75$le Jaargang DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1934 No. 22859 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:! Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week f.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, voor den verkoop op de door het Leidsch Drank- weer-Comlté in het perceel Haarlemmer straat No. 25, alhier, van 27 September— 3 October a.s. te houden tentoonstelling, ontheffing hebben verleend van het voor geschreven winkelslultingsuur 8283 A. VAN DE SANDE BAKHTJYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. DE VACATURE Ds. A. DE BONDT. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. A. de Bondt naar Den Haag-West is door den kerkeraad der Geref. Kerk alhier het volgende tweetal opgemaakt: dr. E. D. Kraan te Vlaardingen en H. A. Wiersinga te Vlissingen. HERDENKING VAN KERKAFSCHEIDING Op Donderdag, 18 October zal in de Pie terskerk vanwege de Ned. Herv. Gem, de afscheiding van 1834 herdacht worden. Als sprekers zullen het woord voeren ds. Joh. W. Groot Enzerink, dr. J. C. Kromsigt, herv. pred. te Rinsumageest en ds. A. B. te Winkel, herv. pred. te 's Gravenhage. Het zangkoor „Hallelujah" zal medewer king verleenen. HET R.K. BLINDEN INSTITUUT TE GRAVE. Dezer dagen is het diamanten bestaans- feest gevierd van het Blindeninstituut „St. Henricus" te Grave. Speciaal is bij deze gelegenheid geme moreerd de bijzondere activiteit van het Gewestelijk Comité Leiden, dat tot heden, de grootste bijdrage voor het aan te bie; den huldeblijk bijeenbracht, n.l. circa f. 1500 benevens een zending van 100 kilo druiven. Deze gelden waren afkomstig van: per giro en aan secretariaat bezorgd f. 198.25, gehouden boekjesdag LeldenZoeterwoude dorp) en Rijnsaterwoude f426, inteeken- lijsten te Leiden f. 436, plaatselijke actie te Warmond f.111, Lisse f. 64.50, Noordwijk f. 44.05, Voorschoten f. 41, Alphen f. 40, Bodegraven f. 35.10, Hillegom f. 27.25, Roe- lofarendsveen f. 22.30, Stompwijk f. 20.15, Katwijk f. 20, Langeraar f. 12.50, Leid- schendam f. 10.30, Oude Wetering f. 6.65, Zoeterwoude H. R. f.5, Rijpwetering f. 0.95 terwijl nog geen afrekening plaats had met Sassenheim, Nieuwkoop. Loosduinen, Noordwijkerhout, Zoetermeer-Zegwaart, in welke plaatsen de actie nog niet is geëin digd. Hiermede is aan de blinden-actie voor Leiden en omgeving, officieel althans, een einde gekomen, d w z. het comité blijft ge reed om voor de blinden te Grave bijdra gen in ontvangst te nemen. Want het Orgel en een vleugelpiano zullen weldra op de plaats van bestemming zijn, maar voldoen de middelen, om de oudste blinden eigen kamertjes te bezorgen, ontbreken. Om ook daarin te kunnen voorzien zal getracht worden de resteerende brochure's, die waardeloos worden, en de overgebleven mapjes met briefkaarten, alsnog te verkoo- pen. o CHR. DEM UNIE. Gisteravond kwam de Leidsche afdee- ling van de Chr. Dem. Unie in gebouw „Patrimonium" in huishoudelijke verga dering bijeen. Nadat de vergadering door den voorzit ter, den heer J. Noppe met gebed geopend was, werd besloten tot het aanschaffen van een huishoudelijk- en kiesreglement. Voorts werd het programma voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen bespro ken. Daarna had wegens het aftreden van den tegenwoordigen functionaris de ver kiezing plaats van een secretaris. Gekozen werd de heer A. Sjardijn. Kanaalstraat. Ten slotte werd besloten tot een krach tige propaganda voor de a.s. openbare ver gadering, waarna de heer Perfors met dankgebed eindigde. LEIDSCHE H. B. S.