Zenuwpijnen overal? AKKER.CACHETS J5!te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 November 1934 Derde Blad No. 22892 RADIO-PROGRAMMA. BENOEMINGEN. Aan de beurt van aftreding is het door gen Kaad benoemde bestuurslid prof. mr. g,p. G. Duyfjes. Het bestuur beveelt aan: lo, Pr. mr. H. P. G. Duyfjes. 2o. L. Verkoren, als üd van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Ter voorziening in de vacature, welke in ge Commissie van toezicht op de bewaar scholen is ontstaan tengevolge van het, In verband met zi)n vertrek naar elders, bedanken van pastoor J. C. Vijverberg, biedt de Commissie, de volgende voor dracht aan: lo. Rector R. Reijnen; 2o. Pastoor Th. M. Beukers. AANKOOP. De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op het Café met afzonderlijke bovenwoning aan den Ouden Bgn No. 132 en de Pelikaanstraat No. 26 voor de som van f. 6750, verhoogd met f.513 75 veilingskosten, aangezien aankoop van dit pand voor de gemeente gewenscht is en de prijs aannemelijk. VERBETERING ZUIDSINGEL. Het in- en uitrijden van het gedeelte van de 2e Looierstraat, gelegen tusschén den Zuidsingel en het in westelijke rich ting ombuigende gedeelte van die straat, wordt door de geringe breedte van den weg ter plaatse bemoeilijkt. Klachten over beschadiging van nabij den Zuidsingel gelegen perceelen in ge noemd straatgedeelte, tengevolge van het verkeer met vrachtautomobielen zijn dan ook niet uitgebleven. Het afsluiten van genoemd straatgedeel te voor het verkeer met vrachtautomobie len is niet wel mogelijk, vermits aan dat straatgedeelte fabrieken gelegen zijn, wel ke met die voertuigen bereikbaar moeten lijn. In den toestand zou echter ook verbe tering kunnen worden gebracht door de ingangen van het straatgedeelte te ver- breeden, hetgeen zou kunnen plaats heb ben door slooping vn de perceelen Zuid- tingel No. 51 (hoek 2e Looierstraat) en het perceel 2e Looierstraat No. 36. De NV. de meelfabriek „De Sleutels" v/h. De Koster en Co., alhier, wier fabriek san genoemd straatgedeelte is gelegen, heeft zich bereid verklaard het aan haar toebehoorende perceel 2e Looierstraat No. zonder kosten voor de gemeente aan de gemeente in eigendom af te staan, on der voorwaarde, dat de gemeente voor I haar rekening den opstal sloopt en den rrijkomenden grond tot straat met trot toir inricht. Een en ander vereischt een (ave van plm. f. 300. De eigenaar van het perceel Zuidsingel Sa. 51 is niet bereid gebleken, dat perceel fcgen een redelijk bedrag waarin ge noemde N.V. genegen was de helft tot een maximum van f. 700 bij te dragen aan de gemeente af te staan. Voorloopig zal de verkeersverbetering 1 rich derhalve slechts tot verruiming van een der toegangen van bedoeld straatge- I deelte moeten beperken. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van meening, dat op de aanbie ding van de N.V. kan worden ingegaan. VERSTREKKING VAN LEERMIDDELEN. 15 October jj. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van 't bestuur der Gereformeerde School- rereeniging. om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van zijn school voor ti.l.o. aan de Hooglandsche Kerkgr. 20a. Ter toelichting van zijn verzoek merkt het bestuur op, dat het aantal leerlingen van die school en wel in het bijzonder dat van de le klasse dermate is toegeno men. dat uitbreiding van leermiddelen aoodig is. De kosten van deze leermiddelen, welke door het bestuur worden geraamd op 600, behooren naar meening van B. en V'. tot de buitengewone uitgaven bedoeld h artikel 72 der Lager Onderwijswet en biet tot die, welke moeten worden bestre den uit de exploitatievergoeding bedoeld In artikel 101 dier wet. aangezien de aan schaffing niet strekt ter vervanging van leermiddelen, die tengevolge van langdu- fis gebruik niet meer gebruikt kunnen korden of tot aanvulling van den voor- laad leermiddelen in verband met vermin- dering