THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 October 1934 BURG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. GEBOREN. Dirkje Gysberts dr. van J. v. 't Zand en D. G. v. d. Blom Jan z. van J. Selier en H. F Klein. Margaretha Helena Petronella, D. van W. P. F. Vlnkesteljn en M. H. Stouten Pieter Cornells, Z van G. de Hom en J. Massaar Anna Maria. D. van A. v. Dijk en E. M. de Vries Johanna Alexanderlna Engelbrechta. D. xvan E. v. Fruchten en J. A. Peverelll Marinus, Z. van T. C. van Prooyen en C. Duijzer Wilhelmina. D. van J. Langbroek en Chr. Muffler Cor nells. Z. van P. Zandbergen en A J. C. Wolvers Willem, Z. van J. v Leeuwen en G. Wildschut Hendricus Franclscus Theodorus, Z. van J. J. Rozier en J M. Goddijn. ONDFUTRorWb G. J A. Beuk jm. 32 j. en H. J. M. Beurze jd. 26 j. GEHI'WD K. J. de Jaeger jm. en J. Jansen jd. G. P. A. Niersman jm. en S A Janson jd. W. Prins jm. en Chr. S M. Arnoldus Jd. H Ruijtenbeek jm. en M. de Wit Jd. B. Stijger jm. en A B. Ovcrmeer jd. C. Turenhout jm. en F. Kühn jd. M. J. Vavier jm. en Chr. v. Kalkeren jd. OVERLEDEN M. A. Creveld. dr 10 maanden H Brands. M. 31 j. J. Ruijgrok, Wedn. 79 j. A. v. Meljgaarden—Waasdorp, Wede. 76 n. J. Hollebeek, Wedn. 82 J. GEVESTIGD. W. L. v. Aalst, Handelaar, Spieghelstr. 37 Mas H. dl Tjondro. Roodborststr. 31 J. Admiraal, dienstbode, Rynsbweg 10 A. J. Barendrecht, Gerecht 14a P. C. de Blanken, dienstbode, Breestr 8 A. Bruining, Groenhovenstr 12 J. v. d. Veen-Burgersdijk, Spiegehelstr. 18 Wed. S. H. Vreedenburg-ten Cate, Oegstgeester- laan 15 J. P. v. Dehn, reiziger, de Ge- nestetstr. 26 G. B. W. Denzier, teeke- nnaar Breestr. 159a A. P. v. Dishoeck, 2e luit. art. Merelstr. 21 G. Draijer. onder wijzer, Warmondenv. 21 J. G. Eggink, economisch cand Nieuwe Rijn 25 P. M. C. Emons, Rijnsb.weg 15 P. J. H. v. d. Ende, naaister, Thorbeckestr. 30 M. Evers, Rijnsb.weg 77a P. E. Eijma, kan- toorb. Rijnsb.weg 15 Jkvr. A. M. C. Gevaerts, Rapenburg 54 W. H. Geijsman winkelbed. Maredijk 139 P. Chr. J. de Groot, serg. Inf. N.O.I. Leger, Hendrikstr. 1 A. J. Ph. de Haseth Móller, Noordeinde 52 H. M. Haspers, apoth. ass„ Cobetstr. 91 K. H. Heeroma. Papengr. 20 A. v. d. Heuvel, kinderjuffr. Witte singel 24 D. v Heijst, H. de Grootstr. 14 S. J. Hoekstein, rijksambtenaar, de Genestet- straat 26 W. M. Hopper, verpleegster Lijsterstr. 2 C. A. L. Janssen, Breestr. 121a J. M. A. Janssen, leeraar, Hooigr. 1327 Sing Fong Jap. Rijnsb.weg 56 E. de Jong, Roodborststr. 16 J. Josso, Bilderdijkstr. 2 Kami, Lammenschansw. 33 O. M. Kaljadoe, werktulgk. KPM, H. Rijndijk 105a J. H. Knol, knecht beurtschipper, 4e Binnenv.gr. 10 A. Kottowitz. dienstbode, Heerensteeg 21 P. J. Kuitert, Hoogewoerd 84a H. H. Langeraar, Rijnsb.weg 189 A J. Lange- rak, fabr.arb. 2e Looierstr. 40 C. Th. Lens, Nieuwe Rijn 10 P. J. L. Menten Noordeinde 52 P. Mooten, dienstbode, Rijnsb.weg 34 H. Müller, Noordeinde 52 R. L. A. Muller, Rijnsb.weg 15 C. Oudenaarden. Rijnsb.weg 77 S. Palsma Witte Singel 27 H. J. Parlevliet, Konin- ginnelaan 38 G. J. ter Poorten, Breestr. 135a H. Ribbius, Rijnsb.weg 62a J. Roos, sergeant, Vreewijkstr. 20 Wed. S. Schuilenburg-Ruchtie, Morschkade 19a E. C. A. Tijdeman, 11. verpleegster, Meezen- straat 2 W. W. v. Valkenburg Rapen burg 51 M. J. Veldman, 11. verpleegster, Heerenstr. 