75*le Jaargang ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 No. 22866 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN fÜtim PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. ■iSBÉ PRIJS DEZER COURANTi) Voor Leiden per 3 maanden f.2.35; per week ..ÏS... t. 0.13 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Wij brengen onzen lezers in herinne ring, dat de zomertijd hedennacht eindigt. Men zal derhalve goed doen hedenavond reeds de klokken, wekkers en horloges een uur stil te laten staan, of, yvat de laatste betreft, achteruit te zetten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de (■Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloe- ïnenveilingsvereeniging „Leiden en Om- streken" en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een inrichting voor het rijp stoken van bananen en het koel houden van fruit op het perceel Zoeterwoudsche weg No. 2, Sectie O. No. 1425. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 6 October 1934. 8846 AFSLUITING ZOETERWOUDSCHE SINGEL. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van den Zoeterwoudsche Singel, tusschen de Van Disselbrug en den Lam- menschansweg. vanaf Maandag 8 October 1934 tot nadere aankondiging voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 6 October 1934. 8845 (TIENDE LUSTRUM VAN „JAHWE NISSI". Receptie in café-rest. „Zomerzorg" Het collegium theologicum „Jahwe Nissi", een der oudste vereenigingen van theologische studenten aan de Leidsche Universiteit, vierde gisteren in café res taurant „Zomerzorg" zijn 10e lustrum. Des ochtends en een groot gedeelte van den middag vond er een werkvergadering plaats. Om half elf opende de preases, de heer H. Berkhof, na de gebruikelijke opening de vergadering met een toespraak, ge titeld: „Het eigene van Nissi". Na dit openingswoord hield een der leden, de heer J. Sprey. een bespreking over het boek van dr. J. C. A. Fetter: „Menschen- beschouwing en Zielzorg". Hierop volgde een geanimeerde bespreking. De morgen vergadering werd gesloten door drs. G. J. Streeder, predikant te Leiderdorp met een exegese over 1 Corinthe 15 vers 1 tot 20. Na de koffietafel, waarbij vele oude her inneringen werden opgehaald, hield dr. G. P. van Itterson, predikant te Den Haag een lezing over het onderwerp: „De kerk bij de Reformatoren". Drs. J. P. E C. Eer- hard, Ned. Herv. predikant te Hillegom, leverde op dit referaat schriftelijk critiek. De werkvergadering werd o.m. bijgewoond door de Ned. Herv. predikanten dr. F. J. Los te Amsterdam, dr. J Riemens te Lei den, ds. G. de Ru te Ritthen (Zeeland), ds. J. H. Huygens te Heerjansdam, ds. H. Visser te Zwolle en ds. J. Warners te Alk maar. Om half vijf recipieerde het bestuur in een der zalen van het café-restaurant. Deze receptie was druk bezocht. O.m. merkten wij op: prof. dr. F. W. A. K rff, prof. dr. G. Sevenster. enkele afgevaar digden van de theologische faculteit der Leidsche Universiteit. Voorts brachten vertegenwoordigers van de volgende Leid sche disputen een gelukwensch over: Kaap de Goede Hoop, Concordia, Forum, Ver bum, Per Ardua, Fra Res, Quisque, F F.F., Chrysostomus. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Herman Gorter's dichterlijke ontwikkeling in Mei, verzen en eerste sonnetten", me vrouw T J. Langeveld-Bakker, geboren te Bloemendaal; tot doctor in de Rechts geleerdheid op proefschrift getiteld: „Eenige beschouwingen betreffende den ouden Aziatischen handel" de heer J. C. van Leur, geb.ren te Utrecht. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. J. M. A. J. Smits (Heemstede)voor het docto aal examen Rechtsgeleerdheid de heeren P. Sanders (Oegstgeest). P. A. de Booy (Breda) en L. A. Vreeswijk (Rotterdam). GOUDEN JUBILEUM VAN DEN HEER A. STARRE Als letterzetter bij N.V. v.h. E. J. Brill. Heden vierde onze stadgenoot de heer A. Starre, zijn gouden jubileum als letter zetter bij de N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. E. J. Brill. De jubilaris werd door een commissie uit het personeel binnengeleid, waar het ge- heele personeel hem opwachtte. Allereerst werd hij onder hartelijke be woordingen. mede namens het personeel door den chef der Boekdrukkerij toege sproken. die de hoop uitsprak, dat hij nog vele jaren zijn krachten aan de zaak zal kunnen geven; spr bood hem namens het personeel een enveloppe met inhoud aan. Daarna werd de heer Starre door zijn collega's geluk gewenscht. Zeer onder den indruk dankte de jubila ris voor de blijken van sympathie en sprak den wensch uit. dat hij nog vele jaren in dezelfde verstandhouding zijn arbeid zal mogen blijven verrichten. Vervolgens werd de jubilaris op het privé-kantoor ontboden, waar hij werd toegesproken door den diricteur den heer Th. Volkers, die hem gelukwenschte met zijn gouden jubileum en hem een gouden horloge met inscriptie en ketting aanbood. Ook van de zijde van het kantoor-per soneel ontbrak het niet aan belangstelling; den jubilaris werd een bloemstuk en een kistje sigaren aangeboden. Hiermede was de huldiging beëindigd. Na nog korten tijd onder zijn collega's ver toefd te hebben, kon de jubilaris den ver deren dag in hulselijken kring doorbren gen waar het hem evenmin aan belang stelling ontbroken heeft! OPENING THEEMIDDAGEN VOOR WIJK III. Hedenmiddag had in het wijkgebouw „Rehoboth" aan 't Rapenburg de opening plaats der thee-middagen, ten bate van de Herv. Wijkvereeniging wijk III. Onder veel belangstelling opende de wijkpredikant ds. J. de Wit op de gebrui kelijke wijze dezen inzet der verkoop dagen, welke ook Maandag en Dinsdag a s. 's middags en 's avonds gehouden zul len worden. Hij herinnerde aan de oprichting van een dames-comité, met het doel gelden bijeen te brengen tot sterking van de wijk- kas, opdat de bearbeiding dezer wijk van uit het wijkgebouw voortga en uitgebreid worde. Spr. memoreerde dankbaar de sympa thie der gemeente, getoond in het geven van velerlei artikelen en het vervaardigen van allerlei fraaie handwerken enz. In dagen ook van geestelijke ontwrich ting is deze uiting van particulier initiatief zeer te waardeeren omdat het toch gaat om het uitdragen van de boodschap der Kerk. dat God het houvast is voor de wereld, die zich zelf niet redden kan. Spr. sloot met den wensch, dat velen in deze dagen een kijkje zullen gaan nemen en meteen meehelpen om deze mooie col lectie kwijt te raken. Ter afwisseling zong mevr. Rensink eenige liederen, begeleid door den heer M. H. Zaalberg op de clarinet, waarna de smaakvol ingerichte stands bezichtigd werden en met den verkoop bego"-"°n werd. OPSPORING VERZOCHT. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt namens de ouders opsporing, aan houding en terugbrenging van Willem Verwey, geboren te 's-Gravenhage 19 Mei 1921. die gistermorgen om halftien het schip van zijn ouders heeft verlaten om in Oegstgeest 'n fiets te halen en sindsdien niet is teruggekeerd. Hij heeft een schraal gezicht, een platte rechterwang, donker blond haar, bruine oogen en is bloots hoofds. Hij is gekleed in een grijs geblokt jasje, bruine manchester broek, grijze kousen en lage gele schoenen. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Archaeologische Lezingen en Cursussen. Het Najaars-programma 1934 der avond lezingen luidt als volgt: 23 October: Prof. dr. J. Capart, Brussel, Quelques sites d'Egypte peu connus. 6 November: Dr. W. D. van Wijngaarden De jongste opgravingen in het oude Per sepolis. 27 November: Plof. Dr. E. Krüger, Trier, Römische Mosaiken in Germanier und Gallia Belgica. 29 November: Die Entwicklung der galii- schen Götterkulte. 11 December: Dr. J H. Holwerda, Een Gallisoh vorstengraf bij Oss. HECK'S LUNCHROOM. Hedenmiddag is de geheel verbouwde Heck's Lunchroom heropend. Ongeveer 12 Jaar geleden werd de eerste Heck's Lunch room geopend en dit was de thans geheel gemetamorphoseerde Leidsche. Welke ver wachtingen men toen koesterde moge blijken uit het feit, dat de keuken bere kend was op een capaciteit van 10 uit smijters per dag! Door aankoop van de twee tusschen de voormalige lunchroom en het Luxor-theater gelegen panden, kreeg men de beschikking over een zoó groote oppervlakte, dat het mogelijk was de oude zaal nagenoeg op dubbele groot te te brengen. De benedenzaal heeft thans een L-vorm gekregen met een podium voor het orkest in den overgang van de korte (straat)zijde in de lange. Door het wegnemen der oude boxen, het aanbren gen van een nieuwe betimmering, geschil derd in frissche kleuren, het plaatsen van nieuw meubilair en het ophangen van fraaie lampen kreeg het geheel een vol komen verschillend aanzien, zoodat de oude zaak haast niet te herkennen is. Op de eerste verdieping is boven de uitbrei ding der benedenzaal een ruim en gezel lig vertrek gemaakt, geschikt voor gezel schappen. Ook het hart van de zaak, de keuken, onderging een grondige verbou wing, heeft thans een zeer groote capa citeit en voldoet, dank zij een afwasch- baar plaatijzeren met aluminium-verf be schilderd plafond aan de hoogste hygiëni sche eischen. Ook de hierachter gelegen bakkerij en ijsmakerij, welke tevens het met een achteringang aan de lunchroom verbonden Cafetaria voorzien, werden ver bouwd, zoodat het geheele bedrijf thans aanmerkelijk is uitgebreid en aan de 'eischen des tijds is aangepast. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: W. Mulder, Lange Diefsteeg 15. Handel in vreemde postzegels en aanverwante artikelen. Eigenaar W. Mulder, Leiden. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Sajetfabriek en Breierij J. Parmentier en Zonen, Lammermarkt. Leiden. Uittredend directeur: ir. A. C. Binnendij-k, Leiden; Uittredend ged commissaris: mr. C. J Leembruggen. Scheveningen. Nieuwe di recteur: mr. C. J. Leembruggen, thans te 's Gravenhage. Naamlooze Vennootschap Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen, Langegracht 8 12, Leiden. Uittr. Dir.: Ir. A. C. Binnendijk, Leiden. Uittr. Gèd. comm.: Mr. C. J. Leembrug gen. Scheveningen. N. Dir.: Mr. C. J. Leembruggen, thans te 's-Gravenhage. Naamlooze Vennootschap Nettenfabriek voorheen Jaeger, Lammermarkt 58, Leiden. Uittr. Dir.: Ir. A. C. Binnendijk, Leiden. Uittr. Ged. comm.: Mr. C J Leembrug gen, Scheveningen. N. Dir.: Mr. C. J. Leembruggen, thans te 's-Gravenhage. H. J M. de Graaf, Lage Rijndijk 4, Lei den, distilleerderij ie klasse, wijn en cog- nachandel, slijterij. H. J. M. de Graaf (Huwelijksche Voor waarden). N.V. Leidsche Kousen- en Tricotage- fabriek Key, In oprichting, Hooge Morsch- weg 50, Leiden. Deze handelszaak is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Leidsche Kousen en Tricota- gefabriek Key. (Ned. Staatscourant: 10 September 1934, Bijvoegsel Nr. 1638). Dir.: R. Key, Leiden. Maatsch. kap.: f. 10.000.