^tlir (edew (ang GRATIS eep) 75sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 October 1934 Derde Blad No. 22876 BINNENLAND. DE ACTIE VOOR HET JULIANA-HUIS. PARLEMENTAIR OVERZICHT toeneming der werkloosheid. In de week van 24 t/m 29 Sept. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 24 t/m 29 Sept. 1934 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 571.800, waarvan 82.600 landarbeiders. In de maanden Mei t/m November worden geen gegevens ontvangen aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders. De werkloosheid onder de overige 489.200 verzekerden bedroeg in genoemde periode 25.6 pCt., tegen 26.4 pCt. in de week van 3 t/m 8 September. In de overeenkomstige verslagweek van het vorige jaar bedroeg de werkloosheid 24.1 pCt. Om een vergelijking mogelijk te maken van de zomerwerkloosheld in de laatste jaren, volgt hier een opgave van het ge middelde werkloosheidspercentage, ont leend aan de persberichten over de pe riode April t/m September 1 van elk der jaren 1929 t/m 1934: 1929 2.7% 193 05.7% 193 111.3% 193 225.3% 193 324.8% 193 425.4% Bij 1064 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 29 September 1934 in totaal 333.090 werkzoekenden inge schreven, waaronder 314.126 mannen. Hier van waren werkloos 309.430 personen, waaronder 295.788 mannen. Op 8 Septem ber 1934 bedroeg het totaal aantal inge schrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 329.754. Hiervan waren werkloos 306.101 personen, waaronder 292.837 man nen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den is sedert 8 Sept. 1934 gestegen met 3336, het aantal werkloozen met 3329. In vergelijking met het overeenkomstige tijd stip van het vorig jaar wijst het aantal bij de organen der openbare arbeidsbe middeling ingeschreven werkzoekenden een stijging aan van rond 23.000 personen. arbeid aan werklooze intellectueelen. Nationaal Comité officieel geconstitueerd. Het Nationaal comité voor arbeid aan werklooze lntellectueelen, eenige weken geleden gevormd, heeft zich thans officieel geconstitueerd en is als volgt samenge steld: Werk-comité: H. A. Seyffardt, luit. gene raal b. d., oud-chef v ,d. Gen. Staf, Den Haag, voorzitter; P. J. van Lookeren Cam pagne, Hilversum, secretaris; ds. D. Boer, voorz. Ned. Pred. Bond, Den Haag; mr. dr. H. J, v. Brusken Fock, adviseur, Den Haag; mr. B. Grootenboer, notaris, Den Haag. Eere-comité: Mr. dr. L. H. N. Bosch Rid der van Rosenthal, commissaris der Konin gin in Utrecht, Utrecht; dr. D. Crena de Jongh, pres. Ned. Handel Mij., Amsterdam; Jhr. mr. Rh. Feith, president van den Hoogen Raad, Den Haag; mr. P. Droog lever Fortuyn, burgemeester van Rotter dam, Rotterdam; J. de Graaff, chef van den Marine Staf, vice-admlraal, Den Haag; D. Hans, Ned. Journalisten Kring, Den Haag; dr. M. de Hartogh, arts, Amsterdam; J. W. Henny, voorz. Ned. Dagbladpers, Lei den; R. E. Kleistra, dir. Kasvereeniging, Amsterdam; A. H. A. Klaare, dir. Petroll- fere, N.V., Den Haag; mr. R. Koole, dir. Incasso-Bank N.V., Amsterdam; T. L. Kruis schout-bij-nacht, commandant der Marine Den Helder; W. Labohm, dir. Koloniale Bank N.V., Amsterdam; mr. K. P. van der Mandele, dir. Rott. Bank N.V., Rotterdam; P. May. lid fa. Lippmann Rosenthal en Co., Amsterdam; mr. E. E. Menten, lid fa. Hel dring en Pierson, Den Haag; mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van Den Haag, Den Haag; mr. L. F. A. M. van Ogtrop, dir. bij kantoor Javasche Bank N.V., Amsterdam; S. H. Reynders, chef van den Generalen Staf, Den Haag; dr. P. H. Ritter, journa list, Utrecht; Jhr. W. Röell, commandant v. h. Veldleger, Den Haag; H. N. A. Swart, luit. gen. b. d. adjudant i. b. d. van H.M. de