9a W. Viskil, chauffeur, Fr. v. Mierisstr. 32 H. Visser, Warmonder- weg 21 H. Vos, groentenhandel Haarlem- merstr. 36 M. Th. M. Waterreus, 11. ver pleegster. Rijnsb weg 10 G G. Wissema Merelstr. 7 H. Wltteveld, 11. instr.-maker, Steenstr. 38 A. C. v. Zanten, dienstbode Zoeterw. singel 60 J. v. Zuijlen, ass rijksuniversiteit, Meezenstr. 7. VERTROKKEN! C. G. A. GopnerAbendrootih, Nijmegen, Kwakkenbergerweg D. Arentsen, Den Haag, Stuwstr. 182 N .Berger, Utrecht, Mamixlaan 164 bis S. Beijer, Sassen- heim, Wasbekerlaan 12 A. de Bondt, Den Haag, Meezenlaan 56 M. Bosker, Den Haag, J. v. Olden b. laan 89 M. C. Braat, Nijmegen N. Bre^dljk, Rijnsburg, Smidstr. 48 J. Bunschoten, Oegstgeest, Terweeweg 112 J. Butljn, Sassenheim, Hoofdstr. 305 J, C. Cool, Amsterdam, Vijzelgr. 61 boven Wed. B. C. de Haas— Delissen, Breda, Dahliastr. 10a G. Die- penbach, Amsterdam, O. Z. Achterburgwal 167 hs. P. v. Doom, Bandoeng C. M. Drabbe, Utrecht, Kromhoutkazeme K. Drewes, de Bilt, P. Hendriklaan 31 A. Dunnebier, Den Haag, Nassau Zuilenst. straat 23 C. den Dunnen, de Werken c.a. no. 19 J. A. D. v. Echten. Amsterdam, Sarphatipark 114 A. Geenjaar, Den Haag, P. Paaltjesstr. 66 A. A. J. v Gent, Amsterdam, Gaasp.str. 531 M. Gerte- naar. Den Haag, Spul 118 H. J. de Graaf, Lisse P. A. VleleGriekspoor, Leiderdorp, Hoofdstr. 166 J. H. v. Ves- semde Haan, Den Haag, Korte Vleerstr. 34 C. Hartevelt, Rotterdam, Spanjaard straat 160 W. C. den Hartog, Nieuwkoop, Noorden C. A. Heruer—Hendriks, Oegst geest, H. Morschweg 107 M. L. Heruer, Oegstgeest, H. Morschweg 107 P J. M. Huber. Antwerpen- W. M. Hulsman, Utrecht, Schipbeekstr. 25 J. Ch. de Jae ger, Gouda, 't Woudstr. 33 E. Janssen, Oegstgeest, Spaargarenstr. 42 J. J. Jozlasse. Gouda, W. F. Reitzstr. 55 H. Kaapaan, Hilversum, Oude Torenstr. 9 F. Klever, Den Haag, le v. d. Boschstr. 299 E. H. MeletKluivers, Hillegom, Burg. Pontstr. 110 L. Korpershoek. Putten, Postweg 15 A. Korporaal. Den Haag, Korte Vleerstr. 34 F. Koster, Amersfoort, Leusderweg 141 J. H. Krietmeljer Vlis- singen, a. b. Hr Ms Wachtschip A. G. de Kwaadsteniet, Rotterdam, Rochussen- straat 319a Th. C. la Lau Amsterdam, Nickeriestr. 23 L. Lotte Den Haag, Wiedstr. 33 J. Louwrler. Zoeterwoude. Rejnprrnrnmerstr. G 18 A. van der Meij— Mole "ir. Vijfhuizen, Vijfhuizerdijk 40 S. de Mol—Neuteboom. Katwijk Varkevis- serstraat 203 H. Noorlag, Ede Brouwer straat 16 A Nijpels. Blaricum. Fran- schepad 10 T. Onrust, Voorburg, Laan v. Sevenster 5 A. v. Oven, Breda, Baro- BENTHUIZEN. Aanhouding. In samenwerking met die van Boskoop is het de politie alhier gelukt de dieven die verschillende malen bij den tuinder J. Q. een party druiven hebben gestolen te Boskoop te arresteeren. Na een volledige bekentenis zyn de 4 personen overgebracht naar Den Haag. BU nader onderzoek ble ken zy nog meer op hun kerfstok te hebben. HAARLEMMERMEER. Landbouwwinterschool. Te Hoofddorp werd een vergadering ge houden van de vereeniglng van oud-leer lingen der Chr. Landbouwwinterschool aldaar, onder leiding van den voorzitter, mr W. Rip. Na opening der bijeenkomst en afhande ling van enkele huishoudeluke zaken, werd de voorzitter door den 2en voorzitter den heer Kamper, gelukgewenscht met zyn