DAAD LliL^oH D.-uüLAD - Oer Je BiaJ biiisa^g 'l oeiwjer iaj4 RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. HET GESPREK VAN DE VAN een qihofaijet Zenden aan (vd 23 t KANTONGERECHT TB LEIDEN. Oistermorgen werd voor het Kanton gerecht alhier een groot aantal overtre dingen van de Criaisaardappelwet behan deld Allereerst moost terecht staan de handelaar A. P., die 2 aakken aardappelen zonder geleidebiljet te Katwijk had ver voerd. Het O. M. eiachte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. Mr Nord Thomson, raadsman van ver dachte bestreed ln de allereerste plaats de dagvaarding waarin sprake is van door den minister ..te stellen maatregelen". Vol gens verklaring van getuigen was hier eigenlijk van vervoer geen sprake geweest maar was verdachte de dijk overgestoken om de aardappelen In een schuur te ber gen. Raadsman vervocht daarom een lichte straf voor verdachte, daar f. 15 boete en verlies van 2 zakken aardappelen een zware straf Is voor hem. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. Daarna stond de handelaar F. van D. uit Katwijk terecht die op 29 Augustus met paard en wagen 40 aakken consumptie aardappelen en 20 aak krielaardappelen te zamen 1600 K.G. aonder geleidebiljet had vervoerd. Volgens de dagvaarding had hij de aardappelen opzettelijk zonder ge leidebiljet vervoerd om een strafvervol ging uit te lokken. Verdachte was op 29 Aug. ziek geweest, een knecht D. Verdoes had de aardappelen vervoerd, welk ver voer hem door een andere broer Teunis van D. was opgedragen. Het O. M. eischte f. 40 boete of 20 dagen hechtenis en ver beurdverklaring van de 60 zakken aard appelen. De raadsman van verdachte mr. Spreij bestreed het ten laste gelegde volgens de dagvaarding van „opzettelijk uitlokken van een strafvervolging". Verdachte was op 29 Aug. ziek geweest en kan dus voor het vervoer niet aansprakelijk gesteld worden. Ook de zinsnede in de dagvaarding ,.te stellen maatregelen" werd door mr. S pre IJ bestreden. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en sprak verdachte vrij. H. B. moest terecht staan, dat hij op 8 Aug. bij het passeeren van een bocht te veel naar links was uitgeweken waardoor een botsing was ontstaan. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd ver stek geleend. Nadat een getuige had verklaard dat hij tijdig de richtingswijzer had uitgestoken en signalen gegeven, eischte het O M. f.10 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmid dellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING VAN AMBTENAREN IN FUNCTIE. In hooger beroep heeft voor 't Haagsch Gerechtshof terecht gestaan de 29-jarige propagandist H. Th. R., wonende te Rot terdam. die door de rechtbank aldaar ter zake van smaad, alsmede wegens eenvou dige beleediging aangedaan aan een amb tenaar gedurende de rechtmatige uitoefe ning zijner bediening, is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. R. had nJ. op 15 Januari in een ver gadering. gehouden ln La Gaité, te Rot terdam. zich beleedigend uitgelaten over den toenmallgen minister van economische zaken. mr. T. Verschuur. Voorts heeft R. op diezelfde vergadering zich beleedigend uitgelaten over dr. H. C. L. E. Berger, hoofdinspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid, te vens directeur van den veeartsenijkun- digen dienst. Verder heeft R. op een op 20 Maart in Kunstmin te Gouda gehouden vergadering ten aanzien van dr. B. gezegd: .Misleiding is gevoerd door dr. B., door den keur meester Verkerk een stuk te laten teeke nen. terwijl beiden wisten, dat de Inhoud niet juist was. De betrokkenen hadden zich door voor melde uitdrukkingen beleedigd gevoeld. Tijdens de ondervraging door den pre sident van 't Hof, mr. Lodder, beriep R. zich op de feiten, die hij, naar hij beweer de waar kon maken waarop hem er op werd gewezen, dat de feiten hier niet ter sprake komen, doch wel de termen, waarin hij de beschuldigingen heeft geuit en die als beleedigingen moeten worden gekwalifi ceerd. Hierop volgde het getuigenverhoor. