Zw.iserland-Nederland 2-4 5»te Jaargang Maandag 5 November 1934 No.4T Een welverdiende zege. Ruststand 1-4 voor Nederland. Het voornaamste Nieuws van heden. UITSTEKEND VERDEDIGEN IN DE TWEEDE HELFT. BERN, Zondagavond. Neen maar! Daar kwam een elftal erlanders naar de Zwltsersche Hoog den zonder supporters-trein, zonder ale liedjes, zonder aangekleede Volen- ers of een leger vlaggen, doch ge- n vergezeld van vijf bestuursleden, trainer, vier verslaggevers, een radio- rter, en een handje vol hier vertoe- nde landgenooten en alle prognostics ten l)t, dat wij geen kans hadden, versloe- n zij den op het Neufeld terrein vrij- he'zelfde Zwitserland, dat ons te 'aan overwon. Een zege, die aan dulde- eid niets te wenschen overliet voor die van den strijd getuige waren. Inderdaad: Vrijwel hetzelfde Zwltser- d doch dan alleen in naam. Want et alle respect voor het Hollandsche tbal: Als er iets tegen gevallen ia, dan het wel de ploeg van Helvetia, die geen ijn of schaduw was van het team. het- Ik ons op San Slro zoo schitterend won en thans is eerst duidelijk gewor- n, wat een verlies het voor onze gast en heeft beteekend een speler als Ho Abbeglen, die toch eigenlijk de eg van eiken aanval was, te moeten "n. Bij het uitgaan van den wedstrijd den wij dan ook overal mompelen van er Abbeglen". De meest besproken spe- na de nederlaag! Doch er behoeft geen twijfel over te an, dat zelfs met dezen genialen bln- •nvoorwaarts Zwitserland ook maar Igszlns ln het stuk was voorgekomen, "rvoor had Nederland veel te veel pijlen zijn boog. Immers wij beschikken over aanval, die goals kon maken en over erfecte verdediging, welke ze wist te 'nderen Vandaar dan ook, dat er "n duidelijk verschil was tusschen de 'e en de eerste helft, omdat wij de t, die wij voor halftime hadden ver- erd. met alle geweld bewaren wilden en rvoor had generaal Lotsy de noodige crs gegeven. Ondanks het feit, dat fier land in de tweede helft dus niet te oren wist, kunnen wij gerust getuigen, t wij het spel domineerden, daar wij 'nvoudlg aan onze tegenstanders een 'elwljze oplegden naar willekeur. Het tincipe moge dan minder aantrekkelijk fn voor de toeschouwers, onder deze om- ndlgheden was het volkomen aanvaard, 'r. Hebben ls hebben en krijgen is ten- tte de kunst! Of het Nederlandsch Elftal Jen zoo krachtig gespeeld heeft als ln beroemde hoogtij-dagen, staat te en, maar wel kan men er zeker van 'n, dat deze ploeg toch heel wat meer uteerde dan tijdens verschillende wed den, welke daarna zijn gespeeld en lke eenlgszlns een schaduw hebben ge- orpen op voorgaande successen. Met deze "mblnatle kunnen wij derhalve vol ver ouwen de internationale toekomst, welke m wacht, tegemoet zien. Elke speler was a plaats tenvolle waard en ieder heeft oh tot het uiterste gegeven. Benieuwd als wij waren naar verschll- "nde nieuwe bezettingen in onze samen ging, kunnen wij met een gerust hart ^Sgen, dat deze plaatsen naar behooren n vervuld. Men moge nu van der Meulen "over zien dan Halle, Weber liever dan 'on Diepenbeek, de remplacanten kunnen ettemin op een goeden wedstrijd terug kon. Slechts in het eerste kwartier heb- Jon wij de noodige angsten doorstaan, toen van Diepenbeek en Paauwe elkaar herhaaldelijk verkeerd begrepen maar oaania ging het zienderoogen beter en de fopingen werden steeds zeldzamer, waar- boor de taak van Vente, die ln den aan lang meermalen ter redding nader was gekomen, aanmerkelijk werd verlicht. Hoe ons elftal speelde. Gaan wij de linies stuk voor stuk na dan h] direct vermeld, dat Halle een uitste- 'onden wedstrijd heeft gespeeld. Hij heeft met te veel te doen gehad en zeer weinig gevaarlijks, maar zijn geheele wijze van "don schonk de noodige rust. welke wij '"gier zoo vaak hebben moeten