jeamm IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 October 1934 RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. RADIO-PROGRAMMA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: P. V., Noordwljk, overtreding jachtwet, j maal 1.10 of 2-maal 5 d., met verbeurd- terld. overtuigingsstukken; P. H. S., Ha- Krswoude, te Lelden vleesch vervoeren anders dan op zindelijke wijze, f 3 of 2 d.; j. D„ idem, f.3 of 2 d.; J. v. d. P„ Bode graven, overtreding motor- en rijwielregl., f,6 ol 3 d.; L. V.. Alphen a. d. Rijn, idem ƒ.6 of 3 d.; W. v. d. H., Den Haag, over treding wet openbare vervoermiddelen, f.5 of 3 d.; N. v. E., Valkenburg, Z.-H., overtreding Landbouw-crlsiswet f. 10 of 5 d. met verbeurdverkl. aardappelen; H. G. v, D., Warmond.overtreding motor- en rijwielregl., f.6 of 3 d.; J. R., Voorburg, overtreding visscherijwet, f.2 of 1 d.; C. J. B Idem idem, f.2 of 1 d.; M. F. v. S., Hil legom. overtreding motor- en rijwielregl., f.10 of 5 d.; J. A. P., Nootdorp, Idem, f.6 of 3 d.; A. H. v. Z., Amsterdam, overtre ding motor- en rijwielwet. f. 10 of 5 d.; A. 0„ overtreding arbeidswet, f.3 of 2 d.; J. B, overtr. crisiszuivelwet, f. 10 of 5 d. met verbeurdverkl. melk; Th. J. v. d. W, Noord- wjjkerhout. te Noordwtjkerhout een hond laten loopen op den openbaren weg, f. 3 ef 2 d.; J. H. v. W. en H, M. V„ Haarlem, overtreding visscherijwet, ieder f. 6 of 3 d, met verbeurdverkl. vischtuig; A. H„ Katwijk, overtr, landbouwcrislswet, f. 10 oi 5 d P. A. K., Noordwljk, idem f. 10 of id; W. J. v. V., Idem, f.10 of 5 d.; D. v {.E., Loosduinen, overtr. motor- en rijw.- Rgl-, f.6 of 3 d.; D. V., Katwijk, overtre- tng prov. regl, op de wegen, f. 6 of 3 d.; t W. T„ Noordwijk autorijden zond. licht, ti of 3 d.; A, H. P., Nootdorp, overtr. jotor- en rijwielregl., f, 6 of 3 d.; P. M., jmsterdam, idem f. 10 of 5 d.; A, H. B., Eoogmade, overtreding Boterwet, f. 20 of II iH. J. D„ overtr. motor- en rijwiel- vet en regl., 2-maal f. 3 of 2-maal 2 d.: C. L. M, v. C. te Leiden een voorwerp in tfenbaar water werpen, f. 2 of 1 d.; P. v. i IV., Prinsenhage, overtreding motor- en tjwielregl., f. 6 of 3 d.; H. D„ Oosterbeek. nertreding motor- en rijwielwet, f. 15 of it d.; C. v. d, L„ Den Haag, wielrijden ser een gesloten verklaarden weg, f. 2 of ld.; J. de W„ zwervende, loopen op ver talen grond, f. 5 of 3 d.; H. F. v. W„ Den Kaag. zonder noodzaak met een motorrij- iiig links van den weg rijden, f. 5 of 3 d.; I C. R. idem idem f. 5 of 3 d.; J. T. V., ksenkerk, idem, f. 5 of 3 d.; M. J. v. V., Gouda, idem, f. 5 of 3 d.; G. v. E., Rijns- te?, idem, f. 5 of 3 d W. H„ Den Haag, orrijden zonder spiegel, f. 5 of 3 d.; I F. K. v. M„ idem, autorijden zonder iel, f. 5 of 3 d.; A. M. A. W. P. P., cver- ing motor- en rijwielregl.. f.3 of 2 d.; V. idem f.3 of 2 d.; A. C. S., Den Haag, fan f.3 of 2 d.; P. M„ idem, f.3 of 2 d.; ;h, in bochten binnen bebouwde kom- >n links van den weg wielrijden, f. 3 of id; c. v. d. V., Voorhout, wielrijden zon- to licht, f.3 of 2 d.; C. G„ Wassenaar, nïijden zonder bel, f.3 of 2 d.; H. R., f.3 of 2 d.; A. J. A. v. d. A„ Den Züg, te Leiden met een motorrijtuig te el rijden, f. 6 of 3 d.; J. B. idem idem, .'tof 3 d.; P. A. C. ten H., idem idem, f. 6 3d.; H. H., wielrijden over een gesloten Haarden weg, f.2 of 1 d.; A. S„ te Lei- én zonder vergunning op den openbaren vs muziek maken, f.2 of 1 d.; P. A. v. d. LAlphen aan den Rijn. geen geldig num. 