LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN ADRES AAN DEN RAAD VAN DEN BESTTURDERSBOND. Inzake Stcunverbetering. Door den Alphenschen Bestuurdersbond werd aan den raad onzer gemeente onder staand adres ingediend: Geven met ver schuldigde eerbied te kennen: ondergetee- kenden P J Koelewijn en S. Groenendijk, reep. voorzitter en secretaris van den Al phenschen Bestuurdersbond. domicilie kie zende ten huize van laatstgenoemde, wo nende Hofzlchtstraat 46 alhier; dat zij zich in opdracht van het bestuur van bovengenoemde Bestuurdersbond tot uw raad wenden met het nadrukkelijke verzoek, er bij de Regeering op te willen aandringen, in den steun aan de werkloo- zen eenige noodzakelijke verbeteringen te brengen; dat deze verbeteringen zouden dienen te bestaan in: 1. Verhooging der thans algemeen te laag geachte steunnormen 2. Verhooging der percentages, in het bijzonder voor de arbeiders met lage loonen en groote gezin nen. 3. Verstrekking van een toeslag op de uitkeeringen gedurende de wintermaan den. 4. Maatregelen, ten einde de werk- loozen op ruimere schaal van kleeding en dekking te kunnen voorzien. 5. Ruimere beschikbaarstelling van goedkoope boter en beschikbaarstelling van goedkoope aardappelen. 6. Hulp aan de Jeugdige werkloozen door arbeid of steun. Dat. indien bovengenoemde maatregelen door de Regeering zouden worden getrof fen in den ergsten nood. waarin de werk loozen op dit oogenblik verkeeren en die ontstaan is door den langen duur der cri sis en de verslechteringen, die met 1 Juli JJ. zijn ingevoerd, eenige verlichting zou worden gebracht. Dat deze verbeteringen bovendien zeer gewenscht zijn. omdat sommige onmis bare levensmiddelen thans reeds voortdu rend in prijs stijgen en het winterseizoen voor de deur staat, dat hoogere uitgaven voor levensonderhoud met zich brengt: dat adressanten de overtuiging hebben dat ook uw Raad de billijkheid van hun verzoek zal Inzien en dat de verwachting die zij hebben, dat, indien uwen Raad en andere Gemeenteraden, tot welke een zelfde uitnoodiging zal worden gericht, aan dit verzoek zouden willen voldoen, de Regeering daarvoor niet ongevoelig zal blijven. Redenen, waarom zij meer.en te mogen verwachten, dat uw Raad zijn volle mede werking in deze zal verleenen. KWESTIE OMTRENT DE OMZETBELASTING. Gemeente wil beroep instellen tegen aanslagen in de Omzetbelasting voor gas en electriciteit. B en W. schrijven hieromtrent aan den raad: Onder dagteekening van 8 October j.l. ontvingen de Water- en Llchtbedrijven dezer gemeente een tweetal aanslagen in de Omzetbelasting over het le en 2e kwar taal 1934. één voor de Gasfabriek tot een bedrag van f. 1917.58 en één voor het Elec- triciteltsbedrijf tot een bedrag v. f 1552.39. Tegen deze aanslagen hebben B. en W. bezwaar. Ten aanzien van den aanslag voor de Gasfabriek is hun bezwaar ge richt tegen de grootte van het bedrag. Met betrekking tot den aanslag voor het elec- triciteitsbedrijf zijn zij van meening dat deze ten onrechte is opgelegd. De bedoe ling nu is tegen belde aanslagen bezwa ren in te brengen bij den Inspecteur der accijnzen te Leiden, welke bezwaarschrif ten. krachtens art. 14 der Omzetbelasting- wet binnen een maand na dagteekening van het aanslagbiljet moeten zijn inge diend Van de beslissingen van genoemden Inspecteur staat binnen een maand be roep open bij de Tariefcommissie, bedoeld in art. 7 der Tarlefwet 1924. De indiening van bezwaarschriften kan door B. en W. geschieden maar alleen krachtens een op zettelijk daartoe genomen raadsbesluit. Met betrekking tot de bezwaren tegen de gememoreerde aanslagen geven B. en W. dan een