LETOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. D^e DE KATWIJKSCHE STOOMWASSGHERIJ B. G. LAMMENS Tel. 197 en 123 - Katwijk a.Zee AGENDA. AALSMEER De Bloemenhandel. De handel ln snijbloemen aan de vellin gen alhier is gedurende de algeloopen week over he: algemeen zeer ongunstig ver- loopen. Niet alleen dat de vTaag naar binnen- en buitenland klein was. doch ook de straathandel in de omliggende steden klaagde, dat de bloemen moeilijk te verkoopen waren. Het gevolg ls geweest een zeer lage opbrengst voor de meeste producten, terwijl bovendien veel kort- stelige rozen, dahlia's enz geheel waar deloos waren Zaterdag bleek de handels stemming weer wat beter te zijn. De aan voer van lozen is nog steeds groot, terwijl Chrysanthen in groot- en kleinbloemige soorten mede bij massa's aanwezig zijn. Deze laatste bloemsoorten vooral werden in het algemeen goedkoop en de beste kwaliteit grootbloemige van de Rrayonan- then kwam niet boven de 12 cent per stuk; de Pulling tot 15 cent. Amerikaansche An jers worden nog veel aangevoerd, evenals Chabaud Anjers welke laatste bloemsoort steeds lage prijzen opbrengt. Met het artikel freesia ging het beter: de prijzen waren bevredigend Gladiolen waren goed koop, evenals de Bouwardia's. Oo verschil lende bloemistbedrijven. zoowel aan den Uiterweg als in het Oosteinde. zijn kwee kers begonnen met het lorceeren van seringen. Gezien de steeds moeilijker wor dende handelsomstandigheden is het te begrijpen, dat velen het a.s. winterseizoen, wat hier feitelijk reeds met het forceeren is aangevangen, met veel zorg tegemoet zien, temeer, omdat van de uitkomsten der seringencultuur zooveel afhangt in dit bloemencentrum. Er is voor de kweekers echter weinig keus: de struiken moeten nu eenmaal weer door de kassen, willen zij tenminste nog eens kans maken wat te verdienen. Tot omstreeks half November echter, als de struiken zeer moeilijk trek ken. dus veel geld aan brandstof kosten, lijkt het produceeren van seringenbloemen in deze tijdsomstandigheden al bijzonder riskant te zijn. De plaatselijke moderne Bestuurders- bond heeft Zaterdag een filmavond geor ganiseerd in hotel „De rtl Kolommen". Als hoofdfilm is vertoond de film „Cavalcade". Een openings- en sluitingswoord is ge sproken door den heer Tuinhof de Moed, terwijl de heer Hiemstra een korte propa- ganda-rede hield voor aansluiting bij de moderne organisatie en S.D.A.P., als front tegen fascisme en communisme. De groote zaal was geheel met belangstellenden bezet. Jaarverg. „Aalsmeer's Harmonie". Deze vereeniging heeft haar jaarverga dering gehouden in „Bloemenlust", onder voorzitterschap van den heer D. Jongkind Mzn. Na opening werden de notulen ge lezen door den secretaris, den heer K. Been Czn.. en overeenkomstig vastgesteld. De rekening van den penningmeester, den heer H. Resoort, was door de Financ. Com missie nagezien en accoord bevonden. Het boekjaar sloot met een klein batig saldo. De secretaris memoreerde in een op rijm gesteld verslag de voornaamste gebeurte nissen uit het corpsleven in het afgeloo- pen vereenigingsjaar. Na stemming wer den de volgende adspiranten als leden van het corps toegelaten: J. v. Eijck, A. van Wijk, C. Schouten. H. Stevens, J. Baten burg en M. Jongkind Pzn. In de plaats van den heer J. v Ouwerkerk, die be dankt had, werd als lid der Commissie van Bijstand gekozen de heer C. Wegman Bz. