SPANJE IN ONRUST. DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 6 October 1934 TELEGRAMMEN. DE ELECTRICITEIT IN ONWEDERS. GEVEILDE PERCEELEN. VRAGENRUBRIEK. CORRESPONDENTIE. TALRIJKE BOTSINGEN - REEDS VELE SLACHTOFFERS. De toestand in Spanje is ernstig en zeer verward, waardoor het moeilijk is, zich een juist oordeel te vormen. Behalve dat nog enkele trams rijden, die intusschen met steenen worden beko geld en zelfs beschoten, staat in de Spaan sche hoofdstad alle verkeer stil. De win kels zijn gesloten. De politie houdt alle strategische pun ten der stad bezet. Op diverse plaatsen kwam 't tot schiet partijen, waarby meer dan 30 gewonden vielen. Voor een der kazernes van Madrid is een soldaat neergeschoten. De politie verricht steeds huiszoekingen en heeft wederom twee mitrailleurs en een voorraad bommen in beslag genomen. Een groot aantal employé s van ver schillende kantoren heeft zich by de sta king aangesloten, op de meeste kantoren echter gaat het werk zyn gewonen gang. Versoheiden tabakszaken en levensmid delenwinkels zyn later weer geopend. Volgens een mededeeling over een ge vecht, dat te Prosperidad heeft plaats ge grepen. had de politie ontdekt, dat ln een huis aldaar een geheime revolutionnaire vergadering werd gehouden. De samen zweerders werden overrompeld, waarby het tot een gevecht kwam tusschen de politie en de roode rebellen Alvaro de Albornoz, voorzitter van het tribunaal voor constitutioneele waarbor gen, is afgetreden. Hy weigert, zelde hy, zich te solidariseeren met de tegenwoor dige regeering. Voortdurend ernstiger wordt de toestand in Asturië, waar de mynwerkers zich over geven aan allerlei daden van geweld. Op verschillende plaatsen werden door syn dicalisten overvallen op politieposten ge pleegd. waarbij tot nu toe, naar gemeld wordt, vyf politiebeambten gedood en vier zwaar gewond werden. Ook verschillende arbeiders moeten gedood of verwond zyn. Naar verluidt, moeten eenige vliegtuig- eskaders van Madrid naar Asturië ver trokken zyn. Over Asturië is de staat van beleg af gekondigd. Volgens berichten van particuliere zyde heeft de staking in Oviedo duidelyk het karakter aangenomen van een revolution naire actie. De communicatie-middelen met Oviedo zijn verbroken. Het is dus onmogelyk, alle geruchten te controleeren. Het heet, dat de opstandelingen alle kazernes in het myngebied van Asturië hebben bestormd. De kazerne van de garde civile van Lyganes zou zich in het bezit der rebellen bevinden, die van Oyoniego moet in brand gestoken zyn. Men neemt aan, dat er verscheiden doo den en gewonden zyn gevallen, er is even wel niets met zekerheid te zeggen omtrent het aantal slachtoffers. Vyf lijken werden reeds afgeleverd in de ziekenhuizen te Oviedo, waar eveneens talrijke gewonden zyn binnengebracht, o. a. een tiental politieagenten en ver scheidene stakers, allen zwaar gewond. Een troep van 200 stakers sclüjnt ln ge vecht te zijn geweest met de garde van Oyoniego. daarby zouden aan de zyde der regeeringsmanschappen twee dooden zyn gevallen, terwyi een 10-tal gewonden naar het ziekenhuis van Oviedo moest worden vervoerd. Op het plein der republiek te Oviedo zyn door de regeeringstroepen mitrailleurs in stelling gebracht. Een vrachtwagen met manschappen der civiele garde, die naar La Telguera onder weg was, moest terugkeeren. wyl het transport door een grooten troep revolu- tionnairen werd aangevallen. Ook te Barcelona is de staat van beleg afgekondigd. Het Catalaansche parlement is byeengeroepen en men verwacht, dat het de onafhankelykheid van Catalonie zal uitroepen Te Barcelona zyn 300 per sonen aangehouden; post- en telefoon verbindingen zijn geschorst, gewapende politie en soldaten met de bajonet op het geweer patrouilleeren door de straten Er hadden eenige vechtpartijen plaats, waar by een zestal personen gewond werden. In de Basklsche provincies is de toe stand zeer gespannen. Te San Sebastian zyn verscheidene