THIJS IJS ËN DE BOOZË HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 October 1934 f UIT DE OMSTREKEN. POSTZEGELS LAND- EN TUINBOUW. UIT DE BONTE WAERELD. VISSCHEBIJ-BERICHTEN. iiiiiuiiiiiiiniiniiuiiiiiniiQii I AALSMEER. J Hernieuwde bloei! In den tuin van ds. Heerma alhier bloeit thans een gouden regen voor de tweede maal. Ook de aardbeien laten hier en daar weer bloem zien doch tot vruchtdragen zal het nu wel niet meer komen. Gedurende het onweer dat gister middag enkele minuten boven onze ge meente woedde, sloeg de bliksem in een boom, staande voor de woning van den landbouwer V. aan den Zwarteweg. De boom werd gedeeltelijk versplinterd. HAARLEMMERMEER. Verg. der Middenstandsvereeniging. De Middenstandsvereeniging „Haarlem mermeer" hield in „de Landbouw" te Hoofddorp een vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer van Driel, die in zijn opeinngswoord mededeelde, dat de Middenstandsvereeniging de crisis nog vrij goed het hoofd heeft kunnen bieden en door stijging van het ledental het geen een verblijdend verschijnsel is nog in toenemenden bloei verkeert. Spreker richtte ook een bijzonder woord van wel kom tot de groep van loondorschers, die ook hun belangen aan den Middenstand hadden toevertrouwd. Hierna werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, w.o. een brief over het verrichten van handelswerkzaam heden e.a. door overheidspersoneel, met verzoek om voorkomende gevallen op te geven aan het bondsbureau van den Kon. Middenstandsbond. Het verslag van den afgevaardigde naar het congres te Amster dam werd voor kennisgeving aangenomen. Een proef met wegverbetering. Het bestuur van den Haarlemmermeer- polder heeft ter verbetering van den Ring dijk nabij For.t de Liede, besloten een proef te nemen met een mengsel van koolasch en grint. Of hiermede goede resultaten be reikt worden, zal de tijd moeten leeren. Vermoed wordt, dat dit systeem ook op den Cruquiusdijk zal worden toegepast. Zich met moeite gered. Het 8-jarig zoontje van den heer K. ge raakte bij Vijfhuizen in de langs den Spie- ringweg gelegen sloot. Daar geen van zijn op den kant staande vriendjes hem de be hulpzame hand bood, koste het hem heel wat moeite zich uit zijn levensgevaarlijke positie te bevrijden. HILLEGOM. In het, gemeentelijk badhuis zijn in de maand September genomen: 156 kuip baden, 908 douchebaden. 163 douchebaden kinderen. Volksbaden: 1 kuipbad, 21 douchebaden, 6 douchebaden kinderen. KATWIJK AAN ZEE. Door de regenten van het Gasthuis is met ingang van 16 October a.s. tot Vader en Moeder van die inrichting be noemd het echtpaar D. A. Hazenbroek uit Rotterdam. Dr. S. van den Zuid-Boulevard deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij is gebeten door een hond van de wed. D. uit de Burgersdijkstraat. De 56ste jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel heeft alhier opgebracht de som van f. 47,75. Door den belasting-ophaaldienst, dir. de heer C. de Monyé, is voor directe belas ting over de maand September aan den Rijksontvanger afgedragen de som van f. 1393.07. Bovendien is in totaal aan ren ten, sociale lasten, verzekeringspremiën, enz. betaald aan diverse belanghebbenden f. 274.37. LISSE. Terwijl de heer L. v. d. V. het feest terrein bezocht achter „De Witte Zwaan", kwam hij te vallen en brak zijn been. Na eerst door den E. H. B. O. verbonden te zijn is hij naar het Ziekenhuis vervoerd. De politie verzoekt den verschillenden personen, die Donderdagavond in den R.K. Volksbond een verkeerde jas of hoed heb ben meegenomen, zich aan te melden op het politiebureau. Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling ston den deze week als werkzoekenden inge schreven 193 personen, waarvan 140 land arbeiders, 22 bouwvakarbeiders en 31 tot andere vakken behoorend (totaal v. j. 255). NOORDWIJKERHOUT. Station wordt „eerste halte". Door de bezuinigingen der Ned. Spoor wegen zal ook het station alhier worden opgeheven en „eerste halte" worden. In verband hiermede zal de stationschef, de heer Meier, worden overgeplaatst. Gistermorgen had. de autobus Noord- wijkHaarlem een aanrijding die goed af liep. De bus werd aan den zijkant ernstig gehavend. Gelukkig kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. het s,s' Sibajak vertrok naar de Missie in Ned.-Indië onze vroegere dorps- genoote Zuster Gerarda, in de wereld mej. G. Ohnstlaanse. RIJNSBURG. Bijeenkomst van het Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-Comité verga derde in de Raadszaal. De voorzitter de heer S. Schoneveld, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder eenige dames, cue ingevolge besluit van de laatste ver gadering waren uitgenoodigd in 't Comité zitting te nemen. Het voornaamste punt van de agenda RECLAME- 7550 Groote sorteering Series Pakketten en Postzegels per stuk. Ka-Be albums nieuwste uitgave. C. v. LEEUWEN Lokhorststr. - Tel. 1937 was het organlseeren van de collecte, welke ln verband met de nationale inza meling voor 10 October moet plaats heb ben. Besloten werd in de eerste dagen der volgende week van huis tot huls een inza meling te houden, waarmede de dames zich zullen belasten. Vervolgens werd aan de orde gesteld het oprichten van een z.g. Brokkenhuis. Hiervoor zal contact worden gezocht met het bestuur van het ontspanningslokaal, om nader te overwegen op welke wijze moet worden gehandeld. Nadat nog gesproken was over het orga nlseeren van een avond met muziek en zang ten behoeve van het C.-C. in den a.s. winter, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Groentenhandel. Met grooten aanvoer en vluggen handel zijn de prijzen de laatste dagen, inzonder heid van bloemkool, laag. Besteed werd: bloemkool I f.48 per 100; bloemkool II f. 1.503.00 per 100; roodekool f.46 per 100; gelekool f.46 per 100; groenekool f. 2.503.50 per 100; aardappelen f. 0.90 p. kist; uien f. 0.700.90 per baal; selderie f. 0.80 per 100 bos; peen f0.700.90 per kist; bospeen f. 35 per 100 bos. Op verzoek van het Crisis-Comité is de heer Jac. Kromhout teruggekomen op zijn ontslag-aanvrage als secretaris-pen ningmeester van dat Comité. De collecte, uitgaande van de Veree- niging tot Bijbelverspreiding, heeft in deze gemeente f. 86.74 opgebracht. Door den Belastingdienst is aan den Ontvanger der Dir. Belastingen te Katwijk voor onze gemeente afgedragen de somma van f557.19. Bovendien werd aan renten, verzekeringspremiën enz. betaald f. 165.12. VEURLEIDSCHENDAM. De K.J.M.V. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Cor Verkleij hield de Studieclub der K.JM.V. een propaganda-avond in het Patronaat. De voorzitter opende de bijeenkomst met den KJ.M.V. groet en heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder den heer Wessellng. Na lezing en goedkeuring der notulen verkreeg de voorzitter der K.J.M.V.. de heer Wim Bleijs het woord, die in een korte, maar krachtige rede het nut der studie club uiteenzette. Een algemeene ontwik keling van iederen K.J.M.V.'er. aldus spr., is zeker niet overbodig; er moet een basis zijn van algemeene, gezonde ontwikkeling en juist in de Studieclub zullen wij dezen basis vinden, daarom juist is de studieclub nuttig en noodzakelijk. Een hartelijk ap plaus beloonde spreker voor de leerrijke en propagandistische rede. terwijl de voorzit ter hem hartelijk dank bracht. Dan volgde een interessante en zeer leer zame lezing met lichtbeelden over een reisje naar het Schwarzwald van den heer Wesseling; ook hij had een dankbaar en verdiend applaus en een dankwoord van den voorzitte te accepteeren. De kroniek werd verzorgd door den heer Cor Verkleij, waarna de voorzitter der K.J.M.V. mededeelde, dat een schrijven is ingekomen betreffende het afscheid van Rector Timp en allen verzocht hierbij aan wezig te willen zijn. Na een dankwoord van den voorzitter der K.JM.V. aan den heer Wesseling, sloot deze de welgeslaagde bijeenkomst met den KJ.M.V.