CORRESPONDENTIE. Prijsraadsels! Er werd verleden week van zóóvele kanten om gevraagd, toen dacht ik zoo: Och het wordt nu kouder, de jeugd blijft 's avonds binnen in plaats van buiten te spelen, dus laat ik nu maar eens gaan snuffelen en zoeken in allerlei boeken en maar meteen eens prijsraadsels geven. Het zijn er 5, jullie kunt uitkiezen, de grooteren moeten 4. de kleineren 3 goede oplossingen inzenden. Zet er vooral den leeftijd onder, want er zijn dikwijls kinderen die meer oplossingen inzenden dan geëischt wordt en als er dan geen leeftijd onder staat, dan weet ik niet tot welke groep hij of zij behoort. Dus denkt er aan: naam, leeftijd, tijdig inzenden en geen lange brieven er bij schrijven. Nu, deze keer ga ik weer een heeleboel aparte antwoorden geven. Nelly de Leeuw, je velletjes postpapier met de plaatjes er op zijn toch heel aar dig. een heldere kleur. Sari Minnee, zoo kom je ook weer mee doen, dat is gezellig hoor, Is je moeder zoo ziek geweest en moest je haar toen helpen, dan begrijp ik best dat er geen tijd overbleef voor raadsels en brieven schrijven. Is je moeder nu weer geheel beter? Jo van Ommering, je raadsel zal ik eens plaatsen. Maar 3 dagen herfstvaoantie, schreef je, nu dat is toch ook al mooi; in onze jeugd kregen we heelemaal geen herfstvacantie. Annie en Wim Keyer en Piet Lagas, sturen jullie die raadsels dan maar de week na de prijsraadsels, niet bij de prijs raadsels, dan heb ik al zooveel extra werk doordat ik dan meer brieven krijg. Is Piet op de buitenschool in Katwijk? Al lang? Marius van den Anker, ja zeker hoor, ik vind het net zooals jij prachtig van de Uiver en vreeselijk jammer van den Pan derjager. Hebben jullie ook radio? Volg je de berichten over dat alles ook door de radio? Drietal de Geus, wel Dorus kan je dezen keer niet schrijven, was je ziek, zoodat je in bed moest blijven? Hoe is het er nu mee? Van harte beterschap. Er zijn aar dige anecdotes bij die Gerard stuurde, ik zal ze voor en na eens plaatsen. Toosje en Beppie Bouter, ja we hebben eenige dagen slecht koud weer gehad, net goed om in huis te blijven en het zich daar gezellig te maken; jullie zult ook wel prettig samen hebben gespeeld. Sientje Timmermans, prettig dat je moeders verjaardag nu op Zondag viel, het was zeker wel een vroolijke feestdag. Verlang je nu al naar ijs? Alsjeblieft niet zoo'n vroege winter;laat dat nog maar wat wachten. We zijn pas begin November. Cor en Henk Bousie, het is hier ook koud, guur akelig weer geweest. Veel te koud voor begin November. Zoo, wordt Cor in Mei al 16 jaar, ja, dan kan je den heelen winter nog meedoen. Annie van Weizen, zoo hoor jij ook tot de padvindsters? Vindt je het prettig? En kleine zus gaat dus graag naar school. Hendrika van Egmond je behoeft heusch niet altijd lange brieven te schrijven, zoo wat over thuis of je familie vertellen, zoo als je nu deed is al heel goed. Jullie ver schillen allen veel in leeftijd. Jo en Tiel van der Linden, is Tiel in zijn herfstvacantie naar Dubbeldam ge weest, woont daar familie van jullie? Ja het heeft al een heel klein beetje gevro ren, maar gelukkig nog niet veel. Maart je Brugman en Plonie van Ginkel Jullie mogen samen inzenden in dezelfde enveloppe maar denk er om, met prijs raadsels ieder op een apart papier met naam en leeftijd, en natuurlijk mogen beiden mij Tante noemen. Bep Snik en Mien van der Linden, ston den jullie namen verleden week er niet bij. dan heb ik de brieven niet ontvan gen hoor, ik weet nu niet meer precies alle namen het waren er bijna 100. De brieven moeten vóór 9 uur Maandagsmor gens aan het bureau L. D. zijn of anders naar mijn Haagsche adres uiterlijk Maan dags. Cqrrie Holleman, daar heb je groot ge lijk in, het wordt nu steeds gezelliger om wat in huis te werken, nu het bulten al zoo guur wordt en zoo vroeg donker. Waar je over schreef, was zeker een geheimpje waar ik niet op mag antwoorden. Mientje Stikvoort het was wel jammer dat het in de herfstvacantie zulk leelijk weer was, maar men kan het in huis toch ook wel prettig hebben op vacantiedagen. Jitske en Marietje van Akker zorg maar Loesje mocht op school trakteeren; Zeven jaar werd zij vandaag. Moedertje vroeg gistermiddag: Waarop, Loes, trakteer je graag? Moeder noemde lekk're dingen: Chocolaadjes en fondant, Zuurtjes, toffee's pepermuntjes, Nu, waar houdt mijn meisje van? - 3. En na lang en ernstig peinzen, Zei ons Loesje: Zuurtjes, Mam! Zoodat jaar'ge Loes vanmorgen 'n Heelen zak naar school meenam! 