LUISTER WEDSTB'JD PRUZEN THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS cteqïüote net phachttqe LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 October 1934 BINNENLAND. DRAISIN/VvanVALKENBURQ'S- A -iLEVERTR/ UIT DE OMSTREKEN. DE LOMBOK-DAG IN DEN HAAG MEER DAN VIERHONDERD OUD STRIJDERS BIJEEN TER HERDENKING VAN DE EXPEDITIE VAN 1894. Défilé voor Koningin en Prinses. Reeds geruimen tüd geleden kwam in de kringen van hen. die veertig jaren geleden hebben deelgenomen aan de Lombok expeditie de wensch naar voren, nog eens éénmaal verzamelen te blazen om na dezen langen tijd met elkander deze belangrijke militaire gebeurtenis te herdenken Er vormde zich een comité, dat al spoedig de toezegging kréég, dat deze oud-strijders voor de Koningin en de Prinses zouden mogen defileeren. wat voor deze kranige oud-militairen het hoogtepunt van de her denking zou beteekenen. Die herdenkingsdag was Zaterdag aan gebroken en tegen 11 uur verzamelden zich in den Dierentuin te Den Haag, ruim 400 deelnemers, officieren en minderen van het Indische leger en daarbij gedetacheerden van het Nederlandsche leger, benevens van de vloot, die allen deelnamen aan de ex peditie op Lombok in 1894 Onder de ver zamelde oud-strijders heerschte onmiddel lijk een kameraadschappelijke sfeer, die zich bijzonder leende voor het uitwisselen en wakker roepen van allerlei krijgsherln- neringen. Enkelen, die hun uniform nog hadden bewaard, hadden dit aangetrokken, maar allen droegen het Lombokkruls en even- tueele verdere eereteekenen op de borst. Toen men zich in één der zijzalen ver zameld had, heeft de voorzitter van het Lombok-comité, luit.-generaal Boetje een welkomstwoord gesproken, waarna luit.- generaal Ter Beek, onder-voorzitter van het comité, de dagorder bekend maakte. Om 12 uur werd een geanimeerde ge meenschappelijke koffiemaaltijd gehou den, waarna om 1 uur werd aangetreden in den Dierentuin om den marsch naar het Huis ten Bosch, waar de Koningin en de Prinses vertoefden, te gaan onderne men. De opstelling had plaats in Korps- verband en scheepsgewijze, terwijl aan het hoofd van den stoet de Kon. MiL Kapel en de tamboers en pijpers der Ma riniers liepen. Niet allen echter durfden na zoovele jaren van rust een militairen marsch van omstreeks een half uur te wagen. Voor deze meer of minder inva liden waren drie groote autobussen be schikbaar. Om half twee had de afmarsch onder groote belangstelling van het publiek plaats Het geheel werd gecommandeerd door den luit.-generaal Ter Beek, het ge deelte zeemacht door den oud-kolonel der Mariniers Groen, terwijl het gedeelte land macht onder commando stond van de oud kolonel der artillerie van het Ned. Leger, Vis. Zoo marcheerden de grijze oud-strij ders langs den Benoordenhoutscheweg, het Malieveld en het Kerkpad naar het Huis ten Bosch. Even vóór men daar aankwam, werd halt gehouden om aan de oudsten gelegenheid te geven uit de autobussen te stappen en zich bij den troep aan te sluiten om nog een marsch van 5 minuten mee te maken. De zeer gebrekkigen alleen bleven zitten. Op het plein voor het Huis ten Bosch was geen publiek toegelaten. Er bevonden zich intusschen verschillende autoriteiten, o.w. generaal Snijders, oud-opperbevelheb ber, vice-admiraal De Graaff, chef van den marinestaf, kolonel Schulman, die vertegenwoordigde den commandant van het Indische Leger, de burgemeester van Den Haag. mr. dr. J. R. de Monchy en de secretaris-generaal van het dep. van Ko loniën, jhr. Six en de heer De Jongh. Om half drie verschenen de Koningin en de Prinses, met gevolg, op het bordes van het Paleis. Bij Haar bevond zich ook de minister-president dr. Colijn, die even eens den veldtocht op Lombok heeft mee gemaakt. De generaal Ter Beek commandeerde: .hoeden af, geef acht", waarop de aan wezige oud-strijders de militaire houding aannamen. Op