LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. UIT 0E RIJNSTREEK. AGENDA. IvoroManden HAARLEMMERMEER. Op hol. Op den Hoofdweg alhier reed gisteren een met een paard bespannen wagen. Het dier schrok plotseling voor een ln woeste vaart passeerende auto, werd schichtig en sloeg op hol De bestuurder viel van den wagen en liep eenlge verwondingen op. Het paard reed het tuig stuk. waarna het gerij tegen een boom botste en tot staan werd gebracht. Vingertop afgekneld. Gisteren bemerkte op den Sioterweg de bestuurder van een motorrijwiel op weg naar Amsterdam dat de ketting onklaar geraakte. HU wilde probeeren dit onder 't rijden even te verhelpen, doch had daar- bU het ongeluk zoodanig met z'n rechter hand bekneld te geraken, dat van een dPr vingers een gedeelte werd afgerukt. Met groote moeite wist hij nog door te rijden en Amsterdam te bereiken, alwaar hij zich onder geneeskundige behandeling stelde. Wraakneming? Op den IJweg werd gisteravond de heer G door twee. vermoedelUk onder den in vloed van sterken drank verkeerende, mannen van z'n fiets getrokken, op den grond geworpen en zoodanig geslagen, dat hij half bewusteloos bleef liggen Toen hU weder tot bezinning kwam. bleken de aanvallers verdwenen te zijn. G.. die niet het minste kwaad vermoedde en geen kans had gezien zich te verweren, wist niet dan met groote moeite zijn woning te be reiken. Er wordt aan wraakneming ge dacht. Door de moeder gered. Gistermiddag geraakte het 2-jarig doch tertje van den heer BnabU Hoofddorp alhier, in een onbewaakt oogenbllk in de nabij de ouderUJke woning gelegen sloot. De moeder, die het kind dadelUk miste en in de sloot zag drUven, sprong direct te water en mocht het genoegen smaken de kleine nog te redden. De toestand van het meisje, dat geheel met modder bedekt was, is bevredigend. Opgebroken rijweg. Het gedeelte Hoofdweg (westzijde) ge legen nabU den SlaperdUk. wordt van een nieuwe bestrating voorzien. In verband met de uitvoering van dit werk, waarmede nog wel eenlge dagen gemoeid zullen zijn, werd bU de brug in Hoofddorp 'n bord ge plaatst, o.m. met de woorden „opgebroken rijweg": alzoonlet met .Afgesloten" rijweg Vele bestuurders van auto's zien hierin bhjkbaar aanleiding om niet de overzijde van den weg voor „doorgaand verkeer" te nemen, maar naar het werk door te rijden om te zien of ze er niet door kunnen worstelen. Sommigen gelukt dit wel, maar anderen vinden het verstandiger om rechtsomkeert te maken en 6 K M. om te rUden. Mej. J. H. M. Vogel te Zwanenburg al hier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Halfweg. o KATWIJK AAN DEN RIJN. „Harmonie Katwijk", gaf gister avond onder groote belangstelling een concert ln de muziektent. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Gisteravond kwam voor de eerste maal na de zomervacantle de Chr. Hist. Jon gerengroep bUeen. De heer M. Langmuur opende, waarna hij voorlas Matth. 6. Ver volgens werden de Ingekomen stukken be handeld en voorlezing gedaan van de no tulen der vorige vergadering. De heer Jac. Meyvogel behandelde het onderwerp: .Het eerste artikel van het program der beginselen van de Chr. Hist. Unie." Spr toonde ten eerste aan, dat de mensch, ook zelfs de hoogstgeplaatste ln de maatschappU. niet bU machte is naar eigen wensch te bepalen, wat recht is. HU zal moeten handelen naar de stelregels, die ons geopenbaard zUn in de Heilige Schrift. Vervolgens legde spr. uit, dat naast de stellige uitspraken der H. S. bU de vaststelling van het recht en de hand having daarvan, eveneens gelet moet wor den op het oordeel der Chr. Kerk. Dit is niet eenvoudig, maar van groote beteeke- nis. De Overheid moet wel degelijk reke ning houden met dat oordeel