personen gedood en gewond en de verbindingen met Bilbao zyn volkomen verbroken. Te Valencia Is noch water, noch gas, noch electrische stroom en levensmiddelen ontbreken ook. Ook te Saragassa hebben de stakers hun toevlucht genomen tot daden van geweld. Het is daar op tal van plaatsen tot schlet- partyen gekomen, waarby, naar het schynt verscheidene slachtoffers zyn gevallen De stakers hebben eenige vrachtauto's omvergeworpen Te Mondragon werd een afgevaardigde neergeschoten en te San Sebastian is een hooge ambtenaar van het provinciale be stuur vermoord. De stakingsleiding der linksche partijen heeft het parool uitgegeven, dat de staking gisteren een vreedzaam karakter moest dragen en dat men. tenzy een tegenorder wordt gegeven, pas na middernacht mocht overgaan tot een „revolutionnaire alge- meene staking". In verband hiermede zou de regeering troepen in de bultenwyken van Madrid hebben geconcentreerd. Op verschillende punten der stad zyn mitrailleurs in stelling gebracht. Tal van patrouilles doorkruisen de straten. Het ver keer ligt geheel stil. Alleen een paar rechtsche bladen zyn uitgekomen. Volgens de laatste berichten hebben de mynwerkers te Mieras opnieuw aanvallen gedaan op leden der uitvoerende macht By de schietpartyen zouden tien arbei ders zyn gedood. Te Eibar hebben insur- genten op het gemeentehuis een witte vlag geheschen en zich overgegeven aan de oolitie. Het spoorwegverkeer ligt gedeelte- lyk stil De treinen komen over het alge meen met vertraging binnen. De regeering hoopt spoedig de orde en de rust te hebben hersteld. Minister-president Lerroux heeft na af loop van den ministerraad verklaard, dat men op het oogenblik te doen heeft met een revolutionaire beweging, die volgens een algemeen voorbereid plan wordt uit gevoerd. De staking is partieel te Sevllla en Cordo'oa en algemeen te Barcelona, Bilbao, Saragossa. Valencia en in Biscaye. De links politieke centra en de vakver- eenlgingsbureaux te Bilbao zyn gesloten. Er zyn incidenten voorgevallen te Bar- Tacaldo en in de provincie Valladolld, waar te Rio Seco een gendarme gedood is en verscheidene stakers gewond zijn. Te Sarragossa zyn een aantal voertui gen van een telefoonmaatschappij ln brand gestoken. De verbindingen van Madrid met de pro vincie zyn moeilyk en ln verscheidene ge vallen onmogelyk. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een radio-redevoering gehouden, waarin hy den burgers verzocht na acht uur 's avonds hun woningen niet te willen verlaten, tenzij zy daarvoor een geldige reden hebben. Uit Huelva wordt gemeld, dat de gou verneur heeft bepaald, dat alle volks tehuizen en de extremistische vereni gingslokalen in de provincie gesloten moe ten worden. Uit Medina del Rio Beco (provincie Val ladolld) wordt gemeld, dat patrouilleeren- de manschappen der civiele garde in een door stakers gelegde hinderlaag zijn geval len. Een sergeant Is gedood, een officier en enkele manschappen zyn ernstig gewond en de anderen verdreven. Er zyn verster kingen gezonden. By een schletparty te Barcelona zyn twee personen gedood en een groot aantal gewond. Uit Mieras wordt gemeld, dat een officier der stormtroepen is gedood en dat twee leden der gardla civil gevangen zyn ge nomen. De belde mannen slaagden er in te ontsnappen. Men ziet, hoe verward de situatie is en hoe ondoenlijk reeds eenige conclusies te trekken of de regeering er in zal slagen den toestand het hoofd te bieden. ENGELAND. Mc Donald's gezondheid. De party- congressen geëindigd. Lord Harder en Sir Stewart Duke Elder, de geneesheeren van MacDonald, hebben den premier gisterochtend aan een gron dig onderzoek onderworpen, dat een uur en drie kwartier geduurd heeft. Daarna verklaarde zij, dat MacDonald's algemeene gezondheidstoestand bijzonder goed is en door zyn vacantle ln New-Foundland veel vooruitgegaan is. De lange rust heeft zyn gewichtsvermogen, welke achteruitgang de voornaamste oorzaak was, dat hy drie