RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. De wind blaast met een vaartje De gele blaad'ren af. Die houden van een pretje En zetten 't op een drafl Ze loopen elkaar na soms En roepen: Pak me maar! Doch met zoo'n blad te pakken, Ben je één-twee-drieniet klaar! En 't stoute windje lacht nu. Wie het probeert, heusch uit! De wind houdt van een grapje, Hij is een echte guit' (Nadruk verboden). RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DB KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Elsje en Robbie Berg. Een plaats in Friesland van 3 letter grepen, 9 letters. 1, 2, 9 een verkorte jongensnaam. 3, 5, 6, 7 iets ronds dat wordt gedragen. 4, 5, 6, 7, 8 een rivier in Gelderland. 8,9,7 is nauw. 7, 8, 8, 9 is niet veel. 2, 9, 9, 2 is een meisjesnaam. H. Ingezonden door Jaantje en Bep Braxhoven. Welk spreekwoord staat hier? W.e k.a.d d.e. k.a.d o.t.o.t. m. Ingezonden door Mientje Stikvoort. Wanneer eindigen de dagen der men- Echen? IV. Ingezonden door Cor en Henk Bousie. Met welke pennen gaat men nooit schrijven? V. Ingezonden door Lilly van der Leeuw. Wie of wat heeft er 4 pooten en kan toch nooit loopen? VL Ingezonden door Liesje Thors. Mijn geheel van 7 letters vermaken vele kinderen zich mee. 1, 4, 6, 7 is een deel van een vogeL 5, 6, 4, 2 is een kleur. 1, 3, 6, 7 een klein getal. VII. Ingezonden door Marius van den Anker. Een zangnoot met een lichaamsdeel, Ontvangt een militair liefst veel. vin. Ingezonden door N. N. Eerst iets dat veel bij de zee en in de zee ligt, dan het tegendeel van achter, een medeklinker, dan krijgt men een plaats In Noord-Holland. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Marius van den Anker, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Jo van Ommering Gerard de Geus, Dorus de Geus; Keesje de Geus, Nico Scheps; Geertruida Blote; Jannie de Water; Frans de Water; Rie de Moed; Jannie de Moed; Hennie de l'Ecluse; Wim Nolles; Go Scheer; Riete Scheer; Jitske van Akker; Marietje van Akker; Gerda Splecker; Lientje Oostveen; Nelly de Leeuw; Adriaan Boender; Adriaan Pison; Jo van der Linden; Tieleman van der Linden; Hannie van der Hoek; Cisca van Gijzen; Annie Bink; Joop Hofstra; Henk Brandt; Nico Hendrik Koning; Tini Deegenaars; Corrie Holleman; Johan Mulder: Hendrik Mulder; Nellie Mulder; Tiene Bakker; Gré van Kampen; Wim van Kampen; Piet van Hoven; Jan van Hoven; Truus de Graaf; Piet van Schayk; Hendrika Hermina van Egmond; Marinus Lagas; Annie van Weizen; Arie Smitte- naar; Plet Smittenaar; Bep Snik; Mien van der Linden; Conny van Vliet; Cor Bousie; Henk Bousie; Mijntje van den Berg; Cornells J. Arbouw; Jo Brilman; Jan de Graaf; Riet Oudshoorn; Klaas Ouds hoorn: Netty van Baak; Marie Brokaar; Mientje Stikvoort; Celia Kret; Hans Kret; Corrie Kret; Ans Volienga; Rietje Vollen- ga; Rika van Aggelen; Rika de Graaf; Rie Hartevelt: Prijna Hartevelt: Janny Har- tevelt; Cootje Hartevelt; Bald de Wit; Francina de Wit; Rietje Laman; Aaltje van Vliet; Boukje van Vliet; Adriaan van Vliet; Marietje van Vliet; Koos Nieboer; Henk Luttje: Jaantje Braxhoven; Bep Braxhoven; Sientje Timmermans; Wim Nieboer: Bep Nieboer; Toosje Bouter; Beppie Bouter. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT EEN VORIG NUMMER. 1. Op den dag van heden, want de nacht daarop moet nog komen. 2. Kat tak. 3. Gebraden kippen. 