LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 1 October 1934 WEERBERICHT. HONGARIJE. RUSLAND. VEREENIGDE STATEN. TELEGRAMMEN. Het betalingsverkeer met Duitschland» Een onderhoud met minister Steenberghe. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT VISSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. Gistermiddag S uut: 793. Hedenmiddag 3 uur: 781, TELEGRAFISCH WEERBERICHT y. h, Kon. Ned. MeteóroL Inst. te De Blldfc Hoogste stand 767.8 te Zurich. Laagste stand 745.9 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 2 Oct. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Halt tot Zwaarbewolkt. Later weer afnemende bewolking, weinig of geen regen. Aanvankelijk Iets sachter. UÜITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld doör net Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Sinds Zaterdag drong de depressie in het Westen regelmatig naar het Oosten door en verdrong daarbij den hoogen druk uit Scandinavië. De kern van hoOgen lucht druk in Frankrijk handhaafde zich bi) de A2oren en ten Noorden daarvan stegen de barometers. Het gevolg van deze luchtdrukwijzigingen was, dat de Bovenwind te hoog in de atmosfeer weer naar West terugging en daar afkoeling intrad over een groot deel van Europa, plaatselijk met onweersregens. Secundaire depressies trekken langs den Zuidrand der depressie en gaven het weer eert onbetrouwbaar karakter. Alleen in Centraal Europa komt stabiel weer voor. VoOr ons land ls tijdelijk toenemende be wolking te verwachten met wellicht nu en dan een weinig lichte regen met daarna weer opklaring met zonnig weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'S mldd.: 15 gr. C. (59 gr. F.), 3 uur nam.: 17 gr. C. (83 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 9 u. 46 min.; nam. te 10 u. 30 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 7.09 n.m. tot 6.32 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 Oct. op: 23 u. 53; onder 16 u. 04. Bezoek van Von Papen, De Duitsche gezant Von Papen is per vliegtuig naar Boedapest gekomen, z.g. om deel te nemen aan een Jachtpartij. Hij heeft echter reeds een onderhoud gehad met premier Goemboes! Gratieverleening aan verbannen Koelakken Het Centraal Executief Comité der Sov- Jet-Unle heeft besloten den duizenden Koelakken, die ln de afgeloopen jaren door de Sovjet-regeering zijn verbannen we gens hun sabotage van de uitbreiding van den landbouw en van de collectiviseering der boerenbedrijven, gratie te verleenen en hun toe te staan naar hun oude woon steden terug te keeren. Het Centraal Exe cutief Comité besloot tevens dat alle ver bannen Koelakken, die gedurende vijf jaar op eerlijke wijze hebben gewerkt, weer stemrecht zullen krijgen, tenzij er spe ciale redenen zouden bestaan om hun dat te weigeren. Dit besluit wordt ln vele kringen be schouwd als het belangrijkste bewijs van de evolutie, die het Sovjet-regime in de laatste jaren doormaakt en van de gesta biliseerde positie van het land. Het Al-Russisch Congres der Sovjet-Unie zal op 13 Januari a.s. te Moskou bijeen komen. Men schat het aantal stemgerechtigden van de 160 millioen inwoners- der Sovjet Unie thans op ongeveer 90 millioen. President Roosevelt voor de radio. Gisteravond heeft president Roosevelt voor de Amerikaansche zenders een rede gehouden over de economische politiek van de regeerlng. HIJ verklaarde, dat de economische toe stand in de Vereenigde Staten aanmerke lijk ls verbeterd. Aan den nieuwen koers van de N.R.A. zal worden vastgehouden. Vervolgens keerde hij zich tegen de critici, die hem verkwisting