'bewijs vertoonen, f. 10 of 5 d.; A. J. K„ sterdam, geen geldig rijbewijs vertoo- f. 10 of 5 d.; D. J. B., Wassenaar, Idem 10 of 5 d.; J. C. R., Haarlem, idem, f. 5 3 d C. E. idem autorijden zonder t, f 10 of 5 d G. R., Haarlemmermeer, rijden zonder verlicht nummer met ter en zonder rood achterlicht, 2-maal of 2-maal 2d.; H. J. Z., Noordwljk, iorijden zonder verlicht nummer met r, f.5 of 3 d.: G. H. v. d. K„ Bloe- daal, overtr. motor- en rijwielwet, be en regl. 3-maal f. 2 of 3-maal 1 d.; d. P., zwervende, autrorijden zonder :d achterlicht,' f.5 of 3 d.; A. J. M. S„ swijk, Z.H., autorijden zonder spiegel, of 3 d.; J. R. T., Bloemendaal, motor- n zonder spiegel, f. 5 of 3 d.; A. B., usenaar, overtreding motor- en rijwiel- si, f,3 of 2 d.; H. D., Sassenheim, wiel den over een gesloten verklaarden tot f. 2 of 1 d.; P. A. v. P., Kat- ït. idem, tot 2 gulden of één dag; IS. idem idem f.2 of 1 d.; M. E. Rotter- overtreding motor- en rijwielregl. f. 3 3d.; J. de V. Katwijk met een voertuig 'en zonder licht, f. 3 of 2 d.; C. H. 'insburg, wielrijden zonder licht f. 3 of 2 c. c. Leimuiden, idem f. 3 of 2 d.; W. R. Leiderdorp, idem f. 3 of 2 d.; Q. J. v. Sassenheim, idem f. 3 of 2 d.; J. C. v. d. Katwijk, wielrijden zonder bel f. 3 of 2 A. de G, Noordwijkerhout, wielrijden er reflector f 3 of 2 d.; A. v. d. B. nsburg, idem f. 3 of 2 d.; E. K. den Haag Sassenheim te snel autorijden f. 6 of 3 p. z. Oegstgeest, wielrijden over een «ten verklaarden weg, f. 2 of 1 d.; K. de .Amsterdam, overtreding verord. Oegst- op het rijden, f.3 of 2 d.; P. G. te geest zonder vergunning venten, f. 2 1 d.; A. de S„ zwervende, idem, f. 2 of 1 i a. j, v. R„ Leidschendam, loopen op "boden grond f.2 of 1 d.; J. A. v. B„ lemmermeer. overtreding leerplicht- t.f.3 of 2 d.; G. J. B. overtreding verord. 'den op de straatpolitie, f. 3 of 2 d.; M. ah., overtreding arbeidswet f.3 of 2 d.; 0 d. Bodegraven, overtreding motor- en "ielregl. f. 15 of 10 d.; L. v. d. P.. Oegst- overtreding drankwet, f. 5 of 3 d.; W. -a. v. d. V. Rijnsburg en M. v. E. Oegst- ;t te Oegstgeest, zich na bezetten tijd ■daden in een café, ieder f.2 of 1 d.; A. Sen Haag, overtreding arbeidswet f. 5 of p. v. B„ Hillegom .overtreding jacht- di. 10 of 5 d.; G. J, T. den Haag, over ig visscherijwet f. 6 of 3 d. met ver- 'dverkl. vischtuig; J. Z. Noordwijker- t, overtreding melkbesluit f, 3 of 2 d.; p. overtreding visscherij wet, f. 6 of 3 - met verbeurdverkl. vischtuig; L. B. over ging arbeidswet, f, 3 of 2 d.; A. G. over- mg verord. Leiden op het rijden, f. 2 of [a; a. j. b. Amsterdam, overtreding land- °°n* crisiswet, f40 of 20 d. met verbeurd- In|d aardappelen; E. V. geb. Z. overtre- ,®S motor- en rijwielregl., f.2 of 1 d.; A. Oegstgeest, overtreding verord. Oegst- tot het weren van ontsierende recla- het niet landelijk deel der gemeente, 2 d.; Th. v. L., zwervende, openbare genschap, f. 5 of 3 d.: h. B, wielrijden bel f. 3 of 2 d.; W. F. v. A. wielrijden licht, f. 3 of 2 d.; A. den B. Loosdul- 3 geen gevolg geven aan het bevel van ?verkeersagent f. 8 of 4 d.; P. v. B. Am- *4lm, loopen op verboden grond, f. 10 of 5 d.; G. A. H. Zonder kennisgeving to doen aan den commissaris van politie te Leiden een vreemdelinge herbergen f. 3 of 2d.; F. D. Brummen, zonder noodzaak met een motorrijtuig links van den weg rijden f. 5 of 3 d.; G. Chr. J. Groningen, idem f. 5 of 3 d F, N. Chr. S. Rijnsburg, geen geldig rijbewijs vertoonen. f. 10 of 5 d.; E. B. D. Amsterdam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2 x f. 4 of 2 x 2 d H. C. den H. Rijns burg, overtreding alg, pol. verord. van