hgekomen berichten. beursoverzicht uit de omstreken. Baby's Kou views rechtzaken, burg. stand van leiden. uit de rijnstreek. Ijite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 November 1934 Zesde Blad No. 22892 wat kalmer rijden STADSNIEUWS. academische examens. Loaigd is voor het doctoraal examen - .n.de mej. A. M. Hoyer (Haarlem), t het candldaats-examen rechten de E„n C. H. Meyer (Den Haag) en C. J. far. Dongen (Rotterdam). BINNENLAND. NEDERLANDSCH—DUIXSCH HANDELSVERDRAG. Lar ons ter ooren komt, zal In den loop T volgende week te 's-Gravenhage een eifcomst worden gehouden van de ge ilde commissie voor de uitvoering van 'Nederlandsch—Duitsche handelsver- en van het Clearlngverdrag. A. Ch. NIEUWENHUYS. t den ouderdom van 81 jaar is te Den i overleden de heer A. Ch. Nieuwen- 1 oud-hoofdingenieur van den Water ig in Ned.-Indië. thans ontslapene werd 31 Mei 1853 oerabaja geboren. Na van 1871 af ge- Ei:rd te hebben voor Ingenieur aan de fcedmische School te Delft, behaalde [li 1877 het diploma als zoodanig, lirsde heer Nieuwenhuijs in 1878 naar vertrok, alwaar hij geplaatst werd Jiin Waterstaat. Achtereenvolgens was litrkzaam te Semarang bij de haven- Vn van Batavia, te Bandoeng, bij de Jiillei-werken, te Uglowak en ten i (veder te Batavia. i 1905 werd hij als Hoofdingenieur ge- Ejiimeerd, waarna hij naar Holland Jgkeerde. o INBREKERS AANGEHOUDEN. verband met een in den nacht van ct, op 1 Nov. j.l. plaats gehad heb- j<e inbraak in den fotohandel Hijmans rstiaat 37 te Den Haag, waarbij een hl fototoestellen ter waarde van in |i pl.m. f. 3000werd gestolen, heeft Vlitie in den afgeloopen nacht een il gedaan in een perceel te Den Haag, fc als verdacht van deze inbraak kon- vorden aangehouden de 29j. J.H.R.v.d. :27-jarige J. H. J., de 27-jarige R B. 27-jarige A. v- M., de 20-jarlge P.' A. 1 tn de 34jarige H. W. G. B. L- vermiste fototoestellen welke onder 1 divan in een kamer van dat perceel verborgen zijn in beslag genomen, de zes aagehoudenen naar het fotaeau van politie zijn overgebracht, 'tvan de gearresteerden zijn recidi- f UIT NED. OOST-INDIE. |0fENING WERKCENTRALE LEGER DES HEILS. lUDOENG, 6 Nov. (Aneta). Op 22 jttnber a s. zal de officleele opening kis hebben van de werkcentrale te T'Oeng, door het Leger des Heils op- f Sonverneur-generaal zal deze opening pnen. inrichting zijn thans reeds vijf- lungelui geplaatst. DINGSGESTEL BESCHADIGD. IWAVIA. 6 November. (Aneta) Bij pdvluchten op Pakanbaroe kwam de -A.FD. van de K.N.I.L.M. in een gedeelte van het landingsterrein waardoor het onderstel van deze ine, benevens de romp en de neus gains werden beschadigd. Niemand fata letsel en het herstel zal door o Personeel te Pakanbaroe geschieden pWENDING BIJZONDER RUBBER UITVOERRECHT. fATAVIA, 6 November (Aneta) Uit «tvangsten, voortvloeiende uit het ™er uitvoerrecht voor rubber, is ten »e van de Wester-afdeeling van een bedrag van f. 10 414 ter be ding gesteld als tegemoetkoming in «Willige bijdrage voor geneeskundige «lening voor het jaar 1934. ■0NTA1RS BIJ DEN P.T.T.-DIENST. Moderne sollicitatie. jWDOENG, 6 Nov. (Aneta). Als vo lui voor den P-T.T.-dienst hebben L i pollicitanten aangemeld, f™ dezer sollicitanten was in 's-Gra- J«gei woonachtig. Zijn mondelinge Jtatie, opgenomen op gramofoon- f'. werd door zijn vader voor het hoofd F en p T.T.