LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 30 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Door de dames N. Blom. M. Kool en O Zoetendaal. leerlingen van de Wilhel- mlna-naai- en breischool te Huigsloterdijk bij Abbenes is 't diploma behaald van eos- tuumnaaister (cursus) mej. Molenaar, leerares aan bovengenoemde school. o NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 gehaakte muts; 1 zwarte rozenkrans; 1 paar bruine glacé-handschoenen; 1 rijwielbelasting- merk en 1 pijp. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12l uur nam ten politiebureele te Npordwijk- Binnen. O NOORDWIJKERHOUT. De gemeente-veldwachter M. A. v. d. Berv behaalde te 's-Hertogenbosch het poliüediploma met aanteekening van den R.K Politiebond ,J5t. Michael". Aan de» Comelia-brug werd een tele foonpaal omvergereden bij het transpor teeren van een tractor op de Zanderij. OEGSTGEEST. De opbrengst der Uniecollecte voor het Chr. Onderwijs bedraagt alhier met inbe grip van het gecollecteerde aan Hoogen Rijndijk en Omgeving te Voorschoten 1.195 49. In de algemeene Uniekas werd gestort een bedrag van f. 7.50, ten behoeve van het Doofstommen instituut „Effatha" te Voor burg f. 5, de algemeene onkosten bedragen f. 5.58. De netto-opbrengst is derhalve f. 177.41. Wij verwijzen naar de in ons num mer van gisteren voorkomende avdertentle betreffende de ipv.ekkingssamenkomsten In de Ger. Kerk alhier op morgenavond. Door de politie is een tweetal kappers bekeurd wegens het na sluitingsuur in hun kapperszaak werkzaam zijn met het dameskappen. C. van L deed bij de politie aangifte van het feit dat hij was mishandeld door D D wonende te Leiden. De politie heeft de zaak in onderzoek. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z van G. Vletter en Neeltje van Dijk Willem, z .van G. Vlet ter en Neeltje van Dijk Jacob, z. van C. Noort en Grietje v. d. Veen Elisabeth, 4. van O. Hoekstra en H. v. Iterson. Ondertrouwd: H. J. van Abswoude jm. 14 j. en C. J, M. de Vroom jd. 21 Overleden: J. Verhave 4 j„ z. van J. Ver- have en J. Heemskerk M. Ltndhout 59 j., echtgenoote van KI. v. d. Bosch, SASSENHEIM. Opening Bazar voor de Ned. Herv. Kerk, Diaconie en Herv. School. Ondanks het minder gunstige weer, waren velen opgekomen om tegenwoordig te zijn bij den feestavond, die aan boven genoemde Bazar voorafgaat. Het program ma dat uit 17 nummers bestond werd Uit gevoerd door leden van alle Herv. Vereeni- gingen. De leiding berustte op uitmuntende wijze bij den heer W. Verschoor. In zijn openingswoord vertelde deze, dat Kerk, Armen en School blijkbaar In de put zaten; het was nu de taak hen uit dezen put te trekken en deze te dempen, niet met zand, doch met geld. Hierna werd gemeen schappelijk gezongen van gezang 12 vers 1 waarna „de Lofstem" het programma opende met het ten hoore brengen van het Wilhelmus en het gebed van Handel. Ds. Krijkamp sprak een kort woord over .oorzaak, noodzaak en hoofdzaak". Als oorzaak noemt spr. het gesprokene van den heer van Hoorn, op een schoolver gadering, die de finantiën door een bazar wilde versterken. Het Idee vond ingang. Toen kwamen de Diaconie en de Kerk. We hebben ze opgenomen en zullen eerlijk deelen. Van deze gelegenheid maken wij meteen gebruik de Bazar te openen, zoodat Woensdag alles zonder officieel gedoe ge schiedt. De noodzaak is. dat alle drie ge brek aan geld hebben en hulp dringend noodig is. Het verheugt ons. dat zoo velen opgekomen zijn. In dezen tijd hebben velen onze Instellingen achter op de lijst ge plaatst. Er zijn er ook die ons van hun lijst geschrapt hebben en dat is te betreu ren. En nu de „Hoofdzaak". Wij hebben deze weken zooveel