LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 29 September 1934 UIT DE RIJNSTREEK. GEVRAAGD. AANGEBODEN. ALPHEN Schoolopheffing? Ingevolge de bezuiniging bij het onder- Trijs zal vermoedelijk één der vier scholen van de Vereenlglng voor Chr. L. en M. U. onderwijs n.l. de school in wijk Hoorn, hoofd de heer E. D. Lodder, moeten wor den opgeheven. De leerlingen zullen dan moeten worden verdeeld over de scholen J. Nleuwenhuizenstraat en Julianastraat. Naar wij vernemen, worden evenwel door het bestuur nog pogingen aangewend, om deze opheffing te voorkomen. Aanrijding. Langs den Westkanaalweg reed een ver tegenwoordiger van de fa. Engelbert Fils en Co. op weg met een nieuwe demonstra tiewagen 2-pers race-model eerst tegen een vrachtauto, daarna tegen een telefoonpaal, die afknapte en tot slot in een sloot. De wagen, die zoo goed als ver nield werd, moest met een kraanwagen v/orden weggesleept. Ook de vrachtauto werd zoodanig beschadigd, dat de reis niet kon worden vervolgd. De bestuurder van den nieuwen wagen kwam er zelf goed af. Ooorzaak was dat de bestuurder vermoe delijk te snel heeft gereden en de situatie niet meer goed meester was. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een uit voerig onderzoek ln voor het op te maken proces-verbaal. Zilveren jubileum van „Zuster Trui". Onze bekend plaatsgenoote mej. G. Spijker, beter bekend als „Zuster Trui" herdacht dezer dagen haar 25-jarig jubi leum als diacones. Het grootst aantal jaren verrichtte zuster Trui haar zegenrijken arbeid alhier in de Martha-Stichtlng Inrichting voor onverzorgde kinderen. Dat haar arbeid wordt gewaardeerd, kwam wel tot uiting bij de feestelijke viering van haar jubileum, dat zoowel te Amsterdam in het Dlaconessenhuis als hier in genoemde in richting werd herdacht en waarbij haar talrijke bewijzen van belangstelling wer den aangeboden. Belhamels! Tijdens het concert van „Crescendo" wilde het electr. licht, dat men had aan gebracht, niet branden. Met behulp van een draad uit de woning van omwoners werd tenslote een verlichting tot stand gebracht. Eenige jongens maakten van deze gelegenheid gebruik om een touw, dat diende tot afzetting, door te snijden, blijkbaar met de ijdele hoop, dat de aan dachtige luisteraars hierdoor zouden ko men te vallen. Een en ander werd opge merkt door den iaspecteur van politie, die de belhamels bij de kraag nam en over bracht naar het politie-bureau. De nieuwe spelling. Door B. en W. Is aan de hoofden der openb. lagere scholen een schrijven gericht tot invoering der vereenvoudigde spelling. Zooals men weet was door het raadslid den heer H. v. Kleef in dien geest reeds vragen gesteld aan B. en W. Bij infor matie bleek ons, dat bij de bijz. scholen ook genoemde spelling reeds in Ingevoerd. De collecte voor de Vrije Universiteit heeft over 1933 opgebracht voor Alphen f. 155.09 (1932 f. 147,02); Oudshoorn f. 25,58 (f. 27,98)Aarlanderveen f. 25,68 (f. 23.881 Voor Aarlanderveen bestaat het comité uit ds. H. Moolhuizen en den heer P. Pasma; voor Alphen en Oudshoorn uit de heeren K Salverda, voorz., E. v. d. Pol, secr.-penningm.; J G. Baart, J. H. Bel- graver, W. J. v. d. Brink; W. de Graaff; C. Haasbeek, J. A. v. Leeuwen en M. Vos kuilen. Tot voorzitter van de Chr. Jongel.