-dienst afgedraaid. E FRAUDE BIJ DEN PROVINCIALEN WATERSTAAT. r?SABAJA, 6 Nov. (Aneta). Bij gede kt ï11 van den Provincialen Water- lt™ ien officieel verslag ingediend El "{de fraude, gepleegd bü de lrri- fcéi7mveling Pekalen Sampean. Het dat tachtig dagen duurde, is ton a n'et afgeloopen, daar de boe- 0ntHVtt^e' ^aar 1925 t0' momen'; '"in T' ng nog moefen worden na- dentallen personen zijn bij de tokken, van wie enkele preven- k'ike' Z^n' Een bofattgtyR aantal der Fto tal l„,OV.lLl. Aij 11 Wij UC 1 okken, van wie enkele preven- boiken zyn' Een belangrijk aantal der zijn beambten door den ■t ®entswaterstaat aan de provin- W Jdn za' binnen enkele maanden rhbiM ad van Justitie dienen, zulks fcSibm, mS' 'lef recht van forum pri- 'an den hoofdbeklaagde. BUITENLAND. CHINEESCHE ORDER IN ENGELAND. SJANGHAI, 6 Nov. (Reuter). De onder handelingen tusschen de Chineesche re geering en een Brltsche firma over de be stelling in Engeland van 16 locomotieven en 120 wagons met een totale waarde van 4 mlllloen pond, zUn thans beëindigd. Een groep Engelsche bar.ken heeft zich bereid verklaard deze bestelling te financieren. CATHERINE DAWSON SCOTT, t LONDEN, 6 Nov. (Reuter). De roman schrijfster Catherine Dawson Scott, dich teres en stichteres van de P.E.N.-club, is heden overleden. o KABINETSCRISIS IN EGYPTE. ALEXANDRIË, 6 November (Reuter) Koning Foead heeft de demissie van het kabinet aanvaard. AMSTERDAM, 6 Nov. De verkiezingen, die vandaag in de Ver- eenlgde Staten plaats vinden voor alle zetels van het Huis van Afgevaardigden en voor een derde der 96 Senaatszetels, hebben een meer dan gewone beteekenis. Niet alleen om het resultaat zelve, dan wel om ook te kunnen vaststellen, of Roose velt door de New Deal zijn aanhang heeft versterkt of dat er reeds ontevredenheid in de rijen der democratische kiezers ls ont staan Men meent in de Vereenigde Staten, dat de toekomstige economische politiek voor een belangrijk gedeelte beïnvloed zal worden door de uitkomst der verkiezingen. Weliswaar valt gedurende de laatste weken in de redevoeringen en verklaringen van Roosevelt een duidelijke neiging te be spauren om zooveel mogelijk terug te kee- ren naar een conservatiever politiek, doch het valt daarnaast niet te ontkennen, dat de Amerikaansche president zich nog in geen enkel opzicht heeft vastgelegd Het bleef bij phrases Een overwinning van de New Deal beteekent, dat de democratische partij de absolute macht in het Congres zal bezitten. In het Huls van Afgevaardig den had zü reeds de vereischte 2/3 meer derheid, noodig voor het nemen van be sluiten, in den Senaat kwamen, zij nog slechts 4 zetels te kort. Een overwinning beteekent dus ook, dat Roosevelt zijn han den vol zal hebben, indien de extremisti sche democratische elementen in het Con gres hun zin zullen willen doordrijven, ter wijl daarnaast moet worden afgewacht, of de democratische Congresleden iets zouden voelen voor een verandering dus mati ging van de New Deal In verband met dergelijke overwegingen nam Wallstreet gisteren een afwachtende houding aan. De handel was kalm en de koersen waren over het algemeen slechts weinig veranderd. Bovendien was er weinig nieuws, dat de ondernemingslust kon prik- I;CDe ondernemingslust was gering. De geruststellende verklaringen uit Engeland over de Saarkwestie oefenden een gun- stigen invloed uit. De Parijsche arbitrage was gedwongen •het afgegeven materiaal terug te koopen waardoor Koninklijke na iets