-VER. „EMTEGEËS." Gistermiddag hield „Emtegeës" haar eerste propagandatocht, die als zeer ge slaagd beschouwd kan worden. Er waren n.l. meer dan veertig deelnmers. Het doel van den tocht was de „Luto". De inzet van het nieuwe vereenigingsjaar was dus ui1 - stekend. o MINDERJARIGE WEER TERECHT. De 17-jarige Ëliza van der L., wier op sporing door de Leidsche politie was ver zocht, is te Den Haag aangehouden. Zij zal naar hier worden teruggebracht. ZILVEREN JUBILEUM J. MIEREMET. Heden herdenkt J Mieremet den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Stedelijke Lichtfabrieken. Oorspronke lijk bij de Electriciteitsffabriek tewerkge steld, waarvan de laatste jaren meer speciaal in de Vuilverbrandingsinrichting, is hij na sluiting dier inrichting overge gaan naar de Gasfabriek, en wel bij het personeel in de cokesbreek- en sorteer- inrichting Hij jubileert dus op het cokes terrein en zijn collega's aldaar hebben er voor gezorgd, dat deze dag voor Mieremet niet onopgemerkt voorbij ging. Nadat de jubilaris vanmorgen eerst door de Directie was ontvangen en gecompli menteerd, werd hem verzocht zich met zijn familie te begeven naar een lokaal bij het cokesterrein, alwaar zich 't betrokken personeel met chef had verzameld. Laatstgenoemde, de heer A. Straatman, feliciteerde den jubilaris, mede uit naam van het personeel, waarbij hem als aan denken een stoel werd aangeboden. Daarna kregen de aanwezigen gelegen heid den jubilaris de hand te drukken. De jubilaris bedankte ten slotte voor de vriendelijkheid, hem op zijn feestdag bewezen. Het verdere van dezen dag werd in huiselijken kring doorgebracht. DE OFFICIEELE FEESTWIJZER VOOR 3 OCTOBER. De officieele feestwijzer voor het a.s. vijf- en-veertigste 3 October-feest ligt weer voor ons. Zij is, der traditie getrouw, ver zorgd door de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, alhier, en geeft antwoord op alle Inlichtingen omtrent de feestelijk heden, welke belangstellenden te vragen kunnen hebben. Uiteraard ls het pro gramma ongeveer gelijk aan dat van vorige feesten en een opsomming kan daarom achterwege blijven. Wel mogen enkele afwijkingen worden gemeld. Zoo zijn er in de morgenuren thans kano wedstrijden voor kinderen in de Oude Vest dn plaats van het ponnie-rijden, dat ver leden jaar ls gehouden op de Jan van Houtkade. De namen der deelnemende kin deren vindt men in het programma ver meld. De wedstrijden zullen worden opge luisterd door muziek, aangeboden door de Sanola-band uit 's-Hertogenbosch. Het ge bruikelijke concert op het Waaghoofd bij de uitdeeling van haring en wittebrood aan 3410 personen gaat ditmaal niet door. In verband met de verbouwing der maga zijnen van Vroom en Dreesman is het Waaggebouw voor belangstellenden niet toegankelijk. Tenslotte zij meegedeeld dat het feestterrein tot één uur 's nachts ge opend zal zijn (vroeger tot 12 uur), terwijl ook de loketten bij de toegangen tot het Schuttersveld langer geopend blijven (en dus niet bij het begin van het vuurwerk gesloten worden). De geïllustreerde feestwijzer, die voor den prijs van 25 cent verkrijgbaar is, bevat een voorwoord van den heer Felix Dries- sen, waarin hij eenige herinneringen mee deelt aangaande het monument van den Burgemeester Van der Werf, dat op 3 Oc tober a.s. vóór 50 jaren is onthuld. OCTOBER-LICHTWEEK LEIDEN. Het Comité voor de Leidsche October- Lichtweek heeft tot dusver niet te klagen over gebrek aan belangstelling en mede werking van vrijwel alle groepen onzer stadsbevolking. Prijzenswaardig initiatief ontplooit zich over de geheele linie; fabri kanten, middenstanders, particulieren en buurtvereenigingen gorden zich aan tot den wedstrijd, wie het best tijdens de Lichtweek van 1020 Oct. a.s. voor den dag zal komen. Het secretariaat aan den Nieuwe-Rijn No. 50. tel. 824, kreeg reeds vele opdrachten voor het ontwerpen van origineele ver sieringen annex verlichtingen, die onze stad een apart cachet zullen verleenen. „Zich aan de omstandigheden en de kleine beurzen aanpassen", dat is wel het parool, waaronder het secretariaat dezer dagen arbeidt. Iedereen