verzoek van H.M. voegden generaal Snijders en eenige andere autoriteiten zich bij Haar. Generaal Boetje, voorzitter van 't Lom bok-comité, zeide vervolgens tot HM. de Koningin, dat de oud-strijders tot Haar gekomen waren om Haar hun hulde te brengen en hij dankte H.M. dat zij die hulde had willen aanvaarden. De Koningin antwoordde hierop dat het Haar een groot voorrecht was. allen voor Kaar te zien op dezen zoo gedenkwaar- digen dag en dat zij zich geheel met hen in deze herdenking vereenigde. Nadat verschillende comitéleden aan de Koningin waren voorgesteld onderhield H.M. zich eenigen tijd met hen en ver volgens met een aantal officieren en anderen. Na de inspectie heeft de troep, mar- cheerende met vieren, voor Koningin en Prinses gedefileerd, waarna Haar uit naam van de oud-strijders van Lombok bloemen werden aangeboden versierd met het lint van het Lombokhuis. De aanbieding ge schiedde door kleindochtertjes van twee officieren die op Lombok de militaire Wil lemsorde hebben verworven. Op het voorplein werd geen muziek ge maakt. De tamboers en pijpers van de mariniers gaven het defileertempo aan. Toen de oud-strijders aan het Bezui- denhout waren gekomen stelde de Kon. Mil. Kapel zich wederom aan het hoofd van den stoet. Nadat de troep in den Dierentuin was teruggekeerd had een gezellige réunie plaats. Het was een levendig samenzijn, dat aanleiding gaf tot het ophalen van talrijke herinneringen uit den spannenden tijd van veertig jaar geleden. Omstreeks vijf uur namen allen tot slot van dezen Lombokdag deel aan een ge meenschappelijke:: maal'ijd. die een bij zonder geanimeerd karakter droeg. Gedu rende den maaltijd hield de oud-luitenant kolonel van het Ned. Indisch Leger, A. v. d. Bovenkamp een herdenkingsrede, waar in hij het verloop van de expeditie schetste De verzamelde oud-striiders namen hierrfe eenige oogenblikkcn stilte in acht om allen te herdenken, die tijdens de ex peditie gesneuveld zijn dan wel aan de bekomen worden zijn overleden. Overste v. d. Bovenkamp zeide hierna, dat men als algemeene herinnering de te genstanders van toen zal respecteeren om den moed en de aanhankelijkheid, waar mee zij zich voor hun vorst en hun eiland hebben opgeofferd. Dat nadien onder het rechtstreeksche gezag van ons gouverne ment het eiland Lombok is geworden één der welvarendste eilanden, heeft de bevol king aan het Nederlandsch bewind te dan ken en wij kunnen het ons als een eer aanrekenen, aldus spreker, daartoe te hebben bijgedragen. Spreker eindigde met een ..Leve de Koningin", waarmede lulde werd ingestemd. Na den maaltijd namen de réunisten hartelijk afscheid van elkaar en zochten zij hun reisgelegenheid op. KONINGIN EN PRINSES NAAR HET LOO. Door duizenden verwelkomd. De Koningin en de Prinses zijn Zater- middag van het Staatsspoorstation te Den Haag om 4.29 naar Het Loo vertrokken. Ter uitgeleide waren op het perron aan wezig burgemeester De Monchy en gene raal Van Andel, wd. gouverneur der Resi dentie. HM. de Koningin en H O. Prinses Juliana arriveerden te Apeldoorn met den trein van 19.31 uur. Duizenden hadden zich langs de route geschaard, welke de vorste lijke personen zouden volgen. Ter begroe ting was aan het station aanwezig jhr. mr. C. G. C. Quarles van Ufford, burgemeester van Apeldoorn. Precies op tijd arriveerde de trein In een open auto reden de vorste lijke personen naar het Kon. Paleis. Ook hier waren zeer vele belangstellenden, die een enthousiast gejuich aanhieven bij de aankomst. Het publiek verbrak in zijn enthousiasme de politieafzettlng en drong door tot vlak voor het hek, dat voor de cour is. HM. de Koningin en de Prinses verschenen opnieuw, na reeds binnen het Paleis te zijn geweest, op het bordes, van waar zij het publiek toewuifden. o VERHOOGING PREMIETARIEF ONGEVALLENWET. Met 10 ten 100. Naar wij vernemen moet rekening wor