uitvoerige uiteenzetting. Resu- meerende stellen zij den raad echter voor hen te machtigen beroep in te stellen bij den inspecteur der Accijnzen en vervol gens, zoo noodig, bij de tariefcommissie tegen den aanslag: a. wegens levering van gas, op grond dat de detailprijs als basis voor den aan slag is genomen, in plaats van de fabri- cageprijs, verhoogd met eenige winst, over het le en 2e kwartaal 1934: b. wegens le vering van electriciteit, op grond van het feit, dat het distributiebedrijf geen fabri kant in den zin der wet is en de aanslag dus ten onrechte is opgelègd, over het le en 2e kwartaal 1934. Voorts in het algemeen te besluiten dat in het vervolg het recht van beroep, i.z. de omzetbelasting door B. en W. wordt uitgeoefend. Geneeskundige armenzorg ende kwestie met de doktoren. Gelijk bekend, bestaat reeds ongeveer anderhalfjaar verschil van meening om trent de geneeskundige armenzorg tus- schen de gemeente-geneesheeren en B. en W. Reeds eerder zijn voorstellen in den raad geweest en toen aangehouden in afwachting omtrent een circulaire dien aangaande van den Minister van Sociale Zaken. B. en W. hebben inmiddels be sprekingen en voorstellen gevoerd. Alge- heele overeenstemming is nog niet bereikt, doch wel inzake een belangrijk onderdeel. B. en W. komen dan ook thans opnieuw met voorstellen. In hun overzicht kunnen zij niet nalaten te betreuren de houding, welke de gemeentegeneesheeren innemen. Het is hun onbegrijpelijk dat zij t. o. den steun, welke van gemeentewege zal wor den geboden aan een deel van de verze kerden van de instelling Mij. Zieken fonds bij welker stabilisatie hun be langen zoo nauw betrokken zijn, aan hun eischen vast houden en tot geen soepeler houding en de aanvaarding van het door B. en W. geboden compromis kunnen komen. Het verschil, dat partijen verdeeld houdt bestaat om. omtrent de vorderin gen waarop de geneesheeren aanspraak meenen te hebben en waaromtrent zij een compromis verwerpen en voorts de ver plichting tot het verrichten van verlos singen, van welke verplichting de genees heeren zich geheel en al voor alle ge- I vallen ontheven willen worden. Ter ver- duideijking wijzen wij er nog even op, dat de geneesheeren beschouwen als armlas tigen zij, die voorwerpen zijn van de bur gerlijke armenzorg, doch niet de z.g. crisiswerkloozen. B. en W. nemen een principieel tegenovergesteld standpunt in. Tenslotte zeggen B. en W. in hun prae- advies: de vraag kan opkomen of in een en ander geen aanleiding is om de ge nees- en verloskundige armenpractijk te reorganlseeren, zoodat die zorg in handen van één gemeentegeneesheer komt. Hoe wel daar de tijd voor kan komen, willen B. en W. thans een dergelijk voorstel niet aanhangig maken, omdat tenslotte van een belangrijk onderdeel van het voorstel van B. en W, de geneesheeren tenslotte toegaven en B en W. niet alle hoop op geven, dat ook ten aanzien van de andere deelen z(J een loyaler houding zullen aan nemen, wanneer de raad zich met de voorsteilen van B en W. vereenlgt en aan de betrokkenen kenbaar maakt, dat de raad het standpunt van B. en W. deelt en den wensch uitspreekt, dat zij zich met de aangeboden voorstellen alsnog confor- meeren. B. en W. stellen den raad voor: lo. hen te machtigen met ingang van den nader door hen te bepalen datum tot 31 Dec. 1935 ten behoeve van een reductie op de premie van de aangesloten en aan te sluiten steuntrekkenden der gemeente, krachtens de steunregeling aan het Mij. Ziekenfonds een tegemoetkoming te ver leenen, onder voorwaarde dat dit fonds een gelijke tegemoetkoming of reductie verleent, zoodat de premie of het voor reductie ln