1 75* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 5 November 1934 Derde Blad No. 22891 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. DE „UIVER" LANDT TE PORT DARWIN. 0BIE PASSAGIERS EN VELE SOUVENIRS, WAARONDER KANGOEROE AAN BOORD. Reuter meldt uit Port Darwln: Volkomen onverwacht is Zaterdagna- I middag om drie uur de „Ulver" op haar I thuisreis naar Nederland op het vliegveld I ie Port Darwln neergestreken. I Aan boord bevonden zich behalve de Itemanning. drie passagiers, namelijk we- Iderom de heeren Gillissen en Dominie,, I benevens een dame, lady Moulden. wier ■einddoel Londen is, I De „Uiver" was des morgens te Brisbane ■opgestegen en heeft den afstand van I29OO K.M. in 9 1/4 uur afgelegd, met in- Ibegrip van een kort oponthoud te Char- llesville. Gevlogen werd bij een lichten Iwtnd op een hoogte van 420 meter De Itemperatuur was zóó laag. dat tijdens de Igeheele vlucht de verwarming moest wor- I den aangehouden. Tot groote voldoening der bevolking |van Port Darwln bracht de Ulver-beman- oing de ochtendbladen uit Brisbane mede. Verder hadden de vliegers een groot aan- 11al souvenirs van hun Australië-vlucht bij lich, waaronder een kleine kangoeroe Naar zij mededeelden .hebben zij te Mel bourne 1500 gelukwensch-telegrammen intvangen en zóóveel brieven, dat zij een ïetaris hebben moeten engageeren, om _i te beantwoorden. Zeer tot hun spijt konden zij uit Austra- i geen mail mee terugnemen, daar zij, nis bekend, slechts poststukken uit tderlandsch-Indië kunnen vervoeren, tondanks ontvingen zij van tal van itnschen brieven toegezonden, met er bij kblljetten van 10 shilling of een pond ferling voor porto. De vliegers zagen zich thter genoodzaakt, deze mail bij de post- tentoren te deponeeren, opdat deze van rit met de gewone vervoergelegen- 1 kon worden geëxpedieerd. Het bij- noegde geld hebben de vliegers aan de brkenhuizen geschonken. De vlucht over het Australische vaste nd van Brisbane naar Port Darwin, is, Parmentler en Moll nog medsdeel- l«i zonder groote gebeurtenissen, doch i zeer aangename wijze verloopen. De |sliegers verklaarden te hopen, dat zij dig weer een bezoek aan Australië tinnen brengen, waar zij op zulk een bul- ïgewoon harteliike wijze zijn ontvangen. Volgens de bevolking van Port Darwin de „Uiver" de meest volmaakte ma- tbine, die men ooit gezien heeft. I Nader wordt gemeld, dat de „Uiver" listeravond te 8.45 uur uit Port Darwin trokken ls. £T CLEARINGVERDRAG MET DUITSCHLAND. WAAROM HET WERD OPGEZEGD. Naar wij nader vernemen is de opzeg van het clearing-verdrag met hland een rechtstreeksch gevolg van |ktt nlet-nakoaien van Duitsche zijde van tere bepalingen in het belang van den (itderlandschen tusschenhandel. Overeen- ïstig de bepalingen van het verdrag is hproefd, door besprekingen tusschen de laarvoor ingestelde Duitsche en Neder- udsche regeerings-commlssies de ont- ilane moeilijkheden uit den weg te rui ten. Toen dit door de weigering van bltsche zijde om haar standpunt te her- fa niet mogelijk bleek, heeft de regee- zich verplicht gezien gebruik te 'ten van de haar verleende bevoegdheid i bij gebreke van overeenstemming ffltrent de uitvoering van het verdrag hen de bedoelde commissies, het ver- op te zeggen. Uiteraard heeft de tding van Dultschland op het stuk van Ijkt treffen eener regeling ter tegemoet- ning aan de bezwaren der trage afdoe- tag van de bekende achterstallige vorde ren de neiging der regeering om van sar bevoegdheid geen gebruik te maken fet versterkt. textielfabriek te veenendaal wordt stopgezet. ^Zaterdagmorgen werd in de fabriek van e maatschappij voor de textielindustrie wrheen C. Roessingh en Zn. te Veenen- sal aangekondigd, dat het geheele be tover veertien dagen stop zal worden .Hierdoor zullen ongeveer 300 man zon- •et werk komen. Eveneens is aan het kan- ersoneel, bestaande uit 14 personen net ingang van 1 Januari