promotie tot Meester in de Rechten. Hierna hield de voorzitter een rede over onze landbouw-handelspolitiek. Witte Kruis. De Krink Abbenes van de afdeeling Haarlemmermeer van de N. H. vereeniging .Het Witte Kruis", hield in de bewaar school aldaar een ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Biemond, opende de bijeenkomst, waarna ter voorziening ln de vacature ontstaan door het bedanken van mevr. Klees wegens vertrek naar Haar lem. tot bestuurslid werd herkozen ds. Ver waal uit de Kaag. terwijl de aftredende leden, de heer Biemond en mej. v. Noordt, werden herbenoemd. Uit het daarvan uitgebracht verslag bleek dat de financleele toestand van dit ressort der afdeeling gunstig kan worden ge noemd.- Het suikergehalte der bieten. Dat het suikergehalte der bieten, d'-> in den Haarlemmermeerpolder worden ge teeld. nogal varleerend is. is een vrijwel gewoon verschijnsel. Maar wel zal het zel den voorkomen, dat het suikergehalte van dit gewas op de eene plaats van een stuk land niet hooger komt dan 16.06 en op de andere plaats van hetzelfde land ln één week stygt tot 17.08. Een Landbouwer uit deze gemeente had aan de suikerfabriek vernomen dat een dergelijk percentage was opgeteekend, hetgeen hem natuurlijk welgevallig was. omdat de uitkeering daar door ook hooger werd. Ter benoeming voorgedragen. Door de daarvoor aangewezen commissie, is ter benoeming tot hoofdverpleegster in het Petronella-Hospitaal te Djokja by den Kerkraad van de Geref. Kerk te Amster dam, voorgedragen mej. D. Bos Fd. uit Zwanenburg. Landstormvergadering. De afdeeling vyfhuizen van den byzon- deren vrij willigen landstorm hield aldaar een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer C. A. de Koning, die een kort openingswoord sprak, waar na van gedachten werd gewisseld over den Landdag 1935. Hierna had de uitdeeling plaats van de grootendeels door ingezetenen beschikbaar gestelde prijzen van den laatsten schiet wedstrijd. In verband met de ziekte van het hoofd van de R.K. school te Vyfhuizen, den heer Dieben. is tot tijdeUjk onderwyzer aan deze school benoemd de heer C. H. G. Turkenburg te Heemstede. HILLEGOM. Aanrijding. Hedenmorgen had op Weerestein een aanrijding plaats tusschen twee auto's met het gevolg dat de straat vol met levende paling lag. Een vrachtauto, die met kisten paling geladen was. moest stoppen voor een wagen die de Molenlaan indraaide. De bestuurder van een reiswagen, die ach ter den palingwagen reed kon niet sterk genoeg remmen. De chauffeur wilde er langs ryden, wat niet gelukte. Door de aanrijding kregen beide wagens schade; vooral de reiswagen was aan den voor kant geheel ingedrukt. De chauffeur had een kleine wonde en was korten tijd be wusteloos. Toen de weg ontruimd was, konden de wachtende trama doorryden. De politie maakte procesverbaal op. Het Nutsdepartement heeft plannen voor de oprichting van een jeugdclub. In de a.s. ledenvergadering zullen daarover mededeelingen gedaan worden. Op die vergadering moet tevens voorzien worden in de periodieke aftreding van twee be stuursleden en een commissielid voor de bibliotheek, die allen herkiesbaar zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. De collecte ten behoeve van hulp behoevende kerken gehouden in de Geref. Kerk bij de herdenking van de Afschei ding heeft opgebracht de som van f. 278.33. nielaan 254 J. M. Overmeer, Hillegom, Frederiklaan 2 A. M. Pieters, Amsterdam C. Trooststr. 