Parmentier spreekt voor de radio. ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 November 1934 De bemanning wordt als nationale helden gevierd BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. jlstermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur: 756. telegrafisch weerbericht I h. Kon. Ned. MeteoroL Inst te De Bildt jgste stand 767.te Madrid, jagste Stand 745.3 te Skagen. Er wachting tot den avond van 9 Nov.: Ewakke tot matige Z.W.-wind. Zwaar (tolkt of betrokken. Waarschijnlijk regen. Aanvankelijk zachter. bu1tenlandscb weerbericht. 'gedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Blldt Noordwestelijke depressie heeft in- idaad de hooge drukking van de Brlt- r Eilanden verdreven, maar deze neemt (bet vasteland nog snel toe. In Scandi lle neemt de hooge drukking af en de tressie In Zuid-Scandlnavlë dringt ver- t Noordwaarts door, zoodat voorlooplg I weer zachter zal worden. De laatste fake depressie bleek van weinig be- [kenis en trekt Oostwaarts. Gisteren 1 ter weerszijden van ons land zware jen: 46 mm. te Hamburg, 19 te Le rre Ook ln Denemarken en Zweden fclt het zwaar geregend en duurt de (en nog voort. Ook op de Britsche jnden valt bij zwakke tot matige Itelijke winden op veel plaatsen regen, Schotland kwam nog matige vorst voor. pkrlik en Duitschland hebben opkla- weer met sterk gedaalde ochtend- ^peratuur. Op IJsland stijgt de baro- Er bU Noordelijken wind. LUCHTTEMPERATUUR. |uur voorm.: 5 gr, C. (41 gr- F.) 1 uur 's midd.: 7 gr. C. (44 gr. F.) luur nam.: 7 gr. C- (44 gr. F.) OGWATERTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. loorm. te 4.38 uur; nam. te 4.58 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a rcnderdag: 4.49 nam. tot 6.38 voorm- MAANS- OP- EN ONDERGANG, lüov.: o£: 9.06 uur; onder 16.26 uur. DiSES JULIANA NAAR DUITSCHLAND Vertrek Maandag a.s. laar ons wordt gemeld, ligt het in de Kling van H. K. H. Prinses Juliana, zich Maandag 12 dezer naar Burg blurt te begeven, ten einde aldaar en- i dagen te vertoeven bij Hare familie, Ji Vorst en de Vorstin van Bentheim en plurt. DE POSTVLUCHTEN. lidenmorgen om 6.25 ls het K.L.M.- fgtuig de „Rijstvogel" van Schiphol Indië vertrokken. Het toestel voert 1.561 KG. post, 25.200 K.G. pakketpost [87.700 K.G. lading. pet toestel vervoert verder twee passa- i voor de reis Marseille-Jodphur, drie Rome-Calcutta, één Rangoon-Bang- t en één Jodphur-Batavia. Oehoe (thuisreis) vloog heden van Igapore naar Bangkok. o OVERREDEN EN GEDOOD. toen gisteravond het 3-jarig zoontje van lfamilie van den Bosch te Heerlen plot- Tag overstak, werd het door een auto heden en gedood. DE HERCLASSIFICATIE. wij vernemen, heeft de Centrale ssie voor Georganiseerd Overleg in totenarenzaken, bij welke Commissie Plan der regeering omtrent een her- •sificatie der gemeenten aanhangig is taakt, over deze zaak nog geen advies kebracht. clearingwet aangenomen. - Tweede Kamer heeft heden del (We clearingwet aangenomen zonder Poldelijke stemming. o anti-la waai-congres. T« Delft vond heden het Anti-Lawaail- bgres plaats dat georganseerd is doqr f K.N.A.C., in samenwerking met de g«- Bdsstichting. De K.N.A.C.-voorzitter, m|r. Linthorst Homan, hield een openingp- e en 'egde er den nadruk op dat deze ('inkomst moet worden beschouwd als r c,er5te stap op dit buitengewoon be- [hgrijke terrein. IJ™, dr. A. D. Fokker, hield hierna een over „Aspecten van het gera^s- sroleem. De heer C. Bakker, commissaris ff °e vitlteerspolitie te Amsterdam con- 'uceerde dat de bevordering van eenheid bv hlverkeer Rijkszorg moet zijn en dat P' «palingen voor stilte moeten worden ttgesteld, Mr. n. r. H. van Essen stelde 'tttillib en juridische zijde van het «gstuk der lawaai-bestrijding in het Dr ir. N. A. Halbertsma sprak over u '"signalen, die tot vermindering kt" lawaa> kunnen bijdragen en ten- rzavSprak prof- dr c- Zwikker over de toto's der Beluiden, optredende bij o Wij zouden het haast zelf gaan gelooven, aldus Parmentier, J3? L'iuwarder boternoteering is be- 1 °P f. 0.45. ïflb £*.!?