ontberen. stond Iemand! Het eerste doelpunt Jjjs vrijwel onhoudbaar. Het tweede kwam rfjjmt door Jaggi zeer goed geplaatste "mischop. In de tweede helft voorkwam ?oelrnnn echter een vrijwel zekere vj« i n een hard schot van Jaggi uil- jiJ onversaagd wegstompte Zwit- 'and had die goal al geteld! ibio, ?r50t speler blijft nog steeds on- v°ia zijn leeftijd, van Run. Hij was de J®e de;- beide backs en vooral zijn snel hbiD ingrijpen schonk veel voldce- 'Poral op di« oogenblikken dat zijn echt»'"ok was. Een paar keer ging hij Je rlL ve-: nar /oren en speciaal na tot ïff hh zlcli meermalen verleiden ban ret van Heel wat lm BC'.vc ;g applaus ontlokte oe Zwltsersche massa, maar waarte gen de heer Lotsy toch zijn waarschuwend woord liet hooren, duidelijk en voor leder een verstaanbaar. Indien Weber over een andere mentali teit beschikte zou hjj thans zeker zijn ge mist, doch nu was 4Jn opstelling niet raadzaam en van Diepenbeek willen wij dan ook niet al te veel vergelijkend be- oordeelen. Deze vrij tengere Ajaxled zag ln de eerste minuten geen bal en geen tegen stander hij liep van het kastje naar den muur, zoodat wjj het ergste vreesden, maar daarna heeft hij herhaaldelijk van tactisch kunnen blijk geven. ZUn plaat sen liet echter meermalen te wenschen over. De middenmoot heeft uitstekend ge speeld, zoowel in het aanvallend als in het verdedigend werk. Bas Paauwe, die de ondankbare taak had Pelikaan te vervan gen, bleek een even goed vleugelhalf als spil te zijn en was dan ook een voortdu rend struikelblok voor den Zwltserschen linkervleugel. Anderlessen voldeed uitste kend. Wij misten zelfs de teekenen van de tradltloneele vermoeidheid en zelden zagen wij zooveel werk zoo goed verzetten. Van Heel moge zijn besten tijd gehad heb ben, maar evenzeer blijft hij voorloopig nog onmisbaar. Voor ons was het groote vraagteeken van den aanval niet van Gelder, maar Bakhuis die sedert lang niet geregeld meer speelt en omtrent wiens vorm dan ook twijfel bestond. Deze twijfel is heden wel afdoen de weggenomen, want de Haagsche Zwol lenaar was de openbaring voor het Zwlt sersche publiek, dat in ruime mate van zijn applaus blijk gaf. Herhaaldelijk zette Bakhuis op de hem eigen wijze zijn vleu gel voorwaartsen aan het werk, hij scoorde twee schitterende doelpunten en als de gastheeren niet zoo'n perfect backstel hadden gehad was de score vooral door zijn toedoen zeker hooger geworden Doch Minelli en Weller herinnerden zich Milaan blijkbaar nog goed en Heten onzen aan valsleider geen oogenbllk alleen. Een pret tig gezelschap was dit voor Bakhuis echter niet! Voor doel hebben wij Smit wel eens beter gezien, maar zijn veldwerk en zijn verdedigende taak ln de tweede helft ver dienden alle lof. Zooals gebruikelijk ls opende hij de score, maar daarna vlogen al zijn kanjers langs en over het Zwltser sche doel. Nummero drie uit het zoo be faamde Nederlandsch binnentrlo Vente deed vele handige dingen, maar hij vermocht er niet ln te slagen Sechehaye ook maar met een enkel gevaarlijk schot te bedreigen. Zoo'n gevreesd kanon als Vente vroeger was ls hij thans zeker niet meer. De kleine Wels, die ln Milaan In Walter Weiier nog al eens zijn meerdere moest erkennen, was hem hier volkomen de baas waaraan het falen van den Zwltserschen linkshalf ook nog wel schuld had. Twee van de Nederlandsche goals kwamen ech ter Indirect door handig manoeuvreeren van onzen rechtsbuiten en talloos waren de juist getimede voorzetten die van zijn voet voor de Zwltsersche goal belandden. Aan den anderen kant maakte van Gelder misschien een Iets minderen Indruk, doch zijn gemak van stoppen ln vollen ren en zijn rechts zoowel als links trappen zorg den er voor dat er voor de vreemde veste allerlei moeilijke situaties