door gebruik. REGELING MET VOORSCHOTEN. Met het gemeentebestuur van Voorscho ten gevoerde onderhandelingen hebben tot overeenstemming geleid omtrent een wij ding van het met die gemeente gesloten stroomleveringscontract overeenkomstig Ontwerp I. Volgens dat ontwerp garan deert Voorschoten aan Leiden een belang rijk hoogere minimum-stroomafname per kalenderjaar en wordt het door Leiden voor Voorschoten beschikbaar te houden maximaal vermogen verdubbeld. Voorts heeft Voorschoten er in toegestemd den duur van de overeenkomst met 15 jaren ve verlengen. In verband met de voorgenomen uitbrei ding van het hoogspanningsnet te Voor noten is het door die gemeente aan Lei den jaarlijks te betalen bedrag voor rente ,p?emoetkoming in de kosten van afschrij- "b?. bediening en onderhoud van het hoogspanningsnet van f.750 tot f 1520 ver- "Wgd. aanvangende met het jaar 1936. Daartegenover heeft de Directie der Fa- Jncken toegestemd in eenige verlaging den prijs per K.W. van het maximaal •b een kalenderjaar opgetreden vermogen jjb van den prijs per K.W.U.. voorzoover ?e hoven de 200.000 K.W.U. per kalender- lau verbruikte K.W.U. betreft. w bovenbedoelde onderhandelingen ™hen zich tevens uitgestrekt tot wijzi ng yan de met Voorschoten gesloten gas- veringsovereenkomst; ook daaromtrent overeenstemming bereikt. °"]kens art. I heeft Voorschoten ook in verlenging van deze overeenkomst met 15 jaren toegestemd. Daartegenover is het thans geldende tarief vervangen door een vastrecht-tarief, dat aan Voorschoten naast eenige prijsverlaging mogelijkheid tot verhooging van het verbruik biedt. Teneinde in Voorschoten perceelen te kunnen aansluiten, welke die gemeente met haar lage-druk-leldlng niet kan be reiken, wordt voorgesteld toe te voegen, krachtens hetwelk Leiden op verzoek van Voorschoten verplicht is ook aldaar gas te leverden aan perceelen, die niet anders dan op een hoogedrukleidlng kunnen wor den aangesloten. Het aldus door Leiden geleverde gas wordt geacht aan Voorschoten te zijn ge leverd, terwijl de door die gemeente daar voor verschuldigde prijs wordt geregeld. Ten slotte wordt voorgesteld, dat het gas door Leiden zal worden geleverd in een of meer gashouders, door Voorscho ten voor zijn rekening aan te schaffen, op te stellen en te onderhoudende tegen woordige gashouder is namelijk voor de berging van het gas niet groot genoeg, zoodat tot uitbreiding van de gelegenheid tot gasberging zal moeten worden over gegaan. WARMONDSCHE LEERLINGEN NAAR LEIDEN In verband met de omstandigheid, dat de gemeente Warmond onlangs haar eenige openbare lagere school heeft opge heven, en met het oog ook op het stand punt van de Kroon, dat opheffing van de eenige openbare lagere school niet geoor loofd is, tenzij met een naburige gemeente een regeling mocht zijn getroffen, als be doeld in artikel 19, vierde lid, der Lager Onderwijswet 1920, hebben Gedeputeerde Staten dezer provincie zich tot Leiden ge wend met het verzoek de totstandkoming van een regeling, betreffende de toelating van kinderen uit Warmond tot openbare lagere scholen in deze gemeente, te be vorderen. B. en W. hebben zich, na ampele over weging, tenslotte bereid verklaard in dit opzicht medewerking te verleenen. Hier aan uitvoering gevende, hebben zij een ontwerp van een zoodanige regeling opge steld, waarmede B. en W. van Warmond zich bereids hebben vereenlgd. Ter toelichting deelen zij mede, dat de vergoeding, welke Warmond voor ieder kind aan Leiden moet betalen kan wor den vastgesteld op f.20.per jaar. Dit bedrag is gebaseerd op een berekening van de kosten van het gewoon lager on derwijs over het jaar 1932, welke de na volgende uitkomst geeft. De uitgaven over 1932 bedragen in totaal f. 552 796.35 In dit bedrag zijn echter begrepen rente en aflossing van aangegane geldleeningen, welke buiten beschouwing moeten blijven; immers het betreft hier vaste kosten, waarop de vermeerdering van het aantal leerlingen met die uit Warmond uiteraard geenerlei invloed uitoefent. De uitgaven kunnen derhalve worden verminderd met f. 46.473.83 Blijftf. 