#r Nagekomen Berichten pag. Tweede Blad. In de N.IÜ.O.M.-studio te Batavia heeft de heer Parmentier, de gezagvoerder der „Uiver", hedenmiddag te kwart voor één gesproken over den tocht van MUdenhall naar Melbourne. Door de Indische ultra- korte-golfzenders werd het gesprokene uitgezonden en in ons land weer herleid door de A.VÜ.O. De heer Parmentier ving aan met de mededeellng, dat hem den tijd had ont broken alles wat in de laatste 2 weken ls geschied, te overdenken. Van de ontvangst en de huldiging In Melbourne gewaagde spreker met enthousiasme, evenals van die te Sydney en Brisbane, waar het publiek door zijn geestdrift het vertrek een uur vertraagde! Ook Port Darwin, een klein plaatsje, waar slechts enkele Europanen wonen, be reidde der bemanning een hartelijke ont vangst. In Koepang, het eerste Nederlandsche vliegveld, was het enthousiasme ongekend groot; helaas moest de tocht spoedig voortgezet worden. Ook op Rembang en op Bali werden de K L M.-mannen en de passagiers allerhar telijkst ontvangen en zelden zal iemand ln 24 uur tijds zóóveel van Ball, de Ba- lineesche kunst en de Balineezen gezien hebben, als dit kleine groepje. In Soerabaja beleefde men bij de aan komst eenlge benauwde oogenblikken, waarvan wij gisteren reeds uitvoerig mel ding maakten. Gelukkig liep, zooals bekend, alles goed af; de bemanning hoopt echter dat het publiek op de volgende terreinen bedacht zamer zal optreden! Heden werd dan, aldus spreker, Batavia bereikt en op alle plaatsen, die gepasseerd werden, had men in witte letters „Hulde" op den grond geschilderd; een waardee ring voor de vlucht, waarvoor de beman ning hoogst dankbaar was. Onderweg ontving men tal van geluk- wenschtelegrammen en telegrafische ver zoeken om boven een bepaalde stad te cirkelen. Over de reis zelve herhaalde de heer Parmentier, zooals hij deed in het gisteren door ons gepubliceerde Interview, dat steeds het te voren vastgestelde schema was gevolgd en dat geen moment het winnen der race heeft voorgezeten. Hoe" de bemanning in Charleville oponthoud kreeg is reeds bekend Over de landing te Albury doen en deden allerhande vreemde geruchten de ronde o.a. dat Van Brugge met een parachute uit het toestel was gesprongen om de lam pen op het landingsterrein aan te steken! De heer Parmentier beschreef nu de moeilijkheden welke ondervonden werden op het laatste traject CharlevilleMel bourne en roemde andermaal de prestatie van den marconist, die er tenslotte on danks zware storingen in slaagde verbin ding met Melbourne te krijgen en dat sta tion verzocht een noodlandingsterrein te doen verlichten. Uitvoerig memoreerde de piloot het ge beurde te Albury. De tweede magnesium- parachute werd benut voor de landing, welke dan ook uitstekend verliep. Door toedoen van den vliegofficier Armstrong in Melbourne was hier alles voor een nood landing in gereedheid gebracht en waren honderden auto's rondom de renbaan met ontstoken licht opgesteld. Eenmaal op den grond bieek, dat het toestel reeds als verloren was beschouwd mede door het uitgezonden noodsignaal. In geheel Australië zat men den geheelen nacht aan de radio om de berichten over en voor de Uiver te volgen. Door het ver schil ln golflengte kon de „Uiver" deze be richten echter niet opvangen. Spreker vertelde nog dat de Uiver, in strijd met