Sassenheim. f. 2 of 1 d.; A. M. Zandvoort, te Noordwijk wielrijden over een voetpad, f. 2 of 1 d.; P. R. overtreding motor- en rijwielregl. f. 3 of 2 d.; A. A. C. Alphen a. d. Rijn, wielrijden zonder reflector f.3 of 2 d.; D. M. H. den Haag, te Leiden met een motorrijtuig te snel rijden,, f. 6 of 3 d.; J. v. B„ Lisse, idem f. 6 of 3 d.: S. W. Hillegom overtreding motor- en rijwlelbesch. f. 3 of 2d.; K. D. Rotterdam, te Voorschoten met eep motorrijtuig te snel rijden f. 6 of 3 d.; J. O. Voorschoten, Idem f. 6 of 3 d.; J. J. H. V. Valkenburg. Z.-H. idem f. 6 of 3 d.; J. C. de B„ Wassenaar, Idem f. 6 of 3 d.; J. B. den Haag, Idem f. 8 of 3 <L; P. J. W, E. Rijswijk Z.-H. idem f. 6 of 3 d.; H. N. Was senaar te Voorschoten zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.; J. K. overtreding leerplichtwet f. 3 of 2 d.; G. O. Valkenburg Z.-H. idem f.6 of 3 d.: B. R. idem idem f. 6 of 3 d.; W. L. M. A Nijmegen, overtreding verord. Oegst geest op het rilden, f. 3 of 2 d.: B. H, wiel rijden zonder licht f. 3 of 2 d.; J. H. V. te Leiden met een voertuig rijden in verboden richting f. 2 of 1 d. Op vermoeden dat in het café-restaurant van den heer C. K. te Katwijk aan Zee ge legenheid tot spelen werd gegeven, had op 15 Augustus 's avonds ongeveer 9 uur de Inspecteur van politie van den Wijngaard bijgestaan door den politieagent Jonkers een inval in bovengenoemd café gedaan. Bij dezen inval bleek dat de keuken van het Café als speelzaal was ingericht. Om de speelbank die met groen laken bekleed was bevonden zich een aantal personen die aan het spelen waren. Gistermorgen moes ten voor het Kantongerecht alhier terecht staan S. van der M. koopman, H. de J„ koopman en H. de V. kleermaker allen wonende te Katwijk aan Zee. De Inspecteur van politie van den Wijngaard zette uiteen hoe het spel plaats vond. Het was een gewone speelbank; er werd met fiches en kaarten gespeeld, won rood dan had men gewonnen, won zwart dan was de winst voor den bankhouder. Meer dan 23 fiches werden door den bankhouder niet uitbe taald. Aan het spel konden alle bezoekers van het café deelnemen. Als het druk was trad de heer C. van R. op als hulp-bank houder. De heer S, erkende van 115 Aug. aan het spel te hebben deelgenomen, hij had eenmaal f. 60 verloren. Verdachte S. van der M. had op een andere keer f 21.65 gewonnen. De heer van R. ver klaarde dat de belooning voor den bank houder afhing van de winst die de speel bank maakte. De heer S. verklaarde ook dat er wel eens geknoeid was met de kaar ten .Verdachten de J. en de V. ontkenden gespeeld te hebben. Daarna werd de heer C. K. de caféhouder gehoord. Hij erkende dat er een speelbank in zijn café was ge weest en er geregeld gespeeld was. Nu en dan functionneerde hij als bankhouder bij gestaan door van R. als hulp-bankhouder. Het O.M. zeide, dat van R. en S. zich voor de Haagsche Rechtbank zullen moeten ver antwoorden. Hij eischte tegen ieder der verdachten f. 10 boete of 10 dagen hech tenis. Over 8 dagen zal de Kantonrechter vonnis wijzen. Voor deze zaak was veel be langstelling. Terecht moest staan J. W. B. alhier wegens overtreding van de woningwet. De opzichter van het woning- en bouwtoezicht de heer H. van der Kracht verklaarde dat volgens besluit van Burgemeester en Wet houders verdachte 2 woningen die onbe woonbaar verklaard waren had moeten sloopen wegens het gevaar van bouwvallig heid. Op 15 Juni was dit bevel aangezegd, maar op 2 Juli waren de woningen nog niet gesloopt en zelfs nog bewoond. Het