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Baardse, terwijl in de plaats van den heer H. Been, die zijn functie had neergelegd. Werd gekozen de heer C. Wegman Pzn De contributie werd weer op 25 cent p. week en per lid vastgesteld. Besloten werd de instrumenten per 1 Januari a.s. op Musica- polis te verzekeren. Ingekomen was een brief van den directeur, den heer G. Da- men. waarmede deze ontslag uit zijn functie verzocht tegen 1 October a.s. In verband hiermede zal in den loop dezer week opnieuw vergaderd worden. Na rond vraag volgde sluiting der vergadering. Ds. W. Heerma, alhier, heeft een be roep ontvangen der Chr. Geref. Kerk te Haarlem Noord. o HAARLEMMERMEER. Botsing. Nabij Nieuwvennep alhier had een bot sing plaats tusschen een motorrijwiel, af komstig uit Bennebroek en een auto, be stuurd door den heer V., die den motor vermoedelijk te laat opmerkte. De motor rijder, de heer R., kwam te vallen, .doch bleek zich nagenoeg niet verwond te heb ben. De auto botste echter na de aanrij ding met zooveel kracht tegen een boom dat deze ontworteld werd, terwijl de be stuurder zoodanig aan het hoofd werd verwond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De politie stelde een onderzoek in. Broodwagen te water! Toen een knecht van den heer G. die aan den Aalsmeerderdijk zijn broodwagen had neergezet en zich even had verwij derd om een klant te bedienen terug kwam, zag hij tot zijn schrik dat de kar met het brood in de Ringvaar dreef. Het ontbrak niet aan hulpvaardige handen om den wagen weder op het droge te brengen, doch het brood ging verloren. Aanrijding. De heer S. uit Haarlem, die iedere week met zijn met een hit bespannen wagen in Nieuwvennep komt om zijn koopwaar aan den man te brengen, stond daar aan den kant van den weg, terwijl een vrouw uit haar woning kwam om een bestelling te doen. Plotseling werd het paard schichtig en sloeg op hol, waardoor het gerij door een passeerende auto werd aangereden, over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. S. die den val meemaakte, slaagde er in zich uit z'n benarde positie te be vrijden en bleek er ongedeerd te zijn afge komen. Het wagentje werd echter nage noeg geheel vernield, terwijl ook de koop waar ernstig beschadigd werd. Meisje uit Haarlemmermeer als circus-artiste. Het Circus Awanda Robertl gaf ook hier een voorstelling, die door den Burge meester, als rechtgeaard paardenliefheb ber. werd bijgewoond. Men heeft oa. ge noten van de bewondering afdwingende paardendressuur. Als bijzonderheid ver melden wij, dat medewerking verleende mej Marianne van Zanten, een 18-jarlg meisje uit de Haarlemmermeer, die zich verleden jaar bi) de familie Roberti aan sloot. Als mademoiselle Dania (Koningin der Lucht i legden zij mooie staaltjes van behendigheid en vlugheid aan den dag aan een in den top der tent hangenden rek- schommel. Ook liet zij zich door een vrachtauto overrijden en bracht 't er best af' Zij werd. evenals de andere artisten hartelijk toegejuicht. o HILLEGOM Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Blankwater, Meerstraat 1; H. A. Bouwman, van Meerbeekstraat 8: L. J. W. Engels, Hoofdstraat 97: F Kops, Ambachtstraat 44; M. M. v. Til, Stations weg 178; A. A. van der Vegt, Mariastr. 48. Vertrokken: A M. Stijnman, naar Haar lem, Houtplein 33: J. Blokker, naar Haar lemmermeer, Venneperweg 1205; G. van der Jagt, naar Zundert, Wernhoutscheweg A 140; G. Dekkers, naar Haarlem, Magda- lenastraat 6: E. A. M. Breijer met vr., n. Duitschland; A. 't Hart, naar Haarlem, Groot-Heiligland 28; j. van Os met gezin naar Haarlemmermeer, Venneperweg 550. Burgerlijke Stand. Geboren:. Jacob, z. v. C. G. Blokker en J. A. Kardol: Johannes Gerardus, z. van J. van Grinsven en G. A. v. Leeuwen. Ondertrouwd: H. P. Buckens en J. P. van der Linden; G. C .Degger en C. Zand vliet. Getrouwd: P. J. van Haaf ten en J. Blokker Overleden: A. van de Nouweland, wed. G. J. van Schie, 67 j. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders, 1 boekdrukker, 1 snel persdrukker, 2 grondwerkers, 5 metselaars, 13 opperlieden, 2 mach. houtbewerkers, 15 timmerlieden, 2 loodgieters, 1 stucadoor, 4 mandenmakers, 1 vloerenlegger, 2 elec- triciens, 1 scheepsmaker, 1 horlogemaker, 1 stoker. 1 monteur, 1 waschknecht, 4 bak kers, 199 landarbeiders, 16 bloemistarbei ders. 2 boerenarbeiders, 5 tuinarbeiders, 1 plantsoenarbeider. 7 jeugd-landarbeiders, 3 schippers, 1 halfwas-schipper. 2 chauf feurs, 1 wegwerker, 1 expeditieknecht, 1 varensgezel, 2 handelsreizigers, 1 verzeke ringsagent, 1 kantoorbediende ben. de 18 j., 4 vr„ 1 winkelbediende boven de 18 j., 28 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 337. Aanvragen 1. plaatsingen 1. teruggetrok ken 1, vervallen geen. Solisten concert van De Harmonie. De Hillegomsche Harmonie Kapel be staat op 1 November a.s. 40 jaar, een jubileum, dat gevierd zal worden met een concours voor solisten. De belangstelling daarvoor in den vorm van geschonken medailles, lauwertakken enz. maar ook door aanmelding tot deelneming is zóó groot, dat besloten is het concours te verdeelen over drie avonden, te houden in den loop van de volgende maand. De jury bestaat uit de heeren Adam en de Klerk, toonkunstenaars, beiden uit Haarlem. Nieuwe serie inbraakjes. Des nachts is hier in schuurtjes achter huizen van de Ambachtstraat en van de Burgemeester Pontstraat ingebroken. Ont vreemd zijn in geval no. 1 een rijwiel, no. 2 een rijwiellantaarn en een paar belasting- merken en no. 3 eveneens lantaarnplaatjes De inbraken-serie is dus voortgezet. In de Wilhelminalaan werd een paar weken ge leden vermoedelijk met een roeibootje ge werkt, wat bij de Ambachtstraat niet kan, omdat daar geen vaarwater is. Opmerke lijk is, dat slechts kleinigheden gestolen worden. Een nacht te voren is bij een bewoner van den Ringdijk heel wat weggehaald. Plaatsen in de omgeving hebben ook hun beurt gehad. De geheele omgeving schijnt gekozen te zijn als exploitatie-terrein van de „langvingers", die zich bepalen tot on bewoonde huizen en schuurtjes. In een gezin alhier is een geval van typhus geconstateerd. De leerplichtige kinderen in dit gezin bezoeken de school niet. Zaterdag mocht het echtpaar F. de GrootVink, wonende aan de Mariastraat alhier, zijn vijftigjarige echtervereeniging herdenken te midden van de talrijke kin deren, klein- en achterkleinkinderen. Het was voor de jubilarissen een mooi feest! Aan mej. C. M. J. de Graauw is op verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres der R.K. meisjesschool in de Ma riastraat. Zij is hier 26 jaar werkzaam geweest; sinds Januari 1.1. was zij onge steld. In de vacature is benoemd mej. M. Heere, die sinds Mei aan de school ver bonden was. Over eenige weken zullen de oudste leerlingen van mej. de Graauw af scheid nemen. De heer D. Jongkind, alhier, verwierf te 's-Gravenhage het Politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. v. G. Roest en C. v. d. Plas Leendert, z. v. J. Imthorn en A. Kuijt Lena, d. v. C. van Duijn en A. de Jong Jacob, z. v. J. v. d. Plas en A. Ruwaard Cornells Aldert, z. v. J. van Beelen en L. van Beelen Catharina Clasina Wilhelmina, d. v. A. van Duijn en W. Petit Pieter Cornells, z. v. A. v. Duijn en H. de Jong Huibertje, d. v. A. Pluimgraaf en M. Korndorffer Janne tje Agatha, d. v. C. van Rooijen en T. den Hollander. Ondertrouwd: J. Harteveld en Dirkje Varkevisser. Getrouwd: W. de Jong en Ch. G. E. v. d. Voet W. Nijgh en A. v. d. Bent. Schietwedstrijd der Katwijksche burgerwacht. Zaterdagmiddag werd op de Rijks- schietbanen ln de duinen een aanvang gemaakt met de jaarlijkschen grooten schietwedstrijd