vorige berichten, te Albury niet heeft getankt. De voorraad benzine was voldoende om Melbourne te bereiken. Jammer ls het. aldus besloot de heer Parmentier dat deze vlucht samenviel met deze internationale race, daar thans alles is opgezweept en de bemanning als natio nale helden wordt geëerd. Het bezwaar is dat Wij er haast zelf aan zouden gaan gelooven, terwijl toch onder leiding van de K.L.M. met haar uitstekende organisatie een dergelijke vlucht elk gewenscht oogen- blik mogelijk is. Eerst als men er in ge slaagd is de verbinding AmsterdamBata via tot Melbourne door te trekken en de geregelde vluchten ln den kortst mogelij ken tijd uit te voeren, met het voor oogen houden zooals thans van het K.L.M.-prin- cipe „Safety first!" ls ons doel bereikt. Spreker verklaarde tenslotte dat de pech van den Panderjager-bemanning en het noodlottige einde van dit toestel de be manning van de Uiver diep -heeft getrof fen en vervuld heeft met deernis voor de piloten en den constructeur. De Uiver-commandant eindigde met de hartelijke groeten der bemanning over te brengen aan de directie der K. L. M„ het personeel en de familie-leden. De Uiver-bemanning, zoo besloot hij, verkeert in goede gezondheid! DE TRIOMFTOCHT VAN DE UIVER. Te Semarang. Aneta seint uit Semarang: Op den dag van de aankomst van de „Uiver" te Semarang waren reeds, vóór het daglicht was doorgebroken, stroomen van auto's en andere voertuigen alle met vlaggen getooid, op weg naar het vlieg veld. Om 9 uur werd de „Uiver" verwacht, doch lang vóór dien tijd waren vele dui zenden op het vliegveld aanwezig, terwijl de autostroom nog steeds voortduurde. De toeloop tot het vliegveld was zóó overwel digend, dat men op het parkeerterrein geen auto's meer kon bergen, zoodat de 6 K M. lange toegangsweg volkomen opge stopt was en de autofile niet meer voor of achteruit kon. Te 9.17 uur vloog de „Uiver" over de stad, om weinige minuten later bij de lan ding, welke uiterst sierlijk geschiedde, door de vele duizenden op de geestdriftlg- ste manier te worden verwelkomd. Nauwelijks was de „Uiver" geland, of van alle zijden brak het opgewonden publiek door het eerste militaire cordon heen, en in massa optrekkend naar den grijzen vogel, welke echter uitstekend beschermd werd door een cordon matrozen, arm ln arm rond het vliegtuig staande De bataljonsmuziek speelde het „Wil helmus", waarmede ieder instemde. Even was er een angstig moment, toen een Havilland Moth, na de Uiver op het door de menschenmassa overstroomde veld landde, gelukkig zonder eenlge we derwaardigheden. De bemanning en passagiers van de Uiver bleven uiterst rustig temidden van de vele toejuichingen en begaven zich naar het stationsgebouw van de K.N.IL.M. waar de gouverneur van Midden-Java, De Vos, de burgemeester van Semarang en het volksraadslid Sosro Hadikoesoemo de bemanning toespraken en caedaux voor ae echtgenooten van de leden van de be manning overhandigden. Bij het vertrek van Semarang weigerde een enkel moment een der motoren, doch te 10.10 uur kon de Uiver starten, uitge leid door een enthousiast gejubel. Aankomst te Batavia. Uit Batavia seint Aneta: Ondanks het verzoek van de politie aan de burgerij om zich niet naar het vlieg veld Tjililitan te begeven, hadden zich toch duizenden op het vliegveld van Ba tavia verzameld, dat nu aan alle zijden door een groote menschenmenigte was omzoomd. Hier had men zekerheidshalve cavalerie opgeroepen voor de afzetting, teneinde een herhaling van de ontvangst op Dermo te voorkomen.. Te 1 uur in den middag kwam de „Uiver" aan. Het publiek op het terras van het restauratiegebouw gezeten, hief het Ulver- lled aan en het Wilhelmus weerklonk. Na