LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 October 1934 RECHTZAKEN. HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout KERK- EN SCH00LNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. i RECLAME. 8791 BAAC.SCHE POLITIERECHTER. Mej. M. A. Adr. v E. huisvr van W. BI. te Leiden was verdacht van diefstal van een drietal schilderijen (ansichten in lijstjes) op het Venduhuis te Leiden. Verd. bekende. Als getuige werd gehoord de vendumeester, de heer Beeuwkes uit Lelden. De officier elschte f. 10 sub. 10 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd De oolltlerechter veroordeelde verd. tot f. 3 sub. 2 dagen hechtenis. o KANTONGERECHT ALPHEN. Ter rolle van de buitengewone strafzit ting van het Kantongerecht te Alphen stonden 37 zaken. Als kantonrechter plv. fungeerde de heer H. R Overbeek. Als eerste verdachte stond terecht B. V. wien blijkens de dagvaarding ten laste was gelegd op 23 Maart van dit jaar op den hoek Conrad-Oranjestraat ln de ge meente Alphen, een aanrijding te hebben veroorzaakt door het verkeer van rechts geen voorrang te verleenen. Als getuigen werden gehoord G. J. L. uit Oegstgeest: J. V. uit Boskoop en A. H. uit Hazers- woude. Getuigen verklaarden dat verdach te geen signaal had gegeven komende op deze kruising en bovendien blijkbaar met te groote snelheid had gereden, althans niet had geremd. Verdachte ontkende te snel te hebben gereden en wel te hebben gesignaleerd. Ter zitting bleek echter, dat verdachte niet eens ln staat was tot het chauffeeren daar hij geen rijbewijs be zat en met een kameraad mede reed. De ambtenaar noemde het schandelijk, dat deze Jongeman zonder rijbewijs had gereden en vorderde eeiv geldboete van f. 15 subs. 5 dagen. Veroordeeling conform N. uit Rotterdam had nabij het Goud- scherijpad een ongeval veroorzaakt aan een motorrijder. Verdachte had bij café „Rijnlust" met zijn auto bij de aldaar staande benzinepomp benzine ingenomen en was toen van links den weg overge stoken. terwijl uit tegenovergestelde rich ting een tweetal motorrijders aankwam, waarvan 1 door verdachte met zijn auto werd aangereden. Verdachte zeide dat het uitzicht moeilijk was; hij was voorzichtig den weg overgestoken, de eerste motorrlj- was gepasseerd en ook de andere hadden wel kunnen passeeren, indien door hen maar niet zoo snel gereden was. Getuigen de rijksaccountant J B. uit Leiden en diens zoon gaven een heel andere lezing, n.l. dat voor verdachte's auto een vracht auto stond en verdachte hier plots achter vandaan kwam en den weg overstak. De motorrijders hadden bovendien matig ge reden. De eerste motorrijder het gevaar ziende wist te remmen, doch de andere motorrijder die ook had geremd, zijnde getuige B.. moest langs den anderen mo torrijder rijden om dezen niet aan te rij den; maar hij werd toen met het linker spatbord van verdachte's wagen aange reden. Zijn motorrijwiel was dan ook links beschadigd, terwijl hij bovendien zijn been op verschillende plaatsen had verwond. Verdachte ontkende en bestreed deze ver klaringen. Doch getuigen bleven pertinent bi) hun zeer duidelijke verklaringen. De ambtenaar van het O. M. elschte een geldboete van f. 30 subs. 10 d. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 subs. 7 dagen. J. Sch. liet verstek gaan. Deze stond te recht voor het feit, een aanrijding te heb ben veroorzaakt door met groote snelheid de Raadhuisstraat ln de gemeente Alphen a. d. Rijn te zijn uitgereden met zijn auto en komende aan den hoek aan de Brug- gestraat plots te hebben gestopt, waar door hij den bloemenkoopman v. D. met zijn bloemencarrier had aangereden. Ge noemde bloemenkoopman en de klazen- wasscher v. d. V. die zich juist op dat punt hadden bevonden, verklaarden con form. V. D. had f. 10 schade aan zijn car rier gehad. Eisch f.15 subs. 5 d. Veroor deeling f. 10 subs. 4 dagen met toewijzing van de civiele vordering ad f. 10 aan ge tuige Van D. F. C. V. uit Boskoop had eveneens de veiligheid van het verkeer ln gevaar ge bracht door op 18-3-34 rijdende ln de Raadhuisstraat nabij de fabriek van de fa. v. D. te Alphen niet te hebben gestopt voor een tegemoetkomend gespan wagen met daarvoor bespannen paard van L. v. d. P. uit Zoeterwoude. Verdachte beweer de te hebben willen stoppen, althans lang