Koningin, oud-vice-pres. van den Raad van Indië, Den Haag; mr. L. J. A. Trip, president Nederlandsche Bank N.V., Am sterdam; G. Weth, lid fa. Schill en Capa- dose, Den Haag; Dr. W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam, Amsterdam; mr. A. E. Baron van Voorst tot Voorst, commis saris der Koningin in Overijssel, Zwolle; L. M. Weterings, hoofdredacteur Nieuwe Haarlemsche Courant, Haarlem; mr. H. F. van Leeuwen, dir. Twentsche Bank N.V., Amsterdam. Het doel van het Comité is het zoo goed mogelijk productief maken van den onbe- nutten arbeid in Nederland van de werk looze lntellectueelen. Met alle kracht en met alle energie wordt door het comité in samenwerking met de verschillende deskundigen, die zich voor het opbouwende werk beschikbaar hebben gesteld, gewerkt aan het bereiken van het gestelde doel. Het spreekt vanzelf, dat de voorbereidende arbeid tijd en geld kost en dat niets positiefs kan worden be reikt om de ellende van de duizenden werklooze lntellectueelen (welke niet te be schrijven is) te lenigen, zonder dat uit kringen, die met ons sympathiseeren, de noodige financieele hulp wordt verleend. Elke bijdrage, hoe klein ook, is welkom. Bedragen kunnen op rekening van het Nationaal Comité voor arbeid aan werk looze lntellectueelen worden gestort op gironummer 1844 van de fa. Heldring en Pierson, bankiers te Den Haag. De commissie wil voorop stellen, dat haar taak en die van het Nationaal Crisis- Comité een geheel verschillende is. Het is o.m. de bedoeling om in samenwerking met de daartoe bestaande instanties te trach ten permanente werkverruiming te helpen scheppen en daarbij de werklooze lntellec tueelen in te schakelen. Daartoe heeft men de sympathie van ™en in den lande en het feit, dat zoo vele "«aanstaande Nederlanders tot het eere- ^i'te zijn toegetreden, is hiervan een be- de cultureele beteekenis van de cité universitaire. Dr. A R. ZIMMERMAN Voorzitter van het Werkcomité, Oud-Hooge Commissaris te Weenen, Oud-burgemeester van Rotterdam. De Cité Universitaire aldus schrijft dr. Zimmerman is ontsprongen uit de gedachte jonge lieden van alle landen samen te brengen, opdat zij eikanders nationale gevoelens leeren kennen en eer biedigen. Voor een klein, maar internatio naal georiënteerd land als het onze, heeft deze gedachte nog meer beteekenis dan voor andere. Nog altijd blijft Parijs een der eerste cultureele centra der wereld. Jonge Neder landers, die daar eenigen tijd doorbrengen, zullen er hun geheele leven de goede ge volgen van ondervinden. Hun blik zal ver ruimd, hun inzicht verhelderd, hun om gang met anderen vergemakkelijkt worden. Dit zal in het bijzonder het geval zijn, wanneer zij verblijven in de Cité Universi taire, waar bijna alle Staten een studen tenhuis hebben, en waar zij, tijdens de maaltijden en bij sport en ontspanning, op ongedwongen wijze verkeeren in een bij uitstek internationale omgeving. Toenadering tusschen de naties en we- derzijdsche waardeering: ziedaar het doel dezer stichting. Het zou diep te betreuren zijn, Indien Nederland daar ontbrak. de crisis in de ledercentrale. De minister van economische zaken eischt reorganisatie. Eergisteren heeft de groep lederfabri kanten der Centrale H1.S. vergaderd. Staande de vergadering werd besloten een afwachtende houding aan te nemen en een beslissing aan te houden. Alle leden waren eenparig voor een Cen trale op andere basis. Het merkwaardige is, dat de eerste veer tien uitgetreden fabrikanten, die tegen iederen vorm van Centrale waren, nu met een voorstel kwamen voor een hervorming der Centrale. De voorzitter der Centrale, de heer Ver- woerdt, verklaarde, dat alle oppositie, waaronder de Centrale te