De 5 Radio Solisten zingen en, spreken Fa. PELTENBURG van 1793 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. FINANCIEN. RECHTZAKEN, 135 tot 40 duizend gulden STEGEMAN Co. - DEVENTER U kwrrt ae naast elkèèr hooren LORENZ, ERRES, TELEFUNKEN, PHILIPS, R.O.F. Aid. RADIO rr BREESTRAAT 109 imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Abonneert U op het Leidsch Dagblad. IIIIIIIEIIIIIIIfilllllllllllillllll men tfll vlschvermaak, lijntrekken, sjoel- fcakken, schiettent, werptent e.a. Natuur- iii|i hadden deze veel aftrek. Niet te ver aten ls de ollebollentent, terwijl op het tooneel gelegenheid was dorstige kelen te laven met koffie, thee of limonade Voorts kon men raden hoe de naam van een pop was, terwijl diverse loterijen waren geor ganiseerd o.a.. kan men een half varken winnen, dat een gewicht heeft van ruim 400 pond. Er heerschte direct een gezel lige drukte; over den verkoop viel dezen eersten middag niet te klagen! Des avonds werd het bezoek grooter; nu waren vooral de Jongeren aanwezig. Een gramofoon tergde voor muzikale opluistering. In de plaats van den heer Stenfoi't uit den Haag, die wegens verhuizing als zoodanig ontslag moest nemen, is tot di recteur van de Mondorgelclub „Excelsior" benoemd de heer J. J. van der Reyden van Katwijk- Maandag 12 Nov. zal in de consistorie kamer der Ned- Herv. Kerk de verkiezing plaats hebben van 5 gemachtigden voor ret Kiescollege, wegens periodieke aftre ding van de heeren C. M. Barnhoorn, J. v. d. Meer, A. Couvée en G. Dannijs in de I vacature ontstaan door het overlijden van I den heer A. L. Verhoog. STOMPWIJK. I Adres aan Ged.Staten over onhoudbaren Woningtoestand. Het raadslid de heer K. P. Bloemheuvel Ibeeft een sohrljven gericht tot Ged. Sta llen van Zuid-Holland, inzake den onhoud- iren toestand van 2 wonlhgen resp. taande aan den Broekweg 1 en Veenweg waarover hij aan B. en W. 27 Septem- Khrlftelijke vragen heeft gesteld. Over beide woningen was reeds, zoo ichrljft hij, door hem een adres gezonden lm den Inspecteur van de Volksgezond- Ihead. Deze heeft dit adres gezonden aan |het college van B. en W„ welke het weder |h hinden heeft gesteid van den gemeen- M>pzichter om advies, in de openbare raadszitting van 27 hptember j.l heeft de burgemeester toe- «gd dat deze klacht de volle aandacht left van B. en W. Bij onderzoek is ge ien, dat thans, 4 weken na de toezeg- de gemeente-opzichter nog geen on- »ek had ingesteld. Volgens den heer Bloemheuvel een na ttigheid, die niet de begrippen van Ichtsvervulling slechts overeenkomt. 'Schijnbaar bekommert deze gemeente- (irichter zich weinig om den onhoudbaren rcningtoestanden, welke volgens de mee- Jning van adressant niet alleen behoort tot lie competentie van B. en W.. doch ook |un dezen functionaris, De toestand van 1 perceel Boekweg 1 is een ware lijdens- JlKchledenls. welke reeds loopt van 1929 af; ■en B. en W. schoven de afdoening hiervan "tpden langen baan. i Het perceel Veenweg 11 11 door onder brekende persoonlijk bezocht. Het is een huurprijs f. 2.50 per week, tot voor verhuurd aan een gezin van 11 per- men. Dit varkenshok, andere benaming weet taant er niet voor, valt door bouwval ligheid bijna om. een privaat ontbreekt ■heel. De héér Bloemheuvel verzoekt om i grondig onderzoek en liefst overgaan [tot onbewoonbaar verklaring van beide «ceeien. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering van het Winkelweekcomité. Onder voorzitterschap van den heer fhuyt vergaderde het winkelweekcomité fcet de winkeliers, die in principe tot deel neming hadden besloten. Besloten werd in de St, Nicolaasweek een inkelweek te organiseeren, waarvoor zich «reids 34 winkeliers hadden opgegeven. Na uitgebreide discussies werd 't aantal litéleden uitgebreid van 3 tot 5; en sa- ngesteld als volgt: Schuijt voorzitter, v. el secretaris, v. d. Togt penningmeester, Jïeleman en Zwennes leden. I Gedurende 10 dagen zullen aan het pu- lliek gratis bons worden uitgereikt, kans lerende op een prijs. Het aantal prijzen Nd gebracht van 1 op de 1000 op 1 op de W bons. Onafgehaalde prijzen zullen ook putmaal weder vervallen aan 't plaatselijk pisiscomité Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Arme kleintjes! Terwijl de moeder zich een oogenbnk de vroonkamer had verwijderd, trok- «n enkele kinderen van G. L. aan den wdscheweg een pot met heete thee van *n kachel, waardoor de geheele inhoud F1" hen heenkwam. IDe 4-jarige Bertus L. en de 5-jarige hna L. kregen zeer ernstige brandwon den aan het hoofd, schouders, armen en peenen, terwijl nog een ouder zusje peents licht gewond werd. De doktoren M. van der Stoel en H. de r5" en een lid van de E.H.B.O. brigade lebben de kinderen verbonden. WASSENAAR. Aangereden. Mej. B. uit Den Haag werd op het rij wielpad aan den Rijksstraatweg, aangere den door een drietal naast elkaar rijdende wielrijders, zy kwam te vallen en werd geheel overstuur binnengedragen by de wed. O. Vandaar is zy met den Haagschen Eersten Hulpdienst naar Den Haag ver voerd. Protestvergadering der R.K. Kiesvereen. Aan de ultnoodiging van het Bestuur der R.K. Klesvereeniging. om tegenwoordig te zyn op een protestvergadering in het Patronaatsgebouw, naar aanleiding van een bij de ingezetenen door de S.D.A.P. thuisgezonden mededeeling, In verband met het onlangs in den gemeenteraad be handelde voorstel tot invoering van gezins tarieven voor gas. water en electriciteit, hadden vele inwoners gevolg gegeven. De byeenkomst werd geleid door den Voorzitter der R.K. Kiesver. de heer J. J. van Duuren, die erop wees, dat deze byeen komst ls belegd om te protesteeren tegen de aantyglng, dat de R.K. party niet ge noeg doet voor de werkloozen. Vervolgens sprak weth van Leeuwen, die na een uit voerige inleiding voorlas hoe het voorstel der fractie luidde n.l. reductie op de tarie ven voor gas, water en electriciteit te ver-- leenen aan hoofden van gezinnen met 4 a 5 kinderen beneden 18 Jaren, wanneer zy enz., welk voorstel later gewyzigd werd door het te doen gelden voor hen, die niet in de belasting zijn aangeslagen. Nu zegt het stuk der S.D.A.P., dat de heer Boender tegen heeft gestemd, omdat het voorstel leidt tot onrechtvaardigheid. Immers zou den inwoners met een behooriyk inkomen, alleen, omdat zy een groot gezin hebben, van de verlaging profiteeren, terwyi zy met een laag inkomen en zelfs werkeloozen er bulten zouden vallen. Spr. vraagt, hoe dat mogeiyk is. Als het geldt voor menschen uitsluitend, die niet zyn aangeslagen, dus geen inkomen heb ben. Na de vergadering heeft de heer Boender nog gezegd, dat hy het ook niet rechtvaar dig vond voor gezinnen, waarvan de kin deren inkomsten hebben. Spr. wil erop wijzen, dat al mag het waar zyn, dat mis schien de kinderen wel eens wat inbren gen, dat toch nooit een weekgeld wordt en dat nooit een reden kan zyn, om deze te rangschikken onder menschen met groote inkomens. Nu meenen sommigen, dat maar weini gen van de reductie zouden hebben gepro fiteerd. Hun wil spr. antwoorden, dat er in Was senaar zyn, 252 gezinnen met 4 of 5 kinde ren waaronder er 117 zyn met 6 en meer kinderen en dat de meesten van hen in aanmerking zouden zyn gekomen. Men vergete ook niet, dat byna alle maatregelen, welke thans van overheids wege worden genomen, lasten opleggen aan het groote gezin. Uitvoerig drukte spr. elkeen op het hart aan de leden van de S.D.A.P., die hen wellicht komen opzoeken, om hen voor hun party te winnen, voor de voeten te werpen, dat zy niet belogen wen- schen te worden. Spr. was overtuigd van het nut dezer vergadering. Er is storm op til, weest op Uw hoede, aldus besloot spr. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door een der aanwezigen gebruik ge maakt. Deze vroeg of de R.K. fractie in zake de invoering van gezinstarieven over leg had gepleegd met de Chr. Hist, en A.R. fracties Daarop antwoordde de voorzitter ontken nend, omdat gebleken was, dat van die fracties weinig te verwachten was. De collecte voor de kas, inmiddels bin nengekomen leverde ruim f. 27 op. De voorzitter bracht daarvoor dank en spoorde aan nieuwe leden te verkrygen. Hierna verkreeg de heer van Leyenhorst het woord. Deze zeide. dat hy vier jaren geleden erop gewezen had, dat hy respect had voor allen, die werkzaam waren voor de Soc. Dec. arbeidersbeweging, die hun tyd, hun vrye dagen, opofferden ter be reiking van hun ideaal, wat meer geluk te brengen in het arbeidersgezin, wy, Katho lieken. maakten de zaken klaar, en zy, de S.D.A.P. liep achter ons aan aldus spr. Spr. wees er op, dat men de menschen wil ver plichten tot teekenen van het bekende petitionnement. De R K. Arbeidersbeweging doet het anders. Zij vraagt adhaesig. Spr. deed tenslotte een beroep op allen, om zich te scharen achter de R.K. arbeidersbewe ging. De voorzitter dankte den heer van Leyenhorst en las een motie voor, in te zenden aan de Regeering, waarin adhaesie wordt betuigd aan het adres van het R.K. Vakverbond. Met applaus betuigde de ver gadering haar instemming. Hierop heeft dr. de Boer, Rector van het R.K. Lyceum voor Meisjes in Den Haag, een rede gehou den waarin hy wees op de noodzakeUjk- heid, den plicht, om de groote gezinnen te steunen. Er mag maar één roep zyn „Voor het Kind" aldus besloot spr. Daarop moet voor ons ouderen, die hebben gekefd, ge profiteerd, de zorg zyn gericht. Wy moeten zorgen, dat het nageslacht het beter zal hebben. Dit doel wordt nagestreefd door den Bond van Groote gezinnen. Spr. wekte allen op, om uit liefde voor ALPHEN Het Kantongerecht. Ingevolge mlnistrleele beschikking zal alhier aan het Kantongerecht voortaan twee keer per maand strafzitting worden gehouden. Aanrijdingen. De heer A. de J. werd op den hoek van de Bruggestraat gisteren aangereden door een vrachtauto van de fa. C. Een der wie len ging den man over een been. Na in het politiebureau door dr H. heelkundig te zyn behandeld, werd hy per auto ver voerd naar zyn woning in de Hortensia straat. In de Emmalaan werd gisteren de wiel- rijdster E. U. aangereden door een haar achterop komende auto Dit ongeval liep betrekkeiyk goed al, doch terwyl een agent van politie zich onderhield met den bestuurder der auto, werd de auto aange reden door een andere auto. Nu bleek de aanrydlng van grooter beteekenis. want beide auto's waren flink beschadigd. Door het dak gezakt. De 52-jarige timmerman B. uit Boskoop, werkzaam aan een alhier in de Hofzicht- straat in aanbouw zynde garage voor de fa. V. en De J. had de onvoorzichtigheid over het dak bestaande uit asbestplaten te loopen. De man zakte hierdoor en viel van een plm. 7 meter hoogte, hy klaagde over pijn in zyn rug en is na heelkundige behandeling per auto naar zyn woning gebracht. Beroepen. Tot predikant by de Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.) Is beroepen ds. L. S. Laman uit Middelharnis. Opbouw der Stationswachtkamer. Heden is men met spoed begonnen met den opbouw van een nieuwe wachtkamer en restauratie op het station alhier, die Zaterdag j.l. door brand verwoest werden. In ongeveer 6 weken hoopt men met den bouw van een nieuwe wachtkamer en restauratie gereed te zyn. Verschillende verbeteringen zullen aangebracht worden. Het terrein van de nieuwe IJsbaan is gisteren onder water gezet. HAZERSWOUDE. Lezing van ds. Woelderink. In het gymnastieklokaal der Chr. School voor het locaal-comité, de Unie „Een school met den Bybel" trad op ds. Woel derink van Ouderkerk aan den IsJeJl, met het onderwerp „Gelooven". De voorzitter van het