LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 17 October 1934 Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. INGEZONDEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS RECLAME.9467 ALPHEN. Aanvaarding legaat van Oud-Burgemeester Visser. B. en W. schrijven hieromtrent aan den' raad: Van den notaris L H. Dltmar te Amsterdam, ontvingen wtj by schrijven van 22 Sept. ji. een extract uit het testa ment van den op 9 Augustus 1934 over leden heer C. W. C. Th. Visser, oud-bur gemeester dezer gemeente, den 21 Maart 1934 verleden voor den te 's-Gravenhage gevestlgden notaris Mr. S. K. D. M. van Lier. waaruit blijkt dat door dezen aan de gemeente is gelegateerd de eigendom van zathe en landen genaamd „Donlawier" gelegen bij Wons in Friesland, groot 37.93.92 H-A. Dit legaat ls verleend onder den last van levenslang vruchtgebruik van de zathe en landen ten behoeve van mejuffrouw M. A. van Walsem en mejonk- vrouwe L. C. W. Baronesse van Asbeck, wonende resp. te s-Gravenhage en te De Bilt, tezamen aan de langstlevende harei voor het geheel. wat eerstgenoemde betreft mits zij hare betrekking bij den overledene nog bekleedt tijdens over lijden en met vrijstelling van de ver plichting tot het stellen van zekerheid. Voorts zijn door den overledene met be trekking tot dit legaat de volgende bepa lingen gemaakt. Na het eindigen van het vruchtgebruik moeten de gelegateerde zathe en landen te gelde worden ge maakt en moet de opbrengst worden be stemd: voor de helft tot bijdrage in dt kosten van aanleg en onderhoud van het Burgemeester Visserpark en voor de wederhelft tot bijdrage voor den bouw van een nieuw raadhuis alhier. De erflater heeft verder verklaard te willen dat de opbrengst van de gemelde zathe en lan den door de gemeente niet op andere wijze wordt aangewend dan hiervoor is omschreven, terwijl aan de gemeente tie last is opgelegd om dat gedeelte van die opbrengst, hetwelk niet binnen tien jaren, na het eindigen van het vruchtgebruik op de door den erflater aangegeven wijze is besteed, afte dragen: voor de helft aan de Martha-Stichting en voor de wederhelft aan de vereeniging voor Christelijke zie kenverpleging beiden alhier B. en W. zijn van oordeel dat de aan dit legaat verbon den bepalingen niet van dien aard zijn dat zij een beletsel voor het aanvaarden zouden beteekenen; zij stellen den raad derhalve voor, om genoemd legaat dank baar voor de gemeente te aanvaarden. Aanvaarding Schenking. Door mej. W. A. van Walsem wonende te 's-Gravenhage, mede erfgename van wijlen den oud-burgemeester dezer ge meente C. W. C. Th. Visser, is aan deze gemeente ten geschenke aangeboden, met het verzoek dezen een plaats te willen geven in een daarvoor geschikt vertrek, een uit de nalatenschap van genoemden oud-burgemeester afkomstigen beker, aan wijlen den heer Visser door Alphen's bur gerij vereerd ter gelegenheid van een door hem herdacht jubileum. B. en W. meenen de nagedachtenis van den overledene mede te eeren dom' deze schenking van esn zijner erfgenamen te aanvaarden en hebben als geschikt vertrek voor plaatsing van den beker gedacht de kamer in het secretariegebouw, waarin de vergaderin gen van B. en W. worden gehouden. De vriendelijke geefster deelde B. en W. mede met het voorstel in genoemd vertrek te plaatsen, zeer ingenomen te zijn. Onder dank aan de geefster stellen B. en W. den raad voor deze schenking te aanvaarden. Hulporgaan van het Crisiscomité. Onder leiding van den burgemeester den heer P. A. Colijn, werd in het Huis der Gemeente een vergadering voor genoodig- den gehouden om te komen tot oprichting van een instelling en hulporgaan van het plaatselijk crisiscomité, dat zich ten doel stelt het inzamelen van gelden en goede ren. Tot oprichting werd besloten; tot voorzitter der commissie werd gekozen de heer J. B. Samsom en tot secretaris de heer A. Veenhuizen. Binnenkort zal aan de burgerij omtrent de wijze van inzame ling zoowel van gelden als kleeding een circulaire worden gezonden. Door R. werd bij de politie tegen H. aangifte gedaan