hooger inzet 2 pet. avanceerden. Dit gaf de markt steun en alle noteeringen konden zich iets ver heffen. Van de Industrieele fondsen schommel den Philips rondom het vorig slot. Aku's daarentegen verbeterden één pCt., terwijl Unilevers een fractie hooger gol den. Rubbers waren iets verdeeld, maar over 't geheel prijshoudend. De meenin gen over de gevolgen van het vaststellen der restrictie-percentages loopen uiteen, al is men hoopvol. Suikerwaarden waren weinig veranderd. Alleen H.V.A.'s neigden tot reactie. Tabak ken waren ongeanimeerd en meerer.deels zwakker. Oude-Deli's echter waren vaster. Mijnen waren prijshoudend. Amerik. fondsen waren aan den vasten kant. Duitsche obligaties lagen gedrukt en gaven algemeen verliezen te zien. Young- leening daalden één pet. De Ned. en Ned. Ind. Staatsfondsen bleven op peil. Oude schuld was hier en daar een fractie lager. wisselkoersen Engeland 7.361/- (7.39); Duitschland 59.46 (59.46); Frankrijk 9.74 (9.74); België 34.55 (34.55); Zwitserland 4813Vi (48.12'/«); Denemarken 32.92'/i (33.—); Zweden 38.05 (38.10)Noorwegen 37.05 (37.12'/!); New York 1.47 7/8 (1.47 15/16). Prolongatie 1%. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. October 1935 20 stemmen, voor December a.s. 18 stemmen en 4 blanco stemmen. De voorzitter zal dus met de overige bestuursleden vóór October 1935 de noo- dige maatregelen nemen, om de voorbe reidingen daarvoor te treffen. Hierop volgde sluiting. Adres aan den Raad. Inzake verbetering van den steun. De afd. Katwijk van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft aan den Raad van deze gemeente het volgende adres verzonden: dat zij zich in opdracht van het bestuur van bovengenoemden Bestuurdrsbond tot uw Raad wenden met het nadrukkelijk verzoek, er bij de Regee ring op te willen aandringen, in den steun aan de werkloozen eenige noodzakelijke verbeteringen te brengen; dat deze ver beteringen zouden dienen te bestaan ln: 1. Verhooging der thans algemeen te laag geachte steunnormen. 2. Verhooging der perentages, ln het bij zonder voor de arbeiders met lage loonen en groote gezinnen. 3. Verstrekking van een toeslag op de uitkeerlng gedurende de wintermaanden. 4. Maatregelen, ten einde de werkloozen op ruimere schaal van kleeding en dek king te kunnen voorzien. 5. Ruimere beschikbaarstelling van goed koope boter en beschikbaarstelling van goedkoope aardappelen. 6. Hulp aan de jeugdige werkloozen door arbeid of steun; dat, indien bovengenoem de maatregelen door de Regeering zouden worden getroffen, in den ergsten nood, waarin de werkloozen op dit oogenbllk verkeeren en die ontstaan is door den langen duur der cirsis en de verslechte ringen, die met 1 Juli J.l. zijn ingevoerd, eenige verlichting zou worden gebracht; dat deze verbeteringen ook bovendien zeer gewenscht zijn, omdat sommige on misbare levensmiddelen thans reeds voort durend in prijs stijgen en het wintersei zoen voor de deur staat, dat hoogere uit gaven voor levensonderhoud met zich brengt; dat adressanten de overtuiging hebben, dat ook uw Raad de billijkheid van hun verzoek zal inzien en dat zij de verwach ting hebben, dat indien uw Raad en an dere Gemeenteraden, tot welke eenzelfde uitnoodiging zal worden gericht, aan dit verzoek zouden willen voldoen, de Regee ring daarvoor niet ongevoelig zal blijven; redenen, waarom zij meenen te mogen verwachten, dat uw Raad zijn volle