LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 6 October 1934 LAATSTE BERICHTEN BEURSOVERZICHT KUNST EN LETTEREN. UIT DE BONTE WAERELD. UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 2 uur: 767. TELEGRAFISCH WEERBERICHT y. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst te De Blldt Hoogste stand: 772.4 te Toulouse. Laagste stand: 748.5 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 7 Oct.: Zwakke tot matige, later weer toene mende westelijke tot zuidelijke wind. Aan vankelijk licht tot half bewolkt. Later toe nemende bewolking. Aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op regen. Kans op nachtvorst. Iets zachter overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De barometerstijgingen hielden aan. Vooral in het Zuiden en Westen steeg de luchtdruk veel. Terwijl de depressie naar de Poolzee verdwijnt, verplaatst de hooge- druk bij de Azoren zich naar Zuid-Frank rijk en ligt thans bij de Pyreneeën. Een nieuwe diepe depressie vormde zich in het Westen en ligt met een minimum beneden 740 m.M. op 55 gr. NB. en 25 WL„ In Ierland zijn tengevolge van de vorming van dit nieuwe gebied van lagen luchtdruk de winden weer naar Zuid gekrompen en is opnieuw een regentoestand ingetreden. De neerslag bleef nog zeer verspreid. De grootste hoeveelheden vielen thans In Zwe den. Terwyi het overal op het vasteland en van Schotland nog kouder werd, steeg de temperatuur in het Zuid-Westen. In de Poolzee komen hooge temperaturen voor (Jammayen 9 gr. C.). De temperaturen van de bovenlucht namen boven 2000 M. nog verder af. Op 5000 M. was het van morgen 29 C., tegen gisteren 20 gr. C. Het is te verwachten dat de opklarings toestand nog eenlgen tyd zal aanhouden, doch dat de depressie in het Westen Zijn invloed ook tot onze omgeving zal gaan uitstrekken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 12'/t gr. C. (55 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Vm. te 2 u. 35 min.; n.m. te 2 u. 50 min. Voor Maandag. V.m. te 3 u. 25 min; n.m. te 3 u. 40 min. STADSNIEUWS. Met de a.s. Wlnterdlenstregeling der Ned. Spoorwegen zullen behalve de Diesel en electrisch treinen verkleind worden. Ook op de lijn LeldenWoerdenUtrecht zullen de treinen met één rijtuig vermin derd worden. Met de Stscrt. no. 192 zijn verzonden de afdrukken van de statuten betreffende de Vereeniging voor wykkraamverpleging en Hulp in de Hulshouding, gevestigd alhier. De opperwachtmeester-instructeur Stevenson van het 6e regiment Veld-Ar tillerie alhier is teruggekeerd van deta cheering aan de Hembrug (Artillerie- Inrichting) en heeft met goed gevolg den cursus doorloopen van magazyn-beheer- der der artillerie. BINNENLAND. DREIGEND ONTSLAG. Naar wij vernemen is de afzet van de Ned. Schroefboutenfabriek te Helmond den laatsten tijd zoodanig ingekrompen, dat men binnenkort genoodzaakt zal zijn over te gaan tot het ontslag van de grootste helft der arbeiders. Dit ontslag zal een 100 a 150 man omvatten en ls een nieuwe slag voor de Helmondsche bevol king. „Msb." VLOOTSCHOUW OP SCHIPHOL. Het aantal vliegtuigen, dat morgen aan de Vlootschouw op Schiphol deel neemt, zal nog grooter zyn dan wy aan- vankeiyk berichtten. De autogiro van den heer Mees zal ook opgesteld worden en de Nationale Luchtvaart School doet mee met een serie sport- en lestoestellen. DE MOORDAANSLAG TE ZWOLLE. Naar wy vernemen, heeft het politie