Openlucht samenkomst Chr. Hist. Statenkring Leiden, 75"* Jaargang MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 No. 22856 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Redevoeringen van den heer J. R. Snoeck Henkemans en Prof. Dr. J. de Zwaan. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 s Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. PLECHTIGE INSTALLATIE PASTOOR SMITZ. Ais Pastoor der Parochie van O.L.V. Onbevlekt Ontvangen. Gisterenavond te 7 uur had in de Har- tebrugskerk de plechtige installatie plaats van den Zeer Eerw. Pater Smitz als pastoor der parochie. Het altaar was voor deze ge beurtenis met bloemen en groen versierd. Op het altaar waren geplaatst, de sleutels der kerk, de Kelk, het Misboek en de tezamen gevouwen priesterlijke gewaden. De nieuwe pastoor der parochie werd door den HoogEerw. heer Jonkbloed Deken van Zoeterwoude naar het altaar geleid, waar door Zijn HoogEerwaarde de benoemings brief van Pater Smitz als Pastoor der parochie werd voorgelezen. Daarna werd door den Deken het H. Sacrament uitge steld en bewierookt, waarbij door het zang koor het „Veni Creator" werd gezongen. De nieuwe pastoor legde daarna den eed af, waarna hij uit handen van den Deken de sleutels der kerk en daarna, met toe passelijk gebeden gepaard, ook de Kelk, het Misboek en de priestergewaden mocht ontvangen. Nadat het tabernakel geslo ten was, gingen de Deken en nieuwe pastoor naar de preekstoel, de biechtstoel, de doopvont en de sacristi, waar overal de toepaselijke gebeden werden gesproken. Op het altaar teruggekeerd werd de pastoor door den Deken in het bezit van zijn Parochie bevestigd en geïnstalleerd, waarna door Zijn HoogEerw. in een pre dikatie de groote verantwoordelijkheid van den herder van een parochie werd ge schetst. Daarna gaf de pastoor de zegen met het Allerheiligste aan de geloovigen. waarna de indrukwekkende plechtigheid met een kerkelijk gezang werd besloten. CHR. ONDERWIJZERS. De heer de Boer over „De Buchmanbeweging". Zaterdagavond vergaderde de afd. Lei den en Omstreken der Ver. van Chr. On derwijzers (essen i in het Nutsgebouw. Na gebruikelijke opening las de voor zitter de heer Bakema Ps. 121 en sprak naar aanleiding van deze psalm een kort openingswoord, waarin hij er op wees, hoe men steeds Gods bewaring noodig heeft op alle terrein des levens, ook in den maat- schappelijken nood, die bezig is het school leven nog verder binnen te dringen. Na lezing der notulen en het behandelen van enkele ingekomen stukken was het woord aan den heer H. de Boer uit Noord- wijk, die refereeren zou over „De Buch- man-beweging". Spr. wil geen doode kritiek geven over deze belangrijke beweging en noemt het een werk Gods. Lichtvaardig oordeelen is een groote zonde, maar overslaan tot dwe pen zou ook verkeerd zijn. Het brenge ons tot zelfonderzoek, tot vreugde over wat wij bezitten, tot droefheid over wat wij missen. Spr. gaat dieper in op wat men bezit en noemt Gods Woord en de Kerk. Hij citeert daarbij uitvoerig Kuypers' „Werk van den Heiligen Geest" en uit de Nederlandsche Geloofsbelijdenis". Komen we tot zijn eigenlijk onderwerp begint spr. met enkele persoonlijke herin neringen, die gewagen van de zegenrijke gevolgen van de Oxfordbeweging voor per sonen, die nimmer de klanken van het evangelie vernamen. Frank Buchman's leven wordt in het kort geschetst en daarna duidt spr. enkele typische bewegings-verschijnselen aan, ais „stille tijd" en „deelen", dit laatste bedoeld als belijdenis aan God, of aan een persoon of groep van personen èn als getuigenis. In dit verband citeert spr. een uitspraak van Calvijn. Na enkele afwijkingen in de terminologie aangestipt te hebben, besluit spr. zijn re feraat met er nog eens op te wijzen, dat hij slechts objectieve beschouwingen wilde geven en wekt op niet afzijdig te staan, maar te corrigeeren in de beweging wat noodig is. De voorzitter brengt opr. dank voor zijn werk. Na de pauze worden de huishoudelijke zaken afgedaan. Als nieuwe bestuursleden worden gekozen de heer den Dikken uit Katwijk aan Zee en mej. Moene alhier. OPSPORING VERZOCHT. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt opsporing en terugbrenging van de 16-jarige Elisa van der Lubbe, als dienst bode in betrekking Middelweg 35, die gis termorgen in de vroegte deze woning hei melijk heeft verlaten. Het signalement luidt: flink van gestalte, rond gezicht, gezonde frissche kleur, bruine oogen, gewone neus, donkerblond polka haar, kleine wrat ter linkerzijde van den hals, vermoedelijk gekleed in donkergrijze mantel en dito muts. Op het landgoed „Oud-Poelgeest" werd Zaterdagmiddag een openlucht-samen- komst gehouden vanwege den Statenkring Leiden der Chr. Hist. Unie. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester Gerrevink van Oegst- geest, mr. J. E. van Walsum van Rotter dam, dr. Jonker van Rijnsburg en voorts vele gemeenteraadsleden en enkele hoof den van scholen uit Leiden en omgeving Ook zagen wij enkele afgevaardigden van het Kamerkringbestuur en vele leden van de Chr. Hist. Jongerengroep hier ter stede. Reeds geruimen tijd voor den aanvang deed het Rijnsburgsche Fanfare-corps Wilhelmina, dat de samenkomst met mu ziek opluisterde zich verdienstelijk hooren De heer W. van den Akker, voorzitter van den Statenkring Leiden, heette allen, na gebruikelijke opening, hartelijk wel kom, en dankte freule Willink voor het afstaan van dit schoone landgoed. Na voorts te hebben verklaard, dat de heer H. W. Tilanus verhinderd was hedenmid dag het woord te voeren, wees spr. op den geestelijken achtergrond, die er achter heel het wereldgebeuren schuilt. De heer v. d. Akker wees er voorts op, dat wij onze regeering hebben te steunen, om tenslotte op te wekken tot steun aan de komende Groen van Prinsterercollecte en tot meer dere activiteit in den Statenkring. Geloof in het beginsel. De heer J. R. Snoeck Henkemans, lid der Tweede Kamer, als eerste spreker het woord voerend, had tot onderwerp geko zen „Geloof in het Beginsel." Spr. begon met te verklaren, dat er heden ten dage niet alleen veel moeilijk heden zijn, waarvan er enkele door spr. werden genoemd, maar ook zoovele onze kerheden en aarzelingen. Ieder voelt het dat het moeilijk is en nog moeilijker wordt Gewoonten worden aangenomen en begin selen losgelaten. Terecht maken wij ons hier ongerust over. Het leven, wij zien het, gaat achteruit. Meer ernst zal er dan ook moeten komen. Behalve deze verschijnse len op economisch en zedelijk terrein zien wij die ook op geestelijk terrein op den voorgrond treden. Het kerkbezoek en de belangstelling voor kerkelijke zaken neemt af. Wij vragen ons dan ook wel eens af of het Christendom zijn greep op de volken heeft verloren. Wij zien het overal: men gaat zich anders dan naar christelijke nor men richten. Wanneer deze gedachten bij ons opdrin gen, zullen wij ons moeten bezinnen op het beginsel. Zeker zullen wij dan in staat zijn de moeilijkheden, zoowel op economisch, redelijk als geestelijk gebied, te overwin nen. Economisch zullen wij ons aan een eenvoudiger levensstandaard moeten aan passen. Gezamenlijk zullen wij iets terug moeten. Voortgaande waarschuwde spr. om niet meer dan hoog noodig is, zich te wenden tot de autarkie. Wij zullen zoo ver als mo gelijk is, streven naar samenwerking. Zoo ruim en breed mogelijk zujlen wij de deu ren openzetten omdat het noodzakelijk is ook een open oog te hebben voor anderen behoeften. Gelooven in het beginsel, aldus spr. zullen wij ook in economisch opzicht. Ook op het