Veilifflieidsweek 24 3o Sept. 19341 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 25 September 1934 Vierde Blad No. 22857 BINNENLAND. dejr Kon. Ned. Automobielclub PRINSES JULIANA IN ZEELAND. het enthousiasme der bevolking kende geen grenzen. Nadat H.K.H. Prinses Juliana gistermor gen om half twaalf in Terneuzen was aangekomen, werd, gelijk gemeld, nadat zij aldaar was begroet door den burge meester. den heer J Huizinga, naar Zaam slag gereden. Onderweg werd even buiten de gemeente Terneuzen stilgehouden bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Wasch- en Strljk- inrichting, waar een dochtertje van den bedrijfsleider, den heer Sapf, namens de directie en personeel bloemen aanbood. Te Driewegen stonden de schoolkinderen opgesteld en werden eveneens bloemen aangeboden, terwijl de kinderen een cou plet van het „Wilhelmus" zongen. Van 'nier werd naar Zaamslag gereden, waar werd stilgehouden voor de woning van den burgemeester, den heer Joh. de Feyter. In een korte toespraak memoreerde deze het feit. dat H. M de Koningin reeds zeven maal een bezoek aan Zaamslag had ge bracht en hij sprak de hoop uit, dat ook H.K.H. Prinses Juliana steeds een even groote belangstelling voor Zeeuwsch-Vlaan deren zal mogen hebben als haar Moeder. Door een viertal in Axelsche kleederdracht gestoken meisjes werden bloemen aange boden. Daarop vertrok men naar Axel en werd via Westdorpe naar Sas van Gent gereden, waar het nieuwe Raadhuis werd bezichtigd om vandaar verder via Philip pine, IJzendijke, Schoondijke en Oostburg naar Zuldzande te gaan, waar H.K.H. een bezoek bracht aan de Ooft en Tuinbouw tentoonstelling. H.K.H. werd hier verwel komd door den heer D. van Zuyen, voor zitter van de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw en den heer F. H. van Vessem, burgemeester van Zuldzande. Door H.K.H. werd een rondwandeling gemaakt en zij toonde groote belangstelling voor hetgeen hier tentoongesteld was. Om half vier werd de tocht voortgezet en ging men via Sluis, Retranchement, Cadzand en Nleuwvllet naar Breskens, waar H.K.H. zich met haar gevolg aan boord begaf van de gereedliggende veer boot „Prins Willem I". Een groote menigte had zich hier in de nabijheid van den aanlegsteiger opgesteld om H.K.H. te begroeten. Evenals dit op alle plaatsen die gepasseerd werden het geval was geweest, kende het enthousias me der bevolking geen grenzen. Op ondub belzinnige wijze gaf de Zeeuwsch-Vlaam sche bevolking blijk van hun groote aan hankelijkheid aan het Oranje Huis. H.K. H. wuifde vanaf het promenadedek de menigte toe en vertrok daarop naar Vlis- singen. Om even over zes gisteravond arriveer de de Prinses aan de ponton te Vlissingen. Zij werd verwelkomd door den burge meester, den heer C. A. van Woelderen. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- iord, had de reis van Breskens af meege maakt. evenals de directeur van den Pro vincialen Stoombootdienst.' Het water was gedurende den overtocht zeer onstuimig geweest. Vergezeld van den burgemeester, der Commissaris der Koningin, een hof dame en een kamerheer, begaf de Prinses zich naar den mailtrein. Er was zeer veel belangstelling. Prinses Juliana had niet de minste last van den onstuimigen over tocht gehad. Zij onderhield zich voor het vertrek nog eenige oogenblikken met de echtgenoote van den burgemeester. NATIONALE RADIO-AVOND. ten bate van het nationaal crisis-comité. Op 2 October a.s. Het Nationaal Crisis-Comité maakt be kend, dat in den avond van 2 October van 8,05 tot 9,20 uur een radio-uitzending over beide zenders zal plaats vinden ter inleiding van de inzamelingen, welke in het a.s. najaar over het geheele land wor den gehouden. De A.V.R.O. en de K.R.O. hebben dien avond welwillend zendtijd afgestaan, zoo dat thans met goedkeuring van den mi nister van Binnenlandsche Zaken onder auspiciën van het Nationaal Crisis-Comité een uitzending kan worden gehouden met medewerking der gezamenlijke omroep- vereenigingen. Het programma, dat gelijkluidend over beide zenders zal worden uitgezonden, omvat naast