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Vis ser die hierop requisitoir nam, verklaarde niet op de feiten te zullen Ingaan, doch zich bij de tenlastelegging volgens de dag vaarding te zullen bepalen. De vorm, waarin deze laatste gesteld is, achtte spr. niet juist, omdat zJ. ten deze niet van smaad, doch wel van beleediging moet worden gesproken. Bovendien ontwikkelde de advocaat-generaal nog andere bezwa ren tegen de redactie van deze dagvaar ding, waarin niet voldoende tot uiting is gekomen, dat de beleedigingen in casu golden een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening zijner functie, zoodat er naar het oordeel van den advocaat-generaal geen smaad, doch beleediging ten aan zien van het eerste feit moet worden ten laste gelegd, terwijl wat de drie overige feiten betreft, men geen veroordeeliiig kan uitspreken voor feiten, die de officier zelf niet heeft ten laste gelegd. Sot. concludeerde derhalve tot niet- ontvankelijk verklaring van den officier van justitie wat betreft 't delict .smaad", tot vernietiging van het vonnis wat de drie andere feiten betreft en tot veroor- deeling van R. terzake van eenvoudige beleediging bot dezelfde straf, nl. twee maanden. Mr. J. E. W. Duys, die ook in eerste Instantie als verdediger optrad, ving aan met de wijze waarop R. zijn grieven naar voren heeft gebracht, af te keuren. Deze is volgens pleiter onder alle omstandig heden ontoelaatbaar en hij bederft er slechts zijn eigen zaak mee. Maar afgezien van alles, wees spr. er op, dat er bij R. de gedachte leeft, dat hij in zijn recht is. Men heeft hier naar pleiters meening te doen met een formalistische rechtspraak, welke evenwel het rechts gevoel niet bevredigt. Nu Is het waar. dat na deze zaak er nog tal van andere zaken tegen R. voor andere rechtscolleges zijn aanhangig ge maakt. doch het Hof moet naar pleiters meening daarmee!» geen rekening houden. Immers deze zaak ls een eerste zaak en BRANDEN. Gisteravond omstreeks acht uur ls door onbekende oorzaak brand uitgebroken ln een groote landbouwschuur. staande bij de boerderij van den heer Ouderdljk. te Mid dendorp (Wleringermeer), eigendom van de Landbouw Cultuur Maatschappij. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, gaf met vier stralen water en kon uitbreiding van den brand voorkomen. Hierdoor kon het woonhuis en een aantal hooischelven die ln de nabijheid stonden behouden blij ven. De schuur brandde tot den grond toe af. Eenige honderden hectoliters tarwe, vele landbouwwerktuigen, twee tractors, 'n personenauto en 'n motorrijwiel werden door het vuur vernield. Een "oot aantal bensinevaten konden nog bijtijds verrold worden, zoodat deze geen gevaar meer op konden leveren. Hierbij heeft de heer O. verwondingen opgeloopen. De schade wordt op ongeveer 30.000 gulden geschat. Distermiddag omstreeks twee uur ont stond. waarschijnlijk door het spelen met lucifers van een 6-jarig kind. brand ln een achttal korenmijten en een groote landbouwschuur, toebehoorende aan den landbouwer R. Teuben te Annen (Dr.) Een groote hoeveelheid graan, benevens een hoeveelheid stroo en landbouwgereedschap pen welke opgeslagen waren in de schuur werden een prooi der vlammen. De schade die op ongeveer f.4000 geschat wordt, wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. De boerderij kon behouden blijven. DOOR STOOMTRAM AANGEHEDEN. Gistermiddag is te Langezwaag, de echt- genoote