LEfDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 October 1934 SPORT. f KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Noord-Holland I: Sportief—Koog Zaan dijk 1—4; DTVSwift 55; Westerkwar tier—DVD 8—1; Olymplo—BI. Wit 4—6. Zuid-Holland I: Fluks—DKC 3—3; HKV HSV 02; 't ZuidenRozenburg G4; DeetosO. Eibernest 51. Oost IA: Nada—Onder Ons 11; ZKC Rapiditas 23; OverschotjeHellas 4-0; WilskrachtEKCA 03. Oost I B; Zwart Wit^DOS 3—2; Achilles —R-bleek 3—4; AKC—Naas 0—3. Noord I: Wordt KwiekDlo 101; WWMD-'Vitesse 4—2; Rood Wit—Nic 3-3. Z.-H. n A: Ter Gouw—HKV II 2—3; GymnasiastenRegenboog 84; Velox— Deetos II 23. Z.-H. n B: OSCR—Fluks II 7—5; Span gen—ALO 5—3; Vreewijk—Ready 2—3; HBS't Zuiden II 4—1. ■o Overzicht. De grootste verrasingen van gisteren zijn wel de 32 nederlaag van DOS tegen Zwart-Wit en de even groote nederlaag van ZKC tegen haar stadgenoote Rapiditas, dat reeds tal van jaren onafgebroken de meerderheid in ZKC heeft moeten er kennen. In Noord-Holland heeft Koog-Zaandijk zich eenigszins hersteld door Sportief in eigen home met 41 in het zand te doen bijten. Het had er voor de kampioenen anders leelijk uit gaan zien. Nu echter hebben de Koogers nog een behoorlijke kans, want ook Olympia, dat met Sportlef nog ongeslagen was, leed gisteren een nederlaag tegen het bezoekende Blauw wit, dat met 64 triomfeerde. Ook Wes terkwartier 'blijkt kampioens-allures te hebben: haar 81 overwinning op D.V.D. getuigt daarvan voldoende. In Zuid-Holland heeft HSV in den plaat selijken strijd te Den Haag met 20 ge zegevierd, een resultaat dat wederom be wijst, dat er dit jaar met de Houtrust- bewoners terdege rekening moet worden gehouden. Rozeburg verloor met 64 van het Zui den, dat dit jaar een geheel verjongde ploeg in het veld moet brengen, terwijl Deetos op normale wijze van Ons Eibernest won. Fluks heeft ook deze Zondag weer eenigszins teleurgesteld door het tegen DKC niet verder te kunnen brengen dan een gelijk spel, hetgeen de Delftenaren overigens volkomen verdienden. Toch hadden onze stadgenooten gisteren moeten winnen, aangezien DKC immers ook dit jaar weer, tot de zwakke zusjes behoort. Wil Fluks echter dit jaar niet steeds in degradatie-gevaar verkeeren, dan dient zij er in de allereerste plaats voor te zorgen, dat de tradltioneele inzinking in de tweede helft achterwege blijft, want ook gisteren was dit weer een der hoofdoorzaken van dit povere resultaat. De Rood-Wit-reserves hebben fraaien tegenstand geboden tegen het zeer forsch en zwaar spelend OSCR. Slechts met 75 moesten zij de meerdere in deze minder sympathieke ploeg erkennen. ■o- FLUKS—D.K.C. 3—3. Felle tegenstand der Delftenaren in de 2de helft. In een snel gespeelde wedstrijd is het D.K.C. gelukt Fluks een puntje afhandig te maken. In de eerste helft leek het daar allerminst op: De Leidsche aanval schiep zich verschillende kansen, waartegenover die der Delftenaren weinig vrij kwam. Toch kwam het succes aan de zijde van D.K.C., toen een der dames handig wist te proflteeren van een blunder in de Leid sche verdediging. (01). Fluks bleef echter sterker. Haar schot was echter voorloopig zoek. Eerst na ongeveer een half uur spe len maakte Van Beek op fraaie wijze gelijk. De vakverwisseling leverde zoowel bij de bezoekers als bij Fluks een sterke aanval op, die echter geen van beide het