a.s. ontslag aan- |Eezegd. E«n en ander houdt verband met het |t*ergaan naar een nieuwe bankinstelling, "r vernemen wij, dat de directeur der hbriek de heer W. Walkotten alle pogin- le het werk om een en an<ler n°S ™?eoaan te maken. De burgemeester van veenendaal, mr. J. J. p. C. van Kuyck is Iweest6611 conf€ren';ie naar den Haag ge- Zou de stopzetting onverhoopt toch llo» an' ^an komt drie kwart der werk- K™?11 ten laste van de gemeente Veenen- aai de rest woont op het grondgebied I,an de gemeente Ede. k0n'. stoomweverij te almelo beperkt zich. Wederom 350 getouwen stopgezet. I*(mV? Kon- Stoomweverij te Nijverdal Zaterdag de productie met circa 350 I de of6 'en ingekrompen, waardoor na Ihe billende beperkingen die de laat- Iminde-en getroffen zlin, reeds een ver- 1 stand sng van clrca 600 weefgetouwen tot I Zaterd gekoman- Aan de spinnerij werd I bdb een aantal arbeiders ontslag e vtff, .'erwi.1l naar wij vernemen zeer I lm run 's' da' er n0R "teerdere ontsla- lleidin vo'een. Voor de werkgelegen- I'ooraf Ver<*a' en °°k in A'melo die in 1 wj, («Bwde maanden weer eenlgszim I "tik v,en°men' doet een en ander he' I 'eezen, naar men ons mededeelt Hbld. HET EINDE VAN DEN PANDERJAGER. PILOOT BEEKMAN VERTELT. Aneta seint uit Batavia: De heer Beekman, eerste piloot van de „Ijsvogel", welk vliegtuig Vrijdag te TJili- litan landde, deed een levendig verhaal van de historie van de Panderjager. Beekman begon met Allahabad een on geluksplaats te noemen. Op het oogenblik, dat hij daar zelf met de „Ijsvogel" met een carburatie-defect moest landen, ston den daar als onklaar geraakte machines twee Comets, van Melbourne-race-deel- nemers, en een toestel van de Imperial Airways, en tenslotte natuurlijk vond men daar de droeve overblijfselen van de ver brande Panderjager. Op het vliegterrein lagen hier en daar geblakerde metaal-sub- stantiën als eenige zichtbare overblijfselen van het indrukwekkende vliegtuig. Ge.vsendorffer, die tengevolge van brandwonden ietwat pijnlijk liep, doch overigens geheel monter was, deed. een verhaal van zijn ongeval en van zijn won derbaarlijke ontsnapping. Voor den start had „Geys" verzocht een verkeerd opgesteld zoeklicht uit te doen. aan welk verzoek werd gevolg gegeven, zoodat hij dacht, dat alles volkomen in orde was Zekerheidshalve keek Asjes nog even uit of de baan vrij was en toen werd gestart. Plotseling gingen, vlak voor den Pander, twee koplichten aan. „Geys" schrok natuurlijk, trachtte zijn toestel nog omhoog te trekken, maar had hiervoor te weinig snelheid. Een wiel van het lan dingsgestel raakte nu den tractor, het on derstel van de machine scheurde. de benzinetank werd opengerukt en 2000 liter benzine stroomden over zoeklicht en ma chine heen Huizenhoog sloegen de vlam men op, het toestel scheerde nog door de lucht en draalde in een halven cirkel, daarbij een vuurbaan makende over den grond van 150 meter. De zoeklicht-wagen kantelde om De vleugel van het vliegtuig werd beschadigd en tenslotte ging alles in vlammen op. De bemanning werd door ontzetting aangegrepen. De marconist, die zich in de cabine bevond poogde nog de deur open te maken, hetgeen hem echter niet ge lukte. Asjes rukte eveneens aan een deur en beukte tegen den nooduitgang, ook zonder eenig succes. Tenslotte ging de ge wone deur open, die boven op den vleugel uitkomt. Geheel verbouwereerd door het ongeval stond Geys voor den Ingang, de marconist achter hem. Asjes kwam het eerst bij zijn positieven en gaf beiden een duw, zoodat zij naar bulten werden gestuwd, waarop zij struikelend en op handen en voeten langs den vleugel door den benzinestroom naar beneden kropen. Alleen Asjes liep over den vleugel naar het einde daarvan, zoo dat hij zonder brandwonden het toestel heeft verlaten. Asjes, die den tractor in vlammen zag, snelde daarheen, en redde nog den be stuurder waardoor hij aan zijn linkerhand ernstige