aanmerking komend deel dier premie voor de aangeslotenen teruggaat tot 50 van de thans geldende nonnen (de bedoeling is dat de gemeente 25°/» en genoemd fonds 25% der thans geldende premie voor haar rekening neemt, zoodat de crisiswerkloozen slechts 50% der thans geldende premie behoeft te betalen). b. aan de gemeentegeneesheeren als ver goeding voor door hen gedurende het tijd vak 1 April 19331 Oct. 1934 verleende meerdere geneeskundige hulp toe te ken nen een verhooging van het door hen over genoemd tijdvak genoten honora rium, w t o. zij zich hebben te verbinden hun in dit voorstel vermelde nota's in te trekken en voor eventueele later behan delde gevallen geen kosten in rekening te brengen. H. Te aanvaarden de door de gemeentegeneesheeren toegezegde mede werking; III. met ingang van den datum, v.aarop de nieuwe regeling in werking treedt in te trekken het besluit van 18 Juni 1934 om tijdelijk de verloskundige hulp aan z.g. crisiswerkloozen op te dra gen aan een verloskundige; V. te bepalen, dat gedurende sub I bedoelde tijdsbestek de gemeentegeneesheeren niet belast zul len zijn met de verloskundige hulp (in onderscheiding met de geneeskundige hulp. waartoe zij zich sub Hl verbonden) is gezinnen van personen, die krachtens de steunregeling (rijks) worden onder steund, maar daarmede voor zoover voor kostelooze hulp consent wordt afgegeven, te belasten de verloskundige R. Groene- veldKromt alhier: zullen met de ver loskundige hulp bij anderen dan steun trekkenden de geneesheeren belast blijven. Aankoop gedeelten Openbare weg. Na gevoerde onderhandelingen zijn B. en W. met den heer J. Rijlaarsdam S.Czn. alhier tot overeenstemming gekomen om trent den aankoop van een vijftal percee- len grond met berm en halve scheidings- sloot, deel uitmaken van den Aardijk. en de op die perceelen staande boomen en houtgewas, voor een koopprijs in eens af van f.1500. De groote is 0.61.80 HA. Het bezit van dit eigendom is voor de gemeen te noodig met het oog op de verdere ver breeding van de Verlengde Aarkade en de daarmede gepaard gaande verlegging van de Kromme Aar en heeft bijzondere be- teekenis met het oog op de te maken toe gangen tot de in aanleg zijnde niuwe be graafplaats. De commissie van bijstand voor openbare werken heeft zich met het voorstel kunnen vereenigen, weshalve B. en W. den raad voorstellen tot aankoop te besluiten. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op mor genavond 7 uur. De agenda bevat de na volgende voorstellen van B. en W.: 1. i.z. het verleenen van ongevraagd eervol-ont- slag van een boventallig onderwijzer der o.l. school Schoolstraat; 2. om machtiging tot het indienen van bezwaren tegen den aanslag in de omzetbelasting voor het gas en het electriciteitsbedrljf; 3. i.z. het tref fen eener regeling ter verzekering van de genees-, heel en verloskundige hulp ten behoeve van z.g. crisis-werkloozen; 4. tot het aankoopen van een gedeelte van de Verlengde Aarkade van den heer J. Rij laarsdam S.Czn.; 5. tot aankoop van een gedeelte van de 8tatlonsstr. en van en kele aan die straat gelegen voortuinen; 6. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Boetzelaerstr. aan den heer W. Brouwer q.q. alhier; 7. om J. E. v. Heiningen alhier te verleenen het recht van overweg over een perceel gemeente grond aan de Emmalaan voor het uitoefe nen van een veer; 8. aanbeveling voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in de periodieke vacature van ds. W. Maan. Aanbevolen worden de heeren: 1. Ds. W. Maan, alhier, aftredend; 2. Ds. J. H. A. Bosch, alhier. Valsche guldens. Daar het den laatsten tijd meer schijnt voor te komen, dat valsche guldens in om loop zijn en ook ln onze gemeente worden ontvangen, deelen wij mede dat Zaterdag door zekere B. bij de politie werd kennis gegeven dat hij een valschen gulden had ontvangen. Men zij dus op zijn hoede! Raadsstukken. Nieuw Overzetveer. B. en W. schrijven aan den raad, dat zij na langen tijd van onderhandelen met den heer J. E. v. Hey- ningen, Brittenruststraat tot overeenstem ming zijn gekomen tot ln gebruikgeving van terrein voor overzetveer. Dit veer zal komen tusschen Emmalaan en de Hooft- straat plaatselijk gemerkt Emmalaan 2 a en Hooftstraat 171. Voor behoorlijke toe gang moet het gemeenteterrein in orde ge bracht. B. en W. stellen den raad voor het terrein in gebruik te geven voor f. 2 per week. onder daarbij te maken voorwaarden van openstelling het te heffen tarief enz. Overname Stationsstraat. Ongeveer een jaar geleden werd door den Min. van Financiën aan B. en W. het voorstel ge daan dat de gemeente tn eigendom zou overnemen onder verplichting om hare bestemming als zoodanig te handhaven de toegangsweg naai' het station, voor het gedeelte dat ligt tusschen de Pr. Hendrik straat en het Stationsplein. Onder den toegangsweg is niet slechts begrepen de Stationsstraat, maar ook enkele aan die straat grenzende stiooken van voortuintjes. De koopprijs die werd gevraagd bedraagt f. 751. Onderhandelingen daaromtrent lei den tot het resultaat, dat deze grond wordt overgedragen met recht van de gemeente om daarover vrij te beschikken. De eigen lijke Stationsstraat behoudt de bestem ming van toegangsweg. Omdat deze grond voor de tegenwoordige gebruikers van be- teekenls is en de gemeente daarvan voor taan de gebruiksrecognltles zal kunnen innen, maar niet minder omdat ln de toe komst verbreeding van de Stationsstraat tusschen Gaslaan en het Stationsplein niet uitgseloten moet worden geacht en het dan ook van groote beteekenis is dat de ge meente over eigen grond zal kunnen be schikken .stellen B en W. den raad voor tot aankoop te besluiten. De Burgemeester Eere-Vooriitter der Winkelweekcomminie. Omtrent de a.s winkelweek kunnen wij nader berichten, dat de burgemeester in middels het eere-voorzltterschap der win kelweekcommissie heeft aanvaard. Onze vroegere plaatsgenoot S. de Vries is benoemd tot hoofd van de Chr. School te Wleringen. In de door Geref. Jeugdcentrale ge houden Jaarvergadering hield de heer E. de Vries een referaat over: „Het boek en wij", waarbij spr. een beschouwing gaf over het goede boek, het slechte boek en z.g, prikkellectuur. De opbrengst van de ln de N. H. Kerk Julianastraat gehouden najaarscol lecte ten behoeve der diaconie heeft plm. f. 440 opgebracht. Gevonden; 1 zak met paardentuigen, 1 vulpen, 1 mast van 'n schip, 1 br. kin derjasje, 1 gr. schroefsleutel, 1 rijwiel- merk met étui en X dames horloge rood v kleur. Inlichtingen politiebureau Ju lianastraat. Het bezoek aan de O. L. School Schoolstraat is gedurende het jaar 1934 van dien aard geweest dat met ingang van 1 Jan. 1935 een leerkracht bovental lig zal worden. Overeenkomstig het advies van den inspecteur van het L. O. ln de Inspectie Gouda, door B. en W. hierom trent gehoord, stellen B. en W. den raad voor om den onderwijzer die het kortst ln de gemeente werkzaam Is, n.l. den heer B Schuurman ongevraagd eervol ontslag te verleenen. BODEGRAVEN. Het tragische overlijdbri van den heer Vtnk Het tragische overlijden van den heer Vink, tengevolge van den hooibergbrand, heeft in onze gemeente zeer groote ontroe ring gewekt. In vervolg op ons verslag van Zaterdag zij nog vermeld, dat de over ledene niet de ziel was van de gymnastiek- vereen. „DOS." maar