RAYMOND POINCARÉ LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 15 October 1934 Oud-President der Fransche republiek en oud-premier van vele ministeries. VISSCHERIJBERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. O Raymond Poincaré. Frankrijk is opnieuw in rouw gedom- pold: hedennacht om 3.30 uur is in zijn woning te Parijs in de Rue Marbeau. over leden, de oud-president der republiek en oud-premier van vele kabinetten van voor en na den oorlog Raymond, Poincaré i Hij was president der Fransche repu bliek. toen in 1914 de wereldoorlog los barste. heeft in 1922 de Roerbezetting doorgezet en reorganiseerde ln 1920 de vastgeloopen Fransche financiën. Dit zijn de drie groote mijlpalen uit dit zeer werkzame leven, dat mede zijn stem pel heeft gedrukt op de Fransche historie van de eerste dertig jaren der 20ste eeuw. Langzamerhand was hij tengevolge van een slechten gezonheidstoestand op den achtergrond geraakt en zelfs door het jongere geslacht al bijkans ingedeeld bij de oude garde, waarvan men nog slechts spreekt in het verleden. Dat dit laatste mogelijk was. is o.i. slechts te wijten aan genoemden slechten gezondheidstoestand, want zoo hij nog „fit" ware geweest, zou hij waarschijnlijk zoo al niet Doumergue's plaats innemen als premier van het kabinet der nationale eenheid, maar dan toch in ieder geval deel daaraan hebben genomen! Toch heette zijn toestand niet van zoo gevaarlijken aard. dat reeds het einde was te verwachten. Dit is hedennacht plotseling gekomen. Met hem is heengegaan een Fransch- man, op wien volledig van toepassing is het bekende Fransche gezegde: il a bien merité de sa patrie! Zeer verdienstelijk heeft hij zich gemaakt voor zijn vader land, waaraan hij met lederen vezel van zijn ziel was verbonden en waarvoor hij steeds vooraan op de bres heeft gestaan. Ongetwijfeld zal ook hem een nationale begrafenis ten deel vallen als welverdiende hulde voor zijn arbeidzaam leven en streven in het belang der Fransche repu bliek. t Op 20 Augustus 1860 werd hij geboren te Bar-le-Duc als zoon van den ambte naar en metereoloog Nicolas Poincaré. Te Parijs studeerde hij rechten en na vol- toooiing van zijn studie begaf hij zich in de journalistiek en was hij oa. gedurende eenigen tijd rechtbank-redacteur van de „Voltaire". Gedurende een jaar was hij werkzaam bij het departement van landbouw en in 1887 werd hij gekozen als Republikeinsch afgevaardigde van het departement van de Maas in de Kamer. In de Kamer viel Poincaré o.a. op door de economische be schouwingen. die hij gaf. en hij maakte dan ook eenige malen deel uit van de be- grootingscommissie. In April 1893 benoemde hem Charles Dupuy tot minister van onderwijs, kunst en eeredienst, terwijl hij in de Kabinet ten. die Dupuy in 1894 en 1895 vormde minister van financiën werd, en daarna, onder Ribot opnieuw minister van onder wijs. In 1895 werd hij gekozen tot vice-pre sident van de Kamer. In 1906 werd Poin caré in Maart opnieuw minister van fi nanciën in het Kabinet Sarrien. doch toen Sarrien in October, door Clemenceau als minister-president werd opgevolgd gaf Poincaré zijn portefeuille aan Caillaux. In de volgende vijf jaren speelde Poincaré een belangrijke rol in den Senaat, en leg de hij zich verder vooral toe op zijn juri dische praktijk. In 1909 werd hij gekozen tot lid van de Academie Francaise. Toen ln 1912 Caillaux. die zelf de leiding had van het toenmalige Kabinet aftrad, werd Poincaré belast met de regeeringsvorming en hield hij in het door hem gevormde Kabinet zelf de portefeuille van buiten- landsche zaken in handen. Onder zijn bewind kwam een belang rijke wijziging ln de buitenlandsche poli tiek. waarvoor hij belangrijke maatregelen ln de binnenlandsche politiek aan de orde stelde, om de noodlge vrijheid van han delen te krijgen. Poincaré vond een bevredigende oplos sing voor het incident met Italië, dat zich in 1912 tijdens den Turksch-Italiaanschen