj van de Ned. Herv. Gemeente zijn herkoe de aftredende leden J. v. Klaveren. Jfl Oostenrijk, Alb. Kromhout, G. v. Dz.. G. den Heijer en N. Binnendijk." De Werkloosheid. Nu de werkzaamheden in het land- tuinbouwbedrijf verminderen, neemt 1 aantal werkzoekenden toe Thans staan 1 personen ingeschreven, waarvan 35 lan^ arbeiders, 2 schippers, I grondwerker i 1 fabrieksarbeider. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Adriana Lucia, d. Hubertus Alphonsus Molkenboer en 1~ beth Cornelia Maria Klebert. Loop der bevolking. Ingekomen: J. v. Noort, Bijdorpstraati| van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. M. C. Kerkhof, Fl. Schol tenstraat 7 naar Woubrugge T. M. Ill selmuiden, Hoofdstraat 204 naar Leiden f C. H. Kipping. Iepenlaan 9 naar Noord wijk J. C. M. v. Noord, Warmonderlar 37 naar Wassenaar B M. Willem Hoofdstraat 148 naar Wijk a. Zee en T A. J. M. Nieuwveen, Molenstraat 81 Oegstgeest C W. Wagemans, Ch laan 23 naar Lelden. Gevonden: Een zwarte dameshoe met witte rand. Een oud heerenrijw zonder merk. Een kinderportemonn: inh. 14 cent. Een auto-lantaarn. Nadere inlichtingen verstrekt de politij WASSENAAR. Mevr. H. deed aangifte van diefslj van het belastingmerk van haar rijwiel. I Zondag a.s. zullen de kassen ma chrysanten op het buiten van den heei IJ Ruys aan de Paauwlaan, ter bezichtig:" zijn opengesteld. Juist wou Thijsje, glurend in de donk're hoeken, eens vlug naar Simmie's hoed gaan zoeken, toen hij plotseling iets hoorde...» het was een soort gesis en Thijs dacht dat hij van ontsteltenis zoo door den grond heen boordeHet klonk heel griezelig hier in dit stil ravijn wat zou dat kunnen zijn? Thijs dacht: „Dat is een raar geluid ik ben wel bang, maar ik ga toch dien kant maar uit." 2^

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18