NA SCHOOLTIJD GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. PRIJSRAADSELS. Slot 0 deed ze. Maar toch kon ze niet rus- jaan zitten. Telkens weer stond ze op drentelde door de kamer. Dan weer d ze voor de deur om te kijken of Lenl niet aankwam. lar hoe moeder ook keek, haar doch- e kwam niet. Ze werd hoe langer hoe .raster. Al bij half zes en nog geen Ze hield het niet langer uit. Even stond moeder weer In 't kantoor, (an", vroeg ze „zou je de school niet even opbellen?" ider sprong op. 't kind nog niet thuis? Dat wordt te En op 't zelfde oogenblik had vader loom van de telefoon al in de hand. it hij ernst het nummer had aange- ?d, kreeg hij aansluiting, spreekt met de meisjesschool" klonk aan den anderen kant. 't Was de di- ice van de school. spreekt met Oostveen", zei vader- n dochtertje Leni is nog niet thuis, u daar soms iets van?" Zal even voor u vragen, mijnheer veen". Een oogenblik later was de trice al weer t erug aan de telefoon. >ni Oostveen is op de gewone tiid naar gegaan mijnheer", luidde het bericht, lank u" zei vader. Hij hing de tele- op en keerde zich tot moeder. Kind is op de gewone tiid naar huis an. vrouw. Heb jij er ook eenig idee met wie ze meegegaan kan zijn? Dan t daar maar 't eerst heen om haar te En." «der schudde het hoofd. Maar plot- g helderde haar gezicht op. 'acht eens", zei ze „wacht 'ns even, Cato is zoowat om vier uur naar huls an, omdat haar broertje jarig is. Zou lie soms tegengekomen en met haar egaan zijn? Ze gaat erg gTaag naar 's huls-" ider kreeg ziin fiets. „Dan ga ik daar Eerst heen. Is ze er niet, dan kom 'k hier terug om te zien of ze inmiddels thuisgekomen is. Blijf jij nu rustig anders vindt Leni niemand thuis als omt." der sprong op z'n fiets en reed weg. Ier liep van de kamer naar de keuken an de keuken weer naar 't kantoor, ustig hierblijven", had vader gezegd. hoe kon ze rustig wezen zoolang ze vist waar Leni was? In haar angst en 1st wist moeder haast niet wat ze doen t. Ja toch, één ding kon ze doen, en zou ze doen ook. Ze kon bidden voor kind. En moeder knielde neer en ikte of God haar kind weer veilig tot wilde brengen. Nu was 't ook of Iers onrust wat bedaard was- Wacht, ui nog eens aan de deur gaan kijken, jk :hien kwam Leni nu wel aan Juist ■^moeder in de gang toen de buiten- openging. Was vader. en je daar nu al?" vroeg moeder. „Was daar niet?" el trad vader op moeder toe en greep bij de hand. 1 hoor vrouw, Leni is terecht. Ik kwam iderweg met Cato tegen. Maar ik ben terug gefietst, om jou gerust te in." at zei Leni?" vroeg moeder. vrouw, 'k heb niet veel gevraagd, meteen zijn ze hier, dan kun je alles en. Leni begon te huilen, toen ze zag, ve ons ongerust gemaakt hebben et laar ik begrijp Cato niet", meende Ier. „Die moest toch wijzer zijn en kind niet zonder onze voorkennis lemen en later kwamen Leni en Cato bin- Toen Leni haar moeder zag, wierp ch snikkend in haar armen, lil nu maar kindje", zei moeder en 1de het meisje over het hoofd, „stil naar en vertel me eens wat er ge- d is." eh Leni kon zoo spoedig niet tot be- n komen. Is mijn schuld, mevrouw", zei Cato Leni vroeg of ze met me mee mocht mdat ik u had zien uitgaan, dacht ik dat het kon. Had ik kunnen denken a zoo gauw weer thuis was gekomen, had ik het heusch niet gedaan 't Spijt ieel erg dat u zoo ongerust is geweest" moeder haar dochtertje veilig thuis kon ze ook niet boos blijven op Cato. Was wel een beetje ondoordacht van GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo van Ommering, Sari Minnee, Annie Keyzer, Piet Keyzer, Piet Lagas, Marius van den Anker, Sientje Timmermans, Ge rard de Geus, Keesje de Geus, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Nelly de Leeuw, Conny van Vliet, Hennie de l'Ecluse, Cor nells J. Arbouw, Riek Scheer, Go Scheer, Marie Brokaar, Jan de Graaf, Leendert Sybrands, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje v. Vliet, Geertrulda Pelt, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, All de Blauw, Bep Vos, Piet Vos, Joop Hofstra, Marinus Lagas, Mijntje van den Berg, Bald de Wit, Francina de Wit, Paula ten Hooven, Edward ten Hooven, Leni Groeneveld, Janna Schinkel, Pietje Mulder, Piet van Hoven, Jan van Hoven, Hannie van der Hoek, Wim Nolles, Adriaan Boender, Jo Brilman, Koos Nieboer, Adrie van Nood, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Jannie de Moed, Rie