der Christe lijke kerk. Deze eisch is des te zwaarder te vervullen, naarmate die Kerk verdeeld is. Nadat eenlge gestelde vragen naar aanleiding van het behandelde onderwerp beantwoord werden, dankte de heer Lang muur den spreker voor zijn gehouden in leiding, waarna de voorzitter met dank gebed sloot. O NOORD WIJKERHOUT. Bijeenkomst der N. S. B. In Hotel Gouwenberg werd een openbare vergadering gehouden, uitgaande van de N.S.B. in Nederland. De zaal was flink be zet. Als spreker trad op de heer Kok uit Scheveningen, die op duidehjke wijze het doel en het streven der beweging uiteen zette en verklaarde, dat alleen het Nat. Socialisme Nederland weer kan opbeuren uit het moeras, waarin ons land door par- tij-gedoe en crisis-maatregelen ten onder gaat. Ook vele R.K. ingezetenen waren aanwezig. Voor het examen Politie-diploma van den Algemeen Nederlahdschen Politiebond, slaagde te 's Gravenhage, onze dorpsge noot, de heer Adr. Bouwmeester Jzn. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. J. van Zwol, van Oud Poelgeest 10 van Rheden J. P. Pieters, Emmalaan 6, van Amsterdam E. van Saane, L. de Col.laan 1, van Zaandam G. A. Leen. Emmalaan 6. van Zaandam H. J. Möller, Nassaulaan 28, van Nijmec n E. A, Holleman, L. van Oud Poelgeest 24 van Amsterdam J. Nix, Emmalaan 28, van Breda A. v. d. Stolpc, Geversstr. 50 van Ouwerkerk (Z.) J. M. J. A. van Rossum, Endegeest van Lelden M. E. v Breggen. Endegeest van Leiden M. J. A Rietveld. Endegeest van Leiden J. Blauw Leidsche straatweg 9, van De Bilt (U.) E. van Geest, Endegeest van Leiden O. van Vegten, Fred. Hendriklaan 14, van Leiden. Vertrokken G Verkade, van Terweeweg 60, naar NaaldwUk. Nollaantje 17 G. de Stoppelaar, van Warmonderweg 72, naar DelfzUl. Noorder kweeksch. v/d. Zeevaart „Abel Tasman" A. M. Wanschers geb. Brinkman, van Terweeweg 33 naar Hengelo (O.Meyersweg 16 J. M. Winterkamp geb. Mica. van H Morschweg 76 b, naar Zeist. Corn. Schellingerlaan 4 J. E. Schouten, van Konlnginnelaan 14, naar Leiden, Gerecht 10 J. Bonda, van Leid sche straatweg 9, naar Zwolle, Diezerkadc 6 T. G. Han van W. Spaargarenstraat 18, gaar Den Haag, Theresiastr 315 J, D. de toppelaar, van Warmonderweg 72, naar Utrecht, Mgr. v. d. Weteringstraat 61bis E. Binsbergen en vr„ van Balistraat 31, naar Lelden. Brederodestraat 37 J. J. Spierenburg, van Warmonderweg 58, naar Lelden, RUnsburgerweg 177 M. v. d. Steen, van RhUngeest naar Lelden. 2e Groenest. 30 L E. Hinrichs. van de Kem- penaerstraat 90 naar Br. Indie (Bombay) J. W. Smidt. van Emmalaan 38. naar Bombay (Br. Indië) J F. Kessels en gez., van H. Morschweg 106 naar Lelden, Bronkhoritstraat 45 J H. Versteeg, van Geversstraat 42, naar Tilburg, Ringbaan O 161 L. P. W van der Poel, van Nassau laan 23, naar Arnhem, Eusebiusstr. 3435 G. van Abswoude, van Dorpsstr. 62 naar Tilburg. Bredascheweg 204 C. J. KufJ- venhoven geb. van der Maat en gez. van H. Morschweg 106 naar Leiden, Bronk- horststraat 45 T. Brlnkgreve geb. Wiche- rink, van W. de ZwUgerlaan 35, naar Lei den, Cobetstr. 91. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Jacobus, zn. van J. J. Lubbe en J. A. van RUn. Overleden: Maria Boorsma geb. Kraal, 64 J. P. J. Chrlstlaanse, 77 J. A. van Beuzekom geb. van der Vis, 71 J. P. Ver- meU, 58 J. VOORSCHOTEN. DE VEREENIGINGSDAG VAN „VOORSCHOTEN VOORUIT". Vele spelen, wedstrijden enz. Het weer was de commissie van „Voor schoten Vooruit" niet zoo goedgunstig ge zind, als de commissie van J.l. Zaterdag aan den Rijndijk, maar in den loop van den middag werd het gelukkig droog! Deze commissie had een vereenigingsdag georganiseerd, waaraan slechts een ge deelte van alle vereenlgingen ter plaatse meedeed. ZU vulden in hoofdzaak het