der Katwijksche burger wacht. Evenals vorige jaren was er ook thans weer groote belangstelling. Er waren niet minder dan 40 deelnemers. Naar ge lang van de schietuitkomsten in het af- geloopen seizoen waren de schutters inge deeld in drie klassen: A. B en C. Het was een geanimeerde wedstrijd. Vooral in klasse A. was het verschil tusschen de beste schutters gering. De uitslag was als volgt: In klasse A.: 1. Trousselot 129 p.; 2. J. de Kreek 128 p.; 3. B. Dubbelaar 128 p.; 4. Chr. J. Minnee 128 p.; 5. C. Hoek 126 p.; 6. C. van Leeuwen 125 p.; 7. H. de Boer 120 p; 8. J. C. van Rijn 116 p.:; 9. A. Slinger land 116 p.; 10. Jac. Meijer 114 p.; 11 P. Slingerland 112 p.; 12. Nic. Schaap 111 p.; 13 J. Slingerland 103 p.; 14. L. J. v. d. Valk 101 p.; 15. C. J. Schuitemaker 96 p. In klasse B.: 1. A Dubbelaar 112 p.; 2. Joh. Meijer 109 p.: 3. M. Schoneveld 107 p.; 4. P. Varkevisser 105 p.: 5. A. Wassenaar 101 p.; 6. W. A. Rijken 100 p.; 7. S. Dubbe laar 98 p.; 8. A. Rijsdam 96 p.; 9. Joh. v. d. Gugten 92 p.; 10. M. v. d. Oever 91 p.; 11. P. Bekker 87 punten. In klasse C: 1. H. N. de Nie 105 p.; 2. R. v. Duijvenbode 105 p.; 3. P. v. Duijven- bode 97 p.; 4. W. Botersmans 87 p.; 5. A. van Zuljlen 85 p.; 6. H. Slingerland 77 p.; 7. Joh. Korpelshoek 77 p.; 8. E. van Wens- veen 77 p.; 9. Nic. v. Leeuwen 70 p.; 10. A. Klok 66 p.; 11. A. Dekker 57 punten. Volgende week Zaterdag wordt de wed strijd voortgezet, en worden weer drie selies geschoten De behaalde punten wor den bijeengesteld. en dit aantal bepaalt de einduikomst. De stand kan dus nog heel wat wijziging ondergaan. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering „Katholiek Katwijk" De vereeniging Kath. Katwijk, hield een ledenvergadering onder presidium van pastoor Buys die, na de vergadering ge opend te hebben met gebed, een woord van welkom sprak tot J. v. d. Nouweland, die de notulen las. Deze werden goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde de bespreking van het winterprogramma. Het bestuur had een en ander al flink overwogen en besproken en kon de mededeeling doen dat op verschillende ontwikkelingsavonden reeds gerekend kon worden, lichtbeelden, lezingen, vroolijke avonden, St. Nicolaas- feest, voor den vastentijd film aanpassend aan dien tijd. Bij de bespreking werd nog de mogelijkheid besproken om een extra vroolijke avond te organiseeren om daar door de kas van K.K. wat te versterken, hetgeen noodzakelijk was. Dit had aller Instemming; het bestuur zal zulks in ver gadering bespreken. Een vraag om een filmtoestel aan te koopen zal overgebracht worden bij het bestuur van het Parochie huis. Op een desbetreffende vraag zal het bestuur zorgen dat de leden in het bezit worden gesteld van een exemplaar van het reglement van K.K. Met een wensch om in het vervolg de schoolgaande jeugd niet op de gewone avondeh toe te laten, zal ernstig rekening gehouden worden door het bestuur. Na nog enkele minder belangrijke aan gelegenheden te hebben besproken, sloot pastoor Buys de vergadering met gebed. o KATWIJK AAN ZEE. TWEED AAGSCHE JONGENSLEIDERS-CONFERENTIE. Van het Ned. Jongelings-Verbond. Deze conferentie, uitgeschreven door de Prov. Commissie Zuid-Holland van het N. J.V., werd in het Jeugdhuis gehouden, waar het week-end door de leiders werd doorgebracht. Onder de aanwezigen waren ds. Kalkman, ds. Pras, de heeren A. den Dikken, K. Seinstra. verscheidene leiders van de jeugdbeweging hier ter plaatse en uit andere gemeenten dezer provincie. De conferentie stond onder leiding van den heer J. A. Amesz., voorzitter van de P. C. Zuid-Holland. Nadat allen in de Oranjezaal gezeten waren, werd uit de Liederbundel van het N.J.V. gezongen