506.322.52 Intusschen moet ook worden bedacht, dat de in deze uitgaven begrepen post „jaarwedden, in hoofdzaak door de be snoeiing op het boventallig onderwijzend personeel, in de komende jaren aanmer kelijk zal dalen. Waar het hierom gaat, voor het bepalen van het bedrag der ver goeding een billijken grondslag te zoeken, is het alleszins redelijk, met deze daling rekening te houden, door de uitgaven te vens te verminderen met f20.000.zijnde dit het bedrag, waarop de evengenoemde daling kan worden geraamd f- 20.000. Blijftf. 486.322.52 Dé inkomsten (inclusief de opbrengst der schoolgelden bedragen in totaal f. 399.973.79 Verschilf. 86.348.73 zoodat bij 4177 leerlingen, het gemid deld bedrag der kosten van het gewoon lager onderwijs kan worden gesteld op rond f. 20.per kind- In dit verband verdient het voorts nog aanteekening, dat het B. en W„ om even tueel misverstand bij voorbaat uit den weg te ruimen, wenschelijk is voorgeko men, met zooveel woorden te bepalen, dat het bedrag der vergoeding niet wordt ver minderd met het voor den betrokken leer ling ontvangen schoolgeld. Het vaststellen van het bedrag der vergoeding met ver rekening van het bedrag der schoolgelden past natuurlijk niet in het systeem van de voorgestelde regeling, omdat de op brengst der schoolgelden reeds in aan merking is genomen bij het bepalen van het gemiddeld bedrag per kind. Bovendien is het eenvoudiger een vast bedrag te nemen. BRANDSTOFFEN-VOORZIENING. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat, evenals in den vorigen winter, ook gedurende dit winterseizoen (28 October 1934 t/m 30 Maart 1935) aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werklooze gehuwde en onge huwde kostwinners en z.g. op zichzelf wo nende personen met eigen meubilair, een brandstoffenbijslag wordt verleend. De toeslag kan ook thans weder worden verstrekt in geld tot een maximum van f 1.per week. dan wel in natura, met dien verstande, dat zoowel in het eene als in het andere geval piet meer wordt uit gekeerd dan voor een arbeidersgezin nood zakelijk moet wordgn geacht. Uitdrukkelijk is door den Minister be paald, dat het verschil tusschen de waarde der verstrekte brandstof in natura en den maximum-bijslag niet bovendien mag worden uitgekeerd. In verband met het besluit van 13 Febr. 1933, om ook die werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners, die van de ge meentelijke steunverleening naar hun kassen overgaan en daaruit een uitkeering ontvangen, welke niet meer dan f. 3.— hooger is dan hetgeen zij uit de gemeen telijke steunverleening zouden ontvangen, in den bfandstoffentoeslag te betrekken, ware ook aan die categorie van werkloozen in afwachting van de goedkeuring van den Minister de brandstoffentoeslag uit te keeren. Met de Sub-Commissie voor de Steun verleening zijn B. en W. van oordeel, dat ook thans het verstrekken van de brand stoffen in natura aanbeveling verdient. Overeenkomstig het voorstel van ge noemde Commissie, hebben B. en W. den Directeur der Stedelijke Lichtfabrieken de regeling van de verstrekking van de brandstoffen opgedragen- Tusschen genoemden Directeur en de brandstoffenhamdelaren is ter zake over eenstemming bereikt. Wekelijks zullen worden verstrekt 'It Hi. eierkolen f. 0.55 en */j H.L. parelcokes k f. 0.40. Het zal dus mogelijk zijn de hrandstof- fen gemengd te stoken, waardoor aan vroeger geuite klachten ter zake tegemoet zal zijn gekomen. De verstrekking zal geheel over den han del loopen. Door de Lichtfabrieken zijn voorschriften gegeven, waaraan de handel zich ten op zichte van aflevering, maat en kwaliteit heeft te houden. De kosten van deze brandstof fenver- strekking berekend