Opening van een Heeren-Kapsalon MEISJE SLAGERIJ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 30 October 1934 UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. VISSCHERIJBERICHTEN. Vertegenwoordiger van P. J. v. d. LINDEN, Morschstraat 52 Abonneert U op kt Leidsch Dagbiad Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Gljibertus, zoon van T H, Hakkeling en M. C Westgeest Christlaan Johannes, zoon van C. Thell en O Snel Alle Willem, zoon van A. Dijk man en F. M. van Batum. Overleden: Adam Nering Brtgel, oud 62 jaar. echtgen. van M. Vlttalie Everdlna Hendrika van der Luur, 83 jaar, wed. L Hartog Sophia Catharlna Sooor. 63 jaar Cornelia Petronella Gardien, 49 jaar, echtgen. van P. van Helmond. Ondertrouwd: A. H. Kemper en J. A. Kippers H. van der Sman en B. M. Schleicher - W. A- van Leeuwen en C. E. Looyesteln O. E. van der Horst en P. M. Melse. Gehuwd: 8. J. A. Reljsbergen en E. J. Knljff L. JNoomen en W. H. Visser. Gevonden voorwerpen: een arm bandje, 2 rljwlelbelastingmerken, katje, heerenrijwiel, damesportemonnale met In houd. autonummerplaat, dameshandschoen bankbiljet, damesmantel, dop van ben zine-reservoir, knipmes, agenda, stempel, muts, 20-tal latten, hondenhalsband, cein tuur, portemonnale met Inhoud, vulpen houder, kussen, gangslotje en een rol ton- hoepels. Gevonden: Taschje met inhoud, 2 pas- eerdoozen, gouden broche, dameshand- sclioen, goudfazant, ceintuur, boodschap penmand. o ZEVENHOVEN Auto botst tegen paal. De heer S. had ln de Nieuwkoopsche polder het ongeluk bij het uitwijken voor een andere auto, met zijn vrachtauto tegen een telegraafpaal te botsen Twee kinderen, een van den heer B. en een van S. schoten door de voorruit en bekwamen snijwonden. Heelkundig moes ten zij verbonden worden. De heer S. kwam er goed af. De auto bekwam be langrijke schade. o ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Nieuw Raadslid De steunregeling Verordening ziektegelden. De gemeenteraad vergaderde onder voor- litterschap van den burgemeester. Alle Men aanwezig, behalve de heer A. C. Paardekooper. wegens lichte ongesteldheid. Er was één vacature. Nadat de voorzitter had geopend deed hi] mededeeling van het besluit, waarbij de heer C. R. van Velzen Is benoemd als lid san de gemeenteraad, benevens van diens mededeeling, dat hij de benoeming aan neemt. De geloofsbrief is door den be noemde Inmiddels ingezonden, weshalve de Morzitter een commissie van 3 leden be noemde. bestaande uit de heeren Wessel, Onderwater en van Haastregt, tot onder soek var. dien geloofsbrief. De openbare wrgadering werd inmiddels geschorst en wederom geopend nadat de commissie haar onderzoek beëindigd had, die bij monde ran den heer Onderwater rapporteerde dat tegen de toelating geen bezwaren be- sonden. Met alg. st. werd daarop tot toe lating van den heer van Velzen als raads lid besloten. Vervolgens las de secretaris de notulen itr vorige vergadering, die onveranderd wrden goedgekeurd. Daarna deed de voor- fitter mededeeling van de ingekomen stuk ten. waarbjj om. een missive van Ged. Staten. houdende toezending van de goed gekeurde raadsbesluiten, waarbij aan de N V Geruischlooze weg te Heemstede werd opgedragen de verbetering van den Om- mendijkschen weg en de aankoop van een strook grond voor wegverbeterlng. Even eens deed de voorzitter mededeeling van het ontvangstbericht van Ged. St. van de Terordening op het zwemmen, eet., die in middels is afgekondigd en 4n werking Is getreden. Op een verzoek van C. te Leiderdorp om ontheffing van schoolgeld werd afwijzend beschikt, terwijl ten aanzien van een ver zoek van C. O. te Zoeterwoude, om onder stand tn de huishuur, conform het voorstel Tan B. en W. werd besloten, gedurende drie maanden een onderstand van f, 1 p. w te verleenen. Vastgesteld werd het le suppletoir kohier hondenbelasting over 1934 tot een bedrag van f. 43.50, terwijl besloten werd aan het Plaatselijk Crisis-comité een bedrag van 1.140.70 te verleenen voor aankoop klee- etc. voor