-groet. VOORHOUT. Het R.K. Kerk- en Armbestuur doet een beroep op alle ingezetenen om een partijtje bloembollen voor de a.s. Kerk en Armenveiling af te staan. Alle soorten zijn van harte welkom en zullen dankbaar worden aanvaard, mits de kwaliteit maar goed is. De heer G. M. Prins, Engelsche laan, ziet de bollen te zijnen huize gaarne tegemoet en wil deze ook laten afhalen. In het raadsverslag van gisteren stond vermeld bij de behandeling van de verlichting aan de Torenlaan, dat het advies van B. en W. met 7 tegen 2 stemmen was verworpen; dit moet zijn: „het adres waarin men verzocht om plaatsing van een lantaarn werd met 7 tegen 2 stemmen verworpen, geheel conform het advies van B. en W." Op de veiling werd een groot aantal inzendingen geveild. Er waren 62 konijnen voor den prijs van 15 cent tot f. 1.20; 24 kippen, die gemiddeld 40 cent per stuk opbrachten, terwijl tevens een 40 tal diverse nummers vlot van de hand gingen. VOORSCHOTEN. Tot onderwijzeres aan de Groen van Prinstererschool te Maassluis is benoemd mej. M. Zwijnenburg, alhier WARMOND. Werken voor steun. Maandag a.s. wordt alhier begonnen met het werken in contra-prestatie en wel het verleggen van een vijver en het aanbrengen van een trottoir langs den Heerenweg, nabij de buitenplaats „Klein Leerust". Op Woensdag 17 October a.s. zal in deze gemeente in een lokaal der O.L. School, de gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. De plaatselijke geneesheer zal hiervoor zitting houden van nam. 2 uur af. Een lezer vraagt ons of het nog de moeite loont aardbeiplanten uit te zetten Vermoedelijk wordt hier bedoeld: met het oog op vruchtopbrengst in een volgend jaar. Die kans is niet groot, nu nog ge plante aardbeien zullen, wanneer de win ter niet te streng is, goed overblijven, maar van vrucht moeten we ons niet veel voor stellen. Augustus is de gewenschte maand en we merken in verband met boven staande op dat het altijd gewenscht is de jonge planten in het najaar met een dun laagje ruige mist te dekken. Dit beschut niet alleen maar is tevens uitstekend voor de voeding. De in Augustus uitgezette planten dienen geregeld van onkruid ge zuiverd en de eventueele ranken moeten worden afgenomen. Daarna wordt de oppervlakte tusschen de rijen geregeld los geschoffeld. De groei zal hierdoor niet weinig worden bevorderd. Planten, welke op bedden zijn gepoot met de bedoeling er een koude bak omheen te maken worden niet voor Januari met glas gedekt. Een flinka vorst doet de groei tot rust komen, wat een gunstige invloed op de latere ontwikkeling heeft. Het is niet aan te bevelen dezelfde bed den twee maal met glas te dekken. Beter is hiervoor elk Jaar begin Augustus nieuwe planten uit te zetten. Met het oog op bovenstaande zal het den lezer duidelijk zijn dat het niet gewenscht is nu nog oudere planten te verplaatsen. Niet zelden zien we dit door liefhebbers doen bijv. bij veranderingen, welke ln den tuin worden aangebracht. Zulke verplaatste aardbeien zullen niet alleen weinig of geen vrucht geven, maar loopen groote kans ln den winter te bevriezen, Tevens wordt ons gevraagd of het mo gelijk is de zoo veel voorkomende rupsen- plaag in de kool te bestrijden of te voor komen. De vreterij van de rups van het kleine koolwitje is dit jaar van dien aard, dat men werkelijk denkt aan een tech nische bestrijding van dit euvel. Deze be strijding is ons niet bekend. Wel zijn er vergiftige middelen, waarmee de rupsen kunnen worden gedood, maar in de eerste plaats kan dit vergif alleen op en niet tusschen de bladeren worden gespoten en daarbij komt, dat het gevaar voor de consumptie niet denkbeeldig is. Het beste is de rupsen afzoeken wanneer deze klein zijn en vooral de larven te vernietigen. Verder wijzen we op de vernietiging van rupsen door de sluipwespen, en, ter voor