75ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 12 October 1934 Vijfde Blad No. 22871 DAMMEN. SCHAKEN. Redactie1507 Directie en Administr 2500 UIT DE OMSTREKEN. 'Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Storten bekerstraat 176. 's-Gravenhage - Oplos singen binnen drie weken na publicatie. EINDSPEL No. 1034. Zwart dam op: 47. Zwart. 1 a Wit 3 dammen op: 10, 14 en 19. EINDSPEL No. 1035. zwart dam op: 8. Zwart. 1 3 Wit drie dammen op: 18, 42 en 49. Wit begint en wint. Zwart. 46 47 48 49 50 Wit. Het Damspel voorheen en thans. Het zal den lezer niet onbekend zijn, dat het damspel in ons land theoretisch en praktisch beoefend is geworden vanaf ongeveer 1900, toen in enkele plaatsen vereenigingen werden opgericht, die den stoot gaven tot het houden van wedstrij den. hetgeen voor velen aanleiding was voor studie en het verrichten van propa gandistisch werk naar buiten. De beoefe ning van het spel in meer ruimeren kring bracht mede dat door verbetering van theorie ook de regeling van het spel nood zakelijke wijziging onderging. Een officieel vastgestelde regeling be- trelfende het damspel bestond er niet voordat in vereeniging de speelwijze was vastgesteld en daaraan bekendheid gege ven kon worden. In familiekring of daar waar op de honderd velden gespeeld werd, was voorheen de speelwijze zeer verschil lend, damslag, dam of rust, blazen, meer- slag enz., de een speelde zus en de ander zoo; het noteeren van partijen was te las tig of te moeilijk waardoor veel is verlo ren gegaan betreffende de spelmethode. In de i8e eeuw speelde men volgens nota tie aangegeven op bovenstaand diagram, langen tijd is deze notatie gebruikt totdat men in binnen- en buitenland v.n. Frank rijk, deze notatie wijzigde en ook hierna meer eenheid van spel ontstond hoewel ook nu nog in sommige landen het spel op andere wijze gespeeld wordt. Zooals men aan dit diogram zien kan begon de telling bij wit, aan den linkervleugel van onder af 1 tot 5, vervolgens de tweede rij van links weer beginnende 6 enz. De witte schijven stonden op de velden genommerd van 1 tot 20 en de zwarte van 31 tot en met 50. Het maken van een damslag in de partij en probleem ver schilde zooveel met de wijze van thans dat het voor een beoefenaar van nu groote moeilijkheden zou geven dit toe te passen zonder degelijke oefening. (Wordt vervolgd). ONZE TELEFOONNUMMERS: .(op 2 lijnen) Goede oplossing van de problemen van Niemeyer en Weenink en Van Bunting van den heer P. C. Segaar. De oplossing va het probleem van Von Holzhausen is 1 Lh8. Een typische Bristol rulmlngszet. Na f4 volgt dan Dg7. De op lossing van het probleem van Van Dijk is 1 Pe3. Dit is een drievoudig offer, gevolgd door drie verschillende matzetten. Na Te3: kan d3 en na Le3: volgt de3:t en na de3: kan d4. Hier volgt een eenvoudig drie- zetje, dat mij ter p'aatsing werd toege stuurd. A. DE LEVIE. (original). Wit begint en geeft mat In drie zetten. Wit: Kd3, Db7, Tf4, Lg3, pie4 Zwart: Kc5, Le5, Pf8. Dr. Euwe was In het tournoott te Le ningrad niet erg op dreef, als gevolg van een voetblessuur, die hem zeer hinderde. Hier volgt een zijner partijen, die de Rus op keurige wijze tegenspeelde. Dr. Euwe Rabinowltsch. 1. d4 Pf6 2. c4 e6 3. Pc3 d5 4. Lg5 Le7 5. e3 0—0 Zwart volgt de partij Tarrasch-Leonhard Ostende 1905. 6. Ff3 Pe4 7. Le7: De7: 8. cd5: Pc3: 9. bc3: ed5: 10. Db3 Tfd8 Leonhard speelde c6. 11. c4 Pc6 Van Wolff, Weenen 1922. Zwart wil met Db4t vervolgen. 12. cd5: Db4t 13. Pd2 Db3: 14. Pb3: Pb4 15. Tel Pd5: 16. e4 Te8 17. f3 f5 18. Lc4 c6 Zwart had dit alles zorgvuldig klaarge maakt 19. 0—0 fe4: Iets beter lijkt Ld5: en e5. 20. fe4 Te4: 21. Ld5:t cd5: 22. Tc7 b6 23. Tf7 Tg4 24. Pd2 Tg6 Wit wil Pf3 en Pe5 spelen, maar zwart dreigt Lh3. 