onderzoek naar den moordaanslag te Zwolle gepleegd als de dader aangewezen de 17-jarlge A. G„ die na een langdurig verhoor heeft bekend. Hy was met de an dere jongens weggehold. De steek had hij toegebracht met een soort knipdolk, dat hy later ln het water heeft gegooid. G. blijkt deel uit te maken van een bende baldadige, opgeschoten Jongens. De toe stand van den heer N. was naar omstan digheden redeiyk wel LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 6.57 n.m. tot 5.40 vm. Zondag: 5.55 n.m. tot 5.41 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Oct.: op: 4 u. 39: onder: 17 u. 23. 7 Oct.: op: 4 u. 52; onder: 16 u. 35. AMSTERDAM, 6 October. Vastere markt. Industrieele fondsen verdeeld. Cultuur- en Oliefondsen hooger. Amerik. fondsen vast. Duitsche en Nederl. obligaties goed prijshoudend. Obligaties Amsterdam vast. De koersstyging, die gisteren in Wall- street plaats had. vond heden in tegen stelling tot de laatste dagen te Amsterdam weerklank. Daar vandaag zoowel de beurs te Londen als te Parijs ls gesloten ontbrak aanbod van die zyöe terwyi hier eenlge vraag was waar te nemen. Daarby hoekten vooral Tabakken flinke winst onder leiding van Deli Batavia, die 5 pet. verbeterden. De gisteren gehouden tabakslnsohrijvlng had een gunstig verloop. Culturen lagen vaster met uitzondering van H. V. A.'s die iets beneden de slot- koersen van gisteren daalden in verband met personeelsontslagen. De overige Sui kerwaarden bleven meerendeels goed op peil. Rubbers waren in herstel en gaven winsten tot 3 pet. te zien. Amsterdam-Rubbers vielen tegen en on dergingen weinig verandering. Van de Industrieele fondsen openden Philips op het vorig slotpeil doch liepen daarna 1 pet. op. Unilevers konden zich handhaven zonder meer, evenals Aku's. Ford's echter waren eerder iets lager. Oliewaarden verkeerden in herstel. Koninklyke openden ongeveer l'/t pet. hooger en maakten later nog maar kleine schommelingen mee. Ameri- kaansche soorten werden hooger afgedaan. Scheepvaarten en Mijnen bleven verwaar loosd. Amerik. fondsen waren beter, spe ciaal voor Staalwaarden. Duitsche obliga ties trokken een fractie aan. Nederlandsche en Ned. Indische leenin gen bleven op peil. Er was een open hoekje van de 4 pet. leening Amsterdam. De eerste koersen stelde-zich op 99 3/4, dus één pet. boven den emissiekoers. Aanbod van premiejagers deed de no teering echter fractloneel dalen. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE By Kon. besluit is aan K. Punt, we gens gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Herwynen. Van de 30 vakbonden, aangesloten by het Ned. Verbond van Vakvereenigingen bedroeg het ledental (met inbegrip van de adspiranten) op 1 Juli 1.1. 310,828 tegen 318.145 op 1 April. Er was dus een terug gang van 7317 leden in het tweede kwartaal 1934. Het luchtvaartcomité Schouwen Duiveland deelt mede dat gisteren de tienduizendste passagier is vervoerd. o (Onderstaande berichten reeds ge plaatst in een deel onzer vorige oplaag). DE CONFERENTIE TE BATAVIA WEINIG HOOPVOLLE PERSPECTIEVEN. Interview met den heer Spanjaard. De heer Alb. Spanjaard, voorzitter van de commissie van advies voor de Crisis- Invoerwet, die als vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken deel uitmaakt van de delegatie voor de han delsbesprekingen met Japan en eenige maanden in verband met laatstgenoemde functie te