- vereeniging „Onderzoekt de Schriften" werd benoemd de heer J. Constandse, we gens het bedanken en vertrek van den heer J. J. Vriellnk. Naar wij vernemen zal hier ter plaatse geen collecte worden gehouden voor het Nationaal Crisiscomité ln verband met de hier reeds talrijk veel gehouden col lecten voor diverse doelelden; evenwel zal het plaatselijk Crisiscomité haar werk zaamheden dezer dagen opnieuw her vatten. De brugwachter C. de G. had het on geval met een voet bekneld te geraken tusschen het z.g. slot van de Rijnbrug bij het nederlaten van de brug. Het lichaams deel werd zoodanig gekneusd, dat G. zijn dienst niet meer kon waarnemen en zich onder heelkundige behandeling moest stellen. Het 25-Jarlg bestaan van de Chr. Jongel.vereeniglng op Geref. grondslag „De Heere is onze Banier", dat momenteel on opgemerkt is gepasseerd, zal worden her dacht in Dec. a s., gelijk met de alsdan te houden jaarvergadering. Het bestuur van de Martha-Stlchtln, inrichting voor onverzorgde kinderen, ont ving de afgeloopen maand een gift van f.40 van P B. uit IJmuiden: f.30 van de dames H. uit Hilversum en f. 25 van N. N. alhier voor nieuwbouw. De Jaarlijksche collecte ten bate van de afd. van „Het Groene Kruis" alhier is bepaald op a.s. Donderdag. Door verschillende bewoners van het Goudsche-Rilpad is opnieuw aan den Mi nister van Waterstaat een adres ingediend om te komen tot opheffing der tollen. Gevonden: 1 vulpen. 1 br lederen tasch met inhoud, 1 rijwielbelasting- plaatje. 1 vaarboom. 1 horloge. 1 zak tar wemeel. 1 hond en 1 vulpen. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. Tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk aan den Oudshoornscheweg werd benoemd de heer J. P. Abbinga. Ook de Geref. kerken Alphen en Oudshoorn ontvingen voor haar diaconie ieder een legaat van f. 750 van wijlen burgemeester C. W. Ch. Th. Visser. De opbrengst van de duizend-gulden- collecte van Uitbouw der Ned. Herv. Kerk heefft het bedrag der f. 1000 reeds over schreden. BOSKOOP Door den minister van Econ. Zaken is tot bestuurslid der stichting „Land bouw Crisisorganlsatie" voor Zuid-Holland benoemd de heer D. Veerman Jr. alhier. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering „Zang en Vriendschap". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" hield haar jaarvergade ring in de bovenzaal van den heer A. Kroon onder leiding van den voorzitter, den heer C. van der Spek Czn. Nadat gezongen was Ps. 138 1 opende deze met gebed en sprak een openingswoord. De secretaresse, mej. A. Rijkaart, las de notulen en bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarbij tevens een terugblik werd gegeven op het 15-jarig bestaan der vereeniging. De pen ningmeester, de heer A, van Rijssel, bracht het financieel verslag uit. De kas sloot met een batig saldo. De commissie voor controle bracht een gunstig rapport uit en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. De voorzitter bracht penning meester en commissie een woord van dank voor hun arbeid. Tot bestuursleden werden herkozen mej. A. Rijkaart en de heeren J. Fase en B. van den Bosch. Daar de heer B. van den Bosch bedankte, werd gekozen de heer L. Laros. Na rondvraag en gezellig samenzijn volgde sluiting met dankgebed. Op de gehouden vergadering van het plaatselijk Crisis-Comité werd tot voorzit ter, ln de plaats van oud-burgemeester J. van der Meulen, benoemd burgemeester A. Warnaar, die zich hiertoe bereid ver klaarde. Besloten werd 3 October a.s. een vlagjesverkoop te houden voor het Natio naal Crisis-Comité. LEIDERDORP. Schrietwedstrijden Burgerwacht. De burgerwacht alhier hield wedstrijden op de schietbanen te Katwijk. In de onderlinge wedstrijd was de uit slag als volgt: G. den Braven, le prijs; L. de Witt, 2e pr.; Joh. Dompeling, 3e pr.; G. de Koning J.Mzn., 4e pr.; Theo Nagte- gaal, 5e pr.; J. Nagtegaal, 8e pr.; J. Smit, 7e pr.; B. v. d. Bosch, 8e pr. Theo Nagtegaal werd winnaar van den „Kommandantsbeker". Op de vrije baan was de uitslag: L. de Witt, le pr.; A. v. Ingen Schenau. 