oorlog voordeed en door de erkenning van de Italiaansche souvereiniteit in Ly- bië werden de betrekkingen met Italië zelfs aanzienlijk verbeterd. Zijn verdere politiek was er vooral op gericht de Fransch-Britsche betrekkingen te verster ken. Op 17 Januari 1914 werd Poincaré als opvolger van Faillières gekozen tot pre sident der Fransche Republiek. In Juli 1914 bracht hij zijn historisch geworden bezoek aan Rusland, waarbij hem op den terugweg het nieuws bereikte van het Oostenrijksche ultimatum aan Servië. Inplaats van zijn voorgenomen be zoek aan de drie Scandinavische hoofd steden haastte hij zich na een kort opont houd te Stockholm naar Parijs, waar hij in een brief aan den Engelschen Koning en door zijn verdere actie ongetwijfeld be langrijken invloed heeft gehad op de hou ding der Engelsche regeering in die dagen. Gedurende den wereldoorlog bezocht Poincaré eenige malen het Front en ont hield hij zich zooveel mogelijk van .in menging in de leger-aangelegenheden. In November 1917 benoemde hij Clemenceau tot leider der regeering, omdat hij van meening was, dat deze op dat oogenblik de Juiste man op deze plaats was, hoewel hij persoonlijk niet met hem sympathi seerde. Vooral tijdens de vredesonderhan delingen kwamen de meenlngsverschillen tusschen Poincaré en Clemenceau verschil lende malen tot uiting. Toen in 1920 Poin- caré's ambtsperiode als president was af- geloopen. verliet hij het Elysée en werd spoedig daarna herkozen tot Senator van het departement van de Maas Toen in 1922 het Kabinet Brland af trad. werd Poincaré opnieuw minister-pre sident en minister van buitenlandsche zaken Hij was het, die na de mislukking der verschillende schulden- en herstelbe- talings-conferenties de bezetting van het Roergebied doordreef. Zijn financieele voorstellen tijdens de crisis van 1924 leid den bij de algemeene verkiezingen van Mei 1924 tot een nederlaag voor rechts en een overwinning van het linksche kartel. Poin caré trad af en trok zich opnieuw terug in den Senaat, waar hij thans nog slechts weinig het woord voerde. In 1926 werd hij echter nogmaals ge roepen aan het hoofd van een Kabinet, dat door hemzelf gevormd was en waarin ook Republikeinen en radicaal-socialisten waren opgenomen, aangezien deze natio nale eenheid noodig was voor de stabili satie van de franc. Inderdaad slaagde Poincaré erin de Fransche franc te sta- blliseeren Verschillende politieke gebeurtenissen leidden ertoe, dat vooral door toedoen van Caillaux Poincaré in November 1928 af trad Hij diende op 7 November zijn ont slag in, doch vormde reeds op 12 November een nieuw Kabinet, waarvan hij de leiding hield tot Juli 1929. Reeds toen sukkelde hij met zijn gezondheid en ln Juli meende hij, dat zijn gezondheidstoestand niet toeliet zich nog langer aan de staatszaken te wijden in een zoo belangrijke functie. Op 27 Juli 1929 nam hij derhalve zijn ontslag. In 1931 benoemde de Orde van Advo caten hem tot president, welke benoe ming door hem werd aanvaard. Tal van werken zijn van Poincaré's hand verschenen Hij begon met de publicatie van zijn memoires, die uit tien deelen zouden bestaan en waarvan o.a„ onder den titel „Au service de la France: neuf années de souvenirs" verschenen zijn: „Le lende- main d'Agadir". „Les Balkans en feu", „l'Europe sous les Arms", „L'Union Sa- crée", en reeds eerder „Idéés Contem- poraines", „Questions et figures politiques" enz. Poincaré sukkelde de laatste jaren her haaldelijk met zijn gezondheid, doch was juist eenigen tijd geleden weer zoo ver hersteld, dat men meende zich niet onge rust over hem te moeten maken. Sedert eenige dagen moest hij echter zijn kamer houden, doch gisteravond werd nog mede gedeeld, dat zijn toestand niet zorgwek kend was. IJMUIDEN, 15 Oct. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.O. 10.70—0.56. Tongen f 1.25 0.90. Griet per kist van 50 K.G. f. 26 13. Groote schol f 26—21. Middelschol f 24 —19. Zetschol f21.50—19. Kleine schol f21 5.90. Schar f 10.509. Tongschar f 26 22. Roggen per 20 stuks f 2610. Vleeten per stuk f 2.201.50. Pieterman en Poon tjes p. 50 K.G. f71.50. Groote schelv. 1 22 50—18. Middel ld. f 20—16. Kleinmid- del ld. f 17—12. Kleine id f 14.50—5.40. Ka beljauw per kist van 125 K.G. f. 5239. Gullen p. 50 K.G. f 18—5. Wijting f 6.50— 1.50. Makreel f 112. Lengen per stuk f 1.15—0.60. Koolvisch f 0.80—0.35. Heilbot p. K.G. f 0.75—0.42. Aangevoerd 1300 kisten versche haring. Prijzen 14.900.75 p. k. Aangekomen 16 stoomtrawlers: IJM 37, met f4190; 73, met f4740; 190, met f 2300; 59, met f3080; 31, met f 3550; 82, met f3840; 77, met f 2060; 27, met f 1500; 1, met f 1420; 90, met f 1620; 94, met f 2500; 384. met f 1950: 116, met f2250; 103. met f 1760; 88. met f 1650; 161. met f 1630; en 5 loggers KW 162. met f530: 108. met 1 390; 112, met 1470; 35, met f 660: 104, met 1540; FN 133, met f1130; IJM 149, met f1210; KW 149 met f 770: KW 105, met f 590; KW 172 met f240; SCH 190, met 1 620 voor versche haring; KW 172, met 43 kantjes; KW 173, met 46; KW 149, met 15; KW 37, met 405; KW 105, met 30; KW 43, met 250 kantjes voor Katwijk. Besomming niet officieel. Katwijk KW. 161, 32 last; KW. 190, 28 last; VL. 190, 37 last; VL 84, 37 last. Volle haring f. 8.60, f. 8 10, f. 7.80, f. 6.80, f. 6.20; IJle haring f. 4.80; steurharing f 6.30, f. 5, f. 4.80. Alles naar kwaliteit. In de week van 8 t. m. 13 October wer den ln Nederland 101 faillissementen uit gesproken. Een waarlijk coed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebruik. DUITSCHLAND. Handelsverdrag met Amerika opgezegd De Kerkstrijd. De Duitsche ambassadeur in Washing ton heeft de regeering der Vereenigde Staten medegedeeld, dat de Duitsche re geering voornemens is verandering te brengen in bepaalde artikelen van het Duitsch-Amerikaansche handelsverdrag van 8 December 1923 Op grond hiervan liep het op 14 October 1925 in werking betreden verdrag Zater dag af. De ambassadeur heeft de regeering der Vereenigde Staten tevens medegedeeld, dat zijn regeering zooals reeds herhaalde lijk gezegd is. te allen tijde bereid is tot het voeren van onderhandelingen betref fende de Duitsch-Amerikaansche handels betrekkingen. Uit Munchen wordt aan de „Daily Tele graph" gemeld, dat aldaar gisteren indruk wekkende betoogingen van aanhankelljk- I heid aan dr. Meiser. die. zooals men weet j door Rijksbisschop dr. Mueller van zijn functie is ontheven, hebben plaats gehad. Na den kerkdienst hebben de Protestan ten zich naar het paleis van dr. Meiser, die „huisarrest." heeft begeven. De bisschop verscheen op het balcon en zegende de geloovige schare. De bisschop sprak den kerkgangers toe en vroeg hen met waardigheid ..stand te willen houden", hij verzekerde zelf niet te zullen toegeven. Generaal von Epp, Rijksstadhouder in Beieren, en Roomsch Katholieke geeste lijken hebben aldus besluit het blad twee uren lang met Hitler geconfereerd en er bij den Fuhrer op aangedrongen het ge schil te regelen. Hitier weigerde evenwel te intervenieeren. Tot geestelijk commissaris en voorlooplg opvolger van dr. Meiser is dr. Hans Doll- witzer benoemd, die reeds vroeg den weg tot het nat.-socialisme had gevonden. Dollwitzer is in 1896 geboren en ln 1920 predikant bij de Luthersche gemeente ge worden. o ENGELAND. Rede van Neville Chamberlain. De kanselier van de schatkist Neville Chamberlain voerde in een conservatieve vergadering het woord en verklaarde, dat de bescherming van het land tegen een vijandelijken aanval niet mocht worden verwaarloosd. De regeering was na zorgvuldige overwe gingen tot de conclusie gekomen dat Enge land in een wereld, waar niemand heeft ontwapend en iedere staat zijn bewapening voortdurend verhoogt thans zijn lucht macht aanzienlijk moest vergrooten en hiaten in zijn overige bewapening diende aan te vullen De regeering zou echter niets nalaten, om een algemeene bewapening In Engeland en in, andere landen le voorkomen. DE MOORD TE MARSEILLE. SOFIA, 15 Oct. (Reuter). Het Bul- gaarsch Telegraaf Agentschap meldt, dat volgens mededeeling van de politie een man, Georgieff Tsjernozemski genaamd, die betrokken moet zijn bij den moord op koning Alexander, bij de politie Bekend staat als Wlade, de Chauffeur Twee jaar geleden heeft hij Bulgarije verlaten; hij wordt gezocht in verband met maatregelen tegen de Macedonische terro risten. MILAAN. 