STUKKEN BETER IN SMAAK LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 29 September 1934 VISSCHERIJ-BERICHTEN. POSTZEGELS SPORT. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT RECLAME. 84a* CHIEF WHIP Hjkheld slechts een barmeisje en ..hij" draalt natimrttjk aldoor achter haar aan Nu verschijnt ook de echte gravin ten tooneele en de complicaties schijnen schier onuitwarbaar. Tenslotte komt „hij" tot de overtuiging, dat hij toch maar een groote ezel is geweest en spijtig over zijn stom miteiten. keert hij zich tot zijn typiste terug Het is een geestig blijspelletje, waarin ..hij" wordt uitgebeeld door Weisz Ferdl, een tot dusverre voor ons onbekende ko miek. die in Ch&rlotta Ander guitig tegen spel vindt. Het voorprogramma bestaat uit klein goed. dat in deze féestweek derhalve over wegend komisch en van een zeer goed gehalte is. Luxor-theater - In een feestweek vraagt men ontspanning en jolijt. Luxor zorgde daarvoor door twee pittige films, die de volle belangstelling waard zijn en u her haaldelijk doen schaterlachen. Daarbij prikkelt men in „De wereld zonder mas ker" op bijzondere manier de fantasie. Men zou het een modern Jules Verne-verhaal kunnen noemen. Harry Piel en Kurt Ves- permann ontwerpen voor een te houden internationalen wedstrijd een „ver-zien- radio-apparaat" en zij overtreffen hun eigen verwachtingen als de één de zaak plotseling omver loopt en hij lukraak de diverse stekker-verbindingen weer in de contacten stopt. Het ..ver-zien-apparaat" toont de wereld zonder masker. Het kent geen afstand en geen tegenstand meer en dringt zelfs door de muren om de men- schen in al hun doen en laten in 't geheim te volgen Een merkwaardige sensatie geeft de werking van dat apparaat! En het blijkt bovendien, een machtig middel om een misdadige bende, die de uitvinding poogt te stelen, volkomen in bedwang te houden. En om haar tenslotte te overwin nen! Kurt Vespermann speelt met onmis kenbaar talent de rol van den sympathie ken, doch zeer bedeesden uitvinden: Harry Piel. die van z'n onvervaarden hel per. die voor de centen zorgt die de de reclame maakt en tusschen de bedrijven door een frisch partijtje vecht met de leden der vijandelijke bende De tweede hoofdfilm „Een meisje met temperament" is even amusant, zij het van eenigszins anderen aard. Dat temperament volle meisje is Magda Schneider, die op een B.M.W.-motor met fabelachtige snelheid door het Schwarz- wald „toert" op het moment dat Papa haar met diens procuratie-houder wil doen verloven, en per saldo met een paar eigen gekozen candidaten weer huistoe trekt. Een film met fraaie fotografische opnamen, met mooie muziek en eenige bekende „Schlagers", gezongen door Theo Lingen en Harald Paulsen. Roxv-theater. - Voor de pauze draait ,De Dierentemmer", een interessante film, waarin Clyde Beatty, de dierentemmer, schitterende staaltjes wilde dierendressuur laat zien. Hoe hij bijv. leeuwen en tijgers met zijn oogen bedwingt, kan men in deze film bewonderen! „Morgen begint het Leven", zpo denkt Robert Sand, die dan de gevangenis ver laten zal. Hij verwacht door zijn vrouw te worden afgehaald, die helaas door een on gelukkig toeval te laat is. Hij slentert naar huis en vindt haar ook daar niet, omdat zij inmiddels op weg naar hem is. Wel ontmoet hij er een vreemden man, dien hij voor een vriend van zijn vrouw aan ziet. Zoo. vervuld met sombere gevoelens en neerslachtig gestemd ondervindt hij hoe de wereld hem vijandig gezind is als gewezen gevangene. In een hoek van een café achter een glas sterken drank haalt hij weer heel die verschrikkelijke periode uit zijn leven voor den geest. Eindelijk gaat hij weer zijn huis opzoeken en vindt daar zijn vrouw, wachtend op hem, die hem liefdevol ontvangt, zoodoende alle misverstanden uit den weg ruimend. Een mooie film, die den bezoeker van begin tot eind boeit. cv Ds. A. de Bondt. Geref. predikant al hier slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen in de theologie. Wij vestigen er