LEJDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 7 November 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE ORGANISATIE VAN DEN LANDBOUW. AAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. s. Ir. Roebroek wordt directeur-generaal Eenlgr maanden geleden ls op het de partement van Economische Zaken een scheiding aangebracht tusschen den cri- sisarbeld en den niet-crisisarbeid in den landbouw. De Minister heelt den crisisar- beid opgedragen aan het College van Re- geeringscommissarissen onder voorzit terschap van den secretaris-generaal van het Departement. De Directie van den Landbouw behartigt den niet-crisisarbeid. Deze werkverdeeling, die noodzakelijk werd door de groote uitgebreidheid van het werk. heelt een alleszins bevredigend resultaat opgeleverd. Op de directie aid. Landbouw ontbrak de directeur-generaal Het ligt in het voornemen van den Minister om daartoe de benoeming te bevorderen van den heer Ir. A. L. H. Roebroek, lid van de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar. Van hem wordt verwacht dat hij den voor lichtingsdienst, het Landbouwonderwijs, de proefstations en aanverwante takken opnieuw zal organiseeren. Ook het College van Regeeringscommissarissen zai worden versterkt. De regeerings-commissaris, de heer Ir. G. L Louwes te Zwolle gaf tot nu toe slechts een deel van zijn tijd aan t werk. Op verzoek van den minister heeft de heer Lammes zich bereid verklaard zich in de toekomst uitsluitend aan zijn belangrijke taak voor Akkerbouw en Veehouderij te geven. In verband hiermee zal hij binnen kort uittreden uit zijn andere functies en zich te Den Haag vestigen. Het contact tusschen het college van Regeeringscom missarissen en de directie van den Land bouw zal worden gelegd door den secre taris-generaal. De minister van econ. za ken heeft voorts maatregelen getroffen om met de leidende hoofdambtenaren van zijn departement geregeld samensprekin- gen te voeren over de crisisvraagstukken. AUTO VAN EEN DIJK GESTORT. Bestuurder zwaar gewond. Hedenmorgen halfnegen is op den Kanaaldijk onder de gemeente Bergen, ongeveer 100 meter voorbij de bocht naar de eerste trekkruising Koog dijkSchoorl- dam. een auto-ongeluk gebeurd. Een rei ziger in kleeden. zekere Hagedoorn uit Amsterdam, die alleen in een personenauto was gezeten, geraakte vermoedelijk door het springen van een band aan het slin geren. met het gevolg dat de auto van den vier meter hoogen dijk naar beneden stortte en met den kop in een bermsloot terecht kwam. De bestuurder kreeg, door het verbrijzelen van de voorruit, zware verwondingen aan hoofd en handen. Hoe het ongeluk zich precies heeft toegedra gen, heeft niemand gezien. Vermoedelijk heeft een passeerende automobilist te Alk maar het Centraal-Ziekenhuis gewaar schuwd. Een half uur na het ongeluk is de man per ziekenauto naar 't Centraal- Ziekenhuis overgebracht. Daar is het slachtoffer onmiddellijk onder chirurgi sche behandeling gesteld, daar 's mans hoofd door het glas zeer ernstig gekwetst bleek te zijn. H.blad. AUTODIEF AANGEHOUDEN. Te Enschede en omgeving hadden den laatsten tijd verscheidene Inbraken plaats in buitenhuizen. O.a. werd uit de villa van den heer G. Jannink een Buick-auto gestolen. Deze werd onbeheerd aangetrof fen voor het station te Frankfurt aan Main. Berijder bleek later te zijn de be- ruchten Duitsche 32-jarige inbreker F. P. die te Stuttgart is gearesteerd. Op zijn aanwijzing is een deel van het ontvreemde reeds teruggevonden. ALGEMEENE VENTERS BOND IN NEDERLAND. De Algemeene Ventersbond in Nederland hield vandaag in het Volksgebouw te Den Haag een demonstratieve bijeenkomst om tot een betere steunregeling van venters hier te lande te geraken. Namens het bestuur heette de heer Van Nierop 'Delft) de aanwezigen welkom, in het bijzonder den vertegenwoordiger van de S.