verwijten. HIJ deelde mede, dat de regeerlng een wapen stilstand met de werkgevers voorbereid, teneinde te komen tot een vreedzame samenwerking van Kapitaal en Arbeid. GOUDEN MEDAILLE VOOR WILEY POST. WASHINGTON, 1 Oct. IV.D.)De gou den medaille voor het jaar 1934, die jaar lijks door de Fédératlon Aeronautique In ternationale wordt uitgereikt voor de beste prestatie op luchtvaartgebied, zal dit jaar worden toegekend aan den bekenden Ame- nkaanschen wereldvlieger Wiley Post. ter erkenning van de door hem geleverde pres tatie bij zijn vlucht in den afgeloopen zomer. o— Naar aanleiding van de vele berichten én klachten van belanghebbenden over de moeilijkheden ln het betalingsverkeer met Dultschland hebben wij ons om nadere In lichtingen tot den Minister van Economi sche Zaken, mr. Steenberghe, gewend. „De clearlngovefeenkomst", aldus de mi nister, „heeft ln hoofdzaak deze beteeke- nts, dat de vorderingen, die Dultschland op ons land heeft ln de eerste plaats die wegens export van Duitsche goederen naar Nederland en Nederlandsch-Indlë behoudens een klein vrij percentage, ge bruikt zullen worden ter voldoening van Nederlandsche vorderingen op Dultsch land, zoowel uit hoofde van geleverde goe deren als van bewezen diensten. Toen er geen clearingverdrag was en voordat de autonome clearing werd toegepast be taalden vele Nederlandsche importeurs hun Duitsche leveranciers met guldens of andere, vreemde, valuta. De Duitsche Rijksbank kreeg, tengevolge van de daar te lande bestaande deviezencontrole, de beschikking over deze Valuta, zonder dat er eenige waarborg bestond, dat die valuta ook gebruikt zouden worden om daarmede betalingen aan Nederland te doen, Nu er een clearing is, bestaat er wel een zoo danige waarborg. De Clearing is In principe het technisch apparaat om te waarborgen, dat do be taalmiddelen, die WIJ aan Dultschland ver schuldigd zijn, in het Nederlandsche be lang gebruikt zullen worden," Het is niet mogelijk gebleken, betaal middelen, die buiten de clearing om ter beschikking van Dultschland worden ge steld, ook aan dé clearing ten goede te laten komen?" En dat is Ook wel verklaarbaar. Immers, Dultschland moet Voor zijn export naar Nederland in vele gevallen grondstoffen koopén, die het in Nedrland en in Indië niet krijgen kan. Voor den aankoop van deze grondstoffen in derde landen heeft DUitsèhland dus vrije deviezen noodig. De Nederlandsche Regeerlhg is er echter eerst toe overgegaan in een klein percentage vrije deviezen toe te stemmen, toen van Duitsche zijde waarborgen gegeven waren Voor de belangen van den Nederlandschen tusschenhandel, die immers Juist bij de leverantie van die vreemde grondstoffen aan Duitschland ln belangrijke mate be trokken IS. De klachten van het bedrijfsleven over het verdrag, aldus de Minister, culminee- ren in de moeilijkheden, die voor Met be drijfsleven zijn ontstaan door den achter stand in de betaling der vorderingen. De bekende Sonderkonto-regellng functlon- neerde tot einde Mei tamelijk goed. Daarin kwam helaas verandering en wel voor namelijk doordat de deviezencontlngentêh der Duitsche afnemers van buitenlandsche goederen steeds meer werden verlaagd. Een steeds grooter deel van de betalingen aan Nederland moest derhalve over 't Sonder- konto worden geleld, zoodat de verkoop der Sonderkonto-marken met de stortin gen op die rekening geen gelijken tred kon den houden. Daar kwam bij, dat Van het Sonderkonto in stijgende mate misbruik werd gemaakt, doordat ook landen, die met Dultschland geen regeling hadden getroffen, voor hun vorderingen de beta ling