2e pr.; B. v. d. Bosch, 3e pr.; Joh. Dompeling, 4e pr.; D. v. Wijck, 5e pr.; J. M. de Koning, 6e pr.; G. de Koning J.Mzn., 7e pr. De burgemeester woonde de wedstrij den bij. NIEUWKOOP GEMEENTERAAD. Het oude raadhuis verkocht De baggerwerkverschaffing. De raad dezer gemeente kwam voltallig bijeen. Na de notulen werd gelezen een klacht van een paar werkloozen over den arbeider op het ontginningsbedrijf, welke na een gerekte bespreking werd verwezen naar de instantie, waar zij thuis hoorde. Een tweetal ingekomen stukken over het voormalige gemeentehuis lokten eveneens een langdurige bespreking uit. Een eerste van den Minister van Onderwijs om te blijven uitzien naar een eenigszins loo- nende bestemming voor het gebouw en een tweede om het gebouw te koopen voor f. 1000 met intact-lating van den voorgevel zonder te weten, waar 't voor bestemd zal worden. Dit laatste is voor den heer Splinter een beletsel om zijn stem hieraan te geven. Met 7 tegen 2 stemmen werd tot verkoop besloten. Tegen de heeren Splinter en Verhaar, de heeren Mourits en Augus- tinus onthielden zich. Kooper is de heer M. H. van de Pol te Bodegraven. Een verzoek van G. W. Pauëlsen om een om een drankvergunning is niet ontvan kelijk terwijl een door Nieuwveen toege zonden gewijzigde begrooting van den vleeschkeuringsdienst andermaal de tongen losmaakte. Een verlaging met f. 150 van de motortoelage voor den hulpkeurmeester was naar den smaak, doch een op last van Ged. Staten aangebrachte wedde-verhoo- ging van f. 200 voor den keuringsveearst kon in geene deelen genade vinden. De heer Verhaar liet zich fel uit, zij het dat de heer Karsemeijer voor het waarnemen van zijn functie om strijd geprezen werd. Het eenparig besluit was dan ook een ge motiveerd bezwaar in te brengen, zij het, dat even eenpaiig werd aangevoeld, dat dit niets zou baten. Uit een volgende mededeeling konden wij opmaken, dat het restaureeren van de polderwegen nog steeds bij het polderbe stuur een punt van overweging uitmaakt. Ook voor de spoorverbinding bleken B. en W. actief geweest te zijn. wat mogelijk wel tot uiting zal komen bij de volgende dienstregeling. Aan muziek in de café's op Zondag heb ben vele leden zich gestooten en de heer Stam vond veel bijval om dit bij verorde ning te beletten, wat voor prae-advies werd aangehouden. Op een adres om het vaartplan spoedig uit te voeren kon de voorzitter antwoorden dat de goedkeuring van Ged. Staten thans aanwezig was en de eerste overeenkomst reeds was geteekend. De geheele afdoening moet nu weer wachten op de tenaamstel ling aan het kadaster. Op de vragen van den heer Verhaar in een vorige vergadering over de zwemge- legenheid heeft de voorzitter reeds 2 malen het reglement van de vereenlglng opge vraagd. doch ontving taal noch teeken. Op een vraag van den heer Zwart, wat daar nu eigenlijk gebeurt, wat niet in orde is, blijkt, dat kinderen zich gewoonlijk zonder toezicht in een zelfde kleedkamer uit- en aankleeden. Dit werd algemeen afgekeurd. De middenstanders hebben zich eenparig uitgesproken geen verruiming van den verkoop op Zondag op prijs te stellen en ook geen der raadsleden gevoelt daarvoor. Wel zou men graag zien. dat de wet beter werd nagekomen en gehandhaafd en de voorzitter zal de politie daar nog eens extra op attent maken. In het vorig jaar ia het lidmaatschap van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten opgezegd tegen 1935. De voor zitter betreurt dit en zou continueering willen, juist in dezen