LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. LISSE. Ter versterking van de kasmiddelen werd heden door de Kath. Jongens Cen trale. onder leiding van den Directeur, kapelaan Kuypers een druk bezochte bazar gehouden. In een keurig bewerkte uitgave ver scheen het verslag 1933 van onze gemeente behelzende allerlei gegevens met statisti sche waarde. Een gezellige avond in het Patro- naatsgebouw bracht voor „Herwonnen Le venskracht", Vereeniging tot TBC.-be strijding, ruim f. 40 op. o NOORDWIJK. Het onvoldoende uitzicht bij de Beeklaan. Door het hoogopschietende struikgewas aan de Beeklaan te Noordwijk werd het uitzicht op de trambaan belemmerd, het geen voor het verkeer ter plaatse gevaar lijk was te achten. De Afd. Wegen en Verkeer van den BBJf. heeft, gelijk gemeld, de aandacht van B en W. dezer gemeente op den toestand gevestigd en van dit College thans bericht ontvangen, dat reeds opdracht was gegeven, het struikgewas op het gevaar lijke punt doorloopend zóó laag te houden dat het uitzicht er niet door belemmerd wordt. Met ingang van 16 October a.s. wordt van hier overgeplaatst de heer J. P. Ouwerkerk, tijdelijk rijksklerk der Directe Belastingen, naar Oss. Bij de politie werd door den heer M. alhier aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel. De politie stelt een onder zoek in. OEGSTGEEST. Inbraken. Door ongenoode gasten is een bezoek gebracht in de villa van de fam. H. ter wijl deze afneig was. Alle laden en kasten zijn doorzocht en veel zilver, dat voor de hand lag, is medegenomen. In de kamers heersehte een ware chaos. Een bedrag aan geld wordt eveneens vermist. Voordat de bewoners thuis kwamen, waren de „gasten" reeds vertrokken. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. Ook tijdens afwezigheid van de fa.m B. aan de Weth. Juffermansstraat hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht. Door het W.C.-raampje is toegang ver schaft. Hier hebben de heeren blijkbaar alleen naar geld gezocht, daar het zilver onaangeroerd bleef. Deze „gasten" waren wat meer beleefd en hebben niets in wanorde gebracht Geef van uw uitstedigheid kennis aan de politie! o RIJNSBURG. Een Brokkenhuis. Door het Werkloozen-Ontspannings-Co- mité is besloten hier ter plaatse een brok kenhuis op te richten naar het voorbeeld van andere plaatsen. Het is de bedoeling kleeding, schoeisel, gebruikte meubelen enz. bij de ingezete nen op te halen en uit te deelen aan die gezinnen, waar het meeste gebrek wordt geleden. Het Crisiscomité. Het plaatselijk Crisiscomité vergaderde onder voorzitterschap van den heer S. Schoneveld. De plannen voor den a.s. win ter werden breedvoerig besproken. Voor dat tot uitvoering alsmede tot collecteeren zal worden overgegaan, werd besloten het comité met eenige dames-leden uit te breiden en in de eerstvolgende voltallige vergadering definitieve besluiten te nemen. Jubileum der Juliana-school. Gisteren werd het feit herdacht, dat de Ger. Jullana-school alhier 121/; jaar gele den werd geopend en tevens, dat mej. Haasnoot, gedurende dien tijd aan die school werkzaam is. In een bijeenkomst van schoolbestuur en onderwijzend per soneel werd een en ander herdacht. Het woord werd gevoerd door den heer A. Bou- man, hoofd der Julianaschoól, door den heer A. v. d. Mey. voorzitter van het schoolbestuur, door den heer J. Zwaan, die de geschiedenis der schoei releveerde en door den heer M. Pieper, hoofd der Emma- school, uitgaande van dezelfde schoolver- eeniging. Aan mej. Haasnoot werd door het schoolbestuur een leeslamp en door het onderwijzend personeel een bloemen mand aangeboden. Daarna werd de bij eenkomst door den heer Bouman met dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van KI. van Duijn en M. A. Glasbergen Cornelia, d. van W. Hogewoning en S. de Mooy Adriaan Johan, z. van H. J. E. van Leeuwen en A. v. d. Eijkel. Ondertrouwd: Nicolaas Breedijk Jm. en Mina van Duijn jd. Nicolaas v. d. Mey jm. en Johanna Maria Bontje jd. Getrouwd: P. v. d. Gugten en N. Zand bergen F. G. Glasbergen en E. M. Wel land. Overleden: D. J. den Haan 56 j. C. Hogewoning 1 d. De bloemenhandel. Aan de bloemenveiling werden de vol gende" prijzen besteed: Rozen: Rose Landia 1830 ct. per bos; Hadley 1428 ct. per bos; Ophelia 12 ct. per bos; Butterfly 2633 ct. per bos. Gladiolen: Everest 50—60 ct. per 100; War 5080 ct. per 100; Jacoba 1530 ct. per 100; Swaben 35 ct. per 100. Dahlia's: Pape 1540 ct. per 100; G n den Zon 50—75 ct. per 100: Rampollo 55 ct. per 100; Robijn 3540 ct. per 100: Jer sey 4560 ct. per 100: Dresselhuls 7080 ct per 100; Carlee 90 ct. per 100; Roem 60 ct. per 100. Chrysanthen 11—17 ct. per bos. Helianthus 3040 ct. per 100; Anjers 25 65 ct. per 100; Trisoma 110—130 ct. per 100; Asters 11—26 ct. per 100; Zinnia's 40— 110 ct. per 100: Asclepla 50 ct. per 100; Ir lies f. 6.30—6.60 per 100; Actea f. 2.90—3 per 100; Godesla f. 1 per 100. SASSENHEIM. Diefstal van veldvruchten. Van den tuin „Eikenhorst" aan de Zandslootl eigendom der N V. Warnaar en Co.. zijn 8 H.L aardappelen gestolen. De aardappelen zijn eerst per schuit naar de Zandsloot gebracht en van daar per auto verder vervoerd. Als verdacht van deze diefstal is een inwoner van deze gemeente gearresteerd en Ingesloten. Gezellige avond van het Crisis-Comité. Naar aanleiding van den zoo goed ge slaagden tooneelavond in het voorjaar, hebben een aantal dames- en heeren het plan opgevat een gezelllgen avond ten bate van het Crisis-Comité te organiseeren. Het is de bedoeling deze te houden op 10 Oct. a s. De heer Bart Devilé, goochelaar uit Leiden, heeft belangeloos zijn medewer king toegezegd Wanneer de toeloop zóó groot zou worden, dat niet allen kunnen worden toegelaten, zal getracht worden 2 avonden te geven. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand September ingelegd f. 5266.38 en terugbetaald f. 9034.80. Het' laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3697. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Hilgersom. geb. Klink, Z. en D. P J. v. d Aa geb. Netten, D. H. van Beuningen, geb. Akkermans, Z. Overleden: P. M. A. Warmerdam, m. 8 j. o VEUR. GEMEENTERAAD. Nieuwe bouwverordening - De winkel sluiting op Zondag - Conversie geldleening. Onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer kwam de raad dezer gemeente bij een. - Goedkeuring is verleend door Ged. Staten van de verhuring Gemeentehuls aan den heer A. Schuijt. Goedkeuring van Ged Staten van af- en overschrijvingen en van aanvulling en verlaging geldlee ning. De ingekomen begrooting 1935 van den schoolartsendienst zal worden behan deld bij de begrooting. Aan de orde kwam de vaststelling eener nieuwe bouwverordening, waarbij B. en W. dank brachten aan de heeren Koerts en Schrader, die met zooveel ambitie met den voorzitter de verordening hebben ontwor pen en voor de prettige samenwerking en de wijze, waarop deze bouwverordening is tot stand gekomen. De heer Koets dankte den voorzitter voor de hartelijke woorden; de samenwerking is voor hem een van de meest aangename ge weest. Hij was verheugd, dat de bouwver ordening er is en hoopt, dat het een stuk werk zal zijn, waardoor wij de gemeente op het peil zullen kunnen brengen, waarop deze hoort. De heer Schrader sloot zich aan bij den heer Koets en merkte op, dat de voorzitter in deze een groote rol heeft gespeeld. Hij dankte ook de wethouders en raadsleden voor het vertrouwen in hem gesteld en bracht dank aan den gemeente-opzichter en de firma Samson, waardoor zij zulk een goede leidraad hebben gekregen. De heer Raaphorst wilde art. 62 wijzigen en wel zóó, dat geen geslagen doch gegoten ijzeren buizen moeten worden gebruikt; verder wilde hij art. 22 vijfde lid er heele- maal aflaten. De voorzitter en de heer Schrader licht ten deze zaak nader toe; waarop de voor zitter mededeelde, dat art. 62 gewijzigd zal worden en daarin gelezen zal worden ge goten ijzeren mofbuis; art. 22 moet echter gehandhaafd blijven; de geheele nieuwe bouwverordening werd z.h.s, aangenomen. Ter tafel kwam het voorstel tot aan vulling algem. politieverordening (melk- venten op Zondag). Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Volgde het voorstel ter zake verruiming verkoopgelegenheid op Zondag (Winkel- sluitingswett. De voorzitter zette uiteen, waarom B. en W. voor de verruiming zijn; het zijn hoofdzakelijk de zeer benarde tijdsomstandigheden. Hij deelde mede, dat in Stompwijk de bakkers geen verruiming hebben gekregen. Hij zou het echter Jam mer vinden voor de sigarenwinkeliers, daar die er zeer zeker onder lijden; hij wil in dezen noodtoestand de menschen heipen, daar het toch niet blijvend is; hij had liever gehad, dat de Minister het zelf had gedaan. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 92 st. (van de heeren Borst en Kranenburg). Bij het voorstel betreffende politie-vak- onderwijs merkte de heer Zuidwljk op, dat hij het van groot belang acht, dat de po litie op de hoogte is, doch hij is bang, dat de gemeente hierdoor in gevaar komt, als de politie 2-maaI in de maand pl.m. 5 uur afwezig is. De voorzitter zeide, dat op die tijden voor politie gezorgd wordt, zoodat de ge meente dus niet zonder politietoezicht zijn zal. Na bespreking werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1932 (gewijzigd). Werd z. h.s. goedge keurd. De voorzitter deelde mede, dat hij dezen morgen bericht heeft ontvangen van de Bank van Ned, Gemeenten, dat de ge meente weer geld kan verdienen door ren teverlaging; zij kan n.l. een geldleening, waarvoor thans een rente wordt betaald van 51/8 omzetten tegen een rente van 4 1/2 °/n en een andere leening van 4 3/4%; tegen 4 1/4 Een en ander werd z. h. s. goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat het ge wijzigde uitbreidingsplan is binnengeko men en thans ter visie ligt, Er volgen dan nog besprekingen betref fende een ontvangen schrijven van den minister betreffende werkloozenultkeerlng. De minister bepaalt de minima- en de maxima-ultkeeringen en hij wil, dat zijn voorstellen gehandhaafd worden en hier van niet wordt afgeweken. Z. h. s. werd goedgekeurd met de voorstellen van den minister accoord te gaan. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M Dudink, geb. Meel, D. H. M. Schutte, geb. Wilnis, Z. Getrouwd: H. S. J. Verburg en M. M. van der Meer. VEUR—LEIDSCHENDAM. De slagerspatroon Goemans, wonende aan den Damlaan, had het ongeluk met de vingers van zijn rechterhand tusschen de gehakmolen te geraken, waardoor een tweetal toppen werden afgesneden. In St. Antonius Hove te Voorburg werd hem de eerste hulp verleend. -o- VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: J. H. Spronk. van Brunssum (L) A. C. J. Dleckhaus, van 'sGraven- hage A. W. M. Van Egmond, van War mond P. A. Hoogstraten, van Sassen- h'eim C. A. Wiggen, van Bunnlk C. I. Buts, van Amsterdam H. M. v. d. Berg, G. J. Boerenkamp, J. E Corsten. M. J. van Dortmont, M. Everaard, L. J. Gel ders, H. L. Gelissen. H. Hendriks, H. C. Hoogland, J. A. Koopmanschap, C. A. Huigen, Th. P. van Laarschot, H, F. Lange-- veld. C. B. van Leeuwen. J. A. van Lies hout, J. Moerel, P B. Nijman, P. J. J. Slisser, P. A. M Wlllekens. allen van Ber gen (Li C. M. de Groot, van Noordwijk R. Klosse. van Nleuwerkerk a. d. IJssel B. A. M Hencke, van 's Hertogenbosch N. J. H. Stultiens, van Hoorn J. van der Heijden, van Rotterdam J. van Baar, van Heijthuijssen E. M. Kottman, van Bloemendaal J. J den Boer en echtgen., van Lisse J. M. L. Classen, van Deurne c.a. (N.B.) A. C. Zuidhoek, echtg. van J. M. Paardekooper, van Noord- wijk P. J. C. van Lanen, van Veghel M C. Heemskerk, van Leiden J. C. Olljkan, van Texel de Waal J. C. Raate land, van' Boskoop A. F. Planken, van Den Haag A. Th. Greeve, van Amster dam J B. J. Boskamp van den Haag M. F. M. de Ble, van Nijmegen F. D. Overdijk, van Hilversum H. Kamp, van Heerhugowaard P. J. Loerakker, van Hillegom A. H. N. Wesselink, van Voor burg Th. G. A. van Bracht, van Nijme