kan zich, als reeds eerder medegedeeld, gratis om voorlichting tot dit secretariaat wenden en wij mogen constateeren, dat ook zij met de kleinste beurzen reeds van deze instelling profi teerden. Wij bezitten evenwel nog buurtcommis- sies, die in staat zijn krachtig mede te helpen de juiste, voor zulk een week be- r.oodigde sfeer in onze stad te scheppen. Initiatief, ondernemingslust kan er nim mer genoeg zijn. Bezitten wc niet prach tige singels, die door feeërieke verlichting nog meer tot hun recht komen. Zou het niet iets grootsch zijn, de gevels der hui zen aan het Rapenburg op de moderne w' "e te verlichten? Hier ontbreekt slechts het initiatief van enkele daar wonende organisatoren; aan goeden wil tot geldelijke medewerking en aan kundige, bereidwillige helpers ont breekt het Leiden niet. Behalve dat vele winkeliers en fabri kanten op verschillende plaatsen in de stad een passende lichtreclame zullen aan brengen, verleent ook de directie der Sted. Lichtfabrieken haar medewerking. O.m. zal bij den ingang der stad op het Stationsplein een monumentale iiehtpoort verrijzen, waarbij bundellichten in een waterval ontelbare kleurencombinaties zullen opwekken. Voorts zullen verschei dene bruggen be- of verlicht worden, zoo dat ook van deze zijde wordt medegewerkt om Leiden gedurende het tijdvak van 10 tot 20 October een ware „lichtstad" te doen zijn. CONTACTCOMMISSIE VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Installatierede van den heer Ten Cate Brouwer. Dezer dagen is op het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land alhier door den Voorzitter der Ka mer. den heer ten Cate Brouwer, geïnstal leerd de Contactcommissie voor het Bloem- bollenbedrijf. De Voorzitter der Kamer sprak daarbij ongeveer als volgt: „Den 8sten Mei van dit jaar werd des namiddags in het Raadhuis te Sassenheim een vergadering der Kamer gehouden. Daaraan was des morgens voorafgegaan een Bureauvergadering welke voornamelijk ten doel had om organisaties en personen in de gelegenheid te stellen bepaalde wen- schen bij het Bureau te bepleiten. Een deputatie bestaande uit de heeren Warnaar, Bader, Vlasveld en van Zonne veld maakte dien dag bij het Bureau officieel aanhangig het verzoek om te willen overgaan tot het instellen van een Contactcommissie voor het Bloembóllen- bedrijf, welke ten doel diende te hebben om als tusschenschakel tusschen crediteu ren en debiteuren op te treden, teneinde eventueel onnoodige liquidatie te voor komen. Dit denkbeeld ontving dien dag in de vergadering der Kamer aller instemming. Door het Bureau der Kamer werd diens volgens een conceptreglement met toe lichting ontworpen. In de vergadering der Kamer van 28 Juni d.a.v. werd daarop het reglement definitief vastgesteld en werden de leden gekozen. Inmiddels werd terzake van de uitvoe ring contact gezocht zoowel met Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken als met den President der Neder- landsche Bank. De Kamer meende n.l. dat het niet aanging den Minister of den President van onze centrale Bankinstel ling in Nederland, onkundig te laten van deze poging om de gevolgen van de crisis tot een minimum te herleiden. Het doet mij groot genoegen U te kun nen mededeelen dat Zijne Excellentie de Minister van Economische Zaken mede deelde, dat hij van de oprichting der Con tactcommissie mét belangstelling had kennis genomen, omdat het hem voor kwam dat deze Commissie nuttig werk zou kunnen verrichten. Nu de omstandigheden het wenschelijk maken, dat de Commissie met haar prac- tische werkzaamheden aanvangt, hoop ik mede voor het bloembollenbedrijf, dat de werkzaamheden niet zoo veelomvattend zullen behoeven te zijn dat deze een te groot deel van Uw tijd in beslag zullen nemen. Van belang hierbij is dat de pre ventieve werking der Commissie