Batavia heeft vertoefd, is in Den Haag teruggekeerd. De heer Spanjaard, die uit hoofde van zyn vroegere en tegenwoordige werkzaam heden zeer goed geïnformeerd is wat be treft de Nederlandsche industrie, heeft gedurende drie maanden aan de bespre kingen te Batavia deel genomen en wordt ook thans nog geregeld op de hoogte ge houden van den stand der onderhande lingen en blijft actief lid der delegatie, zy het dan ook op verren afstand. In een interview, dat het Nederlandsche Correspondentie Bureau met den heer Spanjaard had, heeft deze zijn indrukken weergegeven omtrent het verloop voor de Indische handelspolitiek zoo belangryke besprekingen. „De situatie is zóó", aldus de heer Span jaard, „dat men in Indië zeer gesteld is op de goedkoope Japansche producten. Ech ter wil men de Japanners zelf liever niet in Indië hebben. Men heeft immers altyd het gevoeld, dat de Japanners zaken niet van politiek kunnen scheiden. By de besprekingen tusschen Nederland en Spanje had de heer Spanjaard zitting in de importcommissie. Hy meent dat hy er als zoodanig in geslaagd is verbetering te brengen in het wederzijdsch bgrypen tusschen Indië en Nederland. Daardoor zal Japan zich by de contin- genteertng van vele artikelen moeten neerleggen. Deze contingenteering zal dan ook zoo spoedig mogelijk geschieden. De inlandsche markt heeft behoefte aan goedkoope Japansche artikelen en thans kan zij die minder dan ooit missên. Er zyn echter ook tal van producten, welke Japan wel goedkoop maar niet goed kan leveren. En deze artikelen kan men beter van de Indische markt weren. Een typisch voorbeeld hiervan is de gloeilam- penfabrlcage. wy moeten Japan in Indië terugdringen. Japan tracht natuuriyk zooveel mogeiyk te behouden, want deze aangelegenheid is ook voor Japan van eminent belang. Neem b.v. den invoer van textiel-artikelen, van welk product Nederlandsch-Indlë thans de grootste afnemer ls. Hier moet een stuk van den Japanschen import afgenomen worden, want al ware het alleen maar met het oog op de positie van onze handels balans, zou men zoo niet door kunnen gaan. Japan neemt van de Indische export producten ln geen enkel opzicht voldoen de hoeveelheden af en Indien Indië door zou blijven gaan met alles of zoo goed als alles van Japan te betrekken, dan biyft er niets over voor ruilhandel met de belang- rykste afnemers van Indische producten: Engeland, Duitschland, Frankryk, Tsjecho SlowaWje en anderen. Daarom hangt het welslagen der confe rentie eigenUjk af van de offerte, welke Japan ons maken zal voor de afname van Indische producten. Of men elkaar voldoende zal naderen, weet ik nog niet. Indien u mij vraagt naar myn verwach ting, dan moet ik u bekennen, dat ik er niet veel hoop op heb. Voor 54 artikelen liggen de contingen- teeringsbesluiten reeds klaar, maar men heeft ze niet willen uitvoeren, zoolang de besprekingen duurden. Wel was de inhoud van deze besluiten aan de Japansche re geering medegedeeld. Van deze beleefdheid der Nederiandsch-Indische Regeering is van Japansche zyde schromeiyk misbruik gemaakt en hier heeft u tevens een ver klaring voor het feit, dat de besprekingen in de eerste maanden zoo weinig resul taat hebben opgeleverd. Er was met de Japanners eenvoudig niet te praten en ondertusschen ging de stroom van Japan sche goederen maar onafgebroken voort. Alle vcemen en magazijnen zyn op het oogenblik tot den nok toe gevuld met Ja pansche koopwaren. UIT NED. OOST-INDIE. DE H.V.A. MAALT NIET IN 1935. 