nog even de aan dacht op, dat van morgen af de diensten vanwege de Ver. van Vrijzinnig-Hervorm den wederom in het Volkshuis zullen wor den gehouden. Met dank aan allen, die gaven en collecteerden, bericht het bstuur van de afd. Leiden en omstreken van de Vereeni- ging voor Christ. Gezondheids- en Vacan- tikolonies in Nederland, dat de collecte op 21 en 22 Sept. jJ. heeft opgebracht f. 587.47 (hieronder is begrepen f. 19.66 van Leiderdorp-Zoeterwoude en 1.72.61V« van Oegstgeest). Hedenmorgen is in het perceel Kort Rapenburg 14 door de N.V. P. H. Korl- vinke en Co. uit Den Haag een nieuw sigaren- en sigarettenmagazijn geopend. Thans heeft deze Haagsche firma 29 win kels onder haar beheer, waarvan 28 in Den Haag en omstreken. In afwachting van de 3-October drukte is de inwendige verbouwing van den winkel die onder het beheer van den vorigen eigenaar wordt voortgezet uitgesteld tot na dien datum. De Zweminrichting „De Zijl" wordt heden gesloten. De schietver. „Generaal C. J. Snij ders" heeft den oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht heden ter gelegen heid van zijn 82sten verjaardag schrifte lijk gelukgewenscht. Naar aanleiding op de advertentie in dit blad vestigen wij er de aandacht op dat de heer J. v. Frank zijn zaak in manu facturen heeft overgebracht van Haar lemmerstraat No. 215 naar No. 109. Dit pand is eerst danig onder handen genomen door aannemer Lamboo (timmerwerk), C. v. Valderen O metselwerk), v. d. Horst (stoffeering) en van Rijn (electrisehe ver lichting) en Gotenbos (schilderwerk). Gezien de 30-jarige reputatie van den heer van Frank zal deze overplaatsing er ongetwijfeld toe bijdragen de zaak tot nog grooter bloei te brengen. Tevens krijgt iedere kooper een geschenk. IJMUIDEN, 29 September Tarbot per K G. f 0 900.70; Griet per kist van 50 KG f. 28—21. Tongen per K G. f. 1.801.40; Middelschol per kist van 50 KG f 31: Zetschol f. 27—20; Kleine Schol f. 25—7.50 Schar f. 12—3.30; Pie terman en Poontjes f. 7—1.80; Middel Schelvisch f. 25; Kleinmiddel Schelvisch f. 22.50—17.50; Kleine Schelvisch f. 13— 7 30. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 4036: Gullen per kist van 50 K.G. f. 145.20; Lengen per stuk f. 1.36; Wij ting per kist van 50 K.G. f. 5—2.10; Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 8.50—7.10. 145 kisten versche haring f. 1.400.95 per kist Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 190 met f. 3224 en IJM. 14 met f. 1763 besom ming. en de loggers KW. 41 met f. 877; K.W. 112 met f. 673; KW. 44 met f. 1175; de K.W. 127 met f. 141 voor versche haring; de KW. 96 met 440 kantjes; KW. 141 met 702 kantjes voor Katwijk en de KW. 127 met 663 kantjes voor Vlaardingen. o DE HARINGVISSCHERIJ. Hoewel de vangsten over het algemeen verminderd schijnen te zijn. blijven de aanvoeren toch regelmatig doorgaan. Som mige schepen doen zeer groote schoten, zoodat nog al wat steurharing aangevoerd wordt. De qualiteit van de haring laat nog steeds zeer veel te wenschen over. Om deze reden worden ook weinig partijen goed gekeurd om door de stichting te wor den opgenomen. Dit heeft weer tot gevolg, dat door deze groote aanbrengst van vrije haring de markt gedrukt wordt, zoodat de prijzen voor alle soorten haring op het oogenblik op een peil zijn beland, dat een loonende exploitatie niet meer mogelijk maakt. Lage prijzen bevorderen echter een vluggen afzet; laten we daarom hopen, dat als straks een betere qualiteit haring wordt gevangen, de mindere qualiteiten geruimd zullen zijn en dat dan door het regelmatig uit de markt nemen van par tijen haring een prijsstijging zal ontstaan. Er schijnen door particulieren wederom eenige verkoopen van haring met Rusland tot stand te zijn gebracht. Men spreekt van 10.000 vaten, de juiste prijs is niet bekend. Hoog zal deze echter in geen geval zijn, daar Rusland in Engeland 27'/: shil ling betaalde. Het is jammer,, dat bij deze transacties de eenheid weer ontbrak, waarvoor Rusland de kans kreeg de ver schillende