offers ontvangen, dat wij er stil van zijn geworden. Spr. dankte voor die offers; namen zal hij niet noemen. Het penningske van de weduwe is er evengoed bij als de gave van den rijke. Een zaak die kan bogen op zooveel medewerkers zal niet verloren gaan. De hoofdzaak stellen wij in Gods hand. Onze 3 instellingen zijn in den storm geraakt, doch wij zijn niet op de klippen gekomen. Met den wensch dat er deze week goede zaken gedaan zullen wor den, besloot spr. Vervolgens werd het programma afge werkt. Het bevatte muziek, zang. decla matie, samenspraken,- tableaux enz. Voor alle medewerkenden niets dan lof! In de pauze was gelegenheid een con sumptie te gebruiken en werd een verloting gehouden. Al met al een goed geslaagde Inzet van den bazar! De gehouden speldjesdag ten bate van den Ned. R.K. Vrouwenbond heeft f. 65.54 opgebracht. o STOMPWIJK. Raadsstukken. B. en W. stellen den raad voor om niet over te nemen een stuk grond groot 2 Are en 9 c_A. aan den Bmekweg, eigendom van de Erve de Zwart. De overname heeft gewacht op 't ge reedkomen van de geheele reconstructie van den Broekweg. De N V, Bank voor Ned. Gemeenten heeft Zich bereid verklaard een 4 3/4°/o geldlee- ning groot f 17000, welke op .1 Januari as. nog bedraagt f. 11900 om te zetten ln een 4 1 4*'o leening. B en W. vragen den raad hiertoe mach tiging. B. en W. stellen den raad voor, nu de Vlietweg vanwege de provisie verbeterd wordt, de gaslantaarns te vervangen door electrische. De kosten daarvan zijn door het Gem Electrlclteltsbedrijf begroot op f. 450 welke zijn te vinden uit de post on voorzien van de begrooting 1934. Inzake de vaststelling van vergoeding aan het bijzonder onderwijs, deelen B. en W. den raad mede, dat de kosten van de gemeenschappelijke O L school hebben bedragen over 1929 f. 1695 08 en over 1930 f. 2320 41>/>. Het gemiddelde aantal leerlin gen bedroeg resp. 115 en 139; de gemid delde kosten per leerling resp. f. 14 74 en f. 16 69 Aan het byz. onderwijs dient ech ter f.0.50 per leerling meer te worden uit gekeerd, daar deze in tegenstelling met het openbaar onderwys zelf de benoodigde administratie voeren Het bedrag per leer ling van het byzonder onderwijs moet dus worden resp. f. 15 24 en f. 17.19 Het R K schoolbestuur heeft over het tydvak 1928 t/m. 1930 opgenomen voor de jongensschool f 4887 13 en voor de meis jesschool f 5097.33. B. en W. erkennen deze bedragen als juist te zyn en stellen voor deze goed te keuren. B en W. stellen den raad voor de kachelverwarming van het gemeentehuis te vervangen door gasverwarmlng, zulks ln verband met de hooge kosten aan kolen. De kosten zullen bedragen f. 875 voor ap paraten. Het gemeentelijk gasbedrijf heeft de verbruikskoeten begroot op f. 340 p. J, Aangevraagd wordt een crediet van f. 875 te dekken uit den gewonen dienst en te verdeelen als volgt 1934 f.300, 1935 f.300, 1936 f. 275. Ingeval de bodenkamer even eens daaronder begrepen moet worden, zullen deze bedragen stUgen tot resp. f. 970 en f475. P VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: J. v. Steyn 76 j., ongehuwd. r- Naar wij vernemen, heeft de op brengt van de verkooping der Chr. Mels- jesvereeniging f. 178 bedragen. o a. VEUR. ADRES AAN DEN RAAD. Van den Bestuurdersbondinzake s te unverbe tering. Aan de Raden van Btompwyk en Veur ls onderstaand adres gericht, vergezeld van een uitvoerige toelichting: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekende, A. de Wolf en J. Blomsma, resp. voorzitter en secretaris van den bestuurdersbond Leldschendam- Voorburg-Rijswijk, dat zy zich in opdracht van het bestuur van bovengenoemden Bestuurdersbond tot uw Raad wenden met het