ontstonden. Zijn doelpunt was dan ook een schitterende bekroning voor zijn nuttigen arbeid. Als de Zwltsersche tegengevallen zijn, dan geldt dit zeker niet voor het wijd en zijd befaamde achtertrio, dat voorloopig wel weer voor dit seizoen zal zijn Inge huurd. Maar de gansche mlddenllnle was een complete failure. Hufschmtd was eigenlijk nog de minst slechte, maar zoo wel Jaccar als Frick konden meermalen met geen microscoop worden ontdekt. In de voorhoede heeft de hooggeroemde Kielholz niet veel laten zien, maar daar kreeg hij ook de kans niet toe. Trouwens het geheele Zwltsersche aan- vals-vijf tal bleef stukken onder den Mlla- neeschen vorm, het plaatsen was meerma len bedroevend slecht en het schieten liet eveneens te wenschen over, anders had Halle het heusch wel wat harder te ver duren gehad. De referee deed zijn internationaal debuut en geen der belde partijen heeft het daarmede getroffen, met dit verschil, dat het Nederland op een doelpunt kwam te staan een volkomen ongemotiveerde penalty terwijl de Zwitsers er bij ver schillende andere gelegenheden slecht af kwamen, waarbij echter geen goal werd te niet gedaan. De heer Leclercq maakte echter den Indruk zeer te lijden onder plankenkoorts, waarbij hU op een gegeven oogenbllk zijn fluit verloor, hetgeen nogal oponthoud veroorzaakte. Maar al doende leert men en wij hopen, dat deze referee het nog ver moge brengen als het dan maar niet te onzen koste gaat. Wij hebben zooals gezegd verdiend ge wonnen, maar als het omgekeerd geweest was, hadden wij toch bezwaarlijk het praatje kunnen gebruiken omtrent het veld en het klimaat. Immers, beter voet- balweer was moeilijk te wenschen. Het was een prachtige winterdag met een wolken- looze hemel, terwijl het terrein ln uitste kende staat verkeerde. Alleen de accomo- datle voor dergelijke wedstrijden staat nog ver bij ons achter, omdat Internationale wedstrijden hier nog steeds op clubterrei nen worden gespeeld, die niet berekend zijn op het verwerken van een dergelijke capaciteit publiek. Voor den aanvang dreigde de orde een oogenbllk verstooTd te worden door opdringend volk, doch de zachte hand der politie deed wonderen en ongestoord kon men verder het spel ge nieten. Er waren naar schatting 20.000 kijkers present. Vijf minuten voor half drie kwamen de Nederlanders onder spontaan en har telijk applaus het terrein op, daarna de Zwitsers, natuurlijk lulde toegejuicht door hun landgenooten. Maar dat was dan ook het einde van de officleele feestelijkheden, want er waren geen toespraken en geen bloemen en zelfs de muziek ontbrak. Een beetje dooie boel dus, met het gevolg, dat 30 sec. na zijn entrée van Heel reeds den toss gewonnen had, zoodat even voor het vastgestelde tijdstip de strijd begon. De wedstrijd begonnen. Nauwelijks ls de pret begonnen of wij rillen al van angst omdat de Roodhemden zoo energiek een stormloop inzetten, dat Bas Paauwe slechts met moeite kan red den. Even duurt de pressie en dan komen onze aanvallers opzetten, waarbij Minelli aan de schouder wordt gewond, zoodat het spel een oogenbllk onderbroken wordt. Dit is de eerste sensatie, die onmiddellijk door een tweede zal worden gevolgd. Immers, na drie minuten spelen gaat de Zwltser sche linksbuiten Jaeck met een sneltrein vaartje Paauwe voorbij, Vente komt nog ter hulp, maar wordt ook ln de luren ge legd, een boogballetje over van Diepen beek brengt hem bij de achterlijn een scherpe voorzet en de toeloopende Spag- noli ofschoon aangevallen door van Run kopt van dichtbij tusschen den paal en Halle door (10). Een doelpunt, volkomen conform aan de gaol waarmede Abbeglen ons op San Siro aan een nederlaag hielp. In deze enkele minuten heeft Zwitser land zooveel goeds laten zien, dat er al