zedelijk leven zullen wij onze christelijke beginselen toepassen. Wij zul len ons aan Gods geboden houden. Zon dagsheiliging en het christelijk huwelijk zullen wij handhaven. In het beschermen en bewaren hiervan ligt voor ons volk en onze gezinnen een groote zegen. In eenvoudigheid, maar met vastheid zullen wij ons beginsel vasthou den. Vervolgens wees spr. erop dat gezag en vrijheid, evenals protestant en christelijk, bij elkander behooren. Zonder gezag heb ben wij geen vrijheid. Het één sluit het ander in. In onze dagen zien wij dat er naar twee kanten zich groote moeilijkhe den voordoen. De eene strooming wil vrij heid zonder gebondenheid en de andere strooming wil gezag. Het zal zijn in de hand van één man. Beide stroomingen zijn even gevaarlijk en staan lijnrecht tegen over het christelijk beginsel. Daarom zullen wij ook gelooven in ons eigen christelijk- historisch beginsel. Laten de moeilijkheden ons, aldus spr. met nadruk, toch niet afbrengen van de juiste christelijk-historische lijn, zooals die in ons beginsel is vast gelegd. De groote gedachte vaneenheid, gezag en vrijheid van Prins Willem van Oranje en door Groen van Prinsterer en De Savornin Loh- mna vast gehouden, zullen ook wij hand haven. Onmisbaar voor onze geestelijke vrijheid is deze gedachte, laten wij dat be denken ook bij de komende statenverkie zingen en onze stem uitbrengen op de lijst der Chr. Hist. Unie. Rede Prof. de Zwaan. Als tweede spreker trad op prof. dr. de Zwaan, lid van het Kamerkringbestuur. Spr. begon met er op te wijzen, dqt de C. H. Unie waarheid en werkelijkheid eischt. Ook bij de a.s. Statenverkiezingen gaat het daarom. Erkenning van de waar heid van Gods ordening, zooals die in Art. 1 van het beginselprogram der C.H. Unie omschreven staat, opent het oog voor de werkelijkheid, zooals die inderdaad is. Reeds Groen van Prinstere voorzag in de rationalistische beginselen der Fransche revolutie de ontaarding van de staatsge- dachte, die thans in de totalitaire staats ideeën zich openbaart. Tegenover de „staatsmachine" stelt het C.H.-beginsel de organische gedachte, die naar Gods or dening gezag en vrijheid zuiver doet sa menwerken. De werkelijkheid van onze organisatie binnen het bestek, dat onze provincie omsluit, is opgebouwd uit pol derbesturen, waterschappen, gemeenten, bedrijven onder overheidsbeheer of leiding, enz., overkoepeld door het gezag van de Prov. Staten, aan wier hoofd weer Ged. Staten en de Commissaris der Koningin. Dit stuk oraginsatorische, Nederlandsche, werkelijkheid heeft diepe wortelen in ons volksleven. Het voldoet in zeer bevredi gende mate aan den eisch, dat zulke in stellingen juist in de mate, waarin zij van het mechanische dwangsysteem afwijken en organische samenwerking benaderen, nader staan tot Gods scheppingsordenin gen. Evolutie op dit punt is mogelijk, maar een partijleer, die revolutionnaire omvorming in deze dingen tot consequen tie zou hebben, veroordeelt zich daarmede reeds als een uitheemsch product, dat aan de Nederlandsche werkelijkheid mecha nisch opgelegd zou worden. Waar gezag en vrijheid naar C.H. beginsel samenwerken, wordt de eisch van Art. 2 van het C.H. beginselprogram vervuld: „De Overheid is als zoodanig Gods dienares en in beginsel alleen verantwoordelijk tegenover Hem, aan wien zij haar gezag ontleent." Spr. wees in dit verband erop, dat de werke lijkheid dan ook eischt, dat men niet on verschillig zij omtrent de personen, die het gezag zullen uitoefenen. Dit is ook voor de Statenverkiezingen van belang. Zij hebben n.l. het kiesrecht voor de le Kamer uit te oefenen. Het C.H. beginsel vraagt om be kwame mannen, die de waarheid erken nen, dat zij met al hun talenten rent meesters van Christus zijn en dat Christus koning is op alle