van het feit. dat hij mishandeld is door H. Deze laatste heeft echter tegen R. een aanklacht ingediend terzake beleediging. B n W. stellen den raad voor het indertijd door de gemeente aangekochte heerenhuis sinds korten tijd verbouwd tot 2 woningen plaatselijk gemerkt Lindeho- vestr. nrs. 1 en 3 te verhuren voor resp. f. 3.en f. 2.75 per week, daar de pogin gen om deze woningen van de hand te doen. tot nu toe geen resultaat hebben opgeleverd. o KOUDEKERK. Stormschade. Door den hevigen storm is in de Hooge- waard, tegenover de woning van den heer P. van E. een boom omgewaaid, waardoor een in de nabijheid staande straatlan taarn geheel werd vernield. De collecte voor de Diaconie brachten in de afgeloopen maand in de Ned. Herv. Kerk op f. 136.42; de offerblokken bevat ten f. 8.21. Door het Zendingsgenootschap der Evang. Broedergemeente Zeist werd op de bovenzaal van hotel de Bruin een licht beeldenavond gehouden. De zaal was ge heel met belangstellenden bezet. Ds. Odé sprak een inleidend woord, waarna aller eerst de Hernhutters kolonie op aanschou welijke wijze werd voorgesteld. Vervolgens werd de Zendingsarbeid der broederge meente op „Suriname" vertoond, op dui delijke wijze toegelicht door zendeling Mittel Meyer. Na afloop dankte dr. Odé den spreker voor den mooien avond. LEIDERDORP Morgenavond te half acht houdt ds. D. A. v. d. Bosch uit den Haag een lezing in de Ned. Herv. Kerk alhier over „Chris tendom en Spiritisme". Men zie de adver tentie van gisteren. Door den hevigen storm is in de Acacialaan van een in aanbouw zijnde woning een schoorsteen omgewaaid. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, dochter van T. Buser en D. Boon Magda, dochter van B. Kap- teyn en W. Rodenburg Ondertrouwd; K Schellingerhout, lm. 24 Jaar en M. Oosterom, jd. 25 jaar. o NIEUWVEEN. Belangrijke verfraaiingen in onze gemeente. Zij, die nu onze gemeente bezoeken, zul len wel eenige veranderingen opmerken en constateeren, dat deze ons landelijk dorp ten goede komen. In de eerste plaats is daar de Dorpstraat-verbetering. In het voorjaar heerschte hier een geweldige rommel. Het verkeer voor auto's e.d. was afgesloten; met moeite kon men per flets of te voet passeeren. Onnoodlg te zeggen, dat men zich tevreden betoonde toen de straat klaar was, en van de verbetering ge profiteerd kon worden In de tweede plaats is de oude boerderij „de Westerpolder" verdwenen. Een open plaats met de laatste resten van een kelder en een paar eenzame boompjes wijzen er op. dat ter plaatse een flinke woning met stal en schuren hebben gestaan. In de loop der jaren was „De Westerpolder" af getakeld Men dacht haar eerst te restau- reeren. maar dat was hopeloos. Een op lossing kwam! De Johannesstichting kocht de grond, waarop de woning met stal en sohuren stond, met uitzondering van de laan, die naar de nieuwe boerderij voert. Binnen afzienbaren tijd zullen op deze vrijgekomen terreinen de noodige uitbrei dingen van de Johannesstichting verrijzen. Voor de stichting dus een prachtige oplos sing! Besloten werd om de nieuwe boer derij „De Westerpolder" in de polder te zetten, dat is dan ook gebeurd. Het Arch. Bureau Mulder en v. Asdonck te Bloemen- daal kreeg de opdracht de plannen te ma ken. en voor deze plannen is eerst de woning met koe-en paardenstal gebouwd. Toen de bewoners van het oude huls kon den verhuizen, is de woning met stallen gesloopt. Vervolgens is van het oude, goede ma teriaal de schuur gebouwd met varkens hokken, stal voor jong vee, kalveren, wa genschuur. bergplaatsen enz. Met de puin is de oprijlaan verhard en het ligt in de bedoeling deze in het najaar aan weers zijden met Italiaansche populieren te be planten. De entréepaden met vleugels zijn ook van oude steentjes gemetseld. Het geheel maakt een prettigen indruk, evenals het interieur Men neme eens een kijkje! Alles ziet er degelijk en smakelijk uit. De firma v. Dijk de hoofdaannemer, de tim merman wed. M. SpUker, de schilder Abr. v. Soest, de electricien T. v. d. Leden, ze hebben allen plezier in hun werk gehad