werkloozen, terwijl aan het Nat. Crisiscomité zal worden gevraagd om de helft van dit bedrag aan de gemeente te restitueeren. .In behandeling kwam het verzoek van oen Chr. Besturenbond te Leiderdorp, waarin wordt gezegd dat de groote gezin nen door de nieuwe steunregeling minder ontvangen dan voorheen, weshalve wordt verzocht om de gemeente in een hoogere h iï? asse doen plaatsen B en W. nebben omtrent dit adres prae-advies uit gebracht, waaruit o.m. blijkt, dat de be wering niet juist is. Want het zijn alleen 8ezhinen die geen en zij die slechts één f ifi> el>ben. die (bij een inkomen van ïwL Üen weinig minder steun ontvangen, uocn daartegenover staat dat gezinnen 3 en meer kindexen f. 0.25. f. 0.50 (hangt af van het aantal kinderen) meer afnlln°e,n' bloten werd op het adres te, beschikken terwijl B. en W. hJÏI aan'€ldlng van een verzoek van den raaL"?1 Haaitregt toezegden, aan de n een berekening te zullen doen o*komen, hoeveel het de gemeente zal ALPHEN Nabij de Heulbrug had een aanrij ding plaats tusschen een autobus van de N.A.L, en auto van den expediteur H. Het ongeval bleef beperkt, tot materleele scha de De bestuurder der autobus deed aan gifte bij de politie, die omtrent de schuld vraag een onderzoek Instelt. Door een bewoner van de Prinsen laan de heer v. B, worden momenteel op nieuw aardbeien geplukt van planten 6taande op den kouden grond. BODEGRAVEN. Bedankt. Ds Jac, Vermaas te Hoogeveen heeft voor het beroep ln de vac, bij de Ned. Herv. Gem, alhier, ontstaan door het ver trek van ds, Krulshoop naar Ermelo, be dankt. o BOSKOOP. Kerk en Staat. Ds. Mispeiblom Beyer, Rem predikant alhier, hield ln de Rem. Kerk een lezing over het onderwerp „Kerk en Staat" Spr. wist zijn gehoor met zijn keurig samenge steld en uitvoerig uitgewerkt onderwerp ten zeerste te Boeien. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Installatie van den heer W. van Ber gen als lid van den Raad. 3. Vaststelling van de notulen der verga dering van 30 Augustus 1934. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededeelingen. 8. Aanbieding van het ontwerp der be grootingen voor 1935 van gemeente, ge meente-bedrijven en het burgerlijk arm bestuur. 7. Voorstel tot benoeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuln- bouwcursus. 8. Voorstel om over te gaan tot de be noeming van drie leden en een plaatsver vangend lid der raadscommissie voor onderzoek van begrootingen en reke ningen. 9. Voorstel tot benoeming van gedele geerden der gemeente ln de besturen van de woningbouwverenigingen en -stichting. 10. Voorstel tot benoeming van twee ge delegeerden der gemeente ln de Badhuis commissie. 11. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 12. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot verdeeling van de gemeente in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den Raad. 13. Voorstel tot het instellen van be roep tegen den.aanslag ln de omzetbelas- 'ühg. 14. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. 15. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 16. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt Zijde no. 60. 17. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing en van die op de invordering van schoolgeld voor het ge woon lager- en uitgebreid lager onderwijs. 18. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt Ko ninginneweg 28. 19. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot afwijking van de bepalingen der winkelsluitingswet. 