pDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. De in Augustus gespeelde wedstrijd van ■tet Leldsche Elftal tegen het Alphensch Iflftal. welke wedstrijd door den L.V.B. ge ïroniseerd werd ten bate van het Leidsch lïacantie-kinderfeest, heeft voor genoemde ■ijtelling een bedrag van f. 119.50 opge- lleverd. o V. V. S.—L. D. T. S. Ter gelegenheid van de opening van het l-ieuwe V.V.S.-terrein speelde V.V.S. tegen ■lii.T.S. Laatstgenoemde won met 2—1 UIT NIEUWKOOP. D.V.O. had op haar sportterrein een ge- Itostumeerde voetbalmatch georganiseerd Itegen de Chelsia boys oftewel plaatselijke lieteranen. Het was een vermakelijk ge licht deze hun kamp te zien voeren in de I-eest afwisselende kleedij en onder aller lei grappen, waarbij het met de regels van spel vaak minder nauw genomen werd. De I alrijke toeschouwers amuseerden zich Itostelijk. Blaasmuziek met accordeon lasterde het spel op dat eindigde met N.V.V. n speelde op eigen terrein tegen IBV.V. I uit Den Hoef en won met 32. WIELRENNEN. RECORD-POGINGEN. Op de Vekabaan te Dulvendrecht heeft de sprinter A. van der Linden die pas tot het professionalisme is overgegaan, gister avond een succesvolle poging gedaan om het wereldrecord over een kwart Engelsche mijl (een afstand van 402.33 meter) te verbeteren Het wereldrecord stond op naam van den Franschman Faucheux met een tijd van 28 4/5 sec. Van der Linden bracht dit wereldrecord op 28 3/5 sec. Verder heeft op dezelfde baan gister avond De Wolff een poging gedaan bet werelduurrecord, staande ten name van Richard (Frankrijk i te verbeteren. De Wolff begon goed. bleef beneden den lijd van Richard over de eerste 5 km. Maar over 10 km. deed hij er reeds 71/5 sec. langer over dan Richard (13 min. 221/5 sec.) en dit verschil werd nog iets grooter in het verdere verloop van zijn poging. De Wolff legde in het uur 44.242 km. af. ter wijl Richard record staat op 44.777 km. WEDSTRIJDEN TE NIEÜWVEEN. V.V.N. I (Nieuwveen) speelde op eigen terrein tegen Voorwaarts I (Boskoop) 'laar eerste competitiewedstrijd. Voor de rast wist V.V.N. een goeden voorsprong van !-0 te behalen. Na de rust kwam er een zeer gevaarlijk [moment voor V.V.N. Toen er een corner [tegen V.VJi. genomen werd, werkte een der spelers de bal met de handen weg, wat tot een strafschop aanleiding gaf, welke [oed genomen werd door Boskoop, maar schitterend door Roest werd gehouden. een schermutseling voor het doel ge raakte een poosje later Roest op den pond waardoor de bal in zijn net ver dween. Het was een spannende wedstrijd «elke voor V.V.N. met een 21 overwin ning eindigde. De NIc. Boys I gingen op bezoek bij Idolf Kolplng n en keerden met een gelijk spel 11 huiswaarts. Op het terrein aan den Stationsweg speelde Nlc. Boys n tegen Majella II en serloor met 36. Nic. Boys UI wist te Oude Wetering Majella B een nederlaag toe te bréngen met 52. 0 DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDSCHAP". Wedvluoht met oude en jonge duiven ranaf Vilvoorden (België); afstand 137.03 tot 138.13 der verschillende liefhebbers; 18 duiven waren ingekorfd waarvan er 70 concours stonden en welke om 8 uur met Zuidwesten wind en bewolkte lucht in vrijheid werden gesteld en als volgt wer den geconstateerd; G. A. L. v. d. Reyden le, 8e, 10e, 11e en 14e; A. H. Korenhof, die jaar uit de sportbeweging is, komt weder raar voren met no. 2 om 9 uur 49 en 51 seconde benevens 6e en 17e; Chr. v. d. Pluijm 3e, 4e en 16e; G. F. Tlsseur 5e; G. F v. Dorp 7e en 9e en L. Gijsman no. 12. De eerste duif werd om 9 u. 47 m. 32 sec. feeonstateerd en maakte een snelheid van 1281 meter per minuut; de 