nadrukkelijk verzoek, er by de Regee ring op te willen aandringen, ln den steun van de werkloozen eenlge noodzakelijke verbeteringen te brengen, dat deze ver beteringen zouden dienen te bestaan in: 1. Verhooging der thans algemeen te laag geachte steunnormen; 2. verhooging der percentages, byzonder voor de arbei ders met lage loonen en groote gezinnen; 3. verstrekking van een toeslag op de uit- keeringen gedurende de wintermaanden; 4. maatpegelen, teneinde de werkloozen op ruimere schaal van kleeding en dek king te kunnen voorzien; 5. ruimere be schikbaarstelling van goedkoope boter en beschikbaarstelling van goedkoope aard appelen; 6. hulp aan de jeugdige werkloo zen door arbeid of steun; dat, indien bovengenoemde maatregelen door de regeering zouden worden getrof fen, in den ergsten nood, waarin de werk loozen op dit oogenblik verkeeren en die ontstaan ls door den langen duur van de crisis en de verslechteringen, die met 1 Juli jl. zün ingevoerd, eenige verlichting zou worden gebracht; dat deze verbete ringen ook bovendien zeer gewenscht zijn, omdat sommige onmisbare levensmiddelen thans reeds voortdurend in prijs stijgen en het winterseizoen voor de deur staat, dat hoogere uitgaven voor levensonder houd met zich brengt; dat adressanten de overtuiging hebben, dat ook uw raad de billijkheid van hun verzoek zal inzien en dat zü de verwachting hebben, dat in dien uw raad en andere gemeenteraden tot welke eenzelfde uitnoodiging zal wor den gericht, aan dit verzoek zouden wil len voldoen, de regeering daarvoor niet ongevoelig zal blyven. Redenen waarom zy meenen te mogen verwachten, dat uw Raad zyn volle mede werking in deze zal verleenen. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering Coöp. Brandverzekering. De Coöp. Brandverzekering W.A., hield in hotel „de Zwaan" een algemeene ver gadering, De notulen der vorige vergade ring werden ongewyzigd goedgekeurd. In gekomen was het 15e jaarverslag van de Onderl. Brandverz. te Heerenveen. Goed gekeurd werd de rekening en verantwoor ding over 't jaar 1933. uitgebracht door de heer J. C. M. van Wijk, nadat door den heer J. F. van Vliet verslag was uitge bracht van de commissie tot nazien der rekening. De aftr. bestuursleden de hee- ren H. A. Koot, C. J. van Leeuwen Czn. en Joh. v. den Maarel werden herkozen. Z.h.st. werd vastgesteld het schaderegle- ment en aangevuld het huish. reglement. Hierna sluiting. 40-Jarige herdenking der S. D. A. P. Door de pl. afd. der S.D.A.P. is in ver band met het 40-jarig bestaan een druk bezochte herdenkingsavond belegd ln ho tel de Zwaan. De voorzitter de heer v. d. Kemp gaf een terugblik, waarna de Gem. zangvereenlglng „Morgenrood" on der leiding van den heer D. Visser, eenige liederen zong. Daarna declameerde mevr. Recourt uit Den Haag. Het gebodene werd telkenmgle door applaus beloond. Mevrouw Adrl Pamper uit Rotterdam hield een herdenkingsrede. Zy wees er op, dat de S.D.A.P. niet de eerste socialisti sche beweging was ln ons land, de Soc. Dem. Bond was er voordien en Domela Nieuwenhuis, wlen zy ook thans nog hulde brengt, was de pionier en grondlegger. Domela Nieuwenhuis heeft 't weten te verstaan, het volk in beweging te brengen. De lange arbeldstyden hadden tot gevcCg, dat nergens belangstelling voor bestond. Ook de kinderarbeid schiep onjuiste toe standen. Domela Nieuwenhuis meende, dat verandering moest plaats vinden langs revolutionairen weg; zelfs 't kiesrecht ver wierp men. In de afgeloopen 40 jaar is veel veran derd, niet 't minste op 't gebied van so ciale wetgeving, doch dank zy de S.D.A.P. Er staan slechts 2 groepen tegenover el kaar en wel kapitaal en arbeid, niettegen staande