zaam te hebben gereden doch dat ge noemde landbouwer met zijn gespan niet stopte. Genoemde landbouwer en mej. H. C. B. als getuigen gehoord, gaven beiden te kennen dat de autobestuurder had moeten stoppen. De ambtenaar meende zulks ook en wees verdachte er op dat hij bovendien had kunnen wachten in een uitwijkplaats tusschen de aldaar staande tegels. In plaats van dit te doen was hij doorgereden, waardoor getuige v. d. P. die reeds langs den slootkant van de aldaar gelegen sloot reed, bovendien met zijn ge span was omgevallen. Eisch f.10 subs. 5d. Veroordeeling f. 7 subs. 2 d. met toewijzing civiele vordering ad f. 21.50 aan v. d. P. voor geleden schade. G. C. v. KI. had met zijn tractor en aan hangwagen een onder Nieuwerbrug rechts van den weg en stilstaande auto aange reden. Verdachte gaf zijn groote verwon dering te kennen dat hij als verdachte moest terecht staan. Hij had niets van de aanrijding gemerkt en toen eerst een week later de rijksveldwachter bij hem was gekomen voor een proces-verbaal, had hij gezegd, als ik schade heb gereden dan zal deze worden vergoed. Of hij al of niet had aangereden liet hij in het midden en beweerde met een snelheid van hoog stens 10 KM. gereden, daar zijn wagen met 7 ton hout was geladen. Als getuigen werden gehoord H. de Kr. uit Bodegra ven en J. v. W. uit Nieuwerbrug, die ver klaarden, dat verdachte met een lange treiler, geladen met hout had gereden en wel had kunnen passeeren, doch blijkbaar met te groote snelheid had gereden. Bo vendien verklaarde een der getuigen, dat de aanrijding een groote klap had veroor zaakt, zoodat hij rich slecht kon begrij pen, dat verdachte niets van de aanrij ding had gemerkt. Aanvankelijk had hij gedacht dat verdachte zou stoppen, doch plots gaf hij vol gas en reed door. Ver dachte bracht deze verklaringen ln twij- lel en noemde de verklaringen onderling PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 OCTOBER. LEIDEN. Doopsgez. Oem Voorm. half elf, ds. F Kuiper van Alkmaar EgUse Wallonne: dlx heures et demle, M J. Arnal, pasteur Amsterdam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. de Meijere. Geref. Kerk In H.V.: Nam. half acht, ds SiUevls Smltt. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, ds. L. B. Houtgast van Dordrecht. Ver. van Vrljz. Hervormden (Volkshuls) Voorm. half elf, ds. S. H. N. Gorter van Rotterdam Vrije Kath. Gemeente „St. Bonifacius" (Vreewijkstraat 19): Voorm. half elf, Ger. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. J. Th. Beusekom; nam. half zeven, geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Jullanastraat)Voorm. half tien, ds. J. Stehouwer (H.A.); nam. half zeven, ds. J. Schoneveld (Dankz. H.A.) Hulpgebouw (Gouwsluls): Nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. half tien, geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornsche weg): Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter (H.D.) Evangelisatie (Hooftstraat): Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur, ds. J. Hartkamp; nam. 6 uur, ds. M. Norg van Suameer. Chr. Ger. Kerk (v. Reedestraat)Voorm. half tien en nam. 6 uur, preeklezen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. tien uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur. ds G. Mulder; nam. 6 uur ds. Bosch Martha-Stlchtlng: Voorm. 10 uur, ds. A. W Voors. Lokaal v. Mandersloost ra atVoorm. half tien en nam. 8 uur, leesdlenst. tegenstrijdig. De ambtenaar was echter van meening, dat verdachte niet voldoen de had uitgeweken en onvoorzichtig had gereden. Eisch f. 20 subs. 10 d. Veroor deeling f. 15 subs 4 d. met toewijzing van de civiele vordering aan de Kr. ad f. 18. G. L. te Waddinxveen had op 11 Juli JJ. te Boskoop ln de Dorpstr. O.Z. In O.Z. richting roekeloos gereden en toen een jeugdig wielrijder met een 7-Jarlg meisje aangereden. Verdachte gaf een andere le zing van het geval, alsmede diens Vader, die voorgaf dat de jongen van 12 jaar die een zusje van 7 jaar op zijn rijwiel had gehad, tegen de auto was gereden. De verbalisant K. uit Boskoop als getuige ge hoord gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent de situatie ter plaatse door de omlegging van de Gouwe: z.l. had ver dachte evenwel achter den jongen moeten blijven rijden. Ook een