de Moed, Lientje Oostveen, Annie van der Valk, Nico Koning, Henk Brandt, Rika de Graaf, Arie Smittenaar, Piet Smit tenaar, Annie Bink, Cisca van Gijzen, Beppie Braxhoven, Jaantje Braxhoven, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Mientje Stikvoort, Wim Serlie, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Wim Serlie, Truus de Graaf, Corrie Holleman, Bep Snik, Mien van der Linden, Annie Sollie, Adriaan Boender, Maartje Brugman, Plo- nie van Ginkel, Hendrika Hermina van Egmond, Adriaan Pison, Annie van Wei zen, Cor Bousie, Henk Bousie, Geertruida Blote, Jannie de Water, Frans de Water, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Coutje Hartevelt, Rietje Laman (je brief kwam nadat ik de corresponden tie al had geëindigd. Wat een prettig feest is het geweest. Aardig dat je bij je tante mocht logeeren, die een dochtertje heeft, daar kon je dan goed mee spelen). OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Arnhem, arm. hen. 2. D r i t lanen Dinsdag ieder bal S 3. Pink. pink. 4. Een laarzenknecht.. 5. Leo. Robert. Ernst, 6. Een boek. 7. Schelm, schelp. 8. Donderdag, dat schrijft men met 9 letters. o OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMMER. Er zaten acht vinken en een musch op den antennedraad. (Nadruk verboden). je, Cato", zei ze vriendelijk, „maar je zult 't wel nooit weer doen denk ik." „Stellig niet mevrouw", beloofde 't meisje Toen 't dienstmeisje weer vertrokken en Leni een beetje gekalmeerd was, vroeg moeder: „Heb je er niet aan gedacht melske, dat je eerst toestemming moet komen vragen voor je met iemand mee gaat?" Beslist knikte het blonde hoofdje van ja „Ik dacht er wel aan, Moes, maar Cato is toch geen schoolvriendinnetje? Ze is toch onze eigen Cato! En met haar mag ik toch altijd mee?" Toen legde moeder met de arm om Leni heengeslagen, haar kleine meisje uit, dat ze wel met Cato meemocht, maar toch nooit aLs moeder er niets van wist. Moeder moet altijd weten waar haar meisje is, anders wordt ze ongerust. Begrepen schat?" Ernstig knikte Leni's hoofdje van ja- Ja, nu had ze het goed begrepen en nooit zou ze moeder meer ongerust maken. FRANCINA. ■Prijsraadsels voor grooteren en kleineren de grooteren moeten 4 goede oplossingen zenden, de kleineren 3 goede oplossingen. Naam en leeftijd vermelden anders kon men niet meeloten. I. Zes zijn wij in getal, Ons lijf is rond of smal; In iedire klank en woord Wordt iets van ons gehoord, En deden wij niet mee. Er was geen A, B, C, II Hier hebt ge 5 woorden, zet die nu zoo onder elkaar dat de beginletters plus de eindletters een heerlijk feest in den winter aanduiden, van boven naar beneden ge lezen. de 5 beginletters vormen de le let tergreep van dat feest, de 5 eindletters de 2e lettergreep. Het gevraagde woord heeft dius twee lettergrepen ieder van 5 letters. Elise, spons, roode, karaf, trant. III. Begraven steden of dorpen. Ik wiandel stevig door wanneer ik naar de stad ga. Mijn voet doet mij te zeer om even uit te gaan. Laat dat kind toch met rust, ze is een wiees, plaag haar niet zoo De militairen zijn naar het kamp en komen niet vóór Zondag thuis. Haal uit deze 4 zinnen één dorp in Gel derland, één stad in Italië, één stad in Noord-Holland en één stad in Overijssel. IV. Mijn geheel is een gebouw van 7 letter grepen, 23 letters, 1, 15, 22, 7 is een ver scheurend dier, maar dat ook afgericht kan worden en kunsten doen. 23, 12, 7 14 gebruikt men om sommige dingen dicht te doen. 1. 6, 8, 9. 16 wordt op brood en in eten gebruikt, 5, 18. 18. 10 is een breede rivier in Nederland, 19, 20, 12. 11, 11, 2. 10 is de grootste stad van België. 17 13, 23 de naam voor een hond, 3 is hetzelfde als 2; 4 hetzelfde als 8; 21 hetzelfde als 13. Welk is dat gebouw? Om deze kring staan 2 vruchten met een voegwoord er tusschen. 1. 2, 3, 4. 5 is een vrucht en 8, 9. 10 is een vrucht en 6. 7 is het voegwoord. 2. 3. 4, 5 is het tegen deel van nauw of eng, 3, 4 wordt op 3 October veel in een zekere middagkost ge bruikt, 5, 6. 7 is een onbepaald voornaam woord. Zoekt dius 4 of 3 uit deze 5 prijsraadsels. Leest goed wat er boven staat. De kleine ren zijn van 711 jaar. de grooteren van 1116 jaar. Tijdig inzenden vóór 9 uur Maandagsmorgens aan het Bureau Leidseh Dagblad', en over de post op zijn laatst Maandags den Haag van Beuningenstr. 42.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15