lijden heeft, uitsluitend is te danken aan de regeering onder minister Verschuur. In een conferentie, die het hoofdbestuur dezer dagen had met den nieuwen minister van economische zaken, verklaarde deze, dat hij lijnrecht staat tegenover zijn voor ganger minister Verschuur, wat betreft deze aangelegenheid. Minister Steenberghe eischt dan ook 'n algeheele reorganisatie. Vad. OOK DE HAAGSCHE POLITIE KRIJGT EEN STORMAFDEELING. Een élitecorps van 70 man. Naai- het voorbeeld van Amsterdam zal ook bij het Haagsche politiecorps een storm-afdeeling- worden opgericht, welke speciaal opgeleid zal worden om dienst te doen bij ernstige ongeregeldheden. Hiertoe is op de begrooting van 1935 een post van f. 40.559 aangevraagd voor kleeding en uit rusting, welk bedrag tevens dient voor den aankoop van 70 karabijnen en 70 stalen helmen, met bijbehoorend ledergoed, welke aanschaffing, naar B. en W. in de begroo ting zeggen, op grond van elders gedane ervaringen wenschelljk is gebleken. De Haagsche politie beschikt reeds over speciale secties, die bij ongeregeldheden met daartoe beschikbare overval-auto's kunnen ingrijpen. In verband met de ern stige relletjes in het voorjaar in de groote steden is de wenschelijkheid naar voren gekomen om deze storm-afdeelingen nog beter uit te rusten, zoodat zij, als het noo- dig is, krachtdadig de onruststokers kun nen bestrijden. Een élitecorps van 70 man, uit de Haagsche politie gerecruteerd, zal daartoe een speciale opleiding ontvangen in hanteering van karabijnen en andere aanvalswapenen. „Tel." o CHRISTELIJKE MIDDENSTAND. Algemeene vergadering te Utrecht. De Vereeniging van den Christelijken Handeldrljvenden en Industrieelen Mid denstand in Nederland hield in het Jaar beursgebouw te Utrecht zijn jaarlijksche algemeene vergadering. Volgens het jaarverslag van den heer H. Stap van Zeist telt de vereeniging 65 af- deeüngen met ongeveer 3000 leden. Geme moreerd werd het instellen van een cen traal bureau onder leiding van den heer K. Heima. De rekening en verantwoording van den penningmeester den heer H. Wieringa. van Assen, sloot met een batig saldo van f. 317.68. Beiden verslagen wer den goedgekeurd. De voorzitter, de heer W. G. Scheeres, hield een rede. waarin hij uitvoerig stil stond bij de nood in het middenstands- bedrijf. Spr. bepleitte de teruggave aan den middenstand van alles wat de plaatselijke gemeentelijke en rijksoverheid zoo gaande weg den middenstand ontnomen heeft door rijksinkoop, uitvoeren van werken in eigen beheer, gemeentelijke verkoop en soortgelijke handelingen. Voorts wees spr. er op dat de twee millioen door de over heid toegewezen voor middenstandshulp in vergelijking het andere h-ulpverleeningen veel te laag was. Daarnaast zal de overheid maatregelen moeten nemen om te kom»n tot verlaging der hypotheekrente. Mr. C. ridder van rappard. Morgen viert mr. C. Ridder van Rap- pard, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van het Ned. Hof te Boeka rest, zijn 60sten verjaardag Mr. Carel ridder van Rappard werd 19 Oct. 1874 te Assen geboren en studeerde aan het gymnasium te 's-Gravenhage en de Universiteit te Utrecht rechtsweten schap. Na zijn promotie beoefende hij te 's-Gravenhage de advocatuur. In 1916 werd hij chef van de afd. Bescherming aan het Dep. van Buitenlandsche Zaken. In 1917 volgde zijn benoeming tot leider van de Britsche afd. van het Ned. Gezantschap te Berlijn, waar hij in 1920 gezantschaps- raad werd. Van 19251929 was de jarige buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in Rio de Janeiro, welk ambt hij sindsdien te Boekarest bekleedt. nieuw gebouw nederlandsche reisvereeniging. De Nederlandsche Reisvereenlging is