de arbeiders nog verdeeld zyn in C.P.H., R S P, en O.S.P. Thans hebben wy de crisis evenals in 't jaar dat de S.D.A.P. werd opgericht. Men ls nu aan 't knabbelen aan hetgeen vroeger werd behaald. Echter dienen wy by elkaar te blyven om de aanvallen af te slaan, doch langs één weg: de parle mentaire. Laat ons hopen, aldus besloot spr., dat over 10 jaar by 't 50-jarlg Jubileum, alle arbeiders vereenlgd zyn ln onze S.D.A.P. 1 Na de pauze volgden weer muziek en declamatie. Mevr Adrl Pamper en mevr. Recourt werden bloemen aangeboden. De voorzitter sloot met een opwekkend woord deze geslaagde byeenkomst. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. van der Heide en D. E. Verdouw. Bevallen: H. A. M. Schuyt geb. Groene- wegen, Z.; A. H. Beukers geb. Olstboorn, Z. Ondertrouwd: J. W. Vieveen en J. Oos- teriaken. In verband met de reconstructie door de Provincie van den Westvllet- en VUets- weg meenen B. en W. van 6tompwyk dat de tyd gekomen ls tot vervanging van de aan den Vlietweg staande gaslantaarns, door electrische. Het gemeenteiyk Electri- citeltsbedrljf heeft de kosten daarvan be groot op f. 450.B. en W vragen mach tiging tot wijziging en de gelden te vinden uit Onvoorzien 1984. De Onderlinge Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging schreef over September 132 nieuwe leden ln; het totaal bedraagt thans 7621. In verband met overtreding van het karnverbod, hebben Maandag, ambtenaren van de Crisis-Zuivelcentrale bij M. aan den Veenweg een party boter in beslag ge nomen. o VOORHOUT. Bijeenkomst van „Lustxumvierende Bouwvakarbeiders." In de feestelijk versierde voorzaal van het Parochiehuis opende de voorzitter, de heer B. J. Lukassen deze byeenkomst Voor de eerste maal in 5 jaren van het bestaan dezer vereeniging was een feeste- ïyke byeenkomst belegd. Vervolgens liet spr. de oprichting der vereeniging de revue passeeren, alsmede datgene wat de veree niging in die 5 jaren tot stand heeft ge bracht. Spr. memoreerde als pionier den heer H. G. Warmenhoven, den stillen, stoe- ren werker, die met enthousiasme tewerk is gegaan, om de oprichting mogelijk te maken; eerst op 13 Januari 1930 heeft hij zyn werk dan ook bekroond gezien, toen officieel de vereeniging voor het eerst ver gaderde. Voor dit pionierswerk zij hem op rechten dank gebracht. Dit compliment werd met een ovatie beantwoord. De voor zitter wenscht den tegenwoordigen secre taris-penningmeester, de heer H. G. War menhoven, dezelfde energie, opgewektheid en accuratesse toe, welke hij in het ver leden aan den dag legde; hij hoopte hem nog tal van jaren tot zijn rechterhand te mogen rekenen in den vollen zin des woords. De afgeloopen 5 jaar zijn voor den bouw vakarbeidersbond ter plaatse zegenrijk ge weest. Spr. droeg hierop de leiding over aan den heer A. J. Vlasveld, die de organisatie van het meer humoristische gedeelte in handen heeft. The Melody Boys uit Lelden gaven hierop eenige vroolijke liederen, zoodat de stemming er dadelijk in was. Kapelaan G. P. Bakker sprak als geestel. adviseur de vergadering toe. Deze avond geeft ook reden om feest te vieren, aldus spr., omdat geen enkel lid werkloos is. De heer A. J. Vlasveld wist zqn gehoor dusdanig te vermaken, dat het applaus niet van de lucht was! Ook het lid N. v. d. Men had veel succes te oogsten met een oer-komische voordracht, die herhaald moest worden. Nog sprak de afgevaardigde van den Volksbond, de heer J. A. van Gent, die dank bracht voor de prettige samenwer king in het verleden, terwijl de heer B. v. d. Lubbe namens de landarbeiders in vrij wel gelijken zin zich uitte. Den heer A. J Vlasveld werd door den voorzitter harteiyk dank gebracht