voor de rust tot doelpunten konden brengen. In de tweede helft had De Wolf reeds spoedig succes met een fraai schot (21). Toen even later dezelfde speler een straf- worp gemist had, bracht Hüter de partijen weer op gelijke voet met een handige bal. De derde opstelling was ongetwijfeld in het voordeel der Delftenaren, vooral ook om het feit dat onze stadgenooten het in de aanval te snel wilden doen. Het succes kwam dan ook aan Deiftsche zijde door een dubieus schot van Verschuren. Meijlink wist echter een kwartier voor het einde wederom gelijk te maken, door van verre in te schieten. Ook het laatste kwartier bleef D.K.C. sterker, dank zij slecht mid- denvakspel onzer stadgenooten. De Leid sche verdediging wist echter stand te hou den. zoodat het einde kwam met een 33 gelijke stand. -o- O. S. C. R—FLUKS II 7—5. Fluks speelde ook nu weer na de rust een stuk beter dan daarvoor, doch in haar spel, hoewel tactischer dan dat der thuis club, wist zij toch niet een dusdanige kiacht te leggen dat het veel zwaardere, vaak geforceerde spel der gastheeren er door werd overwonnen. Met de rust had O S.C R een verdiende 21 voorsprong, welke stand een 20 minuten na het begin reeds was bereikt. Daarna was het Fluks- midden zwak terwijl de aanval mede hierin deelde. Na de pauze verkreeg Fluks een over wicht, doch de thuisclub bracht den stand op 377I. Onmiddellijk hierop was het 32, terwijl dan beide partijen om beurten scoren, zoodat vijf minuten voor 't einde OS.C.R. met 6—5 leidt. Het laatste Fluks- doelpunt ontstond uit een strafworp Toen tenslotte de gastheeren zwaar geforceerd nog 'n doelpunt aan dit totaal toevoegden was Fluks' nederlaag (7—5) een voldongen AFSCHEID N. BROEKHUYZEN. In een der zalen van het American-hotel te Amsterdam, heeft Zaterdagmiddag een afscheidsreceptie plaats gevonden, waarop de onlangs afgetreden voorzitter van den N.K.B., de heer N. Broekhuysen, afscheid heeft genomen van de Bondsleden en van de Erkende Bonden. Als eerste spreker trad naar voren den heer I. A. J. de Wilde, voorzitter van den A.K.B. en van de oudste Bondsvereeniging (O.S.C.A.) Spreker bracht hulde aan den afgetreden bondspraeses voor zijn onver moeide propagandistische arbeid gedurende diens 31-jarig voorzitterschap verricht, en strekte zijn hulde ook uit .tot mevr. Broek huysen, die een bloemenhulde in ontvangst had te nemen. Vervolgens voerde dr. Ger- ding het woord, als voorzitter van het hul- digingscomité. Uitvoerig bracht hij de ver dienstelijke arbeid van den bondspraeses naar voren, en eindigde tenslotte zijn rede met de aanbieding van een huldeblijk na mens alle Bondsleden, ln den vorm van een door den kunstschilder Teixeira de Mattos geschilderd portret van den heer Broekhuysen. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer Wilson, de huidige praeses van den N.K.B.; door den heer Zys, voorzitter van den Belgischen Korfbal Bond, den heer Kellenbach namens den Ned. Zwembond, en door verschillende afgevaardigden van gewestelijke bonden en aangesloten ver- eenigingen. De K.N.V.B. en de Ned. Cricket Bond deden langs telegrafdschen weg van hun waardeering jegens den heer Broek huysen blijken. Tenslotte heeft den heer Broekhuysen allen dank gebracht voor dezen voor hem onvergetelijken middag. Na afloop volgde een feestdiner, waaraan talrijke officials uit de korfbalwereld aan zaten. DE ALGEM. I—KLIMOP I EN II COMB. Gisteren speelde De Algemeene I een vriendschappelljken wedstrijd tegen een Klimop I en II comb. De Klimopper's had den niet veel in te brengen en verloren dezen wedstrijd dan ook met 90. 