—. L. Berk, Middelweg 35, Leiden, bestel huis, benzinehandel, autobandencentrale; garagehouder. Wijziging uitgeoefend be drijf: het bedrijf garagehouder moet ver vallen. ..De Rijngids". Dijkstraat 9, Alphen a. d. Rijn. Weekblad voor de R.K. bevolking. J. H. L. Boeren (procuratie gewijzigd). DE BIOSCOPEN. Casino-theater. - De Warner Bros heb ben opnieuw een gewaagd filmwerk uit gebracht, want „Boefjes" werpt een fel licht op wantoestanden, die in sommige tuchtscholen in een enkele Amerikaan- sche staat nog bestaan. Meedoogenloos wordt het systeem, dat Thompson, de di recteur, aanhangt, de tot het uiterste doorgevoerde discipline, desnoods met de knoet, aan de critiek blootgegeven. Hier wordt als scherp contrast tegenovergesteld de andere strooming, die aan de jongens zelfbestuur 1 wil geven en hen vrijwel on afhankelijk maakt van hun superieuren. Zij krijgen b.v. een winkel, waar zij zelf inkoopen kunnen doen, zij kiezen uit hun midden een burgemeester, een commissa ris van politie, een rechtbank om te straffen, enz. Dit systeem gaat ons wel wat al te ver! Een zekere mate van on afhankelijkheid: nu, goed dan; maar in ieder opvoedingssysteem moét een leider zijn, een man met tact en inzicht, tegen wien de jongens opzien, die op den juisten tijd een rechtvaardige straf kan geven en de jongens weer terugbrengt op een beter peil. Hebben wij dus eenige aanmerkin gen gemaakt op het te ver doorgevoerde systeem van zelfbestuur van de boefjes, op de wijze van uitvoering kunnen wij dit niet! Dudley Digges, in de rol van direc teur Thompson, geeft een goede creatie, een bruut ten voeten uit, terwijl James Cagney, een snel opkomend acteur met veel flair, en vooral Frankie Darron, als het voornaamste boefje, goed getypeerd zijn. Voor de pauze gaat een cowboyfilm van John Wayne, getiteld: „Houd vol, cowboy!" Luxor-theater. - „Snelheidsduivel te water!" Een film met een sport-sensatie als hoofdmotief. William Collyer en de blonde Joan Marsh spelen de hoofdrollen en zij doen dat zoo goed dat men voort durend geboeid blijft voor deze spannende geschiedenis, waarin een misdadige bende een nieuwe en ontzaggelijk snelle motor boot bij de kampioenswedstrijden poogt uit te schakelen, omdat zij gewed heeft op een andere boot! William Collyer is de stuurman van het nieuwe vaartuig, die wat onbedachtzaam in een handig door de schurken opgestelde fuik loopt, en Joan Marsh het verliefde meisje, dat als schakel dienst doet tusschen den snelheidsduivel en Maar vader, die de nieuwe boot heeft gebouwd en den jongeman op straat zet als deze het slachtoffer der bandieten geworden is. Een zeer opwindende boot race vormt het slot van deze aardige film, waarin nog het uiterst vlotte spel van een kleinen jongen in 't bijzonder de aan dacht trekt. Anna Bella en Gustav Fröhlich maak ten de film „Zonnestraal" tot een genoeg lijke geschiedenis. Het meisje is de zonne straal. die het geluk en het licht brengt in het leven van een werkloozen schauf- feur. Dóór haar krijgt hij nieuwe vitali teit, nieuwe energie en tezamen verwer ven zij, na vele moeilijkheden, een behoor lijk bestaan. „Zonnestraal" is een interes sante schets uit het gewone leven met sterk wisselende stemmingen van leed en van vreugde. Roxy-theater. - Na een interessant jour naai draait in het voor-programma „Cow boy tegen wil en dank" met William Hai nes en Leila Hyams. Een circus-artist ziet kans door een oneerlijke truc een troep