lieten loopen over het Nederlandsche Sonderkonto. Bij het protocol van 5 Juni werden tegen deze misbruiken maatregelen genomen, doch deze konden niet verhinde ren, dat het saldo op het Sonderkonto on heilspellend begon te groeien en de reali satie een toenemende vertraging onder vond. Daar kwam bij, dat bepaalde cate gorieën van goederen, de z.g. „bewirtschaf- tete Waren" geheel buiten de Sonder- konto-regeling waren gesteld, en betaling daarvan door het inmiddels door de Duit sche Regeering ingevoerde stelsel van dagelljksche devleben toe wij,ding eveneens vertraging ging ondervinden. Hetzelfde lot trof later ook nog andere Nederlandsche vorderingen. Inmiddels waren de onder handelingen met de Duitsche Regeerlng geopend, docht in eerste instantie mislukt. De Regeering heeft toen de autonome clearing Ingesteld Bij dezen maatregel zat de bedoeling voor, in de eerste plaats de afwikkeling van het Sonderkonto te bevorderen. Deze toeleg is echter niet ge lukt. De Nederlandsche invoer uit Duitsch land is de laatste maanden belangrijk ach teruitgegaan. Anderzijds is onze uitvoer naar Dultschland toegenomen, zoodat de handelsbalans een niet onbelangrijke ver schuiving heeft ondergaan. Ook de wacht termijnen bij de realisatie van de op het Sonderkonto gestorte bedragen namen steeds toe. De achterstanden bleven toe nemen. vooral omdat de Nederlandsche uitvoerhandel niet terughoudender werd, dit niettegenstaande de waarschuwing, welke de instelling van het Zwischenkonto beteekende. Van het Zwischenkonto, dat slechts een voorportaal was, kon eerst op Sonderkonto gestort worden in de mate, waarin dit laatste „konto" werd afgewik keld. Tegen de verwachting in bleken na eenigen tijd de stortingen op Zwischen konto belangrijk grooter te zijn dan de bedragen van het Sonderkonto, die gere aliseerd werden. Deze ontwikkeling maak te het noodzakelijk de onderhandelingen om tot een clearingverdrag te komen, met grooten spoed voort te zetten. Deze on derhandelingen werden nog ernstig be- KINGSFORTH SMITH HEEFT PECH. BRISBANE. 1 Oct. (V.D.) De Australi sche vlieger Sir Charles Kingsforth Smith die uit Sydney was vertrokken op weg naar Engeiand, om deel te nemen aan de luchtrace Londen—Melbourne, zag zich gedwongen wegens een defect aan zijn motorkoeling naar Sydney terug te kee ren, waar hij heden verwacht wordt. Aan gezien alle aan de op 27 October begin nende luchtrace deelnemende vliegers op 14 October op het vliegveld Mildenhall bij Londen bijeen moeten zijn om aan de race te mogen deelnemen, zal Kingsford Smith een recordvlucht van Australië naar En geland moeten maken, om tijdig aanwezig te zijn, aangezien men verwacht dat de reparatie aan zijn motor ongeveer twee dagen zal duren. moeilijkt door het plan van dr. Schacht, dat inmiddels bekend werd. Den 21en Sep teniber volgde tenslotte de onderteekëning Van het verdrag. Niettegenstaande de moeilijke vooruit zichten is toch de uitvoer op peil geble ven, aldus de Minister, door de groole Vraag in Duitschland naar Nederlandsche producten. Volgens het oordeel der ekpor- teurs waren de Duitsche debiteuren ovef het algemeen solvabel. Men taxeerde ech ter het algemeene risico, gelegen in de heele Duitsche situatie, te laag. „Is U. E. niet van meening, dat zij, die geld op Sonder- en Zwischenkonto hebben staan, recht hebben op een voorkeursbe handeling bij de clearing?" „Neen, in het algemeen niet, want dat zou een groote onbillijkheid geweest Zijn ten opzichte Van alle overige houders van achterstallige vorderingen. De betrokkenen mogen niet vergeten, dat het