brandwonden opliep. Eerst veel later snelde het publiek toe om de ravage te aanschouwen, waarbij zich een eigen aardig voorval afspeelde. De Hollandsche vliegers namelijk, die het publiek verbrand waande, beleefden de eigenaardige sensa tie, dat men over hun treurigen dood sprak zoodat bij wijze van spreken, de beman ning van de Panderjager haar eigen lijk rede kon aanhooren. Beekman meende dat de beantwoording van de schuldvraag zeer moeilijk zou zijn. Het staat echter voor hem vast dat Gey- sendorffer in geen geval schuld treft- Het vliegveld behoorde vrij te zijn en de plaatsen waar dit niet vrij was dienden duidelijk te worden aangegeven. Het zoek licht was onnoodig en had stellig niet over de startbaan mogen gaan, doch, bij ver plaatsing zich langs de zijkanten moeten bewegen. In ieder geval had de vliegbaan vrij behooren te blijven. Piloot Beekman verhaalde nog hier hoe hij zelf met de „Ijsvogel" op deze reis al lerlei moeilijkheden heeft gehad. Van Schiphol vertrokken moest hij eerst 30 K M. van Boedapest een noodlanding ma ken; de volgenden dag stond er zulk een grondmist dat hij niet kon opstijgen. Op het traject JodhpurBagdad kon de „Ijs vogel" weer een dag inhalen, welke echter in Allahabad, door meergenoemd carbu ratie-defect, weer ruim werd verloren. Tusschen Rangoon en Singapore echter kon weer een halve dag worden gewonnen zoodat het totaal oponthoud tot één dag is terug te brengen. jeugdherbergen en subsidies. De Nederlandsche Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters te Amster dam heeft een adres gericht aan Ged. Staten van Zuid-Holland om geen sub sidies te verleenen aan Jeugdherbergen, alsmede om de goedkeuring aan derge lijke subsidies te onthouden. In verband met de mededeeling in het adres, dat het congres der A.N.V.V., in Juni j.l. te Groningen gehouden, eveneens heeft geprotesteerd tegen het overnach ten van volwassenen in Jeugdherbergen, waardoor het hotel- en pensionbedrijf ernstig zou worden benadeeld, heeft de Nederlandsche Jeugd-Herberg Centrale 'n communiqué aan Ged. Staten gezonden, waaruit blijkt, dat het bestuur van de A.N.V.Vde gegrondheid der bezwaren van de Ned. Jeugd Herberg Centrale tegen het standpunt van bovenbedoelden bond kan aanvoelen. Naar aanleiding van het onderhavig verzoek merken Ged. Staten op, dat uit de provinciale kas geen bijdragen worden verleend ten behoeve van jeugdherbergen, terwij) het toekennen van dergelijke sub sidies door de gemeente-besturen niet aan de goedkeuring der Staten is onderworpen. Mitsdien wordt voorgesteld het adres van meergenoemden bond voor kennisge ving aan te nemen. HET JULIANAKANAAL. Doening begin van het volgend jaar. Naar het weekblad „De Binnenvaart", 'iet officieele orgaan van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, verneemt, kan de volledige openstelling van het geheele luilanakanaal tegen het begin van 1935 worden tegemoet gezien. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. twee dooden en een zwaar gewonde. Zaterdagavond te ongeveer half tien werden op de Mooksche Baan bij Nijmegen de 21-jarige P. v. J. en de 25-jarige A. v. J.. beiden liedjeszangers uit Rotterdam, die met een vriend, den 27-jarigen Link uit A'dam langs den weg stonden te pra ten door 'n auto gegrepen. De beide v. J.'s werden op slag gedood en Link kreeg een zware beenbreuk. De auto werd bestuurd door den heer Nagels uit Arcen 'Limburg) die met familie op weg naar huis was. Dokter en politie waren onmiddellijk ter plaatse. De slachtoffers werden naar het Cantsius-ziekenhuis te Nijmegen overge bracht. De politie onderwierp den chauf feur en de inzittenden aan een streng verhoor. Het- ongeluk is vermoedelijk te wijten aan een noodlottigen samenloop van om standigheden De auto, die licht beschadigd is, werd in beslag genomen. verijdelde roofoverval in apotheek te rotterdam. Twee dames met revolver bedreigd