25. Pf3 Lh3 26. Ph4 Tg4 27. g3 Tf8: 28. Tf8:t Kf8: 29. Pf3 h6 30. Ta7: Te4 31. Pe5 Kg8 Wit rekende slechts Te2, Pg6+, Kg8, Pf4 of Td4:, Ta8t, Ke7, Pc8t. 32. Pc6 Te2 33. Pe7t Kh7 34. Pd5: Tg2t 35. Khl Tf2 Zeer mooi. 36. Pe3 Te2 En wit verliest het paard. Opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. HILLEGOM. Vergadering der Caféhouders. De caféhouders in deze omgeving, geor ganiseerd in den Ned. R.-K. Bond van Hotel-, Koffiehuis- en Caféhouders, heb ben hier een leden- tevens propaganda- vergadering gehouden. De opkomst was matig. Meegedeeld is dat de actie voor verlaging van de personeele belasting voor café's goed is geslaagd. Het bonds- congres heeft een voordeel van f. 34.25 voor de afdeelingskas opgeleverd. De heer H. v. d. Brule uit Rotterdam heeft ge sproken over de toekomst. De maatschap pij moet worden herbouwd door saam- hoorigheid, bedrijfsordening en naasten liefde. De Hillegomsche Harmonie jubileert I De Hillegomsche Harmoniekapel bestaat 40 jaar en heeft haar jubileum herdacht met een feestconcert in de zaal van „Flora", welke geheel bezet was. Burge meester en mevrouw Pónt waren aanwe zig, benevens verschillende gemeente- autoriteiten, vele notabelen, genoodigden, donateurs enz. De heer J. D. Schouten, oud- en eere-directeur, was mede aanwe zig. Met bloemen, planten en extra décors was het podium versierd, waarop natuur lijk ook het vaandel met de vele medailles stond. De voorzitter de heer Vastenouw hield 'n welkomsttoespraak om dank te zeggen voor den ondervonden steun. De heer Schouten kreeg onder applaus een extra woordje van welkom. Vervolgens is een zeer verzorgd programma uitgevoerd, waaronder een mooie huldigingsmarsch door den heer M. Adam aan de jubilee- rende kapel opgedragen. Het laatste num mer was het Wilhelmus. Een jubileums- marsch van den heer Schouten is mede gespeeld. Dat de toehoorders genoten, werd ge toond door veel en warm applaus. Het woord is gevoerd door burgemeester Pont, die onder luid applaus de laatst verworven prijzen aan het vaandel hecht te, De voorzitter van de R.-K. Harmonie „Crescendo" sprak de gelukwenschen uit en bood bloemen aan. Prachtige bloem stukken zijn verder aangeboden door bur gemeester Pont en het Hillegomsche Da meskoor. De „Harmonie" bood op haar beurt bloemen aan mevrouw Pont en me vrouw Adam. Het feestconcert is in alle opzichten voortreffelijk geslaagd. Het concours voor solisten, duo's, trio's en kwartetten wordt Zaterdag 13, Zondag 14 en Zondag 21 October gehouden. Zaterdag om 2 uur zal het concours door den beschermheer geopend worden. KATWIJK AAN ZEE. AANDACHTTREKKENDE LEZING VAN DEN HEER COSTERUS. Over den Raad van Beheer; groote belangstelling. De heer Costerus uit Bodegraven hield in de Gemeentezaal een lezing over „Is de Raad van Beheer te veroordeelen op grond van Gods Woord?" Hiervoor bestond bij zonder groote belangstelling; de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De heer Co6terus liet zingen Ps. 877 en 8, ging voor in gebed en las dan 97sten Psalm. Spreker deelde mede de ultnoodiging over dit onderwerp te komen spreken, te moeten aannemen als voorzitter van de „Vereeniging van protesteerende leden der Herv. Kerk". Hij stond hier als geheel on afhankelijk persoon. Er zijn menschen, aldus spr., die den Raad goed kennen, anderen niet. Zijn voorbeschouwing had als hoofdgedachte; „Zoek eerst het Ko ninklijk Gods en Zijn gerechtigheid". In onze Herv. Kerk zijn twisten en geschil len, omdat er geen rechtspraak is. Wij hebben een Synode, die steeds weigert zich met geestelijke dingen in te laten. Reeds 120 jaren zitten wij onder die Synode van 19 leden, waarvan 13 predikanten en 6 ouderlingen; tegen het kwaad wordt niet geprotesteerd. Het moet niet om onze eigen eer gaan, maar om Gods eeri Wij willen herstel van het