0 HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND. De uitslagen van gisteren. 2de ki. A.: H.O.C. IIH.B.S. 1—4; Lei denAlkmaar 32; StrawberriesBloe- mendaal II 80; Deiftsche Studenten De Vierde 32. 3de kl. A: Alkmaar HLeiden II 32; M.H.C. HI—Alliance I 2—2; H.B.S. II— Alliance n 15; Bloemendaal mStraw- berries H 31. 4de kl. F.: S.O.S. IV—H.D.M. VI 3—3; H.O.C. HI—H.H.IJ.C. V 0—6; H.H.LJ.C. VII N.C.L. 6—0; Hudito II—Leiden m 2—1. LEIDEN I—ALKMAAR I 3—2. Een zwaar bevochte overwinning. Het Leidsche elftal (heerenafdeeling) heeft de competitie goed ingezet, door een overwinning op zijn sterksten tegenstander uit de competitie 1933/'34. Verdient is de overwinning wel, doch in de laatste minu ten ging het er leelijk uitzien, toen Alk maar er nog eens een schepje oplegde en 3—2 maakte. Deze goal was ontegenzegge lijk een fout van de achterhoede, die eenigszins uitgespeeld stond toe te kijken hoe de Alkmaarders mooi combineerend hun linksbinnen de kans gaf om den ach terstand te verkleinen. Leiden kwam in de volgende opstelling: De Ruyter de Wildt, doel; Janssen, Ande- weg en Goekoop, achter; Jung, Haroen en M. W. van Haaf ten, midden; Verhey van Wijk, Hakim, Dros, Damsté en Franssen van der Putte, voor (v.r. n. 1.). Een invaller dus voor A. B. van Haaften, die met een kleine blessure aan zijn hand langs de lijn stond toe te kijken. Na een aarzelend begin kwam er meer en meer teekening in het spel van beide partijen. Maar zoowel de beide achter- hoede's als het effect van het terrein wa ren er de oorzaak van, dat pas laat in de eerste helft Hakim, misschien in buiten spelpositie, de score opende met een goed schot in de rechterhoek. De scheidsrechter kende het doelpunt echter toe. Leiden was over dit gedeelte van den strijd iets in de meerderheid geweest. Jammer was het, dat de kanthalfs niet genoeg opdrongen, en zoodoende de voorhoede meer steun gaven. Vele half weggewerkte ballen konden daarom niet benut worden. Na de rust kwam Alkmaar met een vlot tempo opzetten. Telkens strandden zij weer op het backstel Janssen AndewegGoe koop, die altijd weer de cirkel konden zui veren van de dringende groenhemden. Verhey van Wijk probeerde het op zijn eentje, en het lukte. Met een listige schijn beweging en een zacht duwtje tegen den bal werd het tweede doelpunt geboren. Toen zei Schuurman, Alkmaar's mid- half, dat er wat gebeuren moest. Het scheen te helpen, want met een zeer goed schot werd de Leidsche keeper gepasseerd. Damsté liet zich niet onbetuigd, door uit een strafcorner, eerst fout genomen, en daarna beter, de bal zuiver langs de keeper te jagen. (31). In de laatste minuten maakte Alkmaar er 3—2 van. Leidens nieuwe aanwinst, Franssen van der Putte bleek een goede kracht te zijn. Na wat wennen aan het elftal kan Leiden van hem nog veel plezier beleven. o ALKMAAR II—LEIDEN II 3—2. (Heeren-af deeling). Klokslag 2 uur bonden beide partijen de strijd aan. Aan beide zijden waren aan vankelijk vele missers. Alkmaar opende de score met een ongeldig doelpunt, hetgeen helaas door de scheidsrechters niet gezien werd. Het tempo