gen M. A. Bots. van Veghel J. C. M. Speckens, van Vlissingen P. C. J. J. G. Doedens en P. B. Q G. Doedens, van Alphen a. d. Rijn J. Th. Bultink. van Haarlemmermeer H. J. Vogel, van den Haag A. C. Scheffer van Bergen (L) K Veelenturf. van Oudenbosch M. Th. Elferlng, van Deurne c.a. M. C. van Kesteren, van Sassenheim P. W. v. d. Holst, van Noordwijkerhout C. Hooger- vost, van Wassenaar. Vertrokken: J. Swilden, naar den Haag A. M. E, van Emmerik, naar Hazers- woude B A. M. Hencke. naar Maartens dijk H. C. Mentink. naar Veghel L. Bots, naar Nijmegen W. J. Ruyter. naar den Helder A. B. Verhoeven, naar La ren (N.H.i A. J. N. Laurijssen. naar Roosendaal en Nispen H. Th. V. ten Brink. A. Degeling. naar Enkhuizen Th. J. M v. d. Veldt, naar Amsterdam J. Pelt en J. A Mooijman. naar Heijthuijzen J. M. Phllippo en gezin, naar Sassen heim C. J. Olijkan, naar Amsterdam P. J. L. van Reisen en E. van Reisen, naar Oudenbosch. Comité tot verzorging der werkloozen. Het comité ter verzorging der werkloo zen bieden van verpoozing en ontspan ning heeft besloten te trachten gelden bijeen te krijgen om voor het a.s. winter seizoen wederom haar taak te kunnen vervullen. Het is te voorzien, dat dit werk in den a.s. winter weder noodig zal zijn en de werkloozen zijn dankbaar voor hetgeen hun geboden wordt. Bij het comité zit de gedachte voor om de moraliteit van de werkloozen zoo goed mogelijk te behou den. Het comité verwacht dan ook, dat de jongedames, welke wekelijks met de bus jes loopen, een goeden oogst mogen vin den. ■o- VOORSCHOTEN. Inbraak. Gistermorgen ongeveer tusschen 10 en twaalf uur is op den Leidscheweg, nabij „De Vink" ingebroken bij de familie v. W. Men had een ruit in een achterdeur in gesmeerd.met zeep en deze verwijderd. In de benedenkamers was alles overhoop ge haald, maar voorzgover men kon nagaan werd er niets vermist. Als verdacht van deze inbraak verzoekt de Burgemeester onzer gemeente opsporing van een als heer gekleed persoon, met donker costuum en bolhoed en voorzien van een damesrijwiel. GEMEENTERAAD. Uitloting Obligaties. Levering van gas en electrieiteit Verklaring winkel sluitingswet Betaling gedeelte premie ziekenfonds Adres inzake wegverbetering. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nède vergaderde de raad dezer gemeente. De vergadering ving, in verband met een opgetreden lichtstoring later aan. Nadat de openbare zitting was geopend werden de notulen van de vorige vergadering door den w.n. secretaris voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Voor kennisgeving werden een tweetal missiven van Ged. Staten aangenomen. Hierna werden 3 obligaties ad f. 500 en 1 ad f. 100 uitgeloot van een geldleening. Tot lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd in de vaca ture dr. J. F. Slrks, benoemd de heer J, den Herder. In de vergadering van 30 Augustus 1.1. werd besloten van de Leidsche Maat schappij tot Exploitatie van onroerende goederen gevestigd te Leiden aan te koo- pen een stuk grond, gelegen aan den Leidscheweg. Gebleken is, dat door een misverstand het sectienummer verkeerd was en in- plaats van Sectie C. No. 241, Sectie C. No. 141 moet zijn. Om deze fout te herstellen werd het raadsbesluit overeenkomstig ge wijzigd en aldus aangenomen. Eenige wijzigingen in de verordening op het beheer der bedrijven zonder h. st. goedgevonden. Naar aanleiding van met de Directie der Sted. fabrieken voor gas en electrieiteit te Leiden gehouden besprekingen, omtrent verlenging van den duur der gas en elec trieiteit overeenkomsten deelden B. en W. den raad mede: Beide bovenbedoelde con tracten loopen tot en met 31 December 1940 en kunnen vóór 31 December 1937 worden opgezegd. De Directie van boven genoemde fabrieken is evenwel bereid, behoudens nadere goedkeuring van den raad dier gemeente, reeds thans tot wijzi ging der contracten over te gaan met be langrijke tariefverlagingen, doch wenscht dan den duur van de contracten tot 31 December 1950 verlengd te