17e prijswinner om 10 u. 23 m. 23 sec. (plm. 970 meter). De laatste vlucht op Mons, welke stede lijk gehouden zal worden, belooft goed te sullen slagen. Er komen reeds vele eere- prijzen binnen. Door den heer Raceë is een wisselbeker beschikbaar gesteld welke op dit station lervlogen zal worden. De houder krijgt een medaille. Ter kennis van de Zaterdag- 'iiegers wordt gebracht dat zij voor of op »s. Vrijdag 14 September zich op moeten Eeven indien zij stedelijk mede willen vlle- ?en daar dan aan den Bond dispensatie ïevraagd zal worden voor hen. Alle Leid- sche liefhebbers welke lid van den Bond öjc. worden verzocht mee te doen evenals bij de 3 Octobervlucht welke zoo schitte rend slaagde. Er zal om de vijf duiven reder prijs gezet worden. A.s. Vrijdag van I'/i tot 8Vi uur inkorven In het clubgebouw Beestenmarkt 34 voor de vlucht Neufvilles sis laatste training. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht met oude en jonge duiven hnaf Vilvoorde (B.), afstand hemels breed tot het hok van den lsten prijswin naar 130 K.M. 60 Meter (Veux). De vogels werden om 8 uur gelost met Zuidelijken wind. De eerste vogel werd geconstateerd om 1 uur 51 min. 27 sec. en vloog met een femiddelde snelheid van 1166,3 Meter per minuut. De laatste prijs werd om 10 uur '2 min. 12 sec. geklokt. De prijzen zijn als volgt behaald: W. föhne (Veur) le, 3e. 5e prijs; B. Verstee- tm (Voorschoten) 2e pr.; J. v. d. Burg doorschoten) 4e, 6e prijs. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" (WASSENAAR). Wedvlucht vanuit Vilvoorden (België), ilitand pl.m. 136 K.M. De duiven werden ^vrijheid gesteld te 8 uur met Z.W. wind. w eerste duif bereikte het hok te 9 uur min. 23 sec. en had den afstand afge- «fd met een gemiddelde van 1219,1 Meter tfr minuut. De laatste prijs winnende ]?8el werd geconstateerd te 10 uur 9 min. sec. en had gevlogen met een gemid- «tlde van 1052,6 Meter per minuut. De uitslag was; le en lie K. I. Waas- Jbip; 2e, 4e 8e, 9e en 10e C. Versteeg; 7e en 13e A. l'Ami: 5e en 14e J. H. "tocneveld: 6e J L. de Groot; 12e en 15e P. Brederode; 16e. W. C. van Beekum. DE KAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Gistermorgen werd te Hoogerhelde in Noord-Brabant het Clubkampioenschap voor Nederland op den weg verreden. Pre cies te half tien werd aan de eerste club „De Adelaar" van Apeldoorn het sein tot vertrek gegeven en vervolgens vertrokken met een tusschenpoos van drie minuten de dertien andere clubs. De einduitslag luidt als volgt: 1. Rennersclub „Rotterdam" 3 uur 5 min. 23 seconden. 2. „De Bataaf", Halfweg, 3 uur 7 min. 1 seconden. 3. „Sparta", Den Haag. 3 uur 10 min. 54 seconden. 4. „Feyenoord", Rotterdam, 3 uur 12 min. 46 seconden. 5. „Tilburgsche Wielerclub", 3 uur 16 min. 56 seconden. 6. „De Germaan", Amsterdam, 3 uur 17 min. 9 seconden. Swift uit Leiden werd elfde. Gistermiddag om 3 uur werd het start schot gelost voor het kampioenschap op den weg nieuwelingen die een afstand van 72 K.M. hadden te verrijden. Het traject was 18 K.M. lang en dit moest dus 4 maal verreden worden. In de eerste ronde bleven de deelnemers vrijwel allen bijeen. Toen naderhand het tempo werd opgevoerd tot bijna 40 K.M. per uur verdwenen verschillende renners uit het leidend peleton. Geen der renners slaagde er echter in een voorsprong te nemen en zoo kon het gebeuren, dat bij het ingaan van de laatste ronde nog 20 renners bijeen lagen aan de kop. Ook in deze laatste ronde gebeurde er niets bij zonders, men bewaakte elkaar angstvallig en zoo moest de sprint beslissen. In de eindsprint won Boeyen uit Oss met een lengte voorsprong op Peerenboom. Het resultaat was: 1. L. Boeyen (Oss) 2 uur 12 min. 25 seconden. 