programma in de avonduren. Op een terrein aan de Willem de Zwij gerlaan werden kinderspelen gehouden; alvorens deze aanvingen heeft de voorzit ter van de commissie de heer H. C. Eige- man, met een enkel woord de feesten geopend en ook gesproken over de onder vonden en geuite critlek en tegen kanting. Ondertusschen waren op het terrein, dat zich bijzonder goed leent voor een speel terrein en beter de gelegenheid geeft iets te zien dan b.v. op de Voorstraat, vele be langstellenden saamgestroomd om de jon gens en meisjes van 811 jaar en van 11 tot 14 jaar te zien kampen ln: 1. Hardloopen naar den trein voor jon gens van 1114 jaar. 2. Zakloopen voor jongens van 811 jaar. 3. Touwtrekken voor meisjes van 11 14 Jaar. 4. Muiltje loopen voor meisjes van 811 jaar. De 225 kinderen die aan deze spelen meededen, ontvingen een versnapering en hebben gevochten om een prijs. Bij som migen was het alsof hun leven er van af hing! Er is ook hartelijk gelachen om de vele vermakelijke tafereeltjes! De uitslagen waren: Zakloopen. jongens 811 jaar: 1. Wou ter Gerritsen: 2. Hans Balfoort; 3. Beb Hakker: 4. Nol van Beek. Naar den trein, jongens 1114 Jaar: 1. Johan Teske: 2. Jan Teske: 3. Henk Dijk stra: 4 Nardus Duivenvoorde. Muiltje loopen, meisjes 811 Jaar: 1. Toosje den Hollander: 2. Annie Dijkstra: 3. Willy Hartveldt: 4. Annie Hoeks. Touwtrekken, meisjes 1114 jaar: 1. Arendje van der Marei; 2. Adri Varkevls- ser; 3 Marie Rijsdijk; 4. Jansje de Ruyter. Tijdens de kinderspelen werden een 300-tal postduiven van een concoursring voorzien, geregistreerd en lngekorfd die te ongeveer halfdrie losgelaten werden. Deze verrichtingen stonden onder lei ding van de vereenlging van postduiven- houders voor Voorschoten en Omstreken. ..De Zwaluw" die wekelijks de duiven naar België. Frankrijk en andere landen zendt, ter deelneming aan verschillende con- coursvluchten. Een ieder kon hierdoor beter zien, hoe veel werk er verbonden is aan de verzor ging van de reisduiven. Onder gejuich van het publiek ging plotseling een 300-tal duiven het luchtruim ln, om, na enkele oogenblikken in het rond te hebben ge vlogen in één groote koppel, richting te nemen naar het eigen hok. De aangekondigde schietwedstrijd ln sa menwerking met de vereenigingen „D. O. B." en „V. S. V.", in de voorm. openbare school, konden niet doorgaan, omdat, zoo deelde de commissie mede, de eigenaar de zaal hiervoor niet wilde afstaan. Enkele schutters kwamen met een ingepakt schietwapen, maar moesten onverrichter zake huiswaarts keeren. Na de kinderspelen en postduivendemon- stratie volgde ringrijden met auto's op de Voorstraat. Hiervoor waren 30 deelnemers. De belangstelling was ondertusschen nog grooter geworden en ook hier werden de verrichtingen met gespannen aan dacht gevolgd. De uitslag was: le prijs mej. B. de Jong; 2e prijs de heer J. Douwes; 3e prijs mej. AlblasHoek: troostprijs mej. N. Kooy. Op het terrein van Nieuw-Voordorp was intusschen een poppenkast verrezen en toen „Oom Bart" omstreeks 4 uur zou gaan goochelen en een voorstelling met zijn poppen zou geven, waren er reeds vele jeugdige toeschouwers aanwezig; ook de ouderen bleven niet achter. „Wie zou ook eens nie* willen lachen?" Tegen half zes maakte men zich alweer gereed om naar de voetbalwedstrijd DE VERNIETIGING VAN DEN OOGST IN LEIMUIDEN, UITHOORN EN NIEUWVEEN Mogelijke vergoeding in «verweging. Op vragen van het Tweede Kamerlid van der Weijden betreffende het toeken nen van steun van rijkswege aan de tuin ders onder de gemeenten Nieuwveen, Uit hoorn e:i Lelmuiden, wier geheele oogst op 18 Juli J.l. door een hagelramp werd ver nietigd; heeft de minister van oeconomische zaken geantwoord: Het ls den minister bekend, dat