O.M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Nog stonden terecht J. S. te Oegstgeest en P. van V., J. G en J. van E. te Rijns burg, omdat zij op Zondag 30 Sept. in ver- eeniging een straat hadden opengebroken en met de keien een schuit in de Vliet had den bekogeld. Verdachten ontkenden de straat opengebroken en met keien gegooid te hebben. Getuige G- van der Mey, tuinder te Rijnsburg had gezien dat 3 jongens uit baldadigheid de straat hadden opgebro ken en toen met de keien waren gaan gooien. Het O.M. eischte tegen J. G. f. 10 boete of 10 dagen hechtenis, tegen J. S. f. 10 boete of een week tuchthuisschool, tegen P. van V. en G van E. leder een maand tuchthuisschool voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Over 8 dagen zal de Kantonrechter vonnis wijzen. H. van der P., caféhouder te Noordwijk aan Zee stond terecht omdat hij op 29 Sept. op de Vinkeveldlaan aldaar 600 Kg. aardappelen zonder geleidebiljet van de crisisaardappelencentrale vervoerd had. Het O.M. eischte f. 30 boete of 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der in beslag genomen aardappelen De Kanton rechter wees verdachte er op dat hij de aardappelen onder bloembollen verstopt had. zoodat hij niet te goeder trouw was geweest en veroordeelde verdachte tot f 25.— boete of 10 dagen hecht:nis en v?r beurdverklaring van de ln beslag genomen aardappelen. HET DRAMA TE NIEÜWKOOP. Een schadevergoeding van f. 10.000. Men herinnert zich het drama te Nieuw koop, waarbij de 18-jarige Van der w. door een schot hagel werd getroffen uit een karabijn, opgesteld door den gepen- sionneerd majoor der Rijksveldwacht t. om het stroopen in zijn vischwater tegen te gaan, met het gevolg dat Van der w. blind werd geschoten. t. is hiervoor tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In een civiele procedure, welke te dezer zake tegen t. voor de Haagsche rechtbank is ingesteld, heeft deze t. thans veroor deeld aan Van <1er w. een schadevergoe ding ic betar- t ven 10.000 en hem te vens in de kosten dt. procedure veroor deeld. VEREENIGING VAN BROEDERIJEN EN PLUIM VEEFOKBED RIJVEN IN NEDERLAND. Bovengenoemde vereeniging hield to Amersfoort een drukbezochte ledenverga- gadering, welke grootendeels was gewijd aan de door de regeering getroffen crisis maatregelen ten opzichte van het pluim vee, belichaamd in de „Teeltregeling". Des te meer werd aan deze Teeltregeling de aandacht geschonken, omdat deze per 31 December aanstaande afloopt en een vernieuwing daarvan zich reeds ln een vergevorderd stadium van voorbereiding bevindt. Unaniem was men van meening, dat door deze Teeltregeling het door de re geering gestelde doel, namelijk verbete ring van den Plulmveestapel niet wordt bereikt. De voorwaarden waaronder de fokke rijen en de vermeerderingsbedrijven wor den erkend, doch vooral ook de onmoge lijkheid ook maar eenige bevredigende controle op de voor die erkenningen en de handhaving daarvan benoodigde ge gevens uit te oefenen, zijn daar de reden van, waarvoor treffende staaltjes werden aangevoerd. Ook had een der aanwezigen een drietal door de „Centrale voor Pluim vee en Eieren" goedgekeurde fokhanen meegebracht, welke dus het regeerings- merk droegen en bestemd waren om tot een verbetering van onzen pluimveestapel bij te tjrac-n, doch de algemeene lachlust opwekten uoor het tekort aan alle eischen welke aan een normalen fokhaan als mi nimum gesteld dienen te worden. Uit mededeelingen van verschillende leden bleek, dat het lang geen uitzonderings