den gehouden met de mogelijkheid van een op 1 Januari 1935 ingaande verhoo ging van het premietarief voor de Onge- vallenwet-1921 met 10 ten 100. Hbdd. DE F. 36 WEER THUIS. CroydonSchiphol in 1 uur 14 minuten. De F 36. die Vrijdag naar Londen is ge vlogen om voor de luchtvaart-autoritei ten aldaar gedemonsteerd te worden, is Zaterdagmiddag op Schiphol teruggekeerd. De afstand Croydon-Schiphol werd afge legd in den tijd van 1 uur en 14 minuten, hetgeen neerkomt op een kruissnelheid van 288 KM. per uur. Een prestatie, te merkwaardiger, omdat er weinig wind stond. Gedurende het bez ek aan Engeland hebben vele luchtvaartdeskundigen proef vluchten met dit nieuwste Fokker-product gemaakt Zaterdagmorgen hebben autoriteiten van het Air Ministry enkele vluchten met de F 36 ondernomen. Zij zijn zonder uitzon dering verbaasd over de bijzondere vlieg- eigenschappen van de geweldige machine. Gedurende de vlucht, waaraan ook de heer Fokker deelnam, werd een reeks proeven genomen, o.a werden twee en zelfs drie motoren afgezet. Als piloot traden afwisselend op de heeren Sillevis van de K.L.M. en Meinecke, invlieger van de Fokkerfabrieken. Zij hebben de machine ook naar Amsterdam terugge vlogen. TIEN JAAR AMSTERDAM—BATAVIA. Heden is het tien jaar geleden, dat de drie pioniers der Indië-route, de heeren Thomassen a Thuessink van der Hoop, kapitein van Weerden Poelman en van der Broek den luchtweg naar Indië gingen verkennen. Na een moeilijke reis met ern- stigen tegenslag te Fhilippopel kwam de één-motorige Fokker, H-NACC den 24sten November te Batavia aan. Iedereen her innert zich de groote geestdrift, waarmee die aankomst werd begroet. De 25sten September 1930 werd, na een reeks van proefvluchten de veertiendaagsche dienst op Indië geopend, die den lsten October 1931 in tegenwoordigheid van H.M. de Ko ningin werd omgezet in een wekelijkschen dienst. De H.-NACC had een postzak van be scheiden afmetingen aan boord die 4 kilo gram woog; 281 brieven zaten er in, die vervoerd werden tegen een tarief van f. 10.per 20 gram. Tien jaren zijn vervlogen, 200 retour vluchten naar Batavia hebben sindsdien plaats gehad. Een derde van het totale vervoer van den briefpost tusschen Ne derland en Nederlndsch Indië v.v. vindt thans per vliegtuig plaats. HET PLANKEN WANBUIS. Het lid der Eerste Kamer de heer Polak heeft tot den minister van Sociale Zaken de volgende vragen gericht: Teleurgesteld door het antwoord, dat ZE. de minister van Sociale Zaken den heer Van Braambeek, lid van de Tweede Kamer heeft gegeven op diens vraag be treffende aankoop van het landgoed Plan hen Wambuis, veroorlooft hij zich Z.E. de volgende vragen te stellen: I. Zou Z.E, willen mededeelen. waarom het niet in de bedoeling der regeering ligt, aankoop van het bedoelde landgoed te be vorderen? II. Acht Z.E. het niet gewettigd, dat tegenover de ontzaglijke vernietiging van natuurschoon, gevolg meestal van met rijksgeld mogelijk gemaakte ontginning van zoogenaamd woeste gTonden, droog making van plassen, regularisatie van be ken enz., alsmede van eveneens met rijks- geld gesteunde ruilverkavelingen, een be trekkelijk klein bedrag beschikbaar wordt gesteld ten behoeve van aankoop van het Planken Wambuis eventueel ook van de Hnoze Veluwe. teneinde te verhinderen, dat ook deze bijzondere schoone natuur monumenten verloren gaan? III Zoo neen. wil Z.E dan mededeelen, waarom hij dit niet gewettigd acht? RECLAME- 7265 leeuwarden- Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. NATIONAAL JONG EREN-VERBOND. Algemeene vergadering te Utrecht. Op de te Utrecht gehouden Jaarverga dering van het Nationaal Jongeren Ver bond heeft de algemeene voorzitter, de heer W. Iden, een rede gehouden. Wat de onverschillige middenmoot doet aarzelen zich reeds nu in onze rijen te scharen, aldus spr. en wat de systemati sche albrekers en