de reeds vermelde toespraak van H.K.H. Prinses Juliana een openings woord van den minister van Sociale Za ken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, alsmede een toespraak van jhr. mr. Ch. J. M, Ruys de Beerenbrouck; minister van Staat, onder wiens bewind het Nationaal Crisis-Comité in November 1931 werd op gericht. De avond zal worden besloten met een prijsvraag, waaraan evenals ten vorigen jare door een ieder zal kunnen worden deelgenomen. Het geheel zal worden ge goten in den vorm van een nationaal programma. De vier omroepvereenigingen. A.V.R.O., K.R.O.N.C.RV. en V.A.R.A. hebben ge zamenlijk de verzorging van dit pro gramma op zich genomen, zoodat deze N.C.C.-uitzending nationaal zal worden in den ruimsten zin van het woord. PRIJSVERHOOGING VOOR RIJWIELBANDEN. Naar wij vernemen, aldus de N. R. Crt., hebben de Nederlandsche bandenfabrie ken alsmede de Nederlandsche importeurs zich genoodzaakt gezien de prijzen van rijwielbanden over de geheele linie te verhoogen. zulks tengevolge van de voort durende prijsstijging van de grondstoffen met name rubber en katoen, waardoor een prijsverhocging voor de banden niet langer achterwege kon blijven. TOEPASSING VAN HET CLEARING-VERDRAG. hoe voorloopig gehandeld moet worden. Het Nederlandsch clearlnglnstituut deelt mede: Door de voorloopige inwerkingtreding van het Nederlandsch-Dultsche clearlng- verdrag is van gisteren af een nieuwe toe stand geschapen. Het clearlnginstituut heeft een leiddraad voor de toepassing van het verdrag in bewerking, die spoedig het licht zal .zien. In afwachting van het verschijnen van deze publicatie wordt thans reeds op enkele hoofdpunten gewezen. Onder de clearing vallen alle schulden, zoowel aan in Duitschland als in derde landen gevestigde personen, welke voort spruiten uit invoer van Duitsche goederen, onverschillig of deze rechtstreeks uit Duitschland dan wel over andere landen plaats heeft. Onder Duitsche goederen ver staat het verdrag goederen, welke uitslui tend in Duitschland zijn voortgebracht of aldaar een verwerking of belangrijke be werking hebben ondergaan. Zooals blijkt uit den in de Zondagoch tendbladen opgenomen tekst van het ver drag worden behalve de koopsom ook ver schillende kosten in verband met het goe derenverkeer als vrachten, provlslën, expe- dltiekosten enz. aan clearing onderworpen. Hetzelfde geldt voor betalingen in verband met binnenscheepvaartverkeer, het Rijn- vaartverkeer daaronder begrepen, en voor betalingen van licentlegelden. Vorderingen, voortvloeiende uit het door- voerverkeer door Nederland uit Duitsch land en door Duitschland uit Nederland, vallen niet onder het verdrag, behoudens dat betalingen wegens kosten in verband met dit verkeer ingevolge art. 2 sub 3 over de clearing moeten geschieden. Uit het bovenstaande volgt, dat dus voortaan niet alle Importeurs over de clearing zullen moeten betalen, maar ook alle andere personen, de schulden, welke onder het verdrag vallen, hebben te vol doen. Evenzoo zal op Nederlandsche vor deringen, welke aan het verdrag onder worpen zijn, slechts vla de clearing beta ling kunnen worden ontvangen. De aandacht wordt er in het bijzonder op gevestigd, dat de regeling van het ver drag in zooverre ruimer is dan de voor loopige regeling, ingevolge het K B. van 6 Aug. 1934 no. 19, dat thans ook betalingen wegens invoer van goederen, welke voor 5 Augustus j.l. heeft plaats gevonden, en wegens kosten in verband met zoodanigen invoer, er onder vallen. In herinnering wordt gebracht dat krach tens art. 4 der wet van 25 Juli 1932 Staats blad 375 het vereffenen of doen teniet gaan van schulden op andere wijze dan in het verdrag voorgeschreven, gestraft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste 8 maanden, of geldboete van ten hoogste f. 10.000. Zoolang geen nadere voorzieningen zijn getroffen, moet het volgende worden in acht genomen: 1. De documenten, die bij den Invoer moeten worden overgelegd, blijven dezelf de met handhaving van de dienaangaan de reeds getroffen bijzondere regelingen. 