koming diene nog, dat die kool 't meest door de koolwitjes wordt bezocht, welke op voor wind beschutte plaatsen wordt verbouwd. In ingesloten tuinen komt dit onheil veel meer voor dan op vlakke, open landerijen. Bij aanhoudend mooi herfst weer gebeurt het zeer dikwijls, dat sluit- kool gaat barsten. Dit is een bewlj6 van te sterke groeikracht en kan worden voorkomen door met de schop de geheele plant iets op te lichten. Hierdoor worden de grootste wortels verbroken, zonder dat de kool los of taai wordt. In den open grond kan nu niet meer worden gezaaid. In een kouden bak zaa ien we nog winterpostelein en veldsla, van beide soorten wintergroente gebruiken we vijf gram zaad per vierk. Meter. Grond vooraf gewoon mesten en spitten. Ook kan nu onder glas gezaaid bloemkool, om na een paar weken eveneens in de koude bak te verspenen. Zulke planten kunnen in het voorjaar vroeg buiten geplant (Maart) of ln Februari in de bak gepoot voor een vroege oogst. Bij mooi weer wordt geregeld gelucht overdag en zoo noodig, gegoten. Kropsla zaaien voor dit doel doen we beter begin October. Per vierk. Meter wordt 3 gram zaad gebruikt. Een goed soort is Meikonin gin. Deze slaplanten worden niet verspeend Zaaien van kropsla onder glas met de bedoeling nog in den loop van dit jaar krop te oogsten, is niet meer mogelijk. Wel wordt in November gezaaid of ge plant met bedoeling van oogsten in Maart of April a.s. Om gedurende den winter selderie en peterselie te plukken voor soepgroente is het gewenscht nu planten buiten op te nemen, van een deel van de wortel en van de bladeren te ontdoen en m de koude bak te planten. Spoedig kan men nieuw frisch blad oogsten. Wanneer meerjarige rabarberplanten eens gescheurd en verplant moeten worden doet men dit beter in het voorjaar, wanneer de groei weer begint. Ook zuring wil graag om het andere jaar gescheurd en verplant om mooi, forsch blad te kunnen oogsten. Ook laatstgenoemd gewas in het voorjaar be handelen. Op een voor wind beschutte plaats kan nog spinazie worden gezaaid. Bij open winterweer kan daarvan soms aardig worden geoogst gedurende de win termaanden of in het vroege voorjaar. Gewenscht is het zaad vooraf gedurende 24 uren in water te weeken. Laat geplante andijvie kan met ramen gedekt om de groei te verlengen en om zoodoende een oogst in November en De cember mogelijk te maken. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". ALS BIJ LUCRETIA BORGIA. Een dame uit de Amerikaansche society bracht het einde van de week op haar landgoed in de nabijheid van New York door. Daar ontving ze gasten, wien ze be loofde een heerlijk paddestoelengerecht te laten bereiden, waarvan ze het recept uit Deauville had meegebracht. Zij begaf zich met haar chef-kok naar het park, waar ze onder zijn leiding champignons plukte. De kok was een bijzondere kenner van dit gewas. Nadat ze een mand vol verzameld hadden, gaf de dame eenige paddestoelen te eten aan haar geliefde hond Gangster. Hierop zetten de aanwezigen zich aan tafel en genoten van het goede diner. Toen dit achter de rug was, kwam de kok binnen en fluisterde mevrouw in het oor: „Ik moet u tot mijn spijt melden, dat Gangster dood is." Zeer bleek stond de gastvrouw op en zei als wijlen Lucretla Borgia: „U bent allemaal vergiftigd!" Onmiddellijk werden eenige dokters op gebeld en deze kwamen per snelste gele genheid naar de villa, bereid om operatief in te grijpen Terstond pompte men de magen der dames en heeren leeg en toen dit onaangename proces beëindigd was, zei een der doktoren tot den kok, die onmid dellijk na zijn mededeeling weer naar de keuken was gegaan; „Ik zou het lijk van de hond wel graag willen hebben om sectie te verrichten." „Onmogelijk", antwoordde de kok, „het beest is door een auto overreden en com pleet aan stukken gescheurd." TE GOED VOOR TAFELLAKEN. Velen hebben wel eens gehoord van de stopnaald, die zich verbeeldde