20. Voorstel tot onderhandsche verhuring kosten wanneer eventueel plaatsing in een hoogere steunklasse kan verkregen worden. Vervolgens kwam opnieuw in behande ling de in de vorige vergadering vastge stelde verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden. waartegen Ged. Staten bezwaren hadden, o.m. omdat niet geregeld was hoeveel de bijdragen zullen zijn voor de kosten van verpleging (af zondering) vervoer etc. Een en ander had het college van B en W. aanleiding ge geven thans een geheel nieuw tatief voor te stellen Begon het oude tarief bij een belastbaar inkomen van f. 900, met een bijdrage van 10 der kosten, en werd het maximum bereikt bij f. 3800. t.hans is de regeling, dat bU een inkomen (belastbaar) van f. 500 of meer reeds 10 o moet be taald worden en het maximum bij een belastbaar Inkomen van f 1200 Uit de toe lichting bleek voorts, dat deze tariefs wijziging verband hield met het feit. dat de inkomens aanmerkelijk zijn gedaald en, gelet op het feit dat de Ziekenhuisfondsen trachten de kosten van verpleging op de gemeente te verhalen, er voor de gemeente in de toekomst aanmerkelijke kosten uit kunnen voortvloeien. Na ampele bespre king werd de verordening vastgesteld zoo als B. en W. ze aanboden. Bij de nu komende rondvraag deelde de voorzitter mede dat een nieuwe raadsvergadering zal belegd worden op Dinsdag 6 November a.s. in verband met de verkiezing van een wet houder. Op een vraag van den heer Wessel deelde de voorzitter mede. dat van de commissie, benoemd uit de gemeenten die gas en electrlciteit van Leiden betrekken, niets meer wordt gehoord en dat nog geen resultaten zijn bereikt omtrent verminde ring der prijzen. Hierop volgde sluiting. van de perceelen Kerkstraat nos. 10 en 12 aan den heer A. Pos. 21 Voorstel tot het vaststellen van straatnamen 22 Voorstel tot het verleenen van een crediet voor 2 bruggen toegang gevende resp tot de woning van den directeur der rijkstuinbouwschool en de tuinbouwschool. 23 Advies van B en W. op het ver zoek van de tentoonstellingsvereeniging „Boskoop" Coöp. Vereenlging O A.. tot deelneming in het waarborgfonds en tot het in gebruik afstaan van een terrein. 24. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Destructiebedrijf Overschle N V „Gekro". 25. Voorstel tot verhuur van het weiland gelegen ln de Hoogeveen. 26 Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Jolian Pieter, zoon van J. v. d. Heiden en P. Pellekooren Jacoba Mar- garetha, dochter van C J. J. Vermeulen en J. E. M. v. Velzen Ondertrouwd: W. Boogaard en G M. Geers. Getrouwd: A. v. d Mey, 24 jaar en K. G, Jongejan, 22 Jaar C. Blanken, 24 jaar en N. C. Spee, 19 jaar. Overleden: Bastlaan de Bruin, 72 jaar Arnoldus Bastiaan Abbema, 41 jaar. Gevonden: belastingmerk, vulpotlood, 2 padvindersriemen, halssnoer, 2 porte- monnaies met inh., bruine damesschoen en sigarettenkoker Inlichtingen politiebureau Daartoe in staat gesteld door ver schillende bijdragen, zullen de Jeugdavon- den in „Ons Jeugdhuis" aan de Juliana- straat a.s. Woensdag 31 October weder een aanvang nemen. Onder zeer veel belangstelling heeft ds. Thomsen, voorganger van de afd. Bos koop van Vrijz. Hervormden in de bene denzaal van hotel „Neuf" de bazar ge opend. Er werden al dadelijk goede zaken gemaakt; ook Zaterdag is den geheelen dag het bezoek buitengewoon goed geweest. De baten, die bestemd zijn voor behoeftige in woners zullen zeer waarschijnlijk wel gun- tig uitvallen. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken ls met ingang van 1 November 1934 benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouw winterschool alhier ir. W A Nieuwdorp, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. —o HAZERSWOUDE. De werkloosheid. Aan het Bureau voor Arbeidsbemidde ling staan als werkloos 168 personen in geschreven, waarvan 57 steuntrekkend. Burgerlijke Stand. Bevallen: T. Groen geb. Meirlk z R. v. d. Pijl geb. De Joode d. A. K. M. Heijker geb. Van Vliet d. Getrouwds H. van Wijle 29 j. en K. de Jong 29 j. J^ pok 30 j. en M. A. Oskam 29 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Gehuwd: K. Schellingerhout en M. Oosterom. o LEIMUIDEN. Vertooning der B.V.L.