recht van Gods woord. Spr. pleitte voor de Dordsche Kerkorde van 16181619. Na dien tijd ls er geen nationale kerkvergadering meer gehouden; kwam er een, djui zouden de notulen gelezen moeten worden van die, welke 300 jaren geleden gehouden is. Wij zullen de Herv. Kerk niet verlaten, maar eischen herstel van de Dordsche Synode. Spr. behandelde vervolgens de onver- eenigbaarheid van Bestuur en Beheer en de onwettige wijze, waarop de Raad van Beheer is samengesteld. Onder het Oude Verbond gaf God aan Mozes order, hoe de tempeldienst ingericht moest worden. Met het Nieuwe Verbond zijn de oude ceremo niën opgeruimd, maar er zijn algemeene richtlijnen gegeven, waarmee rekening gehouden moet worden. Daaronder be hoort het vrijwillig onderhouden van den openbaren eeredienst. Er moeten ambts dragers zijnouderlingen (leerende en toe ziende) en diakenen. Daarnaast staan kerkvoogden en notabelen. Bestuur en be heer zijn steeds gescheiden gehouden, tot dat de Synode den'ïtaad van Beheer in stelde, en zich ook het beheer toeeigende; want het is de Synode steeds om macht te doen. Hoe komt het, dat de Synode er zich meester van gemaakt heeft? In de mobilisatiejaren heeft de loonopslag der predikanten geen tred gehouden met de loonsregeling van anderen. Er bestond zekere groote ontevredenheid in de pasto rieën. Die ontevredenheid bestond ook ln de vakvereeniging van predikanten; want er was een predikantenbond opgericht om de loonen te verhoogen, een vakbond van 800 Herv. predikanten. De kerkbesturen bestaan hoofdzakelijk uit predikanten, de ouderlingen, die er inzitten, dikwijls on kundig, knikken „ja". De predikanten dringen bij de Synode, die grootendeels ook uit predikanten bestaat, aan om een regle ment vast te stellen, wat de predikanten verdienen moeten. Dit reglement kwam er; de kerk werd niet geraadpleegd. Spr. be handelde de onwettige wijze, waarop de Raad van Beheer is samengesteld. Toen de Synode een greep naar het beheer deed, wist zij zeer goed, dat zij handelde in strijd met het positieve recht. Spr. somde een tiental bezwaren tegen den R. v. B. aan. Het eigendomsrecht van de gemeente en van de lidmaten wordt er door aangetast. De Synode heeft geen be wijs geleverd, dat zij recht heeft. Koning Willem I wilde, dat zij zich slechts met de geestelijke belangen der gemeente be moeide. Ook is de R. v. B. in strijd met Gods woord, want er staat geschreven: „Gij zult niet stelen". Er wordt onrecht matig belasting geheven uit de kerkelijke goederen. De kerkvoogden, zijn tot een administratief lichaam verlaagd. Het is verschrikkelijk, dat de Synode de ker kelijke tucht gaat toepassen. De R. v. B. beteekent verwereldlijking van de Herv. Kerk; communistische- en socialistische predikanten worden geholpen, omdat er leervrijheid is. De R. v. B. is oorzaak, dat de gemeenten schade lijden. De R. v. B. wendt de gelden ten eigen bate aan. De R. v. B. is een lnbrekerswerktulg geweest om den predikanten groote weelde te verzeke ren. De R. v. B. dwingt de gelden te stor ten in een centrale kas; dit geschiedt op onregelmatige gronden De offervaardig heid gaat er onder lijden en gaat te niet. De gelden zijn niet bestemd voor de Chris tus belijdende predikanten, maar voor hen, die Christus verloochenen.. Waar blijft het protest? Er moet vrijwillig gegeven wor den. Een blijmoedig gever heeft God lief. Een predikant zal nooit armoede behoeven te lijden. Er zal hem zelfs vrijwillig meer gegeven worden, dan het reglement voor schrijft. De R. v. B. Is in strijd met het wezen en de waardigheid van de kerk. Spr, bracht ten slotte hulde aan de plichts getrouwe kerkvoogdij van Katwijk aan Zee, die in haar geheel weggegaan is en voor wie wij respect moeten hebben. Door spr. werden ten slotte nog eenige vragen beantwoord, waarna met het zin gen van Ps. 84: 1 en gebed werd geëindigd. Na afloop der vergadering werd op straat nog lang nagepraat over het ver handelde. LEIDSCHENDAM. De Zaterdag j.l. ten nadeele van den heer v. d. A. gestolen A.J.S.