voor de keurige organisatie van dezen avond. Ook de Melody Boys werden ln dit dankwoord betrokken. Er is dezen avond ln één woord naar hartelust genoten! Het a.s. zilveren jubileum van dokter Bots. In verband met het feit, dat op 13 Febr. a.s. dokter Bots zich 25 jaren geleden als arts in deze gemeente vestigde, heeft zich hier een comité gevormd, bestaande uit de heeren G. Bulten, voorzitter, J. van den Berghe, secretaris, J. W. van Reisen, pen ningmeester, mevr. A Mondriaan, en de heeren W. v. d. Laan, P. J. v, d. Hulst, G. J. van Rhecnen, P. L. v. d Hulst, M. J. H. Jansen, J. A. van Gent, J. Renee, H. A. Allard en N. de Wolf. Dit comité stelt zich ten doel, alle gemeentenaren en de buiten de gemeente woonachtige patiënten van den dokter ln de gelegenheid te stellen iets bij te dragen, om den jubilaris een huldeblijk aan te bieden, zoo mogelijk ver gezeld van een gecalligrafeerd album, waarin opgenomen de namen van allen, die tot dat huldeblijk hebben medege werkt. Waar dokter Bots zich beroemen kan op een drukke praktijk, ook van pa tiënten buiten onze gemeente, zoo bestaat ook voor dezen de gelegenheid, by een der bovenstaande comité-leden hun bydrage te storten en te teekenen op de daarvoor aangelegde lijst, die van 6 tot 25 November a.s. daarvoor wordt aangelegd. Dit jubi leum, zóó opgezet, belooft voor den jubi laris een onvergeteiyk feit te worden! Veiling kleinvee. In de afgeloopen week werden weer zeer vele konynen aangevoerd. 110 ln getal. De jonge dieren Hepen van f. 0.25 tot f0.50, de slachtkonynen behaalden de prijzen, va- rieerende van f. 0.90 tot f.150. Ook de handel ln hanen, kippen, cavia's en duiven verliep vlot. Zaterdagmiddag is ln de Schoolstraat de bakkersknecht W. A. van Z. met zyn rywiel over de tramrails geslipt. Hy be kwam verschillende vleeschwonden aan zh'n rechterbeen en knie en een gekneusde rechterschouder Na voorlooplg te zyn ver bonden bij een lid E.H.B.O. is hij per auto naar zyn woning vervoerd en onder ge neeskundige behandeling gesteld Het rij wiel werd gedeelteiyk vernield, De gehouden Unie cpllecte heeft al hier opgebracht f. 121, - o VOORSCHOTEN Een dierenslachting. Des nachts zijn. waarschyniyk door honden, by den landbouwer v. d. M. aan den Veurscheweg, eenige kalkoenen en kippen vermoord, terwyi andere zoodanig verwond werden, dat zy moesten worden afgemaakt Ook ln het welland werden enkele doode dieren gevonden. De politie van deze gemeente en van Veur heeft terstond een onderzoek Inge steld ter opsporing van de honden en hun eigenaars. Ieder die Inlichtingen kan ver schaffen, wordt verzocht zich by de politie te melden. Burgerlyke Stand. Geboren: Hubertus Petrus, z, v. A. van Wetten en P J. Ammerlaan Catharina Petronella Maria, d. v. F, J. van Vliet en A. P. J. Groenewegen Franelscus Wil helmus, z. v. F. T Zonneveld en A. M. van Veen. Ondertrouwd: B. Kooyman 23 j. en J, Suurland 26 j. o VOORSCHOTEN, Loop der Bevolking. Gevestigd: F. H. Bloemgarten, vaj» 's-Gravenhage; J. Braam van 's-Graven- hage; J. I. Bril van Voorburg: A. B G. Baron van Dedem, van Bloemendaal: R. L. van Delden, van 's-Gravenhage; J. G. Holtrop, van 's-Gravenhage; B. E. van Dltmar. van Wassenaar; R. Klein, van 's-Gravenhage; O. F. Koetse, van Haarlem; A. J. Th. Koreman, van Bloemendaal: L. E. Larive, van 's-Gravenhage; W. G. Lubbers, van Laren, N.-H.; A. O. Meyer, van Hooge- zand; G. O. A Munters, van 's-Graven hage; R. W. Palm, van 'sGravenhage; H. Smalhout, van 's-Gravenhage: F. N. de Dreu .van Amsterdam: H. A. Hoffmann, van Overschie; C. C. Jager, van Naarden; H. A. Redingius, van Rijswijk, Z.