naar plm. 30.800 Hi. eierkolen en plm, 30.800 'It H.L. parel cokes voor Maatschappelijk Hulpbetoon en plm. 33.500 'It Hi. eierkolen en plm. 33.500 'li HL parelcokes voor den Dienst voor Sociale Zaken, zullen vermoedelijk in totaal plm. f. 62.000 bedragen. In deze kosten, voor zoover betreft de verstrekking aan werkloozen voor welke die steunregeling geldig is verklaard of die bij een van Rijkswege gesubsidieerde werk verschaffing zijn geplaatst, zal eenzelfde Rijksbijdrage worden toegekend als in de overige kosten van steunverleening of in de loonen der werkverschaffing wordt verleend. SANEERING BOUWELOUWENSTEEG. Ten aanzien van een aantal perceelen, begrepen in het saneeringsplan Lange BouwelouwensteegLange Paradijssteeg, konden nog geen voorstellen tot aankoop, c.q. onteigening worden gedaan, omdat de onderhandelingen met de eigenaren nog niet waren afgeloopen. Inmiddels zijn echter de onderhandelin gen geëindigd en heeft de rechtsgeleerde raadsman der gemeente omtrent de ver krijging van al deze. nog niet in haar bezit zijnde perceelen, zijn advies uitgebracht. Met de eigenaren van de meeste dezer perceelen is overeenstemming bereikt. En kele perceelen kunnen echter niet bij min nelijke overeenkomst worden verkregen, zoodat den eigenaren daarvan thans offi cieel de som moet worden aangeboden, die de gemeente voor hun perceelen wenscht te geven, waarna zij, bij volharding in hun weigering tot minnelijke overdracht, voor de arrondissementsrechtbank moeten wor den gedagvaard, teneinde de onteigening te hooren uitspreken en het bedrag der schadeloosstelling te hooren bepalen. Voor een groep perceelen werd reeds 19 Maart 1934 en 16 April 1934 een besluit ge nomen om tot deze maatregelen over te gaan. Eenige eigenaren hebben echter, na dat hun overeenkomstig dat besluit bij exploit nogmaals de daarbij bepaalde som was aangeboden, alsnog zich bereid ver klaard om hun perceelen voor dien prijs over te dragen. K- Voorts is het in -seen enkel geval wen schelijk gebleken, om het offlcieele aanbod te verhoogen, terwijl in een ander geval, waarin eveneens aanleiding bestond het aanbod te verhoogen. alsnog overeenstem ming werd verkregen. Voorgesteld wordt in het belang van de volkshuisvesting aan te koopen de volgende perceelen 1. van der Werfstraat Nis 66 66a, 68, groot 127 M2, voor f. 13.500; 2. Lange Paradijssteeg Nis 40 43 44 en 46. groot resp. 35 M2..14 M2, 20 M2 en 35 M2. voor f.2625; 3. Lange Bouwelouwensteeg Nis 41/41a, groot 77 M2, voor f.4000; 4. Lange Paradijssteeg no. 41, groot 50 M2. voor f.450; 5. Lange Bouwelouwensteeg no. 17. groot 158 M2, voor f. 9,250; 6. Lange Bouwelouwensteeg Nis 8 en 12, groot resp. 31 M2 en 59 M2 voor f. 1.750; 7. Lange Bouwelouwensteeg no. 19, groot 57 M2 en het Paradijshof, groot 640 M2, voor f. 10.630.13; 8. gedeelten van de perceelen Lange Paradijssteeg Nis 13, 15 en 17, tezamen groot plm. 60 M2. voor f. 4.750; en voorts de eigenaren, die het bod niet aanvaarden, voor de arrondissements rechtbank te doen dagvaarden, teneinde de onteigening van hun perceelen te hoo ren uitspreken en het bedrag der schade loosstelling te hooren bepalen. Artikel 16, lid 1, van het Motor- en Rijwielreglement bepaalt, dat een motor rijtuig op meer dan twee wielen, dat zich tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang op een weg bevindt, voorzien moet zijn van de in de bepaling omschreven verlichting. Vol gens lid 3 van het artikel Is dit voor schrift niet van toepassing o.m. ten aan zien van stilstaande motorrijtuigen, voor zoover bij of krachtens gemeente-verorde ning is bepaald, dat inachtneming daar van op bepaalde plaatsen binnen de be bouwde kommen der gemeente niet noo- dig is. Tén einde van de bevoegdheid tot af wijking van bedoeld art. 16, lid 1, gebruik te maken, waarvoor in een stad als Leiden, met behoorlijke straatverlichting alle aanleiding