ondermijners van de nationale eenheid en de nationale fierheid den angst voor ons, nationaal Jongeren, inboezemt, is onze z.g. agressiviteit. Ik ben van meening, dat wij dezen tegenzin ln de eerstgenoemde kringen niet moeten betreuren. En verwijt men ons op een be paald moment, dat wij tweedracht zaaien, dan zullen wij dit verwijt steeds rustig naast ons neer kunnen leggen, omdat wij Nationaal Jongeren, de vaste overtuiging hebben, dat onze strijdmethode de eenige weg was en is om het groote lichtende doel. de nationale eenheid, uiteindelijk te bereiken. Het is hoogste tijd dat er een einde komt aan de verguizing van de symbolen van den Staat. Aanhankelijkheid en liefde voor de Landsvorstinne, eerbied voor de vlag en het Volkslied, rechtmatige trots op het land der Vaderen zullen nu einde lijk weer voor de geheele wereld de ken merken van een Nederlander moeten worden, gelijk tot voor kort het tegenover gestelde den Nederlander in het buiten land typeerde. Een zeer groot gevaar echter voor ons volksbestaan ligt in het opeischen van het monopolie van nationaal gevoel door be paalde sociale groepen, hetgeen helaas maar al te dikwijls gebeurt. De nationale wil is de wil, die allen bezielt, de nationale gedachte Is niet de gedachte van een be paalde klasse, die meent het beste te kunnen weten, doch het moet zijn de ge dachte van 6aamhoorigheid en eenheid van alle groepen, die de band smeedt tus schen de verschillende onderdeelen der natie. Op het moment, dat die gedachte wer kelijk tot het Nederlandsche volk is door gedrongen en ook in de practijk wordt ge bracht, op dat moment eerst is de natio- male eenheid metterdaad tot stand geko men, en eerst dan zullen vraagstukken als weerbaarheid en Rijkseenheid geen pun ten van meenlngsverschil of discussie meei zijn maar vanzelfsprekend aanvaard en opgelost worden. Er ls een punt in deze wisselvallige tijden, dat voor ons rotsvast is blijven staan en dat ons het grootste vertrouwen in de toekomst geeft. Dit eene punt, waar de tijden niet aan kunnen komen is onze onwankelbare trouw aan den door de eeuwen beproefden leider van het Neder landsche volk. aan Oranje. Maar het is weer niet alléén het gevoel, dat ons jon geren, hier tot leidraad dient, het is onze principieele monarchistische overtuiging, die het hechte fundament vormt van onze liefde en trouw aan Oranje. In de onvergankelijkheid van ons vader land. besloot spr., hebben wij, nationaal jongeren, een rotsvast vertrouwen, dat verraad noch tegenslag ons kan ontnemen. Nationaal jongeren, Koningin en Vader land eischen uw uiterste plichtsvervulling. Blijft paraat! Onder levendige instemming werd ver volgens besloten het volgende telegram te zenden: Aan H.M. de Koningin: In onvergankelijken trouw schaart zich rond uw troon het N.J.V. namens de jaar vergadering, te Utrecht bijeen. W. Indes, alg. voorzitter. Aan de oud-strijders der Lombok- expe ditie te 's-Hage: Het N.J.V., ln algemeene vergadering bijeen, stelt er prijs op, de oud-strijders zijn dankbaarheid en hulde te betuigen. Het hoofdbestuur werd als volgt geko zen: Alg. voorzitter: mr. W. de Vries; alg. secretaris mr. J. Albarda; alg. penning meester A. Th. C. J. Schiebergen, leden: mr. O.-Verdoorn, W. v. Wesel, A. F. Haccou. Na de algemeene vergadering werd een fakkeloptocht gehouden door het N.J.V., voorafgegaan door de tamboers en pijpers van de Mariniers. Men vertrok van het Willemsplantsoen en na een langen weg door de stad kwam men bij het Domplein, waar de nieuwe alg. voorzitter om het standbeeld van Graaf Jan v. Nassau een krans hing. Hierna werd door de muziek- vereenlging van de N.V. Kon. Ned. Lood- en Zinkpletterijen, v.h. A. D. Hamburger, het Wilhelmus gespeeld, waarna nog 600 zangers met begeleiding van de muziek- ver. Kon. Utrechtsche Melkinrichting en Zuivelfabriek A. 