-D. Ka merfractie, den heer Drop. Vervolgens heeft de bondsvoorzitter, de heer 8. Presser uit Amsterdam, een exposé gegeven van den economlschen toestand der straat kooplieden. Ook de heer Drop voerde het woord. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarbij de vergadering van den Aig. Ven tersbond, ln congres bijeen o.m. met de vereeniglng van venters „Door Eendracht Sterk" te Haarlem en de Aig. Vereeniglng van Kleinhandelaren te Delft: verklaart in te stemmen met het adres op 17 October jl gezonden aan de Tweede Kamer (waar in op de totstandkoming van een bijzon dere steunregeling wordt aangedrongen; als haar oordeel uitspreekt, dat de onge veer 80.000 personen in Nederland, die het ventersbedrijf uitoefenen, niet bij machte zijn, ln het onderhoud van hun gezinnen te voorzien, tengevolge van de algemeene inzinking van de koopkracht en ook door dat velen zich in dezen tijd in het bedrijf begeven, zoodat het aantal venters in de laatste jaren belangrijk ls uitgebreid; er bij de Regeering op aandringt, dat ten spoedigste een bijzondere steunregeling voor venters zal worden ingevoerd op zoo- danigen voet, dat aan venters de gelegen heid om het bedrijf te blijven uitoefenen met steun van Rijk en Gemeente zal wor den verleend. Een deputatie heeft vanmiddag deze motie aan den minister van Sociale Zaken aangeboden. UIT NED. OOST-INDIE. OVERSTROOM INGBN BU PONTIANAK. PONTIANAK, 7 Nov. (Aneta). Tenge volge van den zwaxen regenval en den abnormalen waterstand in de Melawi- rivier hebben hier overstroomlngen plaats gehad. De waterstand in deze rivier be reikte een hoogte welke men sinds 17 Jaar niet had gezien. De betsuursvestlging Nangapinoh ls overstroomd. Inlandsche winkels en wegen staan 1 tot 2 Meter onder water Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad De opium- en zout-voorraden zijn gered Het kampement is overstroomd De militairen zijn in de hooger gelegen cantine onder gebracht De Europeesche gezinnen ver blijven in de woning van den gezaghebber. De bevolking huist in verdiepingshuizen en zocht redding op woanvlotten. In een groot gedeelte van het stroom gebied van de Melawi en de zijrivieren wordt groote overlast van het water on dervonden. Alle huizen van 38 kampongs, waarin tezamen 9000 zielen hulzen, staan onder water. De voedsel-aanplant en de tweede gewassen zijn totaal verwoest. De Resident trof afdoende maatregelen voor directe voedselvoorziening. BUITENZORG. 7 Nov (Aneta). - De waterschade in de omgeving van Nanga pinoh wordt voorloopig geschat op 30.000 gulden. De Gouverneur-Generaal seinde het vol gende aan den Resident van Pontianak: „Vertrouw dat door u alle maatregelen getroffen worden om Nangapinoh-ingeze tenen tegemoet te komen en getroffen kampongs steun te verleenen". ONDERSCHEIDING. BUITENZORG. 7 Nov. (Aneta). Bij K». ninküjk Besluit is de afgetreden Gouver neur van Djokja, de heer H. H. de Cock, benoemd tot Ridder ln de Orde van den Nederlandschen Leeuw IVii OVERLEDEN. SOERABAJA. 7 Nov. (Aneta) Overleden ls de 68-jarige A. Degens, oud-directeur van de Bestuursschool te Batavia. ONMENSCHELIJK ANTI-SEMITISME. BERLIJN. 7 Nov- (V.-D.) De hoofd- afdeelingsleider van de N. S. jeugd te Hamburg Willi Hoffmann, verklaarde, naar de bladen melden, het volgende: „Wanneer uit den Saarstrijd strijd voort komt of zelfs een oorlog voortspruit, dan zullen wij er niet voor terugschrikken deze geheele Jodenmaatschappij met wortel en tak uit te roeien. Niet alleen de manne lijke bevolking moet eraan gelooven en zal „erledigt" worden, doch ook de vrouwen en kinderen, want eerst dan is het ge heele Jodenvraagstuk voor ons in Duitsch- land opgelost.", o UIT SPANJE. MADRID. 