mede werking in dezen zal verleenen. w.g. M. VAN 'T WOUT, voorzitter, w.g. A. MEIJVOGEL, secretaris. Het Petitionnement van het N. V. V. Het petitionnement, uitgaande van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen, voor verbetering van werkloozenzorg, heeft tot op heden reeds 1356 handteekeningen in deze gemeente verkregen. Naar men ons mededeelde moet het grootste gedeelte van de gemeente nog bewerkt worden. VEURLEIDSCHENDAM. De Gemeenterekening 1935. Verschenen is de gemeenterekening 1935 van Stompwijk, waaraan wij het vol gende ontleenen. Gewone dienst. Inkom sten f. 281.202.27, uitgaven f. 268.623.69; batig slot f. 12.578.58. Kapitaalsdienst. In komsten f. 143.653.05. Uitgaven f.155.775.36; nadeelig slot f. 12.122.31. Dezer dagen ls in de Stompwijksche vaart gezonken een schuit beladen met steenen, benoodigd voor de reconstructie van den Stompwijkscheweg. Dit is korten tijd reeds de tweede schuit, welke dit lot ondergaat. Het aantal bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven werkloozen bedraagt voor Stompwijk 114, waarvan 86 en voor Veur 91, waarvan 38 zijn geplaatst in de ge meentelijke werkverschaffing. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING VAN WINKELIERS. Winkelweek in October 1935. Onder auspiciën van de Chr. Midden- standsvereenlging kwamen ruim 40 win keliers en neringdoenden in Casa Cara bijeen. De heer O. van Tongeren leidde deze bijeenkomst. Deze heette allen namens de Middenstandsvereeniging welkom. Spreker memoreerde het verhandelde op de laatste ledenvergadering. Toen kwam de vraag aan de orde, of er een winkelweek zou worden gehouden. Niemand der toen aan wezigen sprak er zich tegen uit, zoodat wij aldus spr. nu een bijeenkomst hebben uitgeschreven voor alle winkeliers om een bespreking te houden over de vraag, wanneer en hoe zal de winkelweek gehouden worden. De voorzitter bracht allereerst in bespreking, of er dit jaar nog een winkelweek zal worden georganiseerd. De stemmen waren verdeeld. De één wilde die houden in het voorjaar, een ander in het geheel niet. Er waren er. die het 't ge schiktst vonden pas in 1940. Meerderen vonden de Octobermaand van het volgen de jaar er voor in aanmerking komen. Na besprekingen volgde schriftelijke stem ming over de aangelegenheid of men in December a s. of in October 1935 de win kelweek zal houden. De uitslag was; Voor VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Adriana Johanna, d. van A. A. Kranenburg en H. W. de Ruljter; Jacob Frederik, z. van D. L. Berkhuizen en J. Zonneveld; Hendrikus Johannes Marie, z. van L. C. J. van Haastrecht en M. C. P. van Eyk; Herman Adriaan, z. van J. van Aken en H. J, Kouwen; Hendrik Cornelis Albert, z. van G. J. Boom en J. M. van der Werf. Loop der bevolking. Gevestigd: S. A Niersman, geb. Jason, Rijndijk 28a, yan Leiden; H. F. B. Fisser, Voorstraat 30, van Apeldoorn; E. M. Schrama, Bakkersteeg 2, van Sassenheim; J. W. van Bemmeien, Voorstraat 66, van Alkemade; U. Dijkstra, Leidschweg 187g, van Leiden; A. M. Keyzer, Noortheystraat 23, van Kamerik. Vertrokken: J. Zwaan, naar Wassenaar, Papelaan 13; P. J. P. Buys, n. Ned. Indië; P. S. de Loos, naar 's Gravenhage, Groot Hertoginnelaan 103; P. J. H. Hagens naar Hilversum, Kamerlingh Onnesweg 187 H. Brinkgreve, naar Leiden, Botermarkt 15 W. H. Nolthenius, naar 's-Graven hage, Doornikschestraat 8. WARMOND. De T.B.C.