-H.; M. F. Tydeman, van Amsterdam; G. J. Vos, van Amsterdam J. D. Wilton, van Rotter dam; J. D. Kok. van Bloemendaal; J. W. Caviet, van Bussum: N. L de Oude. van Serooskerke; W. G. J. van Zelm van Eldik, allen Leidscheweg 141 E. Fransen, Rijn dijk 27, van 6chimmert J. Brouwer, Papelaan, van Leiden E. G L. van En gelen, Valkenb.weg 22d, van Noordwyk C. P. M Velu, Veurscheweg 3, van 's-Gra venhage J. Arentsen, Leidscheweg 108, van 's-Gravenhage L. Oouwerkerk, Leidscheweg 187e, van Lelden A. M. Wegenaar, Papelaan 90, van Leiden. Vertrokken: J. Enterpfarrer, van Knip- laan 2, naar 's-Gravenhage. Pauwenlaan 20 C. H. van der Mey, naar Valkenburg, Z.-H. A. H. Eigeman, naar 's-Graven hage, HobbemaDlein 27 J. H. A .Jollie, naar 's-Gravenhage, Kaapstraat 34 B. W. J. Heilbron, naar Ammerzoden R. Huges, naar Wassenaar, Sandhorstlaan 46 A. Neumann, naar Ter Aar M. Neu mann, naar Alphen aan den Rün, Wil- helminastr. 24. Ernstig verkeersongeval. Gistermiddag heeft op den Leidscheweg wederom een vrij ernstig verkeersongeval plaats gehad, doordat de bestuurder van een auto, bij het passeeren van stilstaande auto's geen voorrang aan tegenliggers ver leende. In de richting Leiden reed een auto bestuurd door S. E. uit Amsterdam, met er achter gekoppeld een defecte auto bestuurd door A. A. uit Amsterdam. Enkele gepar keerde auto's moesten worden gepasseerd toen geiyktydig van tegenovergestelde richting de 17-jarige mej. W. C. V. alhier, per rüwiel naderde, direct gevolgd door een motorrijder. De weg is ter plaatse smal en inplaats van te wachten reed E. met zyn sleep door. Hierdoor werd de motor rijder aangereden en mej. V. die belden op den grond vielen. Mej. V. bekwam een ern stige hoofdwonde en ls ter plaatse verbon den door een dokter: bovendien waren hare kleeren gedeelteiyk vernield. De po litie heeft terstond een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. BU de gehouden controle door ambte naren der belastingen en politie, zyn eenige personen bekeurd wegens overtre ding der Wegenbelastingwet en overtreding der motor- en rijwielwet. o WARMOND. De werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor werkver schaffing en arbeidsbemiddeling staan in geschreven 58 personen, t.w.: 7 timmerlie den: 1 metselaar; 1 opperman; 2 hout bewerkers; 22 land- en tuinbouwarbelders; 3 losarbeiders; 4 schippers; 3 chauffeurs: 11 transportarbeiders; 1 betonwerker; 2 kantoorbedienden en 1 schilder. Door bemiddeling van het bureau werdén twee arbeiders geplaatst. Gevonden voorwerpen: Bij de politie alhier is aangifte gedaan van het vinden van een paar dames handschoenen, een bril en een alphino-muts. HEDEN. De Burcht: N.8.B.-vergadering, m» 8 1/4 uur. Marekerk: Hervormingsavond Prot, Hei Evang. My.. 8'/< uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie telg. nam. Stadszaal: Piano-recital H. Kande, Velden. 81/4 uur nam. Woensdag. Hoog). Kerkgracht 48: Spr. K. Er leek» van Den Haag. 8 uur nam. Luthersche Kerk: Luther-herdenkjne Vryz. Chr. Federatie. 81/4 uur nam. Schouwburg: Lltterls Sacrum „Robbe, does", door J. J. Cremer. 8.1S uur nam. Stadszaal (foyer): Prop.-avond N.V. Ds Sportfondsen, 8'/t uur nam. Oegstgeest (Oeref, Kerk)Hervet, mlngsdag. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nun „De Jantjes." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uui nam. „Bleeke Bet". Dageiyks matinee 2 uur nam. Zondag nam, 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. Si 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Canaille". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u, na „Circusparade.". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 29 Oct tot en met Zondag 4 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tele! 502. D. J. v Driesum, Mare 110, telef. Ki en C. van zyp, WUhelmlnapark 8, Oegst geest, telef. 274. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Albarda en gez., uit Deo Haag. Bloemcamplaan 72; M. Berkhout uit Schiedam, Pr. Fred.laan 4; M. C. Bru- mers, uit Naarden, Gr. Haesebr. weg 11; W. S. H. Blanke, uit Den Haag, Konijnen- laan 27; E. Bloch, uit Den Haag, Konijnen, laan 38; J. B. Bornhaupt, geb. Maarseveen en Soon, uit Den Haag, Wittenb. weg 104; H. van den Brink, uit Sassenheim, Ridder- laan 1; J. W. de Bruijn van Melis en Marie- kerker en gez., uit Den Haag, Wittenbur- gerweg 72; A, M. van Buuren, uit Den Haag, idem; H. Cal, uit Den Haag, v. Zuij- len van Nijeveltstraat 58; A. A. Corel geb Bakker, uit Leiden, Schouwweg 21; M. J Oouvée, uit Leiden, Wittenb. weg 86; J, Cuppens en gez,, uit Den Haag, van Cal- carlaan 3b; K. M. Dicker, uit Zeist, K. Hoefyzerlaan 1; A. Eberhard, uit Odetor» Vyverweg 5; H. F. Forsch, uit Maastrict; Buurtweg 101; B. J. Gescher, uit Arnheit Konynenlaan 6; M. P. Grootendorst, ui Den Haag, Wittenb. weg 72; G. E. U Gundermann, uit Leiden, L. Kerkdam 1 L. A. A. E. de Haas, uit Utrecht, Schout- weg 72; M. Hausler, uit Den Haag, va: Zuylen v. Nijeveltstraat 62; L. Q. C. Hint uit Den Haag, L. Kerkdam 105; G. B. W Hoek en gez., uit Maastricht, Buurtw. 101: E. F. Hoffmann, uit Rotterdam, Meienl weg 14; J. H. Hutten, uit Eibergen, RW- derlaan 1; W. Huurman en gez. uit Maar tensdijk, v. Z. v. N. straat 125; P. Jansti en echtgen., uit Den Haag, Ridderlaan 1; F. J. Kippschnieder, uit Den Haag, Wit tenb. weg 124; M. P. Kroes en gez, ui- Leiden, Pr. Fred, laan 4; Wed. M. E. Ia- verge geb. van Gelder en gez., uit Dooit Schouwweg 79; A. van Leeuwen en ge. uit Den Haag, Crocusstraat 10; J. O. 0 baron van Lijnden en gez., uit Den Haa; Sophialaan 1A. Matuczek, uit De Bilt (91 Sophialaan 1: K. Oostermeier, uit Der Haag, Paauwlaan 5; A. Presberger, uit Schiedam, Bremhorstlaan 21; A. C. N- van Randen, uit Ermelo, Wittenb. weg 20; J. Reedijk, uit Stompwyk, v. Z. v. Nstr. 131 Vertrokken: C. G. Ootes en echtg., naar Den Haag, de Sillestraat 254; E. M. S. HinB naar Den Haag, Torenstraat 110: T. Menninga, naar Den Haag, Weissenbach- straat 1B; A, Novotny, naar Den Haaf. Bezuidenhout 68; A. Pat-schok, naar Des Haag, Tapijtweg 2; L. M. van der Weill naar Amsterdam, Hobbemakade 29 L Mevr. de Lille Hoogerwaard geb. Linde boom en dr., naar Den Haag, Oude Sen, weg 33A; J. B. Dumont, naar Dordrecht Hooikade 6: W. H. Noo geb. Visser, nak Den Haag, Leeuweriklaan 17; E. J. Rl)s' bergen geb. Knyff, naar Den Haag, KaaP- scheplein 43; W. Hendriks n. St. Michiels gestel, Stokhoek C 19; C. C. Wander, nas' Amsterdam, Amstel 340; G. A, W. Corsten naar Hillegersberg, Burg. Lefevre de Mo»- tignylaan 19; F. C. Knotter, naar W» Haag, Ravesteinstraat 374; M. Czogoi» naar Den Haag, Surinamestraat 6; B. van Ditmar, naar Voorschoten, Leidsche weg 141; Ph. Hij-mans. naar Den Has?- Elandstraat 30; A. V. Biersky, naar W" Haag, Laan van Meerdervoort 105; L Jager, naar Amersfoort, Utrechtschews 284; van der Lip geb. jkvr. Roëll en ®- naar Kethel en Spaland, Sehied. weg Aanhouding. Door de politie alhier is te Den Hak aangehouden een zekere mej. K. van Duu» sche nationaliteit die zich hier zou hebt*- schuldig gemaakt aan diefstal van ee gouden ring van groote waarde (in dienH- betrekking). zy heeft bekend den dié®" te hebben gepleegd, terwül de ring in slag is genomen. Zij is voorgeleid voo' hulpofficier van Justitie en vervolgens'' het politiebureau alhier ingesloten en naar het Huis van Bewaring te Den Ha» overgebracht. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6