door twee Indringers. In de apotheek van C. M. Meerburg aan den Vrooswijkscheweg 137 te Rotterdam heeft men Zaterdagavond omstreeks kwart voor elf getracht een roofoverval te plegen, waarbij twee dames met een re volver zijn bedreigd. Toen de dames luid om hulp riepen, zijn de beide indringers gevlucht zonder iets te hebben meege nomen. Ruim halfelf kwamen twee ongeveer twintigjarige Jongelieden de apotheek aan den Crooswijkscheweg binnen en zij vroe gen de 42-jarige mei. S. B„ die daar werk zaam was. om aspirine. Mej. B. ging de aspirine halen en onmiddellijk daarop sprong een van de mannen achter de toonbank. Hij trok een revolver en riep: „Achteruit! Houd je stil, we moeten geld hebben. Mej. B. wist te vluchten naar een ach ter de apotheek gelegen loodsje, dat zij door een binnendeur kon bereiken. Op het gegil van de juffrouw kwam de 27-jarige apothekersassistente W J. van T„ die zich in de boven den winkel gelegen woning bevond, de trap af. Maar op het moment, dat zij de deur, die toegang geeft tot de apotheek opende, kwam de andere jonge man op haar af en hij voegde haar toe: „U hoeft hier niet te wezen. We kunnen het zelf wel af." De beide dames bleven intusschen om hulp roepen en zonder iets uit de apo theek te hebben kunnen stelen, zijn de twee jongelui ten slotte den winkel uit gevlucht. De politie onderzoekt de zaak. (Crt.) BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Drie vrij ernstig, twee licht gewonden. Gistermiddag om vijf uur heelt op den Rijksstraatweg GroningenAssen in een scherpe bocht van den weg onder De Punt een botsing plaats gehad tusschen een personenauto en een vrachtwagen, waarbij vijf personen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. In de personenauto waren gezeten de heer W. Bakker uit Valthermond, zijn vijftigjarige huishoudster M. Muntinga en zijn beide zoons. resp. 21 en 16 jaar oud. Allen werden uit den wagen geslingerd. De zestienjarige zoon vloog door de voor ruit en werd opgenomen met een hersen schudding. Mej. Muntinga bekwam een diepe snijwonde aan het hoofd terwijl de 21-jarige jongeman eveneens verwondin gen aan het hoold opliep. De heer Bakker bleef ongedeerd. In den vrachtwagen bevonden zich de heer H. Klip uit Haren, zijn vrouw en twee kinderen. Het echtpaar Klip bleef onge deerd. De beide kinderen kregen lichte verwondingen. Allen werden binnengedragen in het café Jager, waarvoor zich het ongeluk had afgespeeld. Dokter v. d. Berg uit Vries ver leende geneeskundige hulp De belde auto's die elkaar tegemoet kwamen rijden, wer den geheel vernield. auto tegen een boom gereden. Twee inzittenden ernstig gewond. Zaterdagavond omstreeks half acht had op den weg SluiskilSas van Gent op on geveer l'/i K.M. van laatstgenoemde plaats een ernstig ongeluk plaats waarbij twee personen zwaar werden gewond. Een auto, bestuurd door den knecht van bakker S. te Sas van Gent reed met vrij groote snelheid tegen een boom. De chauf feur was waarschijnlijk verblind door een tegenligger De auto werd geheel vernield. De chauffeur werd ernstig gewond. Ook de passagiere mevrouw Stouthamer. de echt- genoote van den stationschef te Sas van Gent is eveneens zeer ernstig gewond. Een harer polsen is gebroken en haar linker been is versplinterd Dr. Puyiaart uit Sas van Gent verleende de eerste hulp. waarna beide patiënten naar het ziekenhuis te Sas van Gent werden vervoerd. o aan de gevolgen overleden.' Vrijdagmiddag is het negenjarig doch tertje van de familie Vrieling te Glimmen, gemeente Haren, bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Het kind bekwam een ernstige arm- en been breuk en werd in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis hier ter stede, overgebracht waar het Zaterdag aan de gevolgen ls overleden verspreide berichten. De gewone audiëntie van den Minister van Sociale Zaken zai op Woensdag 7 November niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Economische Zaken zal op Donder dag 8 November niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal deze maand niet plaats hebben. TEKORT IN KAS VAN EEN BOERENLEENBANK. Onregelmatigheden te Dinteloord. Sinds eenige dagen doen in Dinteloord aldus het Hbld. geruchten de ronde over tekorten in de kas van den kassier van de Boerenleenbank aldaar. Thans blijkt, dat sinds een tweetal weken twee accountants van het hoofdkantoor te Eind hoven bezig zijn met het controleeren der boeken Het gevolg van dit onderzoek is geweest, dat de kassier is ontslagen. Wij konden niet achterhalen hoe groot het tekort is, doch het schijnt in ieder geval in de duizenden te loopen. Beweerd wordt dat het tekort een f. 40.000 zou bedragen. Wij vernemen, dat de inleggers van de bank geen financieele nadeelen zullen on dervinden. o de vermiste vlaardingsche logger. In verband met de nog altijd heer- schende ongerustheid omtrent het uit blijven van den stoomlogger Vlaardingen 83 kunnen wij het volgende mededeelen: Zaterdagmiddag om halfzes heeft de heer P. Brouwer Jr. van de visscherij- maatschappij „Piscator" te Vlaardingen te IJmuiden over den nieuwen zender aldaar een proefgesprek gevoerd met de Katwijk 176, welks schipper, P. v. d. Plas, mededeelde, dat hij hedenmiddag om 1 uur persoonlijk met den schipper van de Vlaardingen 83, van Embden, heeft ge sproken. Alles is wel aan boord. De vangst was 30 last en men blijft visschen tot men volgevangen is. Het schip bevindt zich onder de Engelsche kust. Er is thans dus niet meer de geringste reden tot ongerustheid. niet uitgekeken. Een lid van de afdeeling personeel van het hotel „De Witte Brug" te Den Haag is Zaterdagmorgen op het Stationsplein Amsterdam, toen hij, komende van het bagagedepot, zonder uit te kijken den rijweg overstak, aangereden door een auto, welke bestuurd werd door een dame. De man sloeg tegen den grond en bleef be wusteloos liggen. De geneeskundige dienst heeft hem met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De auto werd door de politie in beslag genomen, doch is kort daarna vrijgegeven. BUITENLANDSCH GEMENGD. formosa door tyfoon geteisterd Het eiland Formosa is door een tyfoon geteisterd, die speciaal de havenstad Tansul heeft bezocht. Naar officieus wordt medegedeeld, zijn 120 personen om het leven gekomen. Een aantal hunner be vond zich op de vischvangst, toen zij door den tyfoon werden verrast. o garage ingestort te granada. Te Granada is een muur van een zich in aanbouw bevindende garage ingestort. Vier aangrenzende huizen werden hier door vernield, waarbij negen personen, waaronder zes kinderen, om het leven kwamen. RECLAME. t9t is getuige in scottsborozaak omgekocht? Uit Huntsville in Alabama wordt ge meld. dat de advocaten Swift en Kone uit New-York en Peerson uit Birmingham, gisteren zijn gehoord, aangezien zij door de vrouwelijke hoofdgetuige in de Scotts- boro-zaak, het bekende proces tegen de Jeugdige negers, die een meisje zouden hebben aangerand, er van beschuldigd worden haar 2500 dollar te hebben aange boden, wanneer zij haar aanvankelijke getuigenverklaringen wilde wijzigen. het matuschka-proces. De aanklacht is gepubliceerd voor het proces dat heden te Boedapest begint tegen den bedrijver van tal van spoorweg- aanslagen. Matuschka. Naar men zich herinnert heeft Ma tuschka o.a. den treinaanslag gepleegd bij Jüterborg terwij] hij bij de Oostenrijksche stad Anspach, met behulp van spring stoffen, den sneltrein Weenen-Boedapest van een hoogte van 25 meter van een viaduct naar beneden heeft doen storten, tengevolge waarvan 22 personen werden gedood Volgens de dagvaarding zou Matuschka voor dezen aanslag 7 K G ecrasiet en picrinezuur hebben gebruikt, die hij te Wüllersdorf zou hebben verkregen. De aanklacht wijst de zienswijze van den verdediger, dat Matuschka tijdens het plegen van de aanslagen niet toerekenings vatbaar zou zijn geweest, af. trein ontspoord. Op het traject Gioia del Colle Rochetrta- San Antonio (Italië) ontspoorde in 'n bocht een personentrein. De treiin liep ongeveer nog 60 meter door en stortte daarna in het struikgewas omlaag. 