lied 135 1 en 2 en voor gegaan in gebed, waarna de voorzitter, na een kort inleidend woord, het woord gaf aan den heer A. J. M. Jansen, bibliothe- saris van de W. C. te Woerden. Deze be handelde het onderwerp: „Binnenspel". Onder leiding van den heer Jansen wer den eenige spelen gedaan, zooals: „Ja, neen. betrekkelijk", „Let goed op!" en „Zoeken op muziek". Vooral dit laatste spel viel zeer in den smaak. Alvorens de heer Amesz het officieele openingswoord sprak, liet hij zingen lied 27 2 en las voor Joh. 3 1619. Het jongenswerk, aldus spr., moet aan dacht hebben, omdat de basis van het N. J.V. moet gegrond zijn op den arbeid on der de jeugd. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Stelselmatig moet de arbeid zich richten op de jongeren. Wat zullen wij voor hen doen en wat is het beste om het doel te bereiken? Wij zijn aange vuurd door anderen, die ook de greep kre gen op de jeugd. Maar hun wijze is onze manier niet. Wij willen de jongens niet alleen lichamelijk, maar ook geestelijk hebben. Wij zijn hier bij elkander om dat geestelijk deel onzer besprekingen te be- invloeden. De bijbelkennis draagt veel bij tot heil van de ziel. Hoe zullen wij bijbel kennis bijbrengen aan de hedendaagsche jeugd? Om belangstelling te wekken, moe ten wij als leider onzen Bijbel zelf ken nen, deze zelf kunnen lezen. Wij zijn hier bijeen om over het organisatiewerk van het jeugdwerk te spreken en om van el kaar te leeren. Wij zijn dankbaar, dat de Katwijksche broeders dat voor ons be reikt hebben, dat wij in een huis voor de jeugd bijeen zijn. Hartelijk dank aan hen voor de voorbereiding. Spr. riep een har telijk welkom toe aan ds. Kalkman en aan ds. Pras en bracht aan allen dank, die tot het slagen van deze conferentie hadden meegewerkt. Wij. mannen, scha men ons het Evangelie van Jezus niet! Onze wereld heeft geen behoefte aan een leider in paradoxalen en hyperparadoxa- len zin, maar alleen aan Jezus Christus. Het Jongensleiderschap is heel moeilijk; laten wij het in de bedoelde richting stu- Vraagt tarieven en proehvaschbehandeling (tegen halven prijs) aan bij De Wasscherij bij de blonde duinen 8101 ren, dan komt er zegen op. Na dit ope ningswoord werd gezongen lied 6 1, 3 en 4. De heer Jansen hield nu een referaat over „De Bijbelbespreking met jongens." De kern van de zaak is, aldus spr., de jongens te brengen bij Jezus en Jezus bij de jongens. Het gaat bij de bespreking over drie dingen: „Bijbel, jongens en lei ders". Bij alles wat wij doen moet de be doeling zijn om de Bijbel bij de jongens te brengen. Wij moeten hen verschillende dingen uit den Bijbel laten zien. De Bijbel is rijk aan verscheidenheid. Het Oude- en het Nieuwe Testament vormen een tegen stelling en behooren toch bij elkaar. We moeten den jongens laten zien, dat 't een prachtboek is. Dit is een heerlijke taak voor de leiders, die nauwkeurig en biddend moet worden verricht. Spr. gaf uitvoerige wenken, hoe de voorbereiding daartoe moet plaats hebben. Na het zingen van lied 150 1 vond er een aangename bespreking over het on derwerp plaats. Het slotwoord op den eersten conferen tiedag werd gesproken door den heer G. Pels, secretaris P. C. te Woerden. Deze liet zingen lied 130 1 en las voor Numeri 20 512; Deuter. 