Comité de heer R. Offrlnga opende, waarop ds. Woelderink het woord verkreeg. Deze behandelde naar aanleiding van Joh. 4: 22 de volgende pun ten. Ten le Gelooven op Gezag, om ten 2e stil te staan by „De innerhjke zekerheid des geloofs". Duidelijk werd hierby aan getoond de noodzakeiykheid van het ge looven op gezag, dat evenals by de Sama ritanen middel kan zijn om te komen tot innerlijke zekerheid. In verband hiermede wees spr. op de groote beteekenis van de opvoeding onzer kinderen naar Gods Woord in gezin en op de Chr. School. Met volle belangstelling werd de leerzame rede door de talryke aanwezigen gevolgd. LEIDERDORP De verbouwing van het Raadhuis. De werkzaamheden aan de verbouwing van het raadhuis hebben regelmatig voortgang. De bekapping is thans nage noeg gereed. De verdere afwerking zal het Christendom in Nederland, door het brengen van offers, mogelyk te maken het „vivere", het leven. Daarvoor zyn noodig kerels van de daad. opgewassen tegen spot. Uitelndelyk is dan aan ons de macht. Hierop volgde sluiting. o ZEVENHOVEN. Te water geraakt. Het zoontje van den heer B. geraakte op het tochtpad met zyn fiets te water. Gelukkig wist hy zich zelf, niettegen staande den hoogen wal, te redden. Hy liep ook nog eenige verwondingen op. Voor het bouwen van een woonhuis met schuur te Loenen a. d. Vecht was in geschreven door de heeren v. d. Bregge, Boeree en H. v. Wengerden resp- te Nieuw- veen en alhier voor den som van f. 5793. In verband met den hoogen water stand, die vooral in het najaar of des winters te wachten is, is de kade by de spoorbrug aan de Kromme Mydrecht be- langryk verhoogd. echter nog gerulmen tijd in beslag nemen en het zal zeker wel Februari of Maart van het volgende Jaar worden, vóór men met alles gereed ls. Reeds thans kan worden geconstateerd, dat wy er hier met het nieuwe raadhuis, want zoo mag het wel worden genoemd! vergeleken met het oude gebouw, dat als zoodanig dienst deed. aanmerkelijk op vooruitgaan. Het oude primitieve gemeen tehuis lag byna verscholen achter andere gebouwen en viel zoodoende niet in het minst op. In de toekomst zal dit niet meer 7.oo zyn, want reeds thans valt het nieuwe gebouw op eenigen afstand in het oog en dit zal nog méér het geval zijn, wanneer het torentje gereed is. wy hopen dat de andere afbouw zonder stagnatie verloopt. LEIMUIDEN. Tot Bestuursleden van de afd. Volks onderwijs zyn gekozen de heeren C. van Tol, H. Schoo, G. van Driel en A. van Loon. Tot nieuwe bestuursleden de heeren J. W. de Ren, H. Heenk, J. Eikelenboom, K. Bree- dijk en F. H. Muller. Voorzitter werd de heer C. van Tol en penningmeester de heer A. van Loon. De heer J. W. de Ren heeft zijn benoeming tot bestuurslid niet aange nomen. Door het bestuur van de afd. Leimui- den van de Z.H. Ver. het „Groene Kruis" is tot penningmeester benoemd in de vaca ture ontstaan door het aftreden van den heer P. de Jeu. de heer C. A. Beuk alhier. De heer C. A. Beuk is ook penningmeester geworden van de Ver. voor noodzakelijke Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders Lasten". Tot bestuurslid van den Kalslager polder is by enkele candidaatstelling be noemd de heer J. A. Bakker, alhier. HET INTERNATIONAAL BETALINGSVERKEER. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De voorzitter, wethouder J. G. Herfst, opende gisteravond de vergadering met het uitspreken van het ambtsgebed en en deelde mede dat de burgemeester wegens ongesteldheid deze vergadering niet kan leiden. Gelukkig is weer ver betering in zyn toestand te constateeren, zoodat de hoop gerechtvaardigd is, dat hy spoedig weer hersteld zal zyn. Het verslag van de vergadering van 9 October jl. werd onveranderd vastge steld. Door Ged. Staten zyn goedgekeurd teruggezonden de besluiten van den raad tot overdracht van de brug over de Gouwe aan de Provincie, tot