DE LEIDSCHE LICHT- EN WINKELWEEK. 75ïle Jaargang DONDERDAG 11 OCTOBER 1934 No. 22870 Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. EEN NATTE EN TOCH GESLAAGDE INZET. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opeendlng van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER GOURANTs» Voor Lelden per 3 maanden t. 2.36; per weeJp .Üft;., t. 0.19 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd öfn, per w^k „O.l® Franco per post f.2.35 -f portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. Heden ontvingen wij per kas: Gecollecteerd op het Huwelijksfeest van Cor en Beb f. 4.85. Over September bij den Penningmeester van het Crisiscomité binnengekomen gif ten: Prof. dr. G. G. K. f.2.50; Ir. B. f 10.— Dr. N. T. f 10.—; J. Br. f. 6.—; Ver. Huis vrouwen afd. Leiden f. 316.62; Mr. J. S. f.2.50; Prof. dr. L. v. I. f.10.Prof. dr. P. C. T. v. d. H. f.2.50; Prof dr. J. D. f.2.50; Leidsch Stud. Corps f. 566.50; Mili tair Inv.huis, Vrijw. bijdrage Invaliden f. 5.50; Oud Militair St. f.1.—; Mej. M. H. N. f.1.Opbrengst 3 Woensdagcollecten f. 1072.31; N. N. f.400.Personeel Bren- ninkmeyer f. 16.80. Vele kleintjes maken een groote: uit de Rummypot op 3 Octo ber f. 5.05. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. VOORDRACHTENREEKS GISTERAVOND AANGEVANGEN. Voordrachten van dr. Hulst en dr. Duyster. Gisteravond werd een begin gemaakt met de voordrachten die het Leidsche Criminologische Instituut voor den cursus 1934—1935 organiseert. De voorzitter prof. dr. L. van Itallie sprak een kort openings woord uit. waarin hij prof. Flu, die in het laboratorium voor Tropische Hygiëne het Instituut voor deze voordrachten gastvrij heid verleent, hartelijk dank bracht en in het bijzonder dr. M. Duyster welkom heette, die een drietal voordrachten over Schriftvervalsching zal houden. Het eerst sprak daarna de heer Hulst over: Identificatieleer. Voordracht dr. Hulst. Dr. J. P. L. Hulst behandelde in hoofd zaken de wetenschap, die zich bezighoudt met het vaststellen van de identiteit, en wel die van den levenden en dooden mensch, terwijl de identificatie van andere voorwerpen buiten beschouwing bleef. Onder indentiteit wordt verstaan dat complex van eigenschappen, dat een voor werp en evenzeer een individu maakt tot datgene wat het is, aldus spr. Een voor werp kan slechts identiek zijn met zich zelf en nooit met een ander voorwerp. Het vaststellen van de identiteit van personen, hetzij dood of levend, kan om zeer ver schillende redenen gewenscht zijn. Het kan noodig zijn de identiteit vast te stellen om na te gaan of iemand den burgerlijken staat, dien hij voeren wil. ook rechtmatig mag voeren; het kan noodig zijn de iden titeit vast te stellen van een zwerver of van iemand met gekrenkte geestvermogens flie met kan of wil aangeven wie hij is; van personen, wier burgerlijke papieren zijn verloren gegaan na natuurrampen, revo luties, oorlogen; van personen van wie ve£moe^^ dat zij een strafbare han deling hebben begaan of van menschen die reeds straffen hebben ondergaan, reci divisten. en van lijken. Bij deze verrich tingen moet men onderscheiden de ge vallen, waarin men aangewezen is op ge tuigenverklaringen zonder meer, welke zeer gevaarlijk kunnen blijken te zijn en tengevolge waarvan schromelijke vergis singen zijn begaan waarvan spr. mar kante voorbeelden gaf en die gevallen waarin men de beschikking heeft over een behoorlijk volgens de regelen der kunst opgemaakt signalement Eerst in het laat ste vierde deel der vorige eeuw werd het vaststellen van signalement en daardoor de betere identificatie meer op weten schapelijke basis gevormd. Beiüiton was 'hier de voorganger. Spr. behandelde het systeem van Berliton, wees op