van den heer B Snijders, leeraar te Assen, die per rijwiel in de richting Gorredijk reed, op het moment, dat zij uitweek voor een auto, waardoor zij te dicht bij de trambaan kwam, aangereden door de stoomtram uit Heerenveen. De vrouw werd over den weg gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Dokter Donker uit Knijpe. die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging van de zwaar gewonde vrouw naar het ziekenhuis noodzakelijk en heeft haar naar Heerenveen vervoerd. Het trampersoneel treft geen schuld. VECHTPARTIJ TE NIJNSEL. Eergisteravond laat waren te Nijnsel onder St. Oedenrode drie mannen, waar onder zeker van Erpt, die dronken Was, in gezelschap van v. d. Heyden uit Son en diens schoonvader Heymans uit St. Oeden rode na een langdurig cafébezoek slaags geraakt. De veldwachter van Nijnsel, die de vechtenden poogde te scheiden, kwam daarbij in aanraking met van Erpt, die een mes trok en een uitval naar hem deed. De veldwachter werd aan de hand gewond. Hij trok echter zijn sabel en bracht zijn aanvaller zulk een slag toe, dat diens hand van den pols gescheiden werd. De man ls dadelijk onder genees kundige behandeling gesteld. Tel. BUITENLANDSCH GEMENGD. EXPEDITIE IN HET OERWOUD. Dr. Otto von Sickingen. de leider der expeditie, die een onderzoekingstocht van tien maanden heeft gedaan in het oer woud, ten behoeve van een Amerikaansch wetenschappelijk instituut, is in Trinidad aangekomen, op zijn doorreis naar Phila delphia en heeft medegedeeld, dat hij bij de grens van Nederlandsch-Guyana en Brazilië radium heeft gevonden. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat alleen vliegtuigen ln staat zouden zijn, dat radium te vervoeren, wegens de on toegankelijkheid van het gebied. Dr. von Slcldngen zeide ook het stellige bewijs gevonden te hebben, dat zich in het achterland van Nederlandsch-, Fransch- en Britsch Guyana groote hoe veelheden alluviaal goud bevinden. Verder heeft dr. von Sickingen het be staan ontdekt van een tot dusver onbe kende slangensoort, waarvan de inboor- lingcr de huid koken, om een extract te verkrijgen, dat zij gebruiken bij de be handeling van acute ruggemergontsteking, een ziekte, die in het oetwoud door de ileermuizen wordt verspreid. Hij heeft verscheidene exemplaren van deze slangen meegenomen en zegt., dat In dien dit genees.r.ldde; van de inboorlin gen werkdadig blokt te zijn, het een be langrijke stap beteekent naar de genezing van de kinderveTlammlng. J'? von Sickingen weig»rt den naam van het instituut, dat zijn expeditie heeft gefinancierd, te noemen, ofschoon hij zegt da: het een instituut van intcrnaionalen naam is. ——o DE SMOKKEL IN NARCOTICA. De Fransche politie meent thans weer op het spoor te zijn gekomen van 'n wijd vertakte organisatie, die zich bezig hield met den handel ln verdoovende middelen, nabij de Spaansche grens. Twee politie-inspecteur uit Madrid heb ben te Irun, aan de Spaansche zijde van de grens, een goeden slag geslagen. Zij wisten het vertrouwen te winnen van de eigenares van een restaurant en vroegen haar, of zij hun twee pond co caïne kon verschaffen. Zij antwoordde bevestigend en de koop werd gesloten. Op het moment echter, dat zij de cocaïne aan de twee Inspecteurs overhandigde, stormde een aantal politie agenten de kamer binnen en arresteerde de vrouw met nog twee andere personen. Daarna volgde de arrestatie van een kellner uit Irun en van een smokkelaar, die de cocaïne van Frankrijk naar Spanje overbracht. waar nu de advocaat-generaal voor tach tig procent de tenlastelegging écarteert, verwonderde spr. er zich over, dat hij toch den elsch voor de volle honderd percent handhaaft. Pleiter drong ten slotte aan op uiter ste clementie. Het