tijd is vereeniging om verschillende redenen noodzakelijk, wat 97 °/o der bevolking aanvoelt. De voor zitter had heel wat tegenstand te overwin nen. doch haalde 't met 6 tegen 4 stem men. Tegen stemden de beide wethouders, met de heeren Zwart en Stam. De heer van Wijngaarden onthield zich. De landhuur van P. Kapteijn werd op zijn verzoek over 1933 teruggebracht op f. 150. De gemeente-rekening over 1933 werd op voorstel van de Commissie voor- loopig vastgesteld aan inkomsten op f. 120 058.26 en aan uitgaven op f. 106.801.21 batig saldo f. 13 257.05. Mede gaat onder de hamer door de rekening van het elec- triciteitsbedrljf. Een regeling ex art. 19 der L.O.-wet met de gemeente Zevenhoven om kinderen uit die gemeente op de O.L school alhier toe te laten wordt goedgekeurd. Een 4 tal per- ceelen grasland worden voor 1935 weder onderhands verhuurd. De voorzitter deed verschillende mede- deelingen over de baggerwerkverschaffing. Op 23 Juli is een aanvang gemaakt en hebben 68 werkloozen geregeld gebag gerd. Aan loonen is uitbetaald f. 987.14, terwijl op den wal is gebracht 6000 ton of droog 2000 ton. Bovendien is op 3 Septem ber begonnen met 3 werkloozen om den bagger om te steken, waarvoor is uitge geven f. 128.76. Intusschen is op het be drijf slaboratorium voor grondonderzoek te Groningen een analyse genomen van de bagger, welke uitmuntend bleek en voor den afzet is reeds een en ander gedaan, zoodanig, dat in totaal 630 ton verkocht is. Vooral bij de kweekers in Boskoop bestaat veel animo, deze echter kunnen ze eerst in het voorjaar gebruiken. Het werk is nu sedert Maandag stop gezet om eerst een 1000 ton van de hand te doen. Zeer lang werd hierover gediscussieerd tot ten slotte weder f. 1000 werd gevoteerd. Eenige leden wilden met de voortzetting nog wachten tot na de rietcampagne, ech ter blijken er nog 18 stempelaars te zijn, wat een reden is om te besluiten, dat B. en W. met de commissie deze zaak onder het oog te zien om weer menschen aan den gang te zetten. De heer van Houten merkte op, dat in Noorden wordt rondverteld, dat de Stich ting der Drinkwaterleiding geen recht heeft een verhoogd tarief plus f. 2.50 te vorderen, waarop de voorzitter antwoordde dat de Stichting hier wel degelijk recht op heeft. De heer Zwart vroeg of geen verzoek is ingekomen van J. Pietersen Jr. over het vervoer van de leerlingen naar de Nijver heidsavondschool te Woerden. De voorzitter zelde. dat een verzoek tu Ingekomen om zijn subsidie van f. 100 tol f. 200 te verhoogen doch dit kwam kort voor de vergadering in. waarom geen voor stel nog aanwezig is van B. en W. Besloten werd hierom het verzoek aan te houden. De heer van Wijngaarden zou het keuren van de huisslachtingen kosteloos willen maken, welk idee echter geen bijval vindt. Hierna sluiting. bioscoop-voorstelling. In de zaal van hotel „Het Vliegende Paard" alhier werd een bioscoop-voorstel ling gegeven door de R.K. Bioscoop-onder neming te Tilburg. Behalve een komisch programma werd als hoofdnummer ver toond de bekende film „Credo", waarin een strijd gevoerd wordt tusschen geloof en ongeloof en waarbij tenslotte het geloof triumpheert. De opkomst was niet bijster groot. NIEUWVEEN. Een prachtig succes! Naar men ons mededeelt is de bruto op brengst van den Bazar ten bate van de T.B.C.-bestrijding f. 550. TER AAR. De Chr. Zangvereen. gaf een open luchtconcert in Korteraar. Ten bate van de vereeniging had een speldjesverkoop plaats. WADDINXVEEN. De heeren Lenting uit Waalre (N.B.), Frij uit Nieuwersluis en Derksen uit Zwolle, werkzaam bij de Spoorwegen, zijn met ingang van 1 October a.s. overge plaatst naar Waddinxveen. De penningmeester van de vereeni ging tot bestrijding der T.B.C. werd ver blijd met een gift van f. 16.95, welk be drag gecollecteerd was ter gelegenheid van een excursie naar de Wieringermeer van bouwpatroons uit Waddinxveen en om streken. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, dochter van Jan van Elswijk en van Jansje van Kuijk. Overleden: Willem Rietveld, 66 jaar, on gehuwd. Ondertrouwd: Gerrit Groeneveld, j.m. 35 jaar, te Bodegraven en Christina Wil- helmina de Jong, J.d., 27 jaar. De verkoopuitbreiding op Zondag. Van de gelegenheid, welke ook in deze gemeente aan winkeliers werd geboden om zich vóór of tegen uitbreiding van ver koopgelegenheid op Zondag te verklaren, is zeer weinig gebruik gemaakt. Slechts door 2 personen zijn de daarvoor ter ge meente-secretarie neergelegde lijsten ge teekend, n.l. 2 sigarenwinkeliers, die bei den vóór hebben gestemd. Niemand heeft zich tegen verklaard. De heer C. A. A. Dullemond, hoofd der O. L. School no. 1 (Dorp) alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Openbare UX.O.school te Noord-Scharwoude. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden TREKHOND Te koop gevraagd een beste trekhond (boom hond), reu door J. KAVE LAAR, Secr. Varkevlsser- straat 339, Katwijk a. Zee. AANHANGMOTOR te koop gevraagd, voor 14 v. Jol, liefst weinig ge bruikt. Opgave v. prys en merk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1833 k. VEERENBED Te koop gevraagd, van nette fam. een 2-persoons veerenbed. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2066 k. CELLIST (E) Pianiste en violist wen- schen aansluiting met celll6t(e) of tweede vio list (e), om 1 avond per week te musiceeren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2060 k. DRESSOIR Te koop gevraagd van par ticulier, goed onderhou den dressoir of buffet. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1814 k. RIJWIELMERK Rywielbelastlngmerk 1934 tor overname gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1765 k. LAND Te koop gevraagd, onder gemeente Rijnsburg 1 H.A. wel- of teelland, liefst ge legen aan weg en water. Volledige opg. gewenscht. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1857 k. ONDERWIJS Les gevraagd ter opleiding 3e klas M.Ul.O. Brieven met prijsopgave en inlich tingen Bur. van dit Blad onder No. 1954 k. TULPENLAND Te huur gevraagd 300 R.R. best en versch land, voor den teelt van Darwlntul- pen. door NIC. BOS, Ach terberg 22, Katwijk a. d. Rijn, Tel. 142. WASCHKAST Ter overname gevraagd, een goed onderhouden eiken waschkast (zonder waschstellen)Brieven m. uitersten prijs voor a.s. Dinsdag Bur. van dit Blad onder No. 1914 k. GASMETER Te koop gevraagd een 5- of 10-lichts gasmeter, ln goeden staat. Brieven met opgaaf van orijs aan- OUTSHOORN, Langebrug No. 30. MEISJESFIETS te koop gevraagd, klein model. E. VAN AALDE REN, Hoofdstr. 200, Sas- senhelm. DUITSCH Conversatieles gevr door clubje, 4 pers. van Dult- sche (r) Brieven met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 1897 k. DRUMS Te koop gevraagd ijzeren smeerolie drums, in elke hoeveelheid. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1934 k. Op 3 Oct. Hutspot en op de andere 364 dagen Gepasteuriseerde Melk en Melkproducten van ,.DE LANDBOUW". Ze zijn duurzaam en betrouwbaar en worden overal versch aan huls bezorgd Telef. 218. BOEKHOUDEN 97 geslaagden voor de ,.Federatle"examens (Mer_ cutius) en „Ver. van Leeraren Speciaal eigen opleidingssysteem en re petitiemethode Condities f 5 per maand per wekel lesuur Bureau voor Boek houden J A JANSEN. Nieuwsteeg d Lelden. Telefoon 2811. BOEKHOUDEN Volledige opleiding Prak tijkexamens. Elk examen geslaagden. Condities f. 6.