4. Napoleon nap pan Po Leo n. 5. Bern een ra n 6. Banketletters. .7. Geldermalsem, Ziezoo, nu ben ik weer terug in Haag en vandaar uit beantwoord ik brieven. Het was mij heusch onmoge! het eerder te doen, zoodat jullie mijn respondentie kreeg in de kinderkrant i 11 October. Ik moest in die dagen en dat vermoeit mij heel erg, zoodat dan geen kans zie, alle brieven te en te beantwoorden. Niemand zal, hoop van harte, op mij gebromd hebben. Ja, nietwaar, wat heeft Leiden het f getroffen met het weer op 3 October, heb er veel aan gedacht, toen in Zeel; de zon scheen en het mooi droog was 3 October en later heb ik alles gele en de plaatjes bekeken in het Leid Dagblad. Velen van jullie vertelden ook opgetogen in de brieven over de tocht; de taptoe, het vuurwerk en nog heeleboel meer. Het was een mooie dag! Marius van den Anker zeker is het mooi en ben ik hier 's zomers graag, het is hier 's winters kouder en vochii dan is het beter voor mij in Den Haa Jaantje en Bep Braxhoven je beli volstrekt niet altijd op mooie veile postpapier te schrijven, volstrekt niet. papier was uitstekend. Bep en Wim Nieboer de brief kwam nog mooi op tijd, omdat ik de corresp dentie pas een week later kon geven dat was een droevig ongeluk. Adriaan Boender zoo is het zoo'n boek, dan heb je het nu zeker wel al zen. Is Jan de Graaf je vriend, doet trouw mee, dat weet ik, dat eens een prijs kreeg. Jan en Piet van Hoven hebben juli October en 2 October ook al zoo geno Wel aardig hoor dat jullie zoo'n club opgericht, hoeveel jongens doen er en komen jullie dikwijls bij elkaar oefenen? Drietal Mulder en Tienie Bakker, weet ik van vroeger dat het dien dag selijk druk is overal in Leiden, er ko ook zóóveel menschen van buiten de Neen Tonnie zal er nog niets van hel begrepen, daar Is hij nog veel te voor. Tini Deegenaars neen die nieuwe weet ik niet, maar de Maresingel wee heel goed, ik heb vroeger heel lam Leiden gewoond. Nico H. Koning zoo, zat je op een pr wagen met vele beroemde zeelieden vind 't heel aardig als je mij eens de photo wilt komen laten zien, koi wel meer Zondags in Den Haag? zo van te voren kunnen waarschuwen, ik mag niet altijd bezoek ontvangen Annie Bink, dat raadsel van de ls niet geheel juist, want men kan op gas, of een petroleumtoestel koken van de slak heeft er al eens ingesta; Hannie van der Hoek ja je bent bazend groot voor je leeftijd. Was je geheel beter, zoodat je mee feest kon ren op 3 October, dat trof goed hoor Lientje Oostveen neen ik heb de kor muziek niet gehoord door de radio, we hielden daar buiten in Zeeland tijd, dus was die muziek al om 7 uur was mij te vroeg. Truus de Graaf als je dit leest, verjaardag al lang voorbij, maar toe! ik je nog maar even van harte felit ren, heb je veel plezier gehad? Marinus Lagas je raadsels zal ik wel eens plaatsen. Hendrika van Egmond dat raadse men heusch niet raden met die vrer woorden van riepe en piepe. Had jt nooit vuurwerk gezien, en vond je he mooi. Annie van Weizen was je weer li maal beter met 3 October, gelukkig je nu heb je ook nog van alles ku zien. Arie en Piet Smittenaar weer le verheugde uitroepen over al het moo de pret van de 3 October-feesten, die het mooie weer extra goed zijn ges! Bep Snik en Mien van der Lindi ben 's winters altijd in Den Haag, e 's zomers een tijd in Zeeland geloi als mijn gezondheid het toelaat, d reis. De anecdotes zal ik later wel voor en na plaatsen. Connie van Vliet, je hebt gelijk. 3 d; hi he we tin Ta je sel sel 1 eei zie 1 ie wa rai Jul Mii Wel vie; dat dru A ver Wa: bet J;

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14