een schitterende landing kwamen, onder daverend gejuich, bemanning en pasagiers uit het vliegtuig te voorschijn. Dank zij de genomen voorzorgsmaatrege len werd hier het cordon niet verbroken en had alles een zeer orderiijk verloop. Zoo snel mogelijk werden de „Uiverta- nen" naar de wachtende auto's geleid, die, na een eererondje over het vliegveld, in de richting van de stad vertrokken, opdat met zoo weinig mogelijk oponithoud de lunch kon worden genuttigd. Deze rege ling was getroffen, daar de -bemanning hedenavond nog talrijke malen huldigingen in verschillende vormen in ontvangst zal moeten nemen. Zoo zal er o.a. een rondrit door de stad plaats hebben en zal de meer officieele huldiging op grootsche wilze in de sociëteit „Concordia" geschieden. Boven dien had de bemanning na de feestelijk heden te Soerabaja, en de ontvangst te Semarang en Kalidjati een rustpoos ten zeerste noodlg. Indrukken uit de cabine. De correspondent van Aneta, die den tocht van Soerabaja naar Batavia met de Uiver meemaakte, geeft uit de cabine zijn indrukken als volgt weer: Terwijl de Soerabaj a-toeschouwers op Dermo ons enthousiast toejuichen, stijgt de Douglas op om met nu reeds fameuze vlotheid, na een saluutronde, den tocht over Java aan te vangen. Parmentier en Moll bevinden zich in de cokpit, van waar uit men een prachtig vrij uitzicht heeft en waar de middelen tot registratie in cirkels op het dashbord staan aangegeven. Vlak achter de bestuurders heeft, zoodra hij de antenne heeft neergelaten, Van Brugge plaats genomen. Dit neerlaten van de antenne geschiedt door middel van een catrol op uiterst eenvoudige manier. De passagiers weten dat deze Uiver-vlucht over Java beduidt het overwinnen van een afstand met rustige stabiliteit en een nieuwe snelheid. Het beteekent ook, om in een buitengewoon comfortabel verkeers vliegtuig in staat te zijn gesteld een vlotte inspectie te houden van bergreeksen, kust lijnen, stadjes en oogsmogelijkheden. Wij beginnen met prachtig weer; de temperatuur in de zilvergrijze kajuit welke op den grond 96 graden Fahrenheit be draagt, daalt onmiddellijk tot 84. Nog worden de laatste resten warme lucht uit de kajuit weggezogen en een heerlijke rust omvangt den passagier, die zich in de gemakkelijk veerende zitplaatsen heeft nedergevleid. Men geniet van de wonder lijke vergezichten, op de meest volmaakte wijze. Het eerste wat opvalt is de lengte van de cabine. Doordat de deur naar de cockpit openstaat, Ujkt het Uiver-lichaam waarin alle ruimten tot aan den staart ten volle benut zijn, nog langer. Een andere opvallende eigenschap, welke de aandacht vraagt, is de positie van de cabine boven de vleugels, waardoor de passagiers het ge voel hebben van te worden gedragen, in- sted van „aan de vleugels te hangen". Doch dit zijn nog maar kleinigheden in vergelijking met de sensatie welke men ondervindt als men rustig met elkander kan converseeren, terwijl in de verte zacht en melodieus het gebrom der motoren klinkt als een aangename begeleiding. En er is zooveel waarover de passagiers van de Uiver en de bemanning nu willen spreken Daar zitten de heeren Domini en Gilis- sen, reisgenooten en opgewekte kameraden geworden, die hun vreugde niet kunnen onderdrukken over het heerlijke Java- landschap onder ons. Ze vertellen van hun herinnering aan het prachtige Bali..,, en dan weer hebben zij het over het vroolijke feest ln Soerabaja, het enthousiasme van de menschen. Ze verheugen zich op de uit stapjes die zij straks door den Preanger gaan maken. Verderop zit Prins, de mecanicien. Hij zit met volle aandacht de cadeaux te be kijken, die hij heeft gekregen. Hij vindt eigenlijk alles toch zoo