'Boers vaderlandsche lie deren zongen. Tot slot voerden de tamboers en pijpers van de Mariniers een door duizenden aan gehoorde taptoe uit. NIEUWE WEG SASSENHEIM—AMSTERDAM. Men meldt ons uit Sassenheim: De nieuwe weg is thans door paatjes uitgezet; de breedte wordt 30 meter met ter weerszijde een sloot van 4 meter breed. De volgende werkzaamheden bestaan uit zg. „waterpassen", d.w.z. de hoogte van de verschillende terreinen wordt in kaart gebracht. Nu de weg uitgezet is, blijkt dat een groot gedeelte van het sportterrein „De Kooi" moet worden afgestaan. VERSPREIDE BERICHTEN. Op verzoek is eervol ontslag verleend per 1 Jan. a.s. aan mr M. A. M. Waszink als burgemeester der gemeente Roermond. Te Vogelenzang waar hij thans woonde, is 75 jaar oud, overleden de heer Theodore C. Dentz. eén van de bekende figuren in de Amsterdamsche tabaks- wereld, oud-lid van de firma Dentz en Van der Breggen. AALSMEER. Ledenvergadering Mij. v. Tuinbouw. De afdeeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield een leden vergadering in „De Oude Veiling". De sa menkomst werd geopend door den heer D. Jongkind Mzn., die welkom heette den heer J. F. Ch. Dlx, voorzitter der Ned. Dahlla-vereeniglng, die een causerie zou houden over „De geschiedenis en de cul tuur van de Dahlia". Verder memoreerde spreker het succes op de „Amato" te Am sterdam, wat wel voor het overgroote deel te danken is aan de beide veilingen, Bloe- men-expres en werkers. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de pogingen van het bestuur om hier dit najaar de chrysanten-tentoonstelling te houden, niet zijn geslaagd. Volgend jaar hoopt men echter deze tentoonstelling in deze gemeente te kunnen houden. Op voorstel van het bestuur werd aan den Proeftuin over 1934 een subsidie van f. 30 verleend. De heer Dlx hield een Interessante en leerzame causerie over de Dahlia. In de pauze wrden door een commissie, bestaande uit de heeren C. Keessen A.Wz., C. Spaargaren Dzn en W. Keessen Kz„ de ingezonden bloemen gekeurd. Er was een schitterend sortiment dahlia's, chrysan ten en rozen ingezonden door de firma's Topsvoort, K. Maarse Dz. e.a. Na de pauze besprak de heer Dlx de herkrulsingen der dahlia's. Ir. Czislck te Aalsmeer heeft op dit gebied zeer nuttig werk verricht. Naar het systeem van Czl- sick wordt tegenwoordig gekeurd. Spr. bracht hem een bijzonder woord van hulde voor wat C. op het gebied der dahlia's tot stand heeft weten te brengen. Hij besprak ook nog de wijze van dahlia-keuren, waar bij zeer zware eischen door de Ned. Dahlla-vereeniging worden gesteld. De be mesting en bewaring der dahlia-knollen noemde spr. een moeilijk vraagstuk. Dr. Volkersz te Lisse neemt thans op dit ge bied proeven, die nog niet bekend zijn. Spr. raadde den kweekers aan door hybri- diseering steeds te trachten tot aanwinst van nieuwe, goede soorten te komen. De voorzitter bracht den heer Dix har telijke woorden van dank voor zijn cause rie en bood hem een bouquet Chrysanten aan. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering te Leiden op 25 October a.s. werd benoemd één uit het bestuur aan te wij zen lid. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering der Schaak- en Damclub, Deze organisatie heeft ©en algemeene ledenvergadering gehouden ln „De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer J. H. Wleffering. Na opening las de secretaris, de heer Smit. de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester, de heer Oortwijn, gaf rekening en verant woording van zijn beheer. De ontvangsten over het boekjaar bedroegen f. 107.94, de uitgaven f. 143.21, nadeellg saldo f. 35.27. Er was van vorige jaren nog saldo in kas van f127.80. wat nu dus nog f. 92.53 bedraagt. Op voorstel van het bestuur jrerd besloten, dat de schaakmeester Davidson hier in October een simultaan-seance zal geven. De secretaris bracht verslag uit over de