15 Oct. (Reuter). De politie heeft in verband met den moord te Mar seille een Tsjecho--Slowaak aangehouden, die voor den aanslag in Parijs en Marseile vertoefde en 10 dezer naar Italië kwam, PARIJS, 15 Oct. (Reuter). De politie heeft een Oostenrijksche gearresteerd, die trachtte pamfletten ln Kroatisch dialect te doen drukken. De vrouw is vervolgens uitgewezen. ISTANBOEL, 15 Oct. De te Istanboel als politiek emigrant levende leider van de I.M.R.O., (Interne Macedonische Revolu- tionaire Organisatie), Mlchaiiof, is sedert eenige dagen verdwenen. Volgens geruchten zou men hem aan gemaand hebben. Turkije te verlaten, waarop hij zou zijn vertrokken. Hij zou het voornemen geuit hebben zich naar Zwit serland te begeven. BELGRADO. 15 Oct. (Reuter) Het blad „Politika" schrijft, dat men in Joego slavië zeer verontwaardigd is over de Fransche politie. Volgens het blad zou Koning Alexander voornemens zijn ge weest 40 agenten mee naar Parijs te ne men, die hem ook begeleid hadden op zijn reis naar Sofia De Fransche autoriteiten zouden hem dit evenwpl uit het hoofd hebben gepraat met de verklaring, dat zij alle maatregelen hadden genomen ln Bel grado is men van oordeel, dat de Koning nog in leven zou zijn, als hij zijn voor nemen ten uitvoer had gebracht. BOEDAPEST, 15 Oct. (Reuter) De politie alhier heeft ontdekt, dat de pas ten name van Anna Marjarski, welke bij het lijk van den moordenaar te Marseille is gevonden, heeft toebehoord aan een on derwijzeres Deze heeft het document in 1932 bij het Tsjecho-Slowaaksche consu laat ingewisseld voor een nieuwe pas. De vrouw blijkt ln het geheel niet ln verbin ding te staan met terroristische organi saties en het is onbegrijpelijk, hoe haar pas ln handen van Kalemen is gekomen. SPANJE. Naar normale toestanden. Naar uit Madrid gemeld wordt, zou de stad weer haar normaal uiterlijk hebben herkregen. Er rijden weer meer trams, de winkels zijn open en de openbare bedrij ven werken weer normaal. De transportarbeiders, een deel der kell- ners en der bakkersgezellen hebben het werk hervat. De stakingsleiding van den ondergrond is gearresteerd. In geheel Spanje, Asturie uitgezonderd, zou rust heerschen. De dorpen in de ver schillende provincies, waar de opstande lingen zich hebben teruggetrokken en ver- schansd, worden stuk voor stuk door de regeeringstroepen omsingeld en ingeno men. Ovledo, Gijon, Aviles en andere steden zijn in handen der regeering. Een revolu tionair centrum bestaat nog slechts in het mijndistrict van Mieres. Uit officieele verklaringen van de Spaansche regeering blijkt verder, dat de opstandelingen zich in massa overgeven. Men verwacht, dat de laatste centra der revolutionairen binnen 48 uur vernietigd zullen zijn. De Spaansche socialistische en vakver- eeniglngsleider Largo Cabaliero is gister morgen ln zijn woning gearresteerd. In strijd met een vroeger officieel be richt, is Azana niet in vrijheid gesteld, doch nog steeds aan boord van een kruiser in de haven van Barcelona en ter be schikking van de militaire autoriteiten. POLEN. Het bezoek van Goemboes. De Hongaarsche minister-president Goem boes zal nu op Vrijdag 19 October voor het aangekondigde bezoek te Warschau aan komen. Op 22 October brengt Goemboes een bezoek aan Krakau, waarna hij 's avonds naar Boedapest terugkeert. JAPAN. Einde der tramstaking te Tokio. Er is definitief een einde gekomen aan de tramstaking te Tokio. Elfduizend stakers zijn weder aan het werk gegaan. DE VATICAANSCHE STAAT. De gezondheidstoestand van den Paus. De gezondheidstoestand van den Paus is, in verband met de gebeurtenissen ln Spanje, Frankrijk en Zuld-Slavië door de groote bezorgdheid welke Z.