-film. i In de groote zaal van den heer J. Snee- boer alhier werd de geheel nieuwe film van den B. V. L. B „Sluit de gelederen" waar van wij reeds een beschrijving gaven ver toond. De zaal was tot in de uiterste hoe ken gevuld; en naar schatting waren ruim 300 menschen aanwezig. Wij merkten on der de aanwezigen op, Overste Donk en majoor Schell van de Stelling Amsterdam, de burgemeester van Aalsmeer met zijn belde wethouders, de beide predikanten uit Leimulden, dr. v. d. Bijl van Oudewetering, de geneesheer uit Leimuiden en pastoor Aarts van Oudewetering. De Voorzitter van de pl. Afd. Burgemees ter J. A. Bakhuizen riep allen een hartelijk welkom toe. Spr. hoopte dat deze avond weder in niet geringe mate er toe zou mo gen bijdragen, dat de band tusschen Ne derland en Oranje versterkt wordt. Juist nu hebben wij gevoeld, allen Nederlanders te zijn. Nederland heeft zijn naam ook op Luchtvaartgebed hoog gehouden. Spontaan wordt dan het Oude Wilhelmus gezongen. Daarna werd de Landstormfilm gedraaid, uit het hartelijk applaus bleek dat deze film in den smaak viel. Na afloop voerde pastoor Aarts van Oude wetering het woord; deze wees op het ge vaar der revolutie voor de Vrijheid van den Godsdienst. Onder Oranje is iedereen vrij zijn godsdienst uit te oefenen. Zoowel van uiterst rechts als van uiterst links dreigt het gevaar dat men hierin be let wordt; de B. V. L. waakt er voor, dat het zoover niet komt! Hierna sloot de Voorzitter deze schitte rend geslaagde bijeenkomst! Dit jaar zal alhier weder een winkel week gehouden worden. Wij hopen met hetzelfde goede resultaat als het vorige jaar. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling alhier staan slechts 6 personen als werkloos ingeschreven. NIEUWKOOP. Op het bouwwerk voor de R K. Kerk alhier zou de metselaar K. een motor op gang draaen die op het werk voor het hij- schen van materialen wordt gebruikt Hij had echter het ongeluk, dat de motor te rugsloeg waarbij hij een klap van de slin ger in het gelaat kreeg en hierdoor zoo danig werd verwond, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. ———o NIEUWVEEN. Jaarvergadering Algem. Begrafenisvereen. De Alg. Begrafenisver. hield haar Jaar vergadering in café Schreuder. Voorzitter D Roodenburg opende en sprak een wel komstwoord De notulen der vorige verga dering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het Jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in het boekjaar 19331934 minder begrafenissen verzorgd zijn dan het normale statistiekcijfer aan geeft De penningmeester deed verslag der kas. In kas was f. 401.89. De heer C. de Vries bracht verslag uit namens de con trole-commissie In het rapport werd aan gedrongen om nieuwe leden te werven Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren D. Roodenburg, Arn. Lenting en W. F. Kesting. De afgetredenen werden met alg. stemmen herkozen en namen hun herbenoeming aan. Volgens reglement werden 10 rentelooze aandeelen uitgeloot. Bij de rondvraag werd gevraagd of zij die hun contributie nog niet betaald heb ben, nog lid blijven. De voorz. zelde, dat met het oog op de tijdsomstandigheden het bestuur zeer soe pel ls geweest met. bedoelde leden. In Aug. moet de contributie betaald worden; het bestuur heeft September ook nog beschik baar gesteld. Wij zijn, hoe ongaarne ook. verplicht die leden te royeeren. Gevraagd werd hen nog eens aan te schrijven en nog een week gelegenheid te geven. An deren adviseerden het reglement te hand haven, De voorz. bracht dank aan de aan wezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering. Bliksem in boom en schuur geslagen. Gisterenavond sloeg tijdens het korte, maar hevige onweder de bliksem in een boom en vandaar in een schuur van D S., echter zonder brand te veroorzaken. De boom vertoonde groote bastbeschadigingen terwijl een hoek van de schuur geheel opengescheurd werd. De stukken hout vlo gen overal heen. Een sterke zwavellucht hing nog een tijdlang in de schuur. o NOORDEN. De collecte voor de zending in de Geref. Kerk bracht op de som van f. 11.50- WOUBRUGGE. De Veenderpolder. De Ingelanden van den Veenderpolder kwamen in spoedeischende vergadering bijeen met als eenig punt van behande ling: aangaan van een kasgeldleening groot f. 27.280. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de verkoop van een in schrijving in de Grootboeken der Nat. Schuld geen goedkeuring had kunnen ver krijgen bij de administratie dier Groot boeken omdat het contract vermeld dat de inschrijving onlosbaar is, werd op voor stel van het bestuur met alg. stemmen besloten de bestaande geldleenlngen tot een totaal bedrag van f. 3080 af te lossen en voor een bedrag van f 27 280 een kas geldleening aan te gaan tegen een door een geldgever gedaan aanbod. Mochten de bezwaren tot verkoop van inschrijving niet overwonnen kunnen worden dan zal deze kasgeldleening in 1935 in een defi nitieve leening worden omgezet. o ZWAMMERDAM. Teraardebestelling Dr. Schreuder. Op de algemeene begraafplaats „Buiten dorp" alhier had gistermiddag de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer F. Schreu der Sr., rustend arts. Zooals te verwachten viel, was de be langstelling buitengewoon groot. Niet al leen uit deze gemeente, maar ook zeer velen van elders hadden zich opgemaakt om den algemeen geachten en betreurden doode, de laatste eer te bewijzen. Langs den geheelen weg welke dé rouwstoet pas seerde waren ten teeken van rouw de ven sters gesloten. Een schat van bloemstuk ken en kransen vertolkte de groote sym pathie, die de overledene in zoo ruimen kring genoot. Op het kerkhof aangekomen bleek de aula te klein om de schare, uit allerlei rang en stand, te bevatten. Mej. ds. Günther herinnerde aan den ultdrukkelljken wensch van den overle dene, dat aan de groeve niet zou worden gesproken, daarom wil spr. hier ook alleen Gods Woord laten spreken door voor te lezen 1 Corinthe 13. Nadat de stoet de aula verlaten had, sprak ds. Günther bij het graf nog een kort dankgebed uit. De oudste zoon van den overledene, dr. F. Schreuder Jr. dankte ten slotte ln ge voelvolle woorden, voor hetgeen de over ledene voor zijn familie ls geweest en alle aanwezigen voor de zoo groote belang stelling. (Buiten verantwoordelijkheid der Rt-dJ Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKI.OOZEN. Geachte Redactie, Als regel geldt voor het gepresteerde van iets of iemand, wel eenige erkentelijkheid, laten we nu dank nog op den achtergrond plaatsen. Gisteravond bleek echter, dat zulks bij een bepaalde categorie van menschen niet het geval is, want als bezoeker van bo- vengenoemden ontspanningsavond voor werkloozen kan ik niet anders dan mijn groot ongenoegen uitspreken over de hou ding van een bepaald gedeelte van het publiek hetwelk voornoemden avond bij- woonde In één woord, men moest zich schamen, niet alloen voor het overige publiek maar in de eerste plaats voor de organiseerende vereeniging en daarmede samengaand het „Leidsch Crisiscomité". Verknoeien de werkloozen het niet voor zichzelf, door zich zoo te gedragen? Men schrikt terug om hen Iets aan te bieden ter ontspanning, want zij gooien zelf roet in het eten en het is niet te verwonderen, dat zich niemand meer zou aanbieden, die hun het een of ander zou willen geven ter ontspanning. Heeft men wel eens medegemaakt dat een uitvoering op de helft wordt gestaakt wegens de slechte verhouding in de zaal? Het was toch geen protestvergadering! Het dubbelmannenkwartet „Sempre Avantl verzocht middels haar directeur tot drie maal toe voor slechts drie nummers stilte, er werd hoegenaamd geen gehoor aan ge geven. De band „The Roto Coleur Players" zat vrijwel, om het plat te zeggen, voor zot, toen zij haar op het programma aange kondigde muziek wilde spelen, en bleek dat de avond gesloten was; zij (de spelers) had deze aankondiging niets eens gehoord, door het groote kabaal? hetwelk in de zaal heerschte. Nu spreek Ik niet eens van de groote kosten welke dezen avond medebracht voor de organiseerende vereeniging, nog over de belangelooze medewerking van muziek en zang. Zij allen zijn wel goed be loond en zullen, dunkt mij, wel weten, wat hun bij een volgende gelegenheid te doen staat! Laat Ik nog een opmerking mogen ma ken: indien men niet van zang of muziek