heel gewoon en hij heeft mij al gezegd, dat dit toch eigen lijk zulke schitterende geschenken niet rechtvaardigt. Daar komt Van Brugge, onze marconist ■bij mij zitten. Hij wil ook nog wel graag eens praten. En nu wordt het gesprek ln de cabine van de Uiver algemeen. Ook de belde Engelsche passagiers die wij bij ons heb ben, worden er in betrokken. En zoo ont staat, terwijl onder ons Java's bodem voorbijtrekt, een geanimeerd algemeen gesprek, waarin weer alles passeert. Albury, de cercle van Soerabaja, Hellen- doorn. de Balische droomtempels, het enthousiasme van de bevolking en de bij zondere vliegeigenschappen van deze, onze, Douglas. Om beurten komt er iets aan de orde en op sommige oogenblikken spreken we allemaal tegelijk en allemaal door elkaar. En dit is inderdaad ongekend, deze vlie gende salon. Verder reiservaringen uit de cabine. Maar onze reis geeft nog meer afwisse ling, we komen boven Tjepoe, de groote olleterrelnen van de Bataafsche Petro- leum-Mij. We zien dat de bewoners van deze oliepost zich zoo in groepen hebben opgesteld, dat wij van boven uit de lucht het woord „Hulde" lezen. Het ls een ont roerende aanblik. Wij blijven vliegen op 500 Meter hoogte en naderen nu Semarang. Wij zien de schepen op de reede liggen en duidelljk'zien wij hoe zij ons het sa- lut brengen. O.a. ligt er de „Nieuw Hol land", de groote Australié-vaarder van de K.P.M. Dan vliegen wij op Simongan aan, het vliegveld van Semarang. Het eerste wat wij bespeuren is, dat de weg er heen stampvol automobielen is. Een lange on- verbroken file. Het vliegveld zelf vinden wij gemarkeerd door een ring van duizen den toeschouwers. De Uiver gaat landen. Parmentier, Moll en de anderen van de bemanning kijken naar beneden en ook wij passagiers zien al van deze hoogte dat het stuwende publiek probeert de afzet ting-cordons te verbreken. De mannen van de Uiver vinden dit heelemaal niet prettig, omdat wij zoo korten tijd hebben. In een half uur moeten wij alweer weg zijn. Het gebeurt allemaal als in een roes. En dan weer een nieuwe opstijging, een nieuwe ronde ten afscheid over de me nigte, en daar uiveren wij op Kalidjati aan. In onze kajuit wordt tusschen het en thousiasme van Semarang en hetgeen ons te wachten staat op Kalidjati een klein feestje georganiseerd. Want daar komt Prins ons een heerlijk hors d'oeuvre aan bieden met druiven en allerlei lekkernijen, die zij hem in Semarang hebben cadeau gegeven. De cabine van de Uiver heeft zoo lang zamerhand een zoo mogelijk nog feeste lijker aanzien gekregen. Aan alle kanten zijn er lauwerkransen, linten en de heer lijkste orchideeën. In deze feeststemming begint dan opeens Van Brugge een gedicht voor te lezen, dat hij in Semarang gekre gen heeft en dat onderteekend is door „Riek Steensma, Dahmen en Von Buch- holz." Zij vertellen er in, dat zij op Ka- rang Sewong bij Cheribon, een suikerfa briek, de komst van de Uiver staan te ver beiden. Moll vindt dat gedicht zoo aardig, dat hij een verrassing bedenkt. Als we Cheri bon naderen ls daar eerst weer een Uiver- hulde, een groepeering op het dak van het gebouw van de Internationale Crediet en Handelsvereeniging Rotterdam, en dan moeten wij absoluut naar die suikerfa briek om het gedicht te beantwoorden. Dat doen wij antuurlijk met een eere rondje er overehen. Dan koersen wij met een flinken tegenwind naar Kalidjati. Onderweg tegen 12 uur, komen wij een. escadrille van drie legervliegtuigen tegen, die ons gaan escorteeren Bij Kalidjati laten wij de Uiver eerst landen. Hier is de ontvangst werkelijk alleraardigst, want behalve dat er een groot enthousiasme is, houden de menschen zich toch volkomen ordelijk. Wij hooren er een speech van den heer Adams, leider van de Pamanoekan en Tjiasam-landen Met een glas cham pagne in zijn hand stelt hij een heildronk op de Uiver in. Daarna heeft nog de assistent-resident, de heer Ceuninck van de Capelle, een toespraak gehouden namens den regent en de Europeesche B B.