de grond- slagen en op de gebreken, terwijl hij daar na nog de systemen van Capdeveille en Ottolenghi besprak. Het laatste systeem berustte meer op fu-nctioneele eigenschap pen, de belde andere op morphologische kenmerken der personen Tenslotte behan delde Dr. Hulst de Identificatie van lijken en de moeilijkheden die zich daarbij voor kunnen doen Spr. verduidelijkte zijn voor dracht met projecties van verschillende gevallen. Daarna verkreeg dr. Duyster het woord voor zijn eerste voordracht over: Schriftvervalsching en gerechte lijk Schriftkundig onderzoek. Hieraan is het volgende ontleend: •fe gegevens in de ten dienste staande literatuur laten niet toe een ook maar eenigszins naar volledigheid zweemende geschiedenis van het gerechtelijk schrift kundig onderzoek te geven. In het alge meen kan gezegd worden, dat het gerech telijk schriftonderzoek zeer oud moet zijn. Zoolang er schrlftvervalschers waren en rechters die deze misdadigers bestraffen moesten, zoolang zijn er personen geweest, die op grond van hun speciale kennis door de Justitie als deskundigen geraadpleegd zijn- Wil men iets meer weten omtrent de gerechtelijke schriftvergelijking uit vroe gere eeuwen, ten minste uit den tijd van het begin der 19e eeuw, dan kan men bij gebrek aan literatuur daarover die gegevens putten uit de wetboeken en gerechtelijke leerboeken van verschillende landen, die bovendien een leerrijke stof verschaffen over dit bewijsmiddel in het strafproces. De photographie is een belangrijk hulp middel geworden bij gerechtelijke onder zoekingen. Omtrent schriftkundige onderzoekingen in vroegere jaren in Nederlandsch-Indië is zeer weinig bekend. Ook in Neder- landsch-Indiè werd 't gerechtelijk schrift onderzoek verricht door onderwijzers, en enkele personen, die uit liefhebberij gra- phologie beoefenden In de laatste tien jaren worden de schriftkundige onderzoekingen hoofdzake lijk verricht door Militaire Apothekers, die ook alle toxicologische onderzoekingen daar te lande verrichten. Van de plaatselijke vervalschingen werd het allereerst uiteengezet op welke wijze men radeeringen op het spoor kan ko men. Dit is niet altijd even eenvoudig en soms moeten kunstgrepen toegepast wor den. Bijvoorbeeld bij het zichtbaar maken van uitgeradeerde stempels op postzegels. In Nederlandsch-Indië werd het wegra- deeren van stempels op postzegels op groote schaal toegepast. Men ging zelfs zoover, dat men schoongemaakte (ge bruikte) postzegels weer netjes met de ge tande randjes aan elkander vastmaakte, aan den achterkant van nieuwe gom voor zag, zoodat de bladen postzegels er uit zagen alsof ze zóó van de postadministra tie kwamen. Uit de kleur van inkt valt omtrent den ouderdom van den inkt geen conclusie te trekken. Het bepalen van den ouderdom is in vele gevallen zeer moeilijk, zoo niet totaal onmogelijk. Het is evenwel geble ken, dat het chloride en het sulfaat uit den inkt de eigenschap hebben zich over en In de papiermassa te verdeelen en deze verdeeling, die gestadig-aan plaats heeft, kan in gunstige gevallen een maatstaf zijn voor het bepalen van den ouderdom. Het is Mezger, Heess en Rail gebleken bij hun onderzoekingen, dat eerst het chlo ride uit de schriftteekens in de papier massa overgaat en wanneer dit proces be ëindigd is gaat het sulfaat zich over de papiermassa verdeelen. Wanneer aan een geschreven stuk na derhand woorden, cijfers toegevoegd zijn, dan is het mogelijk, dat met vaststelling van de verdeeling van het chloride en het sulfaat bewezen kan worden, dat de bij geschreven deelen van jongeren datum zijn. Dit kan in gunstige gevallen ook nog op andere wijze vastgesteld worden, n.l. door de topographie na te gaan. Normaal zal wanneer een stuk