4. Maaral daad'lijk, op het school^ Kwamen kleuters uit de klas Jarig Loesje feliclteeren Een gesnoep als 't heel gauw was! Ieder mocht een zuurtje proeven, En toen nog een and're kleur. Weer een and'reWat gebeurde, Vóór zij kwamen bij de deur? 6. Van den heelen zak met zuurtjes Bleef er ééntje over maar En naar binnen stroomde eind'lijk Snoepende! de kinderschaar. 7. Maar die ééne, groote, dikke, Die ons Loesje overhad, Kreeg de Juffrouw en die zei toen: Jarig Loesje is een schat! (Nadruk verboden' CARLA HOOG. dat de krant niet weg raakt, nu er prijs raadsels in staan. De brief was heusch lang genoeg hoor. Jitske je had flink wat geschreven. Cisca van Gijzen en Jaantje en Bep Braxhoven, waren jullie met den Zondag bij elkaar op visite? Waren daarom de brieven bij elkaar ingesloten? Arie en Piet Smittenaar, nu ik heb ook al zooals jullie lekker dicht bij mijn haard gezeten, maar nu vandaag is het gelukkig niet zóó guur meer. Henk Brandt en Nico Koning, is de school verhuisd? waar naar toe? en ge beurde dat nu in de herfstvacantie? Naar welke school gaan jullie nu? Lientje Oostveen heb je prettig de ver jaardagen van je ouders gevierd, zoo vlak na elkaar jarig. Ik begrijp best dat als Vader of Moeder jarig zijn, er dan niet van raadsels en brieven schrijven komt. Piet en Jan van Hoven, ik begreep best hoor wat jullie schreven, het zijn moei lijke tijden voor velen, laten we maar ho pen dat het ook nog eens beter zal wor den. Jo Brilman heb je in de herfstvacantie heerlijk met de meccano gespeeld bij je vriendje? Heb je zelf ook een meccano doos. Wat kan men daar toch heerlijk veel van maken. Pietje Mulder, zeker mag je meedoen en mij Tante noemen, je behoort nog eenige jaren tot de kleineren, tot je 11e jaar Janna Schinkel, je hebt toch wel al meer meegedaan niet waar, Je naam is mij be kend. Zeker mogen Piet en jij in dezelfde enveloppe insturen. Wonen jullie dicht bij elkaar? Leni Groeneveld, schiet het al goed op met het Fransch? Ben je er in deze klasse pas mee begonnen? Je mag wel met Truda samen inzenden of wonen jullie niet dicht bij elkaar. Paula en Edward ten Hooven, als je veel huiswerk hebt, dan stuur je maar alleen de raadsels, geen briefje er bij, dat hoeft niet, en je mag ook gerust overslaan. Francina en Bald de Wit, neen gelukkig behoef ik nu niet te bed te liggen, wel veel rusten. Met mooi weer mag ik ook wel uit. Ik vind sjoelbakken ook een heel aardig epeL Ans en Rietje Vollenga, nu aan schaat senrijden is men gelukkig nu nog niet dat kan later in den winter nog komea dan kunnen jullie naar 't ijs gaan. Wi maar af, het is pas begin November. Mijntje van den Berg, ja 'smiddags» ik rusten tot 3 uur en daarna krijg altijd visite, behalve 's Maandags al! voor jullie steeds zit te werken, das ik geen tijd voor visite. Joop Hofstra, ja zeker nu herinner mij de namen weer, maar ik ben al 1 14 jaar raadseltante, dus heb in die ji ontelbaar vele namen gelezen van ra selneefjes en -nichtjes. Bep en Piet Vos, gaan jullie nu i meedoen nu de lange winteravonden zellig in huis weer beginnen, dat is hoor. Kan Piet zoo goed teekenen, doet hij dat zeker veel in zijn vrijen Ali de Blauw, je ziekte was dus gelul maar van heel korten duur, zoodat je I nog wel van je vacantie kon genieten sneeuw was hier van geen beteekenis, was zoowat niets. Geertruida Pelt, je hebt zeker al ge wat ik aan Leni heb geantwoord, dat e dan ook voor jou. Dat raadsel heef al eens ingestaan. Cornelis Arbouw, je raadsel zal ik p'. sen later ,maar dat eene woord set men lauw met au niet met au. Leendert Sijbrands, ja zoolang je bij je grootmoeder woont om school gaan, mag je gerust met de raadselji meedoen; je behoort nu nog tot de neren. Jan de Graaf, wat een lang raar Heb je het zelf gemaakt, het is aai ik zal het eens plaatsen. Hennie de lTDcluse, neen 's winters beter voor mij in Den Haag, want Zee is kouder en vochtiger, vooral daar bij de Schelde, waar ik 's zomers logee Jannie en Frans de Water, jullie r seis zal ik voor en na eens plaatsen. Werkt allen met genoegen aan de I raadsels; ze zijn heusch niet te moe Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKE Den Haag, Van Beuningenstraat

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16