angstige visioenen oprijzen van een groote nederlaag, als ons elftal ons maar dadelijk uit den droom helpt door welkom tegengif. Smit krijgt in het middenveld de bal en passeert handig en ver naar Wels. De rechtsbuiten kan het leder nauwelijks houden, maar werkt het ding handig vla Weller corner en uit dezen hoekschop, schitterend genomen, scoort Smit met een hoog onhoudbaar schot, nadat hij het leder eerst netjes heeft stilgelegd. De partijen zijn weer gelijk )11) na 5 minuten spelen. Wij kunnen weder even ademen. Maar niet lang! Want het spel golft ongeloofe lij k snel op en neer en beide doelen komen dusdanig in gevaar, dat wij zoowel als de Wwltsers telkens ons hart vasthouden. Ge lukkig letten onze gastheeren niet ai te veel op de gaping rechts achter, want een sterke pressie aan dezen kant was ons al in het eerste kwartier noodlottig gewor den. Bakhuys geeft eenlg malen blijk van zijn kunnen doch bij een goeden aanval der Oranjehemden is een pass naar Wels te ver om succes te hebben zoodat de Gor- kumer een vergeefsche rush naar de hoek- vlag onderneemt. Een ver schot van De opstelling der elftallen was als volgt: Zwitserland SÉCHEHAYE MINELLI WEILER II HUFSCHMID JACCARD FRICK VON KANEL SPAGNOLI KIELHOLZ JAGGI JAECK Scheidsrechter LECLERCQ (Frankrijk) VAN GELDER SMIT BAKHUIJS VENTE WELS VAN HEEL (aanvoerder) ANDERIESSEN B. PAAUWE VAN RUN VAN DIEPENBEEK L. HALLE Nederland Paauwe graait Sechahaye even later uit den bovenhoek. Het spel staat op hoog peil en de wed strijd is het aanschouwen ten volle waard. Voor fijnproevers het beste wat zij kun nen wenschen. Alleen zien wij niets van de zoo zeer geroemde kwaliteiten van Kiel holz. die een gemakkelijke kans vrij zacht in de handen van Halle schiet. Niet lang daarna kruipen wij door het beroemde oog van de nog vgel beroemder naald als onze defensie weer eens de kluts kwijt raakte, maar de kans voor Zwitserland gaat door buitenspel van Jaggi verloren. Intusschen krijgt ook van Gelder zijn eerste werk. Hij draait netjes om Minelli heen, zet hard en scherp voor, Bakhuys laat het leder handig gaan voor Vente, die te laat ontwaakt, waardoor Zwitserland Juist den dans ontspringt. Het scheelde echter maar een haartje! Als de eerste helft dan half verstreken is valt nog aan geen der kanten eenige meer derheid te bespeuren. De gang van het be gin raakt er echter een beetje uit. Zwitser land doet eenige goede aanvallen. Tot tweemaal toe trapt von K&nel te ver naar achteren, waar Anderiesen, die uitstekend speelt beide malen voor de opluchting zorgt. Nederland neemt het spel in handen Intusschen neemt Nederland langzaam aan het heft in handen en nadat van Die penbeek zeer onnoodig door Jaeck be sprongen is, waarvoor de referee een ver diende vrije schop geeft, neemt Nederland de leiding. Immers, op een gegeven oogen- blik gaan Wels en Vente samenspelend op doel af, Vente kopt handig over Weller heen en plaatst van de achterlijn naar binnen, waar Bakhuys kant en klaar staat om vla den paal Séchehaye met een goed gericht schot te passeeren (12) Een doel punt, hetwelk ook door Zwitserland zeer luid wordt toegejuicht. Er ls dan juist een half uur gespeeld. Maar wij zijn er nog lang niet inte gendeel! Zwitserland geprikkeld door den tegenslag, gooit er een schepje op en wij kunnen van geluk spreken wanneer een schot van Jaggi vla van Djepenbeek's dij been corner gaat en de genomen hoekschop door Vente wordt weggewerkt. Maar Ne derland, wiens schutters-capacitelten nooit hoog zijn aangeslagen, schiet een hoogen voorzet van van Gelder in het oneindige. Smit zoekt het minder hoog, maar Séche haye heeft in ieder geval bij deze Oranje- aanvallen geen werk. De pressie blijft niettemin bestaan, te meer waar het bij ons in de