m. i. niet mag worden onderschat. Noodig acht ik het, ter voorkoming van misverstand, er goeden nadruk op te leg gen, dat de Commissie nimmer geldelijken steun zal kunnen verschaffen. Haar taak zal slechts zijn het geven van adviezen en het verleenen van bemiddeling, opdat liquidaties, die voorkomen kunnen worden, ook inderdaad vermeden worden. Advie zen van bekwame accountants zullen, zoo als vanzelf spreekt, voor de Commissie daarbij van groote waarde zijn. Ik vlei mij met de hoop, dat alle be trokken partijen en het algemeen belang in hooge mate door het optreden van Commissies als deze, zullen kunnen wor den gediend. Hoezeer het persoonlijk element bij be oordeeling van U voorgelegde zaken van invloed kan zijn, Uw adviezen zullen steeds op zuiver zakelijke motieven moeten wor den opgebouwd. Het is daarbij een geluk kige omstandigheid, dat bij de Banken en dat zullen ongetwijfeld de voornaam ste crediteuren zijn met welke de Com missie zal te maken hebben, steeds meer de overtuiging veld wint, dat haar direct eigen belang niet de eenige leidraad voor haar optreden mag zijn, maar dat ook dit eigen belang bezien moet worden in het kader van de economische functie, welke de banken hebben te vervullen en dat deze functie een dienende is. De voorzitter der commissie, Mr. P. E. Briët, antwoordde als volgt: „De Kamer van Koophandel voor Rijn land heeft onder de energieke leiding van U, Mijnheer de Voorzitter, gesteund door haar bekwamen secretaris, een goeden naam in ons land door haar initiatief ne men op velerlei gebied. Thans heeft zij gemeend te moeten in stellen een Contactcommissie; het doel en de werkkring daarvan hebt Gij zooeven uiteengezet. Ik ben overtuigd dat ook voor de Ka mer van Koophandel de vraag of een be paald bedrijf zou kunnen blijven bestaan, niet alleen een economische kwestie is, maar dat de gedachten ook uitgaan naar de personen die de bedrijven met veel energie en zakenkennis hebben opgebouwd. Ook het verlies van maatschappelijke energie, belichaamd in de leiders der be drijven, moet zooveel mogelijk worden voorkomen; waarbij echter de betrokkenen zich, eens en voor al, duidelijk moeten voor oogen stellen dat de opbouw alleen kan geschieden in langzaam tempo, met uiterste krachtsinspanning gepaard aan een sobere levenswijze en uiterste zuinig heid. Ik verwacht met U. dat van de instel ling der Commissie hoofdzakelijk een pre ventieve werking zal uitgaan. En het ver heugde mij van gezaghebbende zijde te vernemen, dat dit initiatief der Kamer van Koophandel reeds merkbaar ontspan ning heeft teweeggebracht. Het zal echter zoo noodig de Commissie een voorrecht zijn om samen met de crediteuren, in den regel groote bankinstellingen, te mogen medewerken om te zoeken naar mogelijkheden om de bedrijven in het leven te houden. Zonder dat dit in strijd komt met het rechtmatig eigenbelang der banken, kun nen deze erkennen en zullen zij op den duur meer dan ooit inzien, dat zij door het geven van credieten mede verant woordelijkheid voor het bedrijf dragen en verplicht zijn dit zoo eenigszins moge lijk in stand te houden. Onze Commissie hoopt, dat zij nuttig werk zal kunnen doen in het belang zoo wel van de bedrijven als van haar credi teuren. De Commissie ving onmiddellijk daarop hare werkzaamheden aan. Leden der Commissie zijn: Mr. P. E. Briët, Voorzitter; Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden; D. ten Cate Brouwer, Leiden; Chr. Eggink. Voorschoten; W. Wachter, Sassen heim. Als Secretaris zal tot nader order fun- geeren: Dr. P. G. Knibbe. Het correspondentie-adres der Commis sie is: Stationsweg 43, alhier. DANK- EN BEDESTOND CHR. ONDERWIJS. „Bewaar het pand u toebetrouwd. In de stampvolle Hooglandsche Kerk werd gisterenavond de jaarlijksche dank en bedestond voor het Chr. Onderwijs ge