bestaat, achten B. en W. het wenschelijk de verordening op het ver keer te land aan te vullen. In die ver ordening ware alsnog op te nemen een bepaling, krachtens welke B. en W. be voegd zullen zijn de plaatsen aan te wij zen, waar de verplichting tot verlichting van stilstaande motorrijtuigen niet zal gelden. Daarnaast is het wenschelijk gebleken in de gemelde verordening nog enkele andere aanvullingen en wijzigingen aan te brengen. In de eerste plaats heeft het de aan dacht getrokken, dat herhaaldelijk op de straat rijwielen geplaatst worden op zoo danige wijze, dat deze een belemmering voor het verkeer vormen, in het bijzonder bij gebouwen, waar een groot aantal per sonen tegelijkertijd samenkomen. Het beste schijnt B. en W., ten einde het ont staan van ongewenschte toestanden te voorkjmen. in de verordening een bepaling op te nemen, krachtens welke B. en W openbare wegen of gedeelten dar van kunnen aanwijzen, waar he*', plai van rijwielen zonder vergunning van het col lege verboden is. Aldus zal aan de hand van de plaatselijke situatie en de aan wezige mogelijkheden om rijwielen op minder hinderlijke wijze tijdelijk neer te zetten, tegen verkeersbelemmeringen kun nen worden gewaakt. Ten slotte zouden B. en W. in de ver ordening nog eenige wijzigingen van on dergeschikt belang willen zien aange bracht, zulks ter voldoening aan enkele opmerkingen, welke Ged. Staten ten aan zien van de verordening hebben gemaakt met het verzoek daarmede bij de eerst volgende wijziging rekening te houden. BOUW DOOR WONINGBOUW- VEREENIGINGEN. Na een langdurige correspondentie met de Regeering, mochten B. en W. eindelijk de beschikking ontvangen tot toekenning van voorschot uit 's Rijks kas voor de bouwplannen van de vereenigingen „de Tuinstadwijk", „Ons Doel" en de Vereeni ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Deze bouwplannen behooren tot het in het voorstel van 12 Maart 1932 opgenomen schema der door de verschillende vereeni gingen te bouwen arbeiderswoningen. De tevens van dat schema deel uitmakende plannen van „Eensgezindheid" en „de Een dracht", kwamen ingevolge besluit van 28 Augustus 1933 inmiddels reeds tot uitvoe ring. Gelijktijdig werd toen besloten om den bouwgrond aan de vereenigingen in erfpacht te geven en om den canon te be rekenen naar den gemiddelden kostprijs van den bouwrijpen grond voor alle bouwplannen en naar het gemiddelde ren tepercentage, dat de gemeente ter zake van den grond zelf moet betalen. De gemiddelde grondprijs werd voorloo pig gesteld op f. 7.80 per M2„ welke prijs ook thans nog kan worden aangehouden. Het genoemde rentepercentage, toen voors hands op 5% bepaald, kan daarentegen worden verlaagd tot 41/4 °/o, terwijl de rente over de rijksbouwvoorschotten nu 4°/o bedraagt, tegen vroeger 5%; een en ander beinvloedt de exploitatie-begrooting uiter aard gunstig. Het plan van de Vereeniging tot Bevor dering van den Bouw van Werkmanswo ningen is geprojecteerd op een terrein be zuiden den Haagweg. nabij de Da Costa- straat, en omvat 71 arbeiderswoningen, verdeeld als volgt: 15 ééngezinswoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 212 M3.. 21 ééngezinswoningen met 4 slaapkamers en een inhoud van 231 M3.; 1 ééngezinswoning met 4 slaapkamers en een inhoud van 306 M3.; 2 ééngezinswoningen met 3 slaapkamers en een inhoud van 254 M3.; 4 benedenwoningen met 1 slaapkamer en een inhoud van 120 M3.; 2 benedenwoningen met 2 slaapkamers en een inhoud van 180 M3.; 8 benedenwoningen met 3 slaapkamers en een inhoud van 180 M3.; 16 bovenwoningen met 4 slaapkamers en een inhoud van 238 M3. en 2 bovenwoningen met 4 slaapkamers en een inhoud van 294 M3. De woningen zijn ontworpen om den ter plaatse gestichten kinderspeeltuin, waartoe een poort tusschen de noordelijke blokken toegang geeft. Het voor dezen bouw benoodigde voor schot wordt geraamd op f. 189.500.waar bij de