-motorfiets is teruggevonden in de varkensschuur van de fa. Blank aan den Oostvliet. Als verdacht van dezen diefstal zijn de los werkman W. de K. en de expediteur J. v. d. H. gearresteerd en naar de mare chausseekazerne te Wassenaar overge bracht. Voor een matige opgekomen publiek sprak in de Ger. Kerk dr. C. Beekenkamp van Leiden over „Jeugd en Politiek". Na afloop gaven enkelen zich op voor 't vor men van een Anti-Rev. Jeugdafdeeling. De bijeenkomst was belegd door de A.- R. kiesvereenlglng alhier. LISSE. Onze plaatsgenoot, de heer C. van Voorst, behoorende tot de Ned. Herv. Kerk alhier, is te Leiden geslaagd voor het examen Godsdienstonderwijzer. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Benoeming havenmeester De winkel sluiting Een straatbelasting Ver goeding Bijz. Scholen Staat het onderwijs hier op lager peil dan in andere gemeenten? De Raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. Aanwezig, alle leden. Voorzitter, de burgemeester. Deze opende met gebed en deed mededeeling van ingekomen stukken, w.o, de goedkeuring van Ged. St. betreffende de geldleening van f. 80.000 met de Middenstands-Bank te Amsteram, alsmede goedkeuring van de kas-opname. Op voorstel van B. en W. werd met alg. st. benoemd tot haven meester In vasten dienst der gemeente, onze dorpsgenoot, de heer J. v. Werf. Deze was reeds tijdelijk als zoodanig werkzaam; hij vervulde zijn ambt als havenmeester met groote nauwgezetheid en plichtsbe trachting, zeer ten genoege van B. en W. Naar aanleiding van het feit, dat de bui tengewone omstandigheden recht geven tot toepassing van het bepaalde in art. 4 eer ste lid der wet van 27 Juli 1934 (Staats blad 450) tot wijziging der Winkelslui tingswet 1930 werd het voorstel van B. en W. aangenomen, tot verlenging der uren, van vier tot zes, waarop sommige winkels op den Zondag geopend mogen zijn, n.l. brood-, banket-, sigaren- en fruitzaken. De winkeliers hadden bij meerderheid zich uitgesproken voor langere openstelling. Het voorstel van B. en W. werd bestreden door den heer J. Padding, die in langere openstelling der winkels op Zondag geen financieel voordeel ziet, terwijl hij herin nerde aan het Goddelijk Gebod, dat de Zondag geheiligd dient te worden. Ook de heer J. Passchier stemde tegen. Op voorstel van B. en W. werd herzien, de verordening, régelende de heffing eener straatbelasting. In plaats van 20 Are, zal thans 10 Are worden vrijgesteld van be lasting, terwijl tevens gedeelten van HA. verwaarloosd zullen worden. De straatbe lasting gaat thans definitief in op 1 Juli 1.1. met terugwerkende kracht. Zij zal be dragen 3°/» van de hoofdsom van den aan slag der huurwaarde voor de personeele belasting. Aldus vastgesteld. Eveneens werd opnieilw vastgesteld een verordening op de heffing van besmette lijke ziekten-gelden, op dezelfde voor waarden, als de vorige verordening. De heer J. Padding maakt bezwaren, doch de voorzitter acht deze niet belangrijk genoeg om daarvoor de verordening te wijzigen. Vastgesteld werd dé vergoeding aan de bésturen van de Bijz. Scholen, als bedoeld in art. 101 L.O.