de tuin ders in de gemeenten Nieuwveen, Uithoorn en Lelmuiden, wier oogst van bepaalde ge wassen door hagelslag ernstig is getroffen, 'in zorgelijke omstandigheden verkeeren. De vraag of de schade, welke door een natuurramp is ontstaan, ln aanmerking komt vergoed te worden uit gelden, welke in de begrooting van het landbouw-crisis- fonds voor tulnbouwsteunmaatregelen zijn uitgetrokken (de z.g. tulnbouwsteunwet werkt niet meer), kan moeilijk aanstonds bevestigend worden beantwoord. De minister acht het nemen van maat regelen door het particulier initiatief bij dergelijke gebeurtenissen, zooals ook bij vroegere natuurrampen is geschied, de meest juiste vorm van steunverleening. Waar thans tot zijn leedwezen op deze wijze geen maatregelen ten behoeve van de slachtoffers zijn genomen, heeft de minis ter, uit overweging, dat iets voor deze men- schen moet worden gedaan, opdracht ge geven na te gaan ln hoeverre het wettelijk mogelijk is althans het bedrag, dat de be trokkenen als steun voor hun producten zouden hebben ontvangen, indien de na tuurramp niet had plaats gehad, niette min aan hen uit te keeren. o AARLANDERVEEN De muziekver. „Excelsior", directeur de heer M. J. Markx, gaf in de muziektent aan de Dorpstraat een alleszins geslaagd concert. De belangstelling was zeer groot. ALPHEN. EERSTE LEDENVERGADERING VAN DEN CHR. MIDDENSTAND. Ledenaantal bedraagt 42. Gisteravond werd in het Vereenigings- gebouw aan de Jullanastraat, onder lei ding van den voorlooplgen voorzitter, den heer C. A. Bos, de eerste ledenvergadering gehouden van de kort geleden opgerichtte Chr. Middenstandsvereeniging alhier. De belangstelling voor deze eerste ledenver gadering was zeer bevredigend. Zij werd door den voorzitter met Schriftlezing en gebed geopend. Vervolgens heette spr. de aanwezigen welkom, sprak zijn blijdschap uit over de opkomst, ging na dat het be wijs reeds ls geleverd, dat hier ter plaatse gemakkelijk een Chr. Middenstandsveree niging kan bestaan en hoe reeds langen tijd was gesproken over de oprichting van een dergelijke vereenlging en hoe de daad .Rouwkoop I—U.V.S. I op het terrein van Rouwkoop aan de Wijngaardenlaan, te gaan kijken, U.V.S. I heeft deze wedstrijd, geleld door den heer Schnledewind gewonnen met 5—0. Vooral het samenspel van U.V.S. viel te loven en werden enkele doelpunten op schitterende wijze gemaakt. Er deden zich door de gladheid van het veld nogal valpartijen voor, eohter geluk kig zonder ongelukken. Ondertusschen werd ln Hotel Deurloo een biljartwedstrijd gehouden en gaf .Taveno" in de zaal van Hotel Deurloo een concert onder leiding van den heer Hazes, terwijl „Benvenuto" een concert gaf in Café Overbosch. onder leiding van den heer H. J. A. Bokhoven. Ten slotte gaf de tooneelvereeniging „De Vriendschap" een uitvoering in Hotel Deurloo waarna de voorzitter van de com missie, de heer H. C. Eigeman, deze ver eenigingsdag officieel heeft gesloten. o WARMOND. Inbraak. Tijdens de afwezigheid der bewoners, is ingebroken in de woning van den heer B. alhier. De dieven hebben zich toegang verschaft door een openstaand raam ln de keuken. Toen de bewoners thuis kwa men, ontdekten zij direct, dat ongevraagde gasten in hun woning hadden huis ge houden. Vermist werd' een spaarpot, in houdende f. 9.terwijl tevens aan huis houdgeld ontvreemd werd een bedrag van f. 5.