conversie van geld- leeningen, tot wyziging van de gemeente- begrooting voor 1934, tot wijziging van het reglement voor het burgerlyk armbestuur. Om advies werden in handen gesteld van B. en W. een verzoek van het tentoon stellingscomité te Boskoop om een garan tie van de gemeente in een eventueel tekort in de exploitatie tot een bedrag van f 500, een verzoek van den hèer F. Kuiper, commies ter secretarie, om resti tutie van betaalde premies wegens borg stelling als secretaris-boekhouder van het burgerlyk armbestuur. Het verzoek van het comité voor kinder voeding omgratis gas en electriciteit be schikbaar te stellen werd met alg. st. Ingewilligd. Van den besturenbond is ingekomen een verzoek om by de regeering te willen aandringen op verhooging der steunnor- men, verhooging van percentages, ver strekking van een toeslag op de ultkee- ringen, ruimere bedeeling van kleeding, verstrekking van goedkoope levensmidde len en hulp aan jeugdige werkloozen. De heer Pille zette de noodzakeiykheid van deze wenschen uiteen. Het is niet de be doeling om een verwijt aan B. en W. te richten, maar een ieder is er van over tuigd dat alle werkloozen in zorglyke om standigheden verkeeren. De voorzitter antwoordde, dat het ge meentebestuur reeds alle pogingen in het werk heeft gesteld om verbetering van de steunuitkeeringen te krygen waarop nog geen beslissing is genomen. Het dage- lijksch bestuur adviseert dan ook niet op het adres in te gaan hetgeen wordt goed gevonden met 9 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Schouten, Slooten en Pille. Van den Minister is ingekomen eéh mede deeling dat wederom brandstoffentoeslag kan worden verstrekt, weshalve B. en W. voorstelden op dezelfde voet als vorig Jaar den toeslag te verleenen. De heer Schouten stelde voor f. 1 te ge ven inplaats van 1' HL. cokes, aangezien het stoken met cokes veie bezwaren heeft en om bovendien die toeslag te geven aan die menschen die ook dezen zomer hebben gespaard. De voorzitter zeide, dat de gemeente zelf over de cokes beschikt en dat een toeslag aan hen die al kolen hebben, zeer waar- schynlyk niet zal worden goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Zoethoutmaar, Vis, Schouten, Slooten en Pille. NIEUWE REGELEN TOT AFWEER VAN NADEELIGE GEVOLGEN VAN BEPERKENDE BEPALINGEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend met bovenvermelde strek king In de toelichting wordt o.m. gezegd: Van de haar bij de wet van 25 Juli 1932 gegeven bevoegdheid heeft de Regeering tot voor kort geen gebruik gemaakt- In middels treedt steeds scherper aan het licht, dat in het algemeen noch door het particulier initiatief, noch door het sluiten van de deviezenovereenkomsten of han delsverdragen met deviezen-meestbegun- stiging de zoo gewenschte zekerheid van betaling der vorderingen, uit den uitvoer voortvloeiend, kan worden gewaarborgd. Met een verlenging van den duur der z.g. Clearingwet zou kunnen worden volstaan ware het niet, dat de opgedane ervaringen verschillende onvolkomenheden in deze wet aan het licht hebben gebracht, zoodat een grondige herziening dezer materie ge boden mag heeten. In verband hiermee is een geheel nieuwe wet ontworpen. Artikel 2 geeft aan de Kroon ruimer bevoegdheden in zake het bekrachtigen van verdragen, betreffende het interna tionaal betalingsverkeer, dan de huidige wet biedt. Dat het artikel nevens verdragen ook andere „overeenkomsten" noemt, heeft meer bepaaldeiyk tot doel, bulten twijfel te stellen dat, in afwachting van de be krachtiging van een tot stand gekomen verdrag, de inhoud daarvan reeds aan stonds. by onderlinge afspraak, in werking kan worden gesteld. De bepaling van artikel 4, welke het fundament vormt voor de z.g. autonome clearing, onderging eveneens belangrijke uitbreiding. Zy omvat naast betalingen uit