regelmatig afge schreven wordt van het begin tot het eind de lussen van de letters 1, k, h (bijvoor beeld) van iedere volgenden regel gelegen zijn op de lussen van de letters j, g van de voorgaande regels. Worden nu woorden bijgeschreven, dan komen de halen van de woorden van den voorgaanden, zóówel als op de halen van woorden van den volgenden regel, tenzij bij het bijschrijven er voor gezorgd is, dat de woorden geheel vrij staan. Er moet derhalve nagegaan worden hoe de lijnen bij kruising ten opzichte van elkander liggen. Dit is volstrekt niet al tijd mogelijk Aan de hand van eenige lantaarnplaatjes toonde spr. aan op welke wijze men kan waarnemen welke lijn van de kruisende lijnen boven en welke onder ligt. Dat een woord naderhand bijgeschre ven is kan soms ook worden vastgesteld indien in het papier vouwen voorkomen. Wanneer een beschreven stuk gevouwen wordt, breekt de inkt van de inktlijnen op de vouwen af, er ontstaan witte plek ken. Schrijft men daarentegen met inkt over een vouw in het papier, dan vloeit de inkt op de vouw uit. Hiermede kan aan getoond worden, dat een woord aan het stuk toegevoegd is nadat het papier ge vouwen werd. Voorts ging spr. na op welke wijze men kan nagaan of er overeenkomst bestaat tusschen enveloppen en papier van ano nieme brieven en den voorraad bij den verdachte; hoe men kan zien of papier met de hand gescheurd, of met mes, vouw been of schaar doorgesneden is; hoe men kan vaststellen of een touwtje doorge trokken of doorsneden is. Vervolgens werd aan de hand van lantaarnplaatjes ge toond hoe men aan de afzettingen van de graphietdeeltjes op het papier kan vaststellen in welke richting het potlood over het papier is getrokken, hetgeen bij het aanbrengen van veranderingen van groot belang kan zijn. Behalve radeeren en toevoegen van dee len aan belangrijke stukken komt het ook menigmaal voor, dat men gedeelten on leesbaar maakt, hetzij door het aanbren gen van inktvlekken, hetzij door door strepen met inkt. Heeft men met behulp van een bleek middel met inkt geschreven schrift weg genomen (zooais het bijvoorbeeld voorge komen is, dat men een adres van een post wissel wegbleekte en door een ander adres verving), dan kan met een speciaal rea- In tegenstelling met haar voorgangsters is de Winkelweek 1934 eens niet officieel geopend, doch heeft zulks plaats gehad in den intiemen kring van de organisato ren en naaste medewerkers, mitsgaders van plaatselijke autoriteiten, o.w. wij noemen den directeur van Gemeentewer ken, den heer A. M. de Blauw, den wnd. commissaris van politie, den heer A. P. A. Eskens, de directie der Sted. Lichtfabrie ken. vertegenwoordigd door de heeren ir. P. Fehmers en ir. F. Stokhuyzen, den heer J. K. Zierfuss, hoofdinspecteur der Electr. Centrale, de heeren H. M. Simonls en mr. dr. P. G. Knibbe namens de Kamer van Koophandel, de heeren Cor Mulder en C. Schout, namens het bestuur der Leidsche Middenstandscentrale, de heeren ir. Van der Pauwert en ir. Drijver namens de Phi- lipsfabrieken en leden der Winkelweek commissie. Dit gezelschap heeft gisteravond in een viertal rijtuigen een rijtoer langs de aan gebrachte lichtversieringen en -reclames gemaakt en daarbij hebben ook wij ons kunnen overtuigen, dat velen den stroo menden regen hadden getrotseerd en door nieuwsgierigheid geprikkeld zich naar de binnenstad hadden begeven om kennis te nemen van hetgeen de Leidsche Midden stand in deze dagen wil laten zien. En niet alleen het aantal kijkers heeft onze verwachtingen overtroffen, maar ook de hoedanigheid der aangebrachte lichtversieringen en de wijze, waarop tal van winkeliers hun artikelen in aantrek- kelijken vorm middels smaakvolle en at tractieve étalages naar voren