-bestrijding. Ter aanvulling van het in ons blad van gisteren opgenomen bericht, diene nog dat de uiteenzetting van de genoemde cijfers loopt over een periode vanaf 1 Januari t.m. 31 October 1934. Het aantal verpleeg- dagen der door de T.B.C.-vereeniging uit gezonden patiënten bedroeg 814 a f. 2,25 per dag is f. 1831,50; 181 a f. 3.00 per dag is 543,-; 152 f. 2,- per dag is f. 304,-; totaal f. 2678,50, waarvoor door verschil lende instellingen en anderen volgens de reeds geplaatste specificatie werd bijge dragen f. 1988,77. zoodat ten laste van de T.B.C.-bestrijding kwam een bedrag van f. 689,73. Aangereden. Toen een vrachtauto de autobus van de Leidsche Autoboxen Garage op den Hee- renweg alhier wilde passeeren, week hij te ver uit, waardoor mevr. v. D. alhier, RECLAME. 643 t best behandeld zonder'"in- men—alleen inwrijven met WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK door den vrachtwagen werd gegrepen en tegen den grond werd geworpen. Mevr. v. D moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Door den hoofd-lnspecteur van den Arbeid is aan de N.V. Padoxtimmerfabrlek alhier, vergunning verleend om geduren de het tijdvak van 5 tot en met 17 No vember a.s. arbeid te verrichten geduren de 10 uren per dag en 55'/» uur per week. ZOETERWOUDE. De heer L. Onderwater wethouder. In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering ls tot wethouder benoemd de heer L Onderwater (R.K.). De heer Onderwater ls geboren 28 April 1871 en sinds 1 Maart 1934 lid van den raad dezer gemeente. In de plaats van den heer Bergers. Hij ls om. voorzitter van de Oost- en Westbroekpolder. Opening van het Ontspanningslokaal voor Werkloozen. Evenals het vorige winterseizoen heeft ook ditmaal een commissie, bestaande uit bestuursleden van den R.K. Volksbond en van de R.K. Gezellenvereeniging, het ini tiatief genomen, om gedurende de win termaanden den werkloozen gelegenheid te geven in een ontspanningslokaal hun ledi gen tijd nuttig en aangenaam door 'e brengen. D R.K. Gezellenvereeniging is wederom bereid gevonden het vereeni- glngslokaal daarvoor beschikbaar te stellen en de gemeente Zoeterwoude heeft door het verleenen van een subsidie van hare sympathie met dit doel doen blijken, ter wijl tenslotte de plaatselijke winkeliers door hune gaven in natura de commissie tegemoet traden en den werkloozen een kop koffie en een pijp tabak verzekerden, ontspanningslokaal, in het bijzijn van Gistermorgen had de opening van dit eenige genoodigden, w.o. het college van B. en W. en de gemeente-secretaris, pas toor Klaverweijden, prof. dr. H. v. Rooijen, plaats door den voorzitter van de com missie voor werkloozenzorg, den weleerw. heer H. Brans, kapelaan der parochie St. Joan. Onth. Behalve de commissie waren er een 15-tal werkloozen. De voorzitter sprak woorden van dank tot 't gemeente bestuur voor de betoonde medeleving met het werk der commissie en uitte zijn waardeering over de aanwezigheid van dit bestuur. Verder memoreerde spr. dat hier geen organisatorisch werk geleverd wordt; hij hoopte dat zulks ook in de toekomst niet noodig zal zijn, want het gaat er hier niet om, om den tijd te dooden, doch om de gedachten der werkloozen in een goede richtig te houden en te leiden en om hen krachten te doen verzamelen, om straks, als er weer arbeid voor hen gevonden wordt, met nog meer lust aan het werk te gaan. Spr. hoopte, dat Gods zegen