maanden vacantle heeft moeten nemen, zeer veel goed gedaan. Reuter meldt intusschen. dat men in MacDonald's omgeving zegt, dat de pre mier vermoeienissen moet bUJven ver- myden. Het congres der conservatieven te Bristol Is gesloten. Sir William Davison, die al eens in het Lagerhuis schipbreuk geleden had met een initiatief-ontwerp nopens regeling van loteryen naar het voorbeeld van de Iersche Hospitaal Sweepstakes, diende een motie in om de regeering te verzoeken maatrege len te nemen tot het organiseeren van een staatsloterij. Deze motie werd met flinke meerderheid aangenomen. Het congres werd besloten met een reso lutie, welke de noodzakelykheid erkent om de party-propaganda te organiseeren met verdediging der tegenwoordige regeering, die men zal steunen met behoud van de leer der party. Baldwin heeft een redevoering uitge sproken, waarin hij verklaarde, dat de helft der werkzaamheden, welke de Regeering heeft verricht n'et door het land wordt gewaardeerd. Bij de nieuwe verkiezingen mag evenwel geen stemgerechtigde onkun dig zyn van de opmerkelijke prestaties der nationale regeering. Sedert de coalitiere geering aan het be wind is, zijn 800.000 personen meer te werk gesteld. Baldwin noemde het een nationale plicht der werkgevers in plaats van overwerk te laten verrichten nieuwe arbeidskrachten in dienst te nemen. De regeering staat gunstig tegenover een verkorting van den werktijd, doch zy gelooft niet, dat de tyd daarvoor rijp is. Baldwin verklaarde, dat de regeering bereid is een internationale overeenkomst tot stand te brengen voor de regeling van den arbeidstyd in de mynen. T.a.v. de tegen Baldwin gerichte aan vallen verklaarde deze: Ik ben thans de leider van deze partij en zoo lang ik dat ben, zal ik de party leiden. De partij kan, wanneer daarvoor voldoende stemmen zouden gevonden worden, mijn leiding bestrijden, doch dan zou zij ook een nieu wen leider moeten kiezen. Het congres der labour-partij heeft zijn werkzaamheden eveneens beëindigd, na 'n resolutie te hebben aangenomen, waarin de houding van de arbeidersorganisaties ir Spanje wordt goedgekeurd. Tevens nam het congres nog een plan aan tot hulpverleenlng aan de werkloo- zen, dat zich tot alle werklooze arbeiders zal uitstrekken. JAPAN. „Oorlog" beknot. Het telegraafagentschap „Rengo" meldt dat in verband met de publicatie van het vermelde vlugschrift door de persafdeeling van het ministerie van oorlog voortaan deze afdeellng machtiging aan de regee ring zal moeten vragen, alvorens geschrif ten te publiceeren. RECLAME. •78* CHIEF WHIP VEREENIGDE STATEN. De N. R.A. De nieuwe raad. die belast is met de leiding van de N.R.A. overweegt naar de New-York Times" meedeelt de af schaffing van de boycott-toepassing door de overheid en de overheidsorganen om naleving van de codes af te dwingen. Er zal worden getracht om datzelfde doel te bereiken op een economischer manier, waarby meer party zou worden getrokken van de bepalingen der strafwet. De opvatting van den nieuwen raad heeft nog geen vasten vorm gekregen, maar naar het heet zyn zijn leden er in meerderheid voor een eind te maken aan de politiek van intrekking der blauwe- adelaar-insignes. In een rede door den leider van den nieuwen N.RA.-raad, Richberg. gehouden in de National Press Club, heeft deze ge constateerd. dat vele zakenlieden in het afgeloopen jaar door ondervinding hadden geleerd, dat het vaststellen van de pryzen en de regeling der productie niet goed konden worden verkregen door de codes toe te passen. De afgetreden president der N.R.A., Hugh Johnson, heeft verklaard, dat verdere loonsverhoogingen en werktydvermlnde- ringen ten gevolge zullen hebben, dat er niet meer in de Vereenlgde Staten zal kunnen worden gewerkt. De generaal waarschuwde er voor dat deze beide maat regelen vergezeld moeten gaan van een prysverhooging, willen zy effect sortee- ren. Johnson verklaarde nog. dat de N.R A. onder zyn bestuur meer voor de