brengen. Dit is inderdaad een demonstratie van den „Leidschen - Middenstand - op - zijn- best"! Het is niet wel doenlijk hier alle namen te noemen van hen, wier zaak door de een of andere bijzondere versiering of anders zins de speciale aandacht trekt, doch wij willen toch niet nalaten een korte opsom ming te geven van hetgeen in onze stad dezer dagen op het gebied van lichtrecla me te aanschouwen is. Aan den Stations weg hebben de Sted. Lichtfabrieken een fraaie lichtpoort doen verrijzen, waarvan wij het slechts betreuren, dat ze maar van tijdelfjken aard is. Is de mogelijkheid uitgesloten om dit permanent te doen zijn? Het verfraait het aanzien bij aan komst in onze stad in hooge mate. Hetzelfde lichaam liet in het Galgewa ter een fantastisch verlichte waterval op stellen, welke zeer de aandacht trekt en de bewondering opwekt, terwijl de brug bogen onder Visch- en Koornbeursbrug door schijnwerpers worden verlicht. Tijdens onzen rondrit ontmoetten wij nog lichtreclames voor Honlg's bouillon, Edelachtbare-sigaren, Eet meer tomaten (Leidsche Groentenveiling) Kuperus wij nen en limonades, D. Ladan's markiezen, Leeuwin's meubilair, de firma Tieleman en Dros, het Dtesel-waschmiddel, Felix katte- brood (natriumveriichtlng), Van Rijn's mosterd. Zaalberg-dekens, het secretariaat der Lichtweek, Nieuwe Rijn 50, Van der Kloot's melk en de Leidsche Broodfabriek. De Lichtfabrieken propageerde boven dien haar leuze: „Gebruikt meer contact- doozen", terwijl de Donkersteeg en Lange Diefsteeg baadden in een zee van kwik- licht. Tenslotte dient ook met eere ver meld ons eigen kantoorgebouw, waar den geheelen avond menschen druk bezig wa ren de lampjes te tellen! Algemeen was men vol lof over het inderdaad prachtige effect. Wie stuurt ons de eerste fotografi sche opname?? Na afloop van den rondrit, werd den gasten in café-restaurant „Zomerzorg" 'n maaltijd aangeboden. Tijdens dezen zeer geanimeerden en uit stekend verzorgden disch is achtereenvol gens het woord gevoerd door den heer Beurze, voorzitter der Winkelweek-com missie, Meyers, wnd. voorzitter dier com missie. Fehmers, directeur der Lichtfa brieken, Cor Mulder, voorzitter der Mid denstandscentrale, Simonis, namens de Kamer van Koophandel, de Blauw, direc teur van Gemeentewerken, ir. v. d. Pau wert, namens de firma Philips, Eskens, wnd. commissaris van politie en Brouwer namens de plaatselijke pers. Over en weer is daarbij door de ver schillende Instanties een beroep gedaan op elkanders medewerking, in het alge meen belang van den geheelen Leidschen Middenstand, waarbij het verheugend was te kunnen constateeren, dat de goede wil tot samenwerking ongetwijfeld volledig aanwezig is. En waar, volgens een Hollandsch spreek woord, bij een goeden wil ook een weg aanwezig pleegt te zijn, hopen wij van ganscher harte, dat de goede richting spoedig zal worden gevonden! Een wederijdsche waardeering en be reidwilligheid als gisteravond tot uiting kwam, doet daarvan het beste hopen! Morgenavond om 8 uur houdt „Werk mans Wilskracht" wederom een muzikalen rondgang door de stad, waarbij onder staande route zal worden gevolgd: Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Haarlemmerstr., Donkersteeg. Hoogstr., N. Rijn, Watersteeg, Hoogewoerd, Kraaierstr. Plantsoen, Korevaarstr., Breestr., Noord einde. Noordeindsplein <K.). Noordeinde. K. Rapenburg, Apothekersdijk, Vrouwen- steeg, Haarlemmerstr., Hooigracht, N. Rijn, Korenbeursbrug, Botermarkt, Gan getje (E.) gens het weggebleekte schrift weer te voorschijn gebracht worden. Bij de post wissel gelukte dit zeer goed. Uit de kleur van de graphietafzettingen van potlood op papier of uit de kleur van anilinepotlood kan men geen enkele con clusie trekken, men