-wet 1920 over het jaar 1934 Als norm worden aangenomen, de ge meenten Boskoop, Hardingsveld en Vught. In verband hiermee wordt voor Noordwij- kerhout de vergoeding vastgesteld op f. 9 per leerling. Vastgesteld werd alsnog het kohier der Reinigings-rechten 1934. wat op het vol gende neerkomt; Het ophalen van vuilnis van gemeentewege geschiedde hier tot heden kosteloos. Over 1934 zal thans door elk gezin voor het vuilnis-ophalen hoog stens f. 1.betaald moeten worden. Bij de rondvraag wees de heer J. v. d. Berg op het feit, dat de resultaten van het onderwijs in deze gemeente op lager peil staan, dan op andere plaatsen. Het ls niet zijn bedoeling hiermee een blaam te werpen op het onderwijzend personeel. De voorzitter zeide, dat het gemeentebestuur over het onderwijs alhier, dat geheel Bij zonder en niet openbaar meer is, niets heeft te zeggen. De gemeente mag er al leen aan betalen. Voor het overige moeten belanghebbenden zich wenden tot de resp. schoolbesturen. De oorzaak van minder gunstige resultaten dient gezocht te wor den in zeer groot schoolverzuim. De com missie tot wering van schoolverzuim be handelde in haar laatste vergadering nog dertig gevallen van ernstig verzuim. In dezen tijd ls het zeer moeilijk ernstig in te grijpen. De kantonrechter werkt niet mee en geeft te lage boeten. Ouders moe ten meer medewerking verleenen, wat helaas! niet 't geval is. Hierna bracht de heer N. de Klerk, als voorzitter van den winkeliers-bond, een woord van dank aan den Raad voor het feit, dat de winkels langer mogen open blijven. De heer J. Padding, zou gaarne zien. dat de afgebroken muzlek-tent weer zal ver rijzen. De voorzitter maakte bezwaar tegen her-opbouw. De jeugd zorgt te veel voor verwaarloozing. In de toekomst zal moge lijk een plaatsje te vinden zijn in de Jullanastraat. De heer J. v. d. Berg zou gaarne zien, dat hier gelegenheid zou bestaan voor kin deren om de moderne talen te leeren. Voor de gemeente is het te duur, om cursussen in de moderne talen te doen geven, terwijl hiervoor de belangstelling niet groot ge noeg zou zijn. Medegedeeld werd nog, dat de Gemeente- begrooting ditmaal eerst naar Ged. St. moet worden gezonden en niet zooals an dere jaren eerst aan elk lid van den Raad Ged. St. zijn nu in de gelegenheid op- en aanmerkingen te maken, alvorens de be grooting ter behandeling in den Gemeen teraad komt. OEGSTGEEST. Dure appelen! Door de politie werden op heeterdaad betrapt een 3-tal personen uit de gemeente Leiden, die aan het appelen stelen waren uit een boomgaard gelegen aan den Val- kenburgerweg en in eigendom toebehoo- rende aan G B. wonende te Rijnsburg. Nadat proces-verbaal tegen genoemde per sonen was opgemaakt, zijn zij weder op vrije voeten gesteld, zoodat de gestolen appelen wel dure appelen zullen worden! Aanrijding. Op de Kanaalbrug heeft een botsing plaats gehad tusschen een personenauto en een vrachtauto. De eerste werd be stuurd door Th. J. P. R. wonende te 's-Gravenhage. De vrachtauto werd be stuurd door M. P. M. S. wonende te Am sterdam. Oorzaak van dit ongeval lag in bet feit, dat de bestuurder van de per sonenauto plotseling remde, zoodat de be stuurder van de vrachtauto tegen de oersonenauto opreed en deze aan de achterzijde ernstig werd beschadigd. Bij een gehouden onderzoek bleken de rem men van de vrachtauto niet in orde, zoo dat de politie tegen den bestuurder van de vrachtauto proces-verbaal opmaakte. Waarschuwing voor kinderen. De politie maakt aan de ouders van kinderen bekend, dat zich in de gemeente en omgeving een persoon ophoudt, die aan kinderen vraagt of zij een eindje met hem mede rijden; vooral op meisjes heeft hij het begrepen. Hij biedt de kinderen dan chocolade aan en ziet hen mede te lokken naar stiller gelegen plaatsen. Men zij voor dezen man gewaarschuwd; hij is plm. 20 jaar en in het bezit van een rijwiel. Verkeersstremming- Op de Kanaalbrug had een verkeers stremming plaats, doordat een personen auto en een vrachtauto een aanrijding hadden. De eerste auto werd bestuurd door P S. B. wonende te Amsterdam en de vrachtauto door H. R. wonende te Voor burg. Doordat beide auto's aan eikander vast zaten, duurde het geruimen tijd voor dat het verkeer doorgang kon vinden. Roor