aanbiedingen tegen elkaar uit te spelen. We kunnen het echter niet anders dan toejuichen, dat deze verkoopen tot stand kwamen, daar dit een ontlasting van de markt is, die den afzet van de andere haring niet meer in den weg kan zitten. De Reedersvereeniging voor de Neder- landsche Haringvisscherij heeft in de af- geloopen week, haar jaarlijksche vergade ring gehouden. De scheidende voorzitter wees in zijn openingsrede op den kritieken toestand, waarin het bedrijf zich bevindt. Jaar in jaar uit worden belangrijke ver liezen geleden, het bedrijf heeft zich nog staande gehouden en was tot nog toe in staat de buitenlandsche concurrentie het hoofd te bieden. Hoelang zal dit echter nog mogelijk zijn? De Duitsche uitvoer die in 1931 nog 60 pet. van onze vangst be droeg, is in 1933 tot meer dan de helft teruggeloopen. De Duitsche Regeering heft een invoerrecht van 9 Mk„ wat bij de hui dige prijzen ongeveer 50 pet. van de waar de beteekent; verder verleent zij groote voorschotten aan de Duitsche reederijen, waardoor deze in staat zijn gesteld de vloot met een 50-tal moderne schepen uit te breiden. De Engelsche Regeertng steunt het visscherijbedrijf bij haar verkoopen aan Rusland, terwijl een credietverleening van f 1.000.000 is voorgesteld. Tot behoud van de Nederlandsche haringvisscherij zal het noodzakelijk zijn, dat de Regeering haar systeem van steun regeling wijzigt en dat het bedrijf wordt ontheven van de verschillende nieuwe las ten, die het de laatste jaren zijn opgelegd. Zoo wordt per schip jaarlijks f. 300f.400 extra betaald aan crisisheffingen op de proviandeering. Margarine voor scheeps- gebruik kostte voor de heffing f. 0.35 per kilo, nu wordt men gedwongen gemengde margarine te gebruiken die minstens f. 1 de kilo kost; de prijsstijging op dit artikel is dus ongeveer 200 pet. Verder drukt de omzetbelasting zwaar op het bedrijf; het artikel haring is gelukkig vrij, doch voor de aanschaffingen van netten en touw werk moet omzetbelasting betaald worden. Als een grief wordt het gevoeld, dat de koopvaardij van de bovenaangehaalde las ten is vrijgesteld. Aan te nemen is, dat nu de samenwerking tusschen Regeering en reeders. door middel van de opgerichte Visscherij Centrale meer en meer ver betert, de Regeering een juister inzicht zal krijgen in de nooden van het bedrijf. Nogmaals zij er daarom op gewezen, dat van den anderen kant de betrokken ree ders eensgezind moeten samenwerken om de Regeering. dat juiste inzicht te ver schaffen. DE TREIL VISSCHERIJ. Bij belangrijk verbeterde prijzen voor de verschillende soorten visch, waren de be sommingen van de treüers belangrijk beter. De haringtreilvisscherij wordt nog steeds voortgezet, de vangsten zijn onge lijk. Voor de groote soorten worden zeer goede prijzen betaald, terwijl de prijzen voor het kleine goed laag zijn. RECLAME- 7550 Groote sorteering Series Pakketten en Postzegels per stuk. Ka-Be albums nieuwste uitgave. C. v. LEEUWEN Lokhorststr. - Tel. 1937 WIELRENNEN. „SWIFT". Naar wij vernemen zullen morgen dé wedstrijden om het ciubkampioenschap der wielrenclub „Swift" plaats vinden. Bijeenkomst bij het clublokaal te 9 uur; de start vindt plaats te halftien. DE ALGEMEENE TOESTAND. Uit de Volkenbondsstad. De Volkenbondsraad eindigde gisteren zijn gewone zitting met een geheime ver gadering. Tevoren was het rapport goed gekeurd van baro Aloisi over de ter-be- schikking-stelling van zalen tijdens de verkiezingscampagne in het Saargebied. Er is een commissie benoemd, waarin om. een vertegenwoordiger van Nederland zitting heeft. Deze commissie heeft tot taak de interpretatie van de overeenkomst inzake het verbod van levering van wa pens aan oorlogvoerende landen. In de openbare zitting, welke vervolgens plaats vond op voorstel van Eden, wenschte deze de Fransche regeering geluk met de. vestiging van 2000 Assyriërs in Syrië, Olivan (Spanje) die rapport uitbracht over het probleem der vestiging van Assy riërs deelde mede, dat Groot-Brittannië en Frankrijk