70 man ontslagen. SOERABAJA, 5 Oct. (Aneta) De H.V.A ontsloeg 70 employé's met ingang van 30 November a.s., daar de fabrieken van de H.VA.. in 1935 niet zullen malen. ONDERSCHEIDING. De Hongaarsche Ryksbestuurder Horthy heeft den acteur Adolphe Engers be noemd tot Officier de la Croix de Mérite Hongroise. WEEKBLADEN. „De Wereldkroniek" brengt mooie opna men van de Queen Mary, de Koningin der zeeën; interessant zün de studie's over pelikaan, op zoek naar visch en van de opgravingen van Herculanum, die reeds zeven jaren methodisch gehouden worden. „De Groene Amsterdammer" opent met een beschouwing van C. A. Klaasse over „Duitschland en zyn schulden". Voorts be schouwingen over de winkelsluiting door Ed. de Nevé en de spelling Marchant door prof. dr. J. H. Scholte. Presto schryft over: „By het jubileum der K.L.M.", mr. M. Kami over „Apologie der reportage". „De Haagsche Post" schryft o.a. over „De achtergrond van een Koninkiyk be zoek, „De nieuwe militaire begrooting", „Het Duitsch-Nederlandsche cleartngver- drag", „Diesel-misère en haar oorzaak", „De geheimen van het Kremlin" enz. WELK LAND HEEFT HET HOOGSTE GEBOORTECIJFER? Nu Mussolini kortelings de ondergang van het blanke ras geprofeteerd heeft, in dien men geen maatregelen neemt om het geboortecyfer te verhoogen, is het wel interessant te weten, welke landen het gTootste geboorte-overschot hebben. Uit de officieele statistieken der laatste vyf jaren biykt, dat de republiek Guatamala zich er op beroemen kan procentsgewyze het grootste contingent nieuwe wereld burgers te leveren. Aldaar komen jaarlyks per duizend inwoners zesenveertig geboor ten voor. Daarna komt Costa Rica met vyfenveertig per duizend. Vervolgens Rusland, Mexico, San Salvador en Britsch Indië. Het geboortecyfer in deze landen varieert tusschen dertig en vierenveertig per duizend. West-Europa is in verhouding minder kinderryk. Hier staat Portugal aan de spits met dertig. Daarna komen Spanje, Italië, Holland, Finland en België. In Frankryk worden per duizend inwoners slechts achttien kinderen geboren. o JAPANSCHE RECLAME. Voor ons Europeanen doet de reclame, zooals zij in Japan wordt bedreven, zeer eigenaardig aan. Vooral merkwaardig is de dlchterlykheid, waarmede ook de meest alledaagsche gebruiks-artikelen wor den aangeprezen. Deze lyriek wordt zelfs zoo ver doorgedreven, dat wy het smake loos gaan vinden. By ons b.v. zouden de heeren het in het geheel niet prettig vin den, wanneer een scheerapparaat zou wor den aangeprezen met de bewering, dat „het gezicht na gebruik van het zilver blanke mesje de milde glans van de maan uitstraalt." Van gloeilampen wordt by wyze van re clame gezegd: „De sferen komen in uw huis", hetgeen bewijzen moet, dat de gloei lampen een bovenaardsche glans uit stralen. Het gebruik van een populaire zeep- soort wordt aangemoedigd door een affi che, aangebracht in de openbare middelen van verkeer en waarin wordt betoogd, dat een bloesem als smerig moet worden be schouwd in vergelyking met de huid, die met de beroemde zeep is gewasschen. Ietwat eigenaardig ïykt ons de voorstel ling, dat de auto's van zekere garage-on derneming de passagiers zoo gemakkeiyk en zacht vervoeren, „alsof zy naar het Nirwdna vliegen". By ons zou dat Juist geen goede reclame zijn, daar het de her innering aan fatale auto-ongelukken wak ker roept. Het gebruik van een laxeermiddel wordt aangeprezen met de belofte, dat men daarna „licht als een vlinder zal fladde ren". Het is werkelyk jammer, dat poëzie zoo moeilyk te vertalen is.... Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is lang mooi en zelfs voor den groei nog zeer gunstig weer geweest, zoodat er van noodwendig ruimen van vee, zooais het gewoonlyk herfstdags is, nog geen sprake behoefde te zyn, doch thans ziet het er naar uit dat zulks gaat komen. In de afgeloopen week wareh de aanvoeren reeds wat grooter en wel speciaal van versche melkkoeien en kalfbeesten, welke er opmerkeiyk veel zyn. Naar de reden hiervan behoeven we niet te zoeken. We merkten reeds eerder op dat er door de afname door de CB.C. veel meer vee is gedekt. We zien n,u de resultaten. Van inkrimping van melkproductie is tot heden toe nog geen sprake. Als we b.v. gisteren alleen het oog lieten gaan over de Leidsche markt, waar een zeer overwegend aantal pas gekalfde koeien overal vandaan. ook weer veel roodbont vee te koop werd aangeboden, waar tegenover slechts een klein gedeelte gust vee werd aangevoerd, dan zijn de sporen van de afslachting toch wel duidelijk gedemonstreerd. Hardnekkige geruchten blyven anhou- den dat nu dikke vaarzen zullen worden afgenomen, maar officieel staat er nog al tyd niets vast. De handel was in de afgeloopen week over het algemeen kalm, met weinig of geen verandering in de prijzen. Beste zware koeien versch of kalfdragend deden f. 180f. 200. De Belgen gaven voor zeer beste nog wat meer en kochten er weer heel wat. Ook naar Italië gingen de afgeloopen week enkele wagons jong fokvee en vol wassen runderen. Lichtere koeien werden gemakkeiyk gekocht. We zagen tamelijk goede schotten of vaarzen verkoopen van f. 140f. 160. Guste vee voor de mestery zooals gezegd niet zoo ruim aangevoerd: beste soorten williger f. 140f. 150 per stuk. Mindere kwaliteiten f. 90f. 130. Pinken f.65f.90; extra beste iets boven de f. 100. Graskalveren waren zeer moei lyk te plaatsen. Er zyn weinig boeren meer die nog vergunningen over hebben. De pryzen loopen dan ook terug f. 20 f. 35. Slechte soorten wat minder en extra best iets hooger. De slachtveemarkt hoe wel er geen byzondere vraag was, kon in de afgeloopen week toch redelyk prijshou dend verloopen. f. 0.480.62 per KG. ge slacht. Stieren van f. 0.44—0.52. Gister wer den alhier op de Leidsche markt nogal wat stieren voor Noord-Brabant aangekocht, waardoor de handel gunstig werd beïn vloed. Vette kalveren werden over 't ge heel zeer slecht verkocht. Er was veel min der vraag en de prijzen liepen met enkele centen per pond terug. We noteerden van 1220 cent; prima kwaliteit tot 25 cent p. pond levend gewicht. De Wol veehandel was weer zeer flauw. Naar 't buitenland gaat momenteel weinig heen en voor 't binnenland zijn de prijzen slecht. Oude schapen f. 16f. 18 tot hoog stens f. 20. Zuiglammeren f. 9f. 13 p. stuk. Fokschapen f. 12—f. 16 p. stuk. Ook de Var- kensmarkt was weer zeer matig gestemd. eBste zware vleeschvarkens 1516V« cent. Licht goed 14—141/: cent per pond levend. Daar biyven de pryzen nog maar stegda op hangen. VAN DER S. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, d. van J. L. van Vliet en M. de Wit Johanna Maria Theresia, d. van M. J. Bosman en C. M. Plomp Albertus, z. van M. M. Alblas en E. van der Laan, Overleden: J. Kranenburg. 