ar beiders heeft gedaan dan alle vakvereenl- gingen ln het land. Er is thans een geheel andere psychologische houding tegenover de arbeiders dan een jaar geleden. UIT HET VERRE OOSTEN. De Chineesche Oosterspoorweg. De sovjet-Russische gezant Jurenew heeft een langdurig'onderhoud gehad ibet den Japanschen minister van buitenlarid- sche zaken, Hirota. Hierby Is men in principe tot overeen stemming gekomen Inzake het vraagstuk van den Chlneeschen Oosterspoorwég. i Slechts omtrent het al of niet aanbiyvèn der sovjet-Russische employé's by dén spoorweg, Is men het nog niet volkoman met elkaar eens. DE TOESTAND IN SPANJE. EEN VERKLARING VAN LERROUX. MADRID, 6 Oct. (V.-D.) Volgens nog niet bevestigde berichten zouden in de mynstreek van Asturië reeds honderd dooden zyn gevallen terwyl meer dan 400 leden der Guarda Civile, burgers en sta kers gewond zouden zyn. Minister-president Lerroux heeft een verklaring afgelegd, waarin hy o.a. zegt, dat de regeering van al haar machtsmid delen gebruik zal maken om den opstand te onderdrukken Hy zeide o.a.: „Ik had verwacht, dat my allerlei onrechtvaardig heden verweten zou worden. Maar de wan verhouding tusschen de krachten waar over de regeering beschikt om den op stand neer te slaan en de sterkte van de genen, die ons wenschen aan te vallen is zoo groot, dat er van een werkelijken strijd, die die naam waard is, niet kan worden gesproken. Ik ben optimistisch ge noeg om te gelooven, dat een bevredigende oplossing zal worden gevonden, zelfs wan neer, volgens de geruchten, in Catelonië reeds een revolutionair comité of een voor- loopige regeering zou zyn gevormd, wy zullen deze revolutionaire beweging over winnen. Zij kan alleen slagen, wanneer zij het heele land tegen ons in opstand kan brengen." PARIJS, 6 October (V.-D.) De „Matin" meldt dat de Spaansch-Fransche grens is gesloten. MADRID, 6 Oct. (Reuter). Voor zoover bekend zyn er tot dusver 23 personen gedood en 25 gewond tydens de gevechten op 5 October, doch men ge looft dat het aantal aanzieniyk grooter zal zyn, als de berichten uit Asturië en Eibar zullen zyn ontvangen. Het aantal arrestaties te Madrid over- schrydt de 400; in Astorle in de Basklsche landen zal het wel verscheidene honder den bedragen. o REDE VAN HERRIOT. LYON, 6 October. (Reuter) In een groote verkiezingsrede zeide Herriot dat alle radicale kabinetten, die gedurende achttien maanden hun programma's wil len uitvoeren en in het byzonder de be grooting sluitend hadden willen maken, weggewerkt zyn door de coalitie van rechts en uiterst links. In Februari 1934 stond men voor de keus tusschen verergering van de wanorde of wapenstilstand. De radicalen hebben toen de Republiek niet den rug toegekeerd maar zy hebben voor haar gewerkt,- en goed. De legeering heeft harde maar noodzakelyke maat regelen moeten nemen en heeft thans de begrooting sluitend gemaakt zonder nieu we belastingen. Een nieuwe devaluatie zou alleen specu- 1 lanten ten goede komen. Een lezer van het „L. D." zond my een brief, waarin een andere verklaring voor de electrische verschynselen ln onweers buien wordt gegeven dan de leerboeken der meteorologie aangeven. Deze brief geeft my aanleiding het bovengenoemde onderwerp ter sprake te brengen. De electrische natuur der onweders staat reeds sedert lang vast en door middel van de fotografie heeft men de structuur van bliksemstralen leeren kennen. Het is gebleken, dat deze geheel overeenkomen met de ontladingen, die in het laborato rium met behulp van passende instru menten kunstmatig te voorschyn kunnen worden geroepen. Alleen zyn de laatste zeer klein in verhouding tot de soms kilo meters lange ontladingen by het onweer. De vraag Ts nu: waar komt de electrlcl- teit by de onweders vandaan? Daarover zyn in den loop der tyden verschillende hypothesen opgesteld geworden en weder verlaten. Tegenwoordig doet de hypothese van G. C. Simpson ln de meteorologie op geld, maar het ls nog de vraag