2. De storting van de verschuldigde be dragen bij de Nederlandsche Bank moet als tot nu toe door den crediteur worden opgegeven. Men wordt verzocht, de voor de Nederlandsche Bank bestemde gege vens niet bij afzonderlijk schrijven aan haar mede te deelen, doch op het stortings biljet zelf te vermelden. De Nederlandsche Bank, die in deze als kassier van het clearinginstituut optreedt, boekt de gestor te bedragen op rekening „Duitschland" van het clearlnginstituut. 3. Evenals tot dusver moet van elke storting bij de Nederlandsche Bank ge lijktijdig aan het Nederlandsche clearing instituut mededeeling worden gedaan. Het opgegeven bedrag moet geheel over eenstemmen met het in werkelijkheid bij de Nederlandsche Bank gestorte bedrag. Bovendien moet elk verschil tusschen het gestorte en het factuurbedrag op het for mulier worden toegelicht. Voorloopig kunnen voor deze mededee- iingen de bestaande formulieren worden gebruikt. Nieuwe formulieren zullen zoo spoedig mogelijk, na gepleegd overleg met de Reichsbpnk, verkrijgbaar worden ge steld. 4. De circulaires van het clearlnginsti tuut: a. algemeene verklaring; b. consignatiezendingen, tusschenkomst van agenten, vertegenwoordigers, filialen enz. van buitenlandsche leveranciers; c. incasso door banken; d. rembourszendingen, en de op grond van deze circulaires en uit andere hoofde getroffen lndividueele regelingen blijven voorloopig gehandhaafd. Op enkele onder deelen kan echter wijziging tegemoet wor den gezien. Krachtens het verdrag zullen over ver schillende punten, zooals loonveredelings- verkeer, condensatie-transacties en gedeel telijke betaling crediet-Sperrmark of Re- gist ermark door de wederzijdsche bevoeg de autoriteiten nadere regelingen worden getroffen, die binnenkort zullen warden gepubliceerd. Intusschen wordt houders van een be staand bij een Duitsche deviezenbank ge opend zoogenaamd „Auslander Sonder- konto für Innlandszahlungen" verzocht zich onmiddellijk onder overlegging van de betreffende bescheiden schriftelijk tot het clearinginstituut te wenden. Omtrent de wijze waarop Nederlandsche schuldeischers, die gerechtigd zijn over de clearing betaling van hun vorderingen te verkrijgen, deze vorderingen moeten aan melden, zullen ter zijner tijd nadere me- dedeelingen volgen. Een zeker percentage van de gestorte gelden zal gereserveerd worder. voor geleidelijke liquidatie door de Nederlandsche Bank van het bestaande Sonderkonto en verdere achterstallige be talingen. Ook hieromtrent verschijnen na dere mededeellngen. •Ten slotte wordt er met nadruk op ge wezen, dat, ten einde wacht-termijnen te voorkomen, het, zoolang de werking van de clearing nog niet kan worden overzien geboden zal zijn bij den export naar Duitschland groote voorzichtigheid in acht te nemen. Het ligt in de bedoeling halfmaandelijksch, te beginnen met 15 Oct a.s.. de voornaamste posten der clea ring rekening te publiceeren, waaruit de stand van zaken zal blijken. TELEGRAMTARIEVEN WORDEN VERLAAGD. grond-aantal woorden tot zeven verminderd. Trein-telegrammen definitief ingevoerd. Met ingang van 1 October a.s. wordt het tarief voor binnenlandsche telegrammen met minder dan 10 woorden belangrijk verlaagd. De bestaande minimumprijs voor een locaaltelegram was f. 0.40, voor een bin- nenlandsch telegTam f. 0.50. Voor een telegram van 7 woorden of minder wordt de prijs thans: in het locaal verkeer 25 cent en in het interlocaal ver keer 35 cent. Voor 8 woorden resp. 30 en 40 cent en voor 9 woorden 35 en 45 cent. Het tarief voor 10 of meer woorden blijft onge wijzigd. Tevens zijn in het Rijkstelegraaf regle ment nog tariefsverlagingen vastgesteld voor het gebruik van huur en uurlijnen en voor fotografische afschriften van tele grammen, dit laatste van f, 2.50 tot f. 1.50. De trelntelegrammen, welke destijds als proef zijn Ingesteld, worden nu definitief ingevoerd. rijksvoorschotten VOOR woningbouw. Rente ook voor voorschotten uit 1934 verlaagd. Naar aanleiding van de desbetreffende vragen van den heer Steinmetz bevestigt minister Slotemaker de Bruine, dat de verlaging