2. J. Peerenboom (Sohiedam) op 1 lengte. 3. A. Leenknegt (Hontenisse) halve lengte. 4. B. Gerritsen (Deventer). AALSMEER. De snijbloemenhandel. Het begin der Septembermaand heeft in den snijbloemenhandel in deze ge meente eenige opleving gebracht. De vraag van het buitenland werd wat beter, ter wijl ook ln het binnenland meer afgezet kon worden. Het gevolg is geweest, dat de chrysanthemums, anjers en rozen een betere opbrengst gaven dan voordien het geval was, althans in het laatst van Augustus. Door de groote warmte echter gedurende de laatste dagen der week liepen de prijzen voor verschillende pro ducten in het algemeen weer wat terug. Wat de chrysanthemums betreft, hiervan is nu een groot aanbod, zoowel ln groot als kleinbloemige soorten. De laatste zijn goedkoop, evenals de dahlia's, waarvan eveneens een ruimen aanvoer is. Langza merhand vermindert nu het aanbod van Amerikaansche anjelieren, terwijl dat van de chaboud anjers steeds flink is. Bou- vardia's verminderen thans en de prijs werd voor betere kwaliteit wat hooger, evenals voor snijgroen. Aan de veilingen van potplanten zijn de prijzen voor ver schillende bloem- en plantproducten over het algemeen aan den lagen kant. Voor de beste cyclamen werd van f. 0.701.00 en campanula's f. 0.250.35 per stuk betaald DE RIJNSTREEK (ALPHEN). De Rijnstreek hield een tralnlngsrit over 100 K.M. Alphen-Leiden; Leiden-Utrecht en terug. Dit was de laatste tralnlngsrit voor de kampioenschappen. Er werd om 10 uur gestart van het clublokaal. In een kalm tempo ging het op de Sleutelstad aan. waar om 10.35 werd gekeerd en om 11 uur 5 passeerden al de gestarte renners het clublokaal voor de reis naar Utrecht. Bul ten de Gemeente werd het tempo versneld en onder Woerden moesten enkele ren ners achterblijven. Jammer was het, dat Paling door een val niet veder kon deel nemen, daar deze renner voor dergelijke afstanden zeer geschikt is. Bij het keer punt in Utrecht bestond het peleton nog uit 5 renners. Om ongeveer halftwee kwa men de renners ln zicht. Met een prachtige eindspurt wist Munster te zegevieren. Voor de B. klasse werd dezelfde afstand gereden. Door het prachtige rijden van v. Veen, wist deze gelijk met de A. klasse binnen te komen. Uitslag: A. klasse: 1. Munster: 2. Krum- pelman: 3. v. Zeijl; 4. Bakker; 5. Bouthoorn B. klasse: 1. v. Veen; 2. v. d. Panne; 3. Vergeer; 4. Vurens; 5. Voorsluis. ROEIEN. TERAARDEBESTELLING Dr. H. FOKKER Op Nieuw Elk en Duinen te Den Haag is gistermiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van dr. H. Fokker, den voorzitter van de zeil- en roeivereenlglng „Hollandla" te Alphen. De belangstelling, zoowel uit medische als uit roei- en zeil- kringen was zeer groot. In den stoet kwa men met de familie o.a. mede jhr. G. J. Stoop, bestuurslid van „Hollandia", dr. A. A. J. H. Marres en dr. C. W. G. Mieremet, bestuursleden Ned. Roeibond en Ned. Stu denten Roeibond. Op de begraafplaats waren van „Hol landia" nog aanwezig de bestuursleden Hudig en P. Bos, verder dr. Van Iterson, dr. De Graaf en ir. Tromp Meesters (na mens den Roeibond), N. J. Beversen (na mens den Studenten Roeibond), Houwert (namens Njord), benevens afgevaardig den van tallooze sportvereenlgingen, Ook werd opgemerkt burgemeester Boddens Hosang, van Woubrugge. Aan het graf is gesproken door dr. Ger ritsen namens de afd. Den Haag van de Maatschappij tot bevordering der Genees kunst. prof. dr. A. D. Fokker, namens de familie, dr. Mieremet, namens den Ned. Roeibond, Ernst Crone, dr. v. Assen, Van Wijhe, prof. van Os, v. d. Leeuw, mr. A. M. Joekes en Houwert. ZWEMMEN. VERBETERING WERELDRECORD 200 M. SCHOOLSLAG DAMES. De bekende Japansche zwemster mej. Hoedeko Maehata heeft het wereldrecord 200 m. schoolslag, dat op haar naam staat met een tijd van 3 minuten 5.4 sec., ver beterd. Zij zwom dezen afstand thans ln den tijd van 3 min 2.8 sec. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maartje Voorwinden, van Waddinxveen Jannetje Snoep van Voor burg Aaltje Verheul van Hazerswoude Willem verheul van Hazerswoude Jan Roggeveen van Zoetermeer Jan van den IJkel van 's-Gravenhage Beatrix Rijlaarsdam van Haarlemmermeer. Vertrokken: Hendrika Cornelia van Eerde (wed. D. Mets) naar Zegwaarts Adriana de Vos, van Hazerswoude. HAARLEMMERMEER. Door tusschenkomst van de Arbeids beurs te Hoofddorp is gisteren weder een 20-tal werklooze arbeiders uit deze ge meente vertrokken naar de Rijkswerkver schaffing „de Schipbeek" te Markelo. Toen 's nachts de bewoners van Hoofddorp werden opgeschrikt door een onweersbui, die met hevige windvlagen en zwaren regenslag gepaard ging, wilde mej. R. zich naar buiten begeven. Zij had ech ter het ongeluk te struikelen en zoodanig te vallen, dat zij een been brak. De ontboden geneesheer dr. B. arri veerde spoedig om de eerste hulp te verlee- nen. HILLEGOM. De officleele bezichtiging van de nieuwe kameroven-installatie der Gas fabriek is onlangs wegens ongesteldheid van den heer J. O. Vermeer, voorzitter der gascommissie, uitgesteld. Thans is deze bezichtiging vastgesteld op a.s. Donderdag. KATWIJK AAN ZEE. JOHANNES ADAM DE BEST t Geacht ingezetene heengegaan. Uit het midden der gemeente is schier onopgemerkt door den dood weggenomen een algemeen geacht en bemind ingeze tene. Zoo kalm en rustig men hem op straat zag wandelen, zoo even gelijkmatig was zijn optreden in de verschillende waardigheden, die hij bekleed heeft. De overledene Johannes Adam de Best werd bijna 81 jaar en zag hier het levenslicht op 19 December 1853. Na het afloopen der lagere school, be sloot hij in het bouwvak té gaan. In dien reeds lang vervlogen tijd bestond er nog geen tramverbinding tusschen onze ge meente en Leiden. Daar hij zich op Ma thesis in Leiden verder bekwamen wilde, moest hij des avonds naar Leiden loopen en terug. Meestal was het reeds midder nacht, wanneer hij hier weer terug kwam en bij ongedurig weer, zooals sneeuwval b.v., is het meermalen voorgekomen dat hij pas om 2 uur des nachts de ouderlijke woning binnentrad. Eerst vestigde de nu overledene zich als aannemer in compag nonschap met wijlen den heer C. Kruyt, later geheel voor eigen rekening. Onder de gebouwen, welke hij hier tot stand bracht, zijn o.a. te noemen twee Herv. Scholen, de landhuizen aan den Noord- Boulevard, waar Prinses Juliana tijdelijk vertoefd heeft, het heerenhuis van den heer F. E. Meerburg in de Voorstraat en het gebouw van de Zaal voor Prot. Be langen. Ook op waterbouwkundig terrein had de nu overledene zich bekwaamd en in den winter van 1890 op 1891 heeft hij de bij menlgen Katwijker nog bekende boogbrug gebouwd bij de Oude Zanderij. De overledene is jaren lang lid van den gemeenteraad geweest en werd eenige jaren tot wethouder gekozen. Gedurende langen tijd was hij regent en ook voor- ATHLETIEK. WERELDRECORD OVER 200 METER VERBETERD. Door Metcalf in 20,2 sec. In het kader van de athletiekwedstrij- den JapanAmerika te Tokio heeft de Amerikaansche neger-sprinter Ralph Metcalf de 200 meter afgelegd ln den fan- tastischen tijd van 20,2 sec. Hij verbe terde daardoor het verleden jaar even eens door hem gevestigde wereldrecord met niet minder