van „Hercules", waarvan hij 25 jaren bestuurslid is ge weest. Ook was hij secretaris der honden- dresseerclub „De Vijfjaarlijksche". Zijn ter aardebestelling zal morgenmiddag tus schen 12 en 1 uur plaats vinden. Wat de brand betreft, eerst gisteren avond was het blusschingswerk geheel vol tooid. De brandweer heeft kranig werk ge leverd! Tegen den jongen man, wiens on voorzichtigheid den brand tengevolge had, is proces-verbaal opgemaakt. Tot ouderlingen der Geref. Kerk zijn gekozen de heeren P. G. den Broeder, J. Broere, Joh. v. Leeuwen en J. Spijker en tot diakenen de heeren B. Kemp en K. J. Kooij. BOSKOOP. Winkelweek in December. Op de algemeene vergadering van de Boskoopsche middenstandsvereeniging is besloten in het begin van December ei. een winkelweek te organlseeren. Ernstige val. De ijzerwerker van der Z. uit deze ge meente had te Alphen het ongeluk, terwijl hij over een uit asbest vervaardigd dak liep. er door heen te zakken, en te vallen van een aanzienlijke hoogte Nadat van der Z. te Alphen voorlooplg was behamdeld. werd hij naar hier ver voerd vanwaar hij later naar een zieken huis te Leiden is overgebracht. De a.s. Winkelweek. Aan de winkelweek, welke alhier in de week vóór St. Nicolaas gehouden zal wor den, zal ook worden deelgenomen door de R.-K. middenstandsvereen. „De Hanze". Aan deze winkelweek kunnen alleen de georganiseerde winkeliers enz. deelnemen. Waarschuwingsborden. Door de spoorwegen zijn thans waar- schuwlngsborgen geplaatst. De perrons zijn alleen toegankelijk voor reizigers. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. H. v. d. Hoorn 24 j. en M. T. de Rooij 24 j. Ondertrouwd: G. Stolwijk en G. C. Steenkamer. Geboren: Johanna, d. v. G. Ramp en W. v. Donk, Adriana Maria, d. v. W. Groe- nestein en C, M. v. Dam. Overleden: C. M. Brand, wed. v. J. Blom 69 j. Gedurende de maand November werd ln de Rijkspostspaarbank te dezer plaatse ingelegd f. 7513.54 en terugbetaald f. 13008.27, Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 56S5 Aan den heer M. Oppelaar, aanne mer alhier is als laagste inschrijver op gedragen de bouw van twee middens'tuis woningen in de gemeente Hazerswoude- RECLAME- 6572 Het bestuur van de commissie van toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs in deze gemeente is thans sa mengesteld uit de heeren: J. Zwartendijk, voorz. en H. A. Boekraad, secr. De heer H. Klelnhuls alhier, slaagde te Doetlnchem voor het examen coupeur. De heer N. C. den Ufjl, amanuensis aan de Rijkstuinbouwschool alhier, is bij Ministerieel besluit als zoodanig benoemd ln vasten dienst. HAZERSWOUDE. Lezing van Burgemeester Warnaar. Voor de A.R. Propagandaclub „Schrift en Historie" trad ln het lokaal achter de Ger. Kerk op de heer A. Warnaar, burge meester der gemeente, met het onderwerp „De economische positie van Nederland" en wat daaruit volgt voor het beleid der Regeering". De voorzitter der vereen., de heer D. Hassefras opende. De heer A. Warnaar be handelde daarop zijn onderwerp en stond stil bij: le. De ontwikkeling van het eco nomisch leven in Nederland voor de crisis van af 1918; 2e Bij de gevolgen van de crisis; 3e. Op wat hieruit volgt voor het beleid der Regeering; 4e. Bij wat dit alles voor ons beteekent. Op dit duidelijke betoog volgde een uit voerige gedachtenwisseling. De voorzitter bracht een woord van dank tot den spreker, waarop de heer Warnaar voorging ln dankgebed. o KOUDEKERK In het lokaal achter de Geref. Kerk hield de Geref. Jeugdcentrale een verga dering, waarvoor veel belangstelling be stond. Na opening door den voorzitter ds. Haspers, sprak de heer H. J. Kerkhoven, hoofd