cowboys wat geld afhandig te maken. Dit komt hun ter oore en zij besluiten hem als cowboy aan te stellen en hem het on eerlijk verkregen geld aldus terug te laten verdienen. Hoe dit geschiedt is te begrij pen. Dat deze geschiedenis tenslotte na de gebruikelijke vechtpartijtjes tot een „Happy End" wordt gebracht is aan geen twijfel onderhevig. De film „Jenny, de Zweedsche Nachtegaal" speelt voorname lijk in het kunstenaarsleven. Jenny Lind, een hoogst begaafd en gevierd zangeres, is in het privé-leven een uiterst ingetogen jongedame. Totdat zij Paul Brandt ont moet, een jong talentvol componist, die haar eerst door zijn vrijpostigheid en zijn nonchalance afkeer inboezemt. Zij ont moeten elkaar weer bij een opera-voor stelling. Nadat zij een zeer moeilijke pas sage schitterend voorgedragen heeft, wordt de zangeres door het enthousiaste publiek verzocht te bisseeren. Zij stemt toe op aan dringen van haar impressario en faalt..., Paul Brandt trekt partij voor haar en wordt in een vechtpartij gewikkeld. Door een ongelukkige slag op het hoofd wordt hij blind. Hij ontvlucht Jenny en vertrekt naar Amerika, waar hij toch weer gevon den wordt door Jenny, met wie hij dan een gelukkig leven tegemoet gaat. Een film met schitterende zang, een lust voor oog en oor, die de muziekliefhebber in geen geval mag verahmen te zien. Trianon-theater. - Het programma in het Breestraat-theater staat weer volko men in het teeken van den lach! Na de pauze, wanneer Franziska Gaal en Her mann Thimig op het witte doek verschij nen in „Popje" zijn de lachsalvo's vrijwel niet meer van de lucht. De komische ver wikkelingen zijn even talrijk als geestig en het spel van de twee hoofdpersonen staat op hetzelfde hooge peil als de enscè- neering en muzikale illustratie. De intrige is te ingewikkeld, dan dat ze zich in korte woorden laat vertellen, maar wij geven de oprechte verzekering, dat „Popje" be hoort tot de allerbeste Duitsche amuse mentfilms van den laatsten tijd. De kwa lificatie van „de vroolijkste film, die men in jaren zag" is waarlijk niet overdreven. Vóór de pauze treedt de bij het Ameri- kaansche publiek zoo geliefde radio-zanger Bing Crosby op in „College-humor" en zingt daarin tal van gevoelige en vroolijke liedjes. Jack Oakie ontpopt zich bovendien als een voortreffelijk voetbalspeler, die door zijn doorzettingsvermogen in de laat ste seconden den jaarlijkschen rugby-wed- strijd in het voordeel van zijn universiteit weet te doen eindigen. Een film zonder groote pretenties der halve, doch een genoeglijke inleiding tot de lach-kuur na de pauze! BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het hevige onweer is vannacht de bliksem geslagen in een boom, staan de aan den Morschweg, nabij de Rijn- zichtbrug. Een gedeelte van den top werd afgebroken. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ter voorziening in de predikantsvacature is door de Beroepingscommissie het vol gende drietal opgemaakt: ds. F. ten Cate te Sappemeer; ds. S. I. van der Meulen te Akkrum en ds. F. H. Pasma te Grouw. Op Zondag 14 October zal hieruit door de gemeente een keuze worden gedaan. De directie der Ned. Spoorwegen heeft dr. A. J. Poortman, arts alhier, benoemd tot controleerend geneesheer bij de Ned. Spoorwegen. BINNENLAND. Mededeelingen van den minister van economische zaken over de clearing met Duitschland (3de Blad). Het Pelikaan-comité kan ruim f. 96.000 afdragen voor het Nationaal Luchtvaart fonds (Binnenland, 3de Blad). De K.L.M. bestaat morgen vijftien jaar; sterk toenemend