zich voorstelden eveneens Assyriërs te koloniseeren in Britsch Guyane en bij de monding van de Niger (West-Afrika, Soedan). Ecuador werd als 60ste lid toegelaten tot den Volkenbond. De vertegenwoordigers van de zes ex- onzijdige Europeesche staten, Denemar ken, Nederland. Noorwegen, Spanje, Zwe den en Zwitserland, zijn onder leiding van de Madariaga bijeen geweest voor een nieuwe ondrlinge gedachtenwisseling over de toekomst der ontwapeningsconferentie en enkele andere onderwerpen van vol kenbondscommissies. De besprekingen droegen een strikt ver trouwelijk karakter. Prof. Francois was hierbij de vertegenwoordiger van de Ne derlandsche regeering. De door de Volkenbondsvergadering be noemde commissie van 22 voor het Chaco- geschil heeft zijn eerste bijeenkomst ge houden. De commissie heeft den gedele geerde van Tsjecho-Slowakije tot voorzit ter gekozen. Toen de oudercommissie moest worden benoemd, die nog een laatste verzoenings poging op grond van artikel vijftien para graaf drie van het Volkenbondsverdrag zal moeten aanwenden, drong de gedele geerde van Uruguay er op aan, dat deze verzoeningspogingen geheel aan Ameri- kaansche gedelegeerden zouden worden toevertrouwd met uitsluiting van iederen Europeaan. Na een lang debat werd tenslotte bij wijze van compromis besloten, dat de Tsjechische gedelegeerde tevens voorzitter van deze ondercommissie zal zijn, terwijl de andere leden van de ondercommissie uitsluitend Amerikanen zullen zijn, name lijk de gedelegeerden van Argentinië, Chill Columbia, Cuba, Mexico. Peru. Uru guay en Venezuela. De verzoeningscommissie heeft voorloo- pig veertien dagen tijd gekregen voor haar pogingen. BELGIE. Crisis vooreerst afgewend. Gisteren heeft het Belgisch kabinet ver gaderd. Het voornaamste punt van be spreking maakte uit het begrootingsplan voor 1935 en de dekking van een deficit, dat volgens particuliere ramingen onge veer een milliard franken zou bedragen. De minister van Financiën staat op het standpunt, dat 't evenwicht moet worden hersteld door ingrijpende uitgavenbeper king. Hij stelde daarbij de portefeuille kwestie. De minister van Oorlog, Devèze, heeft In de pers verklaard dat de legeruitgaven niet kunnen worden beperkt, doch tegen over minister-president de Broquevilie heeft hij verklaard 44 millioen franken op de gewone begrooting voor de landsverde diging te willen laten vallen en het aan vragen van een bijzonder credlet van 100 millioen te willen uitstellen tot het vol gend jaar. In verband hiermede wordt de politieke toestand wat optimistischer beoordeeld. De toestand blijft evenwel critiek. DUITSCHLAND. Communisten gearresteerd. De geheime staatspolitie arresteerde in Berlijn vier communistische functionaris sen, onder wie den vroegeren rijksdagaf gevaardigde Thielen. Een verder onder zoek leidde naar Baden, waar de politie erin slaagde nabij Heidelberg nog eenige communistische ambtenaren in hechtenis te nemen. Al deze personen werden wegens voor bereiding van hoogverraad voor de recht bank gebracht. o BULGARIJE. Het bezoek van koning Alexander. Het bezoek van koning Alexander van Zuid-Slavië trekt zeer sterk de aandacht. In een bijeenkomst met de ministers zijn alle kwesties besprokn, die beide landen aangaan. Heden worden de besprekingen alle kwesties besproken, die beide landen plegen voortdurend overleg. GESPANNEN TOESTAND NABIJ DE SAAR LONDEN. 29 Sept. (V.-D.) De spe ciale correspondent van de „Daily Express" Pembroke Stephens meldt uit Saarbrücken dat een bezoek aan de Westelijke grens van het Saargebied niet anders gekarakte riseerd kon worden dan door de'woorden „Oorlog in vredestijd." Duizenden Fran sche soldaten zouden zich volgens hem voorbereiden om aan de dreigementen van den Minister van Buitenlandsche Zaken Barthou uitvoering te geven. Het gedon der der Fransche zware artillerie kon men 's nachts in de bosschen hooren. Nooit hadden de bewoners van Saarbrücken een zoo hevig artillerievuur gehoord. Honder den arbeiders waren tewerk