- per maand: wekelijks per persoon 1 lesuur, 2 perso nen 1%, 3 personen 2, en 4 of meer personen 2 Mi uur. J. A. JANSEN, Nieuwsteeg 4 a. Lelden. Telef. 2811. ANTIEKE staande of hangende klok geeft cachet aan uw in terieur. Wy leveren ze U uit voorraad en onder garantie. Beeldjes voor Frlesche klok, zeldzaam mooi f. 5.50 't stel. Alleen Doezastraat 29. Openbaar Slachthuis 15 ct. p. p. 4 p. 50 et. Dinsdag voorm. 11% uur verkoop van een buitenge wone groote partij gesteri liseerd rundvleesch, rund- vet, reuzel en bouillon. FRANKE. JOHs. KOOLEN voorheen zwart of fijn grootwerker voor de firma Jongmans, beveelt zich beleefd aan voor het leve ren, maken of vermaken van alle mogelijke heeren- kleeding. Garenmarkt 15. LESSEN Wendt U voor hulp by huiswerk. privaatlessen. Wis-, Natuurk., Latyn, Grleksch, mod. talen etc. tot de We-M.O. (Ver. v. Werkzoek. leeraren M.O.), Bill, cond Secr.: W. Rozenstraat 52 A. CITROEN Cltroën auto te koop, 4-deurs, loopt uitstekend, zonder gebreken. tegen ieder aannemeiyk bod, moet weg. Proefrit toege staan. Kagerstraat 14, Lelden. IEDER BESTELT nu zyn Demi of regenjas bij J. KOOLEN, deze levert voor den meest biliyken prys. Uitsluitend solide stol', goed passende coupe en degelijke afwerking. Garenmarkt 15. NELSON heerenrywiel te koop, bUna nog nieuw, duurste soort met ringlagers bruin ge ëmailleerd. met ketting- kast. lastdrager en torpe donaaf voor f. 20. Spot- koople Kolfmakerssteeg 28 a, bij bet Rapenburg. 3 OCTOBER Gevulde koeken, Araan- delzandgebakjes 6 cent, amandelbroodjes. gebak jes 8 ct.. slagroomgebak 10 ct., saucyzijnbroodje 12 ct. A. G EPSKAMP. Noord einde 23, Tel. 2653. DEKKLEEDEN te huur, bij: H. DE ROODE, Oude Singel 94. Telef. 738. VRUCHTBOOMEN v. appel, peer, pruim, kers morel en perzik. Bessen, Frambozen, prima kwali teit, alle vormen en soor ten U heeft vrij zicht en verplicht u tot niets! Handelskweekerij A C. DE VOGEL, Warmond, Telef. 79. NAAIMACHINES! Laat uw naaimachine niet verknoeien door zooge naamde reparateurs die langs de huizen loopen; zij geven zich dikwyis op onze firmanaam uit. Het oudst en vertrouwdst re paratieadres: v.h. WESTDORP en Co., Morschstraat 41. BANKETBAKKERIJ A. G. EPSKAMP, Noord- einde 23. Onze boterkoek jes vanaf 16 ct. per ons, amandelkoekjes 20 ct. per ons, gevulde koekjes 22 ct. pe rons, boter speculaas 35 ct. per half pond. NAAIMACHINES Groot model Singer f60, klein model f. 50; Anker f.45; Hald en Neu. ring- spoel f.65; nieuwste mo del Singer rlngspoel f. 70, allen zoo goed als nieuw en met garantie. v.h. WESTDORP Co.. Morschstraat 41. UW SCHOEISEL wordt bij ons prima, net jes en vakkundig gerepa reerd. Neemt proef en u biyft vaste cliënt. Lagen prijs, en als winkelweek reclame: 10% korting. H. J. KRAMERS. Kore- vaarstraat 17. WASCH DEKENS naar Zaalberg Uw adres voor het wasschen van alle soorten dekens. tevens spannen van gordynen is Or.anjeboomstraat 5 cd Julianastraat 4 Aanbev J v GTJZEN voorh. wed A MIEREMET. 3 OCTOBER Huzaren salade, kalfs- vleesch-croquetten en be legde broodjes den geheej- len dag verkrijgbaar. Ook per automaat. A. G EPSKAMP, Noord- einde 23, Tel. 2563. KOOPT NU uw leder, rubber enz. by ons! Gedurende de win kelweek betaalt leder die voor f. 1.25 koopt f. 1.00, wie voor f. 2.50 besteedt f. 2.00 enz. Sportartikelen uitgesloten. H. J. KRAMERS. Kore- vaarstraat 17. FORD 1931 Sedan 4 portieren, mooie wagen, zware ballonban den Prijs f. 390.