terreinen des levens. Spr. eindigde met zijn instemming te be tuigen met een opmerking van prof. ir. Schermerhorn op het 86e Ned. Landhuis- houdkundig Congres, deze week op de Amato geopend. Wie C.H. denkt weet reeds dat „welvaart" vooral een geestelijke zijde heeft en dat de stand, die leeft in nauwe afhankelijkheid van Gods gaven in grond en groei, wind en weer, niet alleen voor de lichamelijke, maar vooral voor de geeste lijke gezondheid van ons volk van de grootste beteekenis is. In dat verband wees spr. op par. 7 van het Sociaal Program der CH. Unie. Met een aansporing om straks de C.H. Unie, op grond van kennis van haar beginsel en program, geestdrif tig te steunen als hoedster van waarheid en werkelijkheid bij het licht van Gods openbaring, eindigde spr. zijn heldere en beknopte rede. Chr. Historisch. Nadat twee coupletten van het Wilhel mus waren gezongen, sprak ds. Joh. W. Groot Enzerink, herv. pred. te Leiden, het slotwoord. Sprekers slotwoord was getiteld: Christelijk Historisch. In het begin van zijn toespraak wees ds. Groot Enzerink er op, dat velen zich Chr. Hist, noemen, maar geen ruggegraat heb ben. Het is bij hen alleen maar een naam. Mannen van overtuiging, die inderdaad Christenen zijn, die uit hun beginsel leven, wil de Chr. Hist. Unie hebben, 't Gaat niet om christelijke woorden maar om chris telijke daden en dit kon alleen als ons be ginsel rust op Gods Woord. Wij zullen be ginnen met het evangelie te aanvaarden en het niet zooals zoovelen doen, maken tot een soort extract, waarmee dan al ons doen als met een soort sausje overgoten wordt. Weet ge, aldus spr. voortgaande, wat zoo buitengewoon merkwaardig is, dat één be paalde groep in dogmatisch opzicht in de Chr. Hist. Unie den boventoon voert. Waarom worden nooit hoogleeraren be noemd van geref. beginselen, van confes- sioneele richting? Wij willen toch immers Chr. Historisch zijn? Dan moet Christus den boventoon hebben. Hij moet als Koning heerschen op alle terrein en wij moeten niet onzen haan koning laten kraaien. Er wordt zoo menigmaal gekeken naar links en naar rechts. Dat moet een Chris ten niet doen. Een Christen volgt slechts den Koninklijken weg, ons door Christus gewezen. Willen wij Christ. Hist, zijn, dan moeten wij opkomen voor recht en gerechtigheid, voor sociale rechtvaardigheid. Als Christen moeten wij staan en opkomen voor recht, maar ook wijzen op onze plichten, niet alleen voor de minderen maar ook voor de hooggeplaatsten. Wij moeten de bondge- nooten zijn van allen, die een moeilijken strijd hebben. Als Christenen mogen wij geen voetval doen voor 't kapitalisme en ook niet buk ken voor de macht van de democratie, die meent, dat het kapitalisme het groote ver derf in de maatschappij is. Alles zullen wij bezien bij het licht van Gods Woord. Voortgaande wees spr. erop. dat wij als Chr. Historischen het verleden niet hebben te vergeten. Die 't verleden loslaat ver speelt de toekomst. Wij moeten leven uit Gods verbond, dat is historisch en rekenen met de belijdenis der Vaderen. Tenslotte stond spr. nog énkele oogen- blikken bij art. 36 stil om in dit verband te wijzen op de taak en de roeping van de Overheid om zijn toespraak te besluiten met de verklaring, dat Chr. Historisch is: Op voor God! Voor Nederland! en voor Oranje, is strijden voor de rechten van armen en rijken, die voor God allen één zijn. Chr. Hist, is: heel de kerk en heel het volk! Woorden van dank tot hen, die aan het welslagen van deze samenkomst hadden medegewerkt, werden hierna nog door ds. Groot Enzerink gesproken, waarna hij, nadat Ps. 72 11 was gezongen, In dank gebed voorging. VOLKSTUINENVER. „ONS GENOEGEN". Zaterdagmiddag vond nabij het Ver- eenigingsgebouw van bovengenoemde Ver. nabij de Zweminrichting" „De Zijl" een