—. De politie heeft de zaak in onder zoek. Gezonken woonschuit. In de groote sloot onder deze gemeente is een woonark gezonken, nadat deze door een lek onder de waterlijn vol water was geloopen. Volgens ooggetuigen is hier kwaadwilligheid ln het spel, daar het gat ln de boot met opzet is aangebracht. Goed afgeioopen. Terwijl de heer v. D. bezig was de ramen van een broeikas te schilderen, gleed hij plotseling uit, met het gevolg dat hij dooi de ramen viel en ln de kas terecht kwam. Hij bekwam snijwonden aan hoofd en handen en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Me). S. alhier is door een auto, die ln een wilde vaart langs den Heerenweg reed, aangereden. Ofschoon het geval zich eerst ernstig liet aanzien, bleek later ge lukkig, dat zij geen ernstige kwetsuren had bekomen. Zonder zich van dit geval iets aan te trekken ls de bestuurder der auto doorgereden. o WASSENAAR. Geslaagd te Amsterdam voor het po- litiediploma van den Alg. Ned. Politiebond onze plaatsgenoot W. Brand. ZEVENHOVEN. De bejaarde heer S. viel met zijn rij wiel en bezeerde zich zoodanig, dat hij per auto naar zijn woning moest vervoerd worden. - De bijdrage der Geref. Kerk voor de Classis Woerden ls voor deze gemeente f, 33.30. van oprichting ls geworden, toen onlangs de verruiming van verkoopgelegenheid op Zondag ter sprake kwam. Spr. verheugde zich voorts over het feit, dat het mocht gelukken de vereeniging te doen oprichten met aanvankelijk 18 leden. Hoewel er veel zoowel van kerkelijke als nlet-kerke- lijke zijde is becritiseerd wees spr. er op, hoe samenwerking met andere mid- denstandsvereenigingen met uitzondering van princlpieele aangelegenheden, zeer goed mogelijk is. Voor den Christen geldt echter, dat men niet alleen Zondags Chris telijk moet zijn, zooals velen zich plegen uit te drukken, neen beginsel en zaken kunnen nimmer gescheiden worden. Zoo zal dan ook de Christen nimmer de ver ruiming van verkoopgelegenheid op Zon dag goed kunnen vinden. En alhoewel zich velen misschien afvragen wat er is te be reiken, zulks hebben wij ons niet af te vragen, doch in getrouwheid aan ons be ginsel overeenkomstig de H Schrift slechts te doen. wat onze hand vindt te doen. Spr. herinnerde hierbij aan de Schriftwoorden „Zaait aan alle Wateren". Spr. eindigde met den wensch, dat ook de arbeid van den Chr. Middenstand zal mogen bijdra gen tot zegen van dien middenstand en de gemeente in het algemeen, maar bo venal tot eere en verheerlijking van Gods naam. De secretaris, de heer W van Galen, las de notulen der oprichtingsvergadering. Deze gaf ook in zijn notulen een keurig overzicht. Na onveranderde goedkeuring bracht de voorzitter den secretaris dank voor zijn uitgebreide notulen. De voorzitter deed de mededeeling, dat de vereeniging aanvankelijk opgericht met 18 leden, reeds was uitgebreid tot 31 leden, terwijl zij bovendien van iemand, die on bekend wenschte te blijven, een rentelooze obligatie had ontvangen van f. 100. Voorts van het feit, dat van de oprichting der vereeniging aan verschillende corporaties was kennis gegeven. Van de Neutrale mid denstandsvereeniging was een schrijven ontvangen, dat in haar ledenvergadering van een en ander was kennis genomen. De voorzitter hoopte, dat er geen vijand schap zou zijn, maar samenwerking, zoo als door hem reeds boven aangegeven. Hierna kwam in behandeling de vast stelling van de statuten en het huishoude lijk reglement, dat het bestuur reeds had gereed gemaakt ln concept, die ongewij zigd werden vastgesteld. De heer J. G. Baart verklaarde zich gaarne als lid dezer vereeniging op te geven, gelet op het feit, dat men ook in het zakelijk en maat schappelijk leven het beginsel moet uit dragen. Ook deze spr. herinnerde aan de behoefte, die reeds 25 Jaar geleden door verschillenden was gevoeld om een Chr. Middenstandsvereeniging op te richten. Hij gaf voorts aan, dat er niets tegen is om in verschillende aangelegenheden met andere middenstandsvereeniglngen samen te werken. Echter ook hij wilde er op wijzen, dat de Christelijke