gesteld aan de uitbreiding en verbetering van de nieuwe Fransche straatwegen, die van Metz en Straatsburg naar het centrum van het Saargebied leiden. Auto's met Fransche officieren en groote vracht auto's met veldbedden voor het nieuwe Fransche corps aan de grens van het Saar gebied zijn voortdurend onderweg. Op een vlakten buiten Bitsch, vijftien K.M. van de Duitsche grens, zijn sterke troepen machten geconcentreerd. Naast de aan wezige kazernes zijn legerkampen inge richt, die zijn aangevuld met in witte uni formen gestoken Afrikaansche troepen. Pembroke Stephens had duizenden tanks ontmoet, die langs de wegen in de scha duw der boomen stonden. Te Rohrbach passeerde hij een trein, die vol was met Fransche soldaten, waarvan één hem ver telde: „Onze generaal heeft ons bij de parade te Bitsch gezegd; „De toestand in het Saargebied is uiterst critiek. Gij moet bereid zijn op het eerste bevel den roep van Frankrijk te volgen en naar Saar brücken te marcheeren om elke Putsch te onderdrukken." De troepen maken lange geforceerde marschen en maken een vermoeiden in druk. o VLUCHT VAN KINGSFORD SMITH. SYDNEY, 29 Sept. (Reuter). De Australische vlieger Kingsford Smith, die gisteren bericht heeft ontvangen van de London Aero Club, dat het certificaat dat zijn nieuwe machine heeft verworven, vol doet aan de eischen voor de Melbourne- race is hedenmorgen te 6 uur voor zijn vlucht naar Londen gestart. ENGELAND. Bewapeningsplanncn. De „Daily Telegraph", die in contact staat met kringen van den minister van oorlog, publiceert een artikel over de be wapeningsplannen van het Britsche de fensieministerie. Uiteengezet wordt, dat de opvatting, dat binnen afzienbaren tijd in Europa geen oorlog te verwachten is, is opgegeven. Men staat thans in het kabinet voor een strijd tusschen aanhangers van een krach tige strijdmacht en tegenstanders daar van. Deze strijdmacht zou tot expedities in staat moeten zijn. Op het kabinet zou een dringend beroep zijn gedaan, nieuwe legercredieten in te willigen van zoodani- gen omvang, dat dit Engeland in staat zou stellen, eventueel een strijdmacht van 6 divisies over zee te zenden. Men gelooft, dat de rijksdefensiecom- missie dezen eisch gerechtvaardigd acht. Er zijn echter nog geen kabinetsbeslui ten genomen en de ministers zouden er tegen zijn, de legerbegrooting van het vol gende jaar te baseeren op overwegingen, die aanleiding zouden geven tot dezen eisch. Deze overwegingen zouden rekening houden met de mogelijkheid, dat Enge land in gevaar zou worden gebracht door een vijand, die zich op Belgisch-Neder- landsch grondgebied zou hebben vast gezet. o VEREENIGDE STATEN. Redevoeringen van Roosevelt en Hoover. President Roosevelt heeft voor de radio gesproken. Hij hield een rede op het jaar lijksche vrouwencongres, dat te New-York allerlei onderwerpen behandelt. De Presi dent verklaarde, dat er tegenwoordig in de Ver. Staten meer menschen dan vroeger zijn, die zelfstandig denken en niet als papegaaien napraten, wat zij op verkie zingsvergaderingen hebben gehoord. En daarvoor zeide Roosevelt moet men dankbaar zijn. Voorts zeide hij, dat het. belangrijkste resultaat, in de afgeloopen twee jaar be reikt, was. dat de menschen thans meer belangstelling hebben voor de vraagstuk ken, die hun welvaart betreffen, dan vroe ger. De Amerikanen staan met hun beide voeten op den vasten grond. Oud-president Hoover heeft te Portland in den staat Oregon, in welke streek hij zijn jeugd heeft doorgebracht, een rede gehouden, waarin hij pleitte voor particu liere hulp in plaats van regeeringssteun- maatregelen voor de slachtoffers van de crisis. Hij beschouwde de overheidsinmen ging als een soort verkeerde weldadigheid en geen regeering kon volgens hem de taak verrichten, die voor de weldadigheid was weggelegd. TREINRAMP IN ENGELAND. VELE SLACHTOFFERS. LONDEN 28 Sept. (Reuter). Te Warwick bij Warrington (Warwickshire) is op een kruispunt een sneltrein op een locaaltrein gereden. De voorste twee rijtuigen