houdt, weest dan sportief en laat een an der, die met genoegen naar zooiets luis tert, dan rustig luisteren, of, wat beter ware, blijf weg en wees een ander niet tot last. U. geachte redactie dankende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met nogmaals mijn afkeuring, JAN STAVLEU Onzerzijds zij hierbij opgemerkt, dat de reden voor het niet afwerken van het program het late uur was. Overigens zie men ons verslag. Red. L. D. IJMUIDEN, 30 Oct. 1934. Tarbot per KG. f. 1.100.70; Griet per kist van 50 K G. f. 23—13; Tongen per K G. f. 1.200.80; Zetschol per kist van 50 K.G. f.21; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 166.20; Schar per kist van 50 K.G. f. 10 8.50; Roggen per 20 stuks f.2919; Vlee- ten per stuk f. 1.90; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 52.70; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 21.50 18; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 21.50—12; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 18—10; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 124.90; Ka beljauw per kist van 125 K.G. f. 55.5034; Gullen per kist van 50 KG. f. 174.50; Lengen per stuk f. 0.880.30; Heilbot per K.G. f. 10 48; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.901.40; Koolvisch per stuk f. 0.55 0.10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 83. Aangevoerd 245 kisten versche haring. Prijzen f. 2.704.— p. k. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 149 met 17 last pekelharing; 8 stoomtrawlers: IJM. 284 met f.2044; IJM. 82 met f.2406; IJM. 167 met f.1640; IJM. 46 met f.2130; IJM. 130 met f.2055; IJM. 37 met f.3187; IJM. 253 met f.1563; IJM. 70 met f.1646; 1 kotter VN. 143 met f. 702 en 5 loggers: KW. 86 met 1240; KW. 163 met 567; KW. 52 met 537; KW. 112 met 470; KW, 108 met 490. KW. 68 met 255; KW. 153 met 114; KW. 151 met 159: SCH. 107 met 140; SCH. 69 met 371; SCH. 250 met 897: SCH. 82 met 73; SCH. 443 met 673; LT. 53 met 419 voor versche haring. KW. 151 met 544; KW. 68 met 393; KW. 153 met 374 kantjes pekel haring voor Katwijk. Nagekomen besommingen en aanvoer versche haring. Aangevoerd 4015 kisten versche haring. De besommingen waren: KW. 26 met f. 104; KW. 135 met f. 452; KW. 33 met f.58; KW. 105 met f.427; KW. 5 met f.519; KW. 172 met f.389; KW. 127 met f.190; KW. 158 met f.33; KW. 159 met f.846; KW. 22 met f.94; KW. 95 met f. 586; KW. 37 met f. 140; KW. 58 met f.147 SCH. 196 met f.400; SCH. 263 met f.477; SCH. 42 met f.343; SCH. 342 met f. 76;: SCH, 195 met f.114; SCH. 78 met f.331; VL. 204 met f.269 en IJM. 149 met f.807 voor versche hairing. Vlaardingsche markt, 30 Oct. Binnenge komen schepen: VL. 17 met 33 last; VL. 204 met 3.last en vleetschade; VL. 39 met 38 last; KW. 127 met 138 last. Volle haring Engelsche wal 8.108.50; Volle haring zand 7.50—8.40; Yle haring 5.50—5 60; Steurharing Engelsche wal 6.10 6.50; Steurharing zand 4.90—5.70. Alles naar kwaliteit. ™ot de ochtenduren ge- "Msd, van 8—1 uur. Zelf- tanoig kunnende werken. "0 P week. Aanmelden na Jjn '5 avonds Maredijk 15. op Provisiebasis, ties rukw«ken, Adverten- tlfs Cliché',. ondétw" Bur' van dlt Blad No. 4691a. te koop of te huur gevraagd, of huis daarvoor in te richten Brieven Bur. van dit Blad onder No. 212. Het Faillissement L. STAKENBURG. Leiden, is bij vonnis der Arr. Recht bank d.d 25 October, opge heven wegens gebrek aan actief. 233 De Curator: Jhr. Mr. P. A. G. DE MILLY. Faillissement G. VERWEY, Weduwe van A. DIJKMAN, wonende te Leiden, Klein Sionshof 3. Verificatievergadering op 1 December 1934 om 10 uur ln het Paleis van Justitie te 's-Gravenhage, Korte Voor hout No 11. 213 Indiening der vorderingen vóór 15 November 1934 bij ondergetekende De Curator: Mr E. A. OOSMAN, Breestraat 19, Leiden. Hiermede geven wij kennis van de op Woensdag a.s. Billijke tarieven. Hygiënische behandeling 4689» Beleefc.' aanbevelend isaooatboeoeeeeeoeeooeaeeaoeoeecesoeeeeveeaiizswaa 3—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7