55 jaar, echt- genoote van P. Brutojé Cornells Twigt, 15 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: H. W. J. B. Horsman, van Rotterdam, naar Bodegraverstraatweg 75 J. M. de Vos, van Wissekerk, naar Kerk- weg 44 Th Groen, van Overschie, naar Bloemendaal 67 N. van der Wolf, van Gouda, naar Bodegraverstraatweg 110 A. van Harskamp, idem, idem N. A. van Ryn. van Wassenaar, naar Bodegraver straatweg 27 J. C. Jansen, van Voorburg naar Kerkweg 167 G. Kloeck, van Noot dorp. naar Kielkade 29 P. A. Fraij. van Loenen aan de Vecht, naar station D. Hoogendoorn van Schiebroek naar Wil- helminakade 79 J. A. Vellekoop, van Alphen a. d. Ryn, naar Bodegr&verstraat- weg 70 Vertrokken: J. A. v. Tilburg, van Dorp straat 49. naar Berkel K. P. Hoogen doorn, van Bodegraverstr.weg, naar Gouda J. Groeneveld van Noordeinde 146, naar Stolwyk A, Nap, van Bodegraverstraat weg 22. naar Kockengen S. W. Bakker, van Bodegraverstr.weg 29, naar Reeuwyk. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: Uit Alphen, J. van Dyk, B. No. 233 Uit Warmond A. G. F. Burchsen B. 300 Uit Voorschoten, H. K. Gerrits, B 65 Uit Zoeterwoude E. de Koning, B. 59 Uit Hazerswoude, A. C. Kroon, A. 165 Uit Walsum, Ch. Klatt, B. 208 Uit Tatteln, E. Folksdorf. B, 169 Uit Oegst- geest, M. E. van Dijk, B. 154. Vertrokken: T. de Bruyn, naar Sassen- heim, Floris Schoutenstraat 5 W. A. M. Kapteyn, naar Bergen, St. Antonlus Pen- siortaa A. Meijering, naar Leiden, Aloë- laan 22 E. M. Molenaar, naar Veld huizen, Relerscop 72 T. Verkade, naar Alphen, 's-Molenarsbuurt 40 H. Jansen, naar Nieuwkoop, Meije N, C. de Boer, naar Heemstede, Glipperweg 106 a M. M. C. van der Ploeg, naar Voorhout, Engel- schelaan 33 G. A. van der Tol naar Warmond, Dorpstraat H. N. Rynsburger, naar Ter Aar C. 206. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jozephus, zoon van J. A. van der Pouw Kraan en M. van der Klauw Jacobus Gerardus, zoon van A. Lems en M. M. de Jong Theodorus Jo hannes,'zoon van Th. Zwetsloot en A. M. van der Meer, LEIDEN, 6 Oct. - Botermarkt. - Fabrieks- boter, prima f. 1.52, 500 K G. Handel matig. Boerenboter prima f. 1.50f. 1.60. Turfmarict van 1 t.m. 6 Oct. - Aange voerd 185.000 stuks lange turf. Prys f.8.— p. 1000 stuks. LEIDEN, 5 Oct. Noteering Coop. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en omstreken". Andy vie f0.50 tob f 1.50, kroten f. 0.60 tot f. 1.30, komkom mers f. 1 tot t. 5.30, bloemkool I f. 5.10 tob f. 10.40, bloemkool n f. 1.50 tot f. 4.00, roode kool f.190 tot f.5 60, savoye kool f. 4.10 tot f.6, groene kool f. 1.10 tot f. 3.30, me loenen f1 tot f. 13, pieterselie f. 0.30 tot f. 0.70. prei f. 1.20 tot f.2.40, radys f. 0.50 tot f1.30. kropsalade f0.50 tot f. 1.70, sel derie f0 30 tot f. 0.90. bleekselderie f10 tot f. 12, knolselderie f. 2.40 tot f. 3.10, wor telen f. 1.80 tot i. 2.60 per 100 stuks; kro ten f. 1.10 tot f.160. kroten, gekookt f.4 tot f6, snijboonen f. 3 tot f. 25, stokboonen. f 10 tot f.26, pronkboonen f.3 tot f.5, stamboonen f. 0.50 tot f. 17, postelein f. 2, spinazien f. 2 tot f. 7, tomaten A f. 4.20, B f. 4.90, C f. 4.20, CC f. 2.10. uien f. 1.50 tot f. 2, spruiten I f. 4 tot f. 6, spruiten n f.1 tot f. 3 per 100 kilo. AARLANDERVEEN, 5 Oct. Eieren- veiling. Kipeieren f. 4.104.70. Kaas 17 22 ct. per pond. LEIDERDORP5 Oct. - Aanvoer 2200 st Kippeneieren f. 4.40—f. 4.70; Kuikeneieren f. 3.30—f. 3.80 p. 100 st. Kaas f. 0.18—f. 0.29 p pond. Kippen f. 0.40f. 0.70 p. stuk. Ko nijnen f. 0.19f. 1.25 p. stuk. NIEUWKOOP, 5 Oct. Eierenvelilng. Aangevoerd 2191 stuks. Prys: kipeieren f. 3.604.45; Kuikeneieren f. 3f. 3.20 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 5 Oct. Veiling „De Eendracht". Snyboonen f. 0.301.10; Enkele Heerenb. m. dr. f. 0.351.55; idem z. dr. f. 0.301.55; dubbele heerenboonen f. 0.350.90. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 5 Oct. Roode kool 48 ct. per stuk; Andyvie 5080 ct.; Sla 0.501.90 per 100 krop; Tomaten A 1.80—3.30; B 2.30—5.40 C 1.00—1.70 per 50 kilo. Snyboonen 1.102.00; Prinseboonen 0.95—1.65; Dubb. stam 1.05—1.25 p. 10 kilo STOMPWIJK, 5 Oct. Blesse Paard. Hen- eieren f. 3.103.40; Kipeieren f. 4.35— 5.00; Eendeneieren f. 3.854.25. TER AAR, 5 October. Centrale Veiling Andyvie f. 0,14—0,19; Bloemkool f. 1,50 —6,00; Peen f. 1,00—4.00; Peulen f. 0,60— 1,90: Postelein f. 3,00; Snyboonen f. 0,40 2,10; Stokprinseboonen f. 0,901,65; Stamprinseboonen f. 0,801,20; Spinazie f. 8,0016,00; Doperwten f. 2,00; Sla f. 0,50 2,00; Tomaten per pond: A f. 1,402,60; B f. 1,70—2,70; C f. 1,00—1,50; BB f. 1,40— 1,90. VEUR, 5 October. Engelsche komkom mers le soort f. 2.103; 2e soort f. 1.20 1.50; 3e soort f. 0.701: Gele komkommers le soort f3.205.50; 2e soort f. 1.302.20; 3e soort f. 0.701.10; Kropsla le soort f. 0.50—2; Peen f. 3.10—5.10; Bloemkool le soort f.4—5.40; 2e soort f.2—2.80; uitschot f. 1.50; Tomaten midd. f. 11.80; gr. ronde f.1—1.90; 2e soort f.1—1.10; 3e soort f.1; Andyvie per 100 f. 0.56—1.20; Spinazie per 4 kilo 8—34 ct.; Postelein f. 2—3.10; Rabar ber per 100 bos f. 12: Snyboonen f. 14 21; Spercieboonen f.817; Prei f.1.ZO 2.30; Seldery f. 0.70—1.10; Peulen f. 15—16; Doperwten f. 1314; Appelen f. 513.10; Peren f. 4.80—11.50; Meloenen f.8—11; Druiven f. 10.5012. WESTLAND. Veilingen v. d. bond West- land, Binnenland v. 5 Oct.: - Aardbeien 20—84 ct.; bl. druiven 2042 ct.; Alicante- druiven 1827 ct.; Colmandr. 1633 ct. Gros Marocdr. 15—31 ct.; G. Championdr. 20—27 ct.; Muskaat 20—32 ct. per K.G.;' tomaten A 3046 ct., B 4885 ct., C 25- 44 ct. per bak; dubbele boonen 251.05 p. kist; prinsesseboonen 1020 ct.; snyboo nen 822 ct.; stoofappelen 410 ct; stoofperen 48 ct.; tafelappelen 811 ct.; tafelperen 6—25 ct.; postelein 36 ct.;' spinazie 2—8 ct. per KG.; bloemkool 2— 3.00; pepers 20—50 ct.; roode kool 34.50, asv. kool f.23.90; groenekool f.12.50; sla 55—150; eieren f.3.40—5.10 per 100; komkommers f. 2—5 per 100; meloenen 5— 20 ct.; kleine 15 ct.; perziken 522 ct per stuk; peen f. 1.80—3.50; prei f. 1.50 2.50; seldery f. 0.60—1.30 per 100 bos; an dyvie f. 0.70—2.00 per 100: spruiten 65—90 ct.; uien 4055 ct per kist. Verloofd: JET VAN WIJNGAARDEN en J. H. EILDHRS. Rem. Pastorie Oude Wetering Thuis ai Oct. 15.30—17 u. Ryn- en Sohiekade 82, Lelden Thuis 14 Oct. 15.30—17 u. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: OORNELIS TURENHOUT en HLFRIEDE KtlHN. Leiden, 6 October 1934. Geeregracht 8 2539a Koningstraat 39. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen by het overly den van onzen lieven Man, Vader en Grootvader, NICOLAAS DEN HOLLANDER betuigen wy onzen harte- ïyken dank. 8784 M. DEN HOLLANDER— MARBUS, Kinderen en Kleinkinderen. Noordwyk a. Zee, Oct. 1934. 8i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3