32 4852 en Filip- penzen 2 511. Spr. behandelde voorts de geschiedenis van de twee leiders Mozes en Jezus, waarna hij met gebed eindigde. Gistermorgen was er gezamenlijke kerk gang naar de Oude Kerk, waar ds. Kalk man voorging. Des middags kwam men weer ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis bijeen, waar de heer D. Piso, secretaris J. C. te Sliedrecht, het onderwerp behan delde: „Muziek op de Jongensclub", toe gelicht met gramofoonplaten. Deze rede werd met groote belangstelling gevolgd. Des middags werden huishoudelijke zaken besproken. Des avonds sprak de heer Piso over „Het Jongenswerk en zijn organisa tie." Onze tijd. aldus spr., culmineert in de massabeweging, staat in het teeken van de organisatie, die zich van het ge heele terrein des levens heeft meester ge maakt. Alles wordt daarvan in ons jon genswerk niet verwacht. In de eerste plaats moet er leven zijn. Ook moeten de jongensleiders goed den vorm weten, waar in zij de behandelde stof zullen weerge ven. Wij moeten niet met grooter ploegen werken dan van 15 a 20 jongens. Het le dental breidt zich uit, er moeten dus meer leiders komen, v.n. uit het N.J.V. Ook de inrichting der clubs is van het hoogste ge wicht, Spr. wees ook op de verschillende uitgaven van het N.J.V., vooral het „lei dersorgaan". De jongens leeren in hun clubs, waar een frissche, gezellige geest moet heerschen, vereenigingstactiek. Daar wordt hun geleerd een oordeel te vormen. Het grootste deel van het werk komt op het hoofd der leiders neer. Spr. behan delde uitvoerig, hoe hij zijn taak als lei der opvat en gaf een schema van zijn werk, dat in zijn club verricht wordt, wees op het belangrijke van vergaderingen met jongens uit verschillende plaatsen en zelfs met die in provinciaal verband. Eveneens stelde spr. het belang van leidersbijeen komsten voorop. Ten slotte legde spr. de nadruk op twee dingen: het gebed en het geloof. Het gebed is noodzakelijk voor het geloofsleven: deze twee zijn zóó innig sa-* mengegroeid, dat zij in elkaar vloeien. Hoe beter wij er in doordringen, des te beter wij ons jongenswerk kunnen doen. Dan voelen wij iets voor het jubelende geloof! Een langdurige gedachtewisseling ont stond na dit referaat, waarna de heer Amesz vooral wees op de litteraire waarde van werken van eerste schrijvers en trachtte ook aan te toonen, wat het wij zen op de voornaamste voortbrengselen der schilderskunst van oude- en nieuwe meesters vermag. De voorzitter dankte de regelingscommissie voor alles wat zij tot stand had gebracht en bracht grooten dank over aan den heer R. Varkevisser, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Spr. bracht een woord van hulde aan ds. Kalkman, de motor van dit jeugdwerk. Namens de Provinciale commissie bracht spr. dank aan allen, die aan de leiders gastvrijheid hadden verleend en aan me vrouw Gesink, voor het zorgen voor de thee. De tweede conferentiedag werd be sloten door ds. Kalkman. Deze liet zingen lied 123 1 en 3, waarna hij voorlas Joh. 15 12—18. Hierin, aldus spr. ligt een een voudige gedachte van Jezus. Hij sprak tot zijn discipelen, die allen voor Hem gelijk waren, maar wat de karakters betreft lie pen zij zeer uiteen. Jezus gaf hun nog een bijzonder gebod, n.l. dat gij elkaar lief- hebt. Er moet eenheid wezen, ondanks de verscheidenheid van aanleg, karakter, per soon. Dan zult ge bergen kunnen verzet ten. Als de liefde maar onder elkaar blijft, dan zal de wereld overwonnen worden. Dit is een woord, dat Jezus Christus ook aan het eind van deze conferentie wil meegeven. Ieder, die leider wil zijn, is nog geen vriend van Jezus, maar dat moet. De liefde van Jezus moet de motor zijn, die alles drijft om de jongens bij de hand te vatten en hen bij Jezus te brengen. Daar om moet gedaan worden wat Jezus ge biedt! God geve. dat Hij ons ook geleidt ook voor de jongens in nood en dood. Ds. Kalkman sloot de conferentie met dankzegging, waarna nog werd gezongen lied 155 1, 3 en 4. Maandag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad. Tooneel „Boefje". 8i/4 uur nam. Volkshuls: Film van Parijs. 