een naai- naald te zijn. Weet u, dat er ook een tafellaken bestaat, dat zich verbeeldt een schilderij te worden? Het doet dit met eenig recht, want de eigenares van het Londensch Empire Restaurant zegt, dat zij het zal laten inlijsten. Hoe is die bezienswaardigheid tot stand gekomen? Al twee jaar lang moeten alle beroemdheden, die het Empire Restaurant bezoeken, het een of ander autogram op het tafellaken zetten. Bij het begin van het theater- en concertseizoen wordt de localiteit druk gefrequenteerd door be langrijke kunstenaars. Het tafellaken be looft dan ook een zeer bijzonder document te worden. Madame Prada, de directrice van de gelegenheid, heeft waschecht bor duurgaren gekocht, waarmee zij alle groote namen, geestige spreuken, en vroolijke teekeningen nauwkeurig overborduurt. „Later", verklaart zij. „zal het ingelijste tafellaken aan de muur tusschen de groote Spiegels komen". HET RENDEMENT VAN WOLKEN KRABBERS. De New Yorksche universiteit bezit een eigenaardige leerstoel, waar men de kunst dm wolkenkrabbers te bouwen onderwijst. Na een grondige studie is de professor in de wolkenkrabberiologie tot de slotsom ge komen, dat het rendement van een wol- Henkrabber na een zeker aantal verdie pingen afneemt. Volgens zijn berekeningen id het rendement van een huis van acht étages 4,22 procent; voor vijftien étages 6)44 procent; voor 30 étages 8.5 procent; voor vijftig étages 9.87 procent en voor vijfenzestig étages 10,25 procent. Wordt het huls hooger dan daalt het rendement, dat voor vijfenzeventig étages slechts 10 pro cent bedraagt, voor honderd étages 7,01 procent, voor de honderdtwintig étages 2,95 procent, terwijl het rendement voor een huis van honderddertig étages nog slechts 0,02 procent bedraagt. De beste hoogte voor een huis is dus vijfenzestig a zeventig étages. 18. Nadat zij een gemeen gezicht getrokken had, sprak Mehkeh tot haar raaf en kat: „Die prins is elnd'lijk weg; hij is een vogel nu, wat ik je zeg. Mijn doel is nu bereikt, nu hij op een mensch niet langer lijkt. Ik heb maar niet gezegd toen ik hem net de deur uit joeg, dat het een and're prins was die mij om die betoov'ring vroeg; hij bood mij ducaten bij dozijnen als ik Elewijn maar deed ver dwijnen. Daaraan heb ik voldaan dus kan ik nu mijn geld wel halen gaan." „Aha het was een and're prins die daar belang bij had wat raar is dat!" denkt onze witte beer „enfin, dat weet ik weer." IJMUIDEN, 6 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0,800,70; Griet per kist van 50 KG. f. 28,00—12,00; Tongen per K.G. f. 1,450,80; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 13,00; Kleine Schol idem f. 16,005,00; Roggen per 20 stuks f. 12,00 8,50; Pieterman en Poontjes per kist v. 50 K.G. f. 4,604,00; Groote Schelvisch id. f. 17,50; Middel Schelvisch idem f. 15,00 13,00; Kleinmiddel Schelvisch idem f. 12.00 9,50; Kleine Schelvisch idem f. 8,505,70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 62,00— 38,00; Gullen per kist van 50 K.G. f. 13,00 8,00; Lengen per stuk f. 1,200,23; Heil bot per K.G. f. 0,850,68; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4,801,80; Koolvisch per stuk f. 0,550,11; Makreel per kist van 50 K.G. f. 5,70—3,90. 1008 kisten versche haring k I. 5,700,55 per kist. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM 196 met f. 38,50; IJM 45 met f. 1340 en 4 log gers KW 114 met f. 644; KW 167 met f. 752; KW 163 met f. 430; IJM 204 met f. 644; de kottef O 273 met f. 859; 3 haring- loggers KW 50 met f. 256; SCH 274 met f. 273; Ma 15 met f. 251 voor versche ha ring; KW 97 met f. 609 kantjes pekel haring voor Katwijk. VLAARDINGEN, 6 October Binnengekomen schepen: KW 105 met 32 last; KW 172 met 27 last. Vrije volle haring f. 7,10—6,40; Hom- en Kuitziek f. 6,40—6,10; Yle haring f. 6,50—5,00; Sluit- haring f. 5,204,70, DE HARINGVISSCHERIJ. In den toestand ls weinig verandering gekomennog steeds