overgegaan tot aankoop van de twee pan den Zeestraat 100 en 102 in den Haag. Het ligt in de bedoeling deze af te breken en de open gekomen ruimte geheel of ge deeltelijk te bestemmen voor een groot modern kantoorgebouw, waarin de ver schillende diensten der Vereeniging zullen worden ondergebracht. het film-journaal van marseille. In aansluiting op ons bericht van gis teren kan nog gemeld worden dat de opnamen van den moord op koning Aixander geheel weggelaten zijn uit het thans goedgekeurde filmjournaal. Men ziet dus alleen de aankomst van den koning, de begroeting door Barthou en tot slot het vertrek van het oorlogsschip met het stoffelijk overschot. Alles wat naar sensatie zweemt is dus gelukkig geschrapt. Het nu goedgekeurde betreft het Éclair- journaal. De beide verboden journaals van Fox en Paramount zijn nog steeds niet toegelaten. de rijksweg den haag-arnhem. Bij K.B. is bepaald, dat ten behoeve van den aanleg van het gedeelte Zwammer- damLinschoten van Rijksweg No. 12, Rijkswegenplan 1932, 's-Gravenhage UtrechtDriebergen (—Arnhem), ten al- gemeenen nutte, ten name van het Rijk zullen worden onteigend perceelen in de gemeenten Zwammerdam, Bodegraven, Lange Ruige Weide, Waarder, Barwouts- waarder, Woerden en Linschoten. wijziging der ruilverkavelings- wet. In het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van eenige artikelen van de Ruilverkavelingswet wordt algemeen instemming betuigd met de strekking daarvan, daar vooral gedu rende de laatste jaren de ruilverkavelings rente zwaar drukte op tal van kleine land bouwbedrijven. Enkele leden vroegen, of de voorgestelde verlichting van lasten niet kan worden geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1934 in plaats van op 1 Janu ari 1935. Vele leden vroegen of de Ruilverkave lingswet mede met het oog op de be strijding der werkloosheid niet krach tiger kan worden uitgevoerd dan tot heden geschiedt. Bij uitvoering van de verkave ling in werkverschaffing zouden deze meerdere werken zonder al te groote fi nancieele offers tot stand kunnen worden gebracht. Verschillende leden vroegen of de Re geering niet genegen is, ter zake een com missie te benoemen. Ten slotte werd gevraagd of het motief voor de voorgestelde verlaging niet even zeer geldt voor de jachtrente. CREMATIE DR. J. J. v. d. LEEUW. Tal van vrienden waren gistermiddag naar Westerveld gekomen om den zoo noodlottig om het leven gekomen sport vlieger. dr. J. J. v. d. Leeuw, wiens stoffe lijk overschot met de „Klipfontein" uit de verre landen naar het vaderland was over gebracht, naar zijn laatste rustplaats te geleiden. In de aula trad de broer van den over ledene, de heer M. A. G. van der Leeuw naar voren. In het leven van den over ledene aldus spr. was iets, dat hem bijzonder aantrok: n.l. datgene wat ver band hield met opvoedkunde. Dit bracht hem ook naar Zuld-Afrika voor het hou den van een serie lezingen. Als sportvlieger ging hij per vliegtuig. Allen hebben wij zijn vlucht met bewondering gevolgd, aldus spreker. Zijn lezingen waren een groot succes. Een paar dagen nadat hij Johan nesburg had verlaten, kwam hij in een bergachtig terrein, waar hij neerstortte. Een leven was afgeknapt, waarvan nog zoo veel te verwachten was. Als een soldaat kwam hij, na gestreden strijd, met de „Klipfontein" terug. Zijn baar was met de driekleur gedekt. Na deze indrukwekkende woorden klon ken de tonen van het Slotkoor uit de Mat- thaus Passion. Langzaam verdween de baar voor de oogen der aanwezigen. Ontroering maakte zich van velen meester. De heer v. d. Leeuw dankte daarna de aanwezigen voor hun belangstelling. o D. WIJNKOOP. Uit Amsterdam meldt men aan 't „Vad." Een van de