m w LEIDSCH DAGBLAD EEL$OED! 75ste Jaargang Donderdag 11 October 1934 No. 41 BERICHT „Dag tante waar is oom?" riep Frits, op het perron springend. „Dag tante, hoe gaat het met U?" zei Lientje, die aan moeders lessen dacht. I „Fijn, dat we mochten komen!" Tante gaf Lientje een kus, doch kneep Frits even plagend in het oor: „Zóó teleur gesteld, dat je enkel tante maar ziet? Oom staat buiten met Bobbie". „Bobbie, de nieuwe hond!" juichten Lien en Frits tegelijk en hadden op eens vree- selijke haast; ze botsten leelijk tegen el kaar in het nauwe gangetje, waar je door moest om de spoorwegkaartjes af te geven! Maar Bobbie bleek heusch wel een paar blauwe plekken waard! 'n Pracht van een herdershond was hij, met spitse ooren en schrandere, bruine oogen, daarbij zoo lief en gehoorzaam, als je maar wen- schen kon! Wel een tikje wild en speelsch nou, daar was Bobbie jong voor! -Hij is wel zoo groot als 'n kalf", meen de Frits. „Je hebt veel meer aan 'm dan aan ons Prulletje!" „Alsof onze Prul geen schat is!" viel zijn zusje boos uit. „En veel beber op z'n plaats in jullie stadshuis", vond tante. „Ja Frits, wat moesten we bij ons met Joo'n kalf?" ijverde Lien. „Met Prul kan 3e in winkels gaan. maar dat hoef je niet pet Bob te probeeren! Enne.... je bent n akelig jog om je eigen hondje zoo af te vallen, hoor!" „We mogen niet kibbelen, nou we uit lo- geeren zijn", plaagde Frits. Maar toen holde hij hard met Bobbie vooruit om Lientje's antwoord niet te hooren. Thuis, in die heerlijke tuinkamer van oom en tante, vroeg Lien, of Bobbie geen speelgoed had. „O hij speelt buiten met stokjes of [tante We V00r liem wegg00*en" ze* „Onze Prul kan zoo heerlijk ravotten met mijn oude lappenpop", vertelde Lien, „daar loopt hij mee te sjorren en te schud den )rEn die smijt ie omhoog", viel Frits in, „heelemaal over zijn kop!" „Maar 't hoeft geen echte lappenpop te zijn, tante", zei Lien gauw. ,JEen knoedel tje geknoopte lappen vinden ze net zco fijn! Mag ik er eentje voor Bobbie maken?' Tante aarzelde. „Jullie Prul is klein, die kan er nooit heel erg mee gooien, maar Bobbie „Hè, dan maak ik wel een heel zachte pop", bedelde Lien. En toen tante eindelijk had toegegeven, was 't heusch grappig Bobbie met de pop te zien spelen!Soms vloog hij woest grom mend op het ding af en schudden het hef tig heen en weer soms lag hij er op z'n rug mee te stoeien of zocht er naar in alle hoeken En als je vroeg: „Waar is de pop?" nou, óf hij er gauw mee kwam aansjouwen! Enkele dagen na hun komst bij Oom en Tante fluisterde Lien haar broertje in het oor: „Zeg. 'k Heb een sloop zien hangen!" Frits keek onnoozel: ,,'n Sloop? „Och sukkel tante maakt hangop!" „Oo-o!" Hangop bij tante was het top punt van heerlijkheid: je kreeg een be schuit op je bord, daar mocht je dik aard beienjam op smeren, dan hangop er over met net zooveel suiker en kaneel als je wouNu had Frits op eens ook belang stelling voor de sloop; hij vroeg ongerust: „of er wel veel uitkwam?" „Malle jongen, d'r komt immers water uit, het dik blijft juist in den zak", lachte Lien, die precies wist, hoe karnemelk tot hangop wordt! 's Middags kwam tante's grootste vla schotel op tafel, boordevol hangop! Ver rukt keken de logeetjes naar dien heerlij- In verband met de verhuizing van mej. Koopmans van Boekeren naar Den Haag, van Beuningenstraat 42 verschijnen er deze week geen correspondentie en nieuwe raadsels. Zij, die gewoon zijn hun brieven recht streeks aan mej. van Boekeren toe te zenden, moeten dit dus thans weer doen naar het bovengenoemde adres te Den Haag. REDACTIE „L. D." 1 ken voorraad! Frits jubelde: „Wat H hoop „Uit die sloop", rijmde Lien. En toen ze het allemaal uitschaterden wou Bobbie meedoen met de pret. greep z'n lappenpop gooide die sierlijk de lucht inmet een wijden boog over de tafel.... plomp in de hangop! Neen maar, wat zag 't gezelschap er uiti En de lampen 't plafonden 't vloerkleed! Enwat zat er anders op, dan de rest van de hangop aan Bobbie te geven? De lappenpop had er immers in gelegen? Terwijl ze beschuit met jam at, bedacht Lien vol spijt, dat tante wel gelijk had: 'n groote hond kon heusch niet met alles spelen, waarmee een klein prulletje speelde. Maar die gedachte bracht de hangop niet weerom! (Nadruk verbod»).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15