bouwkosten zijn begroot op f. 9.50 per M3.; de gemiddelde huur bedraagt f. 4.60 per week. Het aan de gemeente zelve toegekende grondvoorschot is f39.400.groot. De benoodigde grond is reeds bouwrijp. Het plan van „Ons Doel" omvat den bouw van 27 ééngezinswoningen op een terrein aan en nabij de Kanaalstraat ter uitbreiding van bestaande complexen; 25 woningen hebben 3 slaapkamers en een inhoud van 234 M3. en 2 woningen 5 slaap kamers en een inhoud van 281 M3. Het bouwvoorschot is geraamd op f. 78.000.de bouwkosten zijn begroot op f.9.per M3. terwijl de huurprijs der wo ningen op gemiddeld f. 5.06 per week is be rekend. Het aan de gemeente zelve toegekende voorschot voor den grond bedraagt f. 23.400 Voor het bouwrijp maken van den grond is een crediet van rond f. 16.625.— noodig, waarin begrepen de gebruikelijke vergoe ding van f. 1.50 per M2. bouwrijpen grond. Het plan van de vereeniging „de Tuin stadwij k" tenslotte is ontworpen op een reeds bouwrijp gemaakt terrein bewesten den Lammenschansweg, eveneens ter uit breiding en afronding van bestaande com plexen. Volgens het aanvankelijke project zouden 65 woningen worden gebouwd; aan gezien echter alsdan moest worden be schikt over een gedeelte van den kinder speeltuin „Zuiderkwartier", en dit niet ge wenscht was te achten, moest het aantal woningen worden verminderd tot 62. De woningen zijn als volgt in te deelen: 7 ééngezinswoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 325 M3 27 benedenwoningen met 2 slaapkamers en met een inhoud van 145 M3.; 27 bovenwoningen met 3 slaapkamers en met een inhoud van 227 M3. en 1 bovenwoning met 3 slaapkamers en met een inhoud van 294 M3. Het voorschot voor den woningbouw be draagt f. 155.800.waarbij de bouwkosten zijn geraamd op f. 9.50 per M3. De bouw kosten voor het bestuurshuis ad f. 4.200. zijn hierbij buiten beschouwing gelaten, aangezien de vereeniging die kosten uit eigen middelen voldoet. De gemiddelde huurprijs is berekend op f. 4.39 per week. Het grondoverschot, aan de gemeente zelve toegekend, bedraagt f. 35.490. De erfpachtsvoorwaarden kunnen de zelfde zijn als die, geldende voor de plan nen van „Eensgezindheid" en „de Een dracht"; ook de voorschotvoorwaarden kunnen worden overgenomen, behoudens deze wijziging, dat de geldboete, waarvoor de bestuursleden bij niet-naleving van de voorwaarden ieder hoofdelijk aansprake lijk zijn, wordt verminderd van f. 5000.— tot f. 1000en dat die geldboete slechts zal betreffen vervreemding of bezwaring van onroerende goederen der vereeniging zonder de vereischte goedkeuring. Op deze wijziging was aangedrongen door de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, omdat zij in verband met de persoonlijke aan sprakelijkheid van de bestuursleden voor de geldboete, bezwaar had tegen het tot nog toe gebruikelijke bedrag van f. 5000. en tegen het groote aantal overtredingen, waarop de boete gesteld werd. RECLAME. 644 Van die verschietende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die Volgen) reeupt *on Apotheker Oumont. "AKKERTJES" VOOR WOENSDAG 7 NOV. Hilversum, 301 M. VARA.-Uitzending 10.00: VPRO. 6.30: RVU. 8.00: Gramofoonpl. 9.30: P. J. Kers: Onze, keuken 10,00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. i. d. Continubedr.: J. Jong (or gel), Trio, VARA.-tooneel o. 1. v. W. v. Cap- pellen, B. Blez (hobo) en R. Schout» (piano) 12.00: Gramofoonpl. 12.45: J. Huy (saxofoon) en J. Vogel (piano) 1 00: Gramofoonpl. 1.301.45: G. Smit (viola) en J. Vogel (piano) 2.00: H. Wiggelaar (viool) en R. Schoute (piano) 2.15: Kniples 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot 6.30: RVU. Dr. Th. v. Schelven: Moeilijkheden, met kinderen 7.00: Sportuitzending 7.20: Piano-recital Th. Schwartz 7.40: Dr. G. Horreus de Haas: P. J. Troelstra 8.00: Herh. SOS.