gevallen waren. Met verontwaardiging nam men kennis van de reeds door den directeur van ge noemde centrale naar voren gebrachte mogelijkheden, welke de nieuwe teeltrege ling inzake de herkomst van de in de broedmachines ln te leggen broedeleren in zich zou kunnen sluiten. Al deze moge lijkheden kwamen namelijk hierop neer dat zelfs zij, die over het allerbeste mate riaal beschikken, benevens alle pluimvee houders^ die uitsluitend voor eigen bedrijf broeden of laten broeden, op directe of indirecte wijze gedwongen zouden worden een deel van de in te leggen broedeleren te betrekken van de fokkerijen en ver meerderingsbedrijven, waaraan men voor een zeer groot gedeelte slechts zeer geringe waarde toekende. Besloten werd om na de publicatie der nieuwe teeltregeling na te gaan, of in derdaad deze grove onbiilijkhei/l regle mentair zou zijn vastgelegd en zoo Ja, dan binnen een week ln een extra vergadering bijeen te komen, voor het vaststellen van maatregelen, welke aan dien voor onze pluimveehouderij ongewenschten toestand zoo spoedig mogelijk een einde zouden kunnen maken, waarbij geen enkel geoor loofd middel achterwege gelaten zou mo gen worden. Echter werd tegelijk de hoop uitgesproken, dat het bestuur der centrale met de nuchtere werkelijkheid rekening zou houden en de door den directeur der centrale geopperde plannen niet tot ver wezenlijking zouden komen, terwijl de eindbeslissing bovendien ook nog in han den van de regeering ligt. o VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Heb een Salvia splendens. Kan ik die overhouden in een pot. Wanneer de beste stektijd? W. N. te L. Antwoord De S, s. is een plant, die in de verwarmde kas of kamer kan worden overgehouden Snijdt de plant tot de helft terug en houd' haar gedurende den win ter vorstvrij maar koel en geef matig water De grond mag niet uitdrogen. Geef in Maart nieuwe grond. De plant maakt dan nieuwe scheuten, welke in zandige aarde kunnen gestekt. Dit s'ekken moet met eenige warmte gedaan April is een goede tijd. Vraag Heb een Clivia, pl.m. 8 jaar oud. Ziet er gezond uit. Heeft nog niet ge bloeid. Bestaat er eenige kans op bloei? W. N. te L. Antwoord Uw plant zal wel te zware grond hebben gehad. Dit bevordert in sterke mate de bladontwikkeling niet zel den ten koste van de bloemvormlng. Houdt uw plant nu koel, maar vorstvrij, goed in 't licht en geef matig water, in December en Januari zelfs zeer weinig. Misschien komt tegen het voorjaar de bloemknop te voorschijn. Geef dan weer geregeld water en vloeimest. Vraag Azalea staat prachtig ln blad, heb haar binnen gehaald. Wat nu? H. v. d, H Antwoord Zet de plant nu in een goed geluch' vertrek, zooveel mogelijk in 't licht De temperatuur moet koel zijn- Geef ge regeld water, geen vloeimest. Overgiet ééns per week de bladeren met lauw water d. i. om alles stofschoon te houden. Als de plant in den loop van den winter zal bloeien kunt u nu de kleine knoppen reeds tusschen "de bladeren voelen. Zoodra deze knopjes zichtbaar gaan zwellen, geeft u dagelijks water en in water opgeloste bloe- menmest. Zorg evenwel dat de pot en de potgrond niet droog worden. Vraag Welke functie bekleeden de pitten bij de vrucht. A. J. den H. te L. Antwoord De pi'ten vormen het zaad, waarmede de planten zich vermeerderen. Merkwaardig is nu bij de meeste vruch ten, dat zich uit de zaden wel goede hoo rnen onwikkelen, maar dat daaraan vaak minderwaardige vruchten aan komen. Bijv wanneer u pitten zaait van een Goud- Reinet, krijgt u wel boomen, maar