vorderingen wegens of in verband met levering van goederen voortvloeiende, ook betaling uit anderen hoofde in den ruim- sten zin. Artikel 5 stelt de toelating tot Invoer afhankelijk van het verschaffen van een behoorlyken waarborg, dat aan de clea- ringverplicfïting zal worden voldaan, o.a. in die gevallen, waarin de importeur een vreemdeling is. In artikel 8 vindt de stichting Neder- landsch Clearinginstltuut haar wetteiyken grondslag'als vereffeningsbureau. De artikelen 13, 14 en 15 roepen een buitengewone bevoegdheid in het leven. Wanneer de schuld opeischbaar is ge worden, de debiteur niet betaalt en de crediteur van zyn kant zyn rechten niet zou doen gelden, zou er voor het vereffe ningsinstituut geen middel zijn om de bedragen, die op deze wyze aan het clea- ringverkeer worden onttrokken, ten be hoeve van de Nederlandsche crediteuren te doen storten. Het kan nu die storting bewerken door een aanmaning, gevolgd door een door of vanwege den minister van Economische Zaken uitgevaardigd dwangbevel. Aangezien de overzeesche gebieden mede genieten van de voordeelen, die de clea- ringvoorschriften voor crediteuren mede brengen, is het noodzakeiyk voorzieningen te treffen, dat ook de voldoening van schulden en de betalingen van uit die ge bieden naar het buitenland, onder de be palingen der wet worden gebracht. De ar tikelen 24 en 25 geven de hiervoor noodige voorschriften. DE VERDUISTERING BIJ DE BOERENLEENBANK TE BEUGEN. De Bossche Rechtbank wees vonnis in de strafzaak tegen den 33-jarigen E. G. H. te Beugen, die als kassier van de Boerenleen bank tusschen 1929 en 1933 f. 18000.— had verduisterd en op 30 December j.l. valsche- Hjk een kwitantie van f. 5000.had opge maakt. H. tegen wien drie jaren was ge- eischt, werd tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. Zonder h. st. werden aangenomen een voorstel tot verkoop van grond aan de Burgemeester Trooststraat aan den heer M. Both en een voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den onderwyzer, den heer B. W. J. Kok, aangezien deze met Ingang van 1 Januari overcompleet is. Een leening voor de gasfabriek en een voor woningbouw per 1 Januari nog groot resp. f. 27.000 en f. 33.049.43 rentende bei den 4 7/8 pet. worden geconverteerd in leeningen van 4 1/8 pet. (Van vier leenin gen zyn dus nu de rentetypen aanzienlijk verlaagd!). Enkele verzoeken om ontheffing van schoolgeld, alsmede een voorstel tot wyzi ging van de gemeentebegrooting voor het dlenstaar 1935 passeeren stilzwygend den hamer, waarna de voorzitter de openbare vergadering sloot. I Gevraagd als 1ste Hypotheek I h? ^an<* en Gebouwen. Solide ^legging met ruime over waarde. Liefst van partlcu- I 4cr- Brieven met opgaaf en I '"langde rente Bur. van dit alad onder No. 339. GESUCHT fur sofort eln einfaches tüch- tiges Madchen fur alles von 84'/«, einige Tage bis 11 abends. Lieb zu Kindern. Sontag frel. Slch artmelden: Donnerstag abends zwischen Vlt—S'h: Oude Rijn 29. 4944a WANNEER KENNISSEN Bil U ETEN 'S het prettig te hooren „van wlen hebt D "le heerlijke GELDERSCHE ROOKWORST"? 354 Verlangt daarom steeds het merk Het merk „prima" is verkrijgb. bij de firma's Meeuws, Breestr. 111 en Smit, Steenstr. 49. Denkt U toch eens in, wat een gemak en zekerheid dat geeft. - Rustig zittend in onze gehoorzaal, te kunnen kiezen tusschen vijf 1e kl, merken, van 98.- 120.- 145.- I65.- 195.- 225,- 250.- enz. en dan bij de 1e firma, met de beste en snelste Service van Leiden. Betaling gemakkelijk,Prospecti gratis OUDERS geeft Uw kinderen Indien ze traag eten, dagelyks na eiken maaltyd een kleine hoeveel heid goede Levertraan Emulsie Spoedig zult u 'n gunstige uit werking waarnemen, verkr.b. by H. J. CHRISTIAANSE, Drogist, Haarl.str. 6 (bij de Prinsessekadc) Telef. 78. 2710 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7