op het werk moge rusten en verzocht den burgemeester om het lokaal te openen voor dit doel. De burgemeester juichte het schoone werk' ten zeerste toe en bracht gaarne een woord van warme hulde aan de heeren die het initiatief in deze namen en voor de wijze waarop zij op gepaste manier den werkloozen ontwikkeling en ontspan ning zullen geven. Eveneens bracht spr. dank aan diegenen die zich beschikbaar hebben gesteld voor het geven van lezin gen en voordrachten; hij wees er op dat ook de Raad dezer gemeente sympathiek tegnover deze zaak stond, hetgeen geble ken is uit de toegekende subsidie. Tot de werkloozen zeide spr., dat deze zeker dankbaar zullen zijn tegenover de com missie, die zich al dat werk heeft ge troost en nu dit tot stand heeft gebracht. Dien dank kan niet beter getoond worden dan door den noodgedwongen ledigen tijd in dit lokaal te komen doorbrengen, om daar ontspanning te zoeken, maar vooral om te luisteren naar de lezingen en voor drachten, waaruit wellicht nieuwe krach ten verzameld kunnen worden en het dragen van het leed lichter moge worden. Spr. besloot dan, met de commissie, ook namens het gemeentebestuur, zijn oprech te gelukwenschen met de totstandkoming van dit lokaal aan te bieden en sprak zijn beste wenschen uit voor het wel slagen van het doel. Moge, aldus spr., het U de voldoening schenken die uw werk zoo ruimschoots verdient en moge Gods onmisbaren zegen rusten op uw werk. Spr. verklaarde dan het lokaal voor geopend. Vervolgens werd het woord gevoerd dcor wethouder de Graaf, die zich aan sloot bij de woorden van den burgemees ter. De commissie heeft getoond moed en durf te bezitten, aldus spr,, gelet op de geringe middelen waarover zij beschikken kan. Den werkloozen zegt spr. ngohem kan. Den werkloozen raadde spr. aan, om standvastig en kloekmoedig hier te ver schijnen en daardoor de waardeering te doen blijken. Laat het zóó zijn, aldus de heer de Graaf, dat ge later, laten we hopen binnen niet al te langen tijd, wanneer ge weer aan uw arbeid gaat, met genoe gen zult terugdenken aan den tijd, wan neer ge weer aan uw arbeid gaat, met genoegen zult terugdenken aan den tijd, dien ge hier in het Gezellenhuis hebt door gebracht. Vervolgens sprak de weleerw. heer Sijm, kapelaan Zuidbuurt, woorden van dank aan de plaatselijke winkeliers, die in zoo ruime mate hebben getoond mede te leven met het werk der commissie en die op haast verbluffende wijze hunne gaven beschikbaar stelden. Daarna bracht de heer Grossat, mede namens alle werkloo zen, dank aan allen die aan dit werk hebben medegeholpenhij zeide dat, even als het vorig jaar, met aandacht de lezin gen en voordrachten zullen gevolgd wor den. De voorzitter deelde dan mede. dat het lokaal is opengesteld van 912 uur en des middags van lVt tot 4'Is uur; dat er boeken, tijdschriften, couranten enz. aanwezig zijn en dat er twee maai per week lezingen of voordrachten zullen ge houden worden, o.a. door prof. dr. van Rooijen en den heer v. d. Akker van den R.K. Volksbond e.a. OPLICHTING VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON? De Haajjsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen J. van I. en P. J. H. bei den musicus te Leiden, die op 24 Oct. j.l. terecht hebben gestaan wegens poging tot oplichting ten nadeele van Maatschappe lijk Hulpbetoon te Leiden door overlegging van een valsch briefje. De off. van