Sonderkonto alleen voor goederenbetalingen toeganke lijk was. Betalingen voor diensten, rente vorderingen en dergelijke, te zamen een aanzienlijk bedrag, vielen daarbuiten. Bo vendien kwamen er steeds meer „bewirt- schaftete Waren" bij, die, zooals ik al op merkte, ook niet tot storting op het Sbn- derkonto waren toegelaten en die bij de „Devlsenrepartlerung" in het gedrang kwa men. De achterstand, buiten het Sonder konto om, nam dus ln beteekenis toe. Over nadere regelingen voor de verschillende soorten van vorderingen kan eerst beslist worden nadat het resultaat der te houden anquête bekend is Natuurlijk is bij de on derhandelingen getracht voor de afwikke ling van de achterstallige vorderingen van de Duitsche Regeerlng een betaling ineens te krijgen. Dit is evenwel mislukt tenge volge van het nijpende gebrek aan devie zen in Duitschland. Er zat dus niets an ders op dan een deel van de stortingen in de clearing te reserveeren voor de ach terstallige vorderingen. Mocht in de Duit sche situatie verbetering komen, zoo zal dit ook den Nederlandschen achterstand ten- goede kunnen komen. De omstandigheden wijzen er helaas niet op, dat dit binnen kort het geval zal zijn." Van de stortingen bij de Nederlandsche Bank wordt 10 voor dit doel achterge houden Het bleek niet gewenscht dit per centage hooger te stellen, omdat, wanneer de handelsbalans niét verandert, het zeer de vraag is. of de export zonder meer op het peil van de Vorige maanden gehand haafd kan blijven. Bij efen hooger aflos- singspqreentage zou dit natuurlijk nog veel twijfelachtiger zijn. Zou men, hetgeen de ontevredenen vragen, den achterstand ge heel vóói' nieuwe zaken willen laten gaan, dan zou de export gedurende geruimen tijd geheel stopgezet moeten worden." Natuurlijk zal de onjvang van de zaken achteruitgaan, wannegr "een deel van het bedrijfskapitaal is geïhuhoblllseerd. De Re geerlhg zal echter toch reeds dé ontwikke ling van in- en uitvoer zeer aandachtig moeten volgen, wil de clearing behoorlijk functlonneeren. Onder alle omstandig heden zal voorkomen moeben worden, dat er in de clearing een nieuwe achterstand ontstaat". Een direct antwoord op de vraag of de regeering maatregelen denkt te nemen in het belang van die Nederlandsche expor teurs, die een grooten achterstand hebben uitstaan, is onmogelijk. Allereerst za'l de Regeering een volledig overzicht moeten hebben over den achter stand. Vooral voor die bedragen, die lllèt op Sonder of Zwischenkonto staan, is het moeilijk een overzicht te krijgen. Daarnaar is, gelijk reeds Werd aangekondigd, een enquete in voorbereiding. Vanaf Woensdag zullen formulieren ter invulling worden beschikbaar gesteld Pas later zal de Regee ring kunnen overwegen, of er in bijzon dere gevallen maatregelen in het belang van liet bedrijfsleven zullen worden ge nomen. Een maatregel, welke binnenkort genomen en alsdan gepubliceerd zal worden ten opzichte van onzen zulvelexport, maakt hierop een uitzondering, aangezien het hier een bijzonder geval betreft in ver band met heffingen krachtens de crisis- Uitvoerwet. „Komt het stelsel van dr. Schacht niet in botsing met ons handelsverdrag?" „Neen. De Duitsche Regeerlng zal voor alle artikelen, die in het handelsverdrag zijn genoemd, „Deviscnbescheinigungen" doen afgeven in zoodanigen omvang, dat het verdrag volledig wordt gerespecteerd. Dit beteekent, dat voor alle artikelen, waar voor „Uebernahmescheine" of douanecon tingenten zijn toegezegd, geheel in over eenstemming met het verdrag, „Devisen- scheine" zullen worden verstrekt. Voor de andere artikelen bestaat