van de rente der rijksvoorschot ten, Ingevolge de Woningwet, tot 4 pet. uitsluitend wordt toegepast op voorschot ten, welke vóór 1 Januari 1934 verleend zijn en dat voor de na dat tijdstip verleen de voorschotten een rente van 5 pet. be rekend wordt. De minister voegt hieraan echter het volgende toe: De Regeering heeft aanvankelijk aldus besloten in afwachting van de nadere be slissing met betrekking tot de na 1 Januari 1934 te verleenen voorschotten. Sindsdien heeft zij echter aanleiding kunnen vinden om ook over de na 1 Ja nuari 1934 verleende en nog te verleenen voorschotten een rentevoet van 4 pet. aan te nemen. In verband met dien rentevoet wordt nog nader onderzocht, welke aflos sing van het bouwvoorschot het meest ge- wenscht moet worden geacht. belasting op de doode hand. Volgende week in de Eerste Kamer. De Eerste Kamér is bijeengeroepen tegen Dinsdag 2 October, des avonds half negen, ter behandeling van de wetsontwerpen aanvulling van de Waterstaatswet 1900, van de Spoorwegwet en van de Locaal- spoor- en tramwegwet en wijziging van het negende hoofdstuk der Rijksbegrooting (departement van Waterstaat) voor 1933 (verschillende onderwerpen) Voorts is er uitgeschreven een vergade ring der Eerste Kamer op Woensdag 3 Oc tober, des morgens elf uur ter behandeling van de wetsontwerpen: heffing van een belasting naar het vermogen van instel lingen van de doode hand en instelling van een verkeersfonds. Er staat ook een comitégeneraal op de agenda, ter behandeling van voorstellen in verband met het Kon. besluit van 19 Januari 1934 tot vaststelling van het Algemeen Ambtenarenreglement Staten- Generaal. HET INCIDENT IN DE RIDDERZAAL. Het antwoord van minister Colijn. Op de vragen van den heer De Visser inzake het incident in de Ridderzaal bij de opening der Staten-Generaal, heeft mi nister Colijn geantwoord: De verwijdering van de genoemde leden der Tweede Kamer is in opdracht van den Voorzitter der Vereenigde Vergadering der Staten-Generaal geschied door een aantal in de zaal aanwezige rechercheurs van poc- litie, die zich blijkens verkregen inlich tingen daarbij aan mishandeling niet schuldig hebben gemaakt. De daarop ge volgde overbrenging van deze leden was reeds geboden als beschermingsmaatregel tegenover de te verwachten begrijpelijke verontwaardiging van het publiek. De regeering acht de genoemde arres tatie en verwijdering niet in strijd met het bepaalde in artikel 98, van de Grond wet en is niet van oordeel dat de persoon of personen, die de verwijdering hebben uitgevoerd of doen uitvoeren zich schuldig hebben gemaakt aan overtreding der art. 121 en 122 van het wetboek van strafrecht. De regeering zal geen maatregelen hier omtrent nemen de heer C. g. vattier kraane zeventig jaar. In zijn particuliere woning op de Kei zersgracht te Amsterdam heeft de heer C. G. Vattler Kraane ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag gistermiddag receptie gehouden. Zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, den Jubilaris de hand te drukken. Onder deze velen waren tal van vertegenwoordigers van den handel, van de scheepvaart en van cultuur-maat schappijen. Voorts zagen we een deputatie uit de Kamer van Koophandel en Fabrie ken en kwamen nog hun opwachting maken jhr. mr. dr. A. Röell, lult.-generaal H. Swart, oud-commandant van het Oost- Indische leger, baron Van Geen, oud-par ticulier secretaris van H.M, de Koningin. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling. De burgemeester, dr. W. de Vlugt. kwam vergezeld van wethou der J. ter Haar Jr. Namens het gemeente bestuur werd den jubilaris namens den burgemeester de gouden medaille van de stad Amsterdam aangeboden voor de vele verdiensten. Behalve zij die persoonlijk kwamen, was er nog een stroom van telegrammen en andere schriftelijke gelukwenschen. Onder deze was een telegram van den minister president dr. H. Colijn. In .uw eigen auto rijdt u denkelijk toch beter! Versleten banden een ernstig gevaar. Er kan niet genoeg op worden gewezen, dat het rijden met gladde dus afgesleten