32 H. O. K. Pressler, Oos terhout, by Fa. Janssens R. Regensburg, Den Haag, Valkenboschlaan 30 C. i. d. Reijden, Leiderdorp. Hoogmadescheweg 35 A. S. v. Ryn. Apeldoorn, Marech. Ka zerne W. Serdyn, Den Haag, Laakkade 190 G. Siera, Haarlem, Leidschestr. 96 J. C. Sneeboer, Den Haag, Trekweg 124 D Spier. Amsterdam, Singel 143 W. G. C. Stroo Den Haag, Bilitonstr. 26 R. Stutterhelm. Zevenbergen, Zuid Haan 26 H. v. d. Tas, Mr. Cornells, Bidarasjina 72 J. Tekamp. Den Haag, Merkusstraat 29 A. Viele, Leiderdorp, Hoofdstr 166 P J Voges. Eindhoven, Tulpénstr 40 J de Vos. Amersfoort Spaamstr 109 J G v. d. GraftWegman Haarlcn. Kei straat 10 P. M. L. Westheir T'.elen, Nachtegaalst! 1 E J. v rt Redden- Wijting, Leiderdorp, Hoogmadescheweg 35. Bij de verdeeling der bestuursfunc ties van de A.R. Klesvereeniging werd als secretaris aangewezen de heer G. de Briujne en als 2e secretaris de heer W. L. Noordijk. Door het bestuur der A.R. Kiesver- eenlging ls tot bestuurslid van de Propa- gandaclub benoemd de heer W. L. Noor- dyk Deze heeft de benoeming aange nomen. o KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst „Volksonderwijs", De afd. Katwyfc van de Ver. „Volks- onderwys" vergaderde in Hotel „Klein du Rhin". De voorzitter, de heer A. Verdoes, heette allen welkom en sprak een kort openingswoord, waarna de secretaris, de heer C. van Rijs, de uitvoerige notulen der vorige vergadering las, die onveranderd werden goedgekeurd. Na voorlezing en be spreking der ingekomen stukken, werd overgegaan tot het benoemen van een af gevaardigde naar de algemeene vergade ring, die de volgende maand te Utrecht gehouden wordt. Als zoodanig werd be noemd de heer A. Verdoes. Na bespreking van den beschryvingsbrief en rondvraag, werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Op het strand ls aangespoeld een bruin geschilderd yzeren vat met geel ge- kleurden bodem, gemerkt XP. By de politie zyn hierover inlichtingen te be komen. LISSE. Het Raadslid C. Langeveld f Alhier is op 57-jarigen leeftyd overleden de heer C. Langeveld. die ruim 20 jaar zitting heeft gehad voor de HJC. fractie in den Gemeenteraad. Voorts is de overledene steeds voorzitter geweest van de Hard- draveryvereeniging; hij was tevens lid van het kerkbestuur en het bestuur der R.K. scholen alhier. Aanrijding. Het zoontje van den heer K. had op zyn fiets een te groote vaart waardoor hij niet tydig kon remmen voor een auto bij het kruispunt KanaalstraatBroekweg. Hy kwam met de voorzy.de der auto in botsing Den chauffeur treft geen schuld. By voldoende deelneming zal dezen winter weer een avondschool-cursus wor den gegeven in de Geref. School. o NOORD WIJK. Een personenauto, bestuurd door mevr. T. te 's-Gravenhage, is by het pas- seeren van een andere auto tegen een der op de Voorstraat staande boomen gereden, tengevolge waarvan de auto belangryk werd beschadigd. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. o NOORDWIJKERHOUT. Auto geslipt. Een beambte van het Maria-Gesticht, de heer Verbeek, die voor zaken naar Noord- wyk moest, mocht meerijden met een automobilist uit Limburg, die op bezoek was in het Gesticht. De Limburgsche heer reed vrij hard en bij het uitwyken op den Goo-weg vloog de slippende auto tegen een boom en werd van voren totaal in elkaar gedrukt. De heer Verbeek schoot voorover en werd ernstig in het gezicht verwond. De auto is weggesleept door een kraanwagen van de firma Werkhoven alhier. De melkprijs is verhoogd en bedraagt nu 9 ct. per Liter. o OEGSTGEEST. Filmvertooning der Ver. „Zonnestraal". Ter inleiding van de a.s. Zaterdag te houden collecte ten bate van de Vereeni ging „Zonnestraal" had gisteravond ln het Patronaatsgebouw een filmvertooning plaats. In een kort openingswoord heeft de heer Hasselbach Jr. het doel van den avond nader uiteengezet en daarbij herinnerd aan het vele en nuttige werk dat deze ver eeniging verricht aan de nazorg van tuberculose patiënten van alle gezindten. Met een warm woord tot aanbeveling van de collect? deed hy een oproep voor aanmelding van collectanten. NS een kotte komische film werdj de uit 3 dfceten bestaande film „De sterken voor de zwakken" vertoond, waarin wij, zU het dan op het witte doek, van nabij een recht duidelijk overzicht kregen van het omvangrijke werk en de verkregen resul taten met gunstlgen afloop, welke door dit Instituut worden bereikt. De zoo gevreesde T.B.C. arm welke ln het dagelijksch leven by alle arbeid oifi ons heen grypt en waaraan nog helaas 2be vélen ten onder gaan werd in verschillend? vorm aan ons voorgesteld Echter ls voor zeer reien red ding mogeiyk, zoo op de Juiste wijzfc hulp wordt verleend. En dit is mogeüjk gemaakt door deze nuttige vereeniging. Helaas moe ten er nog steeds hulpbehoevende lijders aan deze gevreesde ziekte wordén teleur gesteld, omdat de financiën zulks niet toelaten. zy die gisteravond het minder aange name weer hebben getrotseerd, zullen zeer zeker overtuigd zijn dat de sterken moeten opkomen voor de zwakken. En daarom verwachten wy dat het resultaat van de as. collecte een overstelpende getuigenis zal geven van het medeleven onzer inge zetenen aan de bezielende leiding van dit instituut. De belangstelling voor de filmvertoo ning was niet zooals wy verwacht hadden. Laat dan de collecte tegenovergesteld zyn! De avond werd besloten met de vertoo ning van een vroolyke film. waarby liar- teiyk is gelachen. o RIJNSBURG. Bijeenkomst Herv. Geref. Staatspartij. De afd. Rynsburg van de H. G. S. ver gaderde in de zaal achter het Weeshuls. De voorzitter, de heer w. Kralt opende de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 89: 8 en ging voor in gebed. Daarna las hy Jeremia 2: 1028 en verbond daar aan enkele gedachten. Tot afgevaardigde naar de Provinciale Vergadering te 's-Gravenhage werd be noemd de heer J. Brussee, tervrijl nog een tweede aangezocht zal worden. Vervolgens hield de heer Lefeber uit Leiden een causerie over „Wie zyn wij?" Spr. werd door de aanwezigen met on verdeelde aandacht gevolgd. Hem werd na afloop door den voorzitter dank gebracht voor zijn leerzaam betoog. Hierna werd de a.s. campagne bespro ken. Verschillende bekende sprekers wer den genoemd; enkelen zullen worden uit- genoodigd voor de afdeeling een actueel onderwerp te behandelen. Nadat nog enkele punten van hulshou- deiyken