dan 0.4 sec. „Tel." o LEIDSCHE WANDELTOERIST. Deze Vereeniging heeft met succes deel genomen aan den door de Deltsche Wan- deisportvereenlging uitgeschreven 40 K.M. Druiventocht, waarvoor zij een lauwertak ais groepsprijs en een wandelaar op voet stuk als verstkomende vereeniging mocht ontvangen. zitter van het college Regenten van het Weeshuis. Eveneens heeft wijlen de heer de Best langen tijd de kerkelijke waar digheid van notabel der Herv. Gemeente bekleed. Sedert 1918 had hij zich uit zijn zaken teruggetrokken Na een betrekke lijk kort ziekbed van slechts eenige dagen, is hij nu de eeuwige rust ingegaan. De teraardebestelling zal plaats hebben mor genmiddag op de begraafplaats alhier. Voor de vacante betrekking van con cierge van het Jeugdhuis hebben zich 146 sollicitanten aangemeld. Morgen zal hier een bloempjesdag ge houden worden ten bate der Vereeniging „Het Hoogland". J. v. R. uit de Louwestraat deed bij de politie aangifte van diefstal van aard appelen uit zijn land in de Zuidduinen. In de Varkevisserstraat had een aan rijding plaats tusschen twee auto's, die elkaar wilden passeeren. De auto van den heer T. H. V. uit Den Haag werd bescha digd, de andere gaf gas en reed door. Het nummer van deze auto is echter bekend. LISSE. Ongeval met laden van vrachtauto. Gisteren overkwam den zoon van den vrachtrijder Eigenbroek een ernstig onge val. Hij was met de auto te Rijnsburg om een vracht bollen te laden en te vervoeren. Toen de vracht geladen was klom A. E. achter op de auto om de touwen aan te trekken. Het schijnt dat het touw ergens achter vandaan schoot, want toen A. E. flinke kracht wilde zetten, verloor hij zijn evenwicht en smakte achter over van den wagen met zijn hoofd op de straat. In be- wusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar den dokter vervoerd vanwaar hij later per auto naar zijn woning alhier werd gebracht. Door dr. de Gr. werd een zware hersenschudding geconstateerd. Slechts even kwam de ongelukkige des middags om 4 uur tot het bewustzijn; zijn toestand is ernstig. NOORDWIJK. Gebrekkig uitzicht op de trambaan Het uitzicht op de trambaan Leiden Noordwijk, die hier parallel loopt aan den Heerenweg, is, komende langs de Beeklaan in de richting Katwijk, zeer onvoldoende, doordat een heg ter plaatse het uitzicht belemmert. De Afd. Wegen en Verkeer van den B.B.N. heeft tot B. en W. onzer gemeente het verzoek gericht, in het belang van de verkeersveiligheid maatregelen tot verbe tering te willen treffen. Op JJ. Zondag is in oververmoeiden toestand en met doorgeloopen pooten al hier komen aanloopen, een groote wolfs- grauwe Duitsche Herdershond, van onbe kende herkomst. Vermoed wordt dat het dier achter een auto is meegeloopen. De Burgemeester verzoekt onderzoek naar den eigenaar van dit dier. NOORDWIJK BINNEN. Frijsuitdeeling Winkelweek. Gisteravond had in café „Flora" de prljsuitdeellng plaats aan de winnaars van de letterwedstrijd tijdens de gehouden win kelweek. Even na 8 uur sprak de voorzitter der winkelweek-commissie, de heer H. Th. v. Bourgondiën, een woord van welkom to; de talrijke aanwezigen, en dankte het Noordwljksche publiek voor zijn geweldige belangstelling tijdens de dagen der winkel week. In tegenstelling met andere jaren, waar men eerst kooper moest zijn om aan een wedstrijd deel te kunnen nemen, heeft de commissie thans gemeend de zaak te moeten omdraaien, n.l. door een gratis deelneming aan den wedstrijd, het publiek naar de etalages te trekken, gedachtig het spreekwoord „kijkers worden koopers". In totaal waren 1200 oplossingen ingezonden, terwijl 100 prijzen waren