81/4 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, „Goud". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Middernachtclub". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Het vleesch is zwak". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De geheimzinnige S." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 406. Vernieling van ruiten. Herhaaldelijk komen bij de politie klach ten van vernieling van ruiten. Zoo deed J. v. D. uit de Paul Krugerstraat aangifte van vernieling van een ruit zijner woning door een jongen van v. D. uit die straat. De heer B. uit de Havenstraat een door N. G. uit de Kanaaldwarsstraat en H. V. d. B. uit de 4de Kanaalstraat deelde mede, dat een dochtertje van M. uit de Meer burgstraat een ruit vernield had. De heer B. de Kort heeft bedankt als notabel der Herv. Kerk alhier. C. v. d. P. uit de Baljuwstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn land bij de Watering elf kisten aard appelen zijn ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. -o- LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman, z. van H Mijnders en E. Nagtegaal Petronella, d. van J. Meijer en P. H. v. Bakel Helena Anthonia. d. van J. M. Hogerisast en E. J. Bon Marius Simon, z. r J J. S. W. v. Velzen en M. H. Koek. Overleden: Cath"«SQa Kok, wed. van P. Marseille. 78 jaar. Ondertrouwd: W. M. v. Noort en- J. P. v. de Vlugt. Getrouwd: J. S. Langeveld en A. G. C. Onderwater. Loop der bevolking. Vertrokken: C. Broekhof, naar Haarlem Mej. P. C. Augustinus. naar Heemstede. Gevestigd: P. M. Weijers, van Hilligom, Stationsweg 29 H, F. C. Ruijs, van Roo sendaal c.a.. Heereweg 462 A. Krös- schell, van Castricum, Julianastraat 178 C. J. M. Kortekaas. van Leiden. Emma- straat 22 F. v. Wijngaarden, van Dor drecht, Kanaalstraat 232 Mej. J. Schil ling. van Zeist. Heereweg 107 Mej. I. Miiller, idem. idem. LEIDSCHENDAM. 25-jarige jubileum van den heer H. Polderman. Onder zeer veel belangstelling herdacht Zaterdag alhier de heer H. Polderman, wagenvoerder bij de Ned. Spoorwegen en dienstdoende op het traject Rotterdam- Den Haag—LeidenAmsterdam, den dag dat hij voor 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Onder hartelijke bewoor dingen en de gelukwenschen van de Di rectie bood de ingenieur de heer Schimmel hem het gebruikelijke geschenk onder cou vert aan, met oorkonde voor 25 jaren trouwe dienstvervulling. Ook de collega's en ander personeel van de werkplaatsen kwamen hem gelukwen schen. Te zijnen huize ontving de jubilaris nog vele blijken van belangstelling, ook van het publiek. Vele goede wenschen gin gen met bloemstukken vergezeld. -o- NOORDWIJKERHOUT. Ingebruikneming nieuw R.K. voetbalveld Gistermiddag heerschte op het dorp een feestelijke drukte. De R.K. muziekvereen. St. Jeanne d'Arc trok met volle muziek door 't dorp, om zich te begeven naar het nieuwe N.V.C.-terrein aan de Havenstraat Een groote menigte was daar samenge komen. Het nieuwe R.K. voetbalterrein werd eerst in gebruik genomen, na een hartelijke toespraak van kapelaan Dekker uit de St. Jozef-parochie, waarna verschil lende wedstrijden, w.o. een eere-wedstrijd werden gehouden. Spoedeischende Raadsvergadering. De raad dezer gemeente is voor een spoedeischende vergadering bijeengeroepen om morgenochtend te 11 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de kasgeldleening met de N.V. Neder- landsche Middenstandsbank te Amsterdam 3. Behandeling schrijven van Ged. Sta ten in verband met het nieuwe reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 4. Aanbieding gemeenterekening 1933. 5. Wijziging Begrooting 1934.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6