-ambtenaren van Krawang en Soebang, waarbij hij er aan herinnerde dat Moll hier in Kalidjati zijn opleiding tot vlieger heeft gekregen. Hij feliciteert de bemanning met hun vier voudig ridderschap, en dan komt er een slotredevoering van den heer De Vries, die de keurige ontvangst op Kalidjati geor ganiseerd heeft. Dr zijn redevoering zeide de heer De Vries o.a.: „In zijn telefoongesprek met minister Colijn, heeft Parmentier gezegd, dat het niets bijzonders is geweest, maal ais ik op dit oogenblik had kunnen inter- rumpeeren dan zou ik geroepen hebben: „Man zegt dat toch niet, je weet er niets van". Dan volgt weer aanbieding van ge schenken Parmentier zei, „Dat is nu de eenvoudig ste en prachtigste ontvangst die wij tot dusverre hebben gehad" Om half een lag het juichende Kalidjati alweer onder ons, en de Uiver omringd door een massa wolken, spoedt zich naar de hoofdstad. Ik kan rustig mijn reisverslag in de cabine schrijven. Spoedig zijn wij op Tjili litan. Als laatste herinnering bewaar ik het gezicht van Parmentier als we boven Tji lilitan gekomen opnieuw zoo'n enorme menigte onder ons zien, temidden waar van we landen moeten Met een glimlach op zijn gezicht waarschuwt hij: „We lan den. De menigte zwaait en wij begrijpen dat zij juichen, maar het geluid dringt nog niet tot de cabine door. Nu staat de Uiver op den grond, ln de hoofdstad van Ned.-Indië, en als ik straks mijns weegs ga zie ik onze goede, degelijke Fokkers, die in de hangars staan en zwij gend den trotschen Uiver, een nieuwe concurrent begroeten. De Indische schilder E. Dezentje bood, door tusschenkomst van den hoofdverte- ge ordiger der K.L.M. ln Nederlandsch- indië, aari den directeur der K.L.M. een zeer geslaagd schilderij aan, dat de eer ste landing van den Uiver bij avondlicht op het vliegveld Tjililitan voorstelt. Het schilderij geeft het vliegtuig, toen nog op weg naar Melbourne, zwevend tusschen i de boomen aan de grens van het vliegter rein. Het schilderij zal door de Uiver naar Nederland worden meegenomen. De Albury-inzameling. De inzamèlinig voor den „Omroeper van Albury" en anderen die bij de noodlanding hulo hebben geboden, heeft thans reeds de f. 5000 overschreden. AMSTERDAM, 8 Nov. Onder invloed van Wallstreet was de stemming hier lichtelijk verbeterd. Het aftreden van Doumerque riep eenige re serve op, die de beurs iets benadeelde, doch het meerendeel der koersen was wat hoo- ger De handel bleet bescheiden- Alleen in Kon. Olies ging 't vrij druk toe. Parijs was aanvankelijk aan de markt, doch ging later tot terugkoopen over, zoodat de no teering iets kon aantrekken. De Am. soorten liepen een kleinigheid op. Van de Industr. fondsen waren Phi lips goed gevraagd. De koers kwam 1 pet. hooger. Aku's lagen buiten de attentie Unilevers werden iets hooger afgedaan. Rubbers goed gedisponeerd, in verband met de da ling van den uitvoer van bevolkingsrub ber in October. A'dam Rubbers stegen 1 pet. Tabakken werden bij kalmen handel op de vorige koersen genoteerd. Suikers stil. Alg. Exploraties stegen enkele procenten evenals Goudaandeelen. Amerik. fondsen hooger. Dultsche obligaties waren goed prijshoudend. Ned. Staatsfondsen onregel matig Oude Schuld was gedrukt. De Ned. Ind. Staatsfondsen waren weinig ver anderd. o WISSELKOERSEN. Engeland 7.41 (7.39 3/4)Duitschland 59.46 (59.481; Frankrijk 9.74 (9.74); België 34.55 (34.57); Zwitserland 48.18 (48.15); Denemarken 33.10 (33 05); Zweden 38.25 (38 22"/:); Noorwegen 37 25 (37.70); New- York 1 48 (1.48); Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 7 November Noteering melkvei- llng „Leiden. Week van 1117 November. Consumptiemelk 1ste klas f. 6.50; 2de klas f. 6.25; 3de klas f.6; Industrlemelk van f. 5 105.40; meer vraag dan aanbod. Rot- terdamsche Combinatie Federatieprijs. melk voor industriedoeleinde. Week 410 November, f. 4.70; alles af boerderij. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Om streken", 7 November. Andijvie per 100 stuks f. 0.501.90; Bloemkool I f. 4.80—8.50; Bloemkool II f. 1.50—2.50; Roode kool f. 2.40—5.70; Sa- voye kool f. 3.106; Groene kool f. 0.803; China kool f. 0.60—0.90; Pieterselie f. 0.50— f. 1; Prei f.12.10; Kropsalade f. 0.501.60, Selderie f. 0.30—0.80; Bleekselderie f. 12— 16; Knolselderie f. 1,10—2.70; Wortelen f. 1.506 70; Kroten per 100 kilo f. 1.10 1.40; Kroten gekookt f. 3—6; Snijboonen f.13—39; Pronkboonen f. 6—7; Stamboo- nen f.10; Witloof f.5—21; Boeren kool f.3 tot f.3; Postelein f.10—11; Spinazie f.3— 16; Tomaten A f. 3.404.20; B f.35; C f 2.10—3.20; Uien f. 1.70—3.10; Wortelen f. 3—5; Spruiten I f. 5—13; Spruiten II f. 2 tot f8. BARNEVELD, 8 Nov. Eierenmarkt. Aan gevoerd 54.000 eieren. Prijs f. 5 tot f6.25 per 100 stuks. Handel redelijk. GOUDA, 8 November. Veemarkt Aan gevoerd 1651 stuks vee. 114 slachtvarkens: vette 1617 per pond, levend met 2°/» korting; Londensche 1213 p.p., levend met 2% korting; 508 magere varkens 14— 22 per stuk; 935 biggen 6—9 per stuk; Geldersche biggen 912 per stuk; 14 run deren 100—170 per stuk; 59 nuchtere kal veren 37 p. st.; 21 bokken en geiten 3,20—6,00 p. st. Handel matig. Algemeene markt 343 partijen kaas, le kw m. R.M. 22—24'/»; 2e kw. m. R.M. 20—21; Zware 25. Handel stug. 326 pon den boter: Goeboter 7580 p.p.; Wei- boter 70—75 p.p. Handel vlug. 47.000 stuks eieren; kleine kippeneieren 3.504,00; kippeneieren 5,005,50; eendeneieren 3,00 per 100 st. Handel matig. Coöp. Z.H. Eierveiling G.A. (C.ZH.E.) te Gouda Aanvoer 42.200 kippeneieren: 56/58 K.G. 4.90—5,10; 58/60 K.G. 5,10— 5,20; 60/62 K.G. 5,20—5,30; 62/64 K.G. 5,30—5.60; Bruine 5,20—5,90; Kleine 4,00 4,80; 3000 eendeneieren 1,503,20 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 7 November. Druiven 1424 cent per kilo; Andijvie 50— 80 cent; Sla f. 0.502.10 per 100 krop; To maten A f. 3.50—5.80; B f. 3.50—8,60; C f. 1.50—3 90; CC f. 1—1.60 per 50 kilo; Snij boonen f. 2.253.35 per 10 kilo. Veilingen v. d. Bond Westland. Export 7 November. BI. druiven 2042 ct.: Alicante 1628 ct.; Colman 2046 ct.; Maroc 1926 ct.; witte druiven 36 ct.; princesseboonen 32 41 ct.; snijboonen 3438 ct.; spinazie 59 ct.; witlof 11—21 ct. per KG.; schorsenee- ren f. 2—7.50 pei 100 KG.; andijvie 40—90 ct. per 100. Veilingen v. d. Bond Westland. Binnen land. 7 November. BI. Druiven 2042 ct.; Alicante 1628 ct. Colman 2246 ct.; Maroc 2026 ct.; witte druiven 2648 ct.; G. Champion 1828 ct.; princesseboonen 2544 ct.; snijboonen 2238 ct.; enkele boonen 741 ct.; spina zie 89 ct.; witlof 1121 ct.; stoofappelen 38 ct.; stoofperen 49 ct.; tafelappelen 1014 ct.; tafelperen 725 ct. per KG.; tomaten A f. 0,65—1.05; B f. 0.65—1.45: C 4065 ct.; CC 2542'/» ct. per bak; schor - seneeren f .27.50 per 100 KG bloemkool f. 1.504; roode kool f. 1.502.80; savoye f. 1.602.60; groene f. 0.703.10; chin, kool f. 0.70—3; andijvie f. 0.50—0.90 ct. per 100; peterselie 60 ct.; prei f. 0 802.50; selderij f. 1 per 100 bos; kroten 15 ct.; rammenas 30 ct.; spruiten f. 0.801.55; uien 20—60 ct.; boerekool 16 ct. per kist. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3