beschikbaar ge steld. allen geschonken door de deel nemende winkeliers. Na de prijswinnaars gefeliciteerd te hebben, ging de voorzitter er toe over de prijzen uit te deelen. Deze waren daartoe in 10 groepen op keurige wijze in de zaal opgesteld, en de gelukki gen mochten zelf. van den eersten af, hun prijs uitzoeken. Uit een en ander mogen wij wel afleiden dat de winkelweek dit Jaar weer «en groot succes geworden is! NOORDWIJKERHOUT. Na de Inbraak, bij de wed. Franken, alhier, heeft de politie een grondig onder zoek Ingesteld, met behulp van den be kenden Katwljkschen speurhond. Hoewel op de bovenverdieping alles ondersteboven gehaald was, wordt er niets van beteekenls vermist. Contanten warenniet aanwezig daar de bewoonster haar geldmiddelen ln veiligheid gebracht had, alvorens op reis te gaan. o OEGSTGEE9T. HET KONINGINNEFEEST. Z&nghulde voor het Raadhuis. Dat in onze gemeente de herdenking van den geboortedag onzer geliefden Ko ningin niet zonder uiterlijke feestvreugde mag voorbijgaan is hedenmorgen, zij het dan ook op later datum, weer voor de zooveelste keer gebleken! Vooral is dit te constateeren bij de jeugd die, gelukkig voor haar, het leven nog onbekommerd ingaat! Moge er voor vele ouderen, na de droeve dagen welke ons Vorstenhuis nog zoo kort geleden heeft doorgemaakt aan leiding zijn dezen dag in stilte te doen voorbijgaan, zeer velen willen toch uiting geven aan hun liefde voor Oranje, zij het op sobere wijze. Lang voordat het uur van samenkomst was gekomen, zagen wtj hedenmorgen reeds tal van kinderen met Oranje ge tooid zich naar hun scholen begeven. Vandaar trok men naar het centrale punt, het Wilhelminapark, om de eerste trac- tatle aan pl.m. 1000 kinderen, van de Oranjevereeniglng ln „Het Witte Huls" te aanvaarden, waarbij de R.K. HarmonI* „Triumph" medewerking verleende. Direct daarna werden de kinderen opgesteld voor het Raadhuis waar onder leiding van den heer R. van Til, hoofd der Chr. School aan den Morsch, een zanguitvoering werd gegeven. Op het bordes van het Raadhuis hadden plaats genomen de Burgemeester, de beide Wethouders en het bestuur van de Oranjevereeniglng, de beide predikan ten der Herv. en Geref. Kerk, ds. Jansen Schoonhoven en ds. Eringa, de gemeente secretaris. de heer Reitsma en eenige dames, w.o. mevr. van Gerrevink. Als al tijd, was het ook nu weer een lust de kin deren eenige Nederlandsche en oud-Ne- derlandsche liederen te hooren zingen! Hoewel de voorbereiding ditmaal wel zeer kort is geweest, kwam de zang uitstekend tot haar recht, waarvoor den heer van Til warme hulde toekomt. De Burgemeester sprak de kinderen hartelijk toe en zelde met vreugde en dankbaarheid deze zang- hulde, aan H.M. de Koningin gebracht, in ontvangst te willen nemen. Spr. was met groote liefde en dankbaarheid vervuld, omdat deze hulde een groote belofte in houdt, n.l. tot aanhalen van den band tusschen Volk en Vaderland. Hoe dikwijls het Oranjehuis smadelijk is behandeld, toch is dit zoo onmisbare Oranjehuls weer menigmaal teruggeroepen. Ons volk is thans in nood in verschillende opzichten aldus spr. Onze Koningin en Prinses heb ben veel verdriet gehad in het groote ver lies dat Zij hebben geleden, maar juist in die dagen heeft het Nederlandsche volk getoond voor het Oranjehuis groote liefde te bezitten on ook daarmede is de band weer hechter geworden! Zoo ook be schouwde spr. deze zanghulde, waarvoor hij de kinderen hartelijk dankte. Een drie werf „hoera" voor de Koningin en voor de Prinses volgde op zijn rede. Met begeleiding van de N.Z.H. Tram Harmonie werd tot slot gezongen het eer ste couplet van het