Middenstan ders, die nog niet zijn toegetreden, een dure roeping hebben. Van de gelegenheid om zich hierna nog als lid op te geven, werd door verschillende aanwezigen ge bruik gemaakt, zoodat het ledental on middellijk steeg tot 42. Nadat namens den Chr. Besturenbond en zusterorganisatie uit de Haarlemmer meer het woord hadden gevoerd de hee- ren W. Geerlof en Doeleman, die beiden hun blijdschap over de oprichting ken baar maakten, waarbij laatstgenoemde tevens wees op het feit, dat, wil de afd. in de toekomst iets beteekenen, zij zich zal moeten scharen onder den Chr. Bond, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Overeenkomstig het vastgestelde regle ment en statuten zal het bestuur uit ten minste 8 leden bestaan, waarvan 4 Ned. Herv. en 4 Gereformeerd. Na stemming werden gekozen de volgende heeren: C. A. Bos, S. Gorree, J. A. v Beek. J. Nagtegaal (Herv.) en W. v. Galen, C. Haasbeek, M, Voskuil en P. v. d. Breggen (Geref.). Na rondvraag en besprekingen volgde sluiting. De jaarlijksche Paardenmarkt. Hoewel de aanvoer zich bij het vorig jaar vergeleken wist te handhaven, was de handel, hoewel niet druk, toch redelijk. Overigens kenmerkte zich deze traditio- neele marktdag zich weer door een geani meerde drukte, niettegenstaande de tal rijke regenbuien. Steeds blijft deze eenige markt in onze gemeente voor velen een aantrekkelijkheid. Als steeds waren de marktkramers weer in grooten getale opgekomen, die onder allerlei vermake lijkheden hun waar met veel commentaar aan den man trachtten te brengen. Eerst tegen 4 uur was de markt beëindigd. De uitslag vermeldden we reeds gisteren. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Gisteravond ving het winterprogramma aan van de afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond alhier, met het houden van een lezing met lichtbeelden over: „Ma rokko", door mevr. SchokkingMeteler- kamp. De bijeenkomst werd geojrend door de presidente mevr. WesterbrinkWtrtz met gebed en schriftlezing, die allen hartelijk welkom heette na eenlgen tijd van rust en wekte de leden op tot propaganda. Na mededeeling van enkele huishoude lijke aangelegenheden verkreeg mevr. Schokking gelegenheid tot het houden harer lezing. Aan de hand van duidelijke en scherpe foto's, verhaalde spr. op pret tige en onderhoudende wijze over haar reisindrukken, opgedaan op haar maan den lange reis door dit geheimzinnige land. Duidelijk liet spr. zien het enorme verschil tusschen dit primitieve volk en ons Westerlingen. En onverklaarbare ge heimzinnigheid omgeeft hier allen en alles. Treffend was het, hoe veel dingen nog ge daan worden, zooals eeuwen geleden, b.v. het ploegen werd overeenkomstig de H. Schrift door Abraham op gelijke wijze al gedaan en in de waterputtende vrouwen, werd door spr. aan Rebekka herinnerd. Als een schaduw ligt voor dit volk het onbekend zijn met Koning Jezus Christus. Alles is Islamitisch. Bij den uitgang werd een collecte ge houden ter verbreiding van het Evangelie, in dat wonderschoone land, waarmee de vuile, onontwikkelde bevolking een schrille tegenstelling vormt. Mevr. Schokking ein digde haar lezing met dankgebed. De gisteren gehouden Asterdag ten bate van de Chr. Wijkverpleging heeft ruim f, 248 opgebracht. HEDEN. Natuurk. Lab.: Natuurkunde-cursus van het Leidsche Volkshuis; 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Concert Fred, de Nle en Sophie Roskes, 81/4 uur nam. Volkshuis: Cursus voor meisjes en jonge vrouwen8 1/4 uu mam. KatwiJkaanZee (Zaal Chr. Prot Bel.)Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Mon ster; 7 3/4 uur nam. Vrijdag. Mare 1: Alg. verg. v. aandeelhouders N V. Leidsche Broodfabriek. 