Hof zal over veertien dagen arrest wijzen. HET ONDERZOEK IN DE ZAAK-LINDBERGH. De attorney-general Foley heeft tegen over persvertegenwoordigers verklaringen afgelegd over de kwestie der bankbiljetten ln dc zaak-Llndbergh. Het gaat er om of Hauptmann bankbil jetten in ontloop heeft gebracht, welke af komstig zijn van het door Lindbergh be taalde losgeld. Zooals bekend is, waren deze biljetten gemerkt. Tot nu toe is elechts vastgesteld, dat Hauptmann op 13 Maart 1933 een bedrag van minstens 1830 dollar in goudcertificaten of in goud bij een bank heeft gedeponeerd, althans gewisseld. Het is evenwel niet gelukt het bewijs te leveren, dat deze bedragen afkomstig zijn van het losgeld. Thans wordt een andere betaling bij een bank nagegaan. Het des betreffende bedrag werd door een overi gens onbekenden J. J. Faulkner bij een bank in bewaring gegeven. nater ls gebleken, dat de door Faulkner in betaling gegeven bankbiljetten van het losgeld afkomstig moesten zijn. De handteekening van den geheimzlnni- gen Inlegger wordt thans onderzocht. Er is evenwel nog geen gelijkenis gevonden met de handteekening van Hauptmann. Voortdurend werden personen gehoord, die met Hauptmann zijn omgegaan. Men ging daarbij uit van een foto, waarop een aantal personen stond afgebeeld met Hauptmann in hun midden. Deze foto was in 1932 tijdens een uitstapje gemaakt. In de woning van Hauptmann is een minu tieus onderzoek ingesteld. Hauptmann bevindt zich thans in han den van de New-Yorksche politie. De gouverneur van den staat New Jersey heeft laten weten, dat hij van New-York de uitlevering zal elschen van Hauptmann nog vóór deze zal terecht moeten staan wegens afpersing. De attorney-generaal van New Jersey heeft laten weten, dat de tegen Hauptmann gerezen verdenkingen steeds meer gemoti veerd blijken. Gedurende het weekeinde is belangrijk materiaal verzameld, doch bizonderheden zijn nog niet medegedeeld. VIER PERSONEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. In den nacht op Zondag ls ln Leiten- hausen (Dultschland) een brand uitge broken, waardoor een boerderij in de asch werd gelegd. Naar thans ls komen Vast te staan hebben daarbij vier personen, een 29-jarig dienstmeisje, met twee kinderen en een kind van een ander gezin den dood ln de vlammen gevonden. VLIEGER GEDOOD. De vlieger Lemoine, op wiens naam het wereld-hoogte-record van 1933 stond, ls door het nlet-functionneeren van zijn pa rachute, toen hij bij Amlens uit een vier motorig vliegtuig sprong, waarmee hij tusschen Pozieres en Thiepval een proef vlucht maakte, omlaag gestort en dood opgenomen. Een mecanicien, die zich eveneens van een parachute bediende, kwam behouden op den grond terecht. Een andere inzitten de Van het vliegtuig werd zwaar gewond. ORKAAN TEISTERT NIEUW-ZEELAND. Een felle orkaan heeft gisteren in het district Wairarapa op Nieuw-Zeeland ern stige schade aangericht. Het spoorwegverkeer werd geheel lam gelegd, terwijl telegraaf- en telefoonver bindingen werden verbroken. Talrijke verkeerswegen waren ver sperd door ontwortelde boomen, glasscher ven en stukken van dakpannen, welke door den storm werden weggerukt. Verschillende boombeplantingen werden totaal verwoest en tal van houten hulzen zijn ingestort. Men vermoedt, dat de graan- en fruit oogst aanzienlijke schade heeft geleden. Daar de toevoer van electrischen stroom werd afgesneden, maakte een paniek zich van de bevolking meester. Naar tot nog toe kon worden vastgesteld, zijn evenwel geen persoonlijke ongelukken te betreu ren. o1 OPZIENBARENDE ARRESTATIE WARSCHAU. Op last van den ambtenaar van het openbaar ministerie ls gistermorgen ln het „Polonia"-hotel te Warschau een ze kere baron Nelken gearresteerd, die in de