der Chr. school over het onderwerp „Mystiek". Geschetst werd wat wij onder mystiek hebben te verstaan, wat gezonde echt Chr, mystiek is en tenslotte de val sche mystiek, zooals die zich ook ln onze dagen voordoet, met alle droeve gevolgen daaraan verbonden. Enkele vragen werden door den spreker beantwoord. De bijeenkomst werd met dankgebed ge sloten. LEIDERDORP. De ramen van het nieuwe Raadhuis. De levering van het glas in lood ln de ramen met wapens van de gemeente, de provincie, het rijk, Rijnland en van de 4 kasteelen welke vroeger hier stonden, is opgedragen aan de fa, Bogtman te Haarlem. o NIEUWKOOP Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 8 November te voorm. 9 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen; 2. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1935 3. Invoering registratuurstelsel van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten; 4 Muziek in café's; 5. Verzoek van J. Pletersen te Noorden om verhoo ging van het subsidie voor het vervoer van leerlingen naar de Nijverheidsavond school te Woerden; 6. Nadere voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening, dienst 1932; 7. Onderhandsche verkoop van de voormalige gemeenschappelijke openbare lagere school met speelplaats en de daarbij behoorende woning met erf te Noorden. WADDINXVEEN. Comité Kindervoeding. Het comité voor kindervoeding, dat ook dezen winter weer een paar keer per week warme maaltijden hoopt te verstrekken. zal volgende week daarmee een begin ma ken. De gehouden collecte bracht f 634 op en een groot kwantum levensmiddelen als rijst, groene erwten, melk enz. Het Nat. Crisiscomité gaf voor dit doel even eens 200 K.G. rijst en de gemeente gratis het gas om de maaltijden te bereiden en electriciteit om het lokaal te verlichten. Burgemeester Troost moet op medisch advies een rustkuur ondergaan. Wethouder J. G. Herfst hoopt spreek uur te houden ten raadhuize op Dinsdag 6 November a.s. des v.m. tusschen 10 en 12 uur, zoowel voor gemeentezaken als voor zaken betreffende 't burgerlijk arm bestuur. Op Dinsdag 13 November a.s. des v.m. te 9'/i uur zal er ten huize van den heer P. Hartog, arts alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze Inenting en herinenting. Men gelieve de trouwboekjes of geboorte bewijzen der kinderen mede te brengen. Alhier is opgericht een afdeeling van den Bond van plattelandsvrouwen met aanvankelijk een 40-tal leden. Aan het postkantoor alhier, werd in de maand October 1.1. Ingelegd f. 7105.08 en terugbetaald f4636.48. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje heeft het num- met 4131. In „Het Centrum" alhier zal vanwege den Chr. Bestuurdersbond een ontspan ningslokaal worden ingericht voor de werkloozen. De R.K. werkloozen zullen in het R.K. Bondsgebouw aan de Burg. Trooststraat bijeen komen. ZWAMMERDAM. A's volontair ter secretarie dezer ge- m -u te is toegelaten de heer W. van Tuljl Jr. uit Alphen aan den Rijn. HEDEN. Oud-Hortuszlcht: Leldsche Radio-ver, 8V< uur nam. Stadszaal: Landstormfilm. 8 uur nam. Volksgebouw: Prop. feestavond Alg. Nei Oeh. Onthoudersbond. 8 uur nam Volkshuls: Lezing over moderne beeld, houwkunst. 8 1/4 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Morschweg 59; Stadsevangelisatie 8 uur nam. Pnlël: Vragenavond ds. Riemens. 81/4 uur nam. Stadszaal: Volkszang-avond te 81/4 i nam. Katwijk aan Zee: (Stengelinstij) Spr- de heer Siegelaar. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Csardas-Fiirstln." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uut Trianon Theater. Breestraat, 8 uur naa „De Wandelende Jood." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 51 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door. loopende voorstelling: „Canaille". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. na „La Maternelle". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 5 tot o met Zondag 11 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe P.iji 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmin». park 8, Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag a nacht geopend voor leden v. h. ziekenfondi „Tot Hulp der Menschheid", echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is de toestand van den bloemenhandel aan de veilingen niet ongunstiger geworden, dan hij den laatsten tijd is geweest. De don kere wolken, welke bij voortduring in velerlei vorm den handel bedreigen en bemoeilijken, waren nog somberder ge worden doordat de exporteurs als hun voornemen hadden aangekondigd, dat zij van 1 November af geen bloemen met- naar Dultschland zouden zenden, omdsl de betaling toch op zich liet wachten. In middels echter moet er toch wat geld vu de Duitsche afnemers binnengekomen zijl, zij het dan in zeer beperkte mate; export naar dit land is hierdoor toch gaande gehouden. De toestand blijft ech ter zeer onzeker en het ligt voor de hand dat in het algemeen de opbrengst dei bloemen hieronder te lijden heeft. Door dat voor Frankrijk nog weer bloemen ge kocht konden worden, waren de prijzen der rozen van betere kwaliteit iets hoogti in prijs. Voor seringen, waarvan het san- bod nu al van flinke beteekenis word', werden heel matige prijzen besteed. Door dat het aanbod van Amer. anjers steed! vermindert konden de prijzen zich vrijwel op hetzelfde niveau van vorige weet handhaven. Van chrysanten is nog een zeer ruim aanbod, doch ook deze bloemen geven dooreengenomen een lage opbrengst. Wat de freesia's betreft, voor goede kwa liteit golden flinke prijzen, wat ook met plumosus snij groen het geval was. Van cyclamen-bloempjes is reeds een ruim aanbod, terwijl de opbrengst bevredigend was. Japansche lelies vrij veel aangevoerd, werden goedkooper, terwijl ook bouvardi»': matige opbrengst gaven. HAARLEMMERMEER. Verkooping. In de Beurs te Hoofddorp werd ten over staan van Notaris Helnslus publiek geveild 9.85.80 H.A. bouw- en welland, gelegen w Haarlemmermeer aan den IJweg nabij den Bennebroekerweg, in 5 perceelen. Perceel I 1.96.90 H.A.. kooper de beer 1 Boogaard alhier voor f. 3400.—. Perceel II 1.97.90 H.A., kooper de heerJ. J Beekelaar te Haarlem, voor I- 3000.—. Perceel m 1.98.00 HJV„ kooper de heer J. Nijssen alhier, voor f. 2900.—. Perceel IV 1.98.00 H.A., kooper de heel G. P. Oskam alhier, voor f. 3000.—. Perceel V 1.95.00 H.A.. kooper de neer Oskam, voornoemd voor f. 3030.—. HILLEGOM. Vergadering Kweekersgenootschap. De afdeeling van het Hollandsch Bloe®' bollenkweekers Genootschap heeft verg»" derd onder voorzitterschap van den M» D. E. Nieuwenhuls. De opkomst was geMS- De voorzitter gaf een korte beschouw™ over den toestand ln het vak en verte'"' waarom het hoofdbestuur dezelfde vrag' heeft gesteld als de Alg. Vereeniging- H.B.G. wil paraat blijven. Het afdeeling bestuur heeft aan het hoofdbestuur, zusterafdeelingen en aan den regeeruw commissaris geschreven over de opslag-f" veilingkosten der overgebleven bloemuou welke kosten men onbillijk vindt. De ne D. van Egmond Jr betreurde het. dar veilingen in deze kwestie niet gemens. waren. Aangedrongen is het spoedig over te nemen. oversell0' Vanwege het hoofdbestuur zijn deze vraagpunten over de saneering aai) orde gesteld als door de Alg. Ver. 2-»

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6