aard werden afgehandeld en ge- meenschappelUk was gezongen Ps. 84: 6 sloot de heer D. v. Biezen met dankgebed. Prijsuitreiking Burgerwacht. De leden van de Burgerwacht, die op grond van hun prestaties ln den afgeloo- pen zomer, voor een prijs in aanmerking kwamen zyn: Klasse A: G. Vos Pz. 95 punten; J. van Rootselaar 94 p.; Joh. v. Iterson Jz. 93 p.; G. Vos Gz. 91 p.; G. V. d. Mey Gz. 91 p.; C. van Klaveren 90 p.; W. L. v. d. Gugten SO p.; T. Heemskerk 89 p.; J. Kromhout Jz. 89 p.; J. v. Iterson Cz. 89 p H. Ravens- bergen 89 p.; G. v. Klaveren 88 p.; J. Oud water 86 p.; Joh, v. d. Gugten Wz. 83 p. Klasse B: C. C. v. d. Gugten 95 punten; P. v. Egmond 88 p.; G. v. d. Kwaak 87 p.; C. Haasnoot 86 p.; Abr. Glasbergen 83 p.; W. Zandbergen Albr. 81 p.; C. Zwaan 80 p.; Abr. v. d. Mey 76 p.; Jac. Heemskerk Dz. 74 p.; Joh. v. d. Gugten Hz. 44 p. Klasse C: Alb. de Mooy 81 punten; P. Hogewonlng 79 p.; R. Blanken 75 p.: N. v. d. Mey 64 p.; P. v. d. Kwaak 62 p.; J. Zwaan Jacz. 53 p.; G. v. d. Vyver 51 p. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering der K.J.M.V. Voor de Kath. Jongeren Middenstands- vereenlging sprak ln het patronaats gebouw pater Heymeyer over het Rei- nildawerk. De voorzitter opende en heette pater Heymeijer hartelyk welkom. wy zien, aldus spr., in onzen tegen- woordigen tijd geweldige tegenstellingen; op stoffelijk gebied ls er grooten nood en anderzyds zien wy grooten rijkdom in de handen van enkelen. De moreele verwor ding ls de laatste 50 jaren niet zóó groot geweest en de godsdienstloosheid neemt ontzaggelijk toe, ook in ons Vaderland. In Amsterdam zijn 265.000 menschen, die .1 28 Prins Kalerad opende de papschaal heel voorzichtig en keek er in; "t leek erg gewichtig Dan nam hy plots een kleine pil snel uit zyn zak, die hy vervolgens ln het papje stak. Vervolgens droeg hy. zonder te bezinnen, heel vlug de schaal der konlngs ka mer binnen. Thljsje zorgde wel, dat hij hem niet op 't hoekje zag, „Myn beste broer", sprak Kalerad dan tot den Koning, „je moet toch eten deze dag Dit is een fyne pap van griesmeel met wat honing; dat is heel goed, dat zal dokter Ibaroen wel weten". „O. zeker", sprak dan Thijs, „ik zorg wel dat de Koning 't op zal eten", heAen. Hgven 18b: Cursusverg. R. S. P.; 8 uuf nam. Pieterskerk: Herdenking Kerkafscfcel- ding. 8 uur nam. Prediker: Zendings samenkomst. Spr. ds. W. Bleshaar. 8 uur nam. Stad.szaal: Residentie-orkest. Solo- violist Nathan Slilstein; 8 uur nam. KatwykaanZee (Chr. Prot. Bel.i; Oeref. Bond Spr. ds. Leemans van Dblft, 7Vt ilör nam. Zaterdag. Amsterdam fKrasnapolsky)Aan deelhouders verg. N.V. W. Hoogenstraten en Co. Alkmaar, 4Vi uur nanl. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De dochters van Hare Excellentie." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „S.O.S. Usberg." Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u, n.m. „Heldenlevens te koop." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Oct. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zyp, Wllhelminapark 8, telef. 