zien. Het komt B. en W. voor, dat dit aanbod van de Sted. fabrieken zeer aannemelijk is. Bij te vreezen achteruitgang van het debiet van gas en electrieiteit, in verband met de tijdsomstandigheden, komt een verlaging van de inkoopsprijzen alleszins wenschelijk voor. Zij verzoeken den raad hen te machtigen de noodige wijzigings overeenkomsten aan te gaan. De heer J. Braggaar vond de cijfers alleszins aanemelijk, maar hij zag de noodzakelijkheid van de uitbreiding van het gashoudersvermogen niet in. wanneer er wordt gesproken van verminderde af name. De voorzitter deelde mede dat reeds ja ren het vermogen te gering is en de uit breiding van het gashoudersvermogen toch had gekomen. De gashouder staat hier fei telijk buiten. Het voorstel van B. en W. werd aldus aangenomen. rn handen van B. en W. werd gesteld een adres van den heer P. Kaaijk, secre taris van de Ijsvereeniging „Voorschoten" waarin hij medewerking verzocht om te komen tot het verkrijgen van een ijsbaan, gecombineerd met een kinderspeeltuin. B. en W. deelden in hun prae advies mede: Zonder in een beoordeeling te treden om trent de wenschelijkheid van het aanleg gen van een ijsbaan en van een kinder speeltuin, zal het geen betoog behoeven, dat er in de tegenwoordige omstandig heden niet aan kan worden gedacht, dat de gemeente financieele verplichtingen op zich zou gaan nemen, die niet beslist on vermijdelijk zijn. Voorgesteld werd afwijzend op het ver zoek te beschikken. De heer D. Limburg begreep niet dit de verzoeker zoo lang op een prae-advies heeft gewacht. Hij zou met het bestuur in onderhandeling willen treden, het ver zoek niet in zijn geheel willen afwijzen en had gedacht tegemoet te komen met ar beid als werkverschaffing. De voorzitter deelde mede, dat de heeren na de behandeling van de begrooting waarschijnlijk een beteren kijk zullen heb ben op den toestand van de financiën. Dit verzoek zal altijd geld kosten. Wethouder J. A. Mens vondt de gang van zaken niet goed. Deze vereeniging heeft nog niets gepresteerd en vraagt vooruit. De heer J. Braggaar geloofde niet aan de combinatie! speeltuin en ijsbaan, om dat voor een kinderspeeltuin de grond moet worden aangevuld met zand. Het geld van de gemeente is voor ernstiger zaken noodig dan voor liefhebberijen. Het zal ten allen tijde veel geld kosten. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Aangezien van geen enkele categorie winkeliers een beteekenende meerderheid is gebleken, die vóór verruiming van de Zondagsverkoop is, geven B. en W. den raad in overweging, de verklaring bedoeld in art. 5 der wijzigingswet, niet af te leggen. De heer W. G. Duinisveld heeft gezien, dat er 'oij de sigarenhandelaren een meer derheid vóór werkverruiming was: hij zou deze categorie wat meer vrijheid willen geven. De heer J. Braggaar merkte op, dat de belanghebbenden niet voldoende animo hebben getoond en bovendien de automa ten den geheelen dag ter beschikking staan. Wethouder J. A. Mens heeft over ver ruiming gesproken in een middenstands- vereeniging en den leden gezegd, dat zij op lijsten moesten teekenen. Dit is niet gebeurd, dus kan hij volkomen met het prae-advies meegaan. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. De gemeenschappelijke regeling aan gaande het geneeskundig schooltoezicht eindigt, behoudens verlenging, 1 Januari 1936. De aangesloten gemeenten behooren vóór 1 Januari 1935 te beslissen of de be staande regeling, al dan niet gewijzigd, ■blijft voortbestaan. De regeling zelf kwam nog nader in behandeling. De heer J. Braggaar sprak over het groote- nut van den schoolartsendienst en juicht 't van harte toe de overeenkomst te verlengen. De heer W. G. Duynisveld vroeg of 't niet te gewaagd is zich te verbinden omdat alle kosten mettertijd voor rekening van de gemeente komen. De voorzitter zou alles liever zien bezwij ken dan deze dienst. Nu reeds worden op school afwijkingen geconstateerd en anders zouden wij misschien later voor de kosten komen. Ook