Wilhelmus en twee coupletten van „Wilt heden nu treden." Hiermede was deze zanghulde waarvoor een bijzonder groote belangstelling be stond. geëindigd. Na een rondwandeling door de parken en Leidsche Buurt, werd het tweede onthaal in ontvangst genomen. SASSENHEIM. Vele handen maken licht werk! De Fröbelschool ontving van een inge zetene een kinderschommel die dankbaar aanvaard werd. Maar aan een enkele schommel heeft men niets, zoodat eenige ouders van leerlingen aan het werk gin gen om met vereende krachten de houten stellage in elkaar te zetten en te plaatsen. De kleuters kunnen zich nu ook met een schommel vermaken, hoewel één stuk voor 80 kinderen wel wat weinig is! Misschien vindt iemand op zolder nog een bruikbaar exemplaar! Bloem van zeldzame grootte! In den tuin van den heer Jac. P. Lager- berg in de Florisschoutenstraat staat een zonnebloem die een lengte heeft van niet minder dan 31/: meter! Een van de bloe men heeft een diameter van 50 c.m. Wel een zeldzame grootte! Hedenavond hoopt men alhier de Tent-Campagne voort te zetten, die 8 da gen achtereen te Leiden zeer druk bezocht is. Predikers van diverse christelijke ker ken en kringen hopen ook hier het woord te voeren. Het eenige thema is „Het Evan gelie van Jezus Christus en Dien gekruist". Het comité vertrouwt op veler opkomst. Tot presidente van de Meisjesvereeni- ging „De jonge Kracht" is benoemd mevr. Th. A. KrijkampHonders, die deze be noeming heeft aangenomen. Tot penningmeester van het Water schap „De Zandsloot" is benoemd de heer C. J. Hubers alhier. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de Arbeidsbeurs alhier, bedraagt thans 113, waarvan 82 gehuwd. Vorig jaar was het aantal ln totaal 130. VEUR—LEIDSCHENDAM. De St. Josephsgezellen Vereeniging. Eergisteren hield de St. Josephsgezellen- Vereeniging een algemeene ledenvergade ring. Om pl.m. 8 uur opende de vlce-praeses, kap. Dunselman de vergadering met ge bed en heette allen hartelijk welkom. Hij deelde mede, dat te beginnen met October het Kolpingsblad bij alle leden zal worden thuisbezorgd en beval het blad in aller belangstelling aan. Ter sprake kwam het winterprogramma: besloten werd eiken len Zondag en Vrijdag van de maand lezing-avonden te houden op deze avonden zullen diverse onder- werpenbehandeld worden. Ter sprake kwam de contributiebetaling, waarbij op trouwe betaling werd aange drongen. Besloten werd donateurs- en begunstigerskaarten uit te geven. Aan de orde kwam de oprichting van een reisclub, waartoe besloten werd, 22 leden gaven zich reeds als lid op. Tot pen ningmeester werd benoemd de heer C. Bontje. Onder dank voor de opkomst en dé aangename besprekingen sloot de vlce- praeses de vergadering met gebed. De gemeentepolitie heeft procesver baal opgemaakt tegen M. G. T. en W. F. v. E. beiden te den Haag woonachtig, we gens diefstal van peren en appelen ten nadeele van O. aan den Westviietweg. Gedurende Augustus j.l. is ten bate van de Kerkvoogdij in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 168.53. VOORHOUT. Veiling kleinvee. Wederom was de veiling druk bezocht; de aanvoer was iets minder. Circa 65 ko nijnen waren aangevoerd, waarvan de jonge dieren 15 tot 40 cent en de slacht- konijnen 70 et. tot f. 1.95 opbrachten. Deze maal was het aantal aangevoerde kip pen veel grooter; zij brachten gemiddeld op f. 0.75. De in de R.K. Kerk gehouden col lecte, uitgaande van het Bisdom Haarlem, ten bate van de arme kerken, heeft opge bracht de som op van f. 187.—; in dezen tijd is deze opbrengst buitengewoon te noemen. 8—9

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7