houden. Vele hoofden van scholen, onder wijzers en onderwijzeressen woonden deze samenkomst bij. De heer J. Kalsbeek. correspondent van het Locaal Comité van de Unie „Een school met den Bijbel" heette allen hartelijk welkom om daarna woorden van dank te spreken tot hen, die medegewerkt had den om deze bijeenkomst te doen slagen. Ds. Chr. Eerhard, Herv pred. te Hille gom sprak ditmaal de Unie-rede uit, ge titeld: „Bewaar het pand u toebetrouwd." Na een korte inleiding bepaalde spr. zijn gehoor erbij, dat vooral in dezen tijd het „Bewaar het pand u toebetrouwd" wel zeer op den voorgrond treedt. Het verlos singsevangelie zal vooral in dezen donke ren tijd gepredikt worden. Zoo ooit dan heeft thans het evangelie een geweldige kans. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij het sterk ontwakende nationalisme, er hierbij op wijzende, dat dit niet zal moeten leiden tot imperialisme en tot collectief egoisme, maar dat wij dit zullen houden onder de tucht en onder den Geest des Heeren. In den geest van ons oude Wilhel mus moeten wij nationaal blijven! In Gods' vertrouwen zullen wij onze kracht zoeken. Wij wenschen Gods leiding te eerbiedigen ook met het volk van Nederland. Voorts wees spr. op het groote gemeen schapsgevoel, dat ons als christenen ook zal moeten vervullen. De arbeidsgemeen schap op de school geeft een goede aan leiding om dit aan te kweeken. Zullen wij niet onder gaan in dezen chaotischen tijd dan zullen wij de souvereinitcit Gods eer biedigen en dit reeds jong de kinderen in prenten en zelf hiernaar leven. De chris tenheid heeft een groote taak en wel om de verscheurde menschheid samen te bin den aan den voet van het Kruis. Het eigen ik zal zoo veel mogelijk geknot worden, dan zal hierdoor de rechte gemeenschaps zin zijn geboren. Als chr. onderwijzers en ouders zullen wij ook de zedelijkheid handhaven. Wij zullen zorgen, dat eer en deugd naar chris telijke normen worden uitgeleefd. Enkele bezwaren, die de zedelijkheid in gevaar brengen, zooals daar zijn de fatale invloed van de bioscoop, de lectuur, de sport hetgeen een zeer moeilijk en precair ter rein is werden door spr. genoemd. Tegen al deze verderfelijke machten zullen wij iets beters stellen. Veranwoordelijkheids- besef en gehoorzaamheid zullen wij ook bij onze kinderen aankweeken. Wij moeten het kind voor God stellen. Het morgen gebed zal het stempel drukken op heel den dag. Hierin ligt de bron en kracht voor het kind. Het eerste dat het christenkind dan ook leert is niet rekenen en schrijven, maar is zijn knieën te buigen voor God. Het zal zich afhankelijk weten van God en van Hem alle kracht en bijstand ver wachten. Op de schoonheid van God en Zijn dienst zullen wij het kind wijzen. In verband met den nood van den tijd wees spr. er op, dat wij ons leven en dat van onze kinderen soberder zullen moeten- instellen. Nadat Psalm 25 vers 6 gezongen was, stond spr. nadrukkelijk stil bij de hand having van het gezag op de school. Er moet in de gezinnen een waarachtige christelijkheid zijn. Wij zullen weten waar wij als menschen met een eeuwigheidsbe stemming staan. Ons beginsel zullen wij niet prijsgeven. Waken en werken zullen wij als ouders, maar ook als onderwijzers. Voortgaande toonde spr. de heerlijkheid aan, die christelijke onderwijzers geboden wordt om de kinderen op Christus te mo gen wijzen. Ook tot de schoolbesturen richtte spr, nog even het woord, waarbij het aandrong om de eenheid in samen werking, zooveel als maar eenigszins mo gelijk is, te zoeken. In een ernstig slotwoord wees spr. op de drie pijlers van ons geheele leven: het ge loof, het gebed en het gebod. Na deze rede werden twee coupletten van het Lutherlied gezongen. De samenkomst werd afgewisseld met gezang van leerlin gen van twee christelijke scholen. BINNENLAND. De contactcommissie