en het bewijs geleverd dat zij in bekwaamheid niet ten achter staan bij hun vakgenooten in de steden. Wegens weinig aanvoer van eieren, wordt voortaan om de 14 dagen eierveiling gehouden. O OUDE-WETERING. Eén-jarig bestaan R.K. Sportvereen. „Majella." Het 1-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging is op eenigszins feestelijke wijze herdacht. Des morgens naderden alle leden onder de H. Mis van half acht, die tot intentie van de leden der vereeni ging werd apgedragen tot de H. Communie De elftallen speelden met afwisselend succes hun gewone competitiewedstrijden, doch de uitgeschreven Veteranen-wedstrijd tegen de DOS-veteranen kon wegens niet- verschijnen van de laatsten niet doorgaan. Des avonds was een feestavond georgani seerd, welke ook voor belangstellenden toe gankelijk was De zaal van Hotel van den Bosch was tot in alle hoeken bezet In den loop van den avond hadden enkele verlotingen en Amerikaansche verkoo- pingen plaats, welke met de entree-prijzen tesamen zeker een beduidende versterking van de vereeniglngskas zullen beteekenen. Op dezen feestavond was tevens aanwezig een afgevaardigde van de R.K Voetbal- vereeniging DOS. die namens die vereeni ging de gelukwenschen kwam aanbieden en daarbij de hoop uitsprak, dat beide vereenigingen nog vele jaren in goede har monie de belangen van de R.K. sport zouden mogen dienen. o RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag 18 October 1934 des nam te half acht uur in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1935. 4. Opnieuw vaststelling verordening tot regeling van de eischen van benoembaar heid de bezoldiging van de veldwachters. 5. Adres van de Nederl. R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders en slij ters „St. Joseph" te Utrecht. 6. Comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. o ROELOFARENDSVEEN. De gedurende de afgeloopen week gehouden collecte ten bate van het Crisis- Comité heeft opgebracht de som van f. 333.56. o TER AAR Waterleidingstoornissen. Er is den laatsten tijd, vooral in Lange- raar, een abnormaal groot aantal lekken in de waterleidingsbuizen te constateeren. Meestal zijn het de dienstleidingen, welke vlak bij de hoofdbuis afbreken of scheu ren. Daardoor ontstaan soms ondergrond- sche waterreservoirs, die den weg doen openbarsten. Zoo was thans nabij de In- makerij van M. de weg over 'n 10-tal Me ters gedeeltelijk weggezakt, tengevolge van een dergelijk lek. Een wielrijder, die de verzakking niet zag, zakte met zijn voorwiel weg en sloeg over den kop in den modder. Later zullen, naar wij verne men. alvorens den weg te asphalteeren, de dienstleidingen alle worden vernieuwd of verbeterd. o WADDINXVEEN. Meevallend vervoer; nog geen buurtverkeer Het vervoer van het aantal reizigers en van goederen op de nieuwe spoorlijn valt buitengewoon mede en is tot dusverre bo ven verwachting. Nu nog buurtverkeer Waddinxveen waar toe het Gemeentebestuur wederom pogin gen in het werk stelt en waarmee een hartewensch van talloozen vervuld zal worden Bij de heeren Noteboom (Brug) en Tijsterman (Dorp) alsmede ter secre tarie liggen lijsten voor adhaesie-betul- gingen ter teekenlng. Toenemende werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente onder de landarbeiders neemt gestadig toe. Het aantal steuntrekkenden is thans gestegen tot ruim 140. De opbrengst van de vlaggetjesver koop voor de uitzending van zwakke kin deren bracht f 110.op. De plaatselijke collecte voor kinder voeding heeft ruim f. 600.