wordt door Leiden opge voerd, maar pech voorkomt het tegen doelpunt voor de rust. Na de thee is Leiden steeds in de meerderhid en weet dit dan ook spoedig door twee doelpunten uit te drukken, één van den midvoor, en één uit een strafcorner. Van een inzinking der achterhoede profiteert Alkmaar met veel geluk. Eindstand 3—2. De wedstrijdleiding berustte helaas in slechte handen. Een gelijk spel was al het minste wat Leiden verdiend had. Toch belooft dit elftal wel wat voor de toekomst. HUDITO II—LEIDEN III 2—1. (Heeren-af deeling) Een vlotte wedstrijd met een snel tem po. Al gauw ontwikkelde zich een vinnige strijd voor de goal der gastheeren. De voorhoede der Leidenaars was echter niet productief genoeg om de geboden kansen te benutten. Eindelijk wist de linksbinnen een bal, weggewerkt door de Leidsche backs, na een solo-ren in het Hudito-doel te depo- neeren (01). De middenlinie beschikte evenwel niet over voldoende uithoudingsvermogen om dezen voorsprong lang te behouden. De voorhoede kreeg te weinig steun. De spe lers waren individueel zoo slecht nog niet. Speciaal de linkshalf, een nieuwe speler, gaf een goed partijtje te zien. Het zal langzamerhand wel een goed geheel wor den. Hudito kwam goed opzetten en ver plaatste het spel tot voor het Leidsche doel. Nu bleek eerst goed de ongeoefend heid van de Leidsche backs, Ze begrepen weinig van elkaar. Het was aan de keeper te danken dat er niet meer dan twee te gendoelpunten gemaakt werden. Een goed gehouden strafcorner dient hier nog ver meld te worden. Heiaas ontstond er tusschen eenige Hu- dito-ers eenlg ongenoegen, wat aan het geheel wat afbreuk deed. De leiding was goed. 0 ZEILEN. DE NA-KAAG. EEN GROOT AANTAL DEELNEMERS. De Na-Kaag, die voor vele zeilers het einde van het seizoen beteekent (hoewel de Na-Brasem nog volgt) heeft ditmaal wel voor een buitengewoon mooi slot ge zorgd. Bij een stralende zon en een flink windje uit het Z.-Oosten startten er Zaterdagmiddag een vloot van bijna hon derd wedstrijdscheepjes. Wanneer men bedenkt dat er in 1925 tijdens de Kaagweek ongeveer evenveel schepen waren ingeschreven begrijpt men wat een succes deze onderlinge wedstrij den gehad hebben. Jammer was het dat de baan Zaterdag bij de heerschende windrichting nagenoeg geheel bezeild was. Slechts een enkel slagje op het rak Norremeer-Zweyland werd de zeilers gegund om zich een betere positie te veroveren, wat met ruimen wind veelal ondoenlijk is. Toch deden er zich genoeg opmerkens waardige gebeurtenissen voor. Nauta voer door een onverwachte vlaag direct na het startschot de boei aan en meest opgeven. De U 1. die voor het eerst in deze kasse uitkwam begon met plm. 5 min. te laat te starten en kwam evenals gisteren wel een halve baan achter zijn concurrenten bin nen. zoodat dit oude schip zich wel niet meer op de wedstrijden zal vertoonen. De Benati n met den geroutlneerden Fenenga aan het roer wist zich na een slechten start mooi op te werken om met groot verschil te winnen. De Regenboogklasse A gaf een mooien start van Nathan te zien, die zijn hierdoor verkregen voorsprong gestadig vergrootte en met groot verschil won voor van der Mey met de Leede III. In de B klasse was ditmaal zeer weinig animo, wat minder pleizierig was voor de jonge Gerardus de Vries Lentsch die nu door het niet uitkomen zijner drie inge