zekerheid, dat de Duitsche Regeering bij het afgeven van „Devisenscheine" niet ten nadeele van de Nederlandsche exporteurs zal discriminee- ren". De minister verklaarde tenslotte dat men voor nieuwe zaken vooral ln den aan vang, uiteraard voorzichtig moet zijn en verder nauwlettend rekening houden met het verloop der clearing. Het voornemen bestaat, geregeld den stand der clearlng- rekenlng te publiceeren. teneinde den ex porteurs aanwijzingen te geven over de mogelijkheden, die de clearing biedt. De Regeerlng zal zoo noodig maatregelen overwegen om den omvang van onzen ex port ln overeenstemming te brengen met de betalingsmogelijkheden krachtens het clearingverdrag. Bij een dergelijke rege ling staan de belangen van de Nederland sche en Indische producten en diensten op den voorgrond. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. E. M. F. Roëll (Lei den). Hedenmorgen omstreeks kwart over elf ls êen 14-jarlg schildersKneChtjê J. K. öp het Gerecht van een l'/> M. hoog trapje gevallëh, Waardoor hij bloedend in het ge zicht verwond werd en door den E. H. D. ter behandeling naar het Ziekenhuis moest worden meegenomen. AANBESTEDING. Het ProV. Bestuur van Zuid-Holland heeft heden aanbesteed het onder profiel brengen van de aarden baan, het maken van drie duikers, het aanbrengen van een betonverhardmg, het aanbrengen van een gedeelte teerslakkenverhardmg en het aanleggen van rijwielpaden en het uitvoe ren Van bljbehoorehde en bijkomende wer ken op den weg Alphen—RIJ nsatêrwoude (.Heerenweg) en op eén gedeelte van den weg Leiderdorp—Aardam (Kruisweg), in de gemeenten Alphen aan den Rijn en Woubrugge. Laagste inschrijver was O. vatl Prooljen te Barendrecht voor f. 159.617, HET VERKEERSONGEVAL BIJ DBONRlJP. Naar wij nader vernemen is in den toestand van den 33-jarigen D. Ooegema, die giisteravond door een beschonken autobestuurder ter hoogte van Dronrijp werd aangereden en met een ernstige schedelbreuk naar het Dlaconessenhuls werd vervoerd «enige verbetering ingetre- UITREIKING GOUDEN LUCHTVAART- MEDAILLE VAN DE KON. NED. IND. VER. VOOR LUCHTVAART. Gisterochtend, vóór het openingstijdstip van de (thans gesloten) LUTO, heeft dr. Groeneveld Meyer namens het bestuur van de Kon. Ned. Indische Ver. voor Lucht vaart de gouden medaille dier vereeniging uitgereikt aan de heeren generaal b. d. C. J. Snijders en N. van Zalinge. De over handiging had plaats op de LUTO, in den stand van de Nederlandsche zusterveree- niging, de Kon. Nederlandsche vereeniging voor Luchtvaart, in tegenwoordigheid van de heeren ir. De Vogel en Walaardt Sacré, respectievelijk voorzitter en secretaris der K. N. V. v. L„ ir. Wurfbalh, president-com missaris van de K. L. M. en den heer Klei boer, organisator van de LUTO, met hun dames. In een korte toespraak wees dr. Groene veld Meyer op het statuut van déze me daille, die nog slechts één keer is uitge reikt, n.l. aan de bemannlhg van de Abel Tasman, het vliegtuig, waarmede in 1931 de tocht van Batavia naar Australië en terug werd volbracht. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging be sloot het bestuur de medaille toe te ken nen aan de twee groote bevorderaars van, de propagandisten van en de onbaatzuch tige werkers in het belang van de Indi sche luchtvaart, de heeren Snijders en van Zalinge. In het kort releveerde spr. de groote verdiensten van de belde heeren: generaal Snijders, die drie reizen naar Indié maakte in het belang van de luchtvaart, die th 1923 het Comité Vliegtocht Nederland— Indië stichtte en die thans nog steeds als Ud van den Raad van Bestuur van de K.N.I.L.M. en voorts als schrijver van ar tikelen en als spreker op bijeenkomsten de belangen behartigt van de Indische lucht vaart. De heer val Zalinge, die als leider van het machtige scheepsconcern de K P.M.. als lid van den Volksraad en als voorzitter van de Kon.