Justitie, Mr- Cohen Tervaert had tegen ieder der verdachten één maand gev. straf geëischt. De rechtbank sprak beide verdachten vrij, daar hetgeen hun ten laste was ge legd niet wettig en overtuigend was be wezen. GEBOREN. Margrleta. d. v. J. H. Kriek en C. Slin gerland Johannes, z. v. J. Guldemond en A. Slingerland Cornelis Jacobus, z. v. D. W. v. d. Vis en N. A. v. Wilgen Anna Maria, d. v. A. v. Duin en J. v. Dui- venboden - Martinus, z.v. M. Druppers en J.WL.v. Schijndel - Hans Joachim z.v. J. Stout en M. A. Steinhaus Hendrika, d. v. J. v. d. Schuur en G. Bouman Jo hannes Gerlinus Petrus, z. v. P. Q. v. Leeuwen en C. C. Pennaarts Anna Ma ria, d. v. M. G. v. d. Linden en A. M. Koppert Antonius Cornelis, z. v. Th. H. Lintsen eri J. de Gróót. o ONDERTROUWD J. G. Verhoog jm 31 j. en K. J. v. Leeu wen Jd. 23 j. o GEHUWD. D. Bekker gesch. en W. Muller jd. G. J. A. Beuk jm. en H. J. M. Beurze jd. o OVERLEDEN A. Alberts—v. Ginkel, vr. 69 j. ALPHEN. Nieuw vergaderlokaal Leger des Heils. Op een perceel bouwgrond gelegen aan de van Boetselaerstraat hoek Hortensia straat zal vermoedelijk een nieuw verga derlokaal voor de afd- van Het Leger des Heils alhier worden gebouwd. Architect zal zijn de heer W. Brouwer alhier. De commissie van bijstand voor het grondbedrijf is met den heer W. Brouwer, architect alhier, tot overeenstemming ge komen omtrent de voorwaarden van ver koop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Boetzelaerstraat hoek Horten siastraat, groot ongeveer 300 M2. tegen een prijs van f. 6per M2. B. en W. heb ben tegen den voorgestelden verkoop geen bezwaar en stellen den raad voor daartoe te besluiten- Door den heer v. D. aan den Kort- steekterweg alhier werd aangifte gedaan van de vernieling van een ruit van rijn woning. Toen de heer v. D. naar buiten kwam zag hij een drietal personen op hun rijwielen wegrijden. De politie stelt een ondereoek in. Ten nadeele van P. v. Z. werd diens rijwiel, dat hij onbeheerd had gezet in een poort naast het café „De Prins van Oranje", ontvreemd. BOSKOOP. Staking van den Autobusdienst. Ged. Staten dezer provincie hebben de wenschelijkheid overwogen om de aan den heer J. Jannes alhier verleende concessie voor het in werking stellen van een auto busdienst BoskoopWaddinxveenGouda in te trekken. Belanghebbenden kunnen op 18 Novem ber e.k. bezwaren kenbaar maken. TER AAR. Door de brug gezakt. Een groote vrachtauto van V. te Alphen aan den Rijn, zakte, volgeladen met bieten door de brug in den Ringdijk van den Vier Ambachtspolder. Het duurde eenige uren alvorens de auto weer op den weg geplaatst was. Pink afgehakt. Bij het houthakken door een knecht van G. alhier, legde een 3-jarig zoontje van G. plotseling rijn hand op het hak blok. waardoor het kind een pink werd afgehakt. Dr. Q- verleende geneeskundige hulp. o ZWAMMERDAM. Verkeersongeluk. Op den Goudschen straatweg nabij Spo- kersbrug onder deëe gemeente had een aanrijding plaats tusschen een personen- en een vrachtauto van de N.V. Transport Maatschappij „Transhollandia", beiden uit Gouda- De personenauto werd naar de andere zijde van den weg geslingerd en bleef in een struik hangen. De beide in zittenden werden licht gewond. De perso nenauto was zóó gehavend, dat zij door een kraanwagen moest worden wegge sleept. De politie stelt een onderzoek in. Vóór 11 gaat glijden

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 19