7 Nov. <VD.) De bladen mel den, dat de poging tot het veroorzaken van een revolutie der syndicalisten en anarchisten ten gevolge van de sterke door de regeering getroffen maatregelen in den kiem is gesmoord. Uit verklaringen van den minister van binnenlandsche za ken blijkt, dat in geheel Spanje rust heerscht. De commentaren op de zitting van het parlement van gisteren, toonen dat de katholieke groepen nauwer samen gaan met de radicalen van Lerroux. Reeds wordt gesproken van een fusie dezer partijen met de agrariërs tot een groot rechtsch blok. o ONDERZOEK INZAKE CLEARING. GENEVE, 7 Nov. (VU.) Het secretariaat generaal van den Volkenbond heeft zich tot de onderscheidene regeeringen gewend met een schrijven, waarin wordt verzocht inlichtingen te geven over de door de re geeringen gesloten compensatie- en clea- ringovereenkomsten. De Volkenbond zal een onderzoek naar dit vraagstuk instellen. KARDINAAL INNITZER OVER DEN TOESTAND IN DUITSCHLAND. WEENEN, 7 Nov. (VD.) In een vergade ring te Weenen heeft Kardinaal Innitzer in een rede o.a. het volgende verklaard: „Ik heb gedurende de laatste weken vele bezoeken uit Duitschland ontvangen. Het ls verschrikkelijk, wanneer deze menschen hun belevenissen schilderen. In het Rijk mogen de katholieken niet eens meer openlijk met elkaar spreken; doch de katholieken en de belijdenis-getrouwe protestanten blijven standvastig. In de kranten mag over Katholieke bijeenkom sten niets meer geschreven worden, ook dan niet wanneer kardinaal Faulhaber spreekt. De katholieke jeugd mag in het geheel niet meer bijeen komen; maar des ondanks houden 80"/« van de leden der Katholieke jeugdvereeniging bijeenkom sten, zooals de Christenen in de kata- komben. Parolen worden uitgegeven en vergaderingen gehouden, ofschoon de deelnemers weten, welke gevaren daaraan verbonden zijn. „Oostenrijk, is de hoop der Katholieken in het Rijk", aldus besloot Kardinaal Innitzer zijn verklaringen. De gewone audiëntie van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken zal op Maandag 12 N.vember a.s. niet plaats hebben. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Voorstel van B. en W. inzake ongevraagd eervol ontslag van een boventallig onder wijzer der O. L. School Schoolstraat met 10—7 stemmen aangenomen; idem betref fende de te treffen regeling inzake genees kundige armenzorg, alleen met wijziging omtrent de rekeningen der doktoren. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Aan wezig alle leden. De voorzitter opende met gebed. De notulen der vorige verga dering werden aangehouden. Mededee- llngen: bericht goedkeuring raadsbesluit G. St. Op een desbetreffende vraag van den heer J. H. Ruting antwoordde de voor zitter, dat het college van B en W. mo menteel geen aanleiding vindt voor het nemen eener beslissing ten aanzien van een eventueele verlaging van den gasprljs en de meterhuren ln het Jaar 1934. B en W. meent met betrekking tot verdere maatregelen ten opzichte van het gasbe drijf, eerst de behandeling der gemeente- begrooting 1935 te moeten afwachten. Ingekomen stukken: Een schrijven van dr. Brouwer, arts te Lelden, Inzake voor gestelde vermindering van het subsidie voor t bc.-bestrijding voor 1935, zal wor den behandeld bij de begrooting. Aangaande het voorstel van B. en W. omtrent den verkoop van een perceel bouwgrond aan den architect W. Brou wer, welke grond is gelegen aan de Van Boetselaerstraat hoek Hortensiastraat, waarop een vergaderlokaal voor het Leger des Heils eventueel zal worden gesticht, deelde de voorzitter mede, dat dienaan gaande een adres ls ingekomen van den aannemer, den heer W. v. Beieren. Inmid dels is tevens een schrijven ingekomen van den architect, den heer W. Brouwer, deze zaak aan te houden, waartoe werd besloten. Bij het voorstel van B. en W. inzake het verleenen van ongevraagd eer vol ontslag van een boventallig onder wijzer der O. L. School Schoolstraat .ont stond een langdurige discussie De heer van Kleef stelt dan voor de zaak aan te houden tot na de geheime zitting, gelet op hetgeen de heer den Uijl in het geding heeft gebracht over de min der goede verstandhouding tusschen hoofd en personeel dier school, waartoe werd be sloten. Het voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het indienen van bezwaren tegen den aanslag in de omzetbelasting voor het gas en electriciteitsbedrijf werd z. h. st. aangenomen. Uitvoerige besprekin gen volgden over het voorstel van B. en W. i. z. het treffen eener regeling ter verzeke ring van de genees, heel- en verloskundige hulp ten behoeve van z.g. crisis-werkloo zen. De rij van spr. werd geopend door den heer den Ouden, die zijn teleurstelling uitsprak, geen andere stukken te hebben ontvangen. Hij stelde voor een commissie te benoemen waarvan 1 te benoemen door B. en W„ 1 door de doktoren en dat deze twee een derden zullen aanwijzen, die dan advies kunnen uitbrengen. De betaling der volledige rekeningen der doktoren over schrijdt volgens den heer Verdonk de grens. Zeer uitvoerig ging dan de heer Boeren het voorstel na speciaal wat de toelichting betreft. O. a. hoe is de verhou ding van armenzorg en steunverleening. Uit de stukken blijkt geen verhouding. Ook in de practijk wordt dit niet geschei den gehouden. Tevens becritiseerde spr. uitdrukkingen in de toelichting. Hij bracht een eere-saluut voor de 192 personen, die nog in de Mij. Ziekenfonds zijn gebleven. Z. i. zijn de rekeningen der doktoren naar verkregen inlichtingen laag gesteld. Ten slotte stelde spr. voor in het voorstel van B. en W„ I. a. een wijziging aan te bren gen. betr. de verlossingen. De heer Lam wees er op, reeds in 1932 op wijziging te hebben aangedrongen. Z.L gaat het niet aan de crisiswerkloozen onder armenzorg te brengen. Hij begrijpt dat de artsen zich met een en ander niet konden vereenigen. Het Mij. Ziekenfonds heeft geen steun noodig. het gaat toch alleen om de vraag „hoe wij de crisis-we rkloozen kunnen helpen"! -AftC De rekeningen der doktoren lijken hem rechtvaardig. Ook de heer Koren merkt op dat de crisiswerkloozen den dupe van een en ander zouden worden. De heer den Uijl wenschte deze aangelegenheid alleen te zien uit het oogpunt van het belang der volksgezondheid De zaak draait z.i. hier om dat B. en W. geen onderscheiding wil len zien tusschen crisis-werkloozen en armlastigen. De circulaire van den Min. geeft dit toch wel duidelijk aan. Bovendien stelde hij de vraag op welke wijze B. en W. invloed denkt te kunnen uitoefenen op de werkloozen tot het Mij. Ziekenfonds toe te treden. Hij zou in overweging willen geven, voorzichtig te zijn met dwangmaat regelen. Het zal toch voor betrokkenen mogelijk moeten zijn. Er kunnen wel an dere zaken dringen om den honger de deur uit te houden alvorens zich aan te sluiten bij Mij. Ziekenfonds. Hij vond dat het voorstel is behandeld in sfeer van animositeit tusschen B. en W. en de dok toren. Hij heeft echter nog wel zooveel vertrouwen in de mentaliteit der doktoren dat er een bevredigende regeling is te treffen. Ook deze spr. voelde voor het denkbeeld van den heer den Ouden aan gaande het benoemen van een arbitrage commissie. Na hulde te hebben gebracht voor het omvangrijk prea-advies stelde de heer van Kleef voor de navolgende motie aan te nenlén: ,Ue raad der gemeente Alphen aan den Rijn, spreekt als zijn ge voelen uit dat crisiswerkloozen in gener lei opzicht en inzonderheid niet wat betreft de genees-heel en verlosk. armen zorg op één lijn zijn te stellen met armlastigen in den zin der armenwet, en gaat over tot den orde van den dag". In dien deze motie wsrdt aangenomen is vol gens spr. gemakkelijk een ander standpunt in te nemen Het gaat feitelijk om een ver schil van f. 240.