uitgaande wereld van Warschau zeer be kend was. HIJ gold voor een zeer rijk koopman en zou een zoon zijn van den laatsten Rus- slschen hoofd-commissaris van politie van Warschau. Baron Nelken werd gearresteerd onder de opzienbarende beschuldiging, dat hij een aantal jaren van verduisteringen heeft geleefd. Deze verduisteringen ten bedrage van tien millioen zloty zou baron Nelken hebben gepleegd ten nadeele van den eenige dagen geleden overleden graaf Fo- tocki, die zijn geheele vermogen van on geveer zestig millioen heeft nagelaten aan den staat voor een fonds ter bestrijding van kanker en tuberculose, gelijk gemeld. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Gisterochtend had op den overweg Karls- bad-Schlackenwerth een botsing plaats tusschen een personentrein en een auto. De baanwachter had, naar hij bij zijn verhoor verklaarde, de boomen geopend, om de auto nog te laten passeeren. De wagen bleef echter op de rails staan en werd door den trein 200 meter meege sleurd. Van de 4 inzittenden werden er twee op slag gedood. Een inzittende dame overleed gedurende haar overbrenging naar het ziekenhuis, terwijl de vierde Inzittende, "vrneens een dame, in zorgwekkenden toestand ls op genomen. o ONGELUKKEN IN DE 1 BOEN. Op den Hohen Wand, tri berg in de nabijheid van Weenen. wc"" veel voor klautertoeren wordt gebluilrt zijn in den loop van den Zondag drie bergbeklimmers neergestort en gedood. VOOR WOENSDAG 3 OCTOBER. Hilvcijgm, 301 M. - VARA-Ultzending, 10,00 VIW, 11.00 en 6.30 RVU. 8.00: Gramof«IBpl. 9.30: P. J. Kers; Onze keuken 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor arb, ln de oontlnubedr.: J. v. d. Kleft (lezing), J. Jong (orgel) 11.00 RVU. Mevr. mr. I. E. Prins—Wlllekes Macdonald: De rechtspositie van de vrouw 11.30: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins 12 00: Gramofoonpl. 12.15: Vervolg concert I.Oo1.45: De Flierefluiters o. 1 v. J. v. d. Horst 2.00: Gramofoonpl. 2.15: Knip- les 3.00: Voor de kinderen 5.30 VARA- Klelnensemble o. 1. v. F Bakels 6.00: Orgelspel C. Steyn 6.30: RVU. F. Koster: Vogeltrek 7.00: Dr. Max Euwe spreekt nver zt1n schaaklndrukken in Rusland 7.20: Voor het Platteland 8 00: Herh. S O.S.-Ber. 8.03: Vaz Dias en VARA- Varia 8.10: VARA-Orkeet o. 1. v. E. E. Gebert 9 00: Vaz Dlas 9.15: Vervolg orkest 10 00: „De dag van den kleinen man", spel van Sturmann. Vert. N. Bak ker. Muziek C. Steyn. M.m.v. het VARA- tooneel o. 1. v. W van Cappellen 11.00 12.00: Gramofoonmuzlek. nulzen. 1875 M. NCRV-Ultzendlng 8.00 3 October-Vlering te Lelden. Koraalmu- ziek o. 1. v. P de Rook 8.30: Schriftlezing en meditatie 8.469.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. ds. J. Ver- kuyl 11.00—1200: Zang door J. Aldag, m. m. v. G. v. d Burg (plano) 12.15: Gramofoonpl. 1.15: Ensemble v. d. Horst en Gramofoonpl. 3.00: Chr. Lectuur 3.30—3.45 en 400: Gramofoonpl. 4,19: Piano-recital G. J Haalebos 5.00Kin deruur 6.00: Landbouwpraatje 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.1B: Gramofoonpl. 7.30: M. M, Schip per: De woning 8 00: NCRV-Strijkorkést c. 1. v. P. v. d. Hurk m. m. v. R. Parker (orgel) 9.00: Causerie dr. H. J. Fllpse 9.30: Vervolg concert. Om 10.00 Vaz Dias 10.3011.30: Gramofoonpl. Davcntry, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11 05:Lezing 11.20: Gra- mofoonp11.50: Voor de scholen 12.05: Orgelspel Q. Mac Lean 12.50: Ch. Manning en zijn orkest 1.50: Dansmu ziek (gr.pl.) 2.25: Voor de scholen 3.15: Piano-recital E. Lush 3.35: Sted. orkest Bournemouth 1. v. R. Austin 5.05: Het Mae Arthur kwintet 5.35: Kin deruur 6 20: Berichten 6.50 en 7.05: Lezingen 7.25: Koorconcert 7.50 Gra mofoonpl. 