19 reizigers werden meer of minder zwaar gewond Een waard deelde mede. stukken ijzer op de rails te hebben gelegd. De man werd in arrest gesteld. o wolkbreuken boven tokio. Zaterdagnacht zijn boven Tokio eenige wolkbreuken losgebarsten, die groote schade hebben aangericht. Volgens de laatste gegevens zijn 800 bidzen vernield. VLIEGTUIGONGELUK BIJ STOCKHOLM Gistermiddag heeft bij Stockholm een vliegtuigongeluk plaats gevonden, dat twee personen het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn broers. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten t0./5 per flacon. LUK VAN EEN ZUID-SLAAF GEVONDEN, Op het station SchwarzachSt, Velt iri Salzburg is tusschrti de rails het lijk van een man gevonden, dat slechts een licht© verwonding vertoonde aan den neus en de rechterwang. Naar de papieren, welke in de Weeding- stukken werden gevonden, te oordeelen, betreft het een zekere Dode, geboortig uit Mlok (Zuid-Slavie). Over de oorzaak van den dood tast men volkomen in het duister. De doctoren kon den bü den doode geen verwondingen vast stellen. welke een spoedigen dood zouden hebben veroorzaakt. Een vrouw, die in den coupé van het slachtoffer was gezeten, vertelde, dat hij met- twee mede-reizigers ruzie had gehad. Deze ook Zuid-Slaven, die als de daders worden beschouwd, zijn gearresteerd. kingsford smith te oakland. Kingsforth Smith is komende van Ho- noloeloe om 15 uur 25 A.T., te Oakland aangekomen. De Australiër is er dus in geslaagd als eerste de vlucht van West naar Oost, van Australië naar Californië, te volbrengen. Hij heelt den afstand in 40 vlieguren afgelegd. een nieuwe fransche schandaal-affaire? Het rechtsstaande avondblad „La Pressed meent te kunnen melden, dat een gerech telijk onderzoek is ingesteld naar een groote zwendelaffaire in het Département du Nord. Het betreft een financieringsmaatschap pij, welke zich oorspronkelijk slechts met de suikerindustrie en den handel in sui ker zou hebben bezig gehouden, doch later ook transacties deed in onroerende goe deren. De leiding dezer maatschappij be rustte bij een gepensioneerden admiraal. De zaken werden door een ander in wer kelijkheid geleid. Deze zou de maatschap pij in moeilijkheden hebben achtergela ten, welke een bedrag van 200 millioen franken zou betreffen. De maatschappij zou zich middelen heb ben verschaft door de uitgifte van valsche coupures der bons voor de bevrijde ge bieden. chr. boeren- en tuindersbond. Een eigen bureau te Den Haag. Naar wij vernemen, heeft de actie, die gevoerd wordt onder de leden van den Chr. Boeren- en Tuindersbond om te ko men tot de stichting van een vast bureau van dezen bond zooveel succes opgeleverd, dat met 1 Jan. a.s. een dergelijk bureau te Den Haag zal kunnen worden gesticht. Tot directeur is benoemd de heer mr. Rip, thans secretaris van de jongeren-or ganisatie van den C.B.T.B. (Msb.) In de week van 29 October t/m. 3 Novem ber werden in Nederland 73 faillissementen utgesproken. De statistiek over October luidt: Noord- Holland (excl. Amsterdam) 62, Amsterdam 69, Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rot terdam) 58, Den Haag 41, Rotterdam 31, Utrecht 30, Gelderland 37. Noord-Brabant 42, Limburg 16, Zeeland 15, Friesland 16. Groningen 11, Drente 6, Overijsel 18. Totaal over October 1934 452 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1934 3850 fail lissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 3898 faillissementen. RECLAME. 581 Op een van de volgende bladzijden moet het staan het nieuws voor de moderne vrouw! Op blz. 3-3 misschien

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9