de ouders zijn er voor. De dienst is eveneens in de andere gemeenten populair. Tot verlenging werd besloten. Volgde een voorstel van B. en W. om werklooze arbeiders, die lid zijn van een ziekenfonds, tegemoet te komen in de premiebetaling. Deze tegemoetkoming zal niet in mindering komen van den steun. Voorgesteld werd dat de gemeente 35 'Ie, de verzekerde 50 "Ie en het ziekenfonds 15 voor hunne rekening zullen nemen. De heer J. Braggaar juichte 't toe, dat B. en W. met een regeling zijn gekomen, maar wanneer hij de regeling ziet en na gaat dat de normen pas verlaagd zijn, Juicht hij niet zoo hard. Hij had liever ge zien dat de gemeente 50 "Ie en de verzeker de 35 °/o had moeten bijdragen. Hij ver zocht dit voorstel te willen overnemen. De heer D. Limburg vond, dat het zie kenfonds weinig voor zijn rekening neemt. Door 15 "ie te laten zakken is men ook verzekerd van de ontvangsten. Hij was er voor dat de gemeente een zoo groot moge lijk deel voor hare rekening' neemt. Besloten werd het voostel aan te houden tot een volgende vergadering, opdat B. en W. kunnen nagaan welke bedragen er mede betrokken zullen zijn en het verschil kan worden nagegaan tusschen het geven van 35 "Ie of 50 "Ie. Enkele besluiten comp tabiliteit werden genomen Bij de rondvraag drong de heer Verboom aan op het aanleggen van een wandelpad op den Leidscheweg en klaagde over het optreden van wielrenners. Goedgevonden werd dat in een volgende vergadering een adres ter behandeling zal zijn. 't. Is een provinciale weg, aldus wet houder J. A. Mens en dan moet de pro vincie óók zorgen dat de weg behoorlijk is. De heer J. Braggaar heeft van bewoners van de Papelaan klachten vernomen over Woensdag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad Tooneel „Smaadschrift"; 8 uur nam. Donderdag. Breestraat 19: Alg. verg. Ver. tot bev. v. d. bouw van werkmanswoningen. 4'/» uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.) Geref. Bond. Spr. ds. Lamans van Delft, 8 uur nam. Lisse: Draverij; 9Vi uur voorm. Zondag. Trianon-theater: I. v. A, O. 10 uur v.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/: en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur. 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographiscb Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5. Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/f—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van l Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en l'/t—4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en l'/i5; Zaterdags 9—12 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam. „Een meisje met temperament". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 3Q en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Is mijn man niet geweldig?" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Morgen begint het leven". Casino-theater, hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Hij en zijn typiste". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Woensdag 3 October a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Van Donderdag 4 tot en met Zondag 7 October a.s. nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg .telef. 807 en E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553. de verlichting, de kousjes zijn kapot en de verlichting daardoor niet best. Dit zal onder de aandacht van de chef der bedrij ven worden gebracht. Hierna besloten zitting voor reclames schoolgeld. o— WASSENAAR. Been gebroken. Op het voetbalterrein van den heer J. aan den Buurtweg, waar de Haagsche club C.W.P. speelde tegen een elftal van de Post, werd de 21-jarige B., die deel uit maakte van de eerste club, bij ongeluk tegen het been getrapt, met 't gevolg, dat zijn rechteronderbeen brak. Nadat door dr. Hubbellng dé eerste huip was verleend, werd B, met de zieken-auto naar hel zie kenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overgebracht. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6