zeer ruime aanvoeren en lage prijzen. Verschillende schepen keeren binnen een week tijds terug met een volle lading en een reisduur van veer tien dagen is zeer normaal. Zooals ge woonlijk in dezen tijd van het jaar laat de quaiiteit van de haring wel wat te wen- schen over; de meeste haring is kuitziek, sommige partijen licht, doch de meeste zwaar, terwijl niet kuitzieke partijen tot de uitzonderingen behooren. Met het uit de markt nemen van par tijen haring door de Stichting gaat het niet geheel naar wensch. In tegenstelling met vorige jaren worden nu aan de par tijen haring, welke voor opname in aan merking komen zeer hooge elschen gesteld. Zoo moet de haring minstens 5 maanden goed blijven en mag ze niet erg kuitziek zijn. Hierdoor worden slechts kleine par tijtjes haring opgenomen, naar onze schatting niet meer dan 20 pet. van den totaal aanvoer. Het is te begrijpen, dat bij een aanvoer als in de laatste drie weken een uit de markt nemen van 20 pet. van den aanvoer hoegenaamd geen gewicht in de schaal legt. Het prijspeil blijft dan ook uiterst laag. Voor de partijen haring welke niet door de Stichting wor den opgenomen brengen de Volle door elkaar ongeveer f. 7 en de Steurharing f. 5 per kantje op; IJleharing, die niet door de Stichting wordt opgenomen brengt f. 5.50 op. In Reederskringen is men dan ook de werkwijze de Nederlandsahe Visscherij- centrale, waarin de oude Stichting is op genomen, niet tevreden. Het hoofdbezwaar ligt wel in het te veel diccreteeren van boven op en een te weinig luisteren naar de stemmen uit de practijk. Door de Neci. Visscherijcentrale zijn nu in de verschil lende plaatsen werkcotnmissies opgericht bestaande uit een reeder, een handelaar en een reeder-handelaar wellicht, dat deze commissies nuttig werk kunnen yerrichten en het stroeve ambtelijke apparaat wat meer aan de praktijk kunnen aanpassen. De totaalaanvoer bedraagt nu 100.000 kantjes meer dan het vorig jaar; het zal veel moeite kosten, dit kwantum weg te werken. Te hopen is, dat de geruchten, die groote verkoopen naar Rusland melden op waarheid mogen berusten. Een handelaar zou 35.000 vaten verkocht moeten hebben en eenige anderen verschillende klehiere partijtjes. Wanneer we van den overvloed een 50.000 vaten naar Rusland zouden kunnen verkoopen. zou dit wel de aller mooiste oplossing zijn. De export naar Duitsc-hland staat mo menteel geheel stop. Hoe de handel met Duitschland zich in de toekomst zal ont wikkelen is nog niet bezien. De Duitschers vangen zelf ook zeer veel haring en het is daarom aan te nemen, dat de Duitsche regeering geen invoerhewilligingen zal af geven, zoolang de Duitsche haringvis- scherij in staat is het land van haring te voorzien. Hier komt bij, dat verschillende kleine afnemers de moeite niet willen doen een toestemming tot invoer te bekomen, terwijl anderen om de een of andere niet arische reden geen invoerbewilliging dur ven vragen. De uitvoer naar België en Amerika gaat regelmatig door, hoewel de afnemers door de al te lage prijzen verrast, toch nog een afwachtende houding schijnen aan te nemen. Verschillende haringloggers zijn reeds met versche* haring aan de markt geweest, met zeer verschillend resultaat. De sche pen, die speciaal op versche gevischt heb ben en ijs medegenomen hadden, hadden wel de beste resultaten, vooral, die niet al te lang weg geweest waren en het geluk gehad hadden in een enkelen nacht een flink schot te doen. DE TREILVISSCHERIJ. Verschillende loggers hebben mooie rei zen gemaakt, door goede vangsten en dure vischprljzen Ook de haringtreilers, die het geluk hadden niet te kleine haring te heb ben, konden goede prijzen bekomen. Met de haringtreilvisscherij gaat het nu zoo langzamerhand weer afloopen. De drijfnet- haringvlsschers zullen dan wel voor de noodige versche aanvoer van haring zorg dragen. Steant, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7