achterhoede thans veel beter lukt, zoodat Vente zijn verdedigende taak heeft laten schieten om vooral den aan val te versterken. Ook Anderiessen stuwt geregeld zijn voorhoede op en onder deze omstandigheden kan een doelpunt niet uitblijven. Inderdaad, 7 minuten na de tweede goal komt nummer 3, en wat voor een! Juist had Zwitserland enkele oogen- blikken rond Halle gezworven of Anderies sen brengt opluchting door den bal weg te koppen naar Paauwe, deze passeert correct naar Wels, het kleine ventje dribbelt even langs de lijn en waar Vente zoowel als Smit nog niet in de voorhoede zijn gearri veerd, is Bakhuys wat naar binnen geko men, een korte center volgt en Bakhuys, die de situatie direct doorvoelt, geeft een lange trap aan de andere hoek van het veld, waar van Gelder komt aanrennen en met een vliegend schot Séchehaye pas seert (13.) Zwitserland is verbluft en Nederland juicht. Het handje vol maakt lawaai voor honderden. Zoo schijnt de pauze met dezen stand ln te gaan, als een halve minuut voor rust Bakhuys een bal toegespeeld krijgt en de kanjer is den Zwltserschen doelman opnieuw te machtig (1—4.) Hoopvolle stemming in de pauze. Dat de stemming in de kleedkamers bij de rust perfect was, laat zich begrijpen, d.w.z.: in de Hollandsche kleedkamer! De tweede helft bracht een geheel ander beeld. Het goede voetbal, hetwelk ons voor de pauze zoo geboeid had, maakte plaats voor een partijtje aanvallen en verdedigen, waarbij onze 3 voorwaartsen bij een zoo sterke defensie natuurlijk niets konden uitrichten. Wel gingen Vente en Smit zoo nu en dan met den aanval mee, maar het waren uitzonderingen. En deze tactiek was wel noodig, want de Zwitsers starten met zoo'n feu sacre, dat in den beginne alle zeilen moesten worden bijgezet om de gastheeren op een afstand te houden. Reeds spoedig werd von Kanel door van Run gekraakt, hetgeen een enorm protest ontlokte aan de menigte. Dit bracht an derzijds de referee van de kook. zoodat hij weifelde bij een overigens volkomen te recht gegeven hoekschop tegen Paauwe. Er kwam op deze wijze nogal wat deining, wat het spelpeil niet bevorderde. Bij een aanval van Holland miste Smit een pass van Van Gelder op enkele centimeters, ter- wel Bakhuys eenmaal hard overtrapte. Na goed samenspel tusschen Wels, Bakhuys en Vente scoorde de laatste, doch de ar biter had reeds voor buitenspel gefloten. Een geweldige safe van Halle werd reeds boven gememoreerd, terwijl Vente bij een aanval der onzen ln Séchehaye's handen schoot Ondanks het feit. dat Nederland toch nogal eens in de buurt van Séche haye kwam. kunnen wij bezwaarlijk zeg gen, dat deze aanvallen erg gevaarlijk waren. Een incident. Na 20 minuten spelen kwam een betreu renswaardig incident, hetwelk ons een doelpunt kostte Kielholz en van Diepen beek renden samen naar een bal Beiden Nederlandsche 42 voetbaloverwinning in Zwitserland. Het Zwaluwen-elftal voor den wedstrijd tegen de Roode Duivels vastgesteld. Pijnenburg-Wals en Schön-Huertgen lel den in den Zesdaagsche te Amsterdam. Weer een nederlaag van Fluks, name lijk met 6—2 tegen H.K.V. kwamen te vallen, waarbij Kielholz het noodige theater vertoonde. Het publiek brulde om een strafschop en Leclercq, die tot heden geen goed kon doen, wees zeer ten onrechte naar de fatale stip, nadat wij eerst hadden moeten wachten tot de too- neelvoorstelling van Kielholz was afgeloo- pen. Halle had geen schijn van kans het harde schot van Jaggi te houden (24.) Dit was het sein voor de gastheeren om het spel te forceeren en Kielholz kreeg dan ook direct twee waarschuwingen te incasseeren wegens bespringen van Ande riessen. Het werd er daar derhalve binnen de lijnen niet zachtzinniger op, maar de narigheid duurde niet lang, doch het voet bal