— opgebracht en een belangrijke hoeveelheid levensmid delen. De 12-jarige F. A kwam van het plein der Chr. Mulo-school loopen en botste tegen een wielrijder op; hij kwam te vallen en liep daarbij een beenbreuk op. De Jongen had veel bloedverlies en leed hevige pijnen Dr. Paul verleende de eerste hulp: daarna werd het ventje per auto naar huis ge bracht. Tot voorzitter van de kolenvereenl- ging ls gekozen de heer A. van Nielen en tot bestuurslid de heer A. Both. o WOUBRUGGE. Een jeugdige reiziger. Een 14-jarige knaap uit Den Haag, die te voet de reis naar hier ondernam om zijn vader te halen, doch daarin niet was geslaagd, werd in den polder Oudendijk door den chauffeur L. huilend aangetrof fen. Deze nam het ventje mee naar de garage, vanwaar de jongen door de zorgen der politie weer bij zijn ouders werd ge bracht. Afscheid van den heer J. Stoof. De heer J. Stoof nam afscheid als ma chinist-wegwerker en bode van den pol- dèr Oudendijk, bij welks bestuur hij in veertigjarig dienstverband stond. Door het voltallig bestuur, in het electrisch ge maal aanwezig, werd hij bij monde van dn dijkgraaf, den heer F, Kroes, toege sproken, terwijl hem daarbij een gratifica tie werd overhandigd. De aannemer H. uit Leidschendam deed bij de politie aangifte van het feit, dat uit een in aanbouw zijnde woning aan den Woudschedijk alhier eenige stukken gereedschap en verschillend materiaal is ontvreemd. o ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Huldiging van den heer Hoogendijk Eervolle ontslagen - De winkelsluiting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter bur gemeester P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met ambtsgebed, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan. complimenteerde de voorzit ter in waardeerende woorden weth. Hoo gendijk. met het feit, dat het op 7 Sept. j.l. 25 jaar geleden was, dat deze zijn in trede deed in den Raad. waarvoor de heer Hoogendijk in enkele woorden zijn dank betuigde. In verband met de notulen zeide de voorzitter dat aangezien in de vorige ver gadering de stemmen staakten over een voorstel van B. en W. om van het Nutsbe- stuur alhier de voormalige Nutsbewaar- school te huren voor O.L. school voor een huurprijs van f. 4 p. w.. voor het eerste jaar en vervolgens voor f. 5 p. w„ hierover thans opnieuw zou moeten worden ge stemd. Inmiddels is echter van het Nutsbestuur bericht ingekomen, dat ook voor volgende jaren met een huurprijs van f. 4 p. w. ge noegen wordt genomen. Aangezien in een voor-vorige vergadering reeds werd beslo ten te huren voor een huurprijs van ten hoogste f. 4 p. w„ trokken B. en W. hun voorstel nu in, zoodat herstemming thans niet meer noodig is. Onder de ingekomen stukken waren o.a. Missive van Ged. Staten, waarbij het pre sentiegeld voor de leden van den Raad voor het jaar 1934 werd vastgesteld op f. 135. Missive van Ged. Staten, houdende mededeelng, dat door hun College voors hands geen stappen zullen worden gedaan om tot opheffing der O. L. school No. 1 (Dorp) te geraken. Naar aanleiding hiervan merkte de voor zitter op, dat thans aan den Minister van Onderwijs goedkeuring zal worden ge vraagd om bedoelde school over te plaat sen naar de lokalen der voormalige Nuts- bewaarschool, waarna met het Nutsbe stuur een overeenkomst kan worden aan gegaan. Adres van de afd. Gouda van den Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters, houdende verzoek tot verlichting der Personeele Belasting voor hun bedrij ven. De voorzitter zeide, dat het vorige jaar reeds is besloten om voor dergelijke bedrijven de belasting op 2/3 terug te brengen. Volgde verzoek van den heer J. G. E. Menningh om eervol ontslag als agent der Arbeidsbemiddeling in verband met zijn benoeming tot gemeente-ontvanger van Nieuwveen. Z.h.s. werd het gevraagde ont slag, gerekend van 1 October J.l. af eervol verleend. De heer Ltnsohoten vroeg, of geen nieuwe agent moet worden benoemd. De voorz. vond het beter dit nog uit te stellen. De werkzaamheden zullen zoolang ter Secertarle worden waargenomen. Verzoek van den heer C. A. A. Dulle- mond om eervol ontslag als hoofd der O. L. school No. 1 wegens benoeming met in gang van 1 December a.s. tot onderwijzer aan de openbare U.L.O.school te Noord- Scharwoude. De voorz. voegde hieraan toe, dat dit ontslag op de meest eervolle wijze kan worden verleend, aangezien de heer Dulle- mond tot groote tevredenheid zoowel van het gemeentebestuur als van de ouders der leerlingen is werkzaam geweest. Z.h.s. aldus besloten. Verzoek van den Minister van Ec. Zaken, om medewerking tot