leden van de communisti sche raadsfractie toonde gistermiddag een door hem van den heer Wijnkoop uit Rus land ontvangen telegram, waarin deze hem meedeelt gezond en wel te zijn. Gelijk onlangs was gemeld zou de heer Wijnkoop ernstig ziek zijn. VERSPREIDE BERICHTEN. Gistermiddag is te Enschedé in den ouderdom van 62 Jaar overleden mr. P. Kingma Boltjes, sinds 1921 notaris aldaar, voordien te Jorwerd. De overledene was lid van het hoofdbestuur van de Broeder schap van Notarissen. De gewone audiëntie van den minis ter van binnenlandsche zaken zal op Maandag 22 en 29 October niet plaats hebben. RECLAME- 9óo« DE WERELDBEROEMDE iSCHOONHEIDSZEEP ent U LUX TOILETZEEP? Dan zal Let U niet moeilijk vallen Uw opinie over éeze beroemde jcboonbeidszeep, die dagelijks door 90 van de 100 filmsterren gebruikt wordt, onder woorden te brengen» Voor de beste en kortste omschrijving van de volgende hoedanigheden van LUX TOILET ZEEP vol^n. onder staande punten: Haargesckiktliei J voor Je dagelijkse verzorging zelfs van de teerste huid* Het delicate parfum, dat zelfs de meest verwende smaak voldoet. Het overvloedige, zachte scliuim en zijn heilzame werking op dehuid» De edele grondstoffen, die in LUX TOILET ZEEP zijn verwerkt, hetgeen voor elke leek onmiddellijk waarneembaar is aan de absoluut enige, ivoorwitte kleur. Zuiver Hederlands fabrikaat. loven wij uit: lePrijsi 3 st. Lux Toilet Zeep p. mod. GEDURENDE UW LEVEN tt 10 jaar »i 5 jaar 3 jaar 2 jaar 1 jaar 2c Prijs: 3 3e Prijs: 3 4e Prijs: 3 5e Prijs: 3 6e Prijs: 3 terwijl Je 500 volgende deelnemers een feufie Verrassing ontvangen. Inzend meen moeten in Let bezit zijn vai^_ Lever's Zeep Mij. N.V. Rotterdam, vóór 31 December a.s. Bij elke inzending moeten drie buitenomslagen van Lu* Toilet Zeep worden gevoegd. Op de enveloppe moet staan: Prijsvraag L. T. Z. 1038 De beoordeling der inzendingen berust bij de Directie. Over de toekenning der prijzen kan Ïeen briefwisseling worden gevoerd. )e uitslag wordt eind Februari in dit blad bekend gemaakt. lf$AI-026Q TWEEDE KAMER. BESCHERMING VAN LEERLINGEN TEGEN TBC. Op het wetsontwerp tot „bescherming van leerlingen tegen de gevolgen van be smettelijke ziekten van personeel van in richtingen van onderwijs" waren heel wat amendementen ingediend. Dinsdag was het debat geschorst bij het amendement van den heer Suring, om personeel, dat niet in het bezit is van de vereischte geneeskundige verklaring (n.l. niet lijdende te zijn aan tuberculose) niet tot de school toe te laten; door deze be paling meende de heer Suring zou de vrijheid van benoemen onaangetast blijven, hetgeen in het ontwerp niet ge schiedde. Practisch kwamen echter ont werp en amendement op hetzelfde neer: zonder verklaring zou niemand zijn taak aan een onderwijs-inrichting kunnen ver vullen. Nadat de heer Suring gisteren dit amen dement eenigszins had gewijzigd met be trekking tot de tijdelijke onderwijzers, verklaarde de Minister er geen bezwaar meer tegen te hebben en daarom nam hij het over. Bij een volgend artikel nam hij even eens over een amendement-Suring. om de kosten van de keuring aan de betrokkenen te vergoeden. Maar hiermee was aan de succesjes van den katholieken afgevaar digde nog geen eind gekomen, want ver scheidene andere amendementen van hem werden eveneens door den Minister aan vaard: o.a. één, om ook de vrijheid van ontslag door gemeenten en schoolbesturen onaangetast te laten (het „niet-toelaten" van de zieke onderwijzers was voldoende); eenige andere, om de aanspraken van de niet-toegelaten onderwijzers inzake bezol diging en pensioen meer afdoend te rege len; eveneens één, om van de beslissing der Ministers, om een school te sluiten, beroep