zakte zienderoogen en veel anders dan wat akelig heen en weer getrap was het waarlijk niet meer. Nademaal het einde naderde werd het duidelijker dat Neder land zich veilig voelde en dat Zwitserland de kans opgaf en slechts een schot van van Gelder hetwelk via de bovenlat achter ging, dient aan de vergetelheid te worden ontrukt. Zoo is dan eindelijk de serie nederlagen op Zwltsersche bodem gebroken en heb ben wij, althans de wedstrijden voor het Wereldkampioenschap bulten beschouwing latend, onze achtste achtereenvolgende uitwedstrijd gewonnen. Voorwaar een re sultaat dat bewondering afdwingt en waarvoor wij dankbaarheid verschuldigd zijn aan leiders en spelers, die het ten koste van vele persoonlijke opofferingen zoover hebben weten te brengen. Wij zijn thans op voetbalgebied een natie, die meetelt! o ZWALUWEN-ELFTAL SAMENGESTELD. Voor wedstrijd tegen Roode Duivels. Het Zwaluwen-elftal, dat op 21 Novem ber a.s. in het Heysel-stadion te Brussel tegen de Roode Duivels speelt, is als volgt samengesteld: Dommers (V.U.C.)Caldenhove (D.W.S.) en Van Stokken (D.W.S.)Punt (D.F.CJ, B. Paauwe (Feyenoord) en Graafland (H.B.S.); Vrauwdeunt (Feyenoord), Drok (R.F.C.), Bakhuys (ex-Z.A.C.), v. d. Broek (PS.V.) en Kammeyer (Haarlem). Reserves: Mul (H.B.S.), W. Mol (K.F.C.), De Kok (N.O.A.D.) en Van Gelder (V.U.C.) A. S. C.—O. V. S. 1—3. Een goede oefenwedstrijd. Op een glad doch goed bespeelbaar ter rein stonden gisteren de Leidsche rood zwarten en blauwwltten, bekend om hun vaak fanatieken strijd in vroegere com petitiewedstrijden, weer eens tegenover elkaar ln het strijdperk. Het koude regenbuitje dat den wedstrijd vooraf ging had vele belangstellenden thuis gehouden en toch was deze vriend schappelijke wedstrijd het aankijken vol komen waard. U.V.S., dat met enkele in vallers was uitgekomen, speelde een goed berekend spel, waartegen, vooral voor de rust, A.S.C. niet bleek opgewassen. Het vlotte toen bij A.S.C. in de middenllnie niet bijzonder, waardoor de verdediging veel te veel te verwerken kreeg en al was Freyser en vooral Jur. de Jong opperbest, toch konden zij den grooten druk niet weerstaan. Na een missen van Secrève, die overigens ook een goeden wedstrijd speelde, scoorde La Bije na een keurigen voorzet van v. Goor het eerste doelpunt. 01. Van Goor, die zeker een aanwinst voor den U.VJS.-aanval beteekent, maakte er kort daarop op fraaie wijze 02 van. In de eerste helft wilde het bi) A.S.C. nog niet vlotten, ook al was de rechter vleugel Sloos en Brouwer goed samen spelend. uitstekend in actie. Voor de rust maakte de rechtsbuiten van U.V.S., die door Abelman veel te veel werd vrij gela ten er 0—3 van. In de tweede helft had A.S.C. de op stelling veranderd. Jur. de Jong stond nu op de spilplaats en Steph. de Jong links back, terwijl Oskam binnen speelde. Dit was over het algemeen een groote verbe tering. De halflinie was aanmerkelijk versterkt, waardoor de verdediging veel minder kreeg te verwerken. Het opstellen, afnemen, plaatsen van Jur. de Jong was uitstekend. Herhaaldelijk werd de voor hoede gevoed en al bracht het geen direct succes, toch gaven de roodzwarten nu partij en behoorlijk. Geruimen tijd ging de strijd gelijk op, tot A.S.C uit een corner een tegenpunt maakte. 13. U.V.S. trok nog meerdere malen ten aan val doch wist het net niet meer te vinden. Van Leeuwen van A.S.C. kreeg nog eenige fraaie kansen, doch het tijdig uitloopen of het keurig opstellen van Kramp in het U.V.S.-doel maakte het nagenoeg onmo gelijk ook maar één van die kansen te be nutten Toen de heer F. Boom, die een gemakkelijker wedstrijd leidde, het einde aankondigde, konden belde partijen op een prettigen oefenwedstrijd terugzien.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13