van den sneltrein werden getelescopeerd. Er werden 12 passagiers gedood en 40 gewond. Een later bericht maakt echter melding van vier dooden doch voegt er bij, dat nog een aantal passagiers onder de vernielde wagons liggen. De botsing had plaats te 9.10 uur nam. De sneltrein van Huston naar Blackpool reed op het achterste gedeelte van den lo caaltrein naar Wigan. Reuter meldt nader, dat te 1.20 's nachts de leden der reddingsbrigade nog bezig waren met het bergen van dooden en ge wonden. Er waren toen 26 gewonden naar het ziekenhuis overgebracht en 4 dooden geborgen. Men vreest nog steeds dat er 12 dooden zijn. Bij de botsing wier de locomotief van den sneltrein den aandrijfwagen van den locaaltrein die zich achteraan bevond om en reed er over heen. Men denkt dat de machinist van den sneltrein is omgekomen, de stoker werd gewond. Van den locaaltrein werd alleen de machinist gewond. Na de botsing werkte de locaaltrein zich van den aandrijfwagen los en liep ca. 100 meter langs de rails; daarna geraakte een der wagons in brand. De machinist kon den brand echter terstond blusschen en alle inzittenden bleven ongedeerd. Van de 28 gewonden zijn er 10 vrouwen, kinderen zijn er niet bij. Ook in het zie kenhuis van Ligh bevinden zich een aan tal gewonden. LONDEN, 29 Sept. (Reuter). De red dingsbrigade is den geheelen afgeloopen nacht bezig geweest met het bergen van dooden en gewonden bij de treinramp te Warwick en met het vrijmaken van de lijn. Volgens de laatste opgaven zouden 11 personen zijn gedood, w.o. 3 vrouwen en 20 a 25 gewond. KOFFIEKONING OVERLEDEN. SAN SALVADOR. 29 Sept. (V.D.). De Italiaan Mauricia Nicardl. een der rijkste mannen van San Salvador, die bijna den' geheelen koffiecultuur van San Salvador, geschat op ongeveer 45 millioen gulden, financierde, is overleden. o HITTEGOLF IN ENGELAND. LONDEN. 29 Sept. (Reuter). De tem peratuur steeg gistermiddag te Londen boven 26 gr. Celcius. Heden in de vroegte heerschte nog steeds een temperatuur van 20.5 gr. o OLIEBRAND. CELLE (Duitschland)29 Sept. (V.D.). Vanmorgen ontstond tengevolge van gas- uitstrooming een groote ollebrand in een olieboring van een Dusseldorfsche firma. In enkele oogenblikken stond de groote boortoren in lichterlaaie. Zes arbeiders werden gewond. Omtrent het lot van twee arbeider;, die zich boven in den boortoren bevonden, verkeert men nog in 't onzekere. De omvang van de ramp valt nog niet te overzien. Veilig verkeer is ook heel wel mogelijk zonder een permanent gebruik van uw claxon. AMSTERDAM, 29 Sept. Ongeanimeerde markt. Industrieelen en Tabakken onregelmatig. Suikers en Rub bers nauwelijks prijshoudend. Olie's ge drukt. Duitsche obligatie's lager. Belgische staatspapieren beter. Ned. staatsobligaties zeer vast. De beurs was heden ongeanimeerd. De omzetten waren uiterst klein. De koers fluctuaties bleven tot fracties beperkt. De berichten uit de VS. geven blijk, een ver schil van meening omtrent de te volgen economische politiek, waardoor de onzeker heid wordt versterkt. De zwakkere stem ming van Wallstreet was hieraan toe te schrijven. De beurs sloot zich vandaag bij Wallstreet aan. Van de Industrieelen daalden Philips 2 terwijl Aku's een kleinigheid zwakker waren. Ford waren hooger, terwijl Unile ver een fractioneele koerswinst later weer moesten afstaan. Olie's liepen iets terug; Koninklijke waren beneden 149 Ameri- kaansche soorten waren gedrukt. Rubbers waren nauwelijks prijshoudend. A'dam Rubbers openden 1 °/o lager doch konden een deel van het verlies weer inhalen. Suikers waren ongeanimeerd. H.V.A.'s schommelden omstreeks de laagste koers van gisteren. Tabakken waren verdeeld. Scheepvaarten en Mijnwaarden verwaar loosd. Amerikaansche fondsen liepen terug evenzoo Duitsche obligaties. Youngleening daalden beneden 25 Belgi -be obligaties verkeerden in herstel. Ned. Staatsfondsen waren zeer vast. Vooral Oude Schuld Ned. Indische leeningen waren goed prijshou-

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2