vervoer aan passagiers en post (Binnenland, 3de Blad). De noodtoestand in het slagersbedrijf dalend vleeschgebruik (Binnenland, 3de Blad). De schipbreuk van de „Charles José"; een ooggetuige aan het woord (Gemengd, 3de Blad). Moordaanslag op een dansleeraar te Zwolle; het slachtoffer ernstig gewond. (Gemengd, 3de Blad). De officieele openstelling van de spoor lijn GoudaBoskoopAlphen (6de Blad). BUITENLAND. Spanje in ernstige beroering. Reeds vele dooden gevallen (Buitenland en Tel., 1ste Blad). De congressen der Engelsche conserva tieven en Labour gesloten (Buitenland, le Blad). Kabinetswijziging in Oostenrijk? (Bui tenland, 1ste Blad). DUITSCHLAND. Geen werk-klokken meer. In een onlangs gehouden rede heeft dr. Ley verkondigd, dat het „klok-prikken", wat de werklieden 's morgens bij hun en tree in de fabriek moeten doen, niet meer overeenkomstig de standing van den mo dernen arbeider is. Het maakt de arbeiders tot nummers, niet tot menschen, zeide hij. Hij wil liever zien, dat de arbeiders 's mor gens voor ze beginnen op een rij gaan staan en af nummeren, zooals dat in het leger gebruikelijk is. Dit is meer overeen komstig de tucht en kameraadschap, die in den Nationaal-socialistischen Staat on der de arbeiders moet heerschen. Een me- taalfabriek in Gelsenkirchen in het Roer gebied heeft dezen maatregel het eerst toe- gêpast. De prik-klok is onder plechtige ceremoniën door de werklieden verbrand. OOSTENRIJK. Regeeringswijziging? Het bezit der Habsburgers. Gisteren werd officieel medegedeeld, dat vice-kanselier Starhemberg voor verschei dene maanden met vacantie is gegaan, tijdens welke periode hij zich met jagen zal bezighouden, en dat de bondspresident generaal Hammerstein Equart de waar neming van Starhemberg's bezigheden heeft opgedragen. Beteekent dit een uitschakelen van den vice-kanselier? Dan zou het conflict tus schen de regeering en de burgerwachten acuut zijn geworden. Men zal echter goed doen om nadere gegevens af te wachten. Te meer, waar ook geruchten gaan, dat minister Fey spoedig zal heengaan. m Het christelijk-sociale „Linzer Volks- blatt" publiceert de resultaten van de on derhandelingen met de vertegenwoordi gers van het Huis Habsburg over de terug gave van het eigendom der Habsburgers. Bij deze onderhandelingen wordt onder scheid gemaakt tusschen het fideicommis- vermogen der Habsburgers en het eigen lijke kroonvermogen. Het vroegere kroon- vermogen, waartoe de hofburcht, het slot Schoenbrunn en ook de schatkamer be- hooren staat buiten de onderhandelingen en blijft in het bezit van den Oostenrijk- schen staat. Het fideicommis-vermogen wordt ver deeld. Deelen van het vermogen, welke een karakter van meer algemeen belang dragen, zooals de familie-bibliotheek van. het Huis Habsburg, zullen eigendom van den staat blijven, terwijl de kunstschatten, het zoogenaamde fideicommis der verza melingen, welke zich in depot bevinden, aan het Huis Habsburg zullen worden te ruggegeven, evenwel met de beperking, dat zij den staat onvoorwaardelijk ter be schikking moeten staan. Ook het groote natuur-historisch mu seum zal teruggegeven worden. Talrijke goederen, zooals de beroemde sloten Laxenburg. Orth und Eckartsen, de landgoederen Gross-Enzensdorf, Rutzen- dorf, Poegstall. Mattighofen. Kletn-Kram- pen, vijf huizen in Weenen benevens twee paleizen en de particuliere sieraden zul len eveneens teruggegeven worden. Uit deze opsomming blijkt, dat de terug te geven goederen een onschatbare waarde vormen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1