4 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad tooneel. „Strijders ln 't wit". 8'/< uur nam Stadszaal: Protestverg. S. D. A, P. en L. B. B. Spr. mr. van Eek en S. R. de Miranda; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Das Lied der Sonne." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Tsarina van Rusland." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De gescheiden vrouw." Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „In Wien hab lch einmal ein Madel ge- llebt." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. Pelle, Kort Rapen burg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85. RECLAME. 7820 gezond eri parelblank Begin rrerg heden met [)e NedertandscheTandpasto Doos 20,Tube AOen60ct. r.WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" In de Raadhuisstraat werd de wiel- rijdster mej. St. aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. Het meisje dat viel, kwam er betrekkelijk goed af, doch het rijwiel was grootendeels vernield. Aangifte bij de politie volgde. BOSKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. F. Beerens van Alphen, Goudsche rijweg 104 A. P. Wognum van Amsterdam, Dorpstraat W.Z. 8 A, Kuilman van Katwijk, Julianastr. 65. Vertrokken: H. Vogelenzang de Jong, naar Spljkenisse J. F. B. Akerboom naar Gouda W. v. Gelderen naar Eindho ven P. S. Sruitenburg naar Amsterdam E. Nummerdor naar Den Haag H. J. Heijmans Jr. naar Gouda J. v. d. Wolf naar Aalsmeer A. Abbenbroek naar Arnhem. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 23 September zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. Vrijdag 5 October, nam. te 3 uur, zal een commissie uit Ged. Staten dezer pro vincie op het raadhuis alhier zitting hou den, teneinde de bezwaren aan te hooren tegen het plan van onteigening voor ver betering van den weg Benthuizen- Boskoop. Met ingang van 1 October a.s. is de heer J. Zaaier Arb. telegrafist der Ned. Spoor wegen te Vleuten, benoemd tot assistent d.d. chef aan het station alhier. o KOUDEKERK. Gistermiddag had de aannemer B. wonende te Benthuizen en werkzaam aan het in aanbouw zijnde woonhuis van den heer J. W. alhier, het ongeluk van een trapje, dat begon te wankelen te vallen en zijn been te breken. Na door den plaat selijken geneesheer voorlooplg verbonden te zijn, werd de heer B. per ziekenauto naar zijn woonplaats vervoerd. o LEIDERDORP. De aanvullingsagenda voor de Raads vergadering op morgenavond luidt ais volgt: 8 a. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur wegens periodieke aftreding van den heer M. van Winkel. 8 b. Vaststelling wijziging uitbreidings plan „Zijldijk." Bij het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling staan deze week inge schreven 43 werkzoekenden. ROELOFARENDSVEEN. De Wit-Gele Kruis tentoonstelling. Nog slechts enkele dagen scheiden ons van de opening van de tentoonstelling, welke door het Wit-Gele Kruis is georgani seerd tot stijving van de berooide kas. De tentoonstelling zal Dinsdag a.s. offi cieel worden geopend door den heer mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkemade. De Middenstands-tentoonstelling zal worden gehouden in de voorzaal van de St. Pancratiuszaal, terwijl de middenzaal en de achterzaal zullen worden ingericht voor de muziek en ten gerieve van de be zoekers. Achter het gebouw zullen een zweefmolen benevens enkele andere ver makelijkheden worden opgesteld. Laat ons hopen, dat het Wit-Gele Kruis het verwachte resultaat van dit initiatie! zal bereiken en dat de tentoonstelling nch Tot onderwijzer aan de Chr. school hier ter plaatse ls benoemd de heer J. v. i in een druk bezoek mag verheugen. Bemmel te Harmeien. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6