—. W. F. DE WOLF. Lage Ryndyk 126. Tel. 2833. Bakfietsenkoopjes Vlei open en drie gesloten bakfietsen met beste ban den, geoliede bakken enz. Alle maten voor alle doel einden, vanaf f. 30.Te zien Maandag, School straat 74, Voorschoten. RADIO Aangeboden, een nieuw gebouwd wlsselstr. radio toestel, alles ln 1 luid- sprekerkast, pracht model enorme selectiviteit, 40 a 50 stations, vry ontvangst, Ook genegen met een ver ouderd toestel In to rullen Adres: Hooge Ryndyk 52. SPORTARTIKELEN leveren wij alleen ln prima kwaliteit, maar tegen uiterst lage pryzen (Zie etalage.) Gedurende de winkelweek 10% korting. H. J. KRAMERS, Kore- vaarstraat 17. UW RADIO defect? wendt u zich dan tot ons, of bel Tel. 3080 op Reparatie van alle mer ken Philips, Telefunken, Erres enz., door ervaren radiospecialiteit. Techn. Bur. „Elra", Oude Singel 46. HERDERSHOND Te koop: afgerichte her dershond. reu. le prijs winnaar dresseerclub „De Vriendschap". Vertrouwd bij k'nderen. Geen luxe prm. Te bevragen: K. KOOPMAN, Schel penkade 38. TELEFOON 2137 Kleermakerij F. VAN DER HORST, Korevaarstraat 3, gevestigd 1905. Ontvangen de nieuwste stoffen voor Herfst en winter. Vakkun dig keeren, repareeren, oppersen, enz. van alle heeren- en dameskleedlng Coupons worden aange nomen. LET OP 3 OCTOBER Fyne versche eitjes van myn Jonge hennen. Witte leghorns, bonte leghorns Red Island 1.25. Barne velders 1.75. Ruilt met oude kippen. Duiven 15. postduiven. 25, slerdulven kropdulven. JL. ek.xijES, Janvossen- steeg 20. AQUARIUM Te koop, een groot aquarium 80 x 50 x 50 op rljbaar onderstel Beplant, verlicht en gasverwarming tegen biliyken prys. Te zien bij: J. GULDEMOND de Genestetstraat 29. SALAMANDERS groote en kleine, kook kachels, zaalkachels, bin nenwerken, calorlféren, groot emallle fornuis 110 x 71. gegoten Idem 75 x 50, pypen, ellebogen, bak- oventjes enz. J. MULDER. Smid, Langegracht 149-151 RASHONDEN Pracht Duitsche Herders, ook voor dressuur en ge- deelteiyk afgericht; gladh. Foxjes; sneeuww. Keesjes: Spaniels: Bouviers, ruwh. Engelsche Terrier; Fransch Bulldogje e. a. Ook Zon dags te zien. R. KAREL, Steenstr. 23, Lelden. VOGELS - VISSCHEN Mansysjes, vlnkensoorten, parkieten, papegaaien, Bêo's, glansmerels. ïysters. kanaries tygervinkjes, rood bekwevers rystvogels, bandvlnken, pauwstaarten kardinalen. Vele soorten slervisschen vischvoer Vo gelzaad, hevels, badjes, fazanten, kaketoe's, apen enz. R KAREL. Steen straat 23. 3 OCTOBER Rijwiel stallen ln de n:- v.ielstalling van Lunch room Bernsen, Ingang steeg, naast Fa. Loeb aan de Breestraat. Centr. stad LUXE AUTO ln goeden staat, 6 cylinder Overland, 1928, 45 pers., tegen billijken prys. Moet weg wegens plaatsgebrek. A. GEERTSMA. Lage Rijndijk 10 c, Telef. 1728. OVALE KACHEL te koop. met plaat en pyp, voor f. 7.50. Bran dend te zien. Adres: H. DE PREE. RhUnhor- weg 3 nabij Haagsche Schouw, Oegstgeest. MOTORCYLINDERS Speciaal ingericht voor het uitboren van motorcylln- ders. Vakkundige repa raties aan automobielen en motorrijwielen. Vraagt prijsopgaaf. Techn. Bur. „Electra", O. Varkenmarkt 3, Telef. 389, Leiden. REGENJASSEN Blauwe en beige regen jassen aangeboden. Tevens demi-saisons vanaf f. 5. winterjassen, Jekkers, costuums, leeren Jekker, smoking, rok, Jaquet cos tuums, ook ln huur. CORN. VAN VALDEREN, Oude Ryn 176, naby de Haven. ETSEN van de Hoogstraat m. Har- tebrugkerk. Rapenburg m. academie: Morschpoort; Korenbeurs: Oude Stad huis. 75 ct per stuk. Kerk- gracht met kerk, by: H. REGEER Jr.. Haar lemmerstraat 108. Lelden, naast Hartebrugkerk. VERHUIZINGEN van en naar alle plaatsen ln binnen- en buitenland. Prima materiaal en vak kundig personeel. Droge grote bergplaats voor In boedels. Vraagt prysopgaaf N V. v.h. BRANDT EN ZONEN. O Varkenmarkt 5, Telef. 