verrichtingen, zoowel van de Schaak- ais Damclub in het afgeloopen zomerseizoen. De organisatie bestaat thans uit 26 scha kers en 15 dammers. De heeren v. d. Schil den en Spaargaren werden als leden der Fin. Commissie 1935 benoemd. Bij de tus- schentijdsche verkiezing, wegens het be danken van den heer Smit als bestuurslid en spelleider, werd de heer Neefjes als be stuurslid en de heer Noordhoek als spel leider gekozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten, de contributie voor de win tercompetitie te verlagen en terug te bren gen op 20 ct. Enkele reglementswijzigingen werden aangebracht en ingelast een arti kel. waarbij het benoemen van eere-leden mogelijk wordt. De heer Smit. de aftre dende secretaris, werd op voorstel van het bestuur benoemd als eere-lid en op waar- deerende wijze door den voorzitter toege sproken. Na rondvraag volgde sluiting. RECLAME. 8515 BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus, z. van Albertus Vreeman en Carolina S. Meer. Ondertrouwd: Johan van Veen 33 J. en Jannetje van Leeuwen 40 J. Onder de schapen van den veehou der A. v. V. is schurft geconstateerd. Door de politie ls een partij aard appelen in beslag genomen, die niet gedekt door HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendricus J. den Doop naar Wllgenlaan Pieter Dunk naar Pellcaan- straat 2 Wilhelmus Janszen naar Kas tanjelaan 24 Wilhelmus Th. J. Janszen naar Zwanenburgerdljk 294 Jan Bloe men naar Beetslaan 109 Bernardus van der Horst naar IJweg 763 Helnrich Krimp naar IJweg 759 Johannes H. Nass naar Badhoevelaan 31 Hubertus van Osch naar Vijfhulzerweg 562 Wilhelmus J. de Ruijter naar Lijnderdijk 261 Ger- rit J. Schouten naar Kruisweg 1109 Carel W. Slagman naar Wilgenlaan 75 Cornells Souvereln naar Wilgenlaan 2 Joseph P. Theunissen, aan boord tegenover Nleuwemeerdijk 243 Johannes H. J. Thomas naar LJweg 141 Cornells Wijd- ooge naar Pelikaanstr. 4 Christiaan Wil- harm naar Nieuwemeerdijk 402 Jacob Zuiver naar Marktplein 39 Harmanna Venema naar Marktplein 30 Willem J. Savi naar Nieuwemeerdijk 252 Petro- nella A. van Rijn naar Spieringweg 398 Hillegonda P. Metselaar naar Hillegom- merdijk 22 Antje Lem naar Sloterweg 215 Berendina van der Laan naar Sportveldweg 35. Vertrokken: Leendert J. M. van Veelen van Haarlem naar Spiegelstr. 9 zw. Ba- ruch Hoffmann van Heemstede n. Glip- perweg 61c Jacob Talsma van Velsen naar Hagelingerweg 101 LodeWijk Krul van Lichtenvoorde naar F 24 Alida Janzweerd naar Amsterdam, Gorontalostr. 33, 2 hg. Jacob Barto naar Dordrecht, Maasstr. 146 Anna M. Kiep naar Drie- beregenRijsenburg, Hoofdstraat 212 Cornelis G. van der Kroon naar Amster dam, Osdorperwe 70 Adriaan J. Franck naar Assendelft, Zuidwijkermeerpolder 1185 Frans J. P. H. M. de Beer naar Sassenheim, Hoofdstraat 325 Margare- tha C. Hessels, naar Haarlem, Kleverperk weg 29 Simon J. Erkamp naar Amster dam, 3e Oosterparkstr. 134, 1 hg. Jo hannes Th. Bakker naar Haarlem, A. L. Dyserinckstraat 33 Wed. H. Dijkgraaf naar Nieuwer-Amstel, Amsterdamscheweg 180 Ezau Kempenaar naar Laren (N.H.), Melkweg 2a Pieter Lanser naar Aals meer, Oosteinderweg 8 Steven M. Heus naar Amsterdam, Osdorperweg 490. 14. Mehkeh's getoover heeft veel resultaat ziet wat daar nu ln plaats van 't prinsje staat; een klein dom vogeltje met een kopje als een kogeltje. Thijsje is verschrikkelijk verbaasd zijn mond hangt open, heel verdwaasd. De heks kijkt lachend naar beneden en schijnt geheel tevreden. „Nu", zegt zij, „kan je overal vertellen, dat je kroonprins bent er ls toch niemand die je nog herkent en niemand zal je dus gelooven; daarvoor hoef lk je 't leven niet ontrooven. Ik ben de eenige die je weer onttooveren kan dat kan géén toovenaar, géén wijze man. Daarom laat ik je nu gewoon weer vrij, met vriend Thijs er bij." B-fl

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10