hier aan komen als regel geen Goud-R. maar minderwaardige appels. Daarom worden vruchtboomen op kunstmatige manier ver meerderd, bijv. door te enten, stekken, af leggen enz. Vraag Wat is de oorzaak dat het aan tal pitten zoo verschillend kan zijn, soms 3. som 10 en daartusschen? A. J. den H. te L. Antwoord De reden hiervan ligt in de meer of minder goede bestuiving, welke tijdens den bloei plaas vindt. Is deze be stuiving volfcomen, dan heeft volkomen bevruchting plaats en is de kans groot, dat het maximum aantal pitten zich vorm' (10). Maar allerlei redenen staan aan deze bestuiving in den weg, bijv. weersinvloe den, meer of minder bloeiende boomen tij dens de bloei in de omgeving enz. VOETBAL. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Wijziging in het Zwitsersche team. In het Zwitsersche elftal voor den wed strijd tegen Nederland, is een wijziging aangebracht. Schaub van de F.C. Basel, die als rechtshalf was aangewezen, zal niet spelen. In zijn plaats komt Hufschmid, van dezelfde club. UIT NIEUWVEEN. Zondagmiddag speelde V.V.N, n te Nieuwveen op eigen terrein tegen Gouda VI en wist te winnen met 7—2. m Nic. Boys I speelden te Nieuwkoop te gen O.D.V. I; rust 11, eindstand 22. Op eigen terrein speelde Nic. Boys n tegen ODI in, Leimuiden. Eindstand 21 voor Nic. Boys. Nic. Boys A speelde op eigen terrein te gen ODI A, Leimuiden. Eindstand 20 voor Nic. Boys. o LUCHTVAART. DE LONDEN—MELBOURNE-RACE. De „Comet" van Jones en Waller op den terugweg reeds te Allahabad. Catheart Jones en Waller met de „Co- met" zijn gisteravond om 8 uur te Alla habad aangekomen, waar zij den nacht zouden doorbrengen om vanmorgen in één ruk naar Bagdad te vliegen. Zij hopen ln den nacht van Woensdag op Donderdag te Mildenhall te kunnen terugkeeren. Het „Albury-Comité" dat zich ten doel stelt de stad Albury een blijvend souvenir aan te bieden uit dank voor de bewezen diensten aan de „Uiver", meldt ons, dat uit geheel Nederland blijken van belang stelling zijn binnengekomen. Een treffend voorbeeld hiervan was een Jeugdig hockey speler, die als volgt schreef: „Ik ben 13 jaar en spaar voor 'n hockey stick. Voor wel 90 pCt. gaat het aan mijn hart één gulden uit mijn pot te nemen, maar voor 100 pCt. kan ik het niet laten. Ik stuur u f. 1.—" Hieruit blijkt wel hoe groot het vlleg- enthouslasme is bij de Hollandsche jeugd. Ter herinnering melden wij nog even dat bijdragen tot een maximum van f. 1 ge stort kunnen worden op postgiro Nr. 1142 ten name van de firma Pierson en Co., Heerengracht 214, Amsterdam, onder ver melding van „Albury-Comité". Te Amsterdam zijn plannen ln voorbe reiding om de Uiver-bemannlng nog eens te huldigen na de ontvangst en huldi ging op Schiphol. o KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van Zaterdag en Zondag. Zaterdagmiddag-competitie (Adspiran- ten)klasse I; Noorderkwartier IFluks V 9—1. Klasse II: Zuiderkwartier nNoorder kwartier in 32. Zondag-competitie (leden): klasse H: Oosterkwartier IIIFluks IV 12. o Overzicht. In de adsplranten-competitie heeft Noorderkwartier volkomen aan onze ver wachtingen beantwoord en met groot ver schil van Fluks V gewonnen. De cijfers zijn echter geflatteerd, doch verdiend is Noor derkwartiers overwinning zeker. In de 2e klasse gaf het derde twaalftal van Noorderkwartier kranig partij aan Zuiderkwartier n en verloor slechts met 3—2. Voor de Zondag-competitie bracht Fluks IV het er heel wat beter af dan een week geleden. Zij won thans van Oosterkwartier III met 21 na een spannenden wedstrijd, waarin Oosterkwartier zeker niet de min dere was, doch door onproductief aanval- spel de nederlaag leed. ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEK-KRING. Door allerlei bezwarende omstandig heden heeft de L.A.K. besloten den indivi- dueele Singelloop om de City-Sleutels dit jaar niet te doen doorgaan. Vraag Heb een stuk kleigrond, waarop ik aardappelen teel. De hoeveelheid ver mindert. Welke kunstmest te gebruiken? K te A. a. d. R. Antwoord S'rooi in het najaar per 100 vierk M. grondoppervlak 5 kilo 40%-kali- zout en evenveel superfosfaat van 18%, welke meststoffen worden Ingewerkt. Strooi in het voorjaar, even vóór het poten 5 kilo zwavelzure ammoniak en geef hier van nogmaals 4 kilo, wanneer de aardap pels in de rij staan. Kunt u eens wisselen met teelt? Vraag Op dezelfde grond staan zwarte bessen, waarvan ik vroeger veel vrucht trok. Nu veel blad en takken en minder vrucht. K. te A. a. d. R. Antwoord Het is niet gemakkelijk op een afstand uit te maken of het niet dra gen van uw bessen alleen een quaestle van voeding is. De vorming van veel blad en takken wijst niet bepaald op gebrek, hoog stens op éénzijdige bemesting. De vrucht- vorming wordt bij zwarte bessen niet zel den onmogelijk gemaakt door de bekende rondknop, veroorzaakt door het optreden van een schadelijke plantenmijt. Mocht dit in uw bessen het geval zijn, dan kunt u dat nu en in den loop van den winter reeds vaststellen door het knikkervormig opzwellen van de knoppen. In dat geval kunt u weinig vrucht verwachten, ook niet bij de beste bemesting. Mag alles er nor maal uitzien, dun dan de struiken uit wan neer ze te veel in 't hout zijn gegroeid en geef per 100 vierk. Meter 6 kilo 40%-kali- zout en 8 kilo superfosfaat (in het najaar) en spit deze meststoffen in. Geeft in het voorjaar even vóór de ontwikkeling 4 kilo zwavelzure ammoniak en wanneer de vrucht is gezet nogmaals 4 kilo van deze hulpmest- Eveneens inwerken. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw." I RECLAME- 81? y Jecovitol levertraan wetenschappelijk^ de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f Ql7S per flgfop WOENSDAG 31 OCTOBER 1934 Hilversum 301 M. Vara-ulzending - 10.00 Vpro, 6.30 Rvu. 8.00: Gramafoonpl 9.30; P. J. Kers: Onze keuken 10.00: Morgen wijding 10.15: Voor Arb. 1. d. Contenu- bedrijven: Klein Vara-ensemble o. L van F. Bakels, dr. J. v. d. Tempel (lezing) en dialoog 12.00; Gramofoonpl. 12.20: Klein Vara-ensemble o. 1. v. F. Bakels 1.00: De Flierefluiters o. 1. van J. van der Horst m. m. van A. de Booy (zang) 2.15: Kniples 3.00: Voor de kinderen - 5.30: Vara-orkest o. 1. van H. de Groot 6.30: Rvu, Dr. Th, v. Schelven: Moeilijk heden met kinderen 7.00: Sportuitzen- dlng 7,20: Vervolg concert 7.40 Voor het Platteland 8.00: Herh. SOS-berich- ten 8.03: Gramofoonpl. 8.15: Jood- sche uitzending m. m. van S. H. Englan- der (causerie met gram.-pl.) en A. Pley- sier (inleiding) 9.10: Stemmen uit het proletariaat 9.30: De Notenkrakers o. L van D. Wins 9.50: Vaz Dias, Vara-Varia 10.00: Uit Londen: BBC-Symphonie-or- kest o. 1. van Catterall, Radio-koor en Myra Hess (plano) 11.0512.00: Gra- mofoonmuziek. Huizen 1875 M. NCRV-ultzending - 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. van Ds. E. Douma 11.0012.00: Zang door R. Ipema (sopraan), a. d. vleugel G. Eucken 12.15: Gramofoonpl. 1.15 Orgelspel R. Parker m. m. van L. Gok- kes (viool) 2.15: Piano-recital M. Slu- zewskl 3.00: Ohr. Lectuur 3.303.45: Gramofoonpl. 