voor het bloem bollenbedrijf geïnstalleerd. (Stadsnieuws, le Blad.) De noodlottige brand te Hilversum; ver gunning afgegeven door een agent, tevens bestuurslid der betrokken vereeniging. (2e Blad.) Nederland op de wereldtentoonstelling te Brussel: een drietal commissies be noemd. (Binnenland, 3e Blad.) De regeering zou een wettelijke regeling der vivisectie overwegen. (Binnenland, 3e Blad.) BUITENLAND. Litwinof veroorzaakt beroering te Genève (Buitenland, le Blad.) De 534 als Queen Mary te water gelaten, (2e Blad.) Hevige aardbevingen in Mexico. (Tel le Blad.) Nieuw conflict in Spanje tusschen Madrid en Catalonië. (Buitenland, le BI.) INSTITUUT V. ARB.-ONTWIKKELING AFD. LEIDEN. Het winterprogramma. Voor het komende winterseizoen biedt de afdeeling Leiden van het Inst. v. Arb.- Ontwikkeling haar leden en donateurs een winterprogramma aan, dat wederom naast de populair geworden Zondagoch tend-bijeenkomsten een aantal z.g. luis terbijeenkomsten vermeldt van den meest uiteenloopenden aard. De serie Zondagmorgen-bijeenkomsten wordt geopend met een opvoering van de cabaret-revue „Circus der wereld", gevolgd door een komische een-acter „De Stief moeder". Deze voorstelling wordt verzorgd door het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groene- veld. Het zelfde gezelschap voert verder in Januari de klucht „Nummer Zeventien" van Herman Heyermans op. Tegemoetkomende aan vele wenschen zal ook aan de muziek de noodige aan dacht worden besteed. Het bestuur vond het Haagsche Arb. Symph. Orkest bereid, om een kunstochtend te geven. De uit te voeren nummers zullen tevoren door den dirigent toegelicht worden. Gezien het groote succes van het vorige jaar is het bestuur voornemens, om elke veertien dagen een filmochtend te geven, die zeer zeker weer groote belangstelling zullen ontmoeten bij de leden. Alle Zondagochtend-voorstellingen vin den plaats in het Trianon-Theater. De Maandagavond-lezingen vangen aan in het Volksgebouw met een lezing van onzen stadgenoot dr. P. H. v. d. Hoog. die het onderwerp „Sexueele revolutie" zal behandelen. Voor de Natuurvrienden volgt dan in November een lezing van den heer F. Ka- semier uit Amsterdam over „Luxemburg". Vervolgens houdt de heer J. Spronkers uit Hillegersberg in December een llcht- beeldenvoordraeht over „De strijd der Weensche Socialisten tegen de dictatuur". Het programma vermeldt voorts nog le zingen over „Waterwinning", over het „Animisme in Indië", „Hygiëne van Moe der en Kind" terwijl de reeks luisterbij eenkomsten besloten wordt met een lezing van den heer Bern. Hesper uit Rotterdam over de fotografie. Behalve het hierboven genoemde, orga niseert de afdeeling ook wederom voor le den, donateurs en verdere belangstellen den avondcursussen en zet tot dit doel de Arbeiders-Avondscholen voort. Voor amateur-fotografen, leden der af deeling is bovendien onlangs een foto club opgericht. Alle avondbijeenkomsten zijn voor leden en donateurs gratis toegankelijk. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: De Jong's Meubelfabriek, Haagweg 180, Leiden. Vennooten: M. de Jong, Leiden en C. de Jong, Voorschoten. Wijzigingen Nederlandsche Rotogravure Maatschappij Galgewater 21/22, Leiden. Overleden Com missaris: J. M. Hudig, Rotterdam, d.d. 25 Oct. 1930. N.V. Leidsche Levensverzekering-Maat schappij, Rapenburg la. Leiden. Over leden President-Commissaris: P. Vermeu len, Oegstgeest. Naamlooze Vennootschap tot Exploitatie van de apotheek „Tot Hulp der Mensch heid", Rapenburg la Leiden. Overleden Pre sident-Commissaris: P. Vermeulen, Oegst geest. Uittredend Commissaris: J. Visser, Rotterdam. Naamlooze Vennootschap Ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", Rapenburg la. Leiden. Uittredend Commissaris: J. Visser.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1