schreven concurrenten de baan alleen moest uitzeilen. In de Pampusklasse won v. d. Steur ge makkelijk voor W. de Vries Lentsch die na eenigen strijd met Benthem v. d. Bergh tweede werd. In de 12-voets Jollenklasse zeilden Zater dag alleen de B en C klasse, terwijl de A klasse gisteren 2 maal startte. Mej. D. Weise wist hier in de B klasse op overtuigende wijze te winnen gevolgd door mej. Leenen en H. Kleingeld, terwijl haar zusje mej. E. L. Weise op de 4e plaats beslag legde. De C klasse werd door Freddy Flu op fraaie wijze gewonnen. Deze jeugdige zei ler die gisteren 2e werd en daardoor den len hoofdprijs in zijn klasse won is hier door naar de B klasse gepromoveerd. Gisterochtend was het weer nadat het 's nachts flink geregend had, weer schit terend. Een tot wanhoop van vele zeilers wat zoekende wind uit het Zuid-Westen zorgde voor drie flinke kruisrakken in de Kaag baan waardoor de onderlinge ligging zeel- verschillend was en er van het einde niets te zeggen viel voor de winlijn bereikt was. In de U klasse wist de Benati n zich na veel strijd met de Welta wederom van de eerste plaats te verzekeren en daardoor den len hoofdprijs te verdienen. In de regenboogklasse A zeilde Nathan, die zijn goeden vorm weer hervonden schijnt te hebben een fraaie race en won den wedstrijd voor de Saenden van den Jeugdigen Leen de Wit en de Leede III met v. d. Mey aan den helmstok. De hoofdprijzen werden in de zelfde volgorde verdeeld In de Sharpie-klasse won ditmaal Nauta met zijn Dinges en wist daardoor nog beslag te leggen op den 2en hoofdprijs. De le hoofdprijs was voor Wester die de Jowie gisteren als 2e en Zaterdag als le over de winlijn wist te sturen. In de Pampusklasse A die met 11 scheep- jss goed bezet was won ditmaal Benthem v. d. Bergh met zijn Wervelwind en daar door tevens de le hoofdprijs, die v. d. Steur die gisteren zesde werd juist ontging. In de 12 vts. Jollenklasse A won van Helvert beide malen en daarmee welver diend den len hoofdprijs. De Daphnia die ditmaal door W. Ritman gezeild werd wist het in de 1ste race tot de tweede en in de 2e race tot de derde plaats te brengen, waardoor deze zeiler, die als stuurman toch weinig routine heelt, toonde zich in deze klasse wel degelijk op zijn plaats te voelen. De derde hoofd prijs was voor van Vliet met de Hans. In de B-klasse zorgde mej. Dolly Weise voor de noodige vreugde onder de Kaag zeilers door ditmaal als tweede binnen te komen waardoor zij den lsten hoofdprijs in dez klasse veroverde. Mej. T eenen die derde werd won den tweed:- hoofdprijs, zoodat de Kaagmeisjes t"orrf niet voor de poes te zijn De C xlasse werd ditmaal door le Pcole gewonnen, die men met zijn Radetische op den tweeden hoofdprijs beslag legde. De le was zooals vermeld voor Freddy Flu, terwijl de derde door B. Ouwerkerk Jr. ge wonnen werd. De regenboogzeilers zeilden gistermiddag op verzoek nog een eenmanswedstrijd, waarin veelal een lid der bemanning zeilde en aan hun kapiteins die van den wal af toezagen toonden ook wel te kunnen zeilen. Teunissen won hier met de Leede III van v. d. Velde, die met de Duke tweede werd. De Saenden met Goeman aan den helm stok werd derde, terwijl Nathan het met zijn Braassemermeer niet verder dan de 4e plaats kon brengen. De volledige uitslagen zijn: Zaterdag 45 M2. klasse: 1. Benati II, stuurman B. Fenenga; 2. Boekanier, stuurman A. War ners; 3. Walta, st. C. A. Vermaat. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer st. H. Nathan; 2. De Leede III. st. W. Z. v. d. Mey; 3. Saenden, st. L. de Wit; 4. Swan, st. H. Zuiderbaan. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Letnsch Jr. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Jowie, St. A. Wester; 2. Brasem, st. J. v. d. Meer; 3. Pamir, st. A. Schepers. 12 M2. klasse B: 1. Take Care, st. H. Baerends; 2. Quick, st. J. L. van Dieten; 3. Wipneus, st. R. Nolles. Friesche 16 M2. klasse: 1. Cycloop II, st. J. v. d. Hoek; 2. Swanneblom, st. R. Reitsma; 3. Flottant. st. J. E. Jaspers. 12 vts. Jollenklasse B: 1. Daphnia. st. mej. D. Weise; 2. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen; 3. Hans, st. H. Kleingeld; 4. Tierelier, st. mej. E. L. Weise. 12 vts. Jollenklasse C: 1. Hot Toddy, st. F. Flu; 2. Eider, st. B. Ouwerkerk; 3. Kwik druppel, St. mej. T. van Meeteren; 4. Rade Tlske, st. A. le Poole; 5. Lucky Rascal, st. L. van Eek. Pampusklasse A: 1. De Steur, st. L. v. d. Steur; 2. Pampus, st. W. de Vries Lentsch; 3. Wervelwind, st. E. G. v. Benthem v. d. Bergh; 4. Windveer, st. L. van Essen. Pampusklasse B: 1. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; 2. Forel, st. F. E. Duerr; 3. De Kaag, st. M. C. Heijmans. Zondag 45 M2. klasse: 1. Benati II; 2. Walta; 3. Boekanier. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer; 2. Saenden; 3. De Leede III; 4. Duke, st. J. C. v. d. Velde. Regenboogklasse B: 1. Elf, st. H. J. W. Brouwer; Pieterke opgegeven. 12 M2. klasse A: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta; 2. Jowie; 3. Brasem. 12 M2 klasse B: 1. Eversharp, st. N. J. Beek: 2. Take Care; 3. Quick. Friesche 16 M2. klasse: 1. Cycloop H; 2. Swanneblom; 3. Anja, st. R. ten Hoeve. Pampusklasse A: 1. Wervelwind; 2. Sas, st. J. Loopuijt; 3. Oranje, st. P. Schieffer; 4. Fuut II, st. W. v. Hattem. Pampusklasse B: 1. Norremeer; 2. Forel; 3 Onrust, st. R. Venema. 12 vts. Jollenklasse A, le race: 1. Vage bond, st. Th. v. Helvert; 2. Daphnia, st. W. Ritman; 3. Hans, st. A. H. van Vliet. 12 vts. Jollenklasse A, 2e race: 1. Vage bond; 2. Hans: 3. Daphnia. 12 vts. Jollenklasse B: 1. Windekind, st. B. J. Moret; 2. Daphnia, st. mej. D. Weise; 3 Reveller. 12 vts. Jollenklasse C: 1. Rade Tiske: 2. Hot Toddy; 3. Lucky Rascal; 4. Sheiler, st. Tj. Maas; 5. Eider. De hoofdprijzen werden behaald door; 45 M2 klasse: 1. Benati II; 2. Walta. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer; 2. Saenden; 3. De Leede III. Regenboogkl. B. 1. Pieterke. 12 M2. klasse A: 1. Jowie; 2. Dinges. 12 M2 klasse B: 1. Take-Care; 2. Ever sharp. Friesche 16 M2 klasse: 1. Cycloop II; 2. Swanneblom; 3. Flottant. Handicapklasse: 1. Neverdown. st. A. Warburg, 2. Joho, st. mevr. Boon; 3. Robbedoes, st. S. Fonteyn. Pampusklasse A: 1. Wervelwind; 2. De Steur; 3. Pampus: 4. Sas. Pampusklasse B: 1. Norremeer; 2. Forel; 3. Onrust. 12 vts. Jollenklasse B: 1. Daphnia; 2. Daphnie; 3. Hans. 12 vts. Jollenklasse B: 1. Daphnie; 2. Reveller; 3. Windekind. 12 vts. Jollenklasse C: 1. Hot Toddy; 2. Rade Tiske; 3. Eider; 4. Lucky Rascal; 5. Kwikdruppel. 