-Berichten— 8.03: Gramo- foonplaten 8.15: Willy Derby in zijn repertoire 8.45: Cello-recital T. de Ma- chula. A. d. vleugel: L. Contran 9.15: „Ontwikkeling" spel van F. v. Duin. M. m. v. het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 9.35: Orgelspel J. Jong 10.00: Vaz Dias VARA.-Varia 10.15: 2de Deel van Rido's Revue „Gaat dat zien" 11.1512.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. NCRV.-Uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. ds. J. Snoey 11.00: Kwintetconcert o. 1. v. P. v. d. Hurk 12.15: Gramofoon- platen 12.30: Vervolg concert 1.30 Gramofoonpl. 1.45: Zang door Mevr. A. de ZeeuwSlierendrecht (sopraan). A. d. vleugel: R. v. Hessen 2.30: Postzegel- praatje 3.003 45: Orgelconcert G. Snij ders 4.00: Viool-recital, R. le Rütte. A. d. vleugel: Henk Endt 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gra- mofoanplaten 7.30: A. Hulsbergen: Wat is verf 8.00: Gramofoonpl. 8.15: „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn. M. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. v. Hub. Cuy- pers. I. d. pauze om 9.10 Ouderuurtje 10.30: Vaz Dias10.4011.30: Gramofoon muziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.05: Lezing 11.20: Gra mofoonpl. 11.50: Voor de scholen 12.05 Orgelspel Q. MacLean 12.50: Ch. Man ning's orkest 1.50: Gramofoonpl. 2.25: Voor de scholen 2.50: Lezing 3.15: Piano-recital C. Dixon 3.35: Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Austin m. m. v. E. Howard—Jones (piano) 5.05: Het Mc Arthur kwintet 5.35: BBC.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 6.20: Berichten 6.50 en 7.05: Lezingen 7.25: Liederen b. d. luit 7.50: Trioconcert 8.20: „Salomé" van R. Strauss m. m. v. solisten en orkest o. 1. v. A. Coates 9.50: Berichten 10.20: Causerie 10.35: Piano-duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson 11.15: Voordracht 11.2012.20: Dansmuziek doof Jack Jack son en zijn Band. Parijs, „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.35: Goldy-orkest 8.20: „Fra Diavolo", opera van Auber 10.50: Berichten. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert o. 1. v. H. Andersen 2.20: Gramo foonpl. 2.50—4.50: Omroeporkest o. 1. v. Reesen 7.20: Kamermuziek door strijk kwartet 8.201.20: Dansmuziek. In de pauze: Filmreportage. Keulen, 456 M. 5.20, 6.35 en 11.20: Gramofoonpl. 12.20: Omroepkwintet 1.20: Concert 3.20: Concert uit Hamburg o. 1. v. Maasz 4.40: Zang 6.20: Vroolijk programma 7.55: Zie Deutschlandsender 8.20: Opera-concert m. m. v. het Om roeporkest o. 1. v. Kiihn 9.4011.20: Concert. Rome, 421 M. 8.05: „Madame Butter fly", opera van Puccini. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Max Alexys' orkest 5.20: Gramofoonpl. 6.35: Koorconcert 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Symphonieconcert 10.3011.20: Dans muziek 484 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 1.302.20: Gramofoonpl. 5.20: Dans muziek 6.35 en 8.20: Gramofoonpl. 8.35: Concert m. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. v. F. André 10.3011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: „Unsere Saar den Weg frei zur Verstan- digung" 7.55: Stunde der jungen Nation. Aufbruch der Jugend 8.20: Militair con cert o. 1. v. W. Thiele 9.20: Berichten 9.50: Lezing 10 05: Weerbericht 10.20 11.20: Concert uit Frankfort. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 7 November. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e Programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zenders 12.2014.20: Brussel Fr. 14.2015.20: Kalundborg of Luxem burg 15.2017.20: Deutschl.,sender 1720—19.20: Brussel Fr. 19.20—20.05: Luxemburg 20.05—22.20: Rome of Luxemburg 22.20afl.: Boedapest of Keulen. 4« Programma: 8.208.50: Parijs Radio 11.0515.35: Londen Reg. 15.35— 18,20: Droitwich 18,20—18,50: Deutschl. sender 18,50—19,50: Brussel (VI.) 19,5021,50: Droitwich 21,50afl. Lon den Reg. Dc uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9