banden een vorm van zuinigheid is, die de wijsheid bedriegt. Ten eerste wordt wordt de kans, dat de banden zullen springen, aanmerkelijk grooter. Welke betreurenswaardige gevol gen het springen van een voorband kan hebben behoeft wel niet nader uiteenge zet te worden. De ongelukken toch welke hieruit zijn voortgekomen zullen niet heb ben nagelaten het verantwoordelijkheids gevoel van den automobilist in dit opzicht wakker te schudden. Het is echter niet het springgevaar al leen, dat het rijden met gladde banden ontoelaatbaar maakt. Een auto welke is uitgerust met banden waarvan het profiel totaal is afgesleten zal minder vlug tot stilstand kunnen worden gebracht dan een wagen waarvan de banden sterk ge profileerd zijn. Natuurlijk is het tot stil stand brengen van de auto in de eerste plaats afhankelijk van het goed function- neeren van de remmen, maar deze zijn het niet alleen die een voorname rol spelen. De wrijving tusschen banden en wegdek werkt in niet geringe mate mede bij snel stoppen. Nu spreekt het vanzelf dat een gladde band minder wrijving met het weg dek ondervindt dan een goed geprofi leerde. En van dit standpunt alleen al be zien is het begrijpelijk, dat waar bij het tegenwoordige snelverkeer menschen- levens kunnen afhangen van het snelle stoppen van een automobiel, het rijden met gladde banden als een grove nalatig heid moet worden gebrandmerkt. Kans van slippen aanmerkelijk grooter Ook de kans van slippen is bij het rijden met afgesleten banden aanmerkelijk groo ter dan bij het rijden met geprofileerde. Stelt men b.v. het geval dat van een auto de beide rechter banden glad zijn afgesle ten, terwijl ook de linkervoorband dit euvel vertoont, dan ligt het voor de hand, dat op een weg waarvan het wegdek, om welke reden dan ook glad is, bij het rem men het linker achterwiel van den wagen de grootste weerstand zal ondervinden. Dit wiel zal dan ook als spil worden gebruikt waarom de auto draaien gaat, zoodat men van wegslippen volkomen verzekerd kan zijn. Het is dan ook raadzaam om er zorg voor te dragen, dat men indien men in het ongelukkig bezit is van banden welke niet meer aan de te stellen veiligheidseischen beantwoorden, deze te doen vervangen. Kan men hiertoe b.v. om redenen van fi- nancieelen aard niet overgaan, dan ver dient het aanbeveling de banden dusdanig te doen aanbrengen, dat deze zich nooit aan de zelfde zijde van den wagen bevin den. Men doet het verstandigst de twee afgesleten banden om de achterwielen te leggen daar het springen van een achter band toch altijd nog de minst gevaarlijke problemen schept. Hoe het slippen tegen te gaan Om zoo weinig mogelijk de kans van slippen te loopen behoort men er voor te zorgen, dat de remcapaclteit over voor zoowel als over de achterwielen gelijkma tig is verdeeld. Maar dit alleen is niet vol doende. Tevens zullen de banden goed ge profileerd moeten zijn terwijl de belasting van den wagen zich niet aan één kant mag bevinden doch behoorlijk moet wor den verdeeld, terwijl de banden behoorlijk op spanning moeten zijn. Komt men niet tegenstaande deze voorzorgsmaatregelen toch nog in de ongelukkige omstandig heden van slippen, dan moet men er voor waken vooral niet te remmen. Dit kan funeste gevolgen hebben en moet onder alle omstandigheden bij slippen worden nagelaten. Men stuurt den wagen mee in de richting van de slip (dus als het achter gedeelte naar rechts wegslipt wende men het stuur naar rechts. Dit mag echter vooral niet met een ruk worden gedaan. Voorts moet men geen gas geven. Ont koppelen kan zelfs beter zijn en haast onder alle omstandigheden worden aan bevolen. Het bovenstaande advies is van zelfsprekend lastig na te volgen indien men aan de uiterste rechterzijde van den weg rijdt, zoodat het wegslippende achter gedeelte van de auto groote kans loopt met de wegafzetting in botsing te komen. Ver moedt men, dat zulks het geval zal zijn dan dient er toch voor gewaakt te worden het stuur niet naar links te wenden. De wagen zou dan dwars over den weg komen te staan, terwijl het kantelen ervan