8.20: BBC-Symphonie-orkest ert solisten o. 1. v. Sir Henry Wood, Bach- Programma 10.00: Berichten 10.20: BBC-orkeSt o, 1. V. J. Lewis 11.10Voor dracht 11.18—12.20: Jack Jackson en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.33Goldy-orkest 9.05Symphonle-orkest o. 1. v. ïnghel- brecht. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest 0. 1. V. Bendlx 3.205.20: Omroeporkest 0. 1. v. Reesen 5.205.50: Gramofoonpl. 8.20: Omroépstrijkorkest o. 1. v. Gröndahl 9.20Omroepdansorkest o. 1. v. L, Prell 10.152.20: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6 45: Orkestconcert 12.20: Omroepkwlntet 1.20: Werag- kamer-orkest o. 1. v. Hartmann 4.20: Omroepklelnorkest o. 1. v. Eysoldt 5.35: Vrouwenkoorconcert 7 20: Omroepor kest o. 1, v. Kühn 8.30: Solistenconcert 9.20: Omroeporkest o. I. v. Buschkötter 10.5012.20: Dansmuziek. Rome. 421 M. 8 30: Gramofoonpl. 9 05: „Der fliegende Hollander", opera van Wagner. Leiding: V. Guln. Koofleldlng: E. Casolarl. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Langlols-concert 1.302.20: Omroepor kest o. 1. v. Gason 5.20: Dansmuziek 0 20: Zang 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest o. 1. v. Gason 8.60: Hoor spel 9.20: Vervolg concert 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Gramofóon- platen 1.302.20: Langlots-orkest 5.20 en 6.35: Gramofoonpl. 7.20: Zang 8.20: Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Defauw 8 47 en 9.17: Vervolg concert 10.30—11.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1671 M. 8.30: Un- sere Saar, den Weg frel zur Verstandigung 8.55: Stunde der Jungen Nation: Bauerntum 9.20: „Die Opernprobe" van Kortzing, M. m. v. orkest, koor en solisten. Leiding: Dekner 10.20: Berichten 10.50: Radlo-praatjê 11.05: Weerbericht 11.20—12.20: Dansmuziek uit Breslau. VOOR DONDERDAG 4 OCTOBER. Hilversum, 301 M, AVRO.-Ultzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding 10.15: Gramofoonpl, 10.30: En semble Rentmeester12.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Gerharz 2.30: Cello-recital H. Gebhart 3.00: Causerie Mevr. I. de Leeuw van Rees 3.203.45: Gramofoon muzlek 4.00: Voor zieken en ouden-van- dagen 4.30: Gramofoonpl. 4.45: Radio tooneel v. d. Jeugd 5.30: Super-Kamer orkest o. 1. v. Z. ocin 6.30: Sportpraatje H. Hollander 7.00: De Ramblers o. 1. v. Theo Uden Masman 7.30: Pianorecital Geza Frid 8.00: Vaz Dlas 8.05: Gra mofoonpl. 8.15: Concertgebouw-orkest o. 1. v. Bruno Walter. In de pauze: Causerie Fred Fry en Gramofoonpl. 10.30: Uit „Haeck" Den Haag: Lajos Klss en zijn or kest 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Gra mofoonmuzlek. Huizen. 1875 M. 8 00—9.15: KRO. 10.00: NCRV. 11.00: KRO. 2.00—12.00: NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Oramofoonpl. 10.15: Morgendienst o, 1, v. Ds. C. Rie- mers 10.45 en 11.00: Gramofoonpl. II.3012.00: Godsd. halfuur 12.15: Or kestconcert ên causerie 2.00: Handwerk - EEN SERUM TEGEN GELE KOORTS. Nicolle, de directeur van het Instituut Pasteur ln Tunis, heeft gistermiddag ln de Academie des Sciences te Parijs mededee- ling gedaan van de ontdekking van een serum tegen gele koorts. De eerste proeven zijn ln Tunis genomen door Jean Laigret van het Instituut Pasteur in Tunis. De resultaten van deze proeven waren zoo overtuigend, dat de ge leerde Mathis besloot om ze in Fransch West-Afrika voort te zetten, In drie maan den zijn meer dan 3000 menschen met het serum behandeld. De gouverneur-generaal van dit gebied heeft, gezien de resultaten, de inenting met het serum verplichtend gesteld. Het serum behoudt het heels verdere leven zijn uitwerking. RECLAME. 85» cursus 3.00: Voor de Vrouw 3.303.45: Gramofoonpl. 4.00: Bijbellezing Ds. P. Visser. M. m. v. bariton en orgel 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Orgel spel L. Blaauw 8.15: Gramofoonpl. 