389, Lelden. BROEIKAS te huur met volledige in ventaris, alsmede grond om te kuilen vlok by de kas Te bevragen bij: D. DURIEUX Johz Val- kenburgsche weg 1, Kat wijk aan den Rijn. AUTOBANDEN Heeft u banden noodig.' Vraag ons dan eens prijs en u bent voordeelig met koppen Concurrentie uit gegoten. Nleuwstraat 3341. WAARSCHUWING Laat uw scharen en mes sen niet verknoeien door hen die myn naam mis bruiken, maar brengt uw siypwerk by het van ouds bekende adres: H. KESSEBOOM, Sion- steeg, Sionbof, Haarl.str., t.o. „De Bata.'' R.B. DELCO S.E.V. 4 en 6 cyl. verdeelkoppen hamertjes, contactpunten en rotors voorradig. N.V. Automobielhandel VREEKEN EN SCHUDEL, Papenstraat 4, Leiden. Opruiming Pathéfoons en feestartikelen. Pracht volle pathéfoons met pla ten f. 10, f. 8 50. f. 6.50, f. 4.50 en f. 3.50. Mooie platen 15 en 10 ct., rullen 5 ct. Reparaties spotgoed koop. Wie 50 ct. besteedt een feestartikel cadeau! Janvossenst. 41, Lelden STARTERS magneten en dynamo's re pareren wy vakkundig. Wikkelen van starter- en dynamo ankers. Reparaties aan electr. installaties van auto's en motorrywielen. Techn. Bur. „Electra'\ Oude Varkenmarkt 3, Te lefoon 389, Lelden. 3 OCTOBER BIJ Pluym. Schuttersveld kunt u goedkoop uw dorst bevredigen. 2 glazen bier f. 0.25; Cider 0.10; Advo caat. Boerenjongens. Wyn f. 0.20. Koffie en thee 0.10 alles crlslspryzen. Beleefd aanbevelend v. d. PLUYM, Oude Ryn 130. AUTO's Essex sedan 1929/1930. ge heel gereviseerd, schitte rende en zuinige wagen f. 625. Hudson Cabriolet '29, two-seater, keurig on derhouden f. 325. J. KAM STEEG, Geversstraat 30, Oegstgeest, Telef. 226 MOTOROLIE De allerbeste motorolie voor alle kopklepmotorcn en automobielen kost bij mij slechts 0.50 per liter. Meer betalen k n u we!, echter betere oho beko men kan u niet' VerkrMe- b* - bij: VAN UUYVfc (BO -li ÏZéew'g 34 a36. Katwijk aan den Ryn, Telef. 101. Laat Uw Naaimachine niet verknoeien! Alleen een vakman met 26-jarige ervaring repareert uw ma chine afdoende, wy ver- koopen alleen de betere naalmach. Gemakk. beta- llngscondlties. G. VE ENEN DAAL, Haar- lemmerstr. 44, Telef. 1511, Leiden. TRANSPORTEN Speciaal ingericht voor 't vervoeren vanbrandkas ten. piano's, biljarts enz. Prima materiaal, bestand tegen zwaar vervoer en grot f afstanden. N.V. vJr. BRANDT EN ZONEN. O Varkenmarkt 5, Telef. 389, Leiden. AUTOMOBIELEN Ford Coach '29, prima f. 190. Cltroën Sedan '30 4 cyl., zeer zuinig f. 225. Chevrolet '28 vrachtwagen prima ln orde. zeer bil lijk. Proefrit en onderzoek toegestaan. W. VERHART, Voor straat 39. Katwyk a. d. R. WITTE LEGHORNS Jonge hennen inruilen voor oudo kippen. Tevens verkrijgbaar wilde en mak ke konynen, slachtklppep en haantjes, bij: C. BARNHOORN, Kerkr* steeg 6 en Mlchlel dé Ruyterstraat 49, Katwyk aan Zee. GROENTESLEEPER Te koop: een zoo goed als nieuwe groentensleeper en een dito melkbrikje. Ook genegen te ruilen, bij W. J. v. d. HORST, Zuidstraat. Katwijk a. Zee NASH COACH '28 Keurige Nash Coach '28, wielen op zij, bagagerek, bumpers voor lagen prijs. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 2046 k. AFBRAAK Te koop: 4000 bl. Tule Dunord pannen; 4000 zw. vergl. holle pannen met eenige dakramen; 1 stalen balk N.P. No. 34.'lang 12 M. Bevragen: werk G. LOS a d. Koudekerksche brug. GASHAARD 1 koop wegens plaatsge- br .k 'n zoo goed als nieu we gashaard gekost f.65 nu voor f. 12. Brieven letter V. aan Agent L. D Sas?ennelm.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15