zanguitvoering plaats, welke gegeven werd door het Christelijk Kinderzangkoor „Juliana" uit Rijnsburg, directeur de heer C. van der Keur, alhier. Na een openingswoord van den 2en voorzitter der Volkstuinen, den heer J. van Weizen (de voorzitter, de heer Mulder, was door ambtsbezigheden verhinderd tegen woordig te zijn) zette deze het doel der Vereeniging op duidelijke wijze uiteen. Spreker heette alle aanwezigen en ln het bijzonder de heeren Goudriaan en van der Keur resp. voorzitter en directeur van bc— vengenoemd Zangkoor hartelijk welkom. Spr. bracht namens het Bestuur en leden dank over voor het aanbieden van dezen zangmiddag, welke hij zeer op prijs zeide te stellen. Hierna opende het koor het programma, dat met zorg was samengesteld. Het be vatte liederen van de Wolf, Viotta, Annie Frank e.a. De groote aandacht van de vrij talrijke aanwezigen bewees, dat het zeer gewaar deerd werd. Na enkele nummers ten beste te hebben gegeven, werd gepauzeerd en werden versnaperingen rondgediend. Aan mevrouw van der Keur en haar dochter werd een bouquet bloemen overhandigd. Vervolgens kreeg mevrouw de Zwijger het woord, die mededeelde, dat onder de damesleden is opgericht een vereeniging, welke het initiatief heeft genomen om verschillende handwerken te vervaardigen om deze alsdan te verloten en waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de kas der Vereeniging der Volkstuinen. Voordat het zangkoor zijn programma ging afwerken, werd de Mondharmonica Ver. „Kunst na Genot" alhier onder leiding van den directeur, den heer H. F. Roman bereid gevonden eenige nummers ten beste te geven, hetgeen eveneens op hoogen prijs werd gesteld. Te ongeveer half zes was deze goed ge slaagde en gezellige middag ten einde. Hun, die hebben bijgedragen tot het wel slagen van dezen middag komt zeker een woord van lof toe. DE ACTIE VOOR EEN OVERDEKT ZWEMBAD. Gegronde reden voor optimisme. Van de zijde van het comité van actie voor de oprichting van een overdekt zwem bad hier ter stede vernemen wij dat het allerwegen groote sympathie ontmoet met z'n streven. In het eere-comité hebben de meest vooraanstaande personen uit Leiden en omgeving zitting genomen. Voor het comité van aanbeveling, dat men gaarne zoo uitgebreid mogelijk wil hebben, kwamen reeds ruim 250 adhaesie-betui- gingen binnen. Vele anderen zullen onge twijfeld volgen, doch menigeen maakt daarbij niet de haast, die voor het spoedige welslagen der actie bevorderlijk is. Namens den voorzitter van het comité van actie dringen wij er daarom bij de betrokkenen met klem op aan zich even de moeite te getroosten het hun toegezonden formulier nog heden ingevuld te verzenden. Veel on- noodig werk wordt daardoor voorkomen. Den velen belangstellenden kan tenslotte nog worden medegedeeld dat het er reeds nu met de plannen voor een Leidsche „overdekte" (waarvan, gelijk bekend, de Zuidwand uitschuifbaar zal zijn) uitste kend voor staat. Er is gegronde reden voor optimisme! N. V. „DE FAAM". Bij de heden gehouden aanbesteding be- j treffende het verbouwen van de winkel panden der firma Gebrs, Briining, Hoog straat 12 tot winkelmagazijnen van de N.V. „De Faam", werd het laagst inge schreven door de aannemersfirma Bik en Breedeveld alhier voor f. 60.644. BINNENLAND. H. K. H. Prinses Juliana bezoekt Zee- land. (Laatste Berichten, le Blad). Het verdrag inzake het betalingsverkeer met Duitschland gepubliceerd. (3de Blad). De postbegrooting 1935; hoogere winst geraamd; verlaging telefoontarieven en buitenlandsche pakketpost. (Binnenland; 3e Blad). Begrooting voor sociale zaken; bevor dering van huurverlaging. (Binnenland, 3a Blad). Hedenmiddag vond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Boskoopsche wa terleiding de officieele ingebruikstelling van het verbouwde pompstation te Ha- zerswoude plaats. (2e Blad). Huldiging van den grooten prozaschrijver Lodewijk van Deyssel. (Kunst, 3e Blad). BUITENLAND. Dr. Muller als rijksbisschop geïnstal. leerd. De oppositie houdt vol. (Buiten land, 3e Blad en Tel., le Blad). De textielstaking in Amerika heden ge ëindigd. (Buitenland, 3e Blad). De mijnramp in Engeland eischt 260 slachtoffers. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). Steeds meer slachtoffers van de typhoon in Japan. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). Het spoor inzake de misdaad tegen de baby van Lindbergh. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). LEIDSCH POLITIE-MUZIEKGEZELSCH. Muzikale hulde aan den Directeur den heer Bolderdijk. Zaterdagmiddag bracht het Leidsch Politie Muziekgezelschap aan haar Direc teur den heer M. Bolderdijk een serenade, waarmede het gezelschap haar dankbaar heid wilde toonen voor het behaalde succes op het muziekconcours te Halfweg. Te 5 uur vertrok het gezelschap, onder het ma ken van marschmuziek vanaf het politie bureau, naar de woning van haar direc teur op de Jan van Houtkade, alwaar ook de eere-voorzitter van het muziekgezel schap, de commissaris van politie, aanwe zig was. Nadat voor de woning een door den Directeur gecomponeerde marsch ten ge- hoore was gebracht, werd de heer Bolder dijk toegesproken door den Commissaris van Politie. Spr. zeide, blij te zijn thans in de gelegenheid te zijn hem te kunnen feliciteeren met het behaalde succes op het concours te Halfweg, waartoe hij op den dag van het concours door omstan digheden niet in de gelegenheid was. In hartelijke bewoordingen dankte spr. den heer Bolderdijk voor hetgeen hij voor het muziekgezelschap doet, waardoor de goede geest zoowel in het muziekgezelschap als in het geheele corps wordt bevorderd en waardoor ook het aanzien van het geheele politiecorps stijgt, Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat het den heer Bolderdijk gegeven mocht zijn nog vele jaren de kracht te bezitten om te kunnen blijven' werken voor het muziekgezelschap: dit in het belang van het geheele politiecorps en in het bijzon der van het muziekgezelschap. Hierna bood spr. den heer Bolderdijk, namens het ge zelschap. een fraaie bloemenmand aan. De heer Bolderdijk dankte hierna voor de hem gebrachte hulde en den Commissaris voor de tot hem gesproken woorden, hier bij de verzekering gevende dat hij, ook in de toekomst, zal blijven werken voor het Politie-Muziekgezelschap. Hierna werd aan de leden een verver- schlng aangeboden, waarna onder het maken van marschmuziek wederom naar het bureau van politie werd gemarcheerd. LEIDSCHE MECCANO CLUB. J.l. Zaterdagmiddag hield de „Leidsche Meccanoclub" haar wekelijksche bijeen komst in „Royal". Er was deze week blijk baar niet zoo veel animo bij de leden, zoo dat de vergadering niet druk bezocht was. De voorzitter opende de vergadering. Daar de secretaris niet aanwezig was, konden de notulen niet voorgelezen worden Vervolgen was 't woord aan den leider. Hierbij werd eerst het Meccano-tijdschrift „The Mec cano Magazine" behandeld, waarin zeer interessante beschrijvingen en photo's van de nieuwste typen vliegtuigen voorkwamen. Daarna werden de door de leden thuis vervaardigde modellen becritiseerd. Aller eerst een vrachtauto van K. Korswagen; vervolgens een vaste havenkraan van J. Kager en een fietskraan van T. Moseman. In verband met de komende tentoonstel ling, die ditmaal bijzonder interessant be looft te worden, werden verschillende ont werpen besproken. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering, waarbij hij den wensch uit sprak, dat de club zich in dit seizoen flink zal uitbreiden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1