LEGKAART. VAN EEN KLEIN KONIJNTJE Deze legkaart stelt voor: Twee haasjes schuilen voor den regen in een kistje met schuin deksel. Een Jong eendje staat er vóór en een kuikentje komt aangeloopen. (Nadruk verboden.) ber is een uitstekende feestdag geweest, het weer had niet mooier kunnen zijn en dat is altijd een belangrijk iets met een optocht, kermis, vuurwerk enz. Mijntje van den Berg, neen hoor ik heb 's morgens vroeg niet naar de radio ge luisterd, want we hielden daar buiten oude tijd, dus was het 7 uur de koraalmu- ziek, wel wat vroeg. Heb je zoo fijn in de draaimolen gezeten? Jo Brilman jij ook al zoo genoten van 3 October, en pas om half 2 naar bed, dan heb je wel flink lang feest gevierd. e0 Rie en Klaas Oudshoorn dus Rie is mee 31 gaan feestvieren op 3 October, dan mag Klaas misschien het volgende jaar wel. e Dat was zeker een mooie feestdag bij jul- 111 lie thuis toen je grootmoeder 83 jaar or werd. !0: Netty van Baak heb je de optocht wel 3 maal gezien, dan zal je alles wel goed hebben kunnen onthouden. 11 Drietal Kret een aardig raadsel, het werd mij juist ook nog door een ander toegezonden. Rika van Aggelen je mag mij gerust lit Tante noemen, want dat doet iedereen, en je behoeft alleen de antwoorden der raad- t seis op te schrijven, niet het heele raad sel er ook bij. se Rietje Laman stuur gerust maar eens cd eenige raadsels aan mij, dan zal ik wel ie zien of ze gesc^;'-' ziin. M Francina en w- - "tit natuurlijk mag je mij in de nieuwe spelling schrijven, want dat leer je op school, maar de cou- ranten doen het niet, dus ik ook niet, oi Jullie hebben een langen dag feestgevierd 3 Oct. al om 6 uur op en tot 's avonds 1» laat. oo Mientje Stikvoort natuurlijk zou ik nog lie wel graag zoo'n 3 Octoberfeest mee willen isl vieren, maar dat kan ik onmogelijk meer, id< dat zou mij veel te vermoeiend zijn al die drukte. los Ans en Rietje Vollenga zijn jullie nu al d verhuisd en op orde? en is het prettig el waar jullie nu wonen? Wordt de pols al beter? 1' Jannie en Frans de Water dus Jannie heeft het erg naar haar zin op de vak school en geniet Frans al van zijn voet bal? Hennie d lTScluse de raadsels die ge schikt zijn, zal ik plaatsen. Ja, hoor ik heb alles over den optocht gelezen. Geertruida Blóte eenige van die raad sels hebben er al ingestaan, dus die kan ik niet plaatsen. Drietal de Geus och dat begrijp ik best hoor dat Je niet allemaal naar Leiden kan gaan, het is nog weer een heel eind. Jo van Ommering ik kan niet dadelijk de raadsels plaatsen, die men mij stuurt, ik heb er altijd heel wat liggen. Waarom ben je blij, dat ik weer in Den Haag ben? Jo en Tieleman van der Linden, geluk kig dat je niet nat bent geworden met de taptoe, dat was verleden jaar zoo verve lend hè, toen het zoo regende, 's Winters is het veel kouder buiten, dus dan ga ik altijd naar Den Haag terug. Jitske en Marietje van Akker is het kleine hondje al weer terug, het beestje wist zeker niet den weg terug naar het huis waar hij hoorde. Toos en Bep Bouter ja zeker had ik ge zien dat Bep er wat bij had geschreven. Hebben jullie lekker gesmuld van de huts pot, ieder goed Ledenaar eet zoo'n dag hutspot, ik vind het ook lekker. Sientje Timmermans neen dat was ik niet, ik ben nooit op het Bureau LD. Is het zoo'n mooi boek? sprong je haast uit je vel van blijdschap? Over dat andere zal ik op je verzoek niets schrijven. Ziezoo nu hebben jullie toch weer een flinke lange correspondentie van mij, die geldt dan voor 2 keer. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. o door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 1. In 't groote, groote eikenbosch Kwam 'k een konijntje tegen. Het liep heel lief aan Moeders hand, Was daarbij niet verlegen. 2. Het wuifde uit de verte al Heel vriend'üjk met zijn pootje, Zei juichend tegen elk konijn: Hoerk, 'k ga naar mijn grootje! 3. Daarom ben ik met moes op stap. Zien w'er niet netjes uit? Hoe vindt je toch mijn nieuwe jas? En dan mijn broek?! Geruit! 4. Mijn omaatje trakteert mij vast Op lekker wortelloof, Vertelt de mooiste sprookjes en Ik zit dan op een stoof. 5. Ik luister toch zoo graag naar haar, Want niemand doet verhalen, Zooals mijn lieve oma 't kan: Konijntjes, die verdwalen 6. Maar altijd komen ze terug Het mag nooit treurig wezen! Soms zet z'n een bril fluks op haar neus Dan gaat ze voor mij lezen 7. Uit 't mooi konijnen-sprookjes-boek. Mijn grootje is een engel! En ik ik lijk toch wel op haar, Want moes noemt mijhaar bengelt .(Nadruk verboden.)

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15