autobuschauffeur M A. K. als getuige gehoord, verklaarde dat verdachte achter de kinderen had moeten blijven. Verdachte had den jongen na de aanrijding bruut geantwoord en was zonder meer doorgereden. De ambte naar overwoog ln zijn requisitoir, dat ver dachte hoogst roekeloos had gereden, waardoor de jongen en zijn zusje feitelijk tusschen de auto en het trottoir bekneld waren geraakt. Hij had achter den Jongen moeten blijven. Bovendien noemde de ambtenaar het onverantwoord, dat ver dachte die slechts met 1 oog kan zien, ln het bezit van en rijbewijs Is. Eisch f. 15 subs. 10 d. met Intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van 6 maanden. Uit spraak conform. G. v. K. uit Bodegraven had zich op den avond van 6 Aug. J.l. heel heldhaftig gedragen door een tweetal wielrijders den heer C. H. uit Bodegraven en mej. G. A. K. aldaar een klomp achterna te gooien. Verdachte gaf toe, het feit te hebben ge pleegd; waartoe een en ander had ge diend wist hij zelf niet meer, hij noemde deze ergerlijke baldadigheid een soort sport. Genoemde wielrijders verklaarden dat zij verdachte hadden gewezen op het gevaarlijke voor het verkeer op een fiets dwars over den weg te gooien. Verdachte had hun toen een klomp achterna ge gooid. De ambtenaar vond deze laffe daad een schandelijke kwajongensstreek, om na deze ergerlijke baldadigheid bovendien nog over te gaan tot mishandeling. Eisch f. 10 subs. 20 d. daar helaas geen princi pale hechtenis kon worden gevorderd. Uitspraak conform, waarbij de kanton rechter er nog aan toevoegde, dat deze les meer dan noodig was om deze erger lijke dingen af te leeren. G. K. uit Noorden liet verstek gaan. Deze had ln ergerlijke staat van dron kenschap ruzie gezocht en was toen door een tweetal personen naar de cel overge bracht. Deze 2 burgers zekere v. H. en N. B. kwamen nu als getuigen een en ander bevestigen. K., die volgens getuigen wel meer te diep in het glaasje keek, had on- eenigheld gezocht met eenige arbeiders, die ln contra-prestatie bezig waren met het asphalteeren van het wegdek. Daar verdachte door zijn waggelenden gang slecht op het nieuwe wegdek kon loopen en weggleed, was hij aan het schelden en vloeken gegaan. V. H. had verdachte toen aangemaand naar huls te gaan. Het werd echter van kwaad op erger: telkens kwam hij terug, waarop getuigen die K. „kolo- nlaaldronken" noemden hadden beetge pakt en hem naar de cel hadden gebracht waardoor zij dus de taak der politie had den verlicht. De ambtenaar en kanton rechter brachten hen hiervoor een com pliment en noemden een en ander een wijze daad. Eisch f. 15 subs. 15 d. Veroor deeling f. 10 subs 10 d. Waar geen woonplaats vermeld, wonen veroordeelden te Alphen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. half tien (H.A.) en nam. 5 uur (Dankz), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendriksen. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. A. Verwaal. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur (Bed. H. A.): ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdlenst. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (Bed. H.D.), ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. half elf, leesdlenst; nam. half vier, ds. Aalders. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdlenst; nam. half zeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee, ds. Geerllng van Oude Wetering. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdlenst. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer Schalenkamp van Wasse naar. Ned. Prot. Bond (Llndenpleln)Nam. half acht, ds. Bloemhof! van Hello. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HU. en Voorb. H.A.) en nam. 5 uur ds. Cupédo Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Geref. Kerk (H.V.) Julianaweg 27: nam. 3 uur, de heer A. v. Kampen van Stomp- wijk. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HU), ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: geen dienst. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur, ds. Henneman. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. half tien (H.A.) en nam. half drie (Dankz. H.A.), ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. half elf, ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, leesdlenst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Peter: nam. 5 uur, de heer J. Maanstra van Oegstgeest. Kerkzaal: Voorm. half tien, ds. J. de Wilde van Den Haag; nam. 5 uur, ds, Peter. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien. ds. S. J. Dokter; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. Dokter. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. de Jong. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Bieshaar van Den Haag; nam. half zeven, ds Hoeuftt van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Wamink. VEURLEID SCHEND AM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. M. van Wijk van Delfshaven. Geref. Gem. (Ambachtshuls): Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Raadhuis): Nam. 7 uur, ds. Boersema van Lelden. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Kruishoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, dr. Cremer. Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdlenst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Bed. H.D.) en nam. half zeven, ds. v. Woerden Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. o NED. HERV. KERK. Beroepen: te Bolsward (Evang.) E. Em- men te Noordhorn; te Jutrijp-Hommerts P. G. Verweys te Cothen. DOOPSGEZ SOCIËTEIT. Aangenomen: naar Zeerijp (hulppred.) mej. H. C. Laignes Bakhoven te Amster dam. GEREF. KERKEN Aangenomen: Naar Zwljndrecht (als hulpprediker), B. A. van Lummel, cand. te Zuidland. ALPHEN Vaartuig aan den grond. Alhier geraakte een Belgisch visschers- vaartulg vlak ln de doorvaartwijdte voor de Rijnbrug aan den grond. Het scheep vaartverkeer ondervond hierdoor vertra ging en was eenlgen tijd gestremd. Met behulp van een motor wist men het groo te vaartuig meer aan den oever te zet ten. waarop het scheepvaartverkeer was bevrijd. Eerst nadat een ander Belgisch Visschersvaartulg, dat toevallig gemeerd lag bij de motorenfabrlek „De Industrie" was gerequlreerd. wist men eerstgenoemd vaartuig geheel vrij te maken Begrijpe lijk trok een en ander veel bekijks. Gevonden: 1 paar wollen sokken, 1 konijn, 2 kisten met inhoud, 1 ledge eieren kist. Inlichtingen politiebureau. Blijkens de 3e verantwoording be draagt de opbrengst van de duizend-gul- den-collecte van uitbouw der N. H. Kerk reeds ruim f. 1020, zijnde al meer dan het vorig jaar. Ten bate van het Chr. Sanatorium „Zonnegloren" zal hier a.s. Woensdag een speldjesdag worden gehouden. Als voorlooplge datum ls voor de eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente vastgesteld Dinsdag 16 October as. Door de dames naalkrans „Dorcas" werd het afgeloopen Jaar niet minder dan 189 stuks kleedlngstukken vervaardigd en uitgereikt. Ten bate van het N. H. Tehuis werd ln de N. Herv. Kerk Jullanastraat een be drag van ruim f. 134 gecollecteerd. o ALKEMADE. Woensdag 10 October 's avonds 7 uur zal ln de Herv. Kerk te De Kaag een Oranjeavond met medewerking der zang- vereeniglng .Looft den Heer" gehouden worden. Ds. Verwaal zal alsdan een tijd- rede houden met „Het Drievoudig Snoer" als onderwerp. De toegang is vrij. o BODEGRAVEN. Beroepen. Bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier ls beroepen ds. J. Vermaas te Hoogeveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Cornells, zoon van T. Blanken en A. Helsloot. Getrouwd: P. van Wensveen, 26 jaar en Th. Stachiowak, 20 Jaar. Overleden: Gerrlt Helj, 7 jaar (te Leiden) Loop der Bevolking. Gevestigd: N. J. Potuijt, dienstbode van Papekop L. de Vlieg en gezin, los werkman, van Zwammerdam. Vertrokken: J. A. Huljtkar en gezin, kweeker, naar Fijnaart G. J. Spijker, naar Amsterdam A. J. A. N. Jansen, vrachtrijder, naar Zeist G. C. Cirkel, z. b., naar Reeuwijk G. v. d. Berg en echtg. landarbeider, naar Zegveld. o HAZERSWOUDE. De gehouden straatcollecte ten bate van het plaatselijk crisiscomité heeft op gebracht voor den Rijndijk f. 74.37'/i en op het Dorp f. 88.98'/i, ln totaal een bedrag van f. 163.36. o KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van Dirk Jansen en van Masje Schellingerhoudt Johan, zoon van Jacobus Marinus van der Velden en van Hendrlka Göbel Maria, dochter van Anthonie van der Meijden en van Maria Vergunst. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen Ingeschreven bij het agentschap der arbeidsbemiddeling bedraagt 36, dat is 12 minder dan bij de vorige opgaaf. Bij de gehouden Inschrijving tot het verbouwen van het voormalige gemeente huis tot woonhuis voor rekening van de heeren W. A. en J. van den Dool. werl als volgt Ingeschreven in massa: R. Meyer f732, J. v. d. Sterre f845, Van Wijk Leld- schendam f. 856, wed. H. van Drlel f 871. Donderdag a.s. des nam. te 2 uur zal er aan de dokterswoning gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting en her-inenting. o LEIMUIDEN. Het plaatselijk Crisis-Comité zal Woensdag 10 Oct. a.s. in het café van den heer J. Sneeboer des nam. te 8 uur een uitvoering geven met medewerking van het Aalsmeersch Fanfare Corps. In de zaal zullen voorts vele attracties aanwezig zijn als sjoelbakken, grabbelton enz. Wij hopen dat iedereen, die wat te missen heeft zal komen; de entree ls zeer laag gesteld en zal slechts 10 ct. bedragen. Op den lOden October zullen de collectrices een extra collecte ten bate van het Crisiscomité langs de hulzen houden. De afd. Leimuiden van den Vrijw. Landstorm zal 26 Oct. a.s. in de zaal van den heer Sneeboer een propaganda-avond houden, waar zal worden vertoond de klankfilm „Sluit de gelederen." o NIEUWVEEN. Ondertrouwd: J. J. Kuijpers van Voor schoten en C. C. Rekelhof van Nieuwveen. HEDEN. Breestraat 141. Tentoonstelling Leld- scne Amateur Fotografen-Ver. 210 uur nam. Zondag. Breestraat 141. Tentoonstelling Leld- sche Amateur Fotografen-Ver. 210 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Trianon-theater: I. v. A. O. 10 uur v.m. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 10 uur voorm. Maandag. Breestraat 141. Tentoonstelling Leld- sche Amateur Fotografen-Ver. 25 en 710 uur nam. Gerecht 10: Prop.-avond Leldsche Espe rantistenver. „Pacen". 8 uur nam. Nutsgebouw: Theosophlsche voordracht van J. H. Venema, 8'/< uur nm. Oud-Hortuszicht: Ledenverg. N. C. Rels- vereenlglng afd. Leiden. 81/4 uur nam. Rapenburg 10: Theemiddag „Rehoboth" 25 en 710 uur nam. Volksgebouw: I. v. A.O.W. Spr. dr. y. d. Hoog. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Liefdadigheidsavond „Voor dorp". 8 uur nam. Dinsdag. Volksgebouw: Jaarvergadering. 8 uur n.m. Woensdag. Nieuw Academisch Ziekenhuis (Klnder- klinlek) Ledenvergadering der Leldsche Buitenschool. 5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 21 Oct.): Tentoonstelling van werk van Hans van Mastenbroek; 10 4 uur nam.; 's Zondags 14 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Zonnestraal". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Popje" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Jenny Llnd". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Boefjes". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. DIVERSEN. 1 Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond- en nachtdiensten der apo theken wordt van Donderdag 4 tot en met Zondag 7 October as. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg, telef. 807 en E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, telef. 3553. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, Kortmann, Mey- boom, Poortman en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1918. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. G. E. Mennlngh van Zwammerdam. Vertrokken: G. Isselman naar Rotter dam. Burgerlijke Stand. NIEUWKOOP. De Bagger werkverschaffing. De Gemeentelijke baggerwerkverschaf- fing. welke met het oog op het rietsnijden tijdelijk was stop gezet, zal Maandag we der beginnen. Het aantal steuntrekkende werkloozen ls momenteel 18. -o- WADDINXVEEN. Naar wij vernemen worden door B. en W. alhier pogingen in het werk gesteld den steun van de werklooze land- en tuin bouwarbeiders in deze gemeente verhoogd te krijgen. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand September 1.1. inge legd f. 4992.47 en terugbetaald f. 6858.83. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje heeft het nummer 4120. Aan de Westerschool te Gouda ls tot onderwijzer benoemd de heer P. van Sprang, alhier. o ZWAMMERDAM. In verband met het eindigen van den zomertijd, zullen de godsdienstoefe ningen in de verschillende kerken alhier met ingang van morgen, een half uur la ter aanvangen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6