steunverleening aan Kunstenaars B. en W stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De gemeente-financiën la ten zulks niet toe en hier ter plaatse ziin geen kunstenaars. Z. h. s. aldus besloten. Wijziging gemeente-rekening dienst 1932 Ged. Staten willen dat de gelden voor den verkoop van eigen graven op de algemeene begraafplaats niet in den ge wonen dienst maar in den kapitaaldlenst zullen worden verantwoord:. In verband hiermede stellen B. en W. voor in de reke ning 1932 alsnog de hiervoor noodige wijziging aan te brengen. Het nadeelig saldo op den gewonen dienst van dat jaar wordt daardoor f. 100 hooger, welk bedrag ten goede komt aan het voordeelig saldo van den kapitaaldlenst. Aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning dienst 1933. De heer van Vliet bracht namens de commissie die bedoelde reke ning heeft nagezien rapport uit. De com missie heeft alles accoord bevonden en het onderzoek heeft geen aanleiding ge geven tot op- of aanmerkingen. Met alg. st„ waarbij de wethouders zich van medestemmen onthouden, wordt hier na besloten de rekening voorloopig vast te stellen met de navolgende eindcijfers: ge wone dienst: inkomsten f. 100.834.53; uit gaven f. 96.469.65; batig saldo f 4364.88; kapitaaldlenst: inkomsten f. 62.049.67; uit gaven f. 44.032.92; batig slot f. 18.016.73. Wijziging begrooting dienst 1934. Con form voorstel aangenomen. Vaststelling subsidie Nutsbewaarschool voor 1934. Conform voorstel vastgesteld op f. 5.50 per leerling. Voorstel tot verlaging der rente van geldleeningen. Op daartoe gedaan verzoek heeft de N.V. Levensverzekering-Maat schappij van „De Nederlanden" van 1845, te 's-Gravenhage, zich bereid verklaard om het rente-percentage van de geldlee- nlng per resto groot f. 46.500 met ingang van 1 Jan. 1935 te verlagen van 4 3/4 op 4 1/4 pet., terwijl de Onderlinge Levens verzekering-Maatschappij 's-Gravenhage" te 's-Gravenhage, bereid is om den rente voet van de bij haar loopende geldleening per resto groot f. 41.350, een maand nadat Ged. Staten het besluit hebben goedge keurd, terug te brengen van 4 3/4 op 4 1/8 pet., onder voorwaarde echter dat van ge noemd bedrag dier leening 1 pet. boete zal worden betaald. Na bespreking werd besloten op beide voorstellen in te gaan. Voorstel van B. en W. om de verkoop gelegenheid voor winkels op Zondag niet te verruimen. B en W. gronden dit voor stel op de overweging dat de lijsten ter Secretarie slechts door 2 sigarenwinkeliers, die zich vóór verruiming verklaarden, zijn geteekend en ook in de omliggende ge meenten Alphen a. d. Rijn en Bodegraven is besloten niet tot verruiming over te gaan. De heer Edelman was hiertegen. Hij wil iemand die op Zondag in de gelegen heid is wat te verdienen, deze vrijheid niet ontnemen. De voorzitter wees op oneerlijke concur rentie, die hierdoor kan ontstaan. Weth. van Muiswinkel was niet alleen hierom, maar ook uit beginsel tegen ver koop op Zondag, daar deze dag als rust dag ten zegen voor den mensch is gegeven. De overheid moet hierin steunen dat deze dag zooveel als maar mogelijk is ook als rustdag kan worden gebruikt. De voorzitter wilde in bestrijding van verkoop op Zondag niet zoo ver gaan als wethouder van Muiswinkel. Spr. meent dat al of niet verkoopen op Zondag meer een zaak is van ieders consiëntle. Het blijkt echter dat hier geen behoefte bestaat aan meerdere verkoop op Zondag, anders zou den er meer hebben geteekend. Degenen die niet hebben geteekend kunnen wel als tegenstanders van verruiming worden be schouwd. De heer Hoeks merkte op, dat 1 sigaren winkelier aan den Overtocht nu toch al geregeld den geheelen Zondag verkoopt tot schade van de anderen, die zich aan de winkelsluitingswet houden, Spr. kon met het voorstel van B. en W wel meegaan doch dan moet ook op deze winkel meer toezicht worden uitgeoefend, dat de slui ting op Zondag gehandhaafd wordt. De heer van Vliet ls het eens met het geen door den heer Edelman is opge merkt. Spr. wil de gelegenheid geven om op Zondag open te zijn. Het hangt dan van de winkeliers