-Ned.-Indische Vereeniging voor Luchtvaart steeds een open oog had voor het nieuwe verkeer door de lucht en daarvoor op de bres stond als daartoe aanleiding aanwezig was. Namens het bestuur overhahdigde spr. daarna de fraaie, bij Begeer geslagen me dailles met de daarbij behoorende oor konden. Generaal Snijders en de heer v. Zalinge hebben in hartelijke bewoordingen het bestuur der K. N. V. v. L. dank gezegd voor deze onderscheiding', de hoogste, die de Vereeniging kent. Zij herinnerden aan de aangename samenwerking, toen dr. Groeneveld Meyer, secretaris was resp. van het Comité Vliegtocht NederlandIndië en van de Kon. Ned Ind. Ver. voor Lucht vaart, waarvan zij voorzitter waren. Voor de Indische luchtvaart achtten zij het een groot ,verlies, dat dr. Groeneveld Meyer niet meer naar Indië terugkeert. HET AUTO-GIRO-VLIEGTUIG. Hedenmorgen van het Malieveld te Den Haag gestart. Hedenochtend hadden de Hagenaars, die eenigen tijd geleden de sensatie kon den beleven, het auto-gira-vliegtuig van den heer Jacob Mees te zien dalen, het voorrecht, dit merkwaardige toestel weer op een vlotte en gemakkelijke wijze van het Malieveld te zien opstijgen. Hoewel het uur van vertrek niet bekend gemaakt was, trok de vreemde bedrijvigheid op het Ma lieveld veel belangstelling. In bijzijn van verschillende burgerlijke en militaire vlieg specialisten werd de Auto-giro om tien uur buiten de tentoonstellingsruimte gebracht en naar het einde van het Malieveld ge reden. Eerst werd nog even proefgedraaid en daarna stapte de bestuurder, de heer Brie, chef van den vliegdienst van de Auto giro Ltd., te Londen, in. Met een aanloopje van nauwelijks vijftien tot twintig met.er steeg het toestel van den grond. Het vloog op circa honderdvijftig meter over de ten toonstellingsgebouwen, maakte nog op on geveer driehonderd meter een rondvlucht over het veld en verdween toen in de rich ting Waalhaven. DE BESCHADIGING VAN DEN „POSTJAGER" hersteld. Na het euvel met de schroef, hetwelk de „Postjager" eenigen tijd aan den grond heeft gehouden, stond deze snelle machine gisteren Weèf óp Schiphol klaaf ööl bp te stijgen. Lülbëhant Asjes heeft er enkele proefvlufchteft mede gemaakt, die een be vredigend verloop hebben gehad. Zooals bekend zal de „Postjager" deelnemen aai\ d« Melbourne-race, welke vlucht Gèyssêh- dérfer als eerste en Asjés als tweedè be stuurder zal fungééren. - n i-v De gewone audiënties van den Mlnlsteg Van Koloniën zullen in de maand October niet plaats hebbêh. Men zie voor Nagekomen Berichten pag« 3 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 1 Oct. Goed prijshoudende markt. Koersen iet* hooger. Duitsche obligaties gedrukt. Ned. en Ned. Ind. Staatsfondsen vast. Op dé beleggingsmarkt heerschte een. zeer vaste stemming voor Ned. en Ned.- Ind. Staatsfondsen. Oude Schuld was ge favoriseerd met algemeen hoogere koersen. De Nieuwe Ind. lee'ning liep tot l00 3/4%' op. De Jandeelenmarkt was goed prijs houdend. bij uiterst kalmen handel. Del iets vastërê Stemming van Wallstfeet maakten een goeden indruk. Amerikanen waren algemeen vaster. Van de Industtieelèn waren Philips. Aku's en Unilevers een fractie tot 1 pCt, hoogêr. Ollê's trokken aan. Koninklijke boektên een winst van 1 pCt. Rubbers waren aan den vasten kant. A'dam Rubbers schom melden rondom 96 pCt. Tabakken verkeer den in herstei en 2 pCt. boven den koers van Zaterdag. H.V.A.'s waren vast én ste gen plm. 2 pCt. Duitsche obligaties had den een uiterst stille markt met een ge drukte stemming, vooral vbor Younglee- ning die bijna 1 pCt. verloren. De handel Was zêéf kalm. IJMUEDEN, 1 October 34. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.75—0,60; Griet per klsb Van 50 K.G. 28—12; Tongen per K.G. 1,35 —1,15; Groote schol per kist van 50 K.G. 26; Middelschol per kist van 50 K.G. 23; Zetschol per felst Van 50 K.G. 24—1.80; Kleine schol per kist van 50 K.G. 19—5.80; Schar per kist van 50 K.G. 119; Tong schar per kist van 50 K.G. 28; Roggen per 20 stuks 127,50; Pieterman en Poontjes p. kist van 60 K.G. 7; Groote schelv. per kist van 50 K.G. 24.50—23; Middel schelv. per kist van 50 K.G. 23—17; Kleinmiddel schelv. per kist van 50 K.G. 1812,50; Kleine schelv. per kist Van 50 K.G. 224,70 Kabeljauw per kist Vah 126 KG, 5435; Gulen per kist van 50 K.G. xx 14—4.80; Lengen per stuk 1,550.40f Heilbot per K.G. 0,80—0,75; Wijting pel' kist van 50 K.G. 4,503,60; Koolvisch per stuk 0.83— 0,14; Makreel per kist van 50 K.G. 8.705; Aangekomen de stoomtrawlers: Ro 18 met 1830; IJM, 2 met 3290; IJM. 59 met 3860; IJM. 48 met 1770; IJM. 87 met 1910; IJM. 147 met 2180; IJM. 77 met 2880; IJM. 16 met 5790; IJM. 82 met 3680; IJM. 178 met 1970; IJM. 48 met 2720; IJM. 117 met 1950; IJM. 432 met 173; en de loggers K.W. 86 met 830: K.W. 175 met 470; K.W. 60 met 450; K.W. 24 met 860: K.W. 178 met 340; K.W. 104 met 640; K.W. 65 met 1020; K.W. 62 met 390; K.W. 91 met 620; K.W. 162 met 420; K.W. 35 met 510; K.W. 51 met 1150 en de K.W. 69 met 490; K.W. 147 met 1160 IJM. 490 met 1310 voor versche haring. 2269 Kisten versche haring 4,50—1.25 per kist; 219 kantjes steurharlng 5,704,70 per kist. Voorts de K.W. 110 met 549; K.W. 79 met 482: K W. 36 met 592; K.W. 26 met 475; K.W. 70 met 495: K.W. 173 met 491; K.W. 32 met 489; KW. 159 met 375; K.W. 135 met 498; K.W. 89 met 55; K.W. 67 met 558: K.W. 4 met 470; K.W. 33 met 520; K.W. 50 met 530 kantjes pekeharing van Katwijk (niet officieel). ROTTERDAM, 1 October. Veemarkt. Totaal aanvoer 2082 stuks; 388 vette run deren, 290 vette kalveren, 670 schapen en lammeren, 728 varkens, 5 melkkoeien I bok. Prijzen per K.G.: vette koeien 5860 ct„ 5052 et., 3842 ct.; vette ossen 5458 4852, 38—42 ct.; vette kalveren 7585, 6070, 4550 ct.; varkens (lev. gew.) 30— 31, 28—29, 26—27 ct.; schapen 37, 34 en 31 ct.; lammeren 38, 35 en 30 cent. Prllzen per stuk: schapen f.8, f.12 en f 8; lammeren f. 10, f.8 en f.7. AMSTERDAM, 1 October. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken; 557 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 56—62 ct. per kg. slaehtgewicht; 2e kW. 4854 ct. per kg.: 3e kw. 40—46 ct. per kg 166 melk- en kalf koeien f. 160—196 per stuk; 129 vette kalveren; 2e kw. 40—48 ct. per kg. levendgewicht; 3e kw. 30—38 ct. per kg.: 88 nuchtere kalveren f.36 per stuk; 1273 schapen f. 1520 per stuk; 573 varkens: vlceschvarkens. wegende van 90 tot 110 kg. 3637 ct. per kg. slaehtgewicht; zware varkens 36J36 ct. per kg. slaeht gewicht; vette varkens 3334 ct. per kg.; 18 paarden f. 60100 per stuk. WESTLAND Mlddenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen v. 29 Sept. Export; tomaten A 2530 ct., B 2845 ct., C 25 ct,; dubbele boonen 50 75 ct. per bak; Allcante-druivcn 1824 ct. bl. druiven 1822 ct.; Muskaat 2426 ct.; Colman 2133 ct.; Gros Maroc 2227 ct.; Muskaat 2427 ct. per Kg.; Meloenen 517 ct. p. st. 4—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3