rijks- en gemeente-politie werd het verkeer geregeld; onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. Door de politie werd een persoon aan het bureau gebracht, die er zijn werk van maakte om op bouwwerken naar afval van hout te zoeken en tegelijk lood van ge noemde werken wegnam. Daar deze per soon dit deed, als er niet gewerkt werd, kon hij onmogelijk toestemming van de eigenaren gekregen hebben om genoemd hout en lood weg te halen. De politie zal onderzoeken, in hoever hier een strafbaar feit gepleegd is. o RIJNSBURG. Steun aan kleine zelfstandigen. Nu de vereeniging, met bovengenoemd doel opgericht, nog geenerlei resultaat heeft kunnen bereiken, heeft het bestuur opnieuw een adres gericht aan den Minis ter van Economische en Sociale Zaken om voorziening in den grooten nood der klei ne zelfstandigen te verkrijgen. Thans staan 52 werkzoekenden Inge schreven, waarvan 1 schilder 1 grondwer ker. 1 fabrieksarbeider, 2 schippers en 47 landarbeiders. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elisabeth Maria Geer- trulda, d. v. P. M. van Tol en A. J. v. Tol. Ondertrouwd: K. F. Daudey 23 j. en H. Kattenberg 20 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Roos, Zuilhoffstr. 13, van Haarlem P. H. Blom, Hoofdstr. 284, v. Roosendaal en Nispen W. F. Th. Eijgels heim en gezin, Hoofdstr. 356, V. Boskoop J. G. M. Nleuwveen, v. Heemstrastraat 14, v. Zandvoort. Vertrokken: J. J. M. Hoogervorst, Zui derstraat 22, n. Oegstgeest A. J. Meijer, Hoofdstraat 255, n. Alkemade H. N. Overvliet, H. Baderstraat 34, n. Rijnsburg C. Verschoor, Zuiderstraat 3, n. Bree- zand. o— VEUR—LEIDSCHENDAM. Een feestdag voor Ds. Vermet. Was het de bedoeling van ds. Vermet zijn 25-jarig ambtsjubileum in stilte te doen voorbijgaan, het is anders uitgeko men! Reeds vroeg in den morgen werden de eerste bloemstukken aangedragen, ge volgd door een stroom van felicitaties uit het geheele land, v.n. uit de plaatsen waar de jubilaris voorheen had gestaan. Later op den dag kwamen de predikan ten van naburige gemeenten, de kerke- raad, de besturen van de school met den Bijbel, de Chr. Oranjevereenlglng „Ju liana", de meisjes-, vrouwen- en knapen- vereenigingen, de Chr. Nat. Werkmans bond, de Nat. Chr. Geheelonthoudersver- eeniging enz.; allen boden bloemen of ge schenken aan. Het was reeds na midder nacht toen de laatste bezoekers het huis van den predikant verlieten. De wintercursus van den L.T.B. ls ge opend. Aanwezig waren de heer Kers van het Rijk, burgemeester Keijzer, het be stuur van „St. Deus Dedit", benevens vele ouders en de leeraren Tip en De RoolJ, die allen door den voorzitter, de heer W. van Veen, hartelijk welkom werden geheeten. Behalve burgemeester Keijzer, voerden 't woord de leeraren, de voorzitter van de Patroonsvereenlging en wethouder De Ko ning. In het bijzonder kwam hier naar voren de goede verstandhouding tusschen werkgevers en werknemers. WARMOND. Tweede seringenbloei. Bij een ingezetene dezer gemeente staat voor de tweede maal een seringenboon), in bloei; voorwaar een zeldzaamheid! Dit is zeer zeker voor een groot deel de oorzaak van het zachte najaarsweer. Schuit gezonken! In den Zijl onder deze gemeente is een schuit beladen met mest gezonken. Aan boord bevonden zich een drietal personen, die zich echter in veiligheid wisten te stel len. Het schip zal worden gelicht. Uit het verslag van de werkzaam heden van den Keuringsdienst van waren in deze gemeente blijkt, dat over het af- geloopen jaar In het Laboratorium zijn onderzocht 147 monsters, terwijl het aan tal keuringen ter plaatse bedroeg 2869. On deugdelijk werden verklaart 7 monsters. In totaal .werden dertien waarschuwingen uitgereikt, terwijl twee processenverbaal werden opgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 17