lang niet denkbeeldig behoeft te worden geacht. In dit geval zorge men ervoor het stuur recht te houden, zoodat de voorwielen de wegrichting blijven volgen. DE RIJNBRUG BIJ ARNHEM. Vermoedelijk op 1 Januari gereed. Een tweetal montagebruggen, die onge veer drie maanden in gebruik zijn geweest bij den bouw van den vaste brug over den Rijn bij Arnhem, zijn eergisteren ver wijderd. Deze montagebruggen, die dienst heb ben gedaan speciaal voor den bouw van de brug-boog en die elk een gewicht van 220 ton hebben, werden door middel van een drietal drijvende bokken van de brug af gelicht en vervolgens op dekschuiten ge plaatst, waarmee zij naar Vianen kunnen worden vervoerd, waar bij in het volgend voorjaar zullen worden gebruikt bij den bouw van de brug bij Vianen-Vreeswijk. Het werk duurde van den vroegen Zon dagmorgen tot des avonds laat. Onderwijl was het scheepvaartverkeer in den Rijn stilgelegd. Er was groote belangstelling van de zijde van het publiek. De vaste brug zal vermoedelijk in Ja nuari 1935 gereed zijn. HET UITLADEN VAN GOEDEREN AAN DE GRENS. Een behoorlijke beschutting gevraagd. De bijzondere omstandigheden, waar onder het internationale goederenverkeer moet plaats vinden, hebben noodzakelijk tot scherpe naleving geleid van bepalingen, die voorheen nauwelijks meer dan '11 doode letter waren. In- en uitvoerverboden, con- tingenteeringen, monopolies op den in- en export, enz. hebben aan den smokkelhan del een zeer opgewekt leven geschonken. Het is begrijpelijk, dat aan de grenzen scherp wordt gecontroleerd en dat de visitatie heel wat nauwkeuriger plaats vindt dan voorheen. Dat is alleszins begrijpelijk en het zou onjuist zijn, er de overheid een verwijt van te maken. Zij doet het in het belang van het ordelijke bedrijfsleven. Men vraagt zich evenwel af, of de visitatie nu ook zóó moet geschieden, dat er schade ontstaat aan de vervoerde goederen. De eischen, die aan een doeltreffende controle worden gesteld, brengen mede, dat de voertuigen, waarmede transporten plaats vinden, geheel worden gelost. Er kend wordt, dat dit onvermijdelijk is. Echter treft men vrijwel aan geen enkel grenskantoor een afdak of soortgelijke be schutting aan, zoodat de uitgeloste goede ren vaak geruimen tijd aan allerlei weers invloeden zijn blootgesteld. Goederen van licht-bederflijken aard gaan hun bederf spoediger tegemoet, emballage wordt nat en houdt op bescherming te geven, ver- huisgoederen worden beschadigd, kortom waarde-vermindering en andere onmiddel lijke schade liggen voor de hand. De vele klachten, die daarover zijn inge komen bij den B.B.N., Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland, heeft het be stuur van die organisatie aanleiding ge geven, zich tot den Minister van Financiën te wenden met verzoek te willen bevor deren, dat althans aan de grenskantoren, waarlangs een eenigszins uitgebreid goe derenvervoer plaats vindt, een behoorlijke beschutting voor de uit te laden goederen wordt aangebracht. Adressanten zijn van meening, dat de kosten voor de gevraagde voorziening niet opwgen tegen de schade, die aan de goederen worden geleden en die het bedrijfsleven bij den huldigen zwaren druk niet kan dragen. Aangezien het voornamelijk de controle in het Belgische verkeer is, welke de klach ten heeft doen rijzen, zal door de Belgi sche bedrijfsautohouders bij hun regeering in dezelfde richting worden geageerd. BELANGHEBBENDEN BIJ DEN SCHOENHANDEL. Naar wij vernemen heeft de heer C. N. van Haren ontslag genomen als voorzitter van het Alg. Ned. Verbond van belang hebbenden bij den schoenhandel. (N. R. crt.). DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN GRONINGEN. Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, die benoemd is tot burgemeester van Gronin gen, zal op 1 October a.s. des avonds om half acht in een gewone zitting van den gemeenteraad van Groningen worden geïnstalleerd. Als gewoonlijk wordt deze vergadering gehouden in de zittingzaal van de Provin ciale Staten in het Provinciehuis.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13