— De rekeningen der dok toren rijn f. 1740.50, en naar hij vernam heeft in het onderhoud met weth. Spreij met de doktoren deze f. 1500.aange boden, wat genoemde Wethouder betwistte Hij ontkende definitief dit bedrag te heb ben toegezegd. De voorzitter gaf een zeer uitvoerig antwoord. Op grond der instruc tie hebben B en W. uit te maken wat armlastigen zijn. Inderdaad was het ge makkelijker geweest, indien de circulaire van den Min. een jaar vroeger was ge komen In feite komt het echter hierop neer, dat de gemeente heeft te zorgen voor hen die niet in staat zijn en niet bereid zijn zelf voor geneeskundige hulp te zor gen. Al ontraden B. en W. nu nog de stap om een gemeente-geneesheer aan te stel len. B. en W. hebben hun voelhorens ech ter uitgestoken. En er is een arts bereid zich alszoodanig te vestigen, die na ge wone bezoldiging, voor f. 1100—, de ge heele geneeskundige behandeling der crisis-werkloozen voor zijn rekening wil nemen. Dit is ook aanleiding dat B en W. nu maar niet tegen de doktoren hebben gezegd, „hier hebt U alles". Ons voorstel aldus de voorz. is gedaan in een vorm van compromis en wij hadden gerekend dat ook de doktoren een offer zouden hebben willen brengen. Spr. wees op de weigering van een arts. die een consent heeft ge weigerd terwijl hij n.b. geen steuntrekker was. Volgens de voorzitter heeft het college al het mogelijke gedaan. Wat de koppeling der geheele zaak betreft, merkt de voorzitter op. dat het dan gemakkelijk zou zijn, maar men dan toch met de kwestie der rekeningen zou blijven zitten, terwijl men tot een geheele oplossing moet komen. Arbitrage achtte de voorzit ter voor B. en W. onaanneembaar. De mo tie van de heer van Kleef gaat juist tegen het standpunt van B en W. in; dan wordt feitelijk door den raad uitgesproken, dat hij het niet met B. en W eens ls. HIJ achtte het gevaarlijk om zich ln dezen tijd daarover positief uit te spreken. De openbare vergadering wordt dan ge schorst; de raad ging ln comité-generaal. Na heropening stelde de voorzitter voor het voorstel van B. en W. te wijzigen in dien zin. dat B. en W. worden gemachtigd, indien de doktoren de rekeningen hand haven, deze kwestie wat deze rekening betreft te onderwerpen aan een uitspraak van den hoofdinspecteur en inspecteur van de Volksgezondheid, de heeren v. Eek en v. d. Putte waartoe werd besloten Z.h.st. werden aangenomen de voorstel len van B. en W. tot aankoop van een gedeelte van de Verlengde Aarkade van den heer J. Rijlaarsdam S.Czn.; tot aan koop van een gedeelte van de Stations straat en van enkele aan die straat ge legen voortuinen; om aan J. E. v. Hey- ningen alhier te verleenen het recht van overweg over een perceel gemeentegrond aan de Emmalaan voor het uitoefenen van een veer Tot lid der commissie van toe zicht op het M. onderwijs werd herkoeen de periodiek aftredende da. W. Maan. BODEGRAVEN. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER A. M. VINK. Overweldigende belangstelling. Onder overweldigende belangstelling had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. M. Vink, den brandweerman, die zoo noodlottig om het leven is gekomen bij den hooiberg- brand van JJ. Vrijdagnacht. Onder plechtig klokgelui formeerde zich in de Spoorstraat, waar de overledene uit zijn woning werd uitgedragen, de stoet, bestaande uit een met kransen behangen rouwwagen, gevolgd door een lange rij auto's, die de naaste familie en enkele Intieme vrienden vervoerden De auto's waren afgestaan en bestuurd door vrien den van den overledene uit de sportwereld. Daarachter volgden in een honderden me ters lange rij de leden van de vereenigin- gen, waaraan de heer Vink de beste jaren van zijn leven gegeven heeft. In den stoet bevonden zich de Opperbrandmeester, de heer J. v. d. Giesen. met de brandmeesters en het personeel van de brandspuiten, ver volgens de leden van het Bestuur van de schietver. „Willem Teil", de leden van de Burgerwacht, een deputatie van de B.V.L., de leden van de gymnastiekver. „Hercu les" achter het omfloersd vaandel. Als dragers fungeerden bestuursleden van „Willem Teil", de commandant en enkele bestuursleden van de Burgerwacht, be stuursleden van „Hercules" en leden van het brandweercorps. Na den langen tocht naar de begraaf plaats, sloten zich daar nog bij de stoet aan. het