of zy op den langen duur houdbaar zal zijn. Volgens deze hypothese ontstaat de elec trische lading der onweerswolken door het uiteenspatten van de grootere regendrup pels in kleinere. Waarom daarby positieve en negatieve electriciteit gescheiden wor den, laat de hypothese, meen ik, onver klaard. Maar aangenomen, dat de opvat ting juist ls, komt Simpson tot een ver klaring van de wijze, waarop de onweers wolken geladen zyn Het was er Simpson trouwens om te doen de verschillende soorten van ontladingen in de onweers wolken en tusschen de wolken en de aarde te verklaren. De hypothese van Simpson is ln zooverre r.let nieuw, dat men reeds lang geleden wist, dat in de nabyheld van watervallen sterke electrische spanningsverschillen ONDERHOUD VAN BARTHOU MET DEN OOSTENRIJKSCHEN GEZANT. PARIJS, 6 Oct. (V.D.) Het onderhoud, dat de Fransche minister van buitenland- sche zaken, Barthou gisteren met den Oostenrykschen gezant te Parys had, had volgens de bladen betrekking op de kwes tie der Oostenryksche onafhankelykheid. Volgens het „Journal" zou het bezoek meer dan gewone diplomatieke beteekenis hebben gehad. De door Engeland, Frank rijk en Italië te Genève onderteekende resolutie van 27 September is geenszins een eindpunt geweest, doch integendeel het begin voor nieuwe onderhandelingen, waardoor de garantie van de onafhanke lykheid van Oostenryk moet worden vast gelegd. o ENGELSCH BOMBARDEMENTSVLIEG TUIG NEERGESTORT. iajNDEN. 6 Oct. (V.D.) Gisteren heeft by de monding van de Firth of Forth in Schotland een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Een bombardementsvliegtuig, dat op het dek van het vliegtuig-moederschip „Courageous" wilde landen, kwam ver keerd neer, stiet tegen een hoek van de commando-brug en stortte in zee. Het vliegtuig kwam onder het schip terecht en kwam niet meer aan de oppervlakte. Van de beide inzittenden werd een vlie ger-officier gedood, terwyi de comman dant by de botsing op het dek van de „Courageous" werd geslingerd en ernstig gewond werd. o VISSCHERSBOOT VERGAAN. LISSABON, 6 October. (Reuter) Naby Setubal is een visschersboot vergaan. Van de opvarenden zijn er vyf verdronken. DE LINDBERGH-AFFAIRE. NEW-YORK, 6 Oct. (Reuter). Uit een nlet-voltooide brief van Hauptmann aan Pincus Fisch, een broer van Isador Fisch, biykt, dat Isador in November 1933, met een kapitaal van 35.000 dollar een zaak begon. Verder blijkt, dat Hauptmann in 1933 op den effectenbeurs een aanzieniyk be drag heeft verloren. Volgens deze brief heeft Hauptmann Isador in 1932 leeren kennen, terwyl hij zelf verklaarde hem ln 1931 te hebben ontmoet. Naar de New-York Daily News bericht heeft de taxi-chauffeur Perrone, die Hauptmann aanwees als degene, die het briefje over den losprijs heeft verzonden, aan de politie een beschrijving gegeven van den mogelyken medeplichtige. Perrone woonde de onderhandelingen inzake den losprys by en verleden jaar is een aanslag op zyn leven gepleegd. Men trachtte hem te overrijden met een auto, welke met gedoofde lichten reed. Perrone zelf gelooft, dat hy ter dood veroordeeld is, omdat hy de inlichtingen heeft verstrekt. NEW-YORK, 6 Oct. (Reuter). Haupt mann is door vyf specialisten op zyn geestvermogens onderzocht. Vier van hen zyn van oordeel, dat hy volkomen toerekenbaar is, terwyl de vyfde, welke door de verdediging is geëngageerd, verklaarde, dat hy niet toerekenbaar is. voorkomen en dat de fyne, rondzwevende waterdruppeltjes sterk negatief geladen zyn Simpson meende dit te kunnen toepassen op de onweders, omdat daarby altyd regen valt, dus een waterval aan het werk is. Het is bovendien regel, dat 't niet onweert zonder regen, tenzy in een hoogst zeld zaam geval. Tegen de opvatting van Simpson zyn evenwel enkele bezwaren in te brengen. Ten eerste, waarom hebben er slechts in bepaalde gevallen electrische verschyn selen plaats en niet by alle regenbuien? Ten tweede heeft Ph. Lenard reeds in 1892 door proefnemingen