-H. gevoelt, minder goed, in verband waarmede de radiotoespraak, welke hij voor het Eucha ristische congres te Buenos Aires, dat gis teren is besloten, zou houden, niet is door gegaan. De uitzending werd beperkt tot een eenvoudige zegening. KONING CAROL ZAL PARIJS OFFICIEEL BEZOEKEN. PARIJS, 15 Oct. (Reuter). „Journal" be richt, dat koning Carol van Roemenië, na een onderhoud met Titulescu besloten heeft na afloop van de hofrouw van drie maanden een officieel bezoek te brengen aan Parijs. o DE REORGANISATIE IN HET FRANSCHE KABINET. ROME, 15 Oct. (Reuter). De „Matln"be richt, dat behalve Regnier ook Leon Be- rard en Henry Roy de portefeuille van justitie geweigerd hebben. Men acht het meest waarschijnlijk, dat Natter de pro cureur-generaal van het Hof van Cassa tie Chéron zal opvolgen. DUIKER OMGEKOMEN. MILAAN, 15 Oct. (Reuter). De zeeoffi cier Alberto Suliberto, die een nieuw zuur stof-apparaat heeft uitgevonden, is bij een proef met zijn toestel onder water ge stikt. Klaarblijkelijk is hij bij het duiken onwel geworden, zoodat hij niet meer de kracht had het zuurstoftoestel in werking te stellen. Vroeger heeft hij zich meerma len met succes met zijn toestel onder wa ter begeven. DE MIJNRAMP BIJ LYON. LYON, 15 Oct. (Reuter). In de mijn te Saint Pierre ie Palud zijn nog twee Fool- sche mijnwerkers in leven gevonden, hoe wel men alle hoop had opgegeven nog iemand levend te vinden. Een van de ge redden ls ovenwei tengevolge van uitput ting overleden. GROOTE BOSCHBRAND IN PORTUGAL. LISSABON, 15 Oct. (V.D.). Een groote boschbrand te Bellas, tusschen Lissabon en Clntra, heeft de Quinta Fontereira en de kapel van Sao Mamede vernield. DE KANTONALE VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 15 Oct. (V.D.). Vanmorgen te 4 uur waren uit 1512 van de 1518 districten de resultaten van de herstemmingen der Kantonale verkiezingen bekend. Zij waren aldus: Conservatieven 74 70 4 Rechts-Republik. (Marln) 258 247 +16 Volksdemocraten 25 36 +11 Links Republikeinen 263 268 +5 Onafhank. Radicalen 166 143 23 Radicaal-socialisten 503 486 17 Republikeinen 68 62 6 Neo-soclallsten 23 23 Socialisten (S.F.I.O.) 155 157 +2 Communisten 17 33 +16 lste kolommetje geeft aan 1ste stem ming, 2de kolom herstemming, 3 kolom winst of verlies. Hieruit blijkt, dat de tweede ronde der Kantonale verkiezingen belangrijke ver schuivingen tengevolge hebben. Overwin naars zijn links en rechts, die hun over winning behaalden ten koste van de mid den-partijen en de radicaal-socialisten, 't communistisch-socialistisch eenheidsfront heeft thans betere resultaten behaald dan verleden week. De radicaal-socialisten za ten evenals de volksdemocraten tusschen twee vuren. In totaal is er een geringe verschuiving ten gunste van rechts, aan gezien de rechtervleugel 32 zetels won en het Marxistische eenheidsfront in totaal 18 zetels. GEVOLGEN VAN HET ONWEER. OP VELE PLAATSEN IS DE BLIKSEM INGESLAGEN. De toren te Alkmaar en Noord - Schanvoude in brand. Gisteravond omstreeks halftwaalf is de bliksem Ingeslagen in den toren van de St. Domlnicuskerk aan de Laat te Alk maar Ongeveer een kwartier later be merkten eenige voorbijgangers, dat de top van den 60 Meter hoogen toren in brand stond. De brandweer rukte onmiddellijk met groot materiaal uit. Het was echter onmogelijk het vuur van buiten uit te bereiken. Daarop werd getracht door de kerk naar boven in den toren te komen, waarin men slaagde. Het vuur was daarna spoedig bedwongen. Een wacht van twaalf man heeft den geheelen nacht het gebouw bewaakt. De schade is niet groot. Alleen aan de zijde van de Laat kan worden waargenomen, dat er brand in den toren is geweest. De kerkdienst kon hedenochtend gewoon doorgang vinden. Tijdens het hevige