zelf af of zij er al of geen gebruik van willen maken. Weth. Hoogendijk kan met het voorstel geen verruiming toe te passen meegaan, zij het dan ook op andere gronden dan wethouder van Muiswinkel; slechts een paar sigarenwinkeliers verklaren zich voor verruiming, terwijl het toch de bedoeling van den Minister is, dat zich een betee- kenende meerderheid er voor verklaart. Bovendien kan een enkele sigaar best op Zaterdag worden gekocht, het is geen arti kel aan bederf onderhevig. De heer Edelman zeide tegen de geheele Winkelsluitingswet te zijn. Spr. acht het veel beter om gelegenheid te geven op Zondag open te zijn, dan zooals de heer Hoeks heeft gezegd men toch verkoopt en de wet overtreedt. De voorzitter wees dat openstelling op Zondag oneerlijke concurrentie geeft tegenover hen die om principieele redenen op Zondag niet verkoopen. Het voorstel van B .en W. hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen; tegen de heeren Edelman en van Vliet. Na rondvraag welke niets van belang opleverde, volgde sluiting. HEDEN. Patrimonium: Spr. K. Erlecke. 8 u. nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk) Spr. ds. v. d. Bosch van Den Haag; 7'/i uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw) Filmvoorstelling „Zonnestraal" te 8 uur nam. Donderdag, Haven 18b: Cursusverg. R. 8. P.; 8 uur nam, Pieterskerk: Herdenking Kerkafschel ding. 8 uur nam. Prediker: Zendingssamenkomst, Spr. ds. W. Bieshaar. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Solo- violist Nathan Milsteln; 8 uur nam. KatwljkaanZee (Chr. Prot. Bel.) Geref. Bond Spr. ds. Leemans van Delft. 7uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De dochters van Hare Excellentie." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „8.O.8. IJsberg." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Heldenlevens te koop." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274, Oegstgeest. RECLAME- 9442 U VOEDT zich beter met Standaard's brood. (Bulten verantwoordelijkheid der Red,), Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. i VEILIG VERKEER. WelEd. Heer Redacteur! Denkende aan de vele en nuttige wen ken betreffende „het veilig verkeer", ver zoek ik u het volgende onder de aandacht van uw lezers te mogen brengen. Zondagavond fietsten we langs het Plantsoen, terwijl een dame en een heer, (waarvan de dame met paraplu) zon der om zich heen te kijken, plotseling den rijweg overstaken en daarna eenige meters in het midden van den rijweg bleven loopen, waardoor de fietser belde en de dame zich gedachtenloos omkeerend, den fietser met óe punten van de paraplu in diens rechteroog sloeg. Tot zoover het ongelukkige toeval. We verzochten deze dame en heer ons te helpen, hetgeen ze absoluut weigerden. Daarna vroegen we hun namen, doch na vier keer dringend vragen, kregen we pas antwoord en hoe! „wat heb je met mijn naam te maken?! Ik heb het toch niet gedaan?! kregen we van den heer ten antwoord. Lezers! ik meen een beroep op uw ge voel te mogen doen en verzoek u „Laat nooit het slachtoffer van een ongeluk, hetzij u schuldig zijt of niet aan z'n lot over", zooals de heer H. V. deed, wellicht bedreft gij een heel menschenleven! Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, E. F. WAKKA, Kraaierstraat 30. PREDÏKBEURTEN. VOOR HEDEN. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Nam. half- acht, ds. J. R. van Oordt van Zeist. VOOR DONDERDAG 18 OCTOBER. ALPHEN-AAN-DEN-RIJN. Ohr. Geref. Kerk (v. Reedsstraat)Nam. 7 uur, ds. de Jong van Rijnsburg. BOSKOOP. Geref. Gem. (Dwars-Nieuwstraat)Nam. halfacht, ds. Ligtenberg van Lisse. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. J. A Kloots van Maassluis. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Drogeham, R. Bijl, cand. te Oranjewoud (Fr.) Bedankt: Voor Hoornsterzwaag, D. J. van Dijk, te Oosterhaule. GEREF. KERK. Beroepen: Te 's-Gravenmoer, H. Brink man, cand. te Harmeien. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Kornhorn W. Meynhout te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6