8.45: Causerie H. Amelink 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Weekoverzicht 8.00: Samenkomst ln de Oosterkerk te Groningen, ultg. van de drie Geref. Jeugdbonden 10.00: Vaz Dias 10.1012.00: Gramofoonmuzlek. Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05: Lezing 11.25: Gra- mofoonplaten 11.50: Lezing 12.10: Gramofoonpl. 12.20: Rutland Square en New Vlctoria-orkest o. I. v. N. Austin I.20: Gramofoonpl. 2.25: Voor de scholen 3.20: Vesper 4.10: Concert door C. Wendel (sopraan) en L. Morris (piano) 4.36: Belfaster Omroeporkest o. 1. V. F. Montgomery m. m. v. N. Smith (piano) 5.36: Kinderuur 6.20: Berichten 6.60: Koorconcert 7.10: Duitsche causerie 7.40: Gramofoonpl. 7.50: Lezing 8.20: „Monsieur Beaucaire" met muziek van A. Messager. M. m. v. solisten, koor en orkest) 9.35: Het Radlo-Militalr-orkest o. 1. V. B. W. O'Donnel 10.00: Berichten 10.20: Lezing 10.35: Voordracht 10.40: Dansmuziek (gr.pl.) 10.6012.20: BBO.- Dansorkest o. 1 v. H. Hall. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.60: Pascal-orkest 8.20: Kamermuziek m. m. v. M. Fabert (zang) en L. Brille (declamatie 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o. 1. v. Nielsen 3.05: Viool recital W. Rletsch 3.255.05: Concert o. 1, v. Petersen 8.30: Symphonieconcert o. 1. v. Malko 10.50: Voordracht 11.20 12.20: Dansmuziek uit Londen O. 1. v. Henry Hall. Keulen, 456 M. 6.45: Orkestconcert 12.20: Omroeporkest o. 1. v. Zlmmermann 2.20: Schrammelmuzlek 4.20: Concert 5.40: Trioconcert 7.20: Blaasorkest O. 1. v. Lange 8.30: „Julius Caesar", spel van Shakespeare. Muziek van Artz 11.00 Gramofoonpl. 11.2012.20: Weragkamer orkest o, 1. v. Kneip, Omroepkoor o. 1. v. Breuer en solisten. Rome, 421 M. 8.30: Gramofoonpl. 9.05: Orkestconcert m. m. v. G. de Vito (Vlooi) 10.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Omroeporkest o. 1. V. Gason 5.20: Gramofoonpl. 0.50: Schola Cantorum o. 1. v. V. v. d. Velde 8.20: Harmonieconcert o. 1. v. Julien 0.20: Vervolg concert 10.3011.20: Gra- mofoonplaten 484 M.: 12.20: Salon orkest o. 1. v. Walpot 1.302.20, 5.20 en 6.35: Gramofoonpl. 7.05: Zang 8.20: Omroepsymphonie-orkest 9.38: dito 10.3011.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.36: Gevarieerd programma 10.20: Berichten 10.40: K. G. Sell: Worüber man in Amerika sprlcht 11.05: Weerbericht II.2012.50: Gramofoonmuzlek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 3 October. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 3.008.55: Keulen 10.20—12.20: Keulen 12.20—14.20: Luxem burg 14.20—15.05: Keulen 15.20— 18 50: Kalundborg of Luxemburg 18.50 —19.50: Brussel VI. 19.50—21.20: Luxem burg 21.20—22.30: Keulen 22.30— 23.00: Brussel Fr. 23.00—afl.: Keulen. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Ra dio 11.20—11.50: Daventry 12.20— 14.20: Brussel Fr. 14.20—15.15: Londen Reg. 15.15—17.35: Daventry 17.35— 1820: Een der Eng. „Natlonal"zenders 18.20—18.50: Brussel Fr. 18.50—21.20: North Reg. 21.20—23.00: Luxemburg 23.00—afl.: Londen Reg. Voor Donderdag 4 October. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 8.008.40: Keulen 10.2012.20: Keulen 12.20—14.20: Brus sel VI. 14.20—15.05: Keulen 15.05— 17.20; Kalundborg of Luxemburg 17.20 10.35: Brussel VI. 19.35—20.20: Luxem burg 20.20—afl.: Brussel Fr. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Radio 11.25—11.50: Daventry 11.50—16.10: Londen Reg. 16.1017.36: Daventry 17.3518.20: Een der Eng. ,,National"zefr» ders 18.20—18.50: Muenchen 18.60— 22.00: North Reg. 22.00—23.00: Luxem burg 23.00afl.: Daventry of North Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O.' V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10