onweder, dat zich gisteravond boven Holland's Noorderkwar tier heeft ontlast, is de bliksem ingesla gen ln de geheel geïsoleerd staande boer derij van den heer P. Ruiter, in den Speketerspolder onder Oude Niedorp. De bewoners, een vader met 4 kinderen, konden in nachtgewaad vluchten. Twee koeien kwamen ln de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. Gisteravond is tijdens het hevige nood weer, dat boven Noordscharwoude woed de. de bliksem ingeslagen in den toren van de Nederduitsch Hervormde Kerk, ten gevolge waarvan er brand uitbrak en het geheele kerkgebouw is afgebrand. De kerk bevatte een kostbaren preekstoel met beeldhouwwerk uit het jaar 1600 en bij bels, eveneens dateerende uit het jaar 1600. De banken waren uit het Jaar 1603. Alles werd een prooi der vlammen. Het kerkhof, naast de kerk gelegen, biedt een troostelooze verwoesting, daar verschil lende graven zijn verwoest en steenen vernield. Gisteravond tijdens het hevige onweder is in den Slootgaardpolder onder de ge meente Harenkarspel afgebrand de groote boerderij, bewoond door den heer Roozen- daal De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. NATIONAAL KONINGIN-MOEDER- HERDENKINGSFONDS. Tot bestrijding der tuberculose. Op initiatief van de Nederlandsche Cen trale Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose heeft zich een uitgebreid comité gevormd met het doel, ter herinnering aan wijlen H.M. de Koningin-Moeder een stich ting irnhet leven te roepen voor steun aan on- en minvermogende tuberculoselijders. Prof. dr. Slotemaker de Bruine (minister van Sociale Zaken) zit in het comité van aanbieding met de voorzitters van de beide Kamers der Staten Generaal, enz. Er is verder een comité van uitvoering, dat Za terdag door minister Slotemaker de Bruine geïnstalleerd is. De voorzitter van het comité, de heer J, D. Hefting, heeft de toe spraak van den minister beantwoord. OOK BEZUINIGING BIJ VAN GEND EN LOOS EN A.T.O. In verband met de achteruitgaande ont vangsten zal ook bij van Gend en Loos iA.T.O.) belangrijke bezuinigingen worden ingevoerd. Zoo zal 't kantoorpersoneel op verschil lende plaatsen van ons land belangrijk worden ingekrompen en is ln verband hiermede aan een groot aantal kantoor bedienden met inachtneming van den ge- brulkelijken opzeggingstermijn ontslag aangezegd. Aangezien door dit ontslag ook veel ge huwd kantoorpersoneel, dat reeds jaren bij van Gend en Loos werkzaam is, getroffen zal worden, heeft het Hoofdbestuur van den Centralen Bond van Spoor, Tram, A.T.O. en van Gend en Loos personeel zich tot de Directie van Van Gend en Loos personeel en A.T.O. gewend en een bespreking verzocht om de bezwaren tegen dit ontslag toe te lichten. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is te Hoensbroek een zekere J. Görtzen, afkomstig uit Heerlenheide, door een auto aangereden. G. is korten tijd later overleden. CENTRALE MARKT TE AMSTERDAM GEOPEND. Vanmorgen is te Amsterdam de centrale markt officieel geopend. Een groot aantal Importeurs, groot- en kleinhandelaren, land- en tuinbouwers was aanwezig. Wethouder mr. G. C. J. D. Kropman opende de markthal met een korte rede. ERNSTIGE AANRIJDING TE VOORSCHOTEN. Zaterdagmiddag heeft op den Vinkweg nabij „De Oude Vink" te Voorschoten een ernstige aanrijding plaats gehad. De heer E. L uit Leiden, zou per rijwiel het rijwiel pad verlaten om ln de richting Voorscho ten verder te gaan. toen hij van achteren werd aangereden door een personen-auto, bestuurd door den heer R. en tegen den grond geworpen. Hij bekwam een ernstige hoofdwond, verwondingen aan handen en beenen en is door omstanders in „De Oude Vink' binnengebracht. Nadat hij door enkele leden der E.H B.O.-brigade voorlooplg was verbonden, is hij later in den middag oer auto naar ziin woning vervoerd. Het rijwiel werd gedeelteüjk vernield, De politie heeft de zaak in onderzoek. 2—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2