4.00: Orgelspel S. P. Vis ser 4.40: Gramofoonpl. 5.00: Kinder uur 6.00: Landbouwpraatje 6.30: Af gestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Technische causerie M. M. Sohipper 8.00: Herden king der Kerk-Hervorming in de Herst. Ev. Luth. Kerk te Amsterdam Ds. C. F. Westermann (spreken, m. m. van het Kerkkoor o. 1. van J. Zwart 9.15: Ncrv- Kleln-orkest o. 1. van P. v. d. Hurk m. m. van A. v. WickevoortCrommelin (sopr.) en A, Woud (alt) 10.00: Vaz Dias 10.10: Causerie H. Gordeau 10.20: Ver volg concert 11.0011.30: Gramofoon- muziek. Droitwich 1500 M. 10.3510.50: Morgen wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo foonpl. 11.60: Voor de scholen 12.05 Orgelspel Q. MacLean 12.50: Ch. Man ning's orkest 1.50: Gramofoonpl. 2.25 Voor de scholen 3.15: Plano-recital K. Denyer 3.35: Sted. orkest Bournemouth 0. 1. van R. Austin m. m. van E. Kersey (viool) 5.05: Het McArthur kwintet 5.35: Het Londensch Zigeunerorkest 6 20: Berichten 6.50 en 7.05: Lezingen 7.25: Koorconcert 7.50: Het Crook kwintet 8.35: Concertinleiding 8.50: BBC-Symphonie-orkest, koor en soliste o. 1. van A. Boult 9.50: Berichten. Hierna vervolg concert 11.05: Voordracht 11.1012.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.50: Goldy-orkest 8.20: Parljsoh Instrum. Kwintet m. m. van solisten 10.50: Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.201.20: Concert uit Rest. „Ritz" 2.504.50: Omroepor kest o. 1. van Reesen 7.20: Oude en Nieuwe Dansen door het Omroeporkest 8.35: Piano-recital 8.50: Hoorspel 9.30Gramofoonpl. 9.50: Kamermuziek door Blaaskwintet 10.2011.50: Dans muziek. Keulen 456 M. 5.20, 6.35 en 11.20: Gra- mofoonplaten 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. van Eysoldt 3.20: Concert uit Ber lijn o. 1. van W. Steiner 4.40: Solisten- concert 6.20: Schrammelmuziek 7.30: Uit Stuttgart: Unsere Saar den Weg frel zur Verstandigung" 7,55: „Stunde der jungen Nation": Wereld-oorlog 8.20 „Ein Tag Soldat", gevar. programma 9.50: „Schwarze Jager-Suite" voor blazers en harp van W. Zilllg 10.20—11.20: De Kapel Hauck-Relchardt. Rome 421 M. 8.05: „Belfagor", opera van Respighl. Orkestleiding: Respighi. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Om roeporkest o. L van André 1.302.20: Gramofoonpl. 5,20 dito 6.50: Viool recital 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Om roeporkest o. 1. van André 8.50: Hoor spel 9.20: Vervolg concert 10.30 11.20: Dansmuziek 484 M.: 12.20: Gra- mofoonplaten 1.302.20: Omroeporkest o. 1. van André 5.20: Dansmuziek 6.35 Gramofoonpl. 8.20: dito 8.45: Fragm. „La passion du Christ", met muziek van H. Thiébaut Hierna tot 11,20 Gramo- foonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 en 7,55: Zie Keulen 8.20: Concert uit Konings bergen o. 1. van Briickner m. m. van S. M. RasCher (saxofoon) 9.20: Berichten Radio-praatje. Weerbericht 10.2011.20: Concert uit Hamburg o. 1. van R. Krug. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 31 Oct. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 8-24 uur. 3de Programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zenders 12.2014.20: Brussel Fr. 14.3517.20: Deutschl.sender 17.20—19.50: Brussel Fr. 19.50—20.30: Luxemburg 20.3021.35: Beromünster 21.35afl.: Luxemburg. 4de Programma: 8 208.50: Parijs Ra dio 11.05—15.35: North Reg. 15.35— 17.20: Droitwich 17.2018.50: Brussel VI. 18.50—20.05: North Reg. 20.05— 21.20: Brussel VI. 21.20afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 3—6

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11