274, Oegstgeest. RECLAME. '8516 geen godsdienst hebben en in 1930 waren er in Nederland in totaal 1.114.000 men schen zonder godsdienst; de godsdienst loosheid is een ontzettend kwaad en Juist de bedoeling van het Reinildawerk is om daar waar godsdienstloosheid heerscht, besef voor godsdienst te kweeken en een idee in het bestaan van den Schepper to doen ontwaken; het houdt zich bezig met het verspreiden van godsdienstige ideeën. De pastoor ln zyn parochie heeft niet al leen de zorg over de Katholieken, maar ook over de niet-Katholleken, doch heeft voor het laatsfe niet den noodigen tyd, terwyi de meesten bovendien worden af geschrikt. Dus moet er een apparaat ge zocht, waarvoor de menschen niet werden afgeschrikt en zoo is het Reinildawerk ontstaan. Dit wordt geleid door de vrou wen van Bethanië; het terrein door den bisschop aangegeven voor het Reinilda werk is dus de zorg op allerlei wyze voor het Katholiek maken van niet-Katholiek gedoopten en hun den godsdienst zoo veel mogelyk by te brengen. Deze vrou wen van Bethanië worden onderverdeeld in twee groepen, de contemplatieve en de actieve, dat zyn zy, die boeten en bidden en de anderen, die werken. Op duidelijke wyze zette spr. uiteen, hoe ontzettend moellyk en zwaar dit werk is en welke offers er worden gevraagd, hoe de kinde ren langzaam ln den godsdienst worden geoefend en wat deze vrouwen weten, doen en kennen moeten, om met succes te kunnen werken. Na mededeelingen betreffende de ver eeniging en een hartelyk dankwoord van den' voorzitter aan den eerw. spreker, sloot de voorzitter de byeenkomst. VOORSCHOTEN. Feestavond van „Vitesse". Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van den Chr. Korfbalclub „Vitesse" werd in het gebouw voor Chr. Belangen, aan de Wijngaardenlaan, een feestavond gegeven met medewerking van de Chr. Korfbal- vereeniging „Fiks" van Oegstgeest en „The Fair Players". De voorzitter, de heer L. Los, opende met gebed en een korte toespraak als inleiding van den avond. Spr. verwelkomde ln het byzonder de be schermvrouwe mevrouw VernèdeKoster eri burgemeester E. Vernède, voorts de sportvrienden van vereeniglngen ln den omtrek. Vervolgens werd het woord verleend aan den voorzitter van de Chr. Korfbalver- eeniging „Zeemeeuw" uit Monster, aange zien de aangekondigde spreker verhinderd ■was een propaganda speech te houden. De voordeelen en het nut van de sport, in het byzonder van de korfbalsport werden uit eengezet, gezien vanuit een Christelijk oogpunt. Sport, aldus spr., moet middel zijn en geen doel worden. Hij noemde het een plicht van ouders hunne kinderen aan sport te laten doen. Na deze redevoeringen was de beurt aan „The Fair Players" die met enkele goed gekozen muzieknumers den aanwezigen wat moois aanboden, waarvan helaas door de onrust ln de zaal veel verloren ging: Voorts werd opgevoerd de Amerlkaan- sche schets „Racing Luck" een spel ln drie toe drijven. Er is hartelijk gelachen om de vele kluchtige tafereelen, maar voor alles komt een pluim toe aan Cweek, den butler. De vertolker van deze rol was cor rect in houding en spel. Tijdens de pauze had een verloting plaats. Nu aan de wedstarijden en naar wy hopen met succes! De leden van het Departement Voor schoten van de Maatschappy tot Nut van het Algemeen zijn voor een vergadering bijeengeroepen waarin o.a. zal worden be handeld „Eventueele bespreking tydelijke opheffing afdeeling". 2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6