kan alleen constatee ren, dat er verschil (of geen verschil) in kleur is tusschen verschillende regels of tusschen woorden en letters, meer niet. Men kan derhalve niets concludeeren om trent de wijze van vasthouden van het potlood, noch of tijdens het schrijven het potlood herhaalde malen tusschen de vin gers gedraaid is dan wel voortdurend in één zelfden stand gehouden is, noch of eenige woorden zonder ophouden achter een geschreven zijn, dan wel dat herhaalde malen de schrijfbeweging onderbroken werd. Iedere uitspraak hierover moet men als fantasie aanmerken, omdat de om standigheden tijdens het schrijven zooda nig kunnen zijn. dat een beeld verkregen wordt totaal afwijkende van dat wat vol gens de theoretische beschouwing zou moeten ontstaan. o LEIDSCHE COÖP. BEGRAFEFNIS - VEREENIGING. De eerste jaarvergadering. In „Royal" vergaderde gisteravond de Leidsche Coöperatieve Begrafenisvereeni- ging. Uit mededeelingen van den voor zitter, de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat de stichting van deze coöperatie een succes is geworden; het aantal leden neemt voortdurend toe. Uitgevoerd werden 24 begrafenissen. Er is een. zij het dan ook niet groot, batig saldo. De bestuursvacature werd aangevuld door de verkiezing van den heer H. Verbeek. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, waarna de vergadering, die een zakelijk en vlot verloop had. waar- over de voorzitter zijn voldoening uitsprak, werd gesloten met een opwekking aan de uitbreiding mede te werken. I NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Vergadering der afdeeling Leiden. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering der afdeeling heeft dr. J. C. M. Timmermans medegedeeld, dat hij wegens gezondheidsredenen zich verplicht zag, ontslag te nemen ais voorzitter van de afdeeling, welk ontslag door de vergade ring hem werd verleend. Het bestuurslid, de heer G. Gerlings, heeft daarop dr. Timmermans in een rede de groote spijt van het bestuur betuigd, dat dr. Timmermans dit besluit heeft moeten nemen. De heer Gerlings ver meldde, dat dr. Timmermans sinds twin tig jaar lid van het bestuur der afdee ling is geweest en in die functie steeds op de bres heeft gestaan voor het Roode Kruis. Hij schetste zijn groote verdiensten voor de vereeniging en betuigde hem den hartelijken dank van het bestuur voor het vele, dat hij in den loop der jaren, spe ciaal in de drukke mobilisatiejaren heeft verricht. Dr. Timmermans is drager van het Kruis van Verdienste van het „Nederland- sche Roode Kruis", hem destijds uitgereikt door wijlen Z.K.H Prins Hendrik. De vergadering heeft tot voorzitter be noemd dr. H. H. Maas, directeur van het Academisch Ziekenhuis alhier en tot nieuw bestuurslid de heer H. P. H. Würtz, welke beiden hun benoeming hebben aan vaard. BINNENLAND. Herdenking van de Afscheiding door dó Geref. Kerken: rede van minister Coiijn te Utrecht. (Kerk- en School, 3e Blad.) Minister Marchant over de nieuwe spelling. (Binnenland, 4e Blad.) Verklaring van 19 predikanten aan over heid en volk betreffende heerschende misstanden. (Binnenland, 4e Blad.) Opruiming van rundvee door inblikken of export naar Rusland. (Land- en Tuin bouw, 4e Blad.) Vliegende Hollanders aan den start in de LondenMelbourne-race. (4e Blad.) BUITENLAND. Na den moord te Marseille. (3e Blad en Tel., Ie Blad.) De rust in Spanje keert langzamerhand terug. (Buitenland, 2e Blad en Tel., Ie BI.) Nota-wisseling tusschen Japan en de Sovjets. (Buitenland, 2e Blad). EEN BLIJVENDE HERINNERING AAN WIJLEN PROF. GOESTER. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Firma „Parlevliet's Cut Flo wer Supply" en D Parlevliet Rijnsburg, Sandtlaan 22, Rijnsburg. De handelsnaam Parlevliet's Cut Flower Supply wordt al leen gebruikt voor Engeland, Ierland, Schotland en Nederland. De handelsnaam D. Parlevliet wordt gebruikt voor Frank rijk. Geschenk aan de Leidsche Universiteit. Gistermiddag had, zooals wij reeds heb ben gemeld, in het Pharmaceutisch Labo ratorium door een comité van leerlingen en oud-leerlingen de aanbieding aan de Leidsche Universiteit plaats van een crayonteekening van wijlen prof. dr. L. E. Goester en een door dit Comité aange kocht gedeelte van de bibliotheek van den overleden hoogleeraar, ter Dlaatslng in het Pharmaceutisch Laboratorium. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de president van het College van Cu ratoren mr. A. van de Sande Bakhuijzen, de secretaris van curatoren mr. P. J. Iöen- burg, de rector-magnificus prof. dr. W. v. d. Woude en de vervaardiger van de crayonteekening, de heer Koert Schröder. Nadat prof. Van Itallie een woord van welkom had gesproken, voerde de heer D. C Kok het woord en bracht op treffende wijze nogmaals de vele goede kwaliteiten van den overleden hoogleeraar, als ge leerde en als mensch, in herinnering. Het is ons studenten een behoefte geweest, al dus spreker, de nagedachtenis van prof. Goester, die zoozeer ons aller sympathie had, met een blijvende herinnering te eeren. Als een schok kwam voor de leer lingen op 9 April de tijding van zijn over lijden. Wij hebben in hem veel te vroeg een leermeester verloren, die nog zoo vol plannen voor zijn studenten en nog zoo vol idealen was. Na zijn dood werd onder de studenten de behoefte steeds grooter een blijvende herinnering voor dezen be minden hoogleeraar te verkrijgen. Zoo is het ingestelde comité van leerlingen en oud-leerlingen in overleg met prof. Van Itallie en mevr. Goester er toe gekomen een gedeelte van de bibliotheek van wijlen prof. Goester en een crayon-portret van den overledene aan de Leidsche Univer siteit ter plaatsing in het Pharmaceutisch Laboratorium aan te bieden. Strenge exactheid, groote verscheiden heid en diepe menschelijkheid kenmerkten den hoogleeraar, aldus spreker. Zijn col leges waren van een ongekende duidelijk heid en helderheid en steeds liet hij zijn leerlingen profiteeren van zijn rijke prac- tische ervaring. Als iemand van buiten gewone werkzaamheid, bereidheid en trouw hebben de studenten prof. Goester leeren waardeeren; als zoodanig zullen zij aan hem een schoone herinnering be houden. en al^ een lichtend voorbeeld zal hij voor de jongeren in de toekomst voort leven. Prof. Van Itallie zeide tenslotte nog: De roeping van den hoogleeraar is niet alleen dcfi student wetenschap bij te brengen .doch ook te trachten door te dringen tot de harten van zijn leerlingen. Deze gave bezat Goester in hooge mate. Het portret en de boeken, die spr als een schoone tastbare herinnerng aan den overledene beschouwt, aanvaardt hij met volle instemming van heeren curatoren gaarne voor het Laboratorium. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde de dames: A. C. Reeser (cum laude) (Rotterdam), J. M. de Vreede (Noordwijk), C. M. Anyhonisse (Den Haag) en E A. Jolles (Den Haag) en de heeren H. Waszink (Delft) P. M. van der Gugten (Den Haag), R. Lensing (Wasse naar) F. H. W. van der Wal (Den Haag), A. G. Balvers (Rijswijk), M. Ildrem (Den Haag), G. van Blanken (Delft) en Q. J. Tjalsma (cum laude) (Den Haag); propae- deutisch examen theologie de heeren J. E. Wagenaar (Leiden), D. J. Burgersdijk (Leiden) en D. V. van der Linde (Leiden); doctoraal examen rechten de heer F. van Dompseler (Den Haag) en de dames R. Lange (Den Haag) en W. C. de Vries (Den Haag)candidaatsexamen Romaansche taal mej. J. G. Gregory (Wassenaar).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1