aangetoond, dat by de watervallen de electriciteit aan den voet wordt opgewekt, by den aanstoot van het vallende water met den bodem. Laboratoriumproeven hebben dit nader bevestigd. By de onweders zou dus de electriciteitsbron by den grond zyn. Welis waar zou dan toch een spanningsverschil kunnen ontstaan tusschen den grond en de wolk, maar dit is niet wat Simpson be doelt. Bovendien zyn daarmede de ontla dingen in de wolken nog niet verklaard. In de derde plaats moet men in aanmer king nemen, dat by eiken waterdruppel de electrische lading op de oppervlakte zetelt. Breekt een waterdruppel in stukken, dan is de gezameniyke oppervlakte der nieuw gevormde druppels grooter dan de opper vlakte van den primairen druppel en wordt, als er geen nieuwe electriciteit wordt gevormd, de dichtheid der lading ge ringer. In een wolk gebeurt echter het omgekeerde. De kleine druppeltjes vloeien samen tot grootere. Daardoor zal de totale oppervlakte der gevormde druppels kleiner zijn dan die van de oorspronkelijke kleine druppeltjes. De dichtheid der lading neemt daardoor toe, als gevolg waarvan er een „overlading" ontstaat, die tengevolge moet hebben, dat de topiast als het ware er afvalt. Zou dit niet de reden zyn van de ontladingen? Nu komt de bovenbedoelde lezer met het volgende denkbeeld: In elk onweer kan men een wolkenmassa aanwijzen, die ge vuld is met vrije waterdruppels, en snel opwaarts stijgt, loodrecht op de richting der krachtiynen van het veld van het aardmagnetisme. De lezer beschouwt de wolk als een geleider, waarin dus, volgens een bestaande electriciteits-wet z.g. Fou- caultische stroomen moeten ontstaan. Dat deze F-strooipen een deel van het water zouden ontleden in waterstof en zuurstof, waardoor knalgas zou ontstaan, zou men desnoods met dezen lezer kunnen aan nemen. Ook, dat bij een ontlading, dit knalgas zou verbranden met den bekenden knal, en dat hiermede de donderslag beter verklaard zou kunnen worden dan volgens de klassieke (m. 1. onjuiste) methode, is niet onaannemelijk. Daarentegen is het m. i. niet juist om aan te nemen, dat een F-stroom een lading veroorzaakt. Wij moeten, dunkt my, blyven vast hou den aan het verschil tusschen lading en stroom. Wel zou men zich kunnen voorstellen, dat de Foucaultische stroom heel sterk wordt en zich als het ware samentrekt in een smal kanaal, de bliksemstraal, maar om deze opvatting aannemelyk te maken zouden zeker laboratorium-proeven noo- dig zyn. Of de spectraal-analy&e het bewys zou kunnen leveren voor het voorkomen van knalgas in het onweer, valt te betwyfelen. Wanneer de temperatuur van de lucht in de bllksembaan boven 1000 graden stygt, wordt het water ontleed in zuurstof en waterstof, dus in knalgas, dat na afkoeling beneden 1000 graden weer overgaat in water, welk verschijnsel dan een heftigen knal tengevolge kan hebben. Men zal wel spectrografisch zuurstof en waterstof kun nen aantoonen, maar het zal dan niet biyken of het water vóór of tydens de ontlading is ontleed geworden en het spec trografisch onderzoek zou dus niets be wijzen. Alle tot nu toe opgestelde hypothesen over de electrische verschijnselen in de onweders zyn min of meer onbevredigend. In den laatsten tyd legt het Meteorolo gisch Instituut te De Bilt er zich op toe door nauwkeurige waarneming van den bliksem de kwestie der electrische lading van de onweerswolken tot oplossing te brengen. (Nadruk verboden) C, N. Ten overstaan van den Notaris P. H. Romeyn te Warmond. Het Heerenhuis met tuin te Oegstgeest Vifilhelminapark 1, in bod f. 10.000, ge- mynd op f. 2.000. Het perceel is niet ge gund. A. T. d. M. alhier. De directrice ls a.s. Maandagmorgen te 11 uur aanwezig om u te ontvangen. In andere gevallen ls het gebruik, dat men by haar eerst een schrifteiyk verzoek Indient. M. M. te L. Dat is niet het gevolg van een defect, doch van bezuiniging by de Sted. Lichtfabrieken. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2