Dagelijksch Bestuur van de Kring „Rijnstreek" van Burgerwachten en een deputatie van den Leidschen Schietbond. Op de begraafplaats vulden de deelne mers aan den rouwstoet volkomen de ruime aula. zoodat het talrijke puhliek bulten moest blijven en slechts voor de open deuren iets kon opvangen van het gesprokene. Nadat de baar, bedekt met kransen van de verschillende organisaties die den stoet vormden, benevens een krans van zijn in tieme vrienden, was binnengedragen, werd het woord gevoerd door den eerw. heer Chr. Muller, die in dit droevig sterfgeval weer een bevestiging zag van het Psalm woord, dat leder mensch, hoe vast hij staat, slechts ijdelheid is. De heer Vink ging als een man vol levenslust naar den brand en na enkele uren viel de boom, zelfs zonder dat de worm er aan geknaagd had. Er is maar één schrede tusschen het leven en de dood. Dit wekte den Psalm dichter op, te doen in dit aardsche leven wat noodig was, zijn zaken te bestellen, maar daarnaast vreesde hij ook niet te sterven. Ook voor ons is noodig te weten, dat onze Verlosser leeft en dat wij het eigendom zijn van Jezus Christus. Ten slotte sprak de heer Müller enkele woorden van troost tot de treurende kinderen en wekte hen op hun toevlucht te nemen tot den God, die hun Vader en Moeder heeft weggenomen. Vervolgens sprak de Opper brandmeester. de heer J. v. d. Giesen na mens den brandmeester en het brand weercorps enkele woorden van diepe deel neming. Zijn hart was te vol om veel te zeggen Wij lezen zoo- vaak dat er maar één schrede is tusschen leven en dood, maar lezen er over heen. Alleen als wij iets meemaken als in den nacht van Vrij dag op Zaterdag, dan verandert er iets in ons. De herinnering aan den persoon van den heer Vink. die naast zijn andere werk zoo met hart en ziel brandweerman was, zal bij zijn vrienden nog lang blij ven. Men zal Vink en den nacht van 2 op 3 Nov. nooit vergeten. Volgende spreker was de heer H. Göbel, voorz. van Willem Teil, die namens deze ver. waaraan de overledene 30 jaar als bestuurslid verbon den was, dankte voor wat hij geweest is. Zijn plaats is open en zal nooit meer zóó te vervullen zijn. maar hij wordt tóch ver vuld. Open blijft slechts de plaats in het gezin. Daarom hoopte spr. dat ook zijn kinderen getroost mogen worden door het meeleven van allen die hem liefhadden. Vervolgens sprak de heer A. W. v. d. Kleijn, voorzitter van „Hercules", die na mens zijn vereen, een laatste groet bracht aan den overleden turnmakker. Hij weet. niet te handelen in den geest van den overledene, wanneer hij thans zijn werken zou gaan roemen. Men heeft gepoogd hem te huldigen bij het laatste jubileum, maar zijn bekende bescheidenheid verhinderde dat. Alleen wilde spr. eraan herinneren, hoe Vink als een Vader zorgde voor „Her cules". Hij was de sterkste schakel in den band van de vereeniglng en op de leden rust thans een zware taak. Zijn geest zal nog lang in he^ midden der vereeniglng zijn. De jongeren hadden hem zoo noo dig. Spr. eindigde met „Rust zacht, ge trouwe!", waarna het vaandel eerbiedig groetend buigt in rouw. Gesproken werd vervolgens door den heer Gaikema namens den Leidschen Schietbond. Spr. heeft 30 jaar met den overledene samengewerkt en weet dat deze niet alleen een steun was voor de eigen vereeniging. maar voor heel de schietsport in het algemeen. Hij dankte daarvoor, ook namens het Hoofdbestuur van den Ned, Scherpschuttersbond, wiens voorzitter ver hinderd v/as. De commandant van de Burgerwacht, i de heer Joh, P. Veerman richtte enkele 1 HEDEN. Marekerk: Zendingsbijeenkomst. gn> prof. dr. F. W. A. Korff, 8>/4 uur nam. Nutszaal: Verkooping „Een kwartiertje! Bond." 79 uur nam. Patrimonium (Hooglandsche Kerkgracht 48i: Internationaal advent. Zending:! genootschap. Spr. ds. K. Erlecke i Den Haag). Stadszaal: Staalwijk-avond: „Niet van adel". 8 uur nam. Donderdag. Nutszaal: Verkooping „Een kwartiertje! Bond." 1012 en 25 uur. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Vroee. tn-de-Wey van Zegveld. 8 uur nam. Volkshuis: Spr. de heer A. Burger van de Vonk. 81/4 uur nam. Zaterdag. Voorschoten (De Vink): Tooneelver. „D( Vriendschap". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Csardas-Fürstin." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon Theater, Breestraat, 8 uur mm! „De Wandelende Jood." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 32, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door! loopende voorstelling: „Canaille". Casino-theater. Hecewcerd 49.8 u. ar. „La Materneile". Zondagnam 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dn apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Nov. as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmins- park 8, Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls di nacht geopend voor leden V. h. ziekenfond: „Tot Hulp der Menschheid". echter vso nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. RECLAME- 811 woorden van diepe deelneming tot achtergebleven kinderen, wien hij wees r. Hem, die wegen zaj vinden, waarop hu voet kan gaan. Bodegraven verliest veel Is den overledene, maar laat dan ook di dankbaarheid voor wat Vink deed boven wat noodig was. zich niet alleen uitstrek ken tot dit oogenblik. maar tot in lsnp van dagen gevestigd blijven op hen, die W achterliet. Burgemeester Boddens Hosang van Won- brugge, voorzitter van den Rijnstreekkrin; van de Burgerwachten schetste de golf vsa ontroering die er ging door de Burgen wachters van de Rijnstreek, toen bekepi werd dat hun actieve medewerker, de he<' Vink zoo plotseling was overleden Zin werkkracht voor den Kring was bijzonder groot en nooit heeft hij een woord na waardeering daarvoor willen accepteert». Het is droevig dat eerst te kunnen doen aan zijn groeve, maar toch hoopte spr. (bi de kinderen sterkte zullen mogen putten uit de waardeering. die hun vader aller- wege genoot. Laatste spreker was de heer B Verma len, plaatselijk leider van de B.VL. die dB betreurenden doode heeft leeren kennB als een vriend van de B.VL.. die juist de laatste maanden van zijn leven me succes erin slaagde den band tusschen Burgerwacht en B.VL. nauwer vast te maken. Tenslotte dankte de heer H Schoo, in tiem vriend van den overledene, name® de kinderen voor de liefde en deelneming die deze in de laatste dagen hebben mceB ontvangen, niet alleen uit Bodegratea maar ook uit het geheele land. Onder diepe stilte werd nu de kist i®' gedragen naar de groeve. Honderden vod den den droeven stoet. Nadat de fa™1; een laatsten blik had kunnen werpen in groeve, werd deze gesloten en legden voorzitters der verschillende organism® den kransenschat erop. waarna de led" van „Hercules" langzaam daarlangs asje teerden en onder het paaseeren den tan1, groet brachten. Hiermede was deze Indrukwekkend plechtigheid beëindigd. Auto in brand. Op da Noordzijde geraakt een vradij' auto van de fa. Vlak uit Schevenlngen brand. De bestuurder bevond zich acnv op den wagen, die met loopenden OTJJ* stilstond om melkbussen af te »e«« schoot een hooge vlam uit de cab'11®- tl bestuurder kon niets meer uitrichten moest zich haastig van den wagen t>« ven. De politie werd gealarmeerd; <®J leiding werd getracht het vuur te o schen. Dit bleek te woeden in de cwjjj waar onder het kussen een benzin®'-2, lag met 90 L. benzine- Met een bluKWr paraat lukte het de ergste vlammen blusschen, waarna men met een u» koevoet en vervolgens met een sta™ tank wist los te werken en deze de sl° I wipte. Een geweldig hooge vlam stee».ï,' 'toen de brandende benzine uit de nu tank ln het water stroomde. Er naoo echter geen ongelukken plaats. Met 18'I hulp van het publiek kon de auto actl'" j uit getrokken worden, waarna pen J water de vlammen aan het nnuu bluschte. De motor bleef Intact.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6