op de Kroon toe te staan. Bij al deze voorstellen had een korte discussie plaats, maar tot stemming kwam het niet, omdat, zooals gezegd, de Minister ze over nam. Daarentegen werd er wél gestemd over een amendement van mevr. De Vries Bruins, om te bepalen, dat binnen twee jaar na het in-werking-treden der wet alle betrokkenen (onderwijzend en ander personeel) in het bezit moeten zijn van de verklaring, dat zij niet aan tuberculose van de ademhalings-organen lijden. De Minister verklaarde dit amendement over bodig te achten; bovendien zal het nood zakelijk zijn, de organisatie van de keu ring eerst nog eens onder het oog te zien. Hoewei de heer Ketelaar het amendement kwam steunen, word het met 59 tegen 21 stemmen verworpen. Hiermee was de behandeling van het ontwerp afgeloopen; het komt vandaag in stemming. UITKEERINGEN AAN OUD- GEPENSIONNEERDEN. Bij de verdere behandeling van het wets ontwerp inzake de oud-gepensionneerde militairen heeft Minister Deckers inder daad verklaard (wat wij gisteren voor zagen i dat de toestand van 's lands fi nanciën niet vergunt om verder te gaan dan het thans voorgestelde, al kunnen daarmee dan ook alleen „de minst-bedeel den" worden geholpen. Hij deelde mede, dat gelijkstelling van de oud- met de later-gepensioneerden 'n bedrag van 10 millioen gulden zou vorde ren; gelijkstelling van alle oud-gepensio neerden alleen zou toch nog 1 millioen vragen, en dit geld is er niet. Wel deelde hij nogmaals mede, ook voor volgende ja ren een bedrag van f. 40 000 beschikbaar te zuilen stellen. Intusschen hoe besoheiden de hulp is, die hiermee gebracht kan worden, blijkt wel uit het feit dat ieder, die meer dan f. 375 pensioen heeft, er niet van zal kunnen profiteeren. De Kamer zag in, dat verder aandrin gen op verhooging nutteloos was; het ont werp ging er natuurlijk zonder hoofdelijke stemming door. DE KANALEN IN TWENTE. Vrij geruimen tijd heeft de Kamer ver volgens gedebatteerd over een onteige- nings-ontwerp voor den aanleg van het zijkanaal naar Almelo, dat een onderdeel uitmaakt van het Twentsche kanalenplan. Er kwamen nog al wat bezwaren van verschillenden aard tegen los. Minister Kalft heeft de bedoeling van het ontwerp en van de Twentsche kanaal- werken in het algemeen nog eens uiteen gezet. De hoofdverbindingen, zooals die in de wet van 4 November 1919 zijn vastge legd, zullen gehandhaafd blijven, maar in dien ten aanzien van het zijkanaal van Almelo iets is gewijzigd, dan was dit een gevolg van de financieele omstandighe den. Het nu voorgestelde kost bijna 27: millioen; het oorspronkelijke ruim dubbel zooveel. De Minister verzekerde, dat er geen belangen geschaad zullen worden. Het trace is bovendien zoo gekozen, dat het later gemakkelijk naar het Overijsel- sche kanaal doorgetrokken zal kunnen worden. Deze doortrekking zou thans toch niet kunnen plaats hebben, omdat Over- ijsel niet bij machte is mee te betalen, en er daardoor geen overeenstemming is be reikt. De Minister was van oordeel, dat het zijkanaal, zooals het nu ontworpen is, een belangrijke verbetering in deze streek van het land zal beteekenen. Bij de replieken heeft de heer Krijger een motie ingediend, waarin den Minister wordt verzocht zoo spoedig mogelijk met een onteigeningsontwerp te komen voor de doortrekking naar het Overijse',sohe kanaal. Maar de heer Van Dijk verklaarde, dat dit verzoek onuitvoerbaar is, omdat Over- ljsel niet kan meebetalen en de Minister herhaalde, dat er geen geld is, om dit grootere plan, dat 5 2 millioen zou kosten, te financieren. Het wetsontwerp werd aangenomen en over de motie wordt vandaag gestemd. HAGENAAR.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9