0 MOTORSPORT. DE RONDRIT DOOR NEDERLAND. Door drie leden der L.M.T.C. volbracht. Tusschen de vastgestelde maandpro- gramma's der Leidsche Motor-Toering- Club, hebben drie leden van de bovenge noemde club, den grooten toerrit, uitge schreven door de Koninklijke Nederland- sche Motorwielrijders Vereeniging (K.N. M.V.), van dit seizoen volbracht. Van de oorspronkelijk 46 leden der L.M.T.C., waren er 14 aangesloten bij de K.N.M.V. Het lag in de t>edoeling met deze 14 inschrijvers, waaraan de toerboekjes waren uitgereikt, gezamelijk de insigne's en plaquettes, buiten de programma's der L.M.T.C. te verrijden. Door verschillende omstandigheden heb ben er 11 personen zich gedeeltelijk of in het geheel teruggetrokken fcf opgeheven. De leden, die dezen tocht volbracht heb ben zijn, de heeren Hoppenbrouwer op A.J.S., Quosdorf op New-Imperial en Can- crinus op New-Imperial. Ter aanmoediging van het motortoeris- me in Nederland wordt door de K.N.M.V. aan ieder lid, dat in den loop van het seizoen negen telkenjare aan te geven plaatsen bezoekt, het K.N.M.V. insigne uit gereikt. Na het bezoeken van alle elf pro vincies krijgt men tevens de torplaquette. Bezoeken aan genoemde plaatsen in wedstrijd verband vallen bulten beoordee ling. De plaatsen, meest de uithoeken van Nederland, waar de controleboekjes afge stempeld moesten worden, waren. Heiliger- lee in Groningen. Paterswolde in Drente, Hindeloopen in Friesland, De Lutte bij Oldenzaal in Overijsel, De Vuursche in Utrecht. Loenen bij Deventer in Gelder land, Bergen in Noord-Holland, Katwijk aan Zee in Zuid-Holland. Sint Oodenrode in Noord-Brabant. Zoutelande in Zeeland en Houtum in Limburg, in totaal 11 Pro vinciën. Deze tocht was verdeeld in 5 etappes. De eerste etappe werd verreden: Leiden, De Vuursche, Loenen, Bergen, Katwijk aan Zee, Leiden, plm. 350 KA& Tweede etappe: Leiden, De Lutte, Leiden, plm. 400 KM. Derde etappe: Leiden, Hei- ligerlee, Paterswolde, Hindeloopen, Leiden, plm. 600 K.M. Vierde etappe: Leiden, Sint Oedenrode, Houtum, Leiden, plm. 575 K.M. De laatste etappe tevens de elfde plaats, was Zoutelande plm. 400 K.M., in totaal plm. 2325 K.M. Volgend jaar zal de L.M.T.C. weer aan dezen jaarlijkschen toertocht door Nederland deelnemen, en zij hoopt dan op meer deelnemers. Voor de leden die dezen tocht dan voor de tweede maal volbrengen, stelt de K.N.M.V. medaille's beschikbaar in meer luxueuse uitvoering. De heer Quosdorf die dit seizoen aan de meeste toertochten, (uitgezonderd wed strijden) uitgeschreven door de L.M.T.C. heeft deelgenomen, heeft tevens beslag weten te leggen, op den L.M.T.C. toer- beker. Hierop volgde Klein en Hoppen brouwer (elk negenmaal) en Knegtel, Jansen en Karstens (elk achtmaal). De LM.TC. heeft het afgeloopen seizoen 19 toertochten gehouden met een totaal van plm. 3875 K.M., een nachtrit van 535 K.M. met één knobel-rit, één puzzle-rit en één kaartspel-knobel-rit. Het bestuur van de L.M.T.C. loopt voor het volgend seizoen met grootsche plannenl rond. 0 MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteren is door verschillende leden der M.C.L.O. deelgenomen aan een prestatie- rit, uitgeschreven door de M.C. „De Hag he") te Den Haag. De rit, verdeeld in een ochtendtraject van 130 K.M. en een middagtraject van 128 K.M.. beide voerende over niet al te beste land en polderwegen met zoo hier* en daar een stukje licht terrein, moest ge reden worden met een gemiddelde snel heid van 40 K.M. per uur. Dat deze Prestatie-Rit niet zoo gemak kelijk was, bewijst het feit, dat geen der plm. 60 deelnemers de rit heeft kunnen uitrijden met een blanco strafpunten- register. De beste prestatie werd geleverd doof den heer J. P. H. Mesters (uit Den Haag); op O.K. met 23 strafpunten. Er waren echter ook rijders die me6 meer dan 200 strafp. den rit uitreden. De M.C.L.O.-leden wisten beslag te leg gen op de volgende prijzen. 2de prijs Q. Verlaan, op Rudge met 39 strafp.; 3de prijs J. Verheul op Ariel met 39 strafp.; 4de prijs P. v. d. Arend op B.S.A. met 43 strafp.; 5e prijs Th. Segaar Jr. met HD. met 50 strafp. Verder kwamen de rijders P. J. Voorham op B.S.A. en G. J. Verburgh op Velocette nog in aanmerking voor een troostprijs, aangezien zij nog niet tot de slechtsteni behoorden. Verder vermelden wij nog dat a s. Zon dag door de M.C.L.O. een Puzzle-Rlt wordt verreden over 'n afstand van 130 K.M. De start van deze rit vindt plaats vanaf café „Willem Bakker" te Wassenaar om 10 30 v.m. De deelnamen is opengesteidl voor iederen solo- en duomotorrijder. 0 LUCHTVAART. SMIRNOFF VLIEGT OOK NAAR MELBOURNE. Als bestuurder van een De Havilland Cornet. Naar wij vernemen zal de bekende K.L.M.-vlieger Iwan Smirnoff, die aange wezen was om de F 36 in de Londen—Mel bourne-race te vliegen, maar die door het terugtrekken van deze Fokkermachine zijn kans in rook zal opgaan, toch aan de Mel bourne-race meedoen. Bernard Rubin (Engeland)) 1 heeft n.L ingeschreven met een De Havilland Cor net. Maar de bestuurder van dit vliegtuig is ziek geworden en nu is Iwan Smirnoff aangezocht om diens plaats in te nemen. Een aanzoek, waarop deze volbloed-vlieger natuurlijk heel graag is ingegaan. De K.L.M. zal hem hierin ongetwijfeld den noodigen verloftijd toestaan. „Hbld." 0 NEDERLAND EN DE MELBOURNE-RACE Nog een Nederlandsch deelnemer. Reserve-bemanning voor de Douglas. Naar wij vernemen aldus de „Msb." zal een bekend Nederlandsch vlieger, wiens naam wij momenteel nog niet ge rechtigd zijn te noemen, op een buiten- landsch vliegtuig aan de LondenMel bourne-race deelnemen. Verder vernemen wij, dat voor de Douglas een reserve-bemanning is aange steld. voor het geval op het laatste mo ment een der leden van de bemanning door onvoorziene omstandigheden zou moeten uitvallen. De reserve bestaat uit de vliegers Scholte en Te Roller, den werktuigkundige Waale wijn en den radio-telegrafist Siemer. WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. Aan de 30 KM.-marsch, uitgeschreven door de Wandelsport-vereen. D.I.O. te Delft hebben gisteren 12 leden van de L.W.S.V. deelgenomen. Allen volbrachten dezen marsch in schit terende conditie en allen mochten een zeer mooi bekertje in ontvangst nemen. Tevens verkreeg de L.W.S.V. een fraaie beker als groepsprijs met bijzondere ver melding. LEIDSCHE SPORTCLUB. De trainings marschen der L.S.C. worden iederen Dinsdagavond gehouden vanaf het clublokaal, Oud Hortuszicht, W. Singel. De start is om 8 uur. De heer F. Bogaart, een